Eendracht Aalst: k.o. In vijf minüten Wervelende Vanden Hende, kwieke Pauwels en zwart schaap Delsemme Frans Van Overmeiren (schepen van Sport): «Het is prettig als iedereen meewerkt» Niet ontgoocheld Vijf voor twaalf voor Eendracht Aalst MONfl QUO VADIS 2" Nationale VOETBAL De Voorpost - 26.11.1982 - 31 .Lokeren speelde met Beverèn haasje-over.. Al waren de Sint-Niklazenaars niet zo gelukkig met de uitslag en wezen ze woedend in de richting van topfluitenier Delsemme die als een goede Sinterklaas uit het Walenland naar het Waasland was afgezakt, toch scheen trainer Noliet niet ontgoocheld. Hij meen de dat het getoonde spel van hoog gehalte was en dat belooft voor de toekomst. Wat de scheidsrechter betreft waagde hij zich niet aan uitspraken. SK Sint- Niklaas wordt volgende week op Beringen verwacht. De mijnploeg is co-leider en verloor nog maar één maal. Voorwaar een serieuze opgave voor Leon Noliet en zijn mannen. Maar op verplaatsing, kunnen ze blijkbaar altijd iets meer Langzame groei «Het lijkt allemaal of het gisteren gebeurde. De groei van een dorpsstadion naar een groot gemeentelijk sta dion. Daar waar vroeger de koeien langs hetzelfde pad optrokken als de spelers van SK Beveren, zelfs bij Europe se konfrontaties, is nu veel veranderd! Ik herinner me nog de periode toen het drummen werd voor een plaatsje onder de zelfge bouwde tribune en toen bij hevige regenval eerst de waterpomp moest aangezet worden om de wegeltjes be gaanbaar te houden. Maar er kwam verande ring, langzame groei. En daar moet ik het ganse ge meentebestuur bij betrek ken. Het is voor een schepen van sport erg prettig wan neer alle politieke frakties altijd loyaal hun steun ver lenen. Een schril kontrast met vele andere steden en gemeenten. De infrastruk- tuur werd steeds beter en Freethiel werd een aange naam veld. Eind deze maand mogen we de vol gende stap aan het publiek voorstellen. Er komen een groot aantal toiletten voor het publiek. Er komen nieu we burelen en een vergader zaal voor het klubbestuur. De nieuwe receptiezaal is klaar en de pers zal in de vroegere receptiezaal heel wat meer ruimte krijgen... Die werken werden door de gemeente bekostigd, net als trouwens ook in de deelge- V Nationale Freethiel: van dorpsweide naar groots gemeentelijk stadion Sint-HiUaas- Mechelen 1-1 Sint-Niklaas ontving de Pappaertbeker (dw) Sint-Niklaas he^ft het thuis zeker nog niet te breed jgflshad. Nog steeds wachten de supporters in de Wa- o! ermolendreef op een eerste thuisoverwinning. Toch ontblijft de ploeg het niet slecht doen en koestert zeker jen,|m vast nog min of meer uitgesproken ambities. Ook w Ut zoveelste gelijkspel zal de Wase grond nog niet te teet maken onder de pasgewassen voeten van [ersverse trainer Noliet die zijn manschappen in elk jeval een hoopgevende verrichting zag maken. strafschopfout van Van Hoof die de ongrijpbare Vanden Hende listig met de arm in een andere richting stuurde. Een doelpunt zou er dan toch komen, maar aan de verkeerde kant. Leekens be ging handspel en Stevens mocht de vrijschop nemen. Via de voet van Vanden Hende devieerde hij tegen het net. Toch mochten de Klaasjes nog niet klagen, want Mechelen had eigen lijk de beste kombinaties la ten zien. Leys kreeg zelfs wekelijks op alle pleinen in dit land. Wat ze nog niet goedpraat. Deze afgekeurde goal en de niet-geblazen pe nalty maakten van Delsem me in Wase ogen natuurlijk dé zondebok. Vergeten wij echter de formidabele pres tatie van Dirk Pauwels niet... SK Sint-Niklaas: Van Ee- nennaam, Leroy, Nijs, Lee kens, Beirinckx, Wouters, Janssens, Noé, Truyens (Be vers), Vanden Hende en Simoen. Gedurende ruim een halfuur etaleerde Eendracht Aalst zich op Hasselt als de betere ploeg, maar werd daarna in vijf minuten tijd door twee counters en evenveel dekkingsfouten in de verdediging k.o. geslagen. Tijdens die periode kwamen we tot de vaststelling dat in het Eendrachtteam enkele ele menten rondtoeren die nog niet op het hoogste rendement spelen. We denken hier bijvoor beeld aan Luk Limpens (blijft die voetkwetsuur hem verder parten spelen?), Hed- wig Sergeant, vol van over gave en maar traag bij de uitvoering, en lef Comelis, die de konditionele achter stand na zijn heelkundige bewerking nog niet heeft weten te overbruggen, wat trouwens niemand hem kan ten kwade duiden. Een dracht blijft de jongste we ken echter falen in de ach terste linie. Het mist duide lijk een Stallaert uit zijn bes te periode en een Johan Die- rickx, berucht om zijn uit- beaken op de flank. Die lin- kerverdedigingsflank blijft werkelijk het zorgenkind van Georges Heylens die hoopt Dierickx zo snel moge lijk weer te kunnen rekupe- reren. Snel uitverdedigen is een onderdeel van het mo dern voetbal, vooral dan op de flanken, en voor die taak kan de Aalsterse trainer mo menteel geen geschikte ele menten inschakelen. Het blijft bij noodoplossingen en dat werd de jongste weken dodelijk. Georges Heylens stond zondagnamiddag na de wedstrijd tegen Hasselt nog met andere problemen aan de klaagmuur: «Kijk eens de fouten, vooral dan in de defensiezone, die we kelijks weerkeren vinden hun oorzaak in het feit dat de automatismen onvol doende kunnen ingestu deerd worden. Reeds twee maanden werd mij een oe- wat gaan ondernemen om de trainingen in optimale omstandigheden te laten verlopen. We zijn bezig met de klub te verknoeien en als over korte tijd niet wordt in gegrepen vrees ik het erg ste. Die uitlatingen zullen misschien pijn doen voor hen die de zaak direkt aan belangt. Maar het moet eens gezegd worden. De verant woordelijken mogen zich niét langer meer blijven ver schuilen achter beloften die al sinds weken niet gereali seerd werden. De wil de hui dige mindere prestaties van de ploeg niet verdoezelen, maar ben er stellig van overtuigd dat de oorzaak ligt bij het feit dat ik en mijn direkte medewerkers over onvoldoende middelen be schikken om het fanionteam perfekt voor te bereiden,» aldus Georges Heylens. Hasselt - E. Aalst 3-0. Aalst slikte met zijn routiniers toch nog drie goals tegen een niet zo sterk Hasselt. Alain Van Kemseke zal zijn verdedigers tot de orde moeten roepen (per) fenterrein, voorzien van een verlichting, beloofd. Totnog toe kwam daarvan niets in huis. We zijn de enige klub in tweede nationale die niet over een dergelijk oefenveld beschikt. Ik werk momen teel in miserabele omstan digheden en het wordt de hoogste tijd dat de verant woordelijken in de schoot van het Eendrachtbestuur Sp. Hasselt - E. Aalst 3-0. Ook Johan Dierickx werd op Hasselt gemist. Hij zal trouwens nog een tijdje langs de kant blijven (per) Het is nu wel niet zo dat men in de schoot van Eendracht Aalst gaat panikeren na de bedenkelijke resultaten van de jongste weken, maar de verklarin gen van trainer Heylens in verband met de miserabe le omstandigheden waarop hij de avondtrainingen moet leiden, hebben links en rechts reakties uitge lokt. Eendracht Aalst kan momenteel beschikken over het terrein van de onderneming FFR, maar de verlich ting van dit veld laat zeker niet toe de trainingen lond» uit te voeren. «Dat is goed voor een ploegje uit de gewestelijke reeksen, maar niet voor een team van tweede natio nale dat ambities koestert om hogerop te klimmen. Er is natuurlijk een alternatief door bijvoorbeeld de oefenstonden te organiseren in het Eendrachtstadion zelf, maar na enige tijd zou het speelveld op een aardappelveld lijken. Dat zou dan weer schaden aan de speelstijl van Eendracht. Neem echter van mij aan dat het ondertussen voor Eendracht vijf voor twaalf geworden is. Ik ben het hardstikke beu al die beloften die men mij wekelijks voorschotelt, maar die uitein delijk steeds op niets uitdraaien,» aldus Georges Heylens. Voorzitter Daeleman, steeds in de bres om voor zijn klub iets te vergulden, heeft van zijn kant het volste begrip voor de huidige situatie. «We zijn natuurlijk volledig op de hoogte van de toestand en we doen ons uiterste best om een oplossing te vinden voor die terreinperikelen. Maar die toestand in ver band met de FFR is ingewikkelder dan men kan veronderstellen. We slagen er voorlopig niet in een kontrakt los te peuteren van deze firma. Naar verluidt zijn er nog andere klubs die het terrein willen huren en zelfs aankopen. FFR komt vooralsnog met niets definitief over de brug We stuurden in de loop van vorige week een paar technici naar het terren om de FFR-verlichting bij te werken. Die werden echter wandelen gestuurd omwille van het feit dat er geen kontrakt bestaat en derhalve geen werken aan het terrein kunnen of mogen uitgevoerd worden,» aldus de Eendracht-boss. (abl) Toen SK Beveren, net voor het seizoenbegin, de ploeg voorstelde onder de titel «De Beveren-is-anders-show» werd vooral de nadruk gelegd op de sterke verjongingskuur van de geelblauwe kern. Er werd gesteld dat de ploeg, zonder boegbeelden Pfaff en Van Moer, wellicht een overgangsjaar moest doormaken. Maar op sportief vlak liep alles heel vlot voor Beveren. De Waaslanders kwamen zelfs aan de kop van ons vaderlands voetbal en vooral op Freethiel weten de bezoekers maar zelden punten te halen. Sukses dus voor Beveren dat in tegenstelling met vele zogenaamde topklubs eerder over bescheiden financiële mogelijkheden beschikt. Gelukkig krijgt de ploeg vanwege het gemeentebe stuur een stevige duw en de groei van een dorpsstadion, naar een gezellig, goed uitgerust en degelijk onderhouden gemeentelijk stadion is hiervan wel het bewijs. De laatste maanden werden op Freethiel trouwens opnieuw heel wat veranderingswerken uitge voerd. Alles nadert nu de voltooiing en daarom gingen we eens praten met Frans Van Overmeiren, Beverens schepen van Sport. Hij heeft het over hoe het was en hoe het wordt. Sint-Niklaas - RC Mechelen 1-1. Het is 0-1 en de ontreddering bij de Klaasjes is groot.' meenten het geval is. en de show». Niet alleen op ploeg verzorgt, als goede sportief gebied. Ook wat be- huurder, de afwerking, ver- treft de inirastruktuur. Als ven, behang, vloeren enz... alles nu tegen datzelfde Freethiel dus opnieuw tempo naar een nog beter heel wat aangenamer. SK niveau werkt, staan er in het Beveren kan zijn gasten, de Waasland nog heel wat pers en het publiek, op- voetbalfeestdagen voor de nieuw wat meer komfort bie- boeg. den. Het hoort zo.» «De Beveren-is-anders- hugo aerts Zo kan het natuurlijk helemaal niet. Als iedereen een andere kant gaat oplopen hoe kan er dan nog eevoetbald worden? (Opstal - Wichelen 1-0) (vh) ■Niklaas - RC Mechelen 1 1afwerking faalde (dw) Het is natuurlijk al te ge- ':elijk om de schuld van misgelopen wedstrijd e schouders van top- leidsrechter Delsemme te en. Toch blies hij af de wedstrijd gewoon it en liet hij anderzijds overtredingen toe. Hij itond het zelfs om bij de ivang enige offsidege- n te fluiten die er niet n en hoekschoppen toe te. kennen die er lifest wél waren. Het is tuurlijk ook een manier te laten zien wie er baas het terrein... Vergeten wij daarbij niet zware fouten die Delsem- i beging. In de eerste helft hij blind voor een pe- Itygeval dat de ongeveer ieduizend supporters wél gezien, terwijl hij gen het einde van de latch de Wase winning- oals boudweg afkeurde na spelsituatie die elke ■1. Inzet was er genoeg maar week goals tot gevolg heeft. Ware Delsemme op de fata le momenten even koppig geweest als bij de onnozel heden dan had de match een gans ander beeld gekre gen. Daarmee ging zelfs de Mechelse trainer Borremans akkoord. Toch moet ook de gave verrichting van Ra- cingkeeper Pauwels ver meld worden. Hij ligt zeker mee aan de basis van deze zoveelste puntendeling. Sint-Niklaas mag terug blikken op een goede voet balpartij, al kwam het in de eerste helft maar moeilijk los, vooral dan in het mid denveld. Tijdens het eerste halfuur draaide dat gewoon vierkant tot een wervelende Vanden Hende kort na me kaar twee keer een opening kon trekken, jantje Simoen zag echter de kans om tegen de paal te besluiten en ref Delsemme sloot de ogen voor een onbetwistbare een prachtgelegenheid om er 0-2 van te maken maar keeper Van Eenennaam kreeg nu ook eens de kans om op eigen bodem te tonen wat hij kon en dat was niet mis. Na de rust was het al Sint- Niklaas wat de klok sloeg. Vanden Henden had daarin een groot aandeel maar ook Mark Noë en Swat Janssens stuurden samen met Luc Be vers de aanvallers in de richting van Pauwels voor wiens ogen het stilaan be gon te schemeren. Rond het uur lukte het dan toch. De aalvlugge Vanden Henden gebruikte een center van Be vers om af te ronden. Racing deemsterde volle dig weg. Gelukkig voor Me chelen was er nog Dirk Pau wels. Vanden Henden kon na een van zijn pirouettes rond Van Hoof Simoen be dienen maar met een schok- reflex stak die er zijn (beste) beentje voor. Even later zou Swat Janssens nog scoren, maar deze winning-goal werd door Delsemme prompt afgekeurd. Er zou een duwfout gebeurd zijn op doelman Pauwels. Dergelij ke fouten gebeuren echter SK Sint-Niklaas - RC Mechelen 1-1. Een knappe kopstoot doch zonder resultaat (dw)

De Voorpost | 1982 | | pagina 3