Aalsterse Sportdienst organiseert initiatiekursus Langlauf OMB-Kern St.-Gillls-Waas Nederlaag van O N Van Damme brengt De Leenheer aan de leiding i nterfestijn voor groot en klein! Zaalvoetbalploegen gezocht De Voorpost - 26.11.1982 - it 14 november 1982 viel in de Ardennen de In de Condroz, ook in de Hoge Venen, lag 'nf'i anderendaags reeds een sneeuwlaag van enkele Ifaeter dik... eerste behoorlijke sneeuwlaag valt in ons land meestal ,e! december, begin januari. de daarbij behorende skipret zyn dus wel faj... (jjfced wat wintersporters dromen nu reeds van pisten en en, van skiën en langlaufen... 3 is verbazingwekkend lijke vorm van het sneeuw- een vlucht het langlau- lopen definitief doorgebro- een skisport, die op ken. Voor velen is langlauf reusachtige sneeuwvlak- wintersport nummer één van de Skandinavische geworden... Vergeleken :n Jen toch wel sinds lang met alpieneskiën is langlauf aai «fend werd in enkele minder gevaarlijk, goedko- lr' ar genomen heeft. On- per en bovendien, makke- -vij eer veertig jaar lang lijk aan te leren. In een tijd 1e> d het langlaufen over- dat steeds meer mensen aduwd door het alpijns zich minder gaan bewegen, ho n, maar vooral de laat- kan langlauf worden aan tal jaren lijkt nu toch de bevolen om zich op een 'm wenoude, oorspronke- natuurlijke wijze, fysisch in Ai en te spannen en zich psy chisch te ontspannen in een gezonde en biezonder fraaie omgeving. De Dienst Sport en Re- kreatie van het Aalsters stadsbestuur «ontdekte» in 1979 enkele uitverkoren verzamelplaatsen van geestdriftige langlaufbeoe- fenaars in onze Ardennen. Tijdens de maanden janua ri, februari 1980, richtte de ze dienst onder impuls van de heer André Van Hove drie langlauf-ini- tiatiekursussen in (Worik- ken (Butgenbach) en St. Hubert, waaraan 180 Aal- stenaars deelnamen. Na het sukses van deze lang- laufkursus 1980, organi seerde de Aalsterse Sportdienst begin 1981, op nieuw een kursus skilopen te St. Hubert en te Eupen, ditmaal voor 130 deelne- 11 npstraat - Hormann: 4-3 begon nochtans alle- I goed voor Horman n (1- xxar halfweg was alles te doen (2-2). Na de kamp- iling bleef het span- id. maar wist Pompstraat leiding te nemen (3-2) om tot het einde toe vast te iden. n n npstraat 't Moleken: 6-3 S npstraat kende blijkbaar d( i bijzonder goede week m nt hoewel het 0-1 achter in, bleef het ook bij de dichtbij (2-3) en in de e herneming kwamen langszij (3-3). In de laat- periode moet 't Moleken rol lossen en krijgt nog wjare verliescijfers te ver- /isSfrken. Milano - Vlijminck: 0-4 |minck legde een rustig ttterschap aan de dag om ar moest toch aandachtig jven voor de tegenstoten jttc 0-2, 0-4, 0-4). Het wist langzaam maar zeker voorsprong tot een defi ne zegewinst op 'Pljven. 'aP dbeke - Zilveren Klomp: iet1 nip nam van bij de start leiding in handen (0-1), j ar halfweg komen beide nh< «gen weer op gelijke >gte (1-1). Na de kamp- Deling blijft de stand nog ids gelijk (3-3). In de slot- gE e kan Zilveren Klomp de e puntjes dan toch naar h toehalen. >k>2 iB/VTB - Drieske: 3-2 op 2-0 gekomen te zijn ipt VAB halfweg zelfs tot uit en deze stand staat - na 3 periodes nog op het d'&ebord. In de laatste pe- lenpde zet Drieske dan alles alles maar sneuvelt. Zij met het miniemste ver- del"'- gles - Tuinders: 4-3 urdpde 1-0 uit de eerste perio- gaat het naar 3-1 halfweg ook na 3/4 wedstrijd had gles nog 2 doelpunten Hsprong (4-2). In de laat- hememing moest de nisploeg echter alle hens 8e' n dek roepen om de punt- behouden. tot iniek St.-Helena - Gaver- *v)pd: 7-2 kwam 0-1 achter en 0«t hard werken om half- lg tot 1-1 terug te komen. Ide kampwisseling echter p kliniek echter 4-2 uit en M in de laatste periode iverland van het kastje ar de muur te sturen en vlot. •ctrum 2 - Minivrac: 4-2 w boeiende vertoning die de eerste periode tot 1-1 leidde. Halfweg nam de laatst gerangschikte de lei ding over van de huidige koploper 1-2. Deze stand bleef tot halfweg de derde periode op het bord. Ten slotte eindigt deze periode echter op een 3-2. Nadat de thuisploeg op 4-2 kwam ging Minivrac beter aanval len. doch alles tevergeefs: de bal wou er maar niet in. Reeks 3 Brouwershuis - Breydelboys: 4-4 Het begon niet zo best voor Brouwershuis (0-2), maar na 13" was de stand weer in evenwicht 2-2. Ook halfweg was de stand nog steeds gelijk (3-3). Na de kampwis seling echter nam Brouwer- huis de leiding (4-3), maar de slotfaze bracht tenslotte een verdiend en logisch ge lijkspel op het scorebord. Keukens Bogaert - Badsloef: 12-2 De nochtans geroutineerde badsloeffen hadden geen vat op het jonge geweld van de Bogaert-jongens (2-1, 6-1). Al moesten deze na de kampwisseling wat gas te rugnemen (7-2), in de slotfa se was het weer doeltjes- Cartouche - Nijpers: 10-4 Cartouche heeft nogmaals bewezen één van de toon aangevende ploegen uit de ze reeks te zijn en aan de 2-1 ging het naar 5-2 en zelfs naar 8-2. Hierna liet Car touche de teugels wat losser maar bracht toch de dubbe le cijfers op het scorebord. Shoeshotters - K.S.A.: 9-1 Ook deze toonaangevende ploeg kende geen probleem om afstand te nemen van zijn tegenstander, al klamp te K.S.A. tot halfweg zeer goed aan (1-1, 1-1). Maar na de kampwisseling ging het blijkbaar iets te snel voor hen (5-1. 9-1). Keukens Bogaert - Birger sport: 4-5 Beide ploegen waren zeer aan mekaar gewaagd en gaven elkaar een goede re pliek (2-2). Doch in de twee de herneming geraakte de thuisploeg neit voorbij de bezoekende verdediging. Omgekeerd ging dat echter wel (2-4) en ook na 3/4 wed strijd bleven 2 doelpunten verschil (3-5)." En hoe Keu kens Bogaert ook vocht, tot een gelijkspel kwamen ze net niet. WWF 80 - Bristol: 3-6 Pas was de wedstrijd ge start of het scorebord wees een 0-1 stcmd aan. Halfweg had Bristol zijn voorsprong al verdubbeld (1-3). WWF kon ook na de rust niets zijn achterstand afdoen (2- 4), zodat de bezoekers een vlotte overwinning behaal den (3-6). Brandweer - K.S.A.: 1-8 Eén periode speelde Brand weer goed mee (0-0) maar bij de rust was het al 0-2 gewor den. Na de kampwisseling kwamen zij er zelfs niet aan te pas (0-8) en enkel nadat K.S.A. op zijn lauweren ging rusten konden zij toch nog de eer redden. Omnisport - Minitreffers: 15- 2 Reeds na 13 min. stond het 5-0 en halfweg was het sal do 8-0 geworden. Omnisport wou van geen aflaten weten en het werd 10-2. Ook de laatste periode kende het zelfde spelbeeld. Beker van het Waasland Mini Smuggler - Birger sport: 6-5 Aanvankelijk kon men niet zeggen wie in de eerste en wie in de derde reeks speel de (2-2, 3-2), maar na de kampwisseling nam de Smuggler het heft in handen (5-2). Toch voelden zij in de slotfase de adem van Birger in hun nek. maar wisten met een zesde doelpunt hun ze ge veilig te stellen. Temse - Durmeshotters: 3-2 Twee voorzichtig gestarte ploegen kwamen eerst niet tot scoren (0-0). Maar half weg had de thuisploeg al de basis gelegd voor zijn over winning. Al schoof Durme shotters op kousevoeten dichterbij, langszij geraak ten ze niet. Smuggler en Temse plaat sten zich dus voor de vol gende ronde. Zaterdagnamiddag: Partisan - Pie: 1-8 Als de eerste periode reeds 0-4 aanwees was het al vlug duidelijk wie hier de sterk ste formatie was. Toch duur de het tot de derde herne ming vooraleer er nog ge scoord werd (1-6)1 Pie bleef kalm domineren en won af getekend. Cartouche - Vlijminck: 4-3 Zeer mooie en sportieve wedstrijd waar Cartouche via 1-0 tot 3-0 uitliep, doch na 3/4 wedstrijd kwam Vlij minck langszij (3-3). In de laatste fase dan scoort Car touche nogmaals en wint dit titeldebat. Colle - Mini Van der Hey- den: 3-25 onder voorbehoud. Naar het schijnt zou Mini Van der Heyden een niet aangesloten speler opge steld hebben, vandaar dit voorbehoud. Guido G. ford Neyt heeft totnogtoe goede resultaten in de Zeélse minivoetbalkomptitie(bvw) mers. En in januari 1982 hebben opnieuw een honderdtal Aalsterse wintersporters kunnen kennismaken met deze fascinerende vorm van sportieve vrijetijdsbe steding, in Chevron. Als gevolg van het sukses van deze initiatielessen '80, '81, '82, besliste de Stede lijke Sportdienst, geduren de de maanden januari en februari 1983, opnieuw langlaufkursussen in te richten. In funktie van de sneeuwval zullen er een aantal langlauflessen geor ganiseerd worden in Eupen (in het centrum ADEPS te Eupen-Hattlich) en/of het vakantiecentrum Zonne- heuvel, La Platte, 6 te Chevron. Dienaangaande werd op donderdag 18 november 1982 om 20 uur in de trouwzaal Stadhuis Aalst, een informatieavond om trent deze kursus gehou den. Er was een enorme belangstelling. Aan de hand van een kort film werd vooraf even ver duidelijkt wat de langlauf- sport eigenlijk inhoudt. Nadien was er mogelijk heid tot het stellen van vra gen en werd het kursuspro- gramma bekendgemaakt. Langlauf: een ideale families port Dit type sport ligt feitelijk binnen ieders lichamelijk bereik. Zowel kinderen als ouderen kunnen zonder enig bezwaar leren langlau fen. Het is een gezonde familiesport die over 't al gemeen toch weinig geva ren inhoudt en een zeer korte leerperiode vereist. He.t duurt niet lang vóór de beginneling de skilooptech niek de baas is. Oudere mensen, eenmaal ver trouwd met de skiloopuit- rusting, kunnen het «lang laufen» natuurlijk wel rus tiger doen dan jongeren. Zij zullen eerder «ski-wan delingen» maken in plaats van te skilopen. Maar één feit is zeker: men moet al vast geen degelijke sportbeoefenaar zijn voor aleer men op die «dunne latjes» gaat staan! En zeer jonge kinderen zijn wel heel vlug weg met de knepen van deze sport. Techniek De langlauftechniek be staat er in, met een paar skilatten, op een dik sneeuwtapijt, in het ge maakte spoor (loipe) een ritmische glijbeweging te maken. Als hulpmiddel worden twee stokken ge bruikt. Bij goede uitvoe ring glijdt men na de afeet fase met beide ski's goed door. De ski van het afeet been komt daarna met de achterkant even los van de sneeuw en zwaait vervol gens met de punt en daarna met de gehele ski glijdend in het spoor, in voorwaart se richting (zwaaifase en glijfase). Hierna volgt de afzetfase met het andere been. Bij deze beweging van de benen maken de armen een contrabewe ging. De ene arm met de stok een zwaaifase voor waarts, terwijl de andere arm begint met de «trekfa- se» die overgaat in de «duwfase». De «dubbel- stokgang» wordt vaak ge bruikt bij grotere snelhe den. Langlauf is vooral een sport die onbezorgde re- kreatie omvat, maar toch ook keihard op Olympisch topniveau bedreven wordt. Aan de basis van het lang laufen ligt de diagonaalpas. Een eenvoudige uitrusting Om langlauf te beoefenen is echt geen dure sportuit- rusting nodig. Ski's, stok ken en schoenen kunnen probleemloos gehuurd worden en zijn ook niet te duur bij aankoop. Er bestaan verschillende soorten langlaufski's. Naast de houten ski's worden ook nog twee typen glasfiber- ski's gemaakt. Er bestaan wandelski's, allroundski's en sportski's. Het gaat daarbij dan vooral om de breedte en het gewicht van de latten. Beginnelingen kiezen bij voorkeur de bre dere soort. De skilengte va rieert tussen 2 m en 2ml5. Ski's voor dames moeten in het algemeen circa vijf cen timeter korter zijn dan die voor heren van gelijke grootte, gelijk gewicht en gelijke vaardigheid. De lengte van de ski is afhan kelijk van de lichaamsleng te en het gewicht van de skiloper. Als vuistregel geldt: skilengte li chaamslengte plus ca 30 cm. De breedte hangt af van het soort langlauf dat men wil uitvoeren. De wandelski vereist een breedte van 5 tot 6,5 cm. Voor volkslopen langdu rige tochten van 2 tot 8 uur neemt men meestal 4,5 cm tot 5 cm. Wedstrijdski's zijn nog smaller, wat snel ler gaat, maar ten koste van het evenwicht... Van groot belang bij de langlaufski is de stijfheid of spanning. Langlaufski's moesten vroeger altijd in de was gezet worden, waarbij dan rekening moest gehouden worden met de tempera tuur en de kwaliteit van de sneeuw. De laatste tijd komt de «no-wax-ski» sterk in de belangstelling. Voor beginnelingen en amateurs blijft laatstge noemde langlaufski het best geschikt. Als schoenen blijven de lage bottines van vroeger nog steeds in trek. Knap zijn de nieuwe «sna velschoenen» die goed op een lichte atletiekschoen gelijken. Schoenen in leder zijn wel duur, maar toch te verkiezen boven schoenen uit kunststofleer of rubber. Bij erg nat weer kunnen speciale rubberen overtrek ken gebruikt worden; noodzakelijk is dat de schoen een lage schacht en een buigzame zool heeft. Dan kan het enkelgewicht vrij en beweeglijk werken. In de schoenen worden best dikke kniekousen ge dragen in badstof met daar over een paar dunnere kou sen. De stokken die de langlaufer gebruikt, beho ren wanneer ze loodrecht op de grond staan juist tot onder de oksels te komen. Ze moeten steeds voorzien zijn van een cirkelvormig schoteltje dat zich kan vast zetten in de sneeuw. Tegenwoordig wordt de voorkeur gegeven aan on breekbare lichte stokken in aluminium of glasfiber. Voor de kleding verkiest de langlaufer kledingstukken die ventilatie toestaan, maar toch winddicht zijn. Een trainingspak met daar onder een katoenen T-shirt is uitstekend. Sommigen geven de voorkeur aan ver schillende dunne, absorbe rende T-shirts met daar over een katoenen bloeson of windjack en een knie broek. Natuurlijk mag een wintersportbeoefenaar een muts, handschoenen, een zonnebril, warme anorak, een paar (reserve)kousen en «droge» reservekledij nooit vergeten! Langlauf, waar? In feite kan overal aan langlauf worden gedaan waar er een sneeuwlaag van een tiental centimeter ligt. De bakermat van de langlauf is Noorwegen. Het paradijs van de langlaufer is echter nog steeds Oos tenrijk, ook Frankrijk en Zwitserland. Als de sneeuw geen verstek laat gaan dan liggen dichterbij ook enkele streken waar men voor langlaufers uit stekende inrichtingen heeft gecreërd. We denken hier bij aan het Westerwald, de Eifel, het Sauerland, de Harz, de Taunus. Dit zijn tevens in de winter nog al tijd makkelijk bereikbare skiloopoorden. Maar... Ook in onze eigen Arden nen, in een bijzonder fraaie omgeving, kan men iedere winter, onder een deugd doend winterzonnetje, meerdere dagen «proeven» van de charme van het langlaufen... De Aalsterse Sportdienst is er zich van bewust dat heel wat Aalstenaars zich ook aangetrokken voelen tot deze sport tak. En daarom ook organiseert de sportdienst, in funktie van de sneeuwval, een aantal langlauflessen in de Ar dennen. Waar? In het centrum ADEPS te Eupen-Hattlich en/of het vakantiecentrum Zonne- heuvel, La Platte 6 te Chevron. Wanneer? Op zaterdag of zondag in januari, februari 1983 bij voldoende sneeuwval. In januari '83 komen in aanmerking: 8-9, 15-16, 22- 23, 29-30 januari. In februari '83: 5-6, 19-20. 26-27 februari. Prijs: 800 fr. individueel 700 fr. 3 leden van hetzelf de gezin 600 fr. voor personen in het bezit van eigen materiaal. In de prijs zijn inbegrepen: reis Aalst-Eupen of Che vron, huur materiaal, ver zekering en lesgevers. Programma: 06.45: samenkomst parking Pontstraat, Aalst. 07.00: vertrek (stipt) naar Eupen of Chevron 08.30: wanneer naar Eupen gegaan wordt: stop Relais/ Luik. (mogeüjkheid tot ontbijt). 09.00: aankomst 09.00 tot 09.15: aanpassen ski's en schoenen 09.30-11.30: kursus 11.30-12.00: lunch 12.30-14.30: kursus 15.00-16.30: vertrek - Re lais/Luik (wanneer de kur sus in Eupen plaatsheeft). 16.45: vertrek naar Aalst 19.00: aankomst te Aalst, Pontstraat Hoe inschrijven? Inschrijvingen gebeuren uitsluitend op de voorge drukte langlauflnschrij- vings kaartenVoor elke deelnemer dient een afzon derlijke inschrijvingskaart te worden gebruikt. Kaar ten zijn steeds verkrijgbaar op de Dienst Sport en Re- kreatie. Belangrijk; elke kandidaat-deelnemer dient telefonisch zijn inschrijving te bevestigen de donderdag tussen 9 en 11 uur, vóór de zaterdag of zondag waarop hij/zij aan de kursus wenst deel te nemen. Wie na een telefonische bevestiging op donderdag niet deelneemt, verliest zijn inschrijvings bedrag. Misschien wil je ook eens kennismaken met deze ge zonde sport voor het hele gezin? Geen probleem! Neem eens kontakt op met André Van Hove op de Aalsterse Dienst Sport en Rekreatie, Kattestraat 33 te Aalst tel. 053-77.11.11, toestel 282. Dan ben je er bij de vol gende gelegenheid wellicht ook wel bij! Doe het echter dadelijk want... het aantal inschrijvingen is beperkt tot 120! En tenslotte nog dit: Wie dagelijks wil geïnformeerd worden over de sneeuw op de Belgische skipisten, kan terecht op een aantal tele foonnummers. Tijdens de week kan wor den gebeld naar de Federa tie voor Toerisme van de Provincie Luxemburg tel. 084-41.10.11 en 41.10.12. D.B. Zeelse Minivoetbalkompetitie Arsenal 13 SV Telelec 3 Een overtuigende zege van Arsenal tegen SV Tele lec. Een vlot kombinerend Arsenal had weinig moeite met SV Telelec en had na één periode een 3-1 voor sprong. De klooi vergrootte tot 6-1 in de tweede act. Na de kampwisseling werkte Arsenal heel knap af en gaf de Telelec-doelman nog zes maal het nakijken (12-2). Blijkbaar was alle schiet poeder in deze derde perio de verschoten want de voor sprong werd slechts met één doelpunt aangedikt (13-3). Voor de SV Telelec scoorden Eddy Christiaens (2), en Pe ter Robberecht. Voor Arse nal waren dit Eddy Van Lo keren (4), Julien Van Eetvel- de (4), Gustaaf Poppe (2). Jan Vehent, Geert Van Kerck- hove en Etienne Kestelyn. MVZ Vehent 7 Ness 4 Om op gelijke hoogte te komen van Ness moest MVZ Vehent winnen. Dit ging echter niet zender enige moeite. Na één periode had den beide ploegen resoluut voor de aanval gekozen (2- 2). De ploegen bleven aan elkaar gewaagd en met wis selend sukses bleef de stand na twee perioden in evenwicht (3-3). In de derde act nam MVZ Vehent dan toch de leiding (5-3). De roodwitten legden de eind- score en meteen de winst vast in de slotperiode. Voor Ness noteerden we doelpun ten van Luc Van Doorsselae- re (2), Eric Van Doorselaere en Ronny Roosenboom. Pier re De Sitter (2), Guy De Roo- ver (2), Wim Van Acker, Ka- rel Willockx en Danny Van Mele scoorden voor MVZ. O&N Van Damme 2 Coppieters 4 De tweede struikelblok voor O&N Van Damme in deze kompetitie was Cop pieters. Een sterk spelend Coppieters nam voorsprong in de eerste periode (0-1). Rudy Bruggeman herstelde het evenwicht via comerbal in de tweede act. O&N Van Damme kwam op winst via een doelpunt van Frank Goossens, doch Hans De Graef verraste de O&N-doel- man met een afstandsschot. De slotperiode werd dus met een 2-2 stand begonnen. Pe ter Boeykens bezegelde het lot van de ex-leiders door de eindstand op 2-4 te brengen. Boeykens kreeg ook nog De Bisschop 3 Klodde 5 Beide ploegen speelden een evenwichtige wedstrijd, waarin Klodde in de slotact de winst naar zich toehaal de. Philip De Smedt schoot Klodde op voorsprong in de eerste periode. Dirk Van Uytiang en Mare HerTebaut scoorden voor De Bisschop in de tweede act (2-1). In de derde periode kwam Klodde weer op gelijke hoogte. Rik Vehent (2), Vincent De Smedt en Peter Van Eetvel- de zorgden voor de doelpun ten in de vierde act. Luc Poppe scoorde op comerbal een derde doelpunt voor De Bisschop. Peter Van Eetvel- de en Philip De Smedt kre gen geel. MVZ Deprouw 4 Neyt 6 Tweede opeenvolgende nederlaag voor MVZ De prouw. In de eerste periode leek het erop of MVZ De prouw ging op een vlotte zege af (2-0). Deze stand bleef tot bij de rust behouden. Erwin Van de Cauter bracht in twee minuten tijd Neyt op gelijke hoogte (2-2). Albert Van Puy- velde en Dirk Van de Velde dikten de score aan tot 2-4 in dezelfde periode. Geert Christiaens milderde via comerbal tot 3-4. Armand Christiaens (comerbal) zette de bordjesman aan het werk in de slotact (3-5). MVZ De prouw kreeg weer hoop toen Johan Roels de score tot 4-5 herleidde. Een knappe Al- bert Vzn Puyvelde legde de eindcijfers vast. Heirman ff 10 't Sloeberke 0 Wegens het opstellen van twee onrechtmatig aange sloten spelers bij 't Sloeber ke sprak het organiserend komité van de Z.M.V.K. on middellijk forfait uit in het voordeel van Heirman. Van Cauteren 15 MV De Balans 0 Sprekende cijfers voor Van Cauteren dat in het kielzog blijft van de leider. Van Cauteren begon eerder kalm aan de wedstrijd en leidde na één periode met 2- 0. Deze voorsprong werd tot 5-0 opgevoerd in de tweede act. Een fysisch sterk Van Cauteren kwam goed op dreef in de derde en vooral vierde periode met respek- tievelijk vier en zes doelpun ten. De vijftien treffers wer den bijeengebracht door Paul Van Caureren (4), Jan Van Cauteren (3), Kris Van Cauteren (2), Paul Van Doorsselaere (2), Guy Goossens (2), Emiel De Witte en Toon Van Cauteren. De Leenheer-Nelis 8 Rombaut/Safir 4 Eens te meer drukte top schutter Jan Berkers zijn stempel op deze wedstrijd. Met zes van de acht treffers loodste hij De Leenheer/Ne- lis Zele naar de overwin ning. Na één act was de score 2-0. Bij de rust stond een 4-1 stand op het bord. De score werd opgevoerd tot 7-2 in de derde periode. Jan Geens en J.P. Christiaens scoorden de overige twee doelpunten voor De Leen- heer/Nelis. Voor Rombout/ Sctfir scoorden Patrick Van de Velde, J.P. Michiels, Luc Van Malderen en Eddy Van Puyvelde. Klassement 1. De Leenheer/Nelis Ze le 11 20 2. O&N Van Damme 12 20 3. Van Cauteren 11 19 4. Coppieters 11 18 5. MVZ Deprouw 12 17 6. Neyt 11 13 7. Ness 11 13 8. MVZ Vehent 11 13 9. Arsenal 11 12 10. Rombout/Safir 12 10 11. Klodde 12 9 12. Heirman 11 8 13. SKChantant 11 6 14. De Bisschop 11 5 15. De Balans 12 5 16. SV Telelec 11 *4 17. 't Sloeberke 11 0 V eteranenkompetitie Van Damme/Koevliet 3 VSO 8 Onder de leiding van het sterke duo Verberckmoes- Matthijs speelde VSO z'n derde seizoenzege bij elkaar tegen Van Damme-Koevliet. Hubert De Rijcke en Lucien Matthijs zorgden voor een 1- 1 stand na dertien minuten. In de tweede periode maak te VSO de kloof (1-4). Een goed afwerkend VSO ver grootte de voorsprong tot 2-6 in de derde set. Voor VSO scoorden Lucien Matthijs (4), Emiel Verberckmoes (3) en Willy Van Praet. Julien De Beule en Willy De Backer scoorden de overige doel punten voor Van Damme- Koevliet. SV Telelec 1 O&N De Bruyne 2 Een knappe overwinning voor leider O&N De Bruyne dat in SV Telelec een sterke tegenstander had. Paul Meirsman en Willy De Wil de scoorden in de tweede periode, nadat de eerste act scoorloos was gebleven. De eindstand van dit treffen werd reeds in de derde pe riode bereikt door een doel punt van goalgetter Luc Poppe (1-2). Wat beide ploe gen ook nog ondernamen, de leiders konden de score niet meer verhogen en SV Telelec kon niet voor de ver rassing zorgen door O&N De Bruyne het eerste punt te ontfutselen. Etienne Robbe recht kreeg geel. Gemeentepersoneel 3 MVCEbes 0 Een welgekomen zege voor het Gemeenteperso neel op deze tiende speel dag. Ebes houdt ondanks het verlies z'n derde plaats. Raymond Van Driessche doelde in de eerste periode en deze stand bleef tot de rust behouden. Leo Chris tiaens en Wilfried Van Dam me brachten de score op 3-0 in de derde act. MVC Ebes kon het tij niet meer doen keren in de slotact en de tweede zege voor het Ge meentepersoneel was een feit. (A.J.Z.) Het «Amateursverbond Zaalvoetbal» bestaat momen teel uit 6 ploegen die een onderlinge kompetitie zaalvoetbal spelen. Die wedstrijden worden telkens op zondagvoormiddag gespeeld om 9 uur (tot 10 uur) in zaal. Elke ploeg speelt eens om de 3 weken, en in totaal 10 wedstrijden per seizoen. Voor volgend jaar wordt een uitbreiding van de kompetitie voorzien. Kosten tot een minimum beperkt. Aanvragen en inlichtingen: Olympia Aalst, Dr. A. Goffaertsstraat 67, Aalst. - Tel. 78.50.63. Kandidatu ren beperkt.

De Voorpost | 1982 | | pagina 21