Twee bommen van René Van der Gijp en sublieme Gudjohnsen CODEP meubelen Urbain Braems: «Op de Lokerse overwinning valt niets ai te dwingen» In de Lokerse wandelgangen Vriendelijk derby Si— zondag zeer moeilijk met een middeni 30 - 26.11.1982 - De Voorpost VOETBAL Wij zijn leeggezocht naar superlatieven betreffende Gudjohnsen. Misschien bestaan er meer in de IJslandse taal. Wat «de Witten» tegen Ro"""on l5of *ioT1 liet zien was weer eens de «crème». Schönberger in zijn aktieradius storen is al niet gemakkelijk maar deze dirigent uit de wedstrijd houden is al wat anders. Als je daarbij nog meehelpt aan de opbouw van de aanvallen of de verdediging een «pootje» komt toesteken, dan kunnen we niet meer zeggen dan: chapeau, AmorI Heinz Schönberger heeft amper een bal gezien op Daknam, laat staan hem aangeraakt. Als die 's nachts van geen «witte beestjes» gedroomd heeft! Nu mag Urbain Braems zich wel verstoppen achter het exkuus Theunis, maar waarmee moest Robert Wa- seige dan uitpakken? Feit is dat SK Beveren de wedstrijd in het middenveld verloren heeft. En, let wel, de bloe men zijn niet alleen voor Gudjohnsen. De tweede helft van Raymond Mom mens was groots. En René Verheyen die speelt niet al leen met de benen maar ge bruikt ook zijn hersens. Als volwaardig kapitein wees hij eens te meer de weg door de vijandelijke linies. Zijn lef en routine, gekoppeld aan die ongeëvenaarde traptechniek waren eens te meer ingrediënten waaraan zijn kollega's zich konden optrekken. Voorzet van... Ponnet deed wedstrijd ontbranden Beveren gaf in de aanvangsminuten de indruk volop de offensieve kaart uit te spelen. Mare Baecke brak een paar maal uit op links maar dat was voorlopig spervuur. Aan de 4de mi nuut mocht Van der Gijp een hoekschop trappen. Filip De Wilde verkeek zich op die bal. Van Cauter was hem te vlug af maar Garot kon het onheil bezweren. Beveren liet echter niet los en bij een aktie Creve-Kusto was er een attente De Schrijver no dig om in hoekschop te ver werken. Baecke was nog maar eens in schietstelling geslopen maar diens laag schot stelde Hoogenboom voor geen problemen. Rond het kwartuur werd het me nens bij Lokeren. jaspers schoot tegen... Ponnet aan en die lanceerde ongewild Van der Gijp. René haalde zwaar uit naar de rechterbo venhoek maar De Wilde deed zijn reputatie eer aan en bliksemde het schot weg. Laroy drong nu diep door in het bezoekende kamp en be diende Van Veirdeghem.. Weer De Wilde op de goede plaats. Aan de 26ste minuut tolde Van Veirdeghem rond drie SK-verdedigers en schotelde voor aan Van Cauter. Had Rik toen uitgehaald dan zat Sporting op rozen maar hij wilde nog een mannetje voorbij en dat was er teveel aan. Men voelde zo de span ning stijgen. In één en de zelfde minuut, de 35ste, no teerden we twee flitsende akties. Martens zond eerst Creve weg voor een lange rush waarbij Bob Hoogen boom niets anders kon dan in de voeten duikelen. Di- rekte repliek van René Ver heyen, Van Cauter liep zich vrij en centerde naar Van Veirdeghem. Was Patrick maar een paar centimeter groter geweest! Tien dolle laatste minuten in de eerste helft Aan de 36ste minuut ont futselde Mare Baecke de bal aan Van der Gijp. Hij dook met reuzeschreden het Lo- kers gebied binnen. Een ge meten voorzet naar Albert die Kusto wou aanspelen. Maurice De Schrijver ajus- teerde ongewild deze pass en de Pool kon ongehinderd via de staak scoren: 0-1. Sport ing liet zich niet inti mideren en schakelde over naar de hoogste versnel ling. Een kombinatie Gud- johnsen-Laroy en een Engel se voorzet naar de tweede paal. Van der Gijp zag het aankomen en timede ge past. Eerst kontrole op de borst en dan, uit een schier onmogelijke hoek, plofte hij zijn linker tegen de bal. De bom zat: 1-1. Amper vier mi nuten na de openingstreffer. Sporting in blok in de aanval De sekondenwijzer had nog geen volle toer gedaan in de tweede helft of Van der Gijp had de sterkte van het zijnet al getest. Kort daarop onderschepte Van Cauter een geelblauwe counter en stuurde Mommens weg. De ze kopte door naar Van Veir deghem. Patrick lokte De Wilde naar zich en trok voor. Niemand gevolgd. Hetzelfde overkwam Van der Gijp na dat hij de benen had geno men op voorzet Verheyen. Toch moest Hoogenboom at tent blijven en zelfs buiten zijn gebied komen ontzetten met het hoofd. Gudjohnsen en Laroy tikten dan een mooie aktie samen maar Ro- ny joeg de bal luttele centi meters naast de kooi van de Beverenportier. Paul Lam- brichts (braaf gespeeld) maakte dan zijn enige fout. Mommens en Van Cauter sprongen tegelijkertijd naar de hoge vrijschop maar Ga rot kon ontzetten. Raymond Mommens kwam nu meer en meer de Beverense verdedi ging in paniek spelen. Toch was geelblauw nog eens ge vaarlijk bij een uitval van Albert-Kusto. Laroy verkeek zich op die bal maar ook Rony Martens. En wie kwam daar rustig de situatie op klaren? Witte Gudjohnsen natuurlijk! Eindelijk loon naar werken De Witten bleef onver moeibaar beuken. René Ver heyen ontving de bal, een millimeter voorzet naar Van der Gijp. Tegen diens schicht waren zelfs geen drie De Wildes opgewassen: 2-1. Urbain Braems ging nu over tot paniekvervangin gen: Stalmans en Kusto eruit, Weihrauch en Schools erin, maar die hebben am per de bal gezien. Het enige gevaar bij Beveren kwam nog van Peter Creve. Na een van zijn typische uitvallen was er terug de reddende voet van Maurice De Schrij ver nodig. Juist voor afflui ten laveerde Van der Gijp zich door de bezoekende de fensie, Gudjohnsen kon af drukken maar besloot nipt naast. Dat doelpunt zou voor hem de kroon op het werk zijn c SC Lokeren: Hoogenbo om, Dobias, De Schrijver, Van Cauter, Verheyen, So- mers. Van der Gijp, Mom mens, Van Veirdeghem, Gudjohnsen en Laroy. SK Beveren: De Wilde, Jaspers, Garot, Lambrichts, Baecke, Stalmans, Schön berger, Albert, Creve, Mar tens, Kusto. Scheidsrechter: Alex Pon net, bijgestaan door Dupont en Copine. Doelpunten 36'Kusto 0-1 40' Van der Gijp 1-1 83'Van der Gijp 2-1 Vervangingen: 87' Weih rauch en Schoofs i.^j.v. Kus to en Stalmans. Boekingen: Kusto, Ver heyen en Jaspers. And ré Lokeren - Beveren 2-1. Internationaal Baecke had spelende Van der Gijp. (dm) Lokeren - Beveren 2-1. Mommens in strijd met Stalmans en Kusto (dm) Het treffen tussen Lokeren en Beveren groeide maar zelden uit tot een echte voet balderby. Van Beveren was wel geweten dat het buiten huis minder soepel draaide maar ook Lokeren bleek aanvankelijk erg veel last te hebben om de bezoekende verdediging voor problemen te stellen. En kwamen die er dan toch dan was daar steeds De Wilde die het werk keurig opknapte. Rond het halfuur kreeg Lokeren meer en meer het overwicht in de partij. Beveren kwam nog wel op voorsprong maar moest deze zeer snel weer weggeven. Het werd tenslot te 2-1. De juiste weergave van deze streekderby. De gastheren moesten toch wel lang wachten om hun over wicht in zegecijfers om te zetten. Op hun overwinning valt er niets af te dingen. Dat vond ook trainer Urbain Braems die na de wedstrijd over enkele spelers wat kwijt wilde. Over Peter Creve: «Heeft weer reuzegoed gespeeld. Hij was enorm werklustig en erg veel aan de bal. Spijtig voor Peter dat we Theunis moesten missen. Het mid denveld had daardoor meer hulp van de voorspelers no dig. Het ideaal zou vandaag geweest zijn Creve en Theu nis samen op het veld te hebben,» Over doelman De Wilde: «Het is nu wel duidelijk dat Filip van het goede ras is. - Een puike prestatie hier. Kreeg vooral in de tweede helft nogal wat werk op te knappen en deed dat voor treffelijk. De twee doelpun- ten? Hadden wellicht kun- Lokeren - Beveren 2-1. Mommens mocht tegen Beveren opnieuw in het nen vermeden worden. Ik aantreden en hij deed dat uitstekend (dm) had nog gezegd dat men moest oppassen bij de twee de paal. Twee maal maakte Van der Gijp, een pracht- speler overigens, van die foutjes gebruik.» Over Marek Kusto: «Heeft het niet gemakkelijk met de aanpassing. Ook familiaal is de komst naar het westen nog niet volledig verwerkt. Hij maakte toch een doel punt en moet uiteraard kre diet krijgen. Misschien eens een wedstrijd laten rusten. We zullen wel zien. Volgen de zondag brengt een over winning tegen Tongeren ons opnieuw dichter bij de top.» (h.a.) Lokeren - Beveren 2-1. Schönberger krijgt geen kans tegen Somers en Gudjonnson (l»j n-Beveren 2-1. Van Cauter (6) en Van Veirdeghem in duel met Baeke. Jaspers. Lambrichts en Garot tdm) 1S Nationale SC Lokeren-SK Beveren 2-1 Robert Waseige «Hulde aan de ploeg in blok!» «Ik geloof dat de overwinning verdiend was. We hebben toch weer fris van de lever gevoetbald. Ongekomplikeerd. Ik moet gans de ploeg feliciteren maar houd er toch aan de prestatie van de jonge Van Veirdeghem te beklemtonen. Van Cauter heeft ook weer bergen werk verzet maar krijgt toch zo moeilijk een steuntje bij het publiek. René Van der Gijp «Zo is het leuk voetballen» René mag niet alleen pronken met zijn twee tref fers, maar ook met zijn globale prestatie. Zo zagen we hem geregeld terugplooien om zijn medemaats te laten infiltreren. Momenteel zit het werkelijk «snor» bij hem. Patrick Van Veirdeghem «Ik kon Jaspers achteraan houden» Patrick leverde een voortreffelijke prestatie. Als men erin slaagt Jaspers aan de klap te houden kan dat tellen. «Toch had ik meer verwacht van Beveren. Het is nu duidelijk een home-ploeg. Maar wat een doelman is Filip De Wilde, zeg!» Maurice De Schrijver «Tevreden over mijn wederoptreden» De Lokerse libero speelde zoals steeds een kalme, beheerste partij. Hij vond het een faire wedstrijd maar wel tegen hoog tempo betwist. «Naar het einde toe was ik bevreesd konditie tekort te komen. Dit bleek ongegrond. Beveren speelde minder overtui gend dan gewoonlijk. Het was blijkbaar gekoma voor een gelijkspel.» René Verheyen «We hebben de wedstrijd kollektlef gewonnen» spekuleerde duidelijk op de counter dat kende in de eerste helft nog sukses ook. dat we kort daarop gelijkkwamen. En dan hadden nog Gudjohnsen. Niet alleen Schönberger uit match gehouden, maar nog regelmatig mee in offensief verschenen. Wat een prestatie!» Urbain Braems «Paul Theunis maakte het verschil uit» Urbain heeft op de counter gespekuleerd e verloren. «Indien we met voorsprong de rust ingaa krijgen we een ander verloop. Maar wat een wedstrij van Gudjohnsen. Reuze!» Erwin Albert «Enkel de punten tellen» Erwin zat er wat mistroostig bij en was van oorc dat de Lokerse gelijkmaker vlak voor de rust roet het geelblauwe eten heeft gegooid. «We hebben twei kostbare punten verloren!» Philippe Garot «Theunis is onze Gudjohnsem Garot was hetzelfde oordeel toegedaan als Albeit De gelijkmaker kwam te rap. «Lokeren kon de tweed helft pressing spelén en dat lag ons niet. Wij man keerden de Gudjohnsen van bij U, namelijk Theunisi a™SK Sil Zelden is een Waas derby betwist in zulke serene sfeer. Wel luidruchtige maar brave supporters. Geen uitdagende kreten meer vóór de wedstrijd, geen hoogoplopende diskussies achter of aan de tapkas ten, geen dreigende vuisten. De spionkop van beide ploegen ging netjes zijn plaats innemen. Geen flar den WC-papier meer in de netten. Hier en daar een schuchtere trompetstoot om te trachten er wat leven in te blazen. Prompt beantwoord door de tegenpartij maar het bleef bij sporadische replieken. Rijkswach ters en agenten keken elkaar vragend aan. Was het misschien stilte voor de storm? Maar die bleef uit. Hooguit een stevige bries bij de naamafroeping der elftallen. De stembanden moeten toch eenmaal ge test worden! Hier en daar een gedempt awoert aan het adres van een speler. Zelfs geen bulderend gejouw van de Beverense aanhang toen scheidsrechter Ponnet het veld betrad. Alex kon het waarlijk niet geloven! Zouden ze Pfaff al vergeten zijn in het Waasland? Toen, na de shakehands tussen René Verheyen en Mare Baecke de wedstrijd van start ging, toch een aanmoedigingskoor in beide supporterskampen. Maar de echte derbyspirit, die was er niet. We moesten toen onwillekeurig denken aan Preben, Jean-Marie en Jean. Hoe lang is het maar geleden dal het «Jean-Marie ha ha ha» en het «Boer Janssens» het9enac Sportingstadion deden trillen in al zijn voegen? 0! e™° dat Preben de eerste minuten al op Pfaff afstoof om >1"" hem te treiteren? Niet dat we zoiets aanmoedigen^! maar het viel op. Het verdwijnen van Jean Janssen» Ut zoi en Jean-Marie Pfaff bij Beveren en de noodgedwon- ieet gen afwezigheid van Preben Larsen bij SportingLfl hebben hun stempel gedrukt op de ambiance. Het werd een gentlemenduel en dat verdient ook eenj aanbevelingen voor spelers en supporters. Het voet bal kan er maar wel bij varen,. And

De Voorpost | 1982 | | pagina 2