Hegende Trofee ran het Waasland Sinaai AKTUEEL liet medewerking van «De Voorpost» en «De Cirkel» Lmridloop Veldlopen: De Pauw, Van Huylebroeck en De Vogel zorgen voor denderende start van «Cross Cup» ons ,s Smaai debuu'de senio,s M. Van De Voorde A.C. Baasrode ereplaats in cross van A.C. Denderland er De Vogel: «Te Denderhoutem moet alles veel duidelijker worden» Anne-Marie Van Nuffel, beste streekatlete in veldloop van Uitbergen Roggeman van Aalst won in 80 en 81 bij de veteranen (dm) VELDLOPEN De Voorpost - 26.11.1982 - 41 I kleine, maar xeer aktieve afdeling Belsele-Sinaai n AC Waasland organiseert op zondag 28 novem- ir de negende Internationale Trofee van het Waas- id. Belsele heeft er na negen edities voor gezorgd t deze veldloop een begrip is geworden in de onale en internationale atletiekmiddens. De tel- j weer hernieuwde opname in de internationale iloopkalender is een waarderingscode op we ivlak. j groot belang in deze organisatie xs de proloog. >or de tweede keer heeft de «Waasland-Jogging» aats, een gedroomde aanloop naar de hoofdscho- L de elf wedstrijden K.B.A.B. die met de «Grote 'aaslandtrofee» de dag besluiten. Het Belgische veldloopwereldje zit al jaren met de zelfde problemen: erg veel wedstrijden met als ge volg erg weinig echte toppers. Iedereen kent de moeilijkheden maar niemand lijkt er echt wat aan te willen doen. Ook dit jaar staan er weer zo'n 170 crossen gepro grammeerd. Maar dit seizoen is er ook de «Cross Cup». Het zou de remedie tegen alle ellende moeten zijn. De ultieme infusie. De «Cross Cup», vijf bescher mende crossen waaraan de topcrossers kontraktueel verplicht zijn deel te nemen. Lukratievere trips naar het buitenland vallen hierdoor wel weg maar de prijzenpot voor de Cup lijkt ons toch ook niet mis. Roeselare beet zondag de spits af. Men verwachtte Hagelsteens, De Beek, Schots, Puttemans, misschien De Vogel. Alleen de laatste twee hadden een stem in het debat. De Vogel liep weer lekker, Willy Van Huylebroeck en Eddy De Pauw ook. Zij vormde het kopgroepje dat voor de zege moest spurten. En Eddy De Pauw won. In 1979 nog wereldkampioen veldlopen bij de junioren. De opvolger van Puttemans, Lismont en Schots zei men toen. Maar de Denderjongen kon het toch nooit helemaal waarmaken. Hij had het zelfs twee jaar moeilijk zich in de middengroep te handha ven en ook coach Herman Muylaert zag het tenslotte niet meer zo goed zitten. Onwil van de atlee werd gefluisterd. En nu, een paar weken later, wint diezelf de Eddy De Pauw de eerste editie van de Cross Cup. De 22-jarige Oost-Vlaming heeft meteen zijn kaarten al gelegd. Hij is een ernstige kandidaat op de totaal zege in deze Cross-Cup. Nu al. En met hem ook onze andere streeklopers Willy Van Huylebroeck en Roger De Vogel, tweede en derde te Roeselare. De «Cross Cup» is dus blijkbaar goed gestart. Alles lijkt voorhanden om te Hannuit (28 november), Den- derhoutem (5 december), Wingene (16 januari) en Bierbeek (23 januari) verder spannend crossgebeuren te krijgen. Hoe houdt onze Dendertiercé van Roessela- re daar stand? (hugo aerts) istel Jennis, groot favo- j de juniores (dm) uh Smeeth uit Engeland is eerste in 80 en 81 en is 'nieuw favoriet! straat 5, 9190 Sinaai. De deelnemers krijgen een me daille of een muurthermo meter met de gravure «Tro fee van het Waasland», een gratis biljet voor een tombo la met prachtprijzen op ge bied van sportmateriaal en na de deelname is men GRATIS toeschouwer van de wedstrijden KBAB. Voor de deelnemende klubs zijn er verschillende wissel- bekers van Freddy Willockx, Rika De Backer en het Pro vinciebestuur Oost-Vlaan- deren, een trofee van het Bloso en een beker van mi nister Poma. Vanaf 12 u. kan men terecht op het sekretariaat, Dorps- pr.leis. Vleeshouwerstraat te Sinaai. Men vertrekt om 13.30 u. stipt op de Dries en d it voor vier of acht kilome- tor joggen of wandelen. eugdwedstrijden Hier wordt het een ware pa rade van Belgische kam pioenen. Bij de scholieren 1966 zal Allne Rodenbach. Belgisch crosskampioene 1982 de strijd aanbinden met haar grote rivale Ilse Verlinden. De Gentse en Antwerpse supporters zullen alvast ko men kijken wie de opvolg ster wordt van De Ruysschei (1980) en Van De Wiele (1981). Ook bij de scholieren 1967 belooft het spannend te wor den tussen Anja Van Bra bant, nationale crosskam pioene en Sabine Maes, na tionaal kampioene 1500 meter. Ook bij de kadetten komt de crosskampioene aan de start. Ira Baeyens van Vlier- zele-Sportief neemt het op tegen Joke Annerel van Op wijk. Joke stond vorig jaar reeds op het hoogste scha votje van de W.L.-trofee. Dan zijn er nog verscheide ne wedstrijden waarin be loftevolle jongeren tot het uiterste zullen gaan om een belangrijk plaatsje te vero veren: kadetten 69, minie men 70, miniemen 71, pupil len 72 en 73. Junioren Voor de junioren staat een belangrijk treffen op de af fiche. Christel Jennis, Nancy Pat eet en Carine Pauwels hebben dit jaar nog geen enkele wedstrijd verloren. Annemie Van Nuffel voor de Duitse Lovenich, beiden weer in de Waaslandtrofee (dm) Hier in de Trofee van het Waasland zal het dus uitge maakt worden wie de natio nale roem wacht en de op volgster wordt van Betty Van Steenbroeck die de vori ge twee jaren de palm mee naar huis nam. Een koers die veel belangstelling zal trekken. Senioren De negende Internationale Waaslandtrofee met ereprijs Le Coq Sportif wordt ge sponsord door De Voorpost en De Cirkel. Belangrijke buitenlandse deelneemsters als Louise Mc Grillen (Ier land), Ruth Smeeth (Enge land), Monika Lovenich (Duitsland) en Patricia Ap pleby (Ierland) zullen moe ten knokken tegen Van Steenbroeck, Van Nuffel, Deurbroeck, Wallez, Beir- naert en Van Landeghem. Zal België het na zes jaar buitenlandse heerschappij dan toch eens halen? Sonja Casteleyn was met Viviane Van Emelen de enige Belgi sche die ooit op het hoogste schavotje klom. Ook de nationale militaire ploeg treedt aan met de ploeg die goud won in de «korte cross» van de CISM- kampioenschappen 1982: Rosine Wallez, Viviane Ver- kest, Isabelle Debruycker, Lucienne Michaux, Regina Buyck en Linda Emon. Veteranen Deze cross wordt het «Me morial Florent De Meyer genoemd en wordt bedacht met de ereprijzen «De Voor post» en «De Cirkel». We krijgen hier een kamp tus sen de Europese kampioene Godelieve Roggeman en de Belgische kampioene Leen Van Brempt. Ook Godelieve Roggeman (E. Aalst) doet mee en hoopt net als vorig jaar de beker mee naar huis te nemen. De Voorpost schenkt al jaren een prachttrofee aan de klub die het ploegenklasse- ment per tweetal verovert. Deze veteranenloop wordt een prachtige van het vier uur durende sportspektakel dal AC Be,y Van steenbroeck doet (dm) VELDLOPEN De veldloop van A.C. Den derland kende zondag weer een groot sukses. Voorzitter Omer Vercammen was dan ook een gelukkig mens wan neer hij zondagavond zijn indrukken weergaf na we ken en maanden van volle inzet. Samen met zijn medewer kers heeft het bestuur voor een knappe organisatie ge zorgd en een prijzentafel weten bijeen te krijgen die de moeilijksten weet te be koren. De Dendermondse at- letiekklub heeft geleidelijk haar ledenaantal weer we ten op te trekken en ook heel wat jongeren hebben zxch aangeboden om de rood witte kleuren te verdedigen en de ouderen af te lossen. Of in die jonge generatie nog ooit een crack als Dolf Heuninck wordt gevonden, betwijfelen wij. Maar dat meer jongeren de weg naar de atletiek gevonden heb ben is hoopvol te noemen. MARC VAN DE VOORDE: KNAP De prestatie van de Baas- roodse atleet Marc Van De Voorde zal wel enigzins ver rassend overkomen bij tal van atletiekliefhebbers. Was hij in de vorige wed strijd niet schitterend, dan heeft hij bewezen dat niet alle dagen gelijk zijn en dat hij nog steeds daar is om te strijden met open vizier als de konditie er is. En die is er nu duidelijk wel. Dat hij van geen kleintje vervaard is weten wij. De Van De Voor des weten zich wel in te zetten voor een wedstrijd, dat zagen we ook zus Moni que tentoon spreiden te Uit bergen. Maar met dat ver schil dat zij het moest doen om enigszins het kontakt met de groep te behouden terwijl Mare zich volledig gaf voor een strijd om de zege. Dat hij uiteindelijk op een tweede plaats eindigde doet niets af aan de grote verdiensten van de atleet uit Baasrode. Gilbert Maes- schalk van Vlierzele klom als derde öp het podium. Een prima uitslag voor ons gewestl De Maesschalk, nog een naam die we de komende maanden nog dikwijls zul len mogen vernoemen om zijn degelijke resultaten. Zijn soepele tred was duide lijk merkbaar en wees op een goede konditie. André Van Den Abbeele (AC Den derland) was de eerste at leet van de organiserende vereniging en dat op de vijf de plaats. Een beste uitslag voor de atleet van rood-wit. Luc Van Hecke van AC Zele liet zich ook niet verdrum men en kwam goed uit de modder als zesde, terwijl Francois Van Damme van Opwijk aantikte als zeven de. Er waren nog meer atle ten uit ons gewest in de eerste tien. Zo legde Chris Verbeeck beslag op de acht ste plaats en dat was de eerste atleet van A.C. Waasland. Negende was Benny Claus van A.C. Ham- me en Pollet die voor Hekel- gem uitkomt werd tiende. Verder volgden De Maeze- neer (Lebbeke) als dertien de, Hans De Coster van de zelfde vereniging op de veertiende plaats. Tweede atleet van A.C. Denderland was Luc Taminau nu op de zestiende plaats. Van Der Hoeven Mare (Vlierzele), Jan Sebille (Lebbeke), Frans Van Mieghem (AC Waas land), Jan Van Thienen (AC Lebbeke) waren allen nog in de kopgroep te vinden. PIET ROELS BESTE VETERAAN Bij de veteranen was het Piet Roels van A.C. Baasro de die naar voren kwam met zijn vierde plaats en meteen was hij de eerste streekat- leet in deze kategorie. Zal hij net als vorig seizoen weer voor een karrevracht ereplaatsen zorgen. We dui men mee met deze sympa- tieke atleet van AC Baasro de. Zijn vierde plaats komt nog meer uit de verf als we zien dat Rik Vervoert (AC Waasland) nu de duimen moest leggen voor de rijzige atleet uit het Dendermondse en met een vijfde plaats uit dit treffen kwam. De overige toptien werd gevormd door Hector De Keyser (Hamme), Henri Van Merechy (Op wijk), Wemer Van Kerck- hove (AC Waasland), Alise Van Geyte (Baasrode), Beno- ni De Ridder (AC Lebbeke) Het podium bij de juniore. werd gevuld door de volgen de atleten: 1. Bruno Van Winghe (AC Opwijk), 2. Be nny Smekens, (A.C. Dender land), 3. Geert Wiels (AC Zele). Dus ook in deze kate gorie werd het een sukses over de ganse lijn voor onze streekatleten. Knap ook bi de scholieren waar Ginc Van Geyte (Hamme), eerste werd voor Guy D'haese (Vlierzele) en Patrick De Smedt (AC Hamme), Bij de kadetten ging de zege naar Luc Peerlinck (AC Hamme) hier was Kurt Stevens (AC Zele) 2* en Alain Frangois (AC Zele) eindigde op de derde plaats. Bij de minie men kwam Michel De Mac (AC Baasrode) als eers4-. over de streep en in de tw e- de reeks was Geert Phiup' (Denderland) de besL streekatleet op de tweede plaats. Andre VELDLOPEN DAMES leek het erop dat De Vogel 600 meter van het pijlen verschoten want in de spurt zelf ging de strijd vooral mdoek nog sukses zou boeken maar zijn twee rivalen in tussen Van Huylebroeck en De Pauw. De Pauw won torsie wedstrijd om de «Cross Cup» waren ook op deze tenslotte voor zijn ploegmaat en Roger De Vogel werd 1 berekend. De Vogel had toen blijkbaar zijn beste derde. sen kan daaraan nog emen. mits in te schrii- >p tel. 03/772.49.62 bij rte Simoen, Mesen- Icross te Temse. Start van de meisjes vanaf 17 jaar (dw) Icross te Temse. De start van de jongens tot 15 jaar Te Uitbergen stond Vlierzele Nuffel de blikvangers en de- Sportief achter de organisa- ze atleten hebben er een tie. Tafel en de inrichter kre- spannende strijd van gen voor hun algehele inzet gemaakt, wel een goede bezetting. Bij Magda Hands moest het de seniores waren Magda hebben van een strak tempo Hands en Anne-Marie Van om zodoende Anne-Marie op «De overwinning van Eddy De Pauw komt hier wel erg onverwacht. Amper een paar weken na zijn moeilijk heden met coach Muylaert. Van Huylebroeck zit trou wens in hetzelfde schuitje. Misschien wilden ze hier be wijzen dat de coach het bij het verkeerde eind heeft. Daar moeten ze dan wel in geslaagd zijn. En ik? Erg tevreden. Wanneer men in een zo belangrijke wedstrijd Schots, Hagelsteens, Putte mans... achter zich laat mag men niet klagen. Ergens misschien wel wat bevreesd omdat mijn eerste konditie- top in feite maar voor Den derhoutem (5 december) was gepland. Ik ben trouwens pas sinds 20 oktober voluit gaan trainen. En nu, een maand later staan we al zo ver. De «Cross Cup» blijkt sukses te hebben. Hier was beduidend meer volk dan vorig jaar. Hoe het verder moet lopen? Te Denderhou tem moet alles veel duidelij ker worden. Maar dit geeft toch te denken. Met De Pauw en Van Huyle broeck moet men toch gaan rekening houden. Hoe dan ook: de kaarten liggen ge schud om er echt een span nende Cup van te maken. Het kan ons alleen maar ten goede komen. Dat is toch de eerste indruk.» een veilige afstand te lopen. Terwijl de Aalsterse atlete die nu voor A.V. Toekomst loopt zo veel mogelijk in het spoor van Hands trachtte te blijven omdat zij normaal in de sprint de bovenhand moet halen. Zover is het niet gekomen want Ilands wist een voorsprong te bekomen die zij tot op de streep met sukses verdedigde. Achter haar liep Anne-Marie naar een tweede plaats en ver rassend was ook de derde plaats van de atlete uit Zele, Ginette Van den Bossche. Ingrid Van Marcke (Zova) liep zich op de vierde en Marijke De Wilde (AC Waas land) was goed voor een vijf de plaats. Gerda De Ridder (Opwijk) werd zesde. Marine Parmentier (AC Zele) deed het goed in deze seniores- wedstrijd en klom naar de zesde plaats in de uitslag. Viviane Van Buggenhout (Opwijk) eindigde op de achtste plaats en Marleen Christiaens (Vlierzele) die na een periode van ziekte aan haar terugkeer aan het Boelcross. De laureaten van de damesreeks boven de 17 jaar (dw) Ilse De Ridder won ook één van de wedstrijden tijdens de interscholencross van vo rige week te Dendermonde. Zij komt echter een weekje later in de krant (c) werken is haalde reeds c negende plaats. Erna Vc Gendt (Vlierzele) werd elfc terwijl Lieve Bauwens Baasrode) de twaalfde pr: mocht in ontvangst neme Lieve die wel niet ontgc cheld was met haar twac de plaats weet toch dat met een aangepaste tr< ning meer inzet maar tha met haar werkzaamhed valt dat niet zo' goed u Inge Eemans van AC Aa) liep nu als dertiende terw Karina Bauwens (VUerze: veertiende werd en zich s men met Catharina Pauwe (AV Lokeren) en Mireil Beeckman (AV Dendermo de) nog in de kijker liep. I de veteranen kende Liev Roggeman geen tegenstan en Linda De Ridder (Opwij. bewees hetzelfde bij de ji niores waar zij ongestoor naar de zege rende. Katja Merlin (Zele) was d beste streekatlete bij de scholieren van '66 en in de andere reeks was Nicole Bocklandt (AC Hamme tweede. Vlierzele ging in de jeugd reeksen met de meeste erep laatsen aan de haal. Bij de kadetten geboren in 1968 was het Ira Bayens die won terwijl in de eerste reeks Nadine Buyse de beste bleek na een spannende strijd met Nicole Arents. Ber- linda Oosterlinck kwam sterk terug bij de miniemen en haalde het van Els Van Der Hoeven. Sandra Van Buggenhout (Opwijk) was de beste in de tweede reeks van de miniemen. Fabienne Minner was de beste pupU samen met Anneke Brijs. Andre

De Voorpost | 1982 | | pagina 13