f Formidabele Gino Van Den Berghe K.A.V.D. in dalende kurve Opnieuw geen Zeels doelpunt I V.W. Hammes betere tweede helft W P« V.W. Hamme sterk gehandikapt voor treffen met Deinze Leo Verhulst hervat met S.K. Lebbeke K.A.V.D. brengt opnieuw countervoetbal VOETBAL 32 - 26.11.1982 - De Voorpost Union Doornik - Eendracht Zele 1-0 Eendracht Zele heeft met de kleinste verliesscore Centraal in verdediging had Na deze periode thuisover- nieuw verkeken de bezoe- een vierde nederlaag opgelopen. Een krachtig een- Luk Collewaert plaats geno- wicht kwamen de tricolores kers een unieke scorings- tenchot loigde rond de 60e minuut voor een komple- d'9 no"s h,e'vf.mrter ste- 2' lo' j - i j i j. j i_voor de od training qekwet- ken. Rond het halfuur ging gasten bezegeld. Blomme te verrassing m de Zeel.e defensie zodat doelmcm deze Boidul doorhee„g dg lerd in delScht op de Van Puyvelde onvoldoende Dij de bal kon. De attente twintig minuten Doomikse Waalse defensie maar hij lijkmaker ten onrechte we- Bellofato zorgde voor de enige en beslissende tref- fuSie was er een klaar kij- werd langs achteren gepakt gens buitenspel afgevlagd fer. Zoals naar gewoonte trokken de Walen de kende Filip Plaetinck nodig in de strafschopzone. en Filip Plaetinck ging in aanvallende kaart en was het voor de Zeienaars om de bal met het hoofd op Scheidsrechter Gillet zag het boekje van Gillet toen verdedigen geblazen. de doellijn weg te werken, evenwel geen graten in deze hij de bal met de hand stop- dubieuze tackling zodat hij te. Trainer Hervé Van Ler- de gasten een logische berghe was na de wedstrijd strafschop onthield. Vijf mi- de mening toegedaan dat nuten later verkeek Bordui het schoentje nijpt in het zich na een persoonlijke ak- middenveld. «Er dient drin- tie op de vrijstaande Eugène gend gesleuteld aan het Blomme zodat beide ploe- steunvlak. Onze spitsen kre gen met een scoorloze stand gen ook vandaag te weinig de rust ingingen. Na de pau- aangespeelde ballen zodat Jong Lede - Doornik 2-3. Deze klaarblijkelijke strafschop werd niet toegekend aan Lei j ze bleef het treffen beperkt zij nooit in numerieke gelijk- yOQr de groen-witten wordt de toestand nu bedenkelijk (per) tot heel wat stijd in de mid- heid kwamen met hun oppo- densektor tot Doornik plots nente verdedigers. Er wordt kansen. Een puntendeling Onze defensie treft beslist tot scoren komt is een tege» te g de openingstreffer lukte, immers te lang getalmd, ware logischer geweest, geen schuld maar als je niet doelpunt fataal.» ontn Jong Lede - Doornik 2-3. De bezoekers waren heel wat sneller op de bal en speelden de thuisploeg bijwijlen van het kastje naar de muur (per) Trainer Van Lerberghe wis- Vooral Jan Pieters is er het selde Mare De Brabander slachtoffer van. Hij moet het voor Piet Abbeel op zoek van de ruimte hebben dan naar de aansluiting. Via kan hij gevaarlijk uitbreken. Piet Abbeel zou Eendracht Vorig seizoen kon dat zonder een reuzekans krijgen toen aarzelen nu blijkbaar niet hij Jan Pieters in de diepte meer. joeg. De Zeelse spits nam de Nochtans verdienden wij voorzet in één tijd op de slof geenszins de nederlaag maar schopt de bal over de wanneer je rekening houdt kooi van Rommelaere. Op- met de uitgespeelde doel- Joost Arm plac Zottegem - V.W. Hanune 1-1 Eerste winstpunt na drie nederlagen voor de Hamse rotslechte prestatie wegge- thuisploeg van meerdere vierde klas.er. Hei speelde in Zottegem tijdens de Seven. We weiden vro^r op doelpunten gehouden. De 1X4jn__ achterstand geplaatst. Som- voltreffer die we al na dne eer*j®, w... M mige spelers bleken hier- minuten moesten inkqsse- werd het na de hervatting. Alhoewel Willy Meers- ^oor zozeer aangeslagen, ren was naar mijn oordeel man winst had vooropgesteld, is hij met de punten- jat ze er het vertrouwen bij het gevolg van een te ver deling toch niet ontevreden. verloren. Organisatorisch oprukken van Omer Van waren we in die eerste pe- Praet. Hierdoor kreeg Stoe- «Globaal genomen vind ik balans toch over in ons voor- riode nergens. Gelukkig bel de vrije teugel om op te het een logisch resultaat, deel. Tijdens de eerste helft was onze doelman De Wilde rukken naar ons doelge- Maar inzake kansen helt de hebben we nochtans een bij de zaak. Hij heeft de bied. Buiten dat ene feit le- Haahert - S.K. Lebbeke 1-4 )lsei licht moet lulta ïogti Rudy Noes uitgeteld voer de reit van het seizoen Het ziet er maar weinig rooskleurig uit voor de Hamse vierdeklasser. Geregeld heeft hij dit seizoen al af te rekenen gehad met gekwetsten of andere tegensla gen. Daar blijkt voorlopig geen kentering in te ko men. Vier titularissen kunnen tegen Deinze niet aantreden. Frankie Vanhaecke begint zijn drie weken durende schorsing. Guido Joos zit een strafzondag uit. Luc Schuddinck is nog minstens voor twee speel dagen onbeschikbaar. Vanwege Rudy Maes ontving men deze week de mededeling dat hij allicht voor de rest van het seizoen is uitgeteld. «Wil ik ooit nog de voetballerij kunnen hervatten dan moet ik eerst een heelkundige ingreep ondergaan», zegt Rudy Maes. «Dokter Martens heeft me dat enkele dagen geleden geadviseerd. Uit een diagnose is gebleken dat mijn meniscus stuk is, en dient verwijderd te worden. Ook is een gewrichtsband gescheurd. De moet echter nog vier weken wachten vooraleer ik de operatie mag ondergaan. Daarna wachten mij nog zes weken gips verband. Dat betekent dat er van voetballen dit seizoen niets meer zal in huis komen. Dokter Mariens heeft me wel verzekerd dat ik na een herstelperiode het voetbal ongehinderd zal kunnen hervatten». Rudy Maes heeft al zes weken gips achter de rug. Maar het is nu gebleken dat het een verkeerde medische behandeling is geweest. «De loop er nog even kreupel bij als voorheen» zegt de v Rudy Maes van VW Ham- me (c) Hamse voetballer. «In die omstandigheden vat ik iedere dag mijn dagtaak aan. Mijn dagelijkse bezig heid in de Antwerpse diamantsektor wil ik niet op het spel zetten. Ik ben daar al dertien jaar tewerkgesteld. Mijn broodwinning voor alles!» De Beule onzeker? Naast de geciteerde namen is het ook niet helemaal zeker dat Ronny De Beule tegen Deinze van de partij zal zijn, Willy Meersman hierover: «De Beule had last van een gezwollen knie. Hij kon niet aan de trainin gen deelnemen. Ik reken er op dat hij tijdig zal hersteld zijn. Met al die ontbrekende namen zijn de vooruitzichten niet zo best. Toch hoop ik op een zege. Nu blijkt dat ook Deinze zijn beste periode achter de rug heeft. Daarna staan twee uitwedstrijden op het programma. Naar Londerzeel en Wervik. Er zit voor ons niets anders op dan te roeien met de riemen waarover we beschikken en hopen dat het tij in de kortste tijd ook eens in ons voordeel keert.» De ploeg tegen Deinze Johan De Wilde, Ronny De Beule Omer Van Praet, Dirk Verbustel, Eric Boone, Bruno Marin. Dirk Van Buyten. Paul Vermeir, Robbie Smet, Eddy De Mal- sche, Jean Marie Engels (Chris Van Dam, Peter Baert, Eric Amelinckx). E.D.M. Jo De Wilde van VW Ham me (c) verde Omer Van Praet noch tans een behoorlijke presta- 9°! onze voorwaartsen gere- tie. Hij was naar mijn gevoe- 90ld de kans om te dreigen len één van onze betere spe- en gevaarlijk uit te halen. Iers. Tijdens de rust was Frank Van Den Broeck kreeg iedereen het erover eens dat twee uitgespeelde kansen het zo niet verder kon. We voor de voet. terwijl Gino zijn onmiddellijk gaan rea- Van Den Berghe op een ge- geren en hebben het initia- geven moment in het zijnet tief genomen. In die tweede knalde. Halfweg de eerste periode waren we ontegen- helft zijn we dan op voor- sprekelijk de betere ploeg. sprong gekomen. Luc Van Frankie Vanhaecke bracht Hauwermeiren centerde de ons al na tien minuten op door naar Gino Van Den gelijke hoogte. Berghe die de zaak op een Een doelpunt dat een open uitstekende wijze wist af te doekje verdiende, omwille ronden. Nadien kregen we van de makelij. Frankie no9 enkele gelegenheden schakelde een mannetje uit om de afstand te vergroten, op zijn bekende manier en Daarentegen viel het op hoe schoof toen de bal naast de onmondig de thuisploeg wel keeper in doel. Daarna heb- was. Bovendien kreeg die ben we verschillende kan- riiet de minste kans om haar sen weten af te dwingen, ideeén uit te werken. Op het maar die werden gemist, middenveld speelden we Dat bewijst dat bij verschil- hen als het ware van het lende spelers het vertrou- kastje naar de muur. Ook in wen enigszins geschokt is de tweede helft bleven we na de drie recente nederla- domineren. Een kombinatie gen. Toch zal iedereen het tussen Jecm-Pierre Lippens met mij eens zijn, als ik hier en Gino Van Den Berghe vertel, dat we weeral met haalde de thuisverdediging tegenslag hadden af te reke- verband, waarvan Frank nen. Eddy De Malsche trof in Van Den Broeck handig wist de tweede helft niet minder gebruik te maken om de bal dan twee keer het doelhout. meteen tegen de netten te In de slotminuten werd hij tikken. Met nog ruim tien gehaakt. Iedereen oordeel- minuten voor de boeg werd de die overtreding voldoen- onze defensie betrapt op een de voor een strafschop. De tekortkoming, spelleider liet gewoon door- Dat resulteerde in een thuis- spelen. Er zat dus wel winst doelpunt. Op dat ogenblik in voor ons hoewel de pun- vreesden we enigszins voor tendeling mij nu ook niet de gelijkmaker. Maar die volledig ongunstig stemt, vrees zou ongegrond blijken Van de thuisploeg wil ik nog toen Frank Van Den Broeck kwijt dat deze meer verdient °P aangeven van Luc Van dan een laatste plaats. Zot- Hauwermeiren een derde tegem heeft op mij geen keer raak trof. Jean-Pierre slechte indruk gemaakt». Lippens plaatste daarna E.D.M. met een knap doelpunt de Sfeer te over, zondagavond in de Lebbeekse voetbal- ben deze week dan ook Bfenke lokalen, na de vrij afgetekende winst bij Racing optie al gelicht zodat hij <kwjns Haaltert. S.K. won niet allen vlot. Het presenteerde finitief ons eigendom blijf ^hil bovendien uitstekend voetbal., wat met niet minder ptanc dan vier doelpunten werd verzilverd. Overdreven Mentaal is hij bovendie 01 waren die cijfers in geen geval. Met wat geluk en een voorbeeld. De ben ervo rord wat meer lelibeheersing had de score relt. nog overtuigd dat deze revmt™" hoger kunnen oplopen. Maar die gemiste kansen dienst' waren nu zeker niet het onderwerp van gesprekken Luc Vo nhil in Lebbeke. Men was vooral opgetogen over de Hauwemreiren die wederop manier waarop de overwinning is tot stand trad. leverde een meer dcc gekomen. behoorlijke prestatie. Hij blijkt opnieuw gemot''' Klubleider Eric Buytaert kroon op het werk. Globaal veerd te zijn. Ook Jean-Pia i hierover: genomen verdient de ganse re Hals verdient een pluin CM «Het werd totnogtoe in deze ploeg lof omwille van een Voor de rest mag de gans» kompetitie onze aange- kollektieve aanpak en een ploeg wel geciteerd worden Poll naamste voetbalnamiddag, algehele inzet. Wanneer ik Zondag aan huis tegen Ra We hebben een uitstekende een uitblinker moet citeren, cing Gent moeten we onajf h partij vertolkt. Na tien minu- dan gaat mijn voorkeur on- supporters op een identiekjP* ten namen we de wedstrijd tegensprekelijk uit naar Gi- prestatie trakteren», beslulP**" in handen. Op het midden- no Van Den Berghe. Hij le- de heer Buytaert. F veld waren we overuidelijk verde in Haaltert een formi- E.D.M,"" meester van de situatie. Dat dabele prestatie. We heb- Leo Verhulst heeft deze week de trainingen hervat met S.K. Lebbeke. Na de match op Dendermonde waar hij uitgesloten werd. besloot het bestuur van S.K. Lebbeke hem een schorsing op te leggen. Leo ging niet akkoord met die maatregel. In een gesprek met een Brusselse krant zei hij ronduit «te kappen» met S.K. Lebbeke. Vorige week verscheen hij niet op de trainingen. Onderling besloten de Lebbeeske spe lers om kontakt op te nemen met hun kollega. Aan voerder Rudy Jansegers had met hem vorige maan dag een gesprek. Er werd een oplossing gevonden. Leo verscheen, tot eenieders voldoening, deze week opnieuw op de trainingen. S.K. Lebbeke krijgt nu zondag Racing Gent op bezoek. Na de 1-4 zege bij Haaltert is de sfeer bij de Konkel- goedploeg uitstekend. Lebbeke wil thans voor eigen publiek de knappe prestatie overdoen. Aan de opstel ling wordt uiteraard niets gewijzigd. De enige speler die gekwetst blijft is Arnold Mariën. Hij begon deze week te trainen, maar moest vroegtijdig stoppen. Zijn kwetsuur laat hem momenteel nog niet toe, definitief zijn voetbalbedrijvigheid te hervatten. De ploeg waarmee S.K. Lebbeke hoopt beslag te leggen op de twee punten ziet eruit als volgt. Rudy Jansegers. Frank De Grauwe, Staf Hendrickz, Dany Vermeir. Jean Pierre Hals, Luc Van Hauwermei ren. Jean-Piene Lippens, Bruno Van Bladel, Gino Van Den Berghe. Chris Ferket en Frank Van Den Broeck (Karei Verhulst, Philippe Heirbaut, Jansoone of Roe- landt). E.D.M. I ploe i, heel ele ebt an de 1 <an eke d lijv KJLVJ). - On B rakel 1-2 teel is. 1 ik 1 strijd terugblikken. K.A.V.D. dat zondag Haaltert op be zoek krijgt mag en kan zich hoe dan ook geen nieuwe nederlaag permitteren. Het moet er naar streven om met twintig punten op het aktief de eerste ronde van de kom- moeten se en Patrick Poppe (noch- knieblessure) kunnen al bij petitie af te sluiten. Olsa Brakel heeft K.A.V.D. op eigen veld een neder- - n. m laag toegediend. Zeer verrassend is ons dat nu ook overschakelen naar counter- tans gehinderd door een al toch op een flinke wed- nlit overgekomen. Sedert enkele weken - een 9"' 9"' 100 d<" eerste keer kwam dat in het derby tegen S.K. E.D.M. c geef grif we misschien wat over het paard zijn getild. Laat ons Lebbeke aan het licht vertonen enkele Dender- ^ter niet vergeten dat mondse akteurs een dalend konditiepeil. Voorname- K.A.V.D. een ploeg in op- lijk op het middenveld kan paarsblauw overduide- bouw is en dat men geduld lijk de match niet meer maken. moet hebben in dergelijke situatie». K.A.V.D. mist bovendien na de wedstrijd: In ieder geval moet Borré kracht bij het uitvoeren van «Eigenlijk hadden we van- aan zijn ploeg gaan timme de aanval. Dat is nu juist daag de wedstrijd in han- ren. In drie weken een 1 op 6 iets wat men nodig heeft, den van bij de start tot Bra- boeken is een te mager re- wil men in eerste provincia- kei kon profiteren van een sultaat voor een team dat le aan de kop blijven mee- geschenk in onze achterste aan de kop meedraait. We draaien. Ons inziens zal gelederen. Daarna zijn we vermelde nog dat Eddy Van trainer Etienne Borré in de gaan panikeren wat een Den Driessche aan de rust komende weken van taktiek tweede treffer voor gevolg werd vervangen door Wim moeten veranderen, want had. Op achtervolging aan- Waegeman. Dat heeft niets zijn spelerspotentieel is te gewezen hebben we nadien te maken met het feit dat de beperkt om die elementen te volledig de aanval moeten Dendermondse nummer elf vervangen waarvan blijkt spelen, maar er werd hierbij de jongste weken trager uit dat se konditioneel achterop bewezen dat we momenteel zijn sloffen schiet. Van Den zijn geraakt en geen tempo op het middenveld te zwak Driessche kreeg een zware meer kunnen houden. Ook uitvallen om aanvallend trap tegen het kuitbeen en hij beseft allicht beter dan volledig aan ons trekken te van aantreden in de tweede wie ook, dat zijn team de komen. De supporters wil- helft was geen sprake meer. match niet meer kan maken, len een «offensief» K.A.V.D. Globaal genomen mogen zoals het momenteel draait, zien. Maar zoals de konditie we toch niet iedereen nega- In dat verband zei Borré ons van enkele spelers momen- tief beoordelen. Dirk Catrvs- Dirk Catrysse was samen met Patrick Poppe de bedrijvigste Dendermondse speler (c) Twee opeenvolgende nederlagen hebben een streep j getrokken door de Dendermondse verwachtingen. I Tegen Olsa Brakel werd ingegaan op de wens van I vele supporters. Namelijk offensief voetbal spelen. Het is nu gebleken dat K.A.V.D. daartoe niet be- I Trainer Etienne Borré hierover We hebben deze week onderling van gedachten gewisseld. Iedereen bleek overtuigd van het feit dat we het countervoetbal beter resultaat afdwingen. Vanaf nu gaan we dat opnieuw toepassen. Let wel op. Het is niet de bedoeling om ons in te graven. Maar iedere week Sinterklaas spelen kunnen we ons niet veroorloven. We zijn nu enigszins ons ideale uit gangspositie kwijtgespeeld. Toch bevinden we ons nog altijd aan de kop van het peloton. Het is nu aan de spelers om ervoor te zorgen dat we de tweede plaats kunnen behouden. In dat opzicht is winst tegen Haaltert dan ook de enige uitweg. Een derde opeenvolgend verlies mogen we ons in geen geval veroorloven, besluit de heer Borré. In principe doet de Dendermondse oefenmeester een beroep op dezelfde veertien spelers. Hij heeft trou wens geen andere mogelijkheden. Alleen Jacques Joris is onzeker. Hij had deze week 39 graden koorts en moest het bed houden. Waarschijntijk zal hij niet kunnen aantreden tegen Haaltert. In dat geval verschijnt wisselspeler Wim Waegeman aan de start. Eddy Van Den Driessche is hersteld van een kwetsuur, waardoor hij vorige zondag aan de rust het veld moest ruimen. We vermelden tenslotte dat K.A.V.D. volgende week op verplaatsing moet naar het Gentse Heimis. Deze wedstrijd wordt op zaterdag avond om 19.30 uur gespeeld. De thuiswedstrijd tegen Racing Gent die voor zondag 19 december om 14.30 u. is voorzien, zal pas om 15 u. beginnen. K.A.y.D. zal immers tijdens de tweede speelhelft gebruik maken van zijn verlichting. E.D.M. ka

De Voorpost | 1982 | | pagina 4