V.W.F. - feldritkompioenschappen Aalst Resocub Keukens Terjoden zorgt voor verrassing! WBÊBÊÊÈBÊÊÊsmm 2 VELDRIJDEN De Voorpost- 26.11.1982 -47 Ebgdi t Md is (2 hee l Ijk opgekomen wielerliefhebbers, sommigen ge- n van bijna 1000 supporters op de selektieve 2.5 km omloop, hebben een boeiend kampioenschap mogen in. Organisator Herman De Gent en zijn medewer- waren uiterst tevreden met dit veldritpubliek, wat len veel propaganda betekende voor de Vrije Vete- Wielerfederatie (V.V.W.F.). uur boden er zich 40 nen (A B) aan de De lange aanloop en "lerpe bocht alsook de iteit van menig veld- zorgde ervoor dat en- goed gestarte veldrij- waaronder titelkandi- Clement Van den lpu> :k plots achteraan ben- Jea dM rk< int« r trbc. ;tbc aid Na de doortocht van de tweede ronde vormde zich een kopgroep van zeven ren ners, waaronder Oostvla mingen, nl. Lucien Van Im- pe (B). Serge Bie (B), Willy Van der Eecken (uittredend kampioen B), George Wij- nendaele (A), Frans Van Im- pe (uittredend kampioen A), Ronny Scheerlinckx (B) en Felix De Braekeleer (A) als enige Brabander. De strijd was spannend met steeds een andere leider. Nochtans namen Serge Bie en Lucien Van Impe een lichte voor sprong, nadat laatstge noemde meermaals pech had. Tijdens de laatste ron de ging de ketting van Lu- ciens tandwiel, en de sym pathieke Serge Bie lag al leen aan de leiding. Door de zenuwen overstelpt begon deze vierkant te draaien en Lucien Van Impe kon nog net voor de spurt aanpikken. Lucien haalde het in de spurt en werd nationaal Comelis werd wielerkampioen van het Dendermondse spoorwegpersoneel (vh) kampioen Veteranen-B. Slechts enkele sekonden werden gevolgd door het duo A-renners George Wij- nendaele en Frans Van Im pe. George zette de spurt van ver in en wat Frans Van Impe ook vermocht, de stoe re George uit St.-Lievens- Houtem werd de nieuwe kampioen. Iedere veldrit- supporters had respekt voor deze veteranen, die het nog aandurven om nog geregeld door de modder te fietsen. Te 15.30 u. startten 27 onaf- hankelijken (reeks C). Na de eerste doortocht hadden zich vier Oostvlamingen af gescheiden: Wilfried Doel man, Marcel De Geest, Wil ly Nuel, en Paul Bické met op korte afstand gevolgd door Pierre De Baerdema- ker, lohny De Waegeneer, Johny De Winne, Eddy De Rop en Hedwig De Block. Half wedstrijd (na 3 ronden) Marcel De Geest de teugels in handen en reed een paar ronden alleen aan de leiding op 15" gevolgd door De Winne en Nuel, ter wijl Bické moest afhaken. De plaatselijke renner Her man De Gent had menig veldrijder voorbijgestoken en volgde in negende stel ling. In de voorlaatste ronde kon Daelman de kleine achter stand op De Geest goedma ken terwijl Nuel geen risi- ko's nam daar hij de volgen de kandidaat Bické op vol doende afstand had gere den. Hij bemoeide zich geenszins met de beide' lei- De fietscrossers van de wijk «Het Kalf» werden ontvangen Belgische kampioenen in hun rangen herbergen (Iv) op het gemeentehuis van Sint-UiUis- waas ornaat zij iwee ders die een zeer lichte voor sprong hadden, daar ze niet in aanmerking kwamen voor het kampioenschap, gezien ze niet het vereiste aantal wedstrijden hadden verreden. De wedstrijd werd met enke le meters voorsprong op Marcel De Geest gewonnen door Wilfried Daelman, maar de man uit Serskamp Willy Nuel (enkele secon den) werd nationaal kam pioen bij de onafhankelij- ken. Dit was reeds zijn der de overwinning. Iedere sportliefhebber was het eens dat het talent van de Oostvlamingen te mach tig was en ze sleepten dan ook al de te behalen titels in de wacht. Veteranen Kategorie A 15 km in 36' 1. Georges Wijnendaele (St. Lievens Houtem) kam pioen. 2. Frans Van Impe 3. Felix de Braekeleer op 21" 4. Roger Van Wezemael 1'04 5. Clement Van den Broeck 1*09 6. Jozef Gevaert 7. Modest Huyseghems 8. Spinnoy Willy 9. Nechelput Paul 10. Soil Guy Kategorie B 15 km in 36' 1. Lucien Van Impe (Mere) kampioen 2. Serge Bie 3. Willy Van der Eecken op 17" 4. Ronny Scheerlminckx 22" 5. De Koster Raymond 49" 6. Arijs Alois 7. Etienne Mertens 8. Cobbaut Robert 9. Schuddinck Marcel 10. Victor Van Vaerenbergh Kategorie C 17.5 km 44' 1. Wilfried Daelman 2. Marcel De Geest 3. Willy Nuel (Serskamp) kampioen 4. Paul Bické 5. Pierre De Baerdemaeker 6. Johny De Waegeneer 7. Johny De Winne 8. Herman De Gent 9. Eddy De Rop 10. Remy Heymans Erpe-Mere. Apoteose tijdens de mosselsouper ten voordele van liefhebber Peter Van Impe. Vader Lucien werd kampioen van België veldrijden WAOD. (Pel) ZWEMMEN Minivoetbal in het Aalsterse 16de finales Beker van België-N.O.M.B. In de N.O.M.B.-minivoetbal stonden vrijdag de 16de finales voor de Beker van Belgie op het programma. De meeste kern- en provinciale ploegen waren reeds uitgeschakeld zodat vooral de nationalers nog in de running waren. Spektakel was er in overvloed. De verrassing-van-de-dag kwam van Resocub Terjoden die op verplaatsing leider R.T. Eine uit tweede nationale met 2-5 kansloos liet. Verder heeft R.D. Teralfene zich kunnen plaatsen (via de penaltycomers) tegen Dendermonde. Mini Rally Heldergem en Duiven melkers Lede moesten het onderspit delven. In de zaalvoetbal (B.Z.V.B.) merken we met genoegen de winst van Gomar Sport Aalst tegen Koekelberg. Hierdoor komt het samen met Jette, VL en P Brugge en Meise bij de koplopers Brasschaat, St.-Niklaas en Drogenbos. Met belangstelling kijken we uit naar de match van vandaag vrijdag om 21.00 u. tegen P. Brugge. Waarschijnlijk een sleutelmatch om uit te maken wie in 2de Nationale blijft. In zaal Ten Rozen zal er vandaag heel wat suspens te beleven zijn. Supporters en liefhebbers van zaalvoetbal zullen er him gading krijgen! Real Trompet Eine 2 Resocub Keukens Terjoden 5 Vrijdag stond Terjoden voor de zware opdracht R.T. Ei ne, leider in 2de Nationale, voor de Beker van België partij te geven. De ploeg van voorzitster Bea De Schutter had de laatste we ken blijk gegeven van wat krampachtigheid in het spel. Deels te wijtén aan de Vlaamse zwemweek bracht heel wat beroering» in de stugge dekking van de ibaden van de streek. In Dendermonde kende de tegenstrevers en anderzijds ook aan de toenemende druk in deze competitie. een groot sukses (foto Piet Hermans) Vlaamse Zwemweek bracht opnieuw veel volk naar onze zwembaden, heeft deze-dikwijls eerste kennismaking resultaten voor de toekomst foto Piet Hermans) ns de Vlaamse Zwemweek waren ook de Dendermondse Ijsberen in volle getale e proppen of op het droge gekomen (foto Piet Hermans) Vrijdag lagen de kaarten anders. De Resocubjongens hadden aan hun voorzitter een mooi partijtje voetbal beloofd. Winnen was geen hoofdzaak. Het belangrijk ste was een goeie repliek te geven en bewijzen dat Reso cub verleden jaar evenzeer een waardige 2de klasser zou geweest zijn. Eine, de pandoering van verleden jaar indachtig, begon eerder aarzelend aan de match, zelfs terughoudend. Terjo den was echter op de ge vaarlijke tegenstoten van Eine voorbereid. Van bij het begin van de match werd het duidelijk dat Terjoden vlot en keurig combineerde. De verdedi ging van Eine kon nauwe lijks een aanval opbouwen of Jo Janssens en Coppens Johan stoorden meer dan het hen lief was. De ballen die voor de spitsen bedoeld wa ren, werden kordaat door J.P. Martens onderschept (of gestopt). Chris Van Der Hae- gen, weer in grote doening en Mare Bruylant, uitste kend op dreef en secuur in de afwerking, zorgden voor de kreativiteit en de opbouw van het spel. Eine kwam danig onder de indruk van dit jong talentrijk ploegje. Terjoden dwong de ene cor ner na de andere af en Eine mocht zich gelukkig achten dat er na de eerste minuten niet werd gescoord. Daar oordeelde prijsschutter Bruylant echter anders over. In een soloren speelde hij met scherpe haakbewegin- gen de verdediging murw en scoorde verdiend (0-1). Wie dacht dat het sterk ge- kwoteerde Eine in de twee de hervatting zou reageren had het fout voor. Onder im puls van een aanvallend in gestelde Van Der Haegen, hardwerkende Jo Jans en een onverbeterlijke Bruylant combineerde Terjo den zich vlot naar het doel van de tegenstrever. Nu was de afwerking af! Bruylant trof nogmaals roos en legde nadien de penaltycorner mooi op het hoofd van Van Der Haegen die feilloos in- knikte. Dezelfde speler nam een slecht ontzette bal van de keeper in de vlucht over en meteen stond er 0-4 op het scorebord. Dat allemaal in de 2de periode. De talrijk opgekomen Terjodenaars zorgden voor ambiance in de sportzaal van Oudenaar de. De zege lag voor het grijpen. Minivoetbal blijft echter doorspekt met het verrassingselement zodat concentratie het allerbelangrijkste is. R.T. Eine kende na de rust een heropstanding. Het begon te jagen en iedere bal werd met hardnekkigheid be twist. Mamix De Synghel drong telkens diep door tot op de doellijn om dan ver rassend achterwaartse pas sen te geven. Schoten van Johan Van Der Haegen en De Vogelaere spatten op de paal of werden door een uit stekende keeper Staelens met hoofd, knie of voeten mooi uit het doel gehouden. De verdediging kreeg het hard te verduren. Eine mil derde verdiend langs een penaltycorner en kort daar op werd een onoplettend heid meedogenloos afge straft door Willy D'Hondt. De spelers en supporters van Terjoden doorstonden een zware derde periode. In de laatste 13' kwam Terjoden weer gevaarlijk opzetten. Mare Bruylant kreeg zelfs twee bewakers naast zich en maakte hierdoor gebruik om Jo Janssens en Jan Cop pens veelvuldiger aan te spelen. Met een gave balbe scherming verdeelde hij het spel en groeide Terjoden te rug naar het peil van de eerste twee perioden. Het spel verliep evenwichtig. Beide ploegen hadden reeds 3 corners op hun actief. Eine kon via een corner aanslui ting krijgen terwijl Resocub nog eenmaal moest scoren om zeker van de overwin ning te zijn. Tijdens de laat ste zes minuten kwam J.P. Martens de verdediging ver sterken. Toen kwam het or gelpunt van Bruylants' pres tatie. In de laatste minuten lokte hij keeper Van Marcke uit zijn doel, ontweek hem met een mooie schijnbewe ging en plaatste de balop de paal. De toegesnelde keeper kwam terug maar Bruylant ontweek hem met een prachtige haakbewe- ging en spijkerde de zege vast. Moedeloos slenterde Eine naar het einde van de match. Een gelukkig be stuur vierde samen met de supporters deze overwin ning tot in de late uurtjes. D.K.A. Zaalvoetbal FC Spokuon uit Aalst (per) Zaalvoetbalklub Tuf Tuf Aalst won met 6-1 van FC Aalst, (per) Minivoetbal te Berlare. Spectrum won na een bikkelharde kamp met 2-1 tegen KU- Vriendenkring. (jj)

De Voorpost | 1982 | | pagina 19