Texaco wint moeilijke uitwedstrijd Jovanda klopt Minisparta 1 en wordt medeleider Vier Zeelse ploegen naar achtste iinales Lokerse kernkompetitie I Inzet, spektakel... en winst Tivoli verliest door eigen doelman en De Jos blijft bevestigen *Gutdo MINIVOETBAL Minivoetbal D.S.D. Texaco is er in geslaagd de verplaatsing naar Lebbeke tot een goed einde te bren gen. Het eerste kwartier konden de VDB-jongens nog gelijke tred houden. De ge lijke stand kwam er langs Verstree pen voor VDB en De Sitter voor Texaco. Naarma te de match vorderde namen de Appelse spelers de bo venhand. Vooral De Sitter bleek weer een goede al- werker. Voor VDB kon alleen Beeckman nog tegendoelen. Smossers - MVC: 5-9 MVC wint derby De Smossers, altijd belust en gemotiveerd voor een derby-overwinning, zijn er ditmaal niet in geslaagd MVC onder de knie te hou den. Tot aan de rust ging de wedstrijd gelijk op. Nadien bleken MVC over betere af- werkers te beschikken. De Vos voor Smossers en Kop pens voor MVC liepen in de kijker. Kleding Octaaf - VW Audi: 4-3 Op het nippertje De kampioenen hadden niet veel over tegen een op de tegenaanval spelend VW Audi. Goossens kon weer twee corners omzetten maar VW Audi miste zijn corner om op 3-3 te komen. Goos sens kon nog tweemaal sco ren, maar Audi had te veel kansen nodig om een ver diend gelijkspel uit de brand te slepen. Givana - Dendermotors: 12-5 Zonder moeite Givana heeft zonder inspan ning en spelenderwijs een vlotte overwinning behaald. Minishotters - TC Lelie: 6-0 Hoge score vermeden Na de monsterscore van ver leden week was TC Lelie er op ingesteld de aanvals- machine van de Minishot ters zoveel mogelijk te ontre gelen. Ze zijn daar tamelijk goed in gelukt dank zij een fantastische keeping van Ludo De Clercq. Deze mag als de man van de match beschouwd worden. Bouw Buytaert - Edelweiss: uitgesteld. De Edelweiss jongens moes ten een contract in Duits land afwerken en we hopen ze tegen volgende vrijdag fit en wel en met gehesen vlag terug te zien. Km D.S.D. Uitslagen Smossers - M.V.C. KI. Octaaf - VW Audi Givana - Dendermotors VDB Modema - Texaco Minishotters - TC Lelie B. Buytaert - TC Edelweiss: uitgesteld. 5-9 4-3 12-5 3-7 6-0 Rangschikking: 1. Givana 2. Minishotters 3. KI. Octaaf 4. M. Sport 5. Texaco 6. M.V.C. 7. B. Buytaert 8. Smossers 9. Edelweiss 10. VDB Mod. 11. TC Lelie 12. VW Audi 13. Dendermotors 10 20 De minivoetballen van «Dendermotors» spelen in de N.O.M.B.-kern D.S.D. (vh) 10 18 10 15 10 13 10 13 10 12 9 11 10 10 9 8 10 7 10 6 10 3 10 2 Dendermondx minivoelbalverbond De topper in de eerste afde ling van het Dendermonds minivoetbaltomooi tussen Minisparta en Jovanda is geëindigd in het voordeel van laatstgenoemde. Jovan da was duidelijk de betere en pakte zowel kollektief als technisch sterker uit dan zijn opponent. Al van in het begin was het duidelijk dat de Minisportanen de dui men zouden moeten leggen. Aan de rust was de stand reeds in het voordeel van Jovanda geëvolueerd (2-4). Na de hervatting kreeg men nagenoeg eenzelfde vertoon te zien. Jovanda is metéén op gelijke hoogte gekomen met leider Minisparta. Ook Filosoof 1 sleepte een zege in de wacht, wat met zich brengt dat momenteel drie ploegen aan de leiding in de eerste afdeling zijn komen postvatten. Opvallend nog in die eerste afdeling was de afgetekende zege van AU Sport tegen Fami Sport. Wil ly Van Zcmde en zijn maats vonden moeilijk de gepaste tegenzet tegen een sneller spelend All Sport. De topper in de tweede afde ling tussen het tweede ge rangschikte Intercom en het derde geklasseerde Rijks wacht, eindigde onbeslist. Eigenaardig toch wel in het minivoetbal: geen van beide ploegen kwam tot scoren. Enerzijds tegenslag en an derzijds het flink presteren van de beide doelwachters was er de oorzaak van dat de scoorloze drawn op het bord bleef. De strijd tussen Caxtus Boys en Okapi ken de wel een spannend ver loop. Het was duidelijk dat beide ploegen zowat aan mekaar waren gewaagd. Dat was ook het geval in de konfrontaties tussen de Pap penheimers en het Wit Hof en tussen de ploeg van de Dendermondse politie en Den Heyzel. In de derde af deling hadden Baert en zo nen het niet onder de markt met de Bobby's. Bonte Os van zijn kant kon maar wei nig inbrengen tegen een Jong Picadilly dat niet min der dan zestien keer tot sco ren kwam. Uitslagen: lste afdeling: Minisparta - Jovanda 3- 6 Sportvrienden - De Markt Van Biesen - L. Sport All Sp. - Fami Sp. Picadilly 1 - Waterd. Minish. - St. Wafels Filosoof 1 - Volksvr. Mespelare - Minipl. 2de afdeling Intercom - Rijkswacht 0- 0 Pappenh. - W. Hof 2- 2 Y. Boys - Tuitvr. ff 0-10 10- 5 15- 2 4- 3 3- 8 4- 2 ff 0-10 Busboys - Regentb. Nettetril. - Kawede Politie - Den Heyzel Caxtus B.*- Okapi 3de afdeling Minisp. 2 - Sportp. FC Baert en z. - Bobby's Mikeno - Tripoli J. Picadil. - B. Os PI. Ploeg - FC Stoom R. Stars - Filosoof 2 Klassement lste afdeling: 1. Minisparta 2. Filosoof 1 3. Jovanda 4. Van Biesen 5. All Sport 6. Picadilly 1 7. De Markt 8. Miniplaza 9. Volksvrienden 10. Lucky Sport 11. Stany Wafels 12. Fami Sport 13. Sportvr. 14. Minishotters 15. Waterdienst 16. Mespelare 2de afdeling 1. Nettetrillers 2. Intercom 3. Rijkswacht 4. Busboys 5. Regentboys 6. Okapi 7. Caxtus B. 8. W. Hof 9. Pappenh. De minivoetballende «Bus 'Boys» uit de Dendermondse Minivoetbalkompetitie (ks) NONfi-Beker ven België 16de finales Van de vijf Zeelse minivoetbalklubs heeft enkel Blaololrijk Label de zestiende finales niet overleefd. Geba Ekgden bleek een te zware opdracht voor de Zeienaars u i omlc deze afgetekende 11-2 nederlaag. De vier overig rsn. C teams bleven aan de winnende hand. Van de Moorti ware ging probleemloos winnen bij Nevele de kampioe sdien van de kern Eke. Doelpuntenmakers waren Piet A] o Wie beel (5), Ernest Van de Cauter (3), Mare Goossens (3 Tony Collewaert (3) en Theo Hofman (1). De Leenhee 4 uur Nelis, leider in eerste nationale had het niet gemal 011011 kelijk met een stug verdedigend BJ Zomergem. Aan d rust was het nog steeds 1-0 via een treffer van Jea icherF Pierre Christiaens. Na de pauze zorgde Jan Berkei ositeit voor de definitieve afscheiding met twee doelpunt* I z°r9 maar miste met Geert Christiaens elk een comerba 9°®^ Van Cauteren, een ploeg uit de Zeelse minivoetbo waa kompetitie won verdiend met 1-0 van AZ 77 Mald Cle gem. Jan Van Cauteren skoorde een vroeg doelpuj ck pl° maar de Zeienaars konden de verdere kansen ni ra- afronden om met ruimere cijfers te zegevieren. Emi De Witte kon een strafcomer niet benutten. Tenslotl bleef ook bekerwinnaar en titelverdediger Pimpern aan de winnende hand bij Bata Eeklo. De vlott overwinning kwam tot stand door treffers van Robe Van Dorp (2) en Rudy Bruggeman (1). In de acht» finales, te spelen op 14 januari kregen de Zelenaa gerenomeerde tegenstanders toebedeeld. Pimpeme de enige die aan huis speelt moet Ad Fundum GfflT bekampen. Van de Moortel reist naar Somers Bruggd De Leenheer/Nelis naar St.-Gillis-Waas en Van Cai teren naar Sw. Jabbeke. Uitkijken blijft de boodscha] (al K0MB-minivoetbal 7- 2 5- 3 5- 5 6- 6 3-6 3-2 6-1 16-1 5-7 5-8 De Minispartanen verloren met 3-6 tegen Jovanda (c) 10. Den Heizei 11. Politie 12. Kawede 13. Tuitvrienden 14. Young Boys 3de afdeling 1. FC Baert en zon. 2. J. Picadilly 3. Bonte Os 4. Bobby's 5. Mikeno 6. Sportp. 7. FC Stoom 8. Rimo Stars 9. Tripoli 10. Minisparta 11. Filosoof 12. Platte Ploeg 20 Programma voor volgende 16 week 12 Filosoof 1 - Mini Sparta 1 12 Politie - Kawede 12 Wit Hof - Den Heizei 12 Intercom - Nettetrillers Busboys - Pappenheimers Volksvr. - Jovanda Fami Sport - Lucky Sp. Young Boys - Regent Boys Caxtus Boys - Rijkswacht Okapi - Tuitvrienden All Sport - Van Biesen De Markt - St. Wafels Waterdienst - Mini Plaza Sportvr. - Minishotters Picadilly 1 - Mespelare. E.D.M. UITSLAGEN: Reeks A Groene Poort-Celtic (ff Maessen-Dunneshotters Vedea men shop-Samen sterk Etna Boetiek-Fulham Elan Keukens-T74 Ludwig's Discoth.-Lokermotiv Reeks B Stamcafeken-Spuiters RWL '82-Chalet Rio Boys-Sanilo Etna Wiel-Nachtridders Play Boys-Den Bien KLASSEMENT Groep A 1. Dan Keukens 2. Samen Sterk 3. Celtic 4. T74 5. Maessen 6. Durmeshotters 0_10 7. Lokermotiv 8_ 3 8. Ludwig's Discoth. q. 5 9. Etna Boetiek 5 10. Vedea men shop 7_ g 11. Groene Poort 3. g 12. Fulham Groep B 1. Sanilo 2. RWL'82 3. Spuiters 4. Stamcafeken 5. Etna Wiel 6. Den Bien 7. Nachtridders 8. Play-boys 9. Chalet 7 11 10. Sportief 8 10 11 Smisken 8 10 12. Rio Boys 7 9 5- 3 9- 1 2-11 3- 3 1- 5 16 NOMB Minivoetbal 3de Nat. B Diabolo Windeke - Elan Lokeren: 6-7 Na een rustperiode van 2 weken is het de Lokeraars - sterk gehandicapt - toch gelukt om de beide punten huiswaarts te brengen. De bezoekers konden slechts over 5 spelers beschikken doordat J. Van Acker, F. De Bock en R. De Plus wegens werkomstandigheden en J. Hofman alsmede Et. Sterck beiden gekwetst gedwongen afwezig waren, op laatstgenoemde zal men de eerste weken zeker niet moeten rekenen: gebroken enkel. De aanvangsperiode verliep evenwichtig, waarbij de be zoekers op voorsprong kwa men via een strafschop ge nomen door W. Platinck. In het begin van de volgen de time bracht F. Van Lancker de bordjes in even wicht: 1-1. Even voor rusten omspeelde K. Gessner 3 tegenstanders en plaatste het leder nauwkeurig in doel: 1-2. Onmiddellijk na de kamp wisseling benutte het duo P. Murphy-W. Platinck een strafcorner: 1-3. De lokalen aangeslagen door dit doel punt kregen het in de daar opvolgende min. hard te verduren. Op een verwarde faze voor doel ontzette de thuisdoelman de bal met een sliding, waardoor W. Platinck voor de 2de maal de 15 meter-trap omzette: 1- 4. Dit onverwacht matchver- loop was natuurlijk in het voordeel van de gasten waarbij nieuwkomer M. Vanderhaegen zich in de kij ker speelde. Tegen het ein de van de 3de time werd wellicht het doelpunt van de maand geskoord - een ge meten voorzet van P. Mur phy vanop eigen speelhelft tot bij M. Vanderhaegen die vanop de strafschoplijn de bal met het hoofd in één tijd over de doellijn kopte: 1-5. De thuisploeg die ondertus sen een strafcomer gemist had benutte daarna een pe nalty om de achterstand te milderen tot 2-5 langs P. Van Lancker. Toen in de beginfaze van de slottime W. Platinck dan zijn 3de strafschop omzette tot 2- 6 dacht iedereen dat Loke ren op weg scheen naar een vlotte overwinning. Even la ter kwam Windeke opzetten met een goal van J.P. Buyl 3- 6 en toen G. Van Gaeveren via een penalty de skore op 4-6 bracht was de vlam te rug in de match. Lokeren dat niet tot vervangingen kon overgaan, had duidelijk zijn beste krachten verspeeld en diende de duimen te leggen. De spanning bereikte zijn climax toen met nog een zestal min. te spelen G. Van Gaeveren de achterstand milderde tot 5-6. De bezoe kers verweerden zich held haftig en konden slechts met hoge en verre voorzet ten de bal naar de overzijde spelen, op een van die ak- ties knalde M. Vanderhae- aon vanuit een scherpe hoek de bal in de winkelhaak: 5- 7. Na dit doelpunt stond men met 9 man op de Lokerse helft en dit resulteerde in de laatste min. nog in een ho metreffer langs De Corte P.: 6-7. Dolle vreugde bij de Elan- ploeg om deze zege diel haald werd door de tot| inzet van de 5 spelers. Vandaag 19.11.'82 zijnl geen kompetitiewedstrijJ in de nationale afdeling omwille van de Beker 1 België. Mini Elan Lokeren sp«| zijn eerstvolgende matchl de Lokerse sporthal op t| dag 26.11.'82 om 21.00 i tegen Flandriaboys MeJ beke. De ploegen: Elan Lokeren: Murphy Kersse Et., Platinck W., V derhaegen M., Gessner 1 Diabolo Windeke: Mei schaut W., De Corte P., E le J.-P., De Pourcq J., Uyl hoven L., Van Gaeveren De Cuyper H., Van Lanc P. KLASSEMENT 1Lantaarn Zele 9 2. Elan Lokeren 3. R.D. Teralfene 4. Resocub Terjoden 5. Dikkelvenne 6. Kruibeke 7. Denderhoutem 8. F. Merelbeke 9. T. Dendermonde 10. M.R. Heldergem 11. Diabolo Windeke Liefhebbersvoetbal der Stad Lokeren Jovanda is een sterke ploeg. Het-staat trouwens op kop samen met Minispartanen 1, filosoof en Jovanda (c) Tivoli 2 Witte Pen 3 We willen hier geen knup pel in het hoenderhok wer pen maar Tivolidoelman Michel De Bruyne heeft zijn eigen ploeg de das omge daan. Michel heeft de scheidsrechter voor de aap gehouden en moest terecht in de kleedkamers blijven de tweede helft. Tenslotte sleurde hij zijn eigen ploeg in de nederlaag en dat ver diende Tivoli niet. Het was nochtans hoopvol begonnen voor de thuisploeg. Roland Van de Putte had de weg vrijgemaakt aan de 20ste minuut: 1-0. De bezoekers zorgden acht minuten later voor betaald antwoord langs Ives De Waegema- cker. Geen zorg voor Tivoli want aan de 35ste minuut zette Dirk De Roover de thuisploeg weer op rozen: 2- 1. Toen kwam het incident De Bruyne. Natuurlijk een morele domper voor Tivoli. Witte Pen profiteerde van de numerieke meerderheid aan de 60ste minuut via Frankie Herreman. Aan de 79ste mi nuut werd het Tivolilot beze geld door Tony Van de Voor de: 2-3. Nee, De Bruyne heeft Tivoli alleszins geen dienst bewezen. Echt iammer! Standaard 4 Prior 1 Het wedstriidbeain was gelijkopgaand. Prior ging vrank weg zijn kans. Maar Standaard liet er geen gras over groeien en kwam op voorsprong aan de 6de mi nuut langs Famaey. Zelfde speler deed het nog eens over aan de 20ste minuut: 2- 0. Prior bleef aandringen en milderde kort voor de rust langs Alain Rombout. Na de rust trokken de bezoekers op zoek naar de gelijkmaker maar de afwerking haperde. Standaard ving, met de waardigheid van een leidersploeg, de Prioraan- vallen op en counterde ge past aan de 71ste minuut via Eddy Laureys: 3-1. De bezoe kers waren amper van de emotie bekomen of De Pauw schoot 4-1 op het bord. Te zware cijfers voor Prior. Witte Steen 3 The Cup 4 Hoe moet je het verklaren bij Witte Steen? Regelmatig doelpunten scoren maar toch geen punten kunnen sprokkelen. Een ploeg die drie treffers scoort mag doodeenvoudig die wed strijd niet verliezen. Of is The Cup dan werkelijk aan een indrukwekkende remon te bezig? Aan de tweede mi nuut opende Van Durpel het vuurwerk en bracht de thuisploeg op 1-0, in amper 5 minuten tijd;: zette The Cup de zaken recht en kwam op 1-2. Dit langs Dirk en John Smet. Witte Steen zag het zo niet zitten en rep likeerde gevat langs Meert: 2-2. Meteen rust. De tweede helft werd het festival der strafschoppen. Freddy Ver- tonghen zorgde voor 3-2 maar een strafschop aan de overzijde bracht The Cup weer gelijk: 3-3. Om beurten flaterden beide ploegen nog vanop de witte stip. Ieder een verzoende zich reeds met de gelijkmaker maar Rony Van den Durpel was een andere mening toege daan en bezorgde The Cup de zege. Bonaparte 5 Jeugdhuis T74 1 Hard wedstrijdbegin maar scheidsrechter Edgard Schelfhout hield de teugels strak. De bezoekers bouw den wel mooie aanvallen op maar eens voor doel faalden ze schromelijk. Bonaparte zag het anders en de eerste ernstige tegenaanval kende reeds sukses langs Patrick Buyssens. Een volgende aanval langs Van Vaeren- bergh liet David Meganck toe de cijfers te verdubbe len. Jeugdhuis wilde na de rust nog niet plooien en bleef maar aanvallen. Buyssens had dit weer rap door en scoorde via de coun ter 3-0. Een fantastische thuisdoelman hield T74 van een verdiende treffer. In tegendeel, Van Vaeren- bergh zorgde nog voor twee doelpunten en die forfait score was werkelijk bij het haar getrokken. Benny Van Winckel zorgde voor een klein beetje zalf op de won de door de eer te redden. Koven 4 KWB Blauwe Duiven 0 De bezoekers konden stand houden tot aan de rust. Maar het had moeite gekost. Dan brak Koven de finitief los en opende de sco re langs André Rogiers. Ne gen minuten later deed Etienne Neyrinck daar een treffer bij zodat KWB het kon vergeten. Tien minuten voor tijd bracht Freddy Van Bocx- laer de stand nog op 3-0. KWB scoorde ook maar dan in eigen doel: 4-0. Koven blijft zich opwerpen als een der tenoren in zijn reeks. Koplopers 0 Oude Schuur 4 De eerste helft beet de thuisploeg duchtig van zich af en ging geregeld de muit van Oude Schuur bestoken. Maar de lokale veer brak toen Eddy Meskens de be zoekers op 0-1 bracht. Van toen af was er maar één ploea meer in het veld. Rony Noët deed nog tweemaal I netten trillen terwijl Hu de zaak helemaal maakte. Ruilare De Jos Zeer sportieve wedst waarin De Jos nogmaals blijken dat ze beslist de viseren. Ruilare kon e zijn moed en fairplay in strijd gooien. Voor de was er tegen De Jos gs kruid gewassen. Erwin Te merman zette viermaal thuisnetten bol terwijl H mut Smet ook voor een tr fer zorgde. Uitslagen Eerste klasse Tivoli-Witte Pen Daknam-Alternaïf Standaard-Prior Atlanta-Reinaert Bospark-Etna Wiel Everslaar-Smet Witte Steen-Cup Tweede klasse Koven-KWB BI. Duiver Bonaparte-leugdh. T74 Ruilare-De Jos Kings Erotica-Bosbie Koplopers-Oude Schuur Bobijn-Juvenes De Stand Eerste klasse 1. Standaard 12 2. Witte Pen 11 3. Tivoli 12 4. Alternaïf 12 6. Smet 11 Tweede klasse 1. De Jos 11 2. Juvenes 11 3. Oude Schuur 11 4. Koven 10 5. KWB BI. Duiver 11 46 - 26.11.1962 - De Voorpost

De Voorpost | 1982 | | pagina 18