Oost-Vlaanderen wint internationaal karatetornooi te Stekene «De kroonschutters» uit Zele bestaan vijftien jaar Eerste nederlaag van Moorsel tegen Jitsu-Kwai Hamme te Nationale selektie Groot-Brittannië te Lokeren-Oudenbos Asahi Kwai - Zele blijft ongeslagef in het interklubkampioenschap 40 - 28.11.1982 - De Voorpost JUDO De Jubilerende karateklub «Shotokan» uit Stekene kan terugblikken op een meer dan geslaagd interna tionaal tornooi in de gemeentelijke sporthal. Een waardige Tiering werd het voor de 10 jaar jonge klub, want de zowat 200 aanwezige toeschouwers sagen karate van hoog niveau met als pigment de nodige spanning en nu en dan een beetje sensatie. Voor een deel van de toeschouwers werd het trou wens een openbaring. De karate-sport heeft dus zichzelf gepropageerd in Stekene. Mede dankzij het tienjarig bestaan van de «Stekense Shotokan Karateklub». Nederlanders stelen de show Oorspronkelijk aangekon digd als een drielanden-ont- moeting werd het uiteinde lijk een duel België - Neder land want de fransen had den op het laatste moment afgezegd. De organiseren de, jubilerende klub had in extremis nog een 2e Neder lands team naar Stekene kunnen halen. En... achteraf bleek dit een «dikke» zaak, want het «bijkomende» team nl. de Amsterdamse sportschool «Kotzebue» werd reeds driemaal kam pioen van Nederland (1980, 1981, 1982) en de kleurlingen stalen werkelijk de show. Alles bij elkaar waren er 4 ploegen van 5 karatekas: Kotzebue, Shotokan Hulst, het juniorsteam van de V.K.A. (Vlaamse Karate As sociatie) en de provinciale ploeg van Oost-Vlaanderen der seniores. Alle ploegen dienden tegen elkaar in het strijdperk te treden, zodat het publiek 6 verschillende wedstrijden tegoed had. De ploeg die 3 breed toe en de wedstrijd de wacht kon sle- eindigde onbelist. Vermits monstratie-training had ver zorgd om onder meer aan te tonen dat judo reeds kan vanaf 7 jarige leeftijd, werd het karatetornooi vervolgd met het duel tussen de Sportschool Kotzebue (Aika Budo Sport Karate Team Amsterdam is de volledige Int- Judo-interkluiikampi oenschappen vangen tegen een suptp^ sterk Deinze. Na vier ka f pen was de stand 3-1 in voordeel van Hamme. met overwinningen van V g v? Tijdens het voorbije week- aankomen. Constant Van end hadden in de sporthal te den Bossche diende zich ge- Beveren de nationale inter- wonnen te geven tegen pro- klubkampioenschappen vinciaal lesgever Freddy plaats. Elke klub diende Bellon. Jo Vercammen zorg- vier wedstrijden af te haspe- de er nadien voor dat de den Bossche, Vanderhaeg len. Een van de beide onge- overwinning voor de wui- en Van Handenhove. Deir slagen koplopers liep hier tens veilig werd gesteld, won tenslotte deze km zijn eerste nederlaag op. En Hoewel beide laatste Ham se met 3-4. De laatste wedstr dit tegen de nieuweling in deelnemers Van Kerschaver van de wuitens bracht h 1 deze kompetitie Jitsu-Kwai en Portals hun wedstrijd tegenover judoklub Ronifn A uit Hamme. Op 7 kampers verloren, hadden de Ham- Ook hier zorgden Van dfr d< het trachten om de menaars het feit van de dag Bossche, Van Lijsebett*od. Karatetornooi te Stekene. De Vlaamse juniorsploeg behaalde één zege en werd naam) en Oost-Vlaanderen. Weer zorgden de kleurlin gen voor sfeer en spektakel, doch de Oost-Vlamingen ga ven uitstekend revanche. El ke match steeg bovendien de spanning, want het suk- ses was wisselend. Thuis- speler Stroobandt diende in een sublieme Van Loon zijn meerdere te erkennen, doch Van Hal bracht verrassend de stand in evenwicht. Sporklede zorgde nadien weer voor voorsprong voor Amsterdam maar Oost- Vlaanderen kwam langszij door kampioen Van Wambe- ke. Met deze 2-2 stand was het gevecht tussen Ramsa- hai en Coussens beslissend. Ze gaven elkaar geen duim- daardoor derde in de eindstand. meest individuele overwin- gerealiseerd leider Moorsel ningen te behalen om de te kloppen. Ook tegen Mort- twee wedstrijdpunten in de sel werd aan -het langste wacht te slepen. Als eerste eind getrokken met overwin- won René Van Lijsebetten ningen van Van Lijsebetten, uit Hamme onweerstaan- Vanderhaeghe. Van den baar met een wurging. Bossche en Jo Vercammen. Ook Ludo Van Handenhove Daarna kwam de leider zich en René Vanderhaeghe aanmelden voor de wuitens- vloerden hun tegenstrever, ploeg, die wegens kwetsuur Moorsel voelde het gevaar Vercammen diende te ver- Van Handenhove en Vcw derhaeghe voor een ov ^0, winning. Zodoende ko M Hamme postvatten in 1 jr. midden van de rangsch king wat zeer bevredigend*' mag genoemd worden vcpn c het eerste jaar dat aan decor kompetitie wordt deelzot d 'Pfaai pen werd natuurlijk de win naar. Bij gelijke stand zou het aantal individuele ge wonnen wedstrijden de doorslag geven. De eerste zege ging naar de w ook de gescoorde punten aan beide kanten gelijk wa- Int. Karatetornooi te Stekene. De Oostvlaamse seniores behaalden drie overwinningen ren, moest er een beslissen- en wonnen daarmee het tomooi, georganiseerd ter gelegenheid van het tienjarig bestaan de kamp worden gevochten. V(m «Shotokan-Stekene». Hier haalde Stefan Van Wambeke het nipt van Henk pioen Kotzebue zeer ver- Oost-Vlaamse ploeg die der Sporklede, zodat de 2e zege diend beslag op de 2e plaats VKA-juniores versloeg met van Oost-Vlaanderen zij voor de V.K.A.-juniores en het nipt een feit was. Shotokan Hulst. -s De individuele verrichtin- Oost-Vlaanderen wint gen van onder meer Ivens. oraooi Jacques, Mestdagh en Van Zoals gemeld diende ook Wambeke aan Vlaamse Hulst het onderspit te del- de en van Van Loon en ven tegen de Oost-Vlamin- Sportklede als uitschieters gen. Dat betekende meteen t>ij een uitstekende dat de eindoverwinning niet Sportschool Kotzebue aan naar beneden betekent meer kon ontsnappen aan Nederlandse kant, maakten za-ari, arm schuin omhoog de senioresploeg van Oost- van dit internationaal kara- betekent ippon. Punten kun- Vlaanderen: met 3zeges te-tomooi van de jubileren- nen gescoord worden met haalden ze namelijk het de «Shotokan Karateklub slag- of schoptechnieken die 3-2. Voor Oost-Vlaanderen wonnen Stekenaar Guido Stoobandt, belgisch kam pioen Stefan van Wambeke en Van Daele hun match, terwijl juniores Jacques en Stekenaar Ivens Guy de 2 punten haalden voor de VKA-ploeg. De volgende wedstrijd was een Nederlands duel. Hierin toonden de mannen van we reldkampioen Kotzebue uit Amsterdam hun talenten (ze vertrokken nog diezelfde week naar de wereldkam pioenschappen in Azië) op een schitterende manier, zo dat ze werkelijk de «prijs van het publiek» verdien den. Vooral Roel Van Loon werkte als een wervelwind z'n partij af en met 0-5 stak het team Kotzebue z'n eerste zege op zak. De sportieve ploeg uit Hulst kende verder geen enkel sukses. want te gen de V.K.A.-juniores en tegen de senioresploeg van Oost-Vlaanderen dienden ze het af te leggen met respek- tievelijk 0-5 en 1-2. Nadat de judoklub van Kem- zeke als afwisseling een de- fektief is. Dus bij onderbre kingen wordt de klok stilge legd. De beslissingskriteria zijn waza-ari (half punt) of ippon (vol punt). Er kunnen maksimaal 6 waza-ari's of 3 ippons worden gescoord. Indien verlenging nodig is, wint diegene die scoort. De aanduidingen van de scheidsrechters: arm schuin maksimum. Wel diende er nadien nog één partij te worden afge- zodanig uitgevoerd worden dat ze normaal een tegen strever buiten gevecht stel- Stekene» een waar propa- gandatomooi voor de kara- tesport. waarin de felle werkt. nl. Sportschool Kotze- strijd geen afbreuk doet aan len. Tijdens de wedstrijden bue tegen de jumoresploeg de sportiviteit. moeten ze evenwel zodanig van Vlaanderen. Ondanks Voor geïnteresseerden kim- gekontroleerd worden dat het feit dat de juniores met nen we nQg melden dat een de tegenspeler niet ge- ploegen wedstrijd bestaat kwetst wordt. Kontakt op het uit 5 individuele «gevech- aangezicht is trouwens ver ten», waarvan de wedstrijd- boden en wordt onverbid- duur telkens 2 minuten ef- dellijk bestraft. Opmerkin- den Corveleyn en Peter Ver- heirstraeten. MOTORCROSS Naar jaarlijkse gewoonten organiseerden de «Lede crossers» afgelopen zaterdag 20 november '82 hun cyklocrosswedstrijd. Voor deze «13de Grote Prijs der Ledecrossers» waren alle ingrediënten voor een heerlijke namiddag aan wezig (goed weer en weinig andere koersen in de provincie). Blijkbaar was het nummer 13 voor Lokeren-Oudenbos een geluksnummer, want het toch niet onaardige deelnemersveld zorgde voor een boeiende strijd in zowel de reeksen D, C als B. Bij de inschrijving van de deelnemers aan formule C zorgde een groep engelstaligen toch voor enige sen satie. Niet minder dan 9 jongeren, van 17 tot 19 jaar oud, vergezeld van hun coach, kwamen zich inschrij ven in respektievelijk formule C (6) en B (3). We hadden te maken met de nationale selektie van het «British Cyclocross Association» die ter voorberei ding van het wereldkampioenschap cyclocross, dat verreden zal worden in februari '83 te Birmingham, even het kanaal kwam overwippen. Ze zorgden met een voor een primeur in Lokeren-Oudenbos. De reden van hun overstapje naar het vasteland werd achteraf door coach Morris verduidelijkt: in Engeland wordt er gestart op één rij (naast elkaar) én meestal in het veld, terwijl hier een «snelle start» het begin van een wedstrijd kenmerkt. De nodige ervaring op zowel «snelle start» als «veldstart» is vereist om degelijk voorbereid op het WK te kunnen verschijnen. Dat deze groep uitgerekend Oudenbos heeft uitgeko zen om zich degelijk voor te bereiden kon alleen maar als beloning gelden voor de leden van de «Ledecros sers» die ervoor zorgden dat zowel organisatorisch als sportief alles van een leien dakje liep. Voor hen die het zaterdag niet hebben kunnen mee maken kunnen we nu alvast verklappen dat er vol gend jaar zeker weer een Engelse selektie zal te zien zijn. Wil je dus genieten van een aangename sportnamid- dag op een goed overzichtelijk parcours, dan kom je zeker volgend jaar naar Lokeren-Oudenbos. Sukses verzekerd. (ldr) 3-1 werden verslagen, was de spanning in deze partij enorm. Enkel Walter Jac ques kon een eerder gemak kelijke zege forceren, terwijl de wedstrijd van Stekenaar Guy Ivens tegen Amsterdam Sporklede en van Mestdagh tegen Van Loon op wereldni veau werden afgehaspeld. Een ware demonstratie en propaganda voor de kara- tesport! Uiteindelijk legde de Vijftien jaar geleden werd er in Zaal De Kroon een kara- sportschool van wereldkam- bijnclub opgericht, die als naam koos «De Karabijnschut- ters». De vereniging veranderde vrij vlug van lokaal en stapte over naar Ons Huis aan de Dendermondebaan te Zele, waar ze nu nog altijd haar vrijetijdsbesteding in de beste omstandigheden beoefent. De klub waar uitsluitend ge- Dit om de onderlinge kom- schoten wordt met sportwa- petitiviteit te verhogen. Ie- pens 6 mm karabijn 22, voor- dere zondagvoormiddag is ziet bijzonder strenge nor- er verplichte schieting. men voor de leden. Een kan- Naast verschillende trofee- didaat-lid moet vooreerst schietingen met de bedoe- een bewijs van goed gedrag Rng voor afwisseling te zor- en zeden voorleggen. Tij- gen, is er een jaarlijkse ko- dens de schietingen worden ningsschieting en zijn er de er duidelijk omschreven vei- kampioenschappen. De le- ligheidsmaatregelen in acht den betalen per jaar een genomen. De schutters moe- vast lidgeld van 650 fr. Op ten alle handelingen binnen de wekelijkse schietingen de schietstand uitvoeren en betalen de leden 120 fr., het- het geweer moet steeds geen recht geeft op 15 ko naar het doel gericht zijn. gels, 5 cibelkaarten en 3 De aanwezigheid van een konsumpties. De aankoop bestuurslid op iedere aktivi- Van een karabijn geschiedt teit is verplichtend, zoniet door de leden. De prijs kan ze geen doorgang schommelt tussen de 15.000 vinden. fr. en de 35.000 fr. De aangesloten leden zijn Het bestuur van de Kroon- opgesplitst in twee reeksen, schutters, dat verantwoor- De A-schutters zijn degenen, delijk is voor de goede gang die gedurende een jaar een van zaken, is samengesteld gemiddelde van 115 punten uit: voorzitter Hugo Adam, op 150 schieten. De lager- sekretaris Lucien De Grae- gekwoteerden worden on- Ve. penningmeester Luc De dergebracht in de B-reeks. Brouwer en de bestuursle- gen op de beslissingen bete kenen uitsluiting. Uitslag tomooi VKA Juniores-O-Vlaande- ren 2-3 Hulst-Sporsch. Kotzebue 0-5 Hulst-VKA Juniores 0-5 Sportsch. Kotzebue-O. Vlaanderen 2-2 (Oost-Vlaanderen winnaar) Hulst-Oost-Vlaanderen 1-2 Sportsch. Kotzebue-VKA Ju niores 3-1 Eindstand 1. Provinciaal team Oost- Vlaanderen - ningen. 2. Sportschool Amsterdam - ningen. 3. Vlaamse Karate juniores- ploeg - 1 overwinning. 4. Shotokan Karateklub Hulst -" 0 overwinningen. DeBeEr Na twee kompetitiedagen van de drie blijft de Zeelse klub le beginnen, nog altijd ongeslagen aan de leiding. Ze hebben hiermee In de kategorie - 48 een ideale uitgangspositie verworven om de Vlaamse mocht Toni Rombaut interklubtitel binnen te rijven. De laatste kompetitieschijf kampen omdat hij 300 gr. kampen ze op zaterdag 12 december voor eigen publiek in zwaar woog. De Ta sporthal V.H.D.V. tegen Park Brasschaat en J.C. Herzele. ploeg begon dan met Op de tweede dag te Tielt niel Ott (ippon). Mark Vgn moesten de Zeelse judoka's der Haeghen (ippon), Leo op de tatami tegen het loka- Christiaens (waza-ari). Ma le Tielt en Koersel. Tegen rio Bouwens (ippon). Een on- Tielt, dat nochtans laatst beslist voor Nico De Maes- geklasseerd stond, kregen schalck. Danny De Leen de beschermelingen van heer, als invaller was zeer trainer Raymond Van Aver- verdienstelijk maar verloor, maet het bijzonder lastig. De stand na 2 kompetitieda- Het werden drie overwinnin- gen: 1. Zele 12 p., 2. Ronse 10 gen, drie nederlagen en één p., 3. Jigo 8 p., 4. Hooglede 8 kamp onbeslist. Asahi Kwai p., 5. Herentals 6 p., 6. Her won echter de matchpunten zele 6 p., 7. Brasschaat 2 p., door een betere punten- 8. Koersel 2 p., 9. Tielt 0 p. stand met 13-23, door ippon- overwinningen van Geert Beloften Asahi-Kwai verlie- Callaert en Mario Bouwens zen nationale titel en chui-zege van Nico De De Asahi Kwai beloften heb- Maesschalck. Daniel Ott ben op de nationale ploeg- Kadetten (geb. 69-70) kampte onbeslist en Ronny kampioenschappen te He- - 37 kg. 3e Peter Van De Geest, Leo Christiaens rentals hun titel niet kunnen Slijcken. en Danny De Leenheer ver- verlengen. Het begon noch- Beloften (geb. 67-68) loren. tans goed met twee over- - 49 kg. le Abdella Tegen Koersel werd het voor winningen tegen Bras- han:ak Asahi Kwai een walk-over, schaat en Kortemark. In fi- - 59 kg. le Dirk Van Heck< Ze wonnen met 1-5 en 10-40 nale moesten ze op de tata- Meisjes: in de punten. De overwin- mi tegen Crossing Schaar- 2e Katrien Heirwegh. ningen werden geboekt door beek. De beloften moesten Said Boeharrak (koka). Da- gehandikapt aan deze fina- achterstand van 1 punt. j verloor uiteindelijk met 3 De ploeg: - 48 kg. Toni RoJ bout (forfait), - 52 kg. f la Bouharrak; - 57 kg. Til Van Hecke. - 62 kg. Pat.iT Perdaen, - 68 kg. Eddy Vj de Cauter, - 75 kg. Adam, 75 kg. Karei V^ der Slijcken. Jeugdtornooi te Zevenl gen (Nl.) Miniemen (geb. 71-72) - 34 kg. le Sven Van Avej maet, 3e Karl Christiaens. - 41 kg. 3e Franky De Blo< Kotzebue Het eindklassement 1982 is: Groep A 1. Jean Pierre Lefevre 1418 p.; 2. Peter Verheirstraeten en Lucien De Graeve 1395 p.; 4. Andre De Raedt 1354 p.; 5. Met de nieuwe Berlaarse sporthal kon ook de plaatselijke karateklub van start gaan Hugo Adam 1330 p.; 6. Oscar De Kroonschutters» uit Zele bestaat 15 jaar (bvw) Karabijnklub Wierinck 1322 p.; 7. Roger Oscar De Mey 1176 p., 4. 11Paul De Bruycker 842 Wauters 1321 p.; 8. Prosper Pierre Naudts 1144 p.; 5. Ka- 12. Aimé Van Doorselat Philips 1310 p.; 9. Willy Cer- rel Rosseels 1126 p.; 6. Al- 684 p.; 13. Marcel Heirmt rens 1231 p.; 10. Andre Hey- bert Rossels 1103 p.; 7. Roger 651 p.; 14. Freddy Eeckhoi man 771 p. Corveleyn 1087 p.; 8. Jean 473 p.; 15. Eddy Vinck 383 Groep B Marie Christiaens 1044 p.; 9. 16. Alfons Henderick 56 1. Luc De Brauwer 1252 p.; 2. Joseph Van Cauteren 1006 17. Paul Kesteleyn 0 p. Andre Boeykens 1212 p.; 3. p.: 10. Gerard Florijn 897 p.; BEN« De talentrijke motocrosser Ronny Volckerick uit Kruibeke werd gevierd door zijn supportersklub. Hij werd kampioen van de provincie Antwerpen in de 125 cc-reeks. Voorzitter De Rijcke beloofde een nieuwe machine voor de 250 cc-reeks waarin hij zal van start gaan (dw) Deinze Adec 1-3 (scholieren) Ongeslagen aan de leiding Adec Baasrode heeft zijn palmen, laatste wedstrijd van de eer- De vierde set liep Adec snel ste ronde van het kampioen- uit tot 1-6, doch Deinze schap van Oost-Vlaanderen kwam terug tot 7-8. suksesvol afgerond met een De Baasrodenaars trapten 1-3 zege op Deinze. nog eens op het gaspedaal Baasrode liep vlot uit tot 0-2 en zegevierden in deze laat- setwinst. ste set met 9-15. Toen werden de teugels wat Zo staat Adec na het afslui- losser gelaten en zo kon ten van de eerste ronde on- Deinze de derde set in- geslagen aan de leiding. Resultaten Aalsten voUeybalploegen Heren 4* nat. D: St.-AmandsberJ V.K. Aalst 2* Prov. B: Kangoeroes - I<f gem Oudenaarde - Kuklos 3* Prov. C: Hofstade - 1 derleeuw 4* Prov. C: Eremb. derh. Dames 3* Prov. B: Kangoeroes - E derh.

De Voorpost | 1982 | | pagina 12