Wie wordt eerst prins Bacchus te Baasrode BIEREN, WIJNEN EN LIKEUREN RIJKELIJK VLOEIEN WAAR Drankencentrale Landsman te Buggenhout De Voorpost 26.11.1982 - 11 In de brede gangen is hel gemakkelijk evolueren om te keuren, te kiezen en te kopen. «We geven het grif toe, we hebben dit initiatief afgekeken van Aalst». Dat zeggen de vijftien min of meer stoere maar in elk geval ludieke mannen die samen de Baasrood se karnavalvereniging Soep uitmaken. Maar ze voegen eraan toe: «Ook in Baasrode weet men wat karna val vieren is en daarvan willen wy een zoveelste bewijs leveren». De karnavalvereniging Soep, die een veilig onderkomen heeft gevonden voor haar bijeenkomsten in het lokaal De Kring in de Sint-Ursmarusstraat, is begonnen aan haar tweede bestaansjaar. Op zichzelf geen rekord, ook in Baasrode niet, waar er Karnaval verenigingen zyn die hun tweede lustrum al achter de rug hebben. Maar misschien is Soep de jongste in de ry en waarschijnlijk ook de financieel minst sterke. Men moet inderdaad weten dat in de Soep-statuten staat ingeschreven dat de vereniging maar een armtierig bedrag mag bezitten, te weinig om een wagen van te maken en teveel om er geen in elkaar te knutselen. Dus maakt men toch maar een karna val wagen. Vorig jaar kreeg men trouwens de tweede prys in de kavalkade te Baasrode en was men goed voor de prys van de origineelste groep. Karnavalvereniging Soep had zich die dag totaal uitgelepeld voor het grote publiek. Dendermonde. Dat zijn ze dan de drie die op 11 december zullen strijden voor de titel ooi van eerste Bierprins van Baasrode, (ks) heeft gedronken en als klap op de vuurpijl moeten de kandidaten om ter snelst een hele liter bier uitdrin ken. Dat dit laatste niet in een enkele teug zal kun nen, hoeft geen enkel be toog. Alhoewel, een geoe fend prins kan er soms twee waard zijn. Over dat alles wordt na tuurlijk een jurerend oogje in het zeil gehouden door kenners en specialisten. De jury bestaat immers uit nie mand minder dan Stefaan I en dat is de Prins Karnaval 1981 van Aalst, uit de se- kretaris van de Orde der Bierprinsen, de voorzitter van de Orde van de Paling boer, de Prins van het Hof ten Rode en de Prins Broekkant en een ver tegenwoordiger van de wijngilde. Zij hebben recht op de helft van de uit te brengen stemmen, de an dere helft van de stembrief jes worden binnengebracht door de aanwezigen in de zaal. Maar hierbij moet men weten dat de kandida ten maximum 100 kaarten kunnen verkopen. Een exr tra veiligheid die werd in gebouwd om het hele kies systeem niet te vervalsen. Er zijn in het reglement nog andere bepalingen, maar dat zou ons te ver leiden. De winnaar krijgt dus de mantel en de hoed, maar bovendien een reis- cheque ter waarde van 5.000 fr, flessen wijn, een uurwerk en nog tal van an dere prijzen die gul werden geschonken door Europa- reizen Dendermonde, Brandstoffen De Saert, De Voorpost, Den Wyngaerdt, Restaurant De Welkom uit Berlare, Cafe De Kring (wat dacht je wel), Bloe men Hofmans, Spijshuis Ketelken en handel Jules Cobie uit Buggenhout, Drankencentrale Saerens en Taxi Moonen, karnaval- groep De Vlasschaerd om te besluiten met de Brou werij Bacchus uit Ingel- munster. Als toemaatje krijgt de Prins nog een extra grote bierpot (inhoud liefst vijf liter) en krijgt hij nog 50 kleine bierpotjes met het opschrift «Bacchus I Baas rode» ter beschikking. Het zijn deze potjes die hij naar Dendermonde. De karnavalvereniging Soep vergaderde in haar lokaal en stelde meteen de kandidaten voor de titel van bier prins voor. (ks) eigen goeddunken mag uit delen aan personen die vol gens hem een dergelijk ge schenk ook verdienen. Ui teraard is er voor de andere twee kandidaten ook nog een flinke prijzenpot voor zien. Maar de hoofdprijs is al licht de opname van de prins in de Orde van Bacchus van Baasrode, or de die al meteen is aange sloten bij FEN of de Fede ratie van Europese Narren. Tenslotte nog dit: men heeft geopteerd voor de naam Bacchus als bier prins, om tweeërlei rede nen. In de eerste plaats is Bacchus zowat het symbool en boegbeeld van de drin kebroers en in de tweede plaats was er eertijds in Baasrode een brouwerij Bacchus. Het bier dat men daar brouwde en onder die naam aan de man bracht, was blond van kleur. De Bacchus die men nu tijdens de vergaderingen van KV Soep gretig en met smaak nuttigt is bruin en komt helaas niet meer uit Baas rode, maar uit Ingelmun- ster. Vergeet het dus niet te noteren; zaterdag 11 de cember om 20.00 uur: eer ste soepbal-bal en verkie zing van Prins Bacchus I, in de zaal Casino, Scheep- werfstraat te Baasrode. De toegang bedraagt 60 fr. Een peulschil voor ettelijke uren vermaak van de bo venste plank. Met vyftien waren vier kandidaten, Elke karnavalvereniging maar ondertussen zijn er heeft haar eigenaardighe- dat maar drie meer. Danny den. Soep heeft er zo vele. Cornelis haakte af om re- Onder meer dat het aantal denen waarmee de organi- leden die op de koop toe satoren niet zo erg opgeto- van het mannelijk geslacht gen zijn. In de running blij- moeten zijn, maksimum ven: kandidaat nummer 1 vijftien mag bedragen, dat Leo San alias Leonard Van leCmen zwaarwichtige rede- Riet, een 35-jarig kraan- nen moet hebben om ont- machinist die in de Ros- slag te nemen en dat de straat 102 te Baasrode vereniging geen enkel lid woont. Hij is ook lid van de zelf de laan kan uitsturen, brandweer van Baasrode Slechts vijf van de vijftien en heeft de Mannen van de leden zijn gehuwd. Dat Nacht achter zich staan, heeft zijn voor- en nadelen. Leo San is inderdaad lid Maar hoe men het ook van deze tien jaar oude keert of draait, de vijf karnavalvereniging. Na vrouwtjes hebben voldoen- hem komt Den Dort, beter de begrip om de karnava- gekend als Franqois De leske esbattementen van Cock. Hij is 37 en woont in hun eega's niet alleen te de Broekkantstraat 63. In dulden, maar ze ook nog te betere tijden was hij grond- stimuleren. Soep is dus een werker. Francois is de bur- karnavalvereniging die zo gemeester van de toch wel warm wordt genuttigd als speciale wijk. Broekkant ze wordt gepresenteerd, en lid van de karnavalvere- een bord vol humor en sot- niging De Zonnekijkers, ternij. die ook al vijf jahr bestaat. Diezelfde karnavalvereni- Blijft dan nog Bierbuik ofte ging wil nu een allereerste de 18-jarige handlanger Pe- bal organizeren. Het kon ter Van Nieuwenhoven. haast niet anders of het bal Hij woont in de Broek- zou wat te maken hebben straat, is lid van de karna- met Soep. Vermits men de valvereniging De Kuiper te naam van Soepbal maar Sint-Gillis Dendermonde flauwtjes vond en op de en veroverde de derde koop toe weinig orgineel, plaats op de verkiezing van werden voor een enkele de Bierprins van de Broek- keer balletjes in de hete kant. soep gedaan en zo kwam men tot een Soepbal-bal. P™»el<|ke waardigheid Een mondvol, maar een ga- Om in de stemming te ko- rantie voor een hele avond men werden de drie kandi en een stuk van de morgen daten ten behoeven van de plezier. Op dat fameuze al- fotograven even omhangen lereerste Soepbal-bal wordt niet de versierselen van overgegaan tot de verkie- hun prinselijke waar- zing van de al even aller- digheid: een prachtige eerste Prins Bacchus van blauw-witte mantel die hen Baasrode. paste als gegoten en een prinsenhoed, voorlopig nog Een speciale orde zonder veren. Maar naar- De bedoeling is natuurlijk mate de aktiviteiten toene- dat men komt tot een Orde men zullen die er ook wel van Bacchus te Baasrode, bijkomen, vermoeden we. Maar nu wordt het voor Vraag is wie deze versierse- een niet-Soeper toch even len zal overhandigd krijgen moeilijk. Zegt voorzitter en wat de kandidaten aan Jean De Ruysscher van KV kundigheid, kennis en sym- Soep: «De orde van patie aan de dag zullen Bacchus zal los komen te moeten leggen. Het ant- staan van KV Soep, maar woord op die vraag weten de leden van Soep zullen we pas op 11 december e.k. wel met Prins Bacchus wanneer tijdens het eerste meetrekken» en zegt de Soepbal-bal wordt overge- voorzitter van de orde van «aan de verkiezing van Bacchus Patric Roels: de pnns^ Het bal vangt aan «Prins Bacchus is represen- 20 00 uur- ?»ar het z°u tatief wanneer hij dat zelf on,nenSeltjk zijn de wil. Hij beslist zelf waar hij dr,c onmiddellijk voor de naar toe gaat en wie hij met «"wenkuil te gooien. De een geschenk bedenkt.» 't kandidaten kunnen zich Zal even wennen zijn, achler de schermen nog maar wie het heeft gelezen e/n uu"Je °P»«rmen of a s zal het ondertussen wel dat nodig mocht zijn nagel door hebben dat zowel KV b'J'aa om d? zenuwen te Soep als de Orde van beheereen. Maar om 21.00 Bacchus naast elkaar be- uur word' het emst' Da" staan en toch een bepaalde van8e" de. eers'e Proeve,n binding hebben. Die on- aan Dat zijn achtereenvol- derlinge band is penning- eens het proberen te beant- meester André D'Hondt svoorden van vier vragen die de financies van beide die zullen gesteld worden verenigingen beheert, met e" d,e worden gepikt utt dit vaardige hand, zo wordt eigenste weekblad. Vervol- gefluisterd «want hij heeft Bens krijgen de kandidaten het geluk dat er niet zoveel tle" minuten lang de tijd geld in kas is» om zlc"ze" zo origineel en Vraag is natuurlijk wie de verscheiden mogelijk aan allereerste Prins Bacchus bel Publlek voor "j stellen gaat worden, of wie er de <lels wa' eventueel kan met rij der groten gaat openen hc' brengen van een show en waarschijnlijk de aanzet oummer). De der.de proef zal vormen tof een uitzon- bestaat erin een mooi glas derlijke generatie van prin- blcr 'e schenken om vervob sen die in ons land haars «ens b,er Ie gaan proeven gelijke niet zal kennen. Er en Ie ze8Sen welk bler men Waar Bacchus en Gambrinus van droomden... Veel belangstelling tijdens de openingsdag van Landsman. best een tintelend biertje te appreciëren. Naast de vele klassieke soorten, pils in zowat alle merken, pale- ales, luxebieren, scotch, trappisten, gueuzen en an dere koerante namen, za gen we er een prachtige reeks streekbieren, dran ken die meer en meer in de gunst van het publiek ko men. Onze eigen streek- brouwerijen kwamen er volop aan bod. De dikwijls originele verpakking of schenkmethodes van deze meestal forse biertjes zijn bijzonder geschikt voor de eindejaarsfeestelijkhe- den. Zij verhogen zeker het decorum van elke feestelij ke bijeenkomst. Waters, frisdranken, fruit sappen zijn er in alle moge lijke vormen en uitvoerin gen. Er zijn de klassieke flesjes, de familieflessen, wegwerpverpakkingen en handige blikken, dat alles in een oneindige reeks va riëteiten en merken. Dran kencentrale Landsman, waarvan de naam duidelijk een allusie is op De Landtsheer, herbergt ook een prachtig aanbod wij nen, met zorg uitgezocht in het grote aanbod dat de wijnlanden als Frankrijk, Duitsland en Italië, om er maar enkele te noemen, ons doen. Er zijn witte, ro sé en rode wijnen uit alle streken. Frankrijk natuurlijk vooraan, gevolgd door de Rijn- en Moezelwijnen, dat alles bekroond door de ko ningin aller wijnsoorten, de champagne. Voor wie moet uitkijken naar een flinke voorraad tegen het eindejaar, is de keuze hier onvoorstelbaar. Tijdens de rondgang kan men ook al uitkijken naar de geestrijke dranken, de stemmingmakers op zove le prettige avonden. Wegens de massale aan koop, kunnen de prijzen aan de verbruiker fel wor den gedrukt. Een bezoek aan Landsman is een ge vecht in de strijd tegen het dure leven. Wegens de vlotte rotatie van de pro- dukten, alles gaat zeer snel van de hand, blijven de dranken heerlijk vers tenzij het natuurlijk om be legen wijnen gaat. Het is er prettig wandelen, kiezen en kopen in Lands man, gemakkelijk manou- vreren ook met de winkel wagen doorheen de ruime gang en uiteindelijk wordt er dan afgerekend aan de kassa, waar je dan nog versteld staat van de voor delige prijzen. Manu De Landtsheer ziet toekomst in deze manier van winkelen en wil binnen de kortste tijd een reeks van deze zaken openen, zodat zijn aankoopmoge lijkheden nog gróter wor den. Dat kan alleen maar in het voordeel zijn van de klant. Je kan hem steeds om raad vragen, zodat die genen die wel graag een De pastoor en de burgemeester, eigenschappen van een degelijk mooie kelder willen opbou wen, maar nog leek zijn in het vak, gratis advies krij gen over de aard van de wijnen en de stockage ervan. Een frisse, vriendelijke, maar vooral smakelijke nieuwe zaak te Buggen hout! Publirep DC samen keuvelend over de wijntje. Drankencentrale Landsman Manu De Landtsheer Alle bieren, wijnen en likeuren Adres: Kasteelstraat 41A. Tel. brouwerij: 052/33.39.11. Met de handige winkelwagentjes naar de kassa, waar ook de prijs genietbaar is. Op vrijdag 19 november had te Buggenhout de ope ning plaats van Dranken centrale Landsman. De tal rijke genodigden, kijkers en kopers werden er verwel komd door de h. Manu De Landtsheer, zodat het niet verwonderlijk is dat ook va der burgemeester Adolf De Landtsheer aanwezig was. De gebouwen van een leegstaand bedrijf werden getransformeerd in een ge zellige wandel- en koop- ruimte waar een echt on overzichtelijk assortiment dranken op de fijnproevers ligt te wachten. Op de ruime parking was nochtans geen plaatsje meer open toen we er arri veerden, het gebouw was immers ondertussen stampvol bezoekers gelo pen die niet alleen de initia tiefnemers kwamen felici teren, maar die ondertus sen ook hun ogen de kost gaven en van de gelegen heid reeds gebruik maak ten om een van die gemak kelijke winkelwagens vol te proppen met allerlei delika- tessen. Onder die bezoe kers herkenden we ver schillende Buggenhoutse prominenten, schepenen en zelfs meneer Pastoor. Het was er een zeer gezel lige bedoening en in die ontspannen sfeer, nippend aan een lekker drankje, konden we rustig het aan geboden gamma dranken bekijken. Het bier vormt ui teraard een belangrijk kon- tingent van de aanwezige produkten. Als goede Vla mingen weten we immers Frisdranken en biertjes in een eindeloos gamma.

De Voorpost | 1982 | | pagina 11