Hedwig Tilley houdt Sparta overeind Rudy Van Bossche traint Sparta Buggenhout I Robur Moerzeke verliest een punt Optrekken aan Rogiers De haas en de schildpad Hoofddoel in de running blijven Verbond Aalst Wieze moet dringend punten winnen Oudegem verliest in iu"de laatste minuut ..{0£'-£L*ï VOETBAL De Voorpost - 26.11.1982 - 33 T Provinciale I Robur Moerzeke heeft op ei- I gen veld een punt moeten I prijsgeven. Het had deze I keer te maken meteeirploeg I die inzake mankracht toch wel sterker wist uit te pak- I ken. De thuisploeg was I daarenboven gehandikapt. 'I Er ontbraken niet minder dan vier titularissen op het I appel. Lelie, Saerens en No- I bels bleken gekwetst. Vla- I minck van zijn kant genoot I van een «geel weekeinde». I Dat bracht met zich dat men I een beroep moest doen op I enkele jeugdspelers. Vier I tieners, met name Vermeir, I Huylebroeck, De Vos en Val- aaeren kregen van in den beginne de kans om bewij zen van hun kunde op tafel te gooien. Na afloop van de ontmoeting leek men in de plaatselijke voetbalkringen wel tevreden over hun pres taties. Klubleider Freddy De Maere hierover: «Onze jonge spe lers hebben het zeker niet slecht gedaan. Integendeel. Maar ze hadden echter te maken met een opponent die niet aarzelde om het mes te hanteren. Bovendien wa ren de bezoekers inzake mankracht duidelijk sterker. In de eerste helft hadden ze zich trouwens een paar keer laten gelden. Veel doelkan sen hebben ze evenwel niet weten te scheppen. Achter aan speelden De Prijcker en Luc Vercauteren op de flan ken. Zij vervingen Lelie en Vlaminck, die zoals gemeld, niet konden aantreden. Zo wel De Prijcker als Vercau teren vertolkten een behoor lijke partij op een voor hen toch ongewone plaats. Glo baal genomen hadden we misschien wel aanspraak kunnen maken op de volle inzet. In de tweede helft wa ren we de dominerende par tij. We hebben toen een paar kansen afgedwongen. We botsten toen evenwel op een tegenstander die er ge regeld met de grove borstel inging. Uiteindelijk zijn we toch niet ontevreden met dit winstpunt. Vermits leider Ertvelde beslag kon leggen op de volle inzet, is onze achterstand op de leider tot twee punten opgelopen. Nu zondag moeten we evenwel bij hen op bezoek. Wij vre zen hen in geen geval, en zullen trachten met sportie ve middelen minstens een Robur - Adegem 0-0. Roburaanvaller Raemdonck kopt naar het doel, maar de bal g punt mee te brengen», aldus over (vh) de Moerzeekse klubleider. E.D.M. 2* Provinciale Netole - Sint-Pnmb 5-1 Voor Svelta Melsele is de terugkeer van Robert Rogiers een ongelooflijke stimulans geweest voor het behalen van de thuiszege. Sinds zijn verdwijnen uit de ploeg wegens een lieskwetsuur, verloor het viermaal, waarvan twee keer voor eigen publiek. Rogiers bracht de nodige rust en zekerheid en daarvan werd een nochtans moedig Sint- Pauwels het slachtoffer. Van bij het startsignaal ging de thuisploeg opbouwend voetballen, in die mate zelfs dat men kon gaan rusten met een mooie 2-0 voorsprong, op de bordjes geknald door Dekkers en Neels. Na de rust was het hek helemaal van de dam. Svelta liet alle remmen los en beukte op de bezoekende verdediging, zodat er nog drie goals kwamen via Smet en tweemaal Waem. Sint-Pau wels, technisch sterker, maar met minder kracht onderging de stormloop van Melsele zonder veel tegenstand te kun nen bieden. Een eerréddertje van Van der Haegen tegen het wedstrijdeinde en de uitsluiting van een nerveuze Bosman niet te na gesproken, konden wij weinig over de mannen van «Sint-Pals» noteren. Ondertussen bewees Rogiers dat hij voor Melsele onmis baar is. Hij is de draaischijf van de ploeg die de gouden passen kwistig uitdeelt. Hij brengt rust in de ploeg, een noodzaak voor de jongere spelers die zich gesteund moeten voelen in him akties. Toch ware het volgens trainer De Clercq al te eenvoudig om alle lof in Roberts richting te sturen, ook alle anderen hebben een groot aandeel in deze belangrijke zege die het begin kan zijn van een nieuwe reeks wedstrijden zonder nederlaag. Dat was dus vorig seizoen. Een jaar lang heeft hij toen de Dendermondse juniors en scholieren onder zijn hoede gehad. Aan het eind van vorig seizoen stelde hij zijn kandidatuur om trainer te worden van het Dender mondse fanionelftal. Ook was hij kandidaat in Bug- genhout. Het werd echter een maat voor niets voor de Hammenaar, zodat hij tot vorige week op voetbalge- bied werkloos was. Vorige week donderdag had hij een eerste keer kontakt met be stuur en spelers van Sparta Buggenhout. Vorige zondag zag hij zijn nieuwe ploeg een eerste keer aan het werk op Eendracht St.-Gillis. Over de inzet van de spelers bleek Rudy Van Bossche na afloop wel tevreden. Hij is wel al tot de vaststelling gekomen dat er veel werk te wachten staat. Ook is het potentieel waarover hij be- Herleving Vrasene - Tenue 2-1 Vrasene is bezig om onopgemerkt hoger in de klassering te klimmen. Temse, aanvankelijk aangezien als een titelkan didaat werd daarvan het slachtoffer. Het werd in feite een flauwe wedstrijd zodat een draw een juistere weergave zou geweest zijn van het vertoonde spelbeeld. Temse is wel ontgoocheld over de eigen verrichtingen. De ploeg van Pol Van Genechten mankeerde in het begin punch in de aan val, maar krijgt nu ook nog last in het middenveld en de verdediging. Er moet dus dringend iets veranderen bij Temse. Volgens dirigent Hubert Hauman is het vrijwel ongelooflijk dat de 0-1 voorsprong moest prijsgegeven worden na twee flaters, een van doelman Verberckmoes en één van de verdediging die een buitenspelgeval slecht beoordeelde. Het verschuiven van Edwin Bynoe naar ach teren heeft de aanval zeker geen deugd gedaan. Ook het vooruitbrengen van de vroegere middenvelder Van Buyn- der heeft geen aarde aan de dijk gebracht, integendeel. Deze man was nuttiger als aanvallende middenvelder dan als teruggetrokken spits. Temse is dus dringend aan een wederopstanding toe. De achterstand op leider Ertvelde wordt te groot! Voor Vrasene blijft het sein op groen staan. Al was de start minder dan niks, de Herlevingers staan nu al klaar om de vijfde plaats in te nemen. Kemzeke - Vrasene, een mooie derby, zou daarover volgende zondag reeds uitsluitsel kunnen geven. Sint-Gillis W. - KV Ertvelde 2-3 De mannen van Sint-Gillis zijn absoluut niet gedesillusio neerd door het verlies tegen leider Ertvelde. Volgens de klubleiders heeft men er nooit de ambitie gehad om naar de top te spelen. Uiteindelijk werd het zelfs een goede wedstrijd, waarin Sint-Gillis eventueel zelfs aanspraak mocht maken op een gelijkspel en in normale omstandig heden had het zelfs de leiders fel kunnen bedreigen. Het ligt immers niet in de Wase gewoonte om drie doelpunten toe te staan, de verdediging is inderdaad een sterke pijler waarop de ploeg rust. Ertvelde is echter een sterke tegen stander, een ploeg bestaande uit mannen met voetbaldoor- zicht die nog kunnen vechten bovendien. 1-3 op achter stand gekomen, kon Franckaert milderen tot 2-3 op een tiental minuten voor het einde. Toen begon Waas fors te drukken, maar de gelijkmaker kwam er niet. KV Ertvelde krijgt zondag echter Robur Moerzeke, de tweede in de rangschikking, op bezoek en die mannen «af» Moes zijn ook niet te onderschatten. Voor Sint-Gillis zou deze konfrontatie wel eens onverhoopte vooruitzichten kunnen geven, in geval er natuurlijk gewonnen wordt op Sint-Pauwels. Deze laatste wil zich echter rehabiliteren na de grote verliescijfers tegen Melsele. schikt niet zo uitgebreid. «Er zal beslist te knokken vallen» zegt Ruddy Van Bos sche. «Bovendien is het vijf voor twaalf. Maar er zijn nog achtendertig punten te ver dienen. Een ruime marge dus waarover we nog be schikken om het behoud vei lig te stellen». Intussen doen in Buggenhout geruch ten de ronde dat een beken de fabrikant bereid zou zijn om financieel tussenbeide te komen en Sparta de mid delen zou ter beschikking stellen om tijdens de komen de transfertperiode verschil lende nieuwe spelers aan te trekken. Inmiddels komt het er voor Sparta opaan zich te handhaven in de tweede provinciale. E.D.M. Uitslagen van 20.11.82 Ere Reeks Leeuwk. A-Moorsel A 1-5 Cosm. A-Welkom A 3-3 H.I.H. A-Koszen A 5-1 Schoon. A-Zandm. A 2-4 Scots. A-Pal. A 1-5 Corso A-Trubo Cars A ff 0-6 Reeks A Moors. B-Leeuwk. B 6-0 Welk. B-Cosm. B 4-2 Koszen B-John. Boys A 5-1 Zandm. B-Faber A 5-1 Trubo Cars B-K.O.T. A 4-2 Reeks B H.I.H. C-Schoon. B 1-5 John. Boys B-Scots. B 4-2 Sportvr. B-Corso B 2-4 Zandm. C-H.I.H. B 1-5 Faber B-King Boys A 3-3 (A.T.) Kalender voor zaterdag 27.11.82 ReeksB Corso B-Hand in Hand C King Boys A-Parksken B Hand in Hand B-Sportvr. B Kasseistampers A-Faber B Zandm. C-Johnt Boys B Sportvr. A-Scotsing B (A.T.) )k tüj bülWl llnne - Wieze 2-0 Acht punten uit twaalf ont- Doetingen is het povere re- lultaat van F.C. Wieze. Tot nogtoe won het slechts één énkele wedstrijd. Door de' ■jtwinst van het laatstgerang- ichikte Appelterre is de af- itand met de rode lantaarn ot twee punten herleid. Het 'ordt dus hoogtijd dat Put- iman en zijn maats punten aan winnen. Eendrachtig nste^fr®*611 en °11® meningsver- Vafchillen opzij leggen, is erop meer dan ooit de boodschap voor de tweede provincialen Deze regel geldt zeker niet in het minst voor speler-trai ner Walter Van Poucke. In Olsene werd Wieze al na enkele minuten op achter stand geplaatst. Halfweg de eerste helft kwam er een tweede plaatselijk doelpunt tot stand. Na de hervatting kreeg Wie ze wel meer voet in de wed strijd, maar zelden kon het dreigen. Wieze heeft in deze kompetitie al met tal van gekwetste spelers moeten afrekenen. Maar toch moet het bekwaam zijn om het behoud te verzekeren. Dat moet thans het voornaamste streefdoel worden. In dat opzicht is dringend punten winnen thans geen nood zaak. Zondag komt St.-Lie- vens-Houtem op bezoek. Verliezen voor eigen publiek mag in geen geval, ook al heeft men met een gerepu teerde tegenstander te maken. E.D.M. 'deoPollare - Oudegem 1-0 Ro >nJEr heerst* enige ontgoocheling zondagavond in Oudegem. ie^D« tweed* provincialer had in Pollare een meer dan ;lu behoorlijke prestatie weggegeven. Hij werd echter geklopt !in de laatste minuut. Dat betekende een koud stortbad voor William Vereecken en zijn maats. toinor Walter Bauwens dy Vermeir om vervanging. irover: .Alleen tijdens het Hij had een ilinlte prestatie »mte halfuur van de match geleverd. Ik bracht toen Ni- westen we het co Van Cakenberghe in de tPMSterschap van de thuis- ploeg. Kort na die vervan- ploeg ondergaan. Maar die ging moesten we een hoek- heeft toen slechts één open 8Chop toestaan. Dat werd ff8 afgedwongen plus en- ons fataal. Het was uit die te hoekschoppen We faze dat het doelpunt tot ibben hen tijdens die eer- stand kwam. Luttele sekon- 0 dertig minuten biezon- den later floot de spelleider 9^erJ°P?eTangen- Tij_ het einde van de ontmoe- kns het derde kwartier na- ,ing. Globaal genomen heb- »n wij het initiatief in han- ben we nochtans een be en. Een doeltrap van Willy hoorlijke partij weggege- an Sande werd toen door Ven. Een uur lang waren we ie keeper en met behulp de betere ploeg. In de laat- an het doelhout tijdig 8te minuut zijn we alles ver- elceerd. loren. Het was om koud van de tweede helft zijn we te worden», aldus de Oude- fojven wedijveren met de gemse oefenmeester. bmsploog Technisch wa- De twMd() provincialer •n we duidelijk sterker. De staat thans voor een op- misploeg probeerde munl dracht die niet mag verloren 1 slaan uit lange voorset- „orden. Hij krijgt thans het n. Onze verdediging ak- laatstgerangschikte Appel- Mrde echter secuur. Vijf ,erre op bezoek. Verliezen unuten voor tijd vroeg Ed- tegen deze ploeg maa in Eddy Vermeir Oudegem) geen geval. Zelfs al moet men het zonder William Ver eecken stellen. Die inkas- seerde strafpunten en mag zijn maats thans van achter de omheining aanmoe digen. E.D.M. Eddy Belon schiet op doel, de keeper is geklopt en de bal sloeg tegen de onderkant van de iwarsligger (c) Robur - Adegem 0-0. Wuytack van Robur werd hier foutief gestopt, maar de scheidsrechter liet begaan (vh) St.-Gillis - Sp. Buggenhout 1-1 ge. Maar wat betreft inzet, hebben de bezoekers Sparta Buggenhout heeft enigszins tegen de verwachtin- geenszins het punt gestolen, gen in weten beslag te leggen op de halve inzet bij Dat moet ik grif toegeven. Eendracht St.-Gillis. Al vroeg kwam het op voorsprong en Het komt er voor ons nu is toen hardnekkig gaan knokken om die winstmarge te opaan om nu zondag in Ol- behouden. sene beslag te leggen op de Toen de thuisploeg dan toch di© ©en opvallende hard- punten, willen we verder in gelijkstelde, is Sparta ook nekkigheid aan de dag wist koers blijven, dat ene punt manmoedig te leggen. Wij kregen ver- Buggenhout krijgt Nevele op gaan verdedigen. Sekretaris schillende kansen, maar die bezoek. Een wedstrijd di€ Freddy De Bisschop is tevre- doelman van Buggenhout we moeten winnen, zegt se den met het winstpunt: «De was e©n haast onklopbare kretaris De Bisschop. Hoop eerste helft verliep gelijkop- man. Inzake het sp>el ver- doet in ieder geval leven, gaand. We kwamen al na dienden we alleszins de ze- E.D.M één minuut op voorsprong. Een doelpunt dat Ronny An- naert tot stand had ge bracht. In de tweede helft was St.-Gillis de betere ploeg. We hebben ons ech ter flink weten te verdedi gen tegen een opponent, die toch over meer klasse be schikt. Vooral onze doel man, Hedwig Tilley speelde zich in die tweede periode gunstig in de kijker. Ik hoef De leidlngvan Sparta Buggenhout heef Rudy Van Bossche zeker niet te zeggen dat we «"gakken als oe enmeester. Hij volgt meteén het duo tevreden zijn met het punt. Ian J^obs-Hugo Tilley op. Zoals vorige week uitvoerig Het kan misschien ongeloof- 9emeld' I™ **jn ontslag als trainer v<m de lijk of enigszins pretentieus Buggenhoutse tweede provincialer. Hugo Tilley bleef dus klinken. Maar ik had vooraf °"een1ac^ bewmd. Maar tussen hem en het bestuur een winstpunt in uitzicht ge- *wam he1 tot f*n (f,nanciele) oplossing in die zin. dat Tilley steld. Het is ook zo uitgeval- thanB terug al" 9®woon 8P®ler 9aat fungeren, len.» Voorzitter Leonard De nieuwe trainer van Spar- overgestapt naar Jong Lede. Baetens van Eendracht St.- ta Buggenhout is 43 jaar. Hij Twee jaar na mekaar sp>eel- Gillis wou over de partij het- is een gewezen voetballer de hij met deze ploeg kam- volgende kwijt: «Allicht van Vigor Hamme. Hij is ook pioen. Dat was in tweede en heeft de trainerswissel in woonachtig in deze gemeen- eerste provinciale. Na twee Buggenhout een gunstige te. In 1955 werd hij een eer- jaar verblijf werd hij gepolst weerslag gehad op de wed- ste keer titularis. Dat was in door Erpe-Mere. De financi- strijd. Buggenhout speelde de derde klasse. In datzelf- ële kondities bleken aan- biezonder wilskrachtig. Dat de jaar degradeerde Ham- trekkelijk, zodat Van Bos- strekt hen trouwens ook tot me, waarna Rudy Van Bos- sche naar deze vierde pro eer. Wij hebben bijna veer- sche vijf seizoenen lang titu- vincialer overstapte. Daar tig minuten tegen een ach- laris was in bevordering, was hij vijf seizoenen aktief. terstand moeten opkijken. Dat was onder het bewind In die periode promoveerde Toen werd een overtreding van trainer Ward Beyens. hij van vierde naar tweede begaan op De Geyter. Dat Rudy Van Bossche vervulde provinciale. Rudy Van Bos- gebeurde binnen de zone meestal een verdedigende sche was intussen 38 jaar van de waarheid. Penalty rol. Bij datzelfde Vigor Wui- geworden. Hij kreeg toen uiteraard, die door Frankie tens, waarin hij veertien sei een aanbod van V.W. Ham- Van Beveren feilloos werd zoenen lang aktief was, ont- me om de jeugdploegen op geplaatst. Na de hervatting moette hij nog de trainers te leiden. Vier seizoenen waren we zeker de betere Bert De Cleyn, Martin Lip- lang heeft hij die taak waar- ploeg. Maar we hadden toen pens en Willy Meersman. In genomen. Daarna is hij met een opponent te maken 1970 is Rudy Van Bossche overgestapt naar K.A.V.D. *(AVD - Olsa 1-2. Eddy Van Den Driessche voerde geregeld zijn nummertje op. Al was de KAVD-spits zeer bedrijvig, tcoren kon hij niet. Hij raakte bovendien nog gekwetst tegen het einde van de eerste helft (c) E. Meldert

De Voorpost | 1982 | | pagina 5