fpanneitde achtervolging mi gelukte counter plstaot Bezoekers zetten opmars verder Gerit Stremersch skoort weer Guy Goossens zet S.K. Oudegem op rozen Robur blijft ongeslagen Tegenstrever was te sterk Provinciale VOETBAL De Voorpost - 19.11.1982 - 37 fveede provinciale nse - Sint-Gillis (Waas) 0-1 gegeven in het moderne voetbal dat de ploeg die spel maakt en gedurig de beste kansen afdwingt nogal 'ikelijk venast wordt door een uitstekende tegenstoot de tegenpartij. Dit was overigens in grote lijnen wat de •naars overkwam in hun wedstrijd tegen Sporting lillis. •kers waren immers overduidelijk met één doel ogen aan de wedstrijd begonnen, met name een binnenhalen en waar de mogelijkheid zich natuur- >rdeed ook toeslaan. De scheepsbouwers hadden het itegen heel wat beter op en brachten van bij de rg voetbal van bijzonder goeie makelij. Vele gele ien werden echter op het nippertje gemist of nog door de attente gastdoelman Van Hoecke. Tevens de versterkte Sport ingdefensie niet van een kleintje rard en past het alleszins Martin Van der Weecken en io Marin als de grote mannen in het verweer te kom- enteren met hun stevige prestatie. Aan het halfuur len dan toch enkele goeie plaatselijke doelmogelijkhe- genoteerd worden: eerst een kopbal van Frangois "oppen welke iedereen voorbijging maar ook net naast irste paal belandde. Bij de onmiddellijke reaktie van Sillis was het best dat doelman Verberckmoes over- na een loodztvaar schot van Mario Franssens. Temse :ht niettemin van heel wat tegenslag spreken in de rlaatste minuut van de eerste periode: een gedegen rzet van Van Buynder werd goed door Hubert Verbeke °l het hoofd overgenomen, het leder kaatste via een »ker op de onderkant van de deklat en sloeg opnieuw veld in. 1 e tweede helft zorgden beide ploegen voor grotendeels elfde spelbeeld hoewel Temse het dan zichtbaar moei- ir kreeg om zich offensief uit te leven en daar was het Rijven van een doelpunt zeker niet vreemd aan. In de 3 prikte Sint-Gillis voor het eerst met overtuiging 0 9Jn: een v«rTe dieptepas zonderde Bolssens af. Luk nam d aan en stormde op snelheid door, zijn direkte tegen- m tder Van Spittael schermde de bal wel goed af maar niet tegen een schijnbeweging van Bolssens op. Zo m er nog een center voor doel waar Willy De Kerf alle bad om keeper Verberckmoes tegenvoets uit te schake- (0-1). Trainer Van Genechten meende nu wel het lent gekomen om nieuw bloed in te brengen en dat d dan Dio Jimenez een Spanjaard die voorheen aktief «y in het liefhebbersvoetbal en dit jaar werd aangetrok- in plaats van een ontgoochelende Verstappen. vervanging bracht dadelijk wat meer leven in de iwerij omdat Van Buynder nu wat meer vrijheid kon imen en van zodra mogelijk de aanval ondersteunde, esproken kansen bleven echter schaars hoewel de ,0 schoppenverhouding dramatisch werd voor de bezoe- die nu enkel aan het beveiligen van hun voorsprong iten. Op een vijftal minuutjes voor het einde kwam het icspel dan bijna op het bord wanneer Walter Van Haver op zijn eigen wijze van een allerlaatste tegenstander „eed en oog in oog kwam met de doelman. In plaats van K al zuiver op de wreef te nemen zocht Walter alle heil in F' tippertje maar deed dat iets te fel, zodanig dat deze y i onbegrijpelijk over belandde. ukken >r Paul Van Genechten (KSV Temse) was na het 2 d© achtereenvolgende verlies op eigen veld in het Ade seizoen niet zozeer ontgoocheld over het feit zelf. over de wijze waarop de twee puntjes verloren i wat meer lef en inzet kunnen de jongens vandaag I verliezen en raakt Sporting Sint-Gillis nooit aan een int. Het is spijtig dat we als voetballende ploeg puntenloos blijven in belangrijke matchen maar ipig mogen we wel enkele belangrijke ploegverschui- pn inroepen. Zo moet ik reeds een tweetal weken Erwin ley als laatste man uitspelen omdat Erik Vermeulen ■een spierverrekking geplaagd zit. Erwins rol in het Vrer middenveld is moeilijk te vervangen alhoewel Ignazio Sciacca dat nu toch wel naar behoren voor mekaar bracht. En dan zitten we natuurlijk met het algemeen verspreid probleem van de afwerking, dat ons duidelijk parten speelt. Ga zelf maar na, de meeste van de tot nog toe 15 gescoorde doelpunten werden niet door spitsen gemaakt maar vielen vooral uit de middellijn langs Van Buynder en Benoey. Toch ben ik al bij al wel optimistisch voor de komende opdrachten. Dubbel spijtig is het natuurlijk dat we steevast op eigen veld in het verlies gaan Temse haalde uit zeven thuismatchen zeven punten met drie gelijke spelen, twee overwinningen en nu twee nederla gen, en ging buitenshuis in vier wedstrijden zes punten halen en zodanig de zo nodige reklame moeten missen, en vooral de supporters teleurstellen». Sint-Gillistrainer Francois Daneel tapte natuurlijk uit een gans ander vaatje en sprak zijn lof uit over het spel van zijn ganse ploeg «welke zonder enig onderscheid de gegeven opdrachten nakwam». «Vooral onze defensie stond maar dat wisten we reeds lang op stevige voeten en is niet zonder enige reden de minst gepasseerde uit de reeks. Ik geef graag toe dat we met een gelukstreffer het laken naar onze kant toe trokken maar het pleit toch wel dat we met een minimum aan aanvalskracht de ganse Temse-defensie overhoop haal den.» Op de opmerking van zijn Temse-kollega als zou dergelijk spel het voetbal op lange termijn onmogelijk maken reageerde Frangois overtuigd dat hij ook graag andere spelsystemen zou willen uitproberen maar hij daar momenteel niet het nodige spelersmateriaal voor heeft. «Het is nu wel zo dat Sporting voorin het klassement zit maar daarbij vergeet ik niet dat we in nogal wat wedstrij den op verplaatsing bijzonder fortuinlijk waren en daaren tegen op eigen veld het ook enorm moeilijk hebben om een match in eigen voordeel te beslechten.» Over de komende opdrachten: Temse moet het zondag opnemen in Vrasene en zal daar zeker het verlies tegen Sint-Gillis willen goedmaken. Zoniet wordt de kloof met de eersten in de rangschikking aanzienlijk en wordt de kans op terugkomen uiterst gering. Sporting Sint-Gillis gaat van zijn kant in de clinch met lijstaanvoerder Ertvelde, in de wetenschap dat indien er gewonnen wordt de koppositie binnen bereik ligt. Manil Herleving Sint-Pauwels - Herleving Vrasene 0-2 In de ganse duur van deze wedstrijd traden de bezoekers als sterkste geheel naar voren en vonden de lokalen nooit een geschikt antwoord op het Vrasene offensief. Bij de Sint-Pauwelsformatie was spelmaker Ronny Herre- mans nog steeds afwezig door zijn tegen Olympia Gent opgelopen kwetsuur zodat trainer Samson voor de derde achtereenvolgende keer met een geïmproviseerd midden veld moest aantreden waarin Weemaes werd behouden, Jan Demedts zijn terugkeer «vierde» en Rudy Motyka opnieuw postvatte omdat Flor. Van Hoye weer speelklaar was vooraan. Dat betekende meteen dat Luc Carpentier en Mark Raes uit de basis verdwenen. Het aanvangskwartier werd gekenmerkt door veel midden veldspel waarbij vooral het steunvlak van de gasten het stevigst voor de dag kwam en zelfs enkele keren uit de tweede lijn naar doel schoot. Zo onder andere Herbert Van Puymbroeck die vanop ruim twintig meter een vrijschop feilloos inschoot maar hiermee de kruising raakte. Bij de thuisploeg werd vooral duidelijk dat de flanken te weinig werden aangedaan en ware het niet dat Vrasene-doelman D'Hondt enkele keren knullig ingreep op verloren gewaan de hoge ballen dan had geel-zwart zelfs nooit gevaarlijk geweest in de eerste periode. In de slotminuten van deze periode ontketenden de gasten weer een aantal goed opgezette aanvallen waarbij doelman Herremans even van de kaart werd gespeeld en een schot van Van Puymbroeck door de staander werd gered. Zo mocht de Samsonploeg wel van enige meeval spreken dat de rust nog zonder enige averij werd gehaald. De zaken werden echter vroeg in de tweede helft rechtge trokken door de withemden van trainers Goemaere en Buys, want in een vloeiende aanval waarbij geen enkele thuisspeler kon scoren raakte Ludo Lardenoit op de rechter vleugel. Zijn center werd door keeper Herremans verkeerd beoordeeld en zo was het voor Luk Janssens een koud kunstje om de openingstreffer tegen de netten te duwen. Luk was overigens een bestendig gevaar voor zijn naaste belagers want hij doelde even daarna nog eens maar kwam niet tot een schot. Aan de overzijde werd dan toch iets ondernomen maar Jan Demedts kon zijn persoonlijke aktie slechts met een huizenhoge knal bekronen. Rond het kwartier viel de wedstrijd dan wel in een definitieve plooi als het wit-zwarte middenkwartet een staaltje gaf van balbeheersing en -kontrole en het schot uit de tweede lijn van Van Puymbroeck de plaatselijke doelman kansloos liet. Meteen 0-2, en derde keer goede keer voor Herbert, die wij persoonlijk als uitblinker van de match willen vooruit schuiven. De Pauwelsformatie was nu wel enige minuten sterk aangeslagen en bleef alweer toezien hoe Ludo Larde noit een moment later op de solotoer ging maar te vlug en onbezonnen besloot. De gang van zaken was alleszins niet naar de zin van Luk Van Poeck die zeker een boeking verdiende voor fout op Van de Vijver. Diezelfde speler Luk Van de Vijver dus revancheerde zich op een wel erg sportieve wijze door de hieruit volgende vrijschop kundig voor doel te schotelen waar Janssens-kopbal in extremis door de vallende Herremans met de voet werd buitenge- duwd. Vrasene bleef gewoonweg spelenderwijs de tegen stander domineren en zette zijn prestaties van de voor gaande weken zeker alle luister bij. Zo raakte de bijzonder nuttige Mark Van de Vijver nog eens door maar zijn voorzet werd door Ludo Lardenoit weer naast geschoten. Rudy Motyka kwam dan wel even aan bod met een stilstaande fase wat overigens voor Herleving Sint-Pau wels, dat zondag werkelijk op bijzonder zwakke benen stond te voetballen, typerend was. Rudy's vrije trap werd echter door doelman D'Hondt zelfzeker geplukt. Het laatste gevaar viel voor de afwisseling dan nog eens aan het doel van de thuisploeg waar Mark Van de Vijver wel goed aanlegde maar regelrecht in de grijparmen van Franky Herremans besloot. Reakties: Thuistrainer Norbert Samson sprak niet zomaar van de zwakste thuispartij van het aan gang zijnde sei zoen. Hiervoor uitvluchten zoeken vond hij zelfs overbodig, hoewel de afwezigheid van Ronny Herremans natuurlijk duidelijk zijn sporen naliet. «Het wordt langzaam maar zeker tijd dat we nog eens met een zege uitpakken, zoniet worden het wel bijzonder zware kompetitiemaanden». Van de bezoekers liepen we voorzitter Richard Va Strij- donck tegen het lijf. die natuurlijk de glimlach uit de grote dagen op de lippen had. «Ondanks de voorbije zwarte periode waarbij we na zeven wedstrijden met amper twee puntjes onderaan het klassement hingen, is het vertrouwen in de ploeg nooit verloren gegaan en bleef ook ons trainersduo onverdroten verderwerken. Nu, slechts vier zondagen verder, hebben we zo maar eventjes zeven punten aan ons puntenaantal toegevoegd en lijkt het na overwinningen op Waarschoot, tegen Ertvelde thuis en nu hier in Sint-Pauwels wel een goeie ingreep geweest om lichtjes anders te spelen. De kombinaties die overigens ook in het begin van dit seizoen reeds prima liepen, worden nu wel degelijk voldoende afgewerkt, terwijl er achteraan niet veel goaltjes meer worden toegestaan.» Op onze vraag hoe het seizoen nu verder nog wordt bekeken in Vrasense middens was de voorzitter wel erg optimistisch: «We moeten ons nu zo gauw mogelijk uit de onderste regionen wegwerken, want als je de tabel nu eens bekijkt was het meer dan geraden om zondag te winnen. Of we dat in de komende veertien dagen reeds voor mekaar krijgen in derby's tegen Temse en op Kemzeke is lang niet zeker, maar we zullen de aanvallende lijn zeker niet afzweren en van ons nog laten spreken!» De tegenstanders zijn hierbij gewaarschuwd! Manil gebracht in de eindstand. Vooral in de eerste vijfenveertig minuten waren de Klau- waerts zeer offensief en kon het na een goed halfuur reeds 2-0 of 3-0 geweest zijn. Enkel Stremersch vond de weg naar de netten op gave voorzet van De Maeyer terwijl Regi De Maeyer zelf na een uitstekende persoonlijke aktie de dwarsligger trof. Svelta had hiertegen weinig of niks in te brengen maar kon toch bij een eerste tegenaanval op gelijke hoogte komen omdat Patrick Waem ongehinderd doorheen de Kemzeekse defen sie raakte en alle tijd had om in te leggen. Deze gevleide skore, voor de bezoekers dan, werd al te vlug ongedaan gemaakt door Gerrit Stremersch. wanneer deze op de 44e minuut een fel oprukken van Mark Van Himste afgesloten met een goeie center aan de tweede paal, inkopte. Gerrit had nu wel degelijk de smaak te pakken en zorgde vroeg in de tweede helft voor een derde lokale treffer. Hij swingde drie tegenstanders voorbij en liet keeper Schroyens kansloos. Het lokale overwicht luwde bij deze stand wat en dat bracht Svelta terug in de wedstrijd, hoewel daar slechts weinige kansen aan waren verbon den. Bij het ingaan van het laatste kwartier ging Stre mersch weer eens even aan het dribbelen, hij zette twee mannen opzij en legde in de breedte waar Bert Van Hecke met een zwaar schot doelde. Deze uitzichtloze score ten spijt bleven de Melseelse bezoekers verdervechten en deze inspanningen werden nog bekroond met een tweede doel punt. Even voor tijd kon Pierre Neels een misverstand tussen Koslowski en Openeer afstraffen. Zegsman Alex De Block was door deze prima prestatie van zijn klubgenoten natuurlijk in de wolken en duidde nog eens aan dat de jongste weken toch al een merkbare verbetering kon worden waargenomen. «Tony Van Gulck is dan wel een vijf zestal weken uitgeschakeld met een voetbeenbreuk maar dat brengt met zich mee dat we nogal wat verschuivingen moesten doorvoeren. In het midden veld staat nu Boughalem die zich als offensief speler zeker kan uitleven, en vooraan is het uitspelen van Mark Van Himste een onbetwiste meevaller. Mark kan in tegenstel ling met het vorige seizoen zijn taak nu wel aan en toont steeds een voorbeeldige inzet: Neem daar nog bij dat Stremersch zondag weer tot scoren kwam en dan lijkt een opmerkelijke opgang van de Klauwaerts als alles zo blijft, wel te verstaan niet ver meer af. Onze betrachting is en blijft 28 of 30 punten behalen en dan zullen we al ruim tevreden zijn. «Over de volgende uitwedstrijd, naar hek- kesluiter Gandasparta laat Alex zich eerder gematigd uit. «We mogen daar zeker niet verliezen en zullen hoogstwaar schijnlijk de tegenstander daar zelf laten komen». Toch kunnen we ons niet van de indruk ontdoen dat er aan de Kriekepitte al wat verder wordt gedacht en men zich met een uitoverwinning al wil wapenen tegen de naderende streekderby's met Vrasene thuis, op Sint-Gillis en nog maals thuis tegen Robur. Manil Klauwaerts Kemzeke - Svelta Melsele 4-2 En dat zal zeker tot grote voldoening geweest zijn van trainer Verniers en de andere Klauwaertsverantwoordelij- ken, die in deze wedstrijd wel een bijzonder sterk eigen elftal zagen opereren en dat werd ook tot uitdrukking De kamende speeldag met pronostiek Na de voorbije derbyspeeldag trekken zondag alweer vier van onze Wase vertegenwoordigers uit de reeks tegen elkaar in het veld. Zo mogen we de wedstrijd tussen Vrasene en Temse alleszins als een open duel betitelen waarin de thuisploeg de opgaande lijn wil bevestigen en de scheepsbouwers hun awayreputatie willen hoog houden. Heel anders staat het met de wedstrijd tussen de twee derbyverliezers, van jongstleden speeldag, Svelta Melsele en Herleving Sint-Pauwels, waarbij voor de verliezer een minder fraaie tijd aanbreekt. Buiten deze twee streekderby's zorgt Sporting Sint-Gillis voor de absolute klapper van aanstaande zondag omdat de leiders uit Ertvelde moeten aangepakt worden. Of Sporting een greep kan doen naar de leiding van de reeks, lijkt ons niet zomaar voor de hand liggend. Ook de staartploeg krijgt zondag Waas bezoek en wel van Klauwaerts Kemzeke dat hoe dan ook niet mag versagen en dapper puntjes moet blijven sprokkelen nu de moeilijke periode voorbij lijkt. Onze pronostiek: Melsele-St. Pauwels X Vrasene-Temse I St. Gillis-Ertvelde X Gandasparta-Kemzeke 2 Manil I - ST.-GILLIS: 3-3 als een paar weken geleden, heeft F.C. Wieze hu een achterstand in een gelijkspel weten om te |n. Onverdiend was dat zeker niet. Trouwens uit nentaren na afloop van de ontmoeting is tsken, dat de thuisploeg beslist aanspraak Jtt maken op de halve inzet. Volgens sekretaris |Moens van F.C. Wieze had het best nog een ning kunnen worden. lie over het gebeuren: werden in de eerste op achterstand ge- 0 1st. Dat was beslist niet W fdiend. Trouwens St.- r s was in die periode inziens wel de spelbe- nd© ploeg. Met die nip- ■Ohterstand werd de rust ■kt. Amper had het eer- ^Buitsignaal in die twee- •■elft weerklonken, of Jan leir bracht de stand in wicht. Door misver- rtre'n onze defensie, ne ten we nadien een Beu g°ol inkasseren. I vj het rond het kwartier iwg 'tweede helft 1-3 werd, [ij I ik dat de zaak verlo- (0 'as. Maar onze spelers da erin blijven geloven, ier< tot eer strekt. Op ngi hoekschop, omgezet i m 'Uc De Meersman, tikte Von Driessche de bal we de netten. Metéén kre- :att re weer uitzicht op een v g Dat konden we vijf mi mi voor inrukken in de v( 1 slepen. Algemeen nofl ik besluiten dat St.- j, de betere ploeg was wb s de eerste helft, maar jle voor ons het geval [aai 'a de hervatting. Uit de ïgs !"9ste wedstrijden, die Uemaal op eigen veld wa jn betwist, behaalden laa| Punten. Mijn inziens va ?'®t slecht voor een nal die een eerste seizoen ats IQakl in een hogere lst den St.-Gillisse voet- )mi n9en bleek men tevre- Vc 181 d® puntendeling. Va Wer Leonard Baetens rur werd een aantrekkelij- D.iOrtij, waarin de toe- Wers ruimschoots aan hun trekken zijn gekomen. Er vielen trouwens niet min der dan zes doelpunten, en dat is iets wat je niet iedere week meemaakt. Bovendien verliep het derby vrij sportief, enkele pikante tus senkomsten niet te na ge sproken. Wieze liet me bo vendien geen onaardige in druk. Het was twee jaar ge leden dat ik ze nog aan het werk zag. Ze zijn sterk ge- evolueerd. In tegenstelling met vroeger proberen ze nu voetbal te brengen en op te bouwen. In de eerste helft waren wij wel de betere ploeg. Frankie Van Hecke bracht ons toen op voor sprong. Later kreeg Eric De Geyter nog twee gelegenhe den om de afstand groter te maken. Van Hecke en De Geyter brachten ons in de tweede helft verder op voor sprong. Maar Wieze is toen gaan reageren met het ge- volg dat ze er, beslist niet onverdiend, zijn in geslaagd om een punt in de wacht te slepen. Thans krijgen we de buren uit Buggenhout op be zoek. Op papier zijn we ster ker. alhoewel een derby alle kanten uitkan. Het is nog onzeker of we een beroep zullen kunnen doen op Fran kie Van Hecke. Hij liep een verstuiking op aan de enkel na een kontakt met Walter Van Poucke». E.D.M OUDEGEM - WETTEREN: 2-1 WAARSCHOOT - ROBUR: 2-2 Robur Moerzeke blijft momenteel de enige ongeslagen ploeg in tweede provinciale. Deze keer speelde het gelijk bij Waarschoot. De Moerzekenaars blijken trouwens hun betere resultaten op verplaatsing te behalen. Uit vwrpiaaising ie Denalen. uit zes uitmatchen werden niet minder dan tien punten gehaald. Eric De Geyter (E. Sint- Gillis) Hans Van Driessche van Wieze (vh) «In Waarschoot speelden we een knappe partij», ver telt ons klubleider Freddy De Maere. «We werden nochtans al na vijf minuten op achterstand geplaatst. Maar evenveel minuten later bracht Raem- donck de stand in even wicht, nadat eerst een doel trap van Benny Huylebroeck op de lijn was weggekeerd geworden. Tot aan de rust bleef die stand behouden Maar na amper acht minu ten in de tweede helft resul teerde een uitstekende kom- binatie, waarin verschillen de spelers hun aandeel had den, in een doelpunt dat de jonge De Vos tot stand bracht. We zijn na dat doel punt ook bestendig blijven aanvallen. Een kwartier voor het einde liep Etienne Lelie een kwetsuur op. Ver moedelijk gaat het om een spierscheuring. Dat bete kende een verzwakking in onze achterste gelederen. Daarvan kon de thuisploeg gebruik maken om gelijk te stellen. Persoonlijk ben ik tevreden met dat resultaat. Maar toch zat er met wat geluk een overwinning in. We bevinden ons momen teel in een uitstekende uit gangspositie. We staan een punt achter op leider Ertvel de. Daarmee worden we zondag over acht dagen ge- konfronteerd. Voordien, dus nu zondag krijgen we Ade- gem op bezoek. Normaal ge zien zou dat ons punten- winst moeten opleveren, maar in voetbal is alles mo gelijk», besluit de Moerzeek- se klubleider. Robur Moerzeke verrast dus in de meest gunstige zin. Vorig jaar leidde het lange tijd. Na de jaarwende ver loor het in korte tijd verschil lende punten. Nu hoopt men inzinkingen te kunnen ver mijden om uiteindelijk de stap naar eerste provinciale Algehele opluchting bij S.K. Oudegem dat onverwacht won tegen een ploeg die min of meer de kompetitie als titelkandidaat heeft aan gevat. Oudegem won ver diend. Dat gaf na afloop van de ontmoeting ook de tegen strever toe. Trainer Walter Bauwens was een tevreden man deze week: «Wij speelden beslist één van onze beste matchen. De overwinning is meer dan verdiend. Halfweg de eerste helft kwamen we op voor sprong. Een doelpunt dat uit een stilstaande faze werd tot stand gebracht. Paul Van Hauwermeiren had eèn in- worp in bezit van Paul Van Cauteren gebracht. Die speelde door naar Guy Goossens die de bal in het kruis van het doel joeg. In die eerste periode hebben de Wettereaars geen kans gekregen om hun ideeën uit te werken. Door een overtre ding binnen de grote recht hoek moesten we nog voor de rust onze voorsprong prijsgeven. William Vereec- ken had zijn belager enigs- zips uit het oog verloren. Om diens rush naar het doel in extremis af te remmen, beging hij een overtreding. Dat resulteerde in een pe nalty wat een Wetters doel punt tot gevolg had. Toch hebben de spelers zich door deze opdoffer niet ongunstig laten beïnvloeden. De wil om te winnen bleef aanwe zig. In de tweede helft bracht ik Eddy Vermeir in de ploeg. Die voerde zijn op dracht naar wens uit. Hij was ook betrokken in het tweede doelpunt. Daarin vertolkte hij de rol van foer- rier en gaf Guy Goossens de kans om met het hoofd af te werken. Later in die tweede helft wisten we ons nog twee uitgespeelde kansen te scheppen. Bovendien werd de zoveelste overtreding weer eens niet bestraft met een elfmetertrap. Dat is al vijf weken na mekaar dat we zoiets meemaken. Hoe dan ook. Voor ons is de over winning op tijd gekomen. We hebben nu een tweetal punten voorsprong op voor laatst gerangschikte Sparta Guy Goossens (SK Oude gem (vh) Buggenhout en drie punten op rode lantaarn Appelterre. Ik hoop dat we zondag in Pollare beslag zuilen kun nen leggen op een winst punt. Wanneer er met inzet en overtuiging wordt gestre den als tegen Wetteren moet dat toch wel in ons bereik liggen. De opstelling van de ploeg blijft uiteraard onge wijzigd». aldus de Oude- gemse oefenmeester. E.D.M. BUGGENHOUT - ST.UEVENS-HOUTEN: 0-4 Sparta Buggenhout heeft te gen het toch wel sterke St - Lievens-Houtem geen schijn van een kans gekregen. 'Al van bij de start namen de bezoekers de maat van hun toch wel zwakke opponent Erik Raemdonck Robur ™aar 2eld<m k°" repli" Moerzeke) (vh) te kunnen zetten. Iets waar van weinigen in Moerzeke momenteel durven dromen. E.D.M. keren. Klubsekretaris Freddy De Bisschop gaf grif toe dat zijn ploeg niet de minste kans kreeg tegen St.-Lievens- Houtem. «Dat lag in de lijn van de verwachtingen. De kracht van de bezoekers was ge kend. Tijdens de eerste helft hebben we een paar kansen gekregen ondermeer langs De Waegeneer en Annaert. Maar dat was onvoldoende, want tijdens die eerste pe riode kwamen de bezoekers tot twee keer toe tot scoren. Dat de cijfers na de hervat ting nog sterker zouden wor den uitgedrukt was even eens te verwachten. In die periode hebben we trou wens geen vuist meer kun nen maken. Al met al is er over deze wedstrijd alleen maar te zeggen dat de be zoekers te sterk waren voor ons», aldus de h. De Bis schop. In ieder geval is Sparta Bug genhout door deze nieuwe nederlaag in een weinig be nijdenswaardige situatie gekomen. De ploeg is duide lijk je zwak om een taak in tweede provinciale aan te kunnen. Het bewijs werd vo rige week donderdag trou wens geleverd, toen men op eigen veld in een vriend schappelijke match door vierde provincialer Een dracht Opstal met 1-3 cijfers werd ingeblikt. Het zijn droeve tijden voor de Bug- genhoutse Spartanen, die momenteel alleen maar over hun jeugdelftallen kun nen tevreden zijn. Die boe ken uitstekende resultaten. Sommige jeugdploegen prij ken immers aan de leiding van hun reeks. E.D.M.

De Voorpost | 1982 | | pagina 5