Voetbaluitslagen Gehavende Kamillekesploeg verliest derde plaats Vooral veel middenveldspel h Nieuwerkerken alleen op kop De kluts kwijt Zeienaars lieten massa kansen liggen. Spanning troel maar geen treffers. Eddy Van Keer maakt het verschil GIJZEGEM KLAAR VOOR DE STRIJD 1e Nationale 34 - 26.11.1982 - De Voorpost 1AASB0HK - GHEMBERGEN: 1-1 Red Star Haasdonk - S.K. Grembergen is zeker niet uitgegroeid tot een spekta kelstuk. Integendeel. Veel spannende momenten heb ben zich in dit pover treffen niet voorgedaan. In beide kampen bleek men na af loop tevreden te zijn met het eindresultaat, alhoewel men er in Grembergen aan toevoegt, dat zij toch wel de beste kansen voor de voet kregen. «Maar ook wij kregen een uitstekende gelegenheid om te scoren» zegt Red Star trai ner Raymond Rooms. «Op een ogenblik dat het nog 0-0 was verscheen Lie ven Verhelst alleen voor doelman De Lathouwer. Iedereen had een doelpunt verwacht. Maar Lieven nam de reuzekans niet te baat. Dat was pech voor ons. Tij dens de eerste helft beperk te het vertoon zich hoofdza kelijk tot het middenveld. Ik geef toe dat in die periode Grembergen wel de betere kansen heeft gekregen. Toch vielen er tijdens die eerste periode geen doel punten. Ook in de tweede helft heeft men daar gerui me tijd moeten op wachten. Met nog zowat een kwartier te spelen kwam Grember gen op voorsprong. Dat was net nadat voor ons Lieven Verhelst de kans had gemist om te scoren. Het Grem- bergs doelpunt ontstond uit een hoekschop, door Van Damme met een goal be kroond. Vier minuten later hebben we langs Lieven Verhelst kunnen reageren. Een doelpunt dat we in ieder geval hadden verdiend, en waardoor we een punt rijker zijn geworden. Punten kun nen we trouwens in de ko mende weken best gebrui- _ken. Met zeven eenheden uit twaalf wedstrijden is het maar een povere bedoe ning. Indien we zondag in Excelsior opnieuw een punt veroveren zal ik in ieder ge val tevreden zijn». Grembergen moet naar Ste- kene. Geen gemakkelijke karwei als je het ons vraagt. E.DM. VOETBAL SK Aalst - Berlare 1-1. Deze wedstrijd werd ontsierd door een vloed boekingen, een penalty die er geen was, twee uitsluitingen en veel potstamperij. Waartoe een zwakke leiding allemaal kan leiden (per) E. NIEUWERKERKEN - VOORDE: 2-1 De Nieuwerkerkse supporters hadden hun glimlach en vertrouwen teruggevonden na deze overwinning. Alhoewel de stand maar 2-1 was, had deze veel hoger kunnen liggen, want de plaatselijke voorspelers hadden een paar goals meer kunnen aantekenen. BAZEL - HERDERSEM: 1-4 Bazel dat al een tijdje aan glans verloren heeft, ging nu ook tegen Herdersem de boot in. Zonder diskussie zelfs, daarop wijzen duidelijk de cijfers op de bordjes. In het begin scheen het allemaal niet zo overrompelend te worden, want de rust werd ingegaan met 0-1. Herdersem produceer de toen reeds sneller en vooral efficiënter voetbal. Na de rust knalde het er nog eens drie potten bij en Bazel was blij met het eerreddend doelpunt je in de allerlaatste minuut. Herdersem is blijkbaar de frustraties, opgelopen na vier opeenvolgende nederlagen op Bazel komen afreageren. De beide ploegen boden hun supporters een goede wed strijd aan. Alhoewel de Een- drachters een paar keer dicht bij een treffer kwa men, moest men wachten tot de 30° minuut om De Bos- scher het eerste doelpunt te zien lukken. Logische 1-0 rust and. De thuisploeg trachtte de stand op te drijven langs hun gevaarlijke voorspe lers. Op de 75' minuut kwam het tweede doelpunt langs stopper Eddy De Saedeleer. Voorde liet bij deze 2-0 ach terstand de moed niet zak ken en reeds 5 minuten na dien, kon de snelle Ghou- ma, de achterstand milde ren (2-1). Deze Ghouma bracht spanning in de wed strijd tijdens de slotminu ten, doch de plaatselijke verdediging, had het spel in handen, zodat de jongens van Arm and Spitaels een zeer verdiende overwinning behaalden. Toen de ref. het einde van de wedstrijd blies, kregen de supporters langs de luidspreker de ver rassende uitslag van Kerks- ken - Herzele te horen: 1-2. Door deze nederlaag van konkurrent Kerksken staat Nieuwerkerken weer alleen aan de top (wat de tielstrijd doet opflakkeren). G.M. HEIKAUT SCHELLEBELLE: 2-2 Na de opdoffer tegen Excelsior werd het moreel van de thuisploeg weer opgekalfaterd door de puntendeling op Baasrode. Nog meer verheugend was het feit dat Heikant daar de bestspelende ploeg was. De rozenkwekers van de potjesmarkt mochten dus geen noemenswaardige tegen stand kunnen bieden in de Sportstraat... SOMBERE - B00NW1JK: 0-0 KALL0 - BAASRODE: 0-4 Baasrode heeft zich in het Waasland andermaal laten gelden. Het won deze keer afgetekend van Kallo. Mis schien zijn de cijfers enigs zins overdreven. In ieder ge val is de overwinning ver diend. Speler-trainer Marcel De Cock hierover: «Ik had voor de wedstrijd aan enkele spelers ge vraagd om wat meer inzet te tonen. Op die wens werd ingegaan. De eerste helft verliep over het algemeen gelijkopgaand. Wij kwamen echter in het derde kwartier op voorsprong. Lieven D'Hollander had uitge haald. De lokale keeper weerde de bal af, maar Wim Moens was bij de zaak. Hij onderschepte de bal en be sloot naast de keeper in het doel. Onmiddellijk na de hervatting heeft de thuis ploeg getracht om de gelijk maker af te dwingen. Haar offensief duurde zowat een kwartier. Ze botsten echter op een sekure defensie die zich op geen enkele tekort koming liet betrappen. Vooral Eric De Decker lever de een knappe prestatie. Toen we tijdens het vijfde kwartier uit de omknelling kwamen, hebben we de thuisploeg toegetakeld en haar iedere verdere ombitie ontnomen. Eerst plaatste Van Boven Twee nieuwelingen in de reeks tegenover elkaar. De bezoekers hadden tot nu toe geen reden tot klagen en leunden aan bij de kopgroep. Bij Sombeke wilde de tij maar niet keren tot vorige zondag. Een verdiende drawn op Excelsior deed de hoop bij de thuisploeg weer oplaaien. En Sombeke geloofde er weer in. Het ging beloftevol van start met aanvallend voetbal waarbij Boonwijk een paar keer naar adem moest happen. Aan de rust kon het 2-0 geweest zijn via prachtig uitgespeelde kan sen. Etienne Godderie lan ceerde Ivan Ringoet. Deze flitste door de bezoekende defensie en stevende alleen op Boonwijkportier Van Bo ven R. af. Hier ging Ivan misschien iets te overhaast te werk en besloot nipt naast. Een volgende doelrij- pe kans kwam langs Pele- man. Luc brak mooi door op links. Sillis had zich onder totaal vrijgelopen maar Peleman besloot zelf met negatief gevolg. De eer ste helft was de bezoekende verdediging zeker te nemen. Het eerste kwartuur van de tweede helft kregen de toe schouwers een ontketend Boonwijk te zien. De bezoe kers wilden persé de over winning forceren. White Star kreeg toen harde noten te kraken. Maar hier hield doelman Malfliet zijn ploeg overeind. Pogingen van M. Van der Meersch en E. Van Ransbeeck konden evenveel doelpunten opgeleverd heb ben maar de lokale doelman behoedde met prachtreddin- Eric De Decker (FC Baas rode) (c) een voetballer die over een degelijke traptechniek be schikt een hoekschop rechtstreeks binnen. Daama wist Eddy Van Keer tot twee keer na mekaar toe te slaan. Metéén was de zaak beke ken. In ieder geval hebben we weer eens bewezen dat we, eens een 2-0 voor sprong, bekwaam zijn om in de kortste tijd, een veilige afstand te verwezenlijken. In de komende weken staan we, op papier althans, voor een gemakkelijkere op dracht. We krijgen het laatstgerangschikte Meldert op bezoek. Dat zou ons geen problemen mogen opleve ren, hoewel we geenszins de opdracht te gemakkelijk mogen opnemen». E.D.M. gen Sombeke van de fatale stoot. Het Boonwijkgeweld ging toen luwen en de loka len kwamen weer in de wed strijd. Trainer Van Hoorick stuwde zijn spelers weer naar voor. Een kopstoot van Luc Sillis zoefde rakelings over. Een prachtaktié tussen Godderie en Peleman zon derde laatstgenoemde af voor doelman R. Van Boven maar deze kon schitterend redden. Bij de lokalen moest libero lerry Vercauteren nog vervangen worden wegens maagklachten maar zijn vervanger Lucien De Lan- ghe kweet zich naar beho ren van zijn taak. luiste uit slag van een spannende wedstrijd met fraaie doel kansen, maar beide doel mannen Malfliet en Van Bo ven R, hielden de brilscore op het bord. André Maar het zogezegde klusje werd een taaie brok. De be zoekers stoorden zich niet aan de reputatie van Hei kant. Toch moeten de Zeie naars de hand in eigen boe zem steken. Een trits open doelkansen kan men niet ongestraft missen. De ach teraf gepresenteerde reke ning heeft aan de thuis ploeg een punt gekost. Schellebelle klom verdiend op voorsprong via een vrij schop. Verheuen legde mooi de bal terug, de lokale ver dediging kon moeilijk ont zetten en de oprukkende middenvelder schoot kurk droog binnen: 0-1. Normaal moest Heikant op gelijke hoogte geklommen zijn voor de rust. Een haarfij ne voorzet naar de eerste paal. Johan Van Eetvelde kopte de bal gemeten in de hoek maar de bezoekende portier deed hier een half wonder. De tweede helft liet trainer André Van Driessche, De Kegel in de kleedkamers en bracht Marc Dhollander in de ploeg teneinde voor meer inzet te zorgen. Deze zet le verde dadelijk succes op. Aan de 48* min. stelde die zelfde Dhollander de ploe gen reeds gelijk met een perfekt vluchtschot. Twee min. later stuurde Eric Van Doorsselaere met een verre kruispas Herman Van Driessche weg. Tegen diens schot had de SOS portier geen enkel verhaal:2-l. Hei kant had de wedstrijd nu volledig in handen, schiep kansen aan de lopende band maar wrong ze ook, met de regelmaat van een klok, de nek om. Onder an dere bij een uitbraak van lohan Van Eetvelde op rechts. Io ging de verdedi ging, keeper incluis, voor bij, legde terug maar dritv Heikantspelers lieten, al j leen voor doel, onbegrijpt j lijk de kans liggen. Kof joel daarna tikten Eric Vobj, Doorsselaere en Hermen fc Van Driessche een pracht combinatie bijeen. Herman alleen op doel af, een mooi u lob maar de doelman koi nog redding brengen. He*e kant bleef beuken maar or> danks het doel zeven meti en zoveel breed is, score p ging heel eenvoudig niet. n_ Toen kwam de boemerani gchc aangevlogen. Acht min T voor tijd kregen de bezote kers een vrije trap een tien ji tal meter buiten de backlijn doel Onrechtstreeks zei scheidi per rechter Heiremans. Recht bal streeks dacht Vereecken e: scoorde. Algemeen lokao I protest maar boter aan d galg Doelpunt gevalidee en de lokalen in zak en c Akkoord de scheidsrecht^ ging in de fout maar de spi Iers van Heikant moeten (j oorzaak van de drawn I eigen kringen zoeken. Andj GIJZEGEN - SCHRGEYERS M00RSEL: 3-1 1* Nationale SC Lokeren-SK Beveren 2-1 2* Nationale St.-Niklaas-RC Mechelen 1-1 SC Hasselt-E. Aalst 3r0 3* Nationale VC long Lede-Doomik 2-3 US Doornik-E. Zele 1-0 Bevordering SV Zottegem-VW Hamme 1-1 1* Provinciale Lovendegem-Lokerse 0-0 KAVD-Olsa 1-2 Haaltert-Lebbeke 1-4 2* Provinciale A Melsele-St.-Pauwels 5-1 H. Vrasene-Temse 2-1 St.-Gill.-W.-Ertvelde 2-3 Robur-Adegem 0-0 Gandasparta-Kemzeke 1-1 2* Provinciale B Nevele-E. Meldert 3-0 Pollare-Oudegem 1-0 Olsene-Wieze 2-0 St.-Gill.-Dn.-Buggenhout 1-1 3* Provinciale C Terjoden-Bambrugge 1-1 N ieu werkerken-V oorde 2-1 Kerksken-Herzele 1-2 3* Provinciale D Heikant-Schellebelle 2-2 TK Meldert-Excelsior 0-1 Sombeke-Boonwijk 0-0 Haasdonk-Grembergen 1-1 W. Moorsel-Stekene Sp. 1-2 Bazel-Herdersem 1-4 SK Aalst-Berlare 1-1 Kallo-Baasrode 0-4 4* Provinciale Heusden-SK Lokeren 2-0 Lochristi-SK Overmere 0-1 Val. Overmere-SK Oostak ker 0-0 4* Provinciale Hillegem-Serskamp 1-2 Mere-Oordegem 3-0 Erpe-Vlierzele 0-4 4* Provinciale H Baardegem-Appels 2-3 Opstal-Wichelen 1-0 Opdorp-Schoonaarde 0-4 Rp. Lebbeke-Lutterzele 2-2 Gijzegem-S. Moorsel 3-1 Erembodegem-Welle 1-1 Hofstade-Doggen 2-1 4* Provinciale KI, Vrasene-WB St.-Nikl. 2-0 Kruibeke-Gerda 1-1 Kieldrecht-Rupelmonde 2-0 Tielrode-Moerbeke 2-1 Meerdonk-Hoogeinde 2-3 Str. Stekene-Waasmun- ster 1-4 Trainer Frans Roelandt, die reeds heel wat kampioenen vieringen heeft meegemaakt, zit met zijn ploeg Gijzegem op het goede pad. «Ik ben nu mijn vierde jaar bij de ploeg en ik vind dat het nog eens tijd wordt dat we met een (kampioenen) viering aansluiten. Lomnd - Kamillekes 4-0 De Kamillekes moesten de 160 km. verre verplaatsing naar het Limburgse Lommei aanvatten met maar liefst vijf reservespelers. Voor deze vierpuntenmatch met de derde plaats als in zet moesten de Aalsterse meisjes inderdaad de dien sten missen van Veerle De Wint, die sukkkelt met een kniekwetsuur, Ann Eeckhout, die met rugletsel heeft af te rekenen, Greta Van Hauwermeiren, die nog niet helemaal speelklaar is, een grieperige Gisèle Ghes- quière en haar zus Danielle Ghesquière, die voortaan volleybal verkiest boven voetbal. Trainer Pa^J De Cremer zat begrijpelijkerwijze met het hoofd in de handen en moest diep in de reserves putten om met een komplete ploeg de konfrontatie met de Limburgse meisjes te begin nen. Rosette Van den Stuyft, Marina Van Belle, Leslie Van der Vurst, Ann Van der Eecken en Hilde Daelemans namen tenslotte de plaats in var^ de titularissen en be gonnen vol goede moed de lange trip naar Lommei. Onder ruime belangstelling startten de Kamillekes met een aanval, die de wedstrijd in een voor hen guhstige zin had kunnen oriënteren, In de allereerste minuut schenen Rosette Van der Stuyft en Kristine Van Hen- de allebei voor het open doel, doch misten jammer lijk de kans om suksesvol af te ronden. Aan de vierde minuut was het dan Lommei dat op hoekschop gebruik maakte van een aarzeling in de be zoekende verdediging om de score te openen. Een homogeen, goed voet ballend Lommei maakte het klusje dan snel af, na een kwartier spelen was de zaak bekeken, met een kopbal- doelpunt zoals je er zelden ziet in het vrouwenvoetbal en een magistraal afstands schot werd het 3-0. Met die stand kwam ook de rust. Na de herneming speelden de Kamillekes met tegen wind plots heel wat beter. Er werd weliswaar niet ge scoord, doch ook Lommei slaagde er slechts- in de al lerlaatste minuten in nog een gaatje te vinden in de Aalsterse verdediging en legde meteen de 4-0 eind stand vast. Sportieve wedstrijd op een ideale grasmat en bij ge droomd voetbalweer; jam- Bij E. Aalst, S.K. Aalst, Moorsel en Hofstade haalde Frans telkens een titel bin nen als speler of speler-trai ner. Dit keer wil hij die vreugde ook met Gijzegem vieren. Wij hebben alle re denen om hem te geloven want Gijzegem beschikt over een jonge ploeg (met talent). Dit jaar waren er geen aankopen, maar werd de kern uitgebouwd tot een sterk homogeen geheel. De resultaten liegen er niet om. Het is de achtste week dat Gijzegem ongeklopt door de kompetitie wandelt. Thuis, werd gewonnen tegen leider Opstal en volgende week staat de sleutelmatch tegen Erembodegem op het pro gramma. Trainer Frans Roelandt on derschat echter geen enkele ploeg, want zowel S. Moor sel als Opdorp kunnen nog voor verrassingen zorgen. Tijdens de eerste helft speelde Gijzegem met wind- voordeel. Het moest toezien hoe Luc Van Impe bijwijlen kon aanleggen. Gelukkig vlogen zijn schoten naast of werden ze geweerd. Gijze gem probeerde het met mooie kruispassen. Het luk te, zodat de buitenspelers steeds voor doel konden zet ten. Door het windnadeel kwamen de middenvelders telkens te laat om af te wer ken. Gijzegem kende geluk toen Troch alleen op het doel kwam maar (ongeluk kig voor Moorsel) naast be sloot. Na de koffiepauze werd er bij Gijzegem uit een ander vaatje getapt. Er werd vlotter gevoetbald en met windvoordeel kwamen de spelers van Frans Roelandt onmiddellijk op voorsprong via een mooi opgezette aan val, keurig afgewerkt door Stefaan Vereecken. Moorsel stoorde zich niet aan het overwicht van Gijzegem. Het lag echter op de loer oj balverlies te onderschep] en om te zetten in val. Op zo'n tegenstoot Moorsel milderen, Verzorj Justin Triest was ix wolken. Frans Vereecken die een kwetsuur sukkelt werd door Peter Hautekeet vervangen. In de laatst twintig min. zette Gijzegei alles op alles, want winrii tegen de Schroevers een «must». De snelle P< Van Huff el zette langs d« zijlijn voor naar de tw< paal en Hautekeete stoi reeds klaar om gepast in tl koppen. Moorsel gaf niet zo maar gewonni maar moest toch toezien h( op het einde van de mat( Rijckeboer mooi naar de O] gekomen back Meerscht kruiste die Van Huffel reikte. Zijn inzenden weri door de gevaarlijke Patrid Verleyen krachtig ingekopt Meteen was Gijzegem zeke van de zege en wacht he met vol vertrouwen d komst af van S.K. Erembc degem. D.K.J Opi De B-ploeg van de Kamillkens-Aalst (gw) mer genoeg een zware ne derlaag voor de gehavende Kamillekesploeg, die vol gende zaterdag in de thuis wedstrijd tegen Oostende zal trachten zich in de bo venste helft van de rang schikking te handhaven. Tweede klasse Jumet SC-DVV Brugge 1-2 SD W Veldegem-VV Looi Sp. 1-3 W DG Lommei-Kam. 3. W Looi Sp. 11 Aalst 4-0 4. W DG Lommei 11 OG Oostende-FC F Gosse- 5. DW Brugge 10 lies 2-2 6. Kam. Aalst 10 S. -Remouchamps-R. 7. R. Union 9 Union 0-1 8. Un. Namêchoise 8 US Yvétoise-Kontich FC 2-4 9, 't Roz. Ekeren 8 't Roz Ekeren-Un. Namêchoi- 10. US Yvétoise 7 se 1-1 11. Kontich FC 7 De stand 12. SD W Veldegem 7 13. OG Oostende 6 1. FC F. Gosselies 14 14. Jumet SC 5 2. S.-Remouchamps 13 C.T. In hel Koetsiershof te Dendermonde werden de AA Gent-spelers door de uitban verwend. Ook het bestuur met voorzitter Albert De Meester en trainer Goethals waren c dit intieme feestje aanwezig (v)

De Voorpost | 1982 | | pagina 6