^Willockx: ultimatum f<ian Geens over Nobels Old Chap Hamme plaatst vorming en informatie op voorgrond 9-rij-fü Bekreatieoord De Ster rijgt fit-o-meter voor andersvaliden... De Wakkere burger - Waasmunster wil zich inzetten voor een meer demokratisch beleid In memoriam Piet Vindevoghel Aanduiding van mandaten bij CVP Lokeren mmerzeel Aalst en de ereldsolidariteit OKA Schellebelle bakt geen wafels Belangwekkende debatavonden Druppelteller rvan .„stMaterdag 20 november om 'aats uur 's morgens opende •gemeester Paul De jven (todts op het Sint-Niklase ikreatieoord De Ster de lieuwe fit-o-meter of lo-rij- Saftki (loop en rij je fit) voor idersvaliden. Het initia- ief, vond hij, ligt in de lijn an de bezorgdheid van het "eixÉ °^eêe van burgemeester D schepenen om een alge goud iene gelijkschakeling van Ie bh svenskansen. Eindelijk ouden nu ook mensen die ïoeilijkheden ondervin- :n bij het afleggen van de tatioi opnale fit-o-meterproe- en een aangepaste formu- vinden. Dida arel De Wolf - hij was temd vrijwel de enige andersvali- fenroute richt zich tot twee de die aanwezig was en ik groepen andersvaliden: «de vond hem op een spijtige staande mindervalide per manier zo'n beetje gebruikt sonen» en de «rolstoelge- als mascotte - en met hem bruikers». De biezondere alle andersvaliden wenste fit-o-meter volgt dezelfde de burgemeester gerugge- weg als de reeds bestaande, steund door schepenen De De aangepaste borden zul- Winne, Vergauwen en Van len echter pas in de lente Rumst en stadssekretaris voorhanden zijn en de an- Piet Elshout nog veel pret- dersvaliden zullen het tige uren toe met deze voorlopig moeten doen met nieuwe sportroute. een instruktieboekje. De initiatiefnemers hebben De perslui trimden die kille zich voor de samenstelling morgen o.l.v. monitrice van de oefeningen geba- Bea Smet enkele oefenin- seerd én op de traditionele getjes mee en zij overtrof- fit-o-meter én op de aange- fen uiteindelijk alle overige Sint-Niklaas, rekreatieoord De Ster. Openstelling van de fitometer voor andersvaliden paste fit-o-meter zoals uit- deelnemers in het buiten- (carine) gewerkt door J. Vanier- adem-zijn... Spreekt dit berghe. De rekreatieve oe- boekdelen? (leo de bock) Tijdens een toespraak te Sint-Niklaas stelde oud- linister Freddy Willockx vast dat de toestand van lobels-Peelman op meer dan dramatische wijze erslechterde ten gevolge van hel uitblijven van een efinitieve beslissing inzake de toe te kennen over- adssteun. Deze week werd een for- lule uitgewerkt met een verlaagde omzet en bijna onmiddellijk ir te voeren verminder- van de tewerkstelling nagenoeg 200 perso- :n. De omzet zou beperkt irden tot 23.000 ton en- te realiseren via de tra- ionele produkten. Dit tu volgens alle berekenin- :n steeds tot negatieve be- ijfsresultaten aanleiding ;ven. Oud-minister Freddy 'illockx verzet zich daar tegen deze formule die ij niet alleen om sociale ïaar ook om ekonomische edenen onaanvaardbaar oemde. Deze afslanking Nobels-Peelman zou nmers beletten dat het be- rijf zijn technologische waliteiten verder kan va- iriseren met nieuwe aan Ie evoluerende markt aan- tpaste en fel gespeciali- eerde produkten onder- leer stalen vloeren voor gro-industrie, zonne-ener- ie-silo en dergelijke. In et kader van het Fonds oor Industriële Vernieu wing (FIV) zijn deze dos- iers trouwens reeds vir- ueel goedgekeurd. No- lels-Peelman afslanken :oals de G.I.M.V. en Si- linvest het nu blijkbaar rillen is het bedrijf alle oekomstkansen ontnemen :n komt in feite neer op sen verbloemde voorberei- ling van de faling in 1983 >f 1984, aldus Willockx. Freddy Willockx drong monferop aan dat de Vlaamse egering zich in haar zitting sdafcan woensdag 24 novem- >er e.k. zou buigen over de 82"Tiieuwe toestand. Indien Si- invest en de G.I.M.V. op ïun standpunt zouden blij- dat de afslanking van iet bedrijf noodzakelijk is, Ireigt de toestand nog deze naand totaal te ontsporen, "idinvest en G.I.M.V. han- lelen hierbij op grond van 'ooroordelen en dragen :en uiterst belangrijke ver- itwoordeli jkheid. De onderhandelingen en de studies hebben lang ge noeg geduurd, aldus Wil lockx. Het is de verant woordelijkheid van de Vlaamse regering de knoop nog deze week door te hak ken, te meer omdat de be voegde minister Geens vanaf 28 november 1982 in het buitenland vertoeft. Indien zou blijken dat de herstrukturering zoals voorzien in de beslissing van de Exekutieve van juni 1982 niet meer haalbaar is, dient volgens de SP-er een wijziging van deze beslis sing te worden overwogen. Oud-minister Freddy Wil lockx herinnert hierbij aan het alternatief SP-VU-plan van juni 1982. Dit plan voorzag, ver trekkend vanuit de konkor- dataire voorstellen, een in breng van 2,7 miljard in de ganse Nobels-struktuur. Deze inbreng werd als volgt vooropgesteld: 500 miljoen van het FIV, 800 miljoen via prototypen- steun, 500 miljoen Van Si- dinvest, een obligatielening van 500 miljoen verstrekt door de Exekutieve en een obligatielening van 300 mil joen door de banken (beide met rentebonifikatie), naast een inbreng van 150 miljoen door de privé-aan- deelhouders. Dit voorstel voorzag eveneens een fusie van Nobels Group en No bels-Peelman. Bovendien waren de aankoop van een belangrijk pakket licenties en het uitwerken van een diversifikatieplan eveneens essentiële elementen van dit plan. Uiteindelijk voor zag het voorstel ook nog een pre-financieringssys- teem. Dit voorstel kan, hetzij onder een geaktualiseerde, hetzij onder een geamen deerde vorm, een geldige basis van diskussie zijn om op korte termijn tot een uiteindelijk konstruktieve oplossing te komen voor Nobels-Peelman. Oud-minister Freddy Willockx laakte tenslotte al diegenen binnen de Vlaam se regering, de G.I.M.V. en Sidinvest die naar zijn oordeel door maandenlang dralen de toekomst van Nobels elke dag steeds meer in het gedrang bren gen Nobels geniet inzake technologie ook internatio naal een grote reputatie. De teloorgang ervan zou dan ook strijdig zijn met de beginselen van de nieuwe industriële politiek, zoals door Geens zo dikwijls ver- Sint-Niklaas, rekreatieoord De Ster. Bea Smet, sportmonitrice, doet met enkele kondigd. belangstellenden de alternatieve fitometer. De perslui bevinden zich uiteraard... achter de lens (Iv) Op de jongste vergadering van de werkgroep De Wakkere Burger in het schoolhuis te Sombeke was er ietwat een mindere opkomst dan verwacht. Hoe dan ook, nu de gemeenteraadsverkiezingen achter de rug zyn, wil men zich verder inzetten voor een meer demokratisch beleid in Waasmunster. kere Burgergroep alsmede keerskommissie zou vragen, door de werkgroepen, vereni- zouden deze wensen in termen gingen en partikulieren. De van een reglement moeten op- Wakkere Burger en betrokkep gesteld zijn. De afsprakennota werk- en aktiegroepen moeten regelt het tweerichtingsver- tijdig op de hoogte gebracht keer, het gaat niet om een .-. worden van beleidsopties en éénzijdige verbintenis van het raadsverkiezingen de schnfte- beslissingen die verband hou- gemeentebestuur, maar om lijke antwoorden van de par- den met de vijf thema's van de wederzijdse rechten en plich- tijen hun standpuntenbepa- nota. Volgens hen zou de be- ten. Het richt zich niet tot de ling en de reakties tijdens het trokken schepen verplicht de politieke partijen, maar tot het matie en inspraak, een soort debat van 10 september jl. werkvergaderingen van de ver- nieuwe bestuur, gemeentelijk reglement, een worden verwerkt tot een alge- schillende themagrocpen moe- De Wakkere Burger zal de afsprakennota die ter goed- meen voorste voor afspraken- ten bijwonen. In de algemene komende gemeenteraadsver- keunng aan het nieuwe be- nota Als belangrijke punten afsprakennota moeten ook de kiezingen op de voet volgen. werden vooropgesteld: het prioritaire en principiële eisen eHiervoor werd een soort rondsturen van de agenda met Van de verschillende werkgroe- beurtrol opgesteld. Het enige toelichting van de ge- pen opgenomen worden. konkreet opvolgen van de J meenteraad aan alle geiënter- wensen en eisen rond de ver- ïngediend en opgevolgd, des- esseerden, het voorzien van Hiermede worden bedoeld de schillende inhoudelijke the- noods met de nodige sensibili- spreekrecht, door schorsing gewenste afspraken op vlak ma's jjgt bij de werkgroepen van de gemeenteraad voor van openbaarheid, informatie, en verenigingen zelf De Wak werk- en aktiegroepen en vere- inspraak en participatie voor kerc B blijft h nigingcn. enkel op gemotiveer- de specifieke thema s Wan- platform voor gezamenlijke (Ie en vnoraroaanrlelnlfe aan. neer ne u/erL-ornemenod een Hoe men tewerk wil gaan. Fase 1: Het kreëren van een lijke antwoorden van de par kader voor een betere organi satie van openbaarheid, infor matie en inspraak, een s gemeentelijk reglement. stuur zal voorgelegd worden, door de Wakkere Burger. Te vens wordt een haalbaar voor stel uitgewerkt, dat zal worden teit en mobilisatie Fase 2: de themagroepen: ver keer, leefmilieu, jeugd, gezin. dus bestaande werk- en aktie- de en voorafgaandelijke aan- neer de werkgroepjeugd een standpunten groepen, verenigingen, ijveren verder voor de realisatie van hun wensen, cisenpaket. Ver wacht wordt dat zij blijven in spelen op de dagelijkse reali teit van Waasmunster in de geest zoals zij in de nota naar aanleiding van de gemeente raadsverkiezingen stelden. De afsprakennota, volledig of ge deeltelijk goedgekeurd, zou de dialoog met de gemeente moe ten optimaliseren Er blijft een centrale werk groep fungeren, die al naarge lang de situatie dringend of niet meer of minder op de voorgrond komt. Zij volgt de evoluties op de voet. Twee maand per jaar zal zij aktiever naar buiten treden door het evalueren van wat voorbij is en door het nemen van nieuwe initiatieven. Gemeentelijk reglement. De suggesties in de nota naar aanleiding van de gemeente- vraag. Inzagerecht van doku- mentcn: alleen door de Wak enquête zou willen voeren en de werkgroep-verkeer een ver- P.V.G. In jeugdhuis The Old Chap is men momenteel druk El? Vrijdagnamiddag 19 november overleed Piet Vindevo ghel, CVP-raadslid van Erpe-Mere en voormalig raadslid en schepen van de deelgemeente Mere. Dit plotse overlijden wekte grote verwondering en ontstel tenis, vermits Piet Vindevoghel niet ziek is geweest en zijn rol als raadslid zeer aktief vervulde. In de voormiddag was hij nog op het gemeentehuis geweest, aldus burgemeester P. De Lat, om bepaalde dossiers in te kijken en tijdens de raadszitting van enkele weken geleden kwam hij herhaald tussen in de debatten. Piet Vindevoghel werd op 22 september 1922 geboren te Vlierzele. Na zijn huwelijk in 1946 met de uit Lebbeke afkomstige Justine Vermeiren vestigt hij zich op de wijk Edixvelde te Nieuwerkerken. Nauwelijks drie jaar later vestigt het gezin Vindevoghel-Vermeiren zich in Mere op de Provinciale Baan, waar zij. gedurende vele jaren het pompstation nabij Steenberg uitbaten. Nadien verhuist het gezin naar een eigen woning rechtover de afrit van de autosnelweg, waar eveneens een naftstation wordt uitge baat. In 1958 doet Piet zijn intrede in de gemeentelijke politieke arena als zesde kandidaat op de CVP-lijst en met 249 naamstemmen behoort hij tot de zeven verkozenen. Vanaf 1 januari 1959 behoort hij tot de 11 raadsleden van Mere en gedurende bijna 24 jaar blijft hij ononderbroken in de gemeenteraad. In 1964 (vierde plaats 171 naamstemmen) en in 1970 (lijstduwer 238 naamstemmen) wordt hij immers tel kens opnieuw verkozen. Op 5 januari 1973, na een interne CVP-ruzie, legt hij als schepen de eed af en wordt hij aangesteld in opvolging van Alois De Groot. De fusies stuitten echter de opgang van de overledene: op 10 oktober 1976 wordt hij opnieuw verkozen, met 604 voorkeurstemmen, doch de CVP- meerderheid wordt verbroken. Vanaf 1 janauari 1977 vinden we Piet Vindevoghel dan ook terug als raadslid in de oppositie, na 18 jaar behoord te hebben tot een homogeen CVP-bestuur. Hoewel slechts 60 jaar, besliste Piet zich geen kandidaat meer te stellen; zijn jongste zoon Dirk (23 jaar) nam zijn plaats in en werd met 1002 voorkeurstemmen verkozen. De begrafenis heeft plaats op zaterdag 27 november om 10.30 uur in de parochiekerk van Mere. Samenkomst en gelegenheid tot groeten in de rouwkapel vanaf 10 uur. J.V.M. Na het afsluiten van het bestuursakkoord CVP-SP te Lokeren, wat zonder grote moeilijkheden verliep, moesten de mandaten, toegekend aan de CVP worden verdeeld. Dit waren: het burgemeesterschap, vier schepenen, de voorzitter van het OCMW, en de overige raadsleden van ditzelfde OCMW. Zoals overal elders verliepen deze besprekingen niet zo vlot. wijk Immerzeel te Aalst is zich duidelijk bewust van de reldsolidariteit. Dat mag blijken uit de omhaling die er gelegenheid van de 11.11.11.-aktie werd gedaan door familie Lievens-Borms, die ter zake werd gesteund r enkele leden van Tele Bouworde. et was vooral op 11 no- ember dat zij van deur tot ur trokken. vallend was dat blijk- aar iedereen op de hoogte de aktie was. Spontaan erden de deuren geopend kreeg men de 11.11.11. nveloppe overhandigd, et wijst erop dat de men- van de wijk zeer goed aren geïnformeerd en ch ook bewust waren dat wat moet gebeuren. Weliswaar bleef men hier daar voor een gesloten deur staan, maar de meeste woners van de wijk ga- spontaan hun bijdrage voor de bestrijding van de onger in de derde wereld. ouders betrokken ook un kinderen bij de aktie en meer dan eens werden de omhalers getroffen door het gebaar van een kind dat onder de fiere blik van zijn ouders de gezinsbijdrage in de kollektebus deponeer de. Het zijn vooral de jon- doende om de zolder in te richten als een gezellige instuif- le„ De volleybalploeg stame en (vooral) kursusruimte. Vanaf januari volgend jaar wil dit seizoen voor de eerste maal het jongerencentrum namelijk regelmatig kursuscycli or- in een amateurskompetitie, en ganiseren. Volgende onderwerpen werden reeds gepland: in samenwerking met Bloso is «Ken je recht», «Hoe reilt en zeilt m(jn gemeente?», momenteel een kursus «volley- «Klusjeskursus» en «Omgaan met kinderen en adolescen- balinitiatie» lopende. Verder ten». Bedoeling is om de Hamse jongeren een vormings- wordt fr .zowe' door bet jon- aanbod te geven, zonder dat men zich ver moet verplaat- sen of duur kursusgeld moet betalen. Binnenkort zullen wedstrijd gespeeld, hieromtrent zeker meer inlichtingen verspreid worden. Voortaan zullen ook «Chap Jam Sessions» georganiseerd - Op informatief vlak kunnen de worden. Jonge muzikanten Chap-leden nu beschikken kunnen dan samen met kolle- wijk bedroeg 14,143 fr. over een uitgebreide info- en ga's musiceren op het podium Weliswaar geen bedrag om leeskamer, met een 40-tal van het jeugdhuis. De eerste van te duizelen wanneer abonnementen, naast diverse session gaat door op zaterdag men het vergelijkt met de brochures en folders. Op een 11 december, vanaf 20 uur. De grote bedragen die de ge- televis'etoestel kunnen interes- toegang is gratis. Tussendoor meenten en steden bij el- san,e '?l0' belangrijke pro- tracht men dan ook nog L-oor KmoUtan grammas gevolgd worden. «Chaprock 83» van de grond te kaar brachten. Maar voor Daarnaast h|e(t h8et jeugdhuis krijgt. Makkelijk is dat ech- ue wijk immerzeel bete- een informatiebestand over ter niet, aangezien in gans kent dit toch 50 fr. per onderwerpen als seksualiteit, Hamme geen geschikte akko- gezin. En dat wil heel wat inspraak .en participatie, fascis- modatie te vinden is! niet genoeg, want heel wat zeggen. Dat ligt boven het me- derde wereld, enzovoort. Op donderdag 9 en vrijdag 10 Er waren meer gegadigden dan te begeven plaatsen, en men mag toch nooit verge ten dat de CVP bestaat uit drie verschillende standen, die allemaal aan hun trek ken willen komen. Uitein delijk is alles toch in de beste plooi gevallen. Nadat de verschillende standen reeds meerdere malen af zonderlijk waren samenge komen, werd de ultieme partijraadsvergadering van de CVP samengeroepen op 16 november. Bij handge klap werd als burgemeester voorgesteld, wat helemaal niet te verwonderen was: Hilaire Liebaut, die nu zijn tweede ambtsperiode kan ingaan. Voor de schepenen was er ook geen moeilijk heid meer. Er waren ten slotte slechts vier kandida ten overgebleven: Herman Magherman, Michel De Roover, Theo De Meyer en Georgette Desoete-Van Wouwe. Over de verdeling van de taken kunnen wij ook al iets meedelen: Bur gemeester Liebaut behoudt zijn vroegere funkties, maar zou er nog Openbare Werken bijnemen (iets dat hij in de loop van de laatste jaren toch ook al officieus waarnam). Herman Ma gherman wordt eerste sche pen, en behoudt onderwijs en kuituur. Michel De Roover Vervangt Paul Van Eetvelde voor de land bouwzaken. Theo De Meyer komt voor de mid denstandszaken en Geor gette De Soete vervangt Hugo Arens bij de burger lijke stand. Financiën zou gaan naar de socialistische specialist ter zake: Willy Van Kerckhove. Voor het voorzitterschap van het OCMW liepen de menin gen meer uiteen. Ten slotte werd overeengekomen dat Mter Robert Maréchal nog 3 jaar voorzitter blijft, dat wil zeggen dat hij de leef tijd van 65 jaar heeft be reikt. Nadien zal hij opge volgd worden door Hugo Arens uit Daknam voor de resterende 3 jaar. Bene vens Mter Maréchal wor den als kandidaat-leden voor het OCMW aange duid: Hugo Arens, Omer Schatteman (Eksaarde), Roger De Maesschalck (Eksaarde) en Guido Van Avermaet. Als eerste op volgers van voornoemde vijf werden verkozen: Jos De Beule, Bert Verlinden, Etienne Duym, Albert Van Rijckeghem en Majella Van Caneghem. J.V.L. ge mensen en de jonge ge zinnen die hun bijdrage schonken. Zij zijn ervan overtuigd dat een wereld wijde solidariteit op haai plaats is. De omhalers hadden ook een 20-tal prentkaarten meegenomen om die aan te bieden. Dat was blijkbaar wensten deze gemiddelde en dat onder- prentkaart te ontvangen als streept nog maar eens hoe een soort bewijs van het- zeer de mensen van de wijk geen ze hadden bijge dragen. De hele opbrengst in de betrokken zijn bij de we- reldsolidariteit. Wie zich voor de politiek in ons land interesseert moet dezer dagen naar Sint- Niklaas. Twee belangwekkende debatavonden staan op het programma. Vanavond vrijdag 26 november is er het debat over De Nieuwe Orde met en rond Maurice De Wilde. Deelnemers zijn gouverneur Roger De Kinder, Mon De Vos, Pieter Antoon D'Haese, Willem Melis en natuurlijk Maurice De Wilde. De Centrale voor Socialistisch Cultuurbeleid organizeert deze manifestatie. Om 20 u in de stedelijke openbare bibliotheek, Hendrik Heymanplein. Maandagavond 29 november is minister van buitenlandse betrekkingen Leo Tindemans gastspreker op een debatavond van de Europaklub Sint-Niklaas. Hij zal het over «"Zes maanden voorzitterschap van de Europese ministerraad» hebben. Om 20u30 in de feestzaal van het stadhuis. Wie meer specifieke informa- december wordt een diareeks tie wil, wordt echter doorver- over het natuurreservaat Mols- wezen naar het Hamse Info- broek-Lokeren vertoond. Te- centrum in de Nieuwstraat. vens zal een informatiestand te Geregeld worden ook info- bekijken zijn. Deze (gratis) avonden over aktuele onder- vertoningen worden opgevolgd werpen gehouden. Laatst door een geleide wandeling kwam het Palestijns probleem door het reservaat op zondag aan bod, en in de toekomst 26 december, zullen onder andere Amnesty jot s|ot nog vermelden dat de International de Filippijnen eerste zaterdag van elke en de hedendaagse muziekza- maand een spaghetti-avond ge- kenwereld belicht worden. houden wo[dt jj,„ frank) Sinds kort is dan nog een jeugdhuis The Old Chap. «Werkgroep Gewetensbe- Mandemakerstraat 4. Hamme, zwaarden Hamme» opgericht is open op donderdagi vrijdag binnen het jeugdhuis. Deze en vanat 19 en op groep zal weldra met een bro- zondag ïa5a( 15 uur. Lid wor- chure over het hoe, wat en (jen <ioor 20 frank te beta- In het begin van de maand november boden zich enkele jonge mensen te Schellebelle aan om van huis tot huis te vragen of men soms wafels wilde kopen ter gelegenheid van de aankomst van Sint- Maarten. Die wafels zouden dan op zondag 7 maart aan huis worden besteld. Per wafel betaalde de klant 25 fr. en het verschuldigde bedrag moest onmiddellijk worden betaald. Dat alles gebeurde onder het mom van de Jeugdvereniging OKA. Maar, zo schrijft OKA p.r. verantwoordelijke Yvan Van Zwol ons in een brief, OKA heeft met dit alles niets te maken. OKA was van heel deze aktiviteit niet eens op de hoogte. Men misbruikte niet alleen de goede naam van OKA om wafels aan de man te brengen, maar bovendien wer den heel wat mensen door de ze laakbare praktijk om de tuin geleid. Sommige mensen kregen immers niet te eten wafels op hun bord, anderen werden dan weer om 23.00 uur uit hun bed gebeld om de wa fels in ontvangst te nemen en nog anderen kregen hun geld terug. Maar er waren er ook die geen wafels zagen, en evenmin hun geld terug kregen. Het bestuur van OKA Schelle belle wenst iedereen ervan op de hoogte te brengen dat het zich volledie van deze oraktij- ken dis rge- lijke ha gste veroordeelt. waarom van burgerdienst naar buiten treden. De mensen van de werkgroep willen vooral in formatief, ondersteunend en sensibiliserend werk ver richten. len. Men krijgt dan gratis het maandblad «Chappy-leesvoer» toegestuurd en men heeft di- rekte inspraak op de tweewe kelijkse «stuurgroepvergade ringen». Er worden zelden zoveel mo gelijkheden geboden aan de wintervakantiegangers dan in Livigno. Dit station zonder douane op een hoogte van 1800 meter is besneeuwd van november tot maart en staat bekend om zijn hoog aan tal zonuren. Niet alleen de benzine is er goedkoop, maar ook de alkoholische dranken. En bovendien is er voor de sportievelingen alles wat ze wensen. Meer informatie: In- terhome, Louizalaan 226, bus 8, te 1050 Brussel. Tot 16 december kan men te recht in de Hostellerie Sint- Goriks te Zottegem-St.-Go- riks-Oudenhove voor een ten toonstelling van originele wer ken van Monic en lithografies van Dali. De tentoonstelling is open van 11 tot 15 u en 's avonds vanaf 19 u. Op maan dagavond en dinsdag gesloten.

De Voorpost | 1982 | | pagina 9