Bob Hoogenboom: «Éénmaal landskampioen of bekerwinnaar worden!» Bij Erembodegem Hoké is sportiviteit aan de winnende hand! Een oktopus in het doel van Sporting Lokeren... Carambole verbond «Dender Schelde» Stanny Buyle nu ook nationaal kampioen vrij 5o - 26.11.1982 - D» Voorpost Toen SC Lokeren in 1974 Hoogenboom inhaalde, kon niemand vermoeden welke Taart het sou lopen. Hij moest niet min of niet meer Vukasoric opvolgen. Een enorme verantwoordelijkheid. De Joegoslaaf was een voetbalmonument, een doelman met fantastische kwaliteiten maar wel op de terugweg. Bob heeft zich toen niet gestoord aan de naam of reputatie van zijn voorganger. Hij heeft de uitdaging aanvaard. Het resultaat? Bob Hoogenboom is aan zijn negende seizoen bezig bij Sporting. Hij heeft de ploeg onschatbare diensten bewezen zowel op nationaal als op Europees vlak. Voor ons part verdient hij eens een Gouden Handschoen. Geboren in Amsterdam op 6 mei 1949 sloeg de voetbal microbe ook bij hem gauw toe,,- Shotten en ravotten met de bal in de straten en op de pleintjes. Zoals bij «Cruyf- fie» ging geen vrij uurtje voorbij of er werd tegen het ronde ding gestampt. Bouke was van geen greintje ver vaard en vond weldra zijn geliefkoosd «plekkie» tus sen de palen. Eerst gingen de studies voor. Na het vol gen van de technische school, waar hij een VEV- certifikaat elektriciteit be haalde, liet hij zich later bij scholen tot eerste monteur. Bo Ajax Bob werd aangeworven door Ajax, doorliep de be taalde jeugd en kwam wel dra in de B-kern terecht met een semi-profstatuut. De Amsterdamse ploeg beleef de zijn glorieperiode en de plaatsen in het eerste elftal waren dan ook peperduur. Johan Cruyff, Ar ie Haan en Ruud Krol waren niet alleen titularissen maar ook zowat de «patrons» van de ploeg. Bob en Johnny Rep speelden toen regelmatig bij de dou blures of werden ingescha keld als wisselspelers. Tweemaal per week, dins dag- en donderdagmiddag, konden ze meetrainen met de groten. Rinus Michels deelde de lakens uit met als tweede trainer ons aller ge kende Han Gr ij zenhout. Geen morele steun bo Ajax Na een liesblessure be gon voor Bob de lijdensweg. Het zo gerenommeerde Ajax liet hem vallen als een bak steen. Van zijn medespelers kreeg hij geen greintje mo rele steun. Toen zijn kwet suur genezen was, werd hij overgedaan naar Go Ahead Eagles. Hoogenboom zag het terug zitten maar zijn voetbalgeluk was weer van korte duur. Een rugkwetsuur stelde hem terug op non- aktief. Hij zag het nu echt niet meer zitten. Het waren donkere maanden, in de steek gelaten door klub en spelers, alleen vechtend te gen ontgoocheling en tele urstelling. Maar Bouke beet door. Urr de put TRAINER VAN AMATEURPLOEG Door een administratieve fout kon Hoogenboom aan sluiten bij de Spartanen. Een toonaangevende ploeg uit de hoofdklasse ama teurs. Toenmalig trainer Hassy Van Wijck heeft Bob toen mentaal bij de arm Zijn schitterende presta ties bij De Spartanen kon den niet onopgemerkt blij ven. Na twee seizoenen ble ven de aanbiedingen dan ook niet uit. AZ en Gronin gen kwamen op de proppen. Go Ahead toonde terug be langstelling maar ook MW en NAC lieten zich niet on betuigd. Die aanbiedingen plezierden Bob wel maar hij wou niet holderdebolder toeslaan. Vooral de finan ciële zijde van de zaak deed bij hem vraagtekens rijzen, want de Nederlandse fiskus kent er ook wat van Hij trok een paar dagen op va kantie naar de Nederlandse kust... Brief van Club Brugge op «Bij Ajax en Go Ahead voelde ik me door iedereen in de steek gelaten. Ik moest herstellen van kwetsuren en doorworstelde een vertrou- wenskrisis. Ik zag het echt niet meer zitten. Tot ik bij de Spartanen. Hassy Van Wijck ontmoette. Die had direkt door wat er haperde en heeft me uit de put gehaald. Hij deed me terug met volle overgave trainen en na en kele maanden voelde ik me weer kiplekker. Nog steeds mijn respekt voor deze man, die niet alleen trainer was. maar ook een groot mens.» Toen de onderhandelin gen met AZ en Groningen afgesprongen waren kwam er ineens nieuws uit de Bel gische hoek. Op de camping aan de kust ontving Bob een uitnodiging van Club Brug ge. Hij had ze amper in over weging genomen of Jantje De Koning verscheen op de proppen. Wie Jan kent weet dat hij een man van de daad was. Hij wilde Bob niet over stelpen met argumenten en beloften maar nam hem 's anderendaags mee in de wagen naar Lokeren. «Wij hebben met meneer Keppens onderhandeld. In amper één uur was de gan se zaak beklonken. Ik kon het amper geloven en ben Jan nog dankbaar.» In dezelfde transferperio de trok Sporting nog volgen de spelers aan: Johnny Vel- «Petter» Van Hoefs, 32 bij Hoké Erembodegem "SA V Bob Hoogenboom in volle aktie: onvervaard in de voeten! (dm) ze ook wat krediet geven Neem nu Rik Van Cauter Rik heeft al enorm nuttig voor de ploeg gespeeld. Kan bovendien goed uitverdedi gen. Die jongen zou meer moeten aanvaard worden door de toeschouwers. Ook René Verheyen beaamt die woorden, het i trouwens de mening van de ganse spelersgroep. Bob op een kerstfeest van de jeugd. De jongelui hangen aan zijn lippen V dbrfc tér» wbfih keneers en Johan Devrindt van Club Brugge, René Ver heyen van Turnhout en Maurice De Schrijver van Aalst. De Tsjech Novak werd trainer en Alois Derijcker manager. Het was ook het debuutjaar van Sporting in 's lands hoogste klasse. Mooiste herinnering en TEGELIJKERTIJD TELEURSTELLING Bob Hoogenboom heeft heerlijke momenten meege maakt bij Lokeren. Hij moet even nadenken. Ja, Sporting heeft heelwat gereputeerde Europese elftallen uitge schakeld. Hij beleeft nog ge noegen aan de 2-2 in Spanje tegen Real Sociedad. Aan de andere kant stond een zekere Arconada in het doel maar Hoogenboom werd ginds de grote vedette en hield zijn ploeg overeind. Ook in Saloniki speelde hij een belangrijke rol in de Lo- kwalifikatie. «Toch gaf het bereiken van de finale in de Beker van België me het meest vol doening. De uitslag was daarentegen een ontgooche ling. Ik heb nog nooit zoveel Lokeraars samengezien dan op die zonnige da<j in het Heizelstadion. We gingen spijtig genoeg de boot in tegen Standard. Het was vooral Tahamata die ons de das omdeed. Simon had een van die begena digde dagen en was een voudigweg ongrijpbaar.» Meer waardering voor Rut Van Cauter Bob onderschat de taak trainer Waseige niet. Sedert het begin van het sei zoen een ganse sliert ge kwetsten. De jongeren dien den ingeschakeld. En met bijval, verzekert Bob nog eens. «Dit verjongingsproces moest toch eens komen. De ingevallen jongeren kwijten zich uitstekend van hun taak. Maar het publiek moet Nog enkele jaren onder de LAT, DAN JOB IN LoKEREN. Zijn toekomstbeeld? Nog enkfele jaren het hok van Sporting verdedigen en dan een geschikte job vinden in de Durmestad. Voor het trai nersvak is hij niet te vinden. Hij heeft nu wel de doel wachters onder zijn hoede maar verder reiken zijn as piraties niet. Bob Hoogenboom voelt zich thuis in Lokeren. Na zijn aktieve loopbaan wil hij zich hier blijven vestigen tenminste als hij een ge schikte job vindt. Vrouw Gerda, zoontje Bob en doch tertje Gerda hebben het hier best naar hun zin. Bob junior speelt trouwens bij de mi niemen van Sporting. Ter wijl Bob zijn dagen slijt op Sporting of thuis met zijn dieren bezig is (hij metselt ook graag) bereddert Gerda het huishouden. Bob hier over: «Vermeld maar gerust dat het beroep van huisvrouw hier teveel onderschat wordt! Als je ziet wat daar allemaal komt bij kijken, dan ga ik liever keihard trai nen, hoor!». And ré Een der eerste wedstrijden bij Sportkring. We herkennen nog: Velkeneers, Verheydi Rogiers, Puis, De Schrijver, Suyckerbuyck, De Koning, Ingels, Devrindt en Thielemi (dm) In Erembodegem kent iedereen hem als «Petter», in de Aalsterse stadsdrukkerij waar hij werkt noemen ze hem Pieëken en volgens de burgerlijke stand heet hij Petrus. Petrus Van Hoefs. Een eenvoudig man, waar je niks kan aan «misvragen», altijd met de glimlach bereid wat voor je te doen. Hij is de duivel-doet-al van het voetbalklubje Hoké Erembodegem, dat hij ooit heeft gesticht samen met Jozef De Sutter en Albert Van Wemmei. Ho. Mn klub wordt gMticht tijd oen baantje v<m amper ,Q[-nj een meter breed, had men «Ooit» was 1950 en het drie- een geschikt terrein gevon- manschap rat in het kalee werd m aUeriji in Van Wemmei - in die ti]d orde gebrocht. Er waren vol- vond men met ra gauw een ler8 9r was een passende naam voor zo n nu moest er ook een stamineetjel - en tussen hikte naam VOOI de pot en pint hadden ze het k,ub worden gevo„. "et stichten van een den Kleistr(Ia, Erembode- voetbalklub. gem k]onk nogal magertjes. Van het ene pintje kwam het wat wij nu kersverse andere woo,d Bub eigenlijk? Hoge,op ,a- keretijd besloot het tnumvi. natuurlijk! Hoge, Op. raat zelis resoluut tot de Erembodegem? daad over te gaan en tru,t]es >lecht dls men te gaan kopen. .Groen er, T(jndi<m lot de t^dtog wit. zeiden ze en Petrus trok de ^„[etters meteen nam de sportzaal HOK£ wgren was he, o.K. om ze te besteden. Naast de drie initiatiefne- s Anderendaags volgde hadden ^du» echter de ontnuchterende vraag: .Wie zal dat bèta- Verlé. die de eerste voorzit, len?» waarop het beduusde ter werd. Willy Eckeman. drietal niet zo gauw een ant- Van Malde,en. woord vond .Nonkel. Camiel De Grom Petter wist 'echter wel raad Albert Verleysen zitting met het probleem: hij in het allereerste bestuur. terug naar de winkel gaan Laatstgenoemde is dehtudi- en zeggen dat ze zich be- V» voorzitter van HOKE dacht hadden over de kleu- Dat Erembodegems klubje ren. Ze vonden rood-wit ten- na Hansbeke. Deslel- slotte beter en als het niet b»'Ben. Zwijnaarde en Me- kon. tot daar toe... Zo drin- rendreede vijlde vereniging gend was het niet. De ge- die in de Oostvlaamse kom- zichten klaarden op. Ze von- P®'ilio van de K.K.S.F.B. den het een goed plannetje vatr start ging. en Petter trok voor een twee- En het zal wel heel wat de maal naar de sportartike- Erembodegemnacus benieu- lenzaak. Hijkwam van een vveo maar de ploeg die in kale reis terug want de trui- 1950 S' de sp,kspl,n er fjes waren besteld en die nieuwe truitjes van start bestelling kon niet meer on- 9in9- w°s de volgende, gedaan worden gemaakt. ff™» Van Hoefs E. Van Malderen, K. Van de Burght, 't Klelstraatje, amper een Ch. De Cuyper, W. Ecke- meter breed man, J. De Sutter, G. Van De truitjes raakten natuur- Droogenbroek A Ottoy C. lijk betaald, doch lagen nog Grom. J. De Geyndt, A. een tijdje ongebruikt in de Verleysen. kast. Enkele maanden later Maar dan wé in de toen nog besloot men echte, toch de fepioetde WM-opstelling. stap te wagen in de D» huidige voetballiefheb- K.K.S.F.B.. de Katolieke he» die al blij is als zijn Sportfederatie van België, ploeg met twee volwaardige Aan de Kleistraat, toender- spitsen ""pakt zal zich nog nauwelijks kunnen inbeel den dat er in die gekke vijfti ger jaren niet minder dan vijf aanvallers tussen de lij nen kwamen. Er was dan ook spektakel te zien en goals! Het ene is natuurlijk het gevolg van het andere... Regelmatige ploeg Erembodegem HOKE staat nu in de annalen van het Katoliek Sportverbond, in de volksmond om niet te ach terhalen redenen K.V.S. ge noemd, als één van de re- gelmatigste klubs te boek. Tot 1956 eindigde het niet buiten de eerste vier en dat jaar werd de eerste kam pioenstitel gevierd. Het jaar daarop werd het een derde plaats en nadien volgde een periode met afwisselend sukses. In 1967 en 1969 werd HOKE tweede na respektie- velijk Burst en Heldergem. Daarna moest gewacht wor den tot 1980 om Erembode gem beslag te zien leggen op een derde plaats. De groen-witten werden ook nog vijf maal vierde. De tachtiger jaren brachten een ongeduldig trappelen vóór de poorten van de Na tionale afdeling: na de der de plaats in 1979-80, bereik te men het volgend seizoen eenzelfde eindresultaat en brengt 1981-82 de bekroning. HOKE wordt kampioen in overgangsklasse A met slechts 2 nederlagen, 4 draws en 8 punten voor sprong op de tweede in de klassering. Voorbeeldig sekretaris Dit seizoen startte voor HO KE onder een gunstig ge sternte: de spelerskern werd uitgebreid en het bestuur stond meer dan ooit paraat. Het terrein aan de vroegere Kleistraat intussen Va rent geworden en niet lan ger een onooglijk baantje ligt er goed onderhouden bij en de uitrusting is prima. En er komen ook supporters. Bij de topwedstrijd tegen Mater telt men er tweehonderd! Maar het wordt een eerste nederlaag en sindsdien heeft het klasrijke ploegje om diverse redenen al heel wat terrein moeten prijsge ven. Nadat de eerste vijf wedstrijden werden gewon nen, werd het in de vier volgende matchen een ma gere 2 op 8! Twee draws en evenveel nederlagen met de kleinste score zorgden er voor dat Mater nu al zes punten voorsprong telt op de groen-witten. Daarom niet getreurd. Ook de sportiviteit lijdt er geen ogenblik onder. HOKE Erembodegem is trou wens één van de fairste uit de hele geschiedenis van de K.K.S.F.B. Oost-Vlaanderen en sekretaris Louis Van Hoefs werd in de Bondsge- bouwen aan de Lange Kruis straat te Gent al meermaals als voorbeeldig sekretaris geciteerd: altijd alles tot in de puntjes verzorgd, steeds in regel met de voorgeschre ven Beslist Hoger Opl Dit jaar hoopt het bestuur, met als erevoorzitter Jos Van Oucke, voorzitter Albert Ver leysen, ondervoorzitter Ed ward Van Malderen, pen ningmeester Petrus Van Hoefs, sekretaris Louis Van Hoefs en verder als leden Erwin en Camiel De Grom, Jozef De Vos, Jozef Suys en Emiel Van Nuffel op een eer vol resultaat. Met een spelerskern onder leiding van speler-trainer Maurits De Nil en samenge steld uit Hector Van Nieu- wenborgh, Patrick Gee- roms, René Van Damme, Jean-Pierre Verleysen, Mare Ghijsens. Albert D'hoe, Etienne Van Den Borre, Jan De Greve. Hedwig De Gre- ve. Karei De Greve. kapitein Pcrul Van Hoefs, Lucien De Smet. Luc Lauwers. Danny Heiremans. Willy Steyle- mans. Dirk Raes en aan winst Mare Staels raakt men aan de huidige Varent be slist wel hogerop! Tussen haakjes: tot op he den werden zo'n 1.060 wed strijden betwist, waarvan beduidend meer dan de helft gewonnen. En dat men in Erembodegem ook inter nationale kontakten niet schuwt, bewijst het feit dat er al gespeeld werd in Rot terdam, Parijs, Keulen en Londen. Maar wat vooral opvallend is bij het bescheiden Erem- bodegemse voetbalploegje is dat men er nooit een ogenblik de menselijke kon takten uit het oog heeft ver loren. Als we na de wedstrijd te gen Mater midden de opge togen bezoekende suppor ters het terrein verlaten zien we een figuur in trainings pak naar ons zwaaien: Pe trus Van Hoefs op zoek naar een bal, en we roepen hem hartelijk toe: «Salli hein, Pieëken, 't es hier «hoké» zee, jongen!» Cyriel Temmerman BILJART Uitslagen weekend 21.11.1982 I* categorie reeks A Marivoet - V.D. Broeck 16. I* categorie Reeks B Hofman - Lambrecht Roelandt - Verleyen I* categorie reeks C Lambrecht - Keppens Goossens - De Smedt categorie reeks A Windsor - Inter Nos 15,600-4,740 16.000-5,180 8,800-5,250 0,347-20,000 II* categorie reeks B Inter Nos-Windsor 20,800-0,000 (f.f.) 111* categorie reeks A Belgica - Pallieter Inter Nos - Windsor 31,200-0,000 (f.f.) 25,920-31,120 II* categorie reeks B Windsor B -De Pluim A 31,200-0,000 (f.f.) Windsor A - De Pluim B 32,400-23,199 Pallieter-De Pluim A 27,310-30,360 Klassementen I* cat. reeks A 1. Marivoet 2. V.D. Broeck 3. Vermeulen 4. V.D. Bossche 5. Elskens I* categorie reeks B 1. Hofman 2. Roelandt 3. Van Damme 4. Coppieters 5. Lambrecht 7 4 3 70,745 6 2 4 61,188 5 4 1 56,600 6 3 3 53,503 6 2 4 50,807 6. Verleyen I* cat. Reeks C 1. De Smedt 2. Buyl 3. Keppens 4. De Vos 5. Lambrecht 6. Goossens II* cat. reeks A 1. De Pluim 2. Windsor Ons Huis 4. Inter Nos 5. Centrum n* cat. reeks B 1. De Pluim 2. Inter Nos 3. Pallieter 4. Windsor II* cat. reeks A 1. Windsor 2. Inter Nos 3. De Pluim 4. Ons Huis 5. Pallieter 6. Belgica 5 5 0 78,00 L- 6 3 3 54,35 7 3 4 45,50 4 3 1 33,601 4 2 2 32,42! 5 0 5 0,341 5 4 1 101,928 5 3 2 9 5 2 3 8 5 2 3 78,722 4 1 3 67,742 7 6 1 144,672 7 5 2 127,978 7 2 5" 113,138 7 1 6 93.58! 8 5 3 248,944 8 4 4 225,997 7 6 1 214, 7 0 7 201,708 7 2 5 165,148 6 4 2 161,679 5 5 0 73 6 2 4 60,248 6 3 3 45,776 5 1 4 40,325 m* categorie reeks B 1. Windsor A 8 6 2 241,592 2. Belgica 7 5 2 209,234 3. Windsor B 8 2 6 200,175 4. De Pluim B 9 3 6 199,342 5. Pallieter 7 3 4 19 De Pluim A 7 3 4 198,085 N.B.: Unieke wedstrijd van De Smedt (OH). Hij maakte zich uit in 1 beurt naai liefst 110 carambole's. Precies een maand na zijn verrassende zege om het Belgisch kampioenschap 71/ 2 veroverde Stanny Buyle nu eveneens de titel in vrij spel. Vrij spel ligt de Waas- lander trouwens veel beter dan bijvoorbeeld 71/2 en Stanny beseft zelf maar al te goed dat zijn eerste titel van dit seizoen tegen Raymond Ceulemans er alleen maar kwam met hulp van dame Fortuna. Te Kessel toonde Buyle zich zondag evenwel de onbetwiste meester in vrij spel. Na een jaar onderbre king ten nadele van Gente naar Peter Bracke werd hij gisteren trouwens voor de tweede maal titelhouder in deze discipline. De voorron den leverden daarbij de grootste verrassing want Pe ter Bracke, titelhouder dus, moest toen al naar huis. Buyle verloor in die voorron de ook zijn partij tegen De met De Raes, Backx en Van Steenkiste kon Buyle toch mee naar de hal ve finales. En toen liep het lekker voor Buyle. Hij liep vlot voorbij Willy Van Steen- kiste en kwam in finale dan uit tegen De Raes. De man uit Strombeek-Bever speel de gans het kampioenschap een sterke biljart driedaag se en de talrijke toeschou wers, zeker naar Belgische normen, kregen tenslotte waar voor hun geld. Het was Stanny Buyle die zeer be heerst de eerste set binnen haalde. De Lokerenaar kon toen veel rustiger spelen maar moest in de tweede set toch een gelijkspel toe staan. In de derde set maak te Buyle dan gebruik van een onvergeeflijke misser van De Raes om weer in een beurt uit te spelen. Het Waaslands biljartkopstuk had toen meteen een tweede nationale titel binnen schot in hetzelfde jaar 1982. It was a verry good year...

De Voorpost | 1982 | | pagina 22