Brute pech voor Okapi Aalst Jim Granziano, de witte raaf van Okapi Nog kans op promotie Te zwak BASKET 36 - 26.11.1982 - De Voorpost Wat Hm Granxiano In den wedstrijd gepresteerd heeft was nker en vast lovenswaardig. Deee Amerikaan met zijn 2,06 m mag er gerust bij zijn. En blijkbaar heeft hij nog heel wat in petto. «Ik ben geboren te New York op 25 december 1957, studeerde aan de universiteit van Zuid- CaroUna. Daar behaalde ik mijn diploma in de kommunikatie wetenschap pen, afdeling publiciteit. Hiermee probeerde ik aan een job te geraken wat mij ook lukte. Een 6-tal maand werkte ik bij een Amerikaans tijdschrift. Mijn opdracht bestond er in reklameslo- gans te maken over sport, meer bepaald over jogging. Maar dit sprak me niet erg aan, ik won wat meer beweging hebben. Basket is altijd mijn grote favoriet geweest en daar wou ik dan ook mijn weg maken. rhaii Fm Dl thuis Via een vriend in Brussel hoorde ik dat Okapi een nieuwe Amerikaan zocht. De heb me aangeboden, mijn try-out gemaakt, een goede indruk nagelaten en klaar was kees. Van het Okapi- bestuur mocht ik blijven. Dit heb ik dan ook met beide handen aanvaard. Gedaan met het saaie bureauwerk, - ik kon weer gaan sporten» aldus Jim Granziano. Dat hij ongetwijdeld een ou de rat in het vak is. bewijzen de volgende gegevens. «Van kindsbeen af speel ik reeds basketbal, deze sport heeft mij altijd enorm ge boeid. Als referenties kan ik volgende aangeven: Gedu rende twee jaar speelde ik bij het universiteitsteam. dan ging ik voor één seizoen naar Zuid-Amerika (Chili) om dan vervolgens bij een Schotse ploeg terecht te ko men. Dit alles was voor mij een goede leerschool. Hope lijk kan ik mijn ervaring ge bruiken voor Okapi» aldus de Amerikaan. Voor Granziano verloopt tot hiertoe alles nog op wiel tjes, voorlopig nog geen heimwee, goede prestaties, een prima verstandhouding met de ploeg. Wat moet je nog meer hebben? «Weet je dat ik Europees bloed in mijn aderen heb? Mijn grootouders waren langs de ene kant van Ita liaanse afkomst en langs de andere kant Russisch. Waarschijnlijk is het daar mee dat ik me hier zo goed flftnsvoel. Maar dat zal het wel niet alleen zijn, het team werkt ook mee. Ieder een probeert me een aange naam verblijf te bezorgen. Overal staan de deinen open. Dat is wel prettig, want al bij al ben je dan toch een vreemde eend in de bijt, of niet soms? Misschien ligt het voor een stuk aan mijn karakter, ik pas me snel aan. Wil je goed blijven meedraaien dan moet je je kunnen bezighouden, je hebt veel vrije tijd, want je kan geen 24 uur op 24 bas ketten. In die vrije uurtjes hou ik me vooral bezig met boeken lezen, platen beluis teren e.d.» aldus Granziano. Volgens de nieuwkomer is de plaats van Okapi nog niet zo rampzalig. «We ben gelen wel aan de staart van eerste klasse maar dit be wijst nog niets. We kunnen gerust nog 7 8 wedstrijden winnen. Iedere speler is vol doende gemotiveerd om daaraan mee te helpen. Okapi had iemand nodig die rebounds kon nemen, hopelijk ben ik daar de ge schikte man voor. De wil me alvast meer dan 200% inzet ten», aldus de nieuwe Óver de match tegen Aar schot was hij niet te stoppen. «Het is vooral Kropp die ons de nederlaag bezorgd heeft. Hij is heel snel en kan uit stekend korven. Daarbij komt nog dat hij het talent bezit om foutieve worpen te rekupereren en als het ware een nieuwe richting te ge ven zodat ze toch nog in de mand terecht komen. Dat is wel een speciale gave die niet iedereen heeft. Maar persoonlijk denk ik toch dat Kropp deze avond in een buitengewone goeie bui was, 54 korven maken in één wedstrijd is niet om mee te lachen. Door zijn optreden waren wij, Aalstenaars, uit ons ritme. Dank zij de uitste kende strategie van onze coach konden wij de schade herstellen. Maar de wed strijd was reeds te ver ge vorderd om nog punten te scoren en te winnen. Wat wel spijtig was. Maar toch ben ik ervan overtuigd dat iedereen ervan genoten heeft. De fans zagen er toch wild-enthousiast uit. Als je dat bekomt mag je je geluk kig voelen», aldus Gran ziano. Dikwijls zorgt een verkeerde arbitrage voor heel wat op schudding. Jim Granziano houdt er zo zijn eigen me ning op na. «Het moeilijkste wat er be staat in om het even welke sport is arbitreren. Ik kan er van meepraten. In Amerika heb ik zelf een tijdje scheidsrechter geweest voor jeugdploegen. Maar ik wou dat niet blijven doen. Je kan eigenlijk nooit objektief te werk gaan, en daarbij komt nog dat je heel snel moet reageren. De enige stelregel die je je als scheidsrechter moet stellen is dat je beide partijen gelijke kansen moet geven. Dit wordt soms wel eens verwaarloosd», aldus de Okapi-speler. Met dit alles als bagage moet elke lezer ongetwijfeld toegeven dat de nieuwe Aal- sterse Amerikaan een sterke persoonlijkheid bezit. Hopelijk kan hij de Ajuinen blijven stimuleren zodat zij een hogere plaats op de sportladder krijgen. NR Da^anvalle Spofcl Olaqri - Aanchot: 98-102 Wie zegt dat Okapi niet uit het juiste baskethout gesne den is slaat dit keer duide lijk wartaal uit. De thuis- match tegen Aarschot ver toonde meer dan een ge woon plot met begin en ont knoping. Deze konfrontatie was er een van keihard tegenaangaan en borrelde over van inzet, spanning en spektakel. Van bij het begin rukten de Aalstenaars sterk gemotiveerd op tegen de be zoekers. Vooral het uitgesla pen kwartet Schorreet, Elias, Minnebo en Granzia no lieten de situatie volledig uitkristalliseren, hapten tij dig toe en lepelden punten in de korf. De tegenpartij keek aanvan kelijk wat verwonderd toe maar herpakte zich vrij snel. Gedaan met verstoppertje te spelen, Kropp kwam boven met het zware geschut. Nochtans slaagden de be zoekers er nopit in Okapi te overspelen. Het kwam enkel tot beurtelings haasje-over wippen. Enkele standen ter illustratie: 13-12, 13-14, 15- 16, 17-18 en zo bleef het doorgaan. Tot op het mo ment dat Famaey er genoeg van kreeg en zijn ploeg maats aanspoorde tot har dere akties. Dit werd reso luut beantwoord door Gran ziano. die meesterlijk re bounds pakte en de bal goed aanspeelde voor fast- breaks. Stand bij de rust: 56- 49. Na de onderbreking was de wedstrijd nog meer bewo gen. Aarschot duwde op het gaspedaal zodat de achter stand, via Kropp natuurlijk, vlug bijgehaald werd. Dit fenomeen scoorde wanneer het maar wou. Zijn mede spelers Reynders en Huys- mans hadden enkel nog de zwijgende rol. Toch gaf Aalst zich niet gewonnen. Door toedoen van Minnebo en Elias werd de 10-pun- tenkloof in een mum van tijd bijgebeend. Maar Kropp had de smaak te pakken en was niet meer te stoppen. Hij vuurde voor een tweede keer een salvo rake korven af. Dit verstoorde voorgoed het evenwicht op het score bord. Eindstand: 98-102. Na de match heerste er on danks de nederlaag toch vreugde in het Aalsterse kamp. Zowel trainer Troch als voorzitter Hilleware wa ren het er uneniem over eens dat de ajuinen promo tiebasket geleverd hadden. «Aalst heeft prima werk ge presteerd, vooral onze Ame rikaan deed het opmerke lijk. Moest het Kropp-won- der er niet geweest zijn dan was de overwinning onge twijfeld voor ons. Maar wat kan je beginnen tegen zo een grootmeester? Kropp kan met zijn ogen toe sco ren. Eigenlijk is de Aar schotse ploeg volledig rond die man opgebouwd. De coach moet er niet meer zijn. Maar als hij wegvalt, Kropp bedoel ik dan, dan stuikt de ploeg ongetwijfeld als een kaartenhuisje iri mekaar» aldus het duo Troch-Hille- ware. Okapi: Minnebo 25, Gran ziano 24, Schorreel 19, Elias 16, Famaey 12, Van Den Bos sche 2 (42 op 77 - 55%) Aarschot: Kropp 54, Huys- mans 20, Reynders 18, Bell 8, Van Winge 2 (44 op 73 - 60%) NR Okapi Aalst - Aarschot 98-102. Mare Minnebo speelde zaterdagavond een reuzematch. Jammer voor hem strandde Aalst op vier punten (per) Hemaco waardig leider Melsele - Hemaco 67-73 De thuisploeg nam een vroege 12-6 voorsprong en het duurde toch wel even eer leider Hemaco aan zijn trekken kwam. Met overloading langs de twee kanten kon Hemaco om beurten het broederpaar Van Lembergen in shotpositie brengen. Langs de andere kant kon het rebound probleem opgelost worden met de gebroeders Verstappen zodat het een hopeloze taak werd voor Melsele om de voorsprong te blijven handhaven. Even voor rust ging de thuisploeg dan even door de knieén en Hemaco bracht 35-41 op het bord. Laureys toonde zich een waardig tweemeterman en samen met Van Goethem kwam Melsele terug tot 42-44 (2* min.) Het werd een spannende tweede helft met hard verdedigen langs beide kanten en het geluk langs de bezoekende zijde. Stout liet een halve inlegger op de ring liggen en Hemaco scoorde onmiddellijk tegen zodat op het einde een 6-punten verschil de juiste verhouding weergaf. Melsele toonde deze keer zijn tanden en was verdedigend bij de zaak. Het kan dus als men maar wil. Punten: Melsele: Stout lOp, Laureys 15p. Willems 6p. Van Goethem F. 18p, Van de Vijver 4p, Polfliet lOp, Smet 2p, Van Puymbroeck lp. Hemaco: Verstappen H. 20 p. Verstappen L. 6p, Van Lembergen L. 21p, Van Lembergen F. 18p, De Dekker 6p. Vereist 2p. WEGA Melsele - Hemaco. Hemacospeler Patrick Van Lembergen scoort (dw) Zonder moeite Witte Stenen - Sportlef Temse 44-76 In een moedige eerste helft konden de Witte Sterren hekkensluiter nog repliek geven langs Wijffels-Vaa Kouter. Toch zorgden Gorrebeeck op rebound en Bruyssel met fieldgoals voor 24-33 rustcijfers. De t' helft stuikten de hekkensluiters ineen en kon Van D vriend en tegenstander doen spurten naar doelpunti de kloof naar een dertiger herleidden. De groep vond loopwerk zijn kans om het puntenaantal op te dnj' ook Van Bruyssel stond verder aan het kanon. S staat nu in het midden van de klassering met 10 punti dat is eigenlijk te weinig waarop zij recht hebben na ei onregelmatige prestaties. Punten: Witte Sterren: Murrens 6p, Van de Kouter lip, 2p, Wijffels 14p, Bosmans 2p, Robijst 7p, Devogelaere Sportief: Gorrbeeck 19p, Van Damme lOp, Van Bni] 17p, Degroep 22p, Vael 2p, Noens 2p, De Schepper 2p. W in.) w« Sil&ba Zelzate - BBC Lokeren 96-91 Jan Moens enig lichtpunt Misschien was het gebrek aan concentratie wie zal zeggen? Lokeren stond al van bij de start aan de gn genageld. Fons Janssens plukte alle rebounds, liet Cefan dér Heirman uit alle hoeken scoren en de Zelzaatse ploeg na 10 minuten al 30-16 optekenen. Het verschil liep uit toi punten en even voor rust kwamen de Lokerse spelers ti ook even de neus aan het venster steken. Het werd 48-35 toen kon de achtervolging beginnen. Dit deden de bei kers met inzet maar tegen de Silaba-oudjes is dit j moeilijk. Jan Moens bleek wel de revelatie te zijn voor ploeg en hij geloofde werkelijk in de Lokerse kansen Nlkla Genti •tadig «heye Okapi Aalst - Aarschot 98-102. Minnebo waagt zijn kans tussen Van Weghe en de fantast Kropps. (per) Grambergen - Eb es Gent: 93-1 Op uitzondering van de eer ste 5 minuten ondervond de thuisploeg weinig weer stand van de Gentenaars, die wel gehandikapt waren door de afwezigheid van topschutter De Waegeneire (gekwetst). Na 6-5 zorgde Straetman, in zijn dagje, voor 18-9 aan de 10e minuut en hij kreeg flinke steun van Colpin om aan het kwartier de wedstrijd in zijn definitie ve plooi te leggen met 30-18. De volgende minuten kon EbeB dan toch enkele keren terugslaan en aan de rust met 39-28 was er nog alles mogelijk. De tweede helft namen de thuisspelers reeds alle twij fel weg, door na 3 minuten het verschil tot 46-34 op te drijven. Straetman bleef maar binnenmikken en hij kreeg nu steun van Meeus- sen, hetgeen wijst op de re boundsterkte van Grember- gen en aan de 13e minuut was de spanning totaal ver dwenen met een tussen- score van 72-52. Deze afgetekende zege moet Grambergen stimuleren om te blijven kampen voor een plaats vooraan in de klasse ring. Het staat nu op een gedeelde derde plaats en is zeker nog niet uitgescha keld voor de promotie plaatsen. Punten: Grambergen: Goossens 4-0, Mijs 2-5, Straetman 14-19, Meeussen 6-13, De Clercq 2- 6, Segers 2-2 en Colpin 9-9. Ebes Gent: De Backer 4-0, Vermeuelen 4-2, Raes 6-6, De Clercq 5-6, Hanot 5-8, Rogge 0-2, Dhondt 0-4 en Bouttens 4-6. BENO The Tower weer in de roos Akron Ronse - Tower: 72-76 The Tower speelde op ver plaatsing tegen Ronse een schitterende partij. Het wa ren vooral de goede presta ties van Van Langenhove en De Schaepdrijver die de Aal stenaars op voorsprong brachten. Van het andere kamp reageerden enkel Bal- caen en Walraet. De ande ren hielden zich muisstil. Stand bij de rust: 33-33. In de tweede helft was het weer de Tower die het roer in handen nam. Vooral Van der Borght zorgde voor wat puntentoevoer. Tussen de 8ste en 12de minut werd het voor de gasten windstil. Het leek erop dat zij op hun lau weren aan het rusten wa ren. Hiervan maakte Bal- caen gebruik om de stand in evenwicht te brengen (56- 56). Toen de bezoekers een paar keer balverlies leden geraakten de Aalsterse sup porters aan het piekeren. Balcaen, geruggesteund door Spileers bleef door gaan en rukte op naar 65-58. Coach Van Miegroet kon dit niet langer meer aanzien en vroeg een time-out. Hij spoorde zijn mannen aan te pressen. Dit gebeurde dan ook onder impuls van het trio D'Herdt, De Schaepdrij ver en De Troyer. Even langverwacht mirakel gebeurde, de stand evo lueerde in het voordeel van de Ajuinen. Eindstand: 72-76. Akron Ronse: Wraet 12/4, Po- devijn 2/4, Balcaen 6/14, Spi leers 9/11, Van den Heyden 2/0, Rombout 2/6. The Tower: De Smedt 2/0, De Schaepdrijver 11/6, Heyvaert 0/4, Goossens 0/1, D'Herdt 2/ 16, De Troyer 6/6, Van Lan- genhoven 10/2, Van den Borght 2/8. minuten voor tijd kwam Lokeren door hem op 82-76 wanneer Van Goethem aan een reeks begon was enigszins laattijdig. Silaba voelde het gevaar, drukte e op de pedalen en liet een tweede overwinning opteken Lokeren wordt nu bijgebeend en moet zich dringend hen b c ten om de weg naar de redding op te gaan. Punten: Silaba: Heirman 28p, Celie 32p, Lippens Pieters lOp, Janssens 8p, Audenaerde 6p. Lokeren: Verdurmen 17p, De Meerleer 18p, Gerlo 17p, Goethem 15p, De Nul 4p, Moens 14p, Van de Vijver 6p. It de a D'Hooghe uilgesloten Erembodegem - Bertlno 57-54 ^wer Dat Bertino de wedstrijd uit handen gaf en de winst op iger O einde van de match weggaf, zal niemand verwondei luyn 3 Een vroege 14-15 voorsprong aan de 10* min. werd uil bouwd tot 19-25 en met kontrolebasket kon Bertino gans eerste helft beheersen tot 28-34 rustcijfers. Het gevaar Wolf werd bezworen en Erembodegem zag alle kleuren i de regenboog. De enige schaduwvlek was de fouten] van de bezoekers. Na 5 minuten in de tweede helft 1 j..dex Bertino naar 32-42 maar op dat moment hadden zo d( D'Hooghe als De Beleyr hun vierde fout. Erembodeg ^nc ging op achtervolging en naderde tot op 42-48 toen incident van de match kwam. D'Hooghe kreeg zijn 5* fout daarna de uitsluiting en ook De Beleyr ging zijn boe en even te buiten zodat hij met een technische fout ook naai d(> bank moest. De scheidsrechters De Troyer-Van Riji met hadden wellicht te zwaar gesanktioneerd want met hoe beperkt spelerseffektief van Bertino was het erg gesti WQ De Souter was afwezig en na 15 minuten bij 50-50 mo eede Mark Van Steelant zelf de lakens in handen nemen. een trachtte te forceren maar dit lukte niet want na 52-52 lo nQO] Bertino de koord en verloor onverdiend. WQS Punten: Erembodegem: Van der Burght 5p, Marcoen 1 Sterck lip.. De Wolf 6p, Triest 7p, Van den Haute 8p, tTn^n Mangeleer 8p. «tden Bertino: Vonck 14p, Thiron 18p, D'Hooghe lOp, Pauwelq ^#ev, De Beleyr lip. idafrc Mere wint vierpuntenmatch mme Eenhoorn Bazel Erpe Mere 77-89 De thuisploeg werd in de eerste 20 minuten op zulkdan Gorli achterstand gespeeld dat de belangrijke vierpunten* strijd in het voordeel van de bezoekers uitdraaide. M werd in die tijd deerlijk aan banden gelegd en koller leidde Boriau zijn troepen op meer dan voorbeeldige Shotmachine Johan Callebaut zorgde halfweg al voor 2( Kilde, cijfers en een vierkant draaiend Bazel kon hieraan i c verhelpen. De afwezigheid van Van Renterghem spt n 8(a natuurlijk een grote rol in topmatchen en dit ondervi jj6) Eenhoorn deze keer. De tweede helft kwam er wel een 1 dca. achtervolging met inzet van alle krachten doch Erpe-M ,t y/a toonde zich een waardige co-leider naar het einde toe. Ww e Punten: Bazel: Toté 12 p, Meire 27p, De Smet 8p, Versch n Qr^( ren 12p, De Ben 2p, Van Broeckhoven 4p, Ruymbeke rwon( Borggraaf 7p. ral Mere: Lievens 1 lp, Vinck 8p, Lanckman 17p, Boriau 1 Depunt 4p, De Graaf 2p, Callebaut D. 4p., Callebaut J. 3! de t' Wl ihulc lerze) Om vlug te vergeten ><m b Athlon leper - Hermes 90-68 Na 6 minuten 6-6 zakte Hermes door de knieén. Ti lisplc minuten later stond al 16-6 op het bord en het verging lema bezoekers van kwaad tot erger. Niemand kon bekoren ige d via 20-9 sukkelde Hermes in de 16* min. naar 31-15. Er w een helemaal niet goed afgewerkt en ook verdedigend ar de niemand Van Hee van een reeks punten houden. Even v udt d rust kwam er dan toch een Hermes opflakkering zodat nten: groen-witten konden gaan rusten met 47-23. De twe is 21j helft kwam Hermes enigszins beter uit de verf. Pi Pau Lagrillière vond in Naudts een naarstige medemaat m oerzel na 59-47 (8* min.) bleek dit slechts strovuur te zijn. Ath n Rit ging opnieuw weg van zijn tegenstander na 65-51 w Boven-Van Hee lieten een 16-3 optekenen. Hermes wa minuten voor tijd geslagen bij 80-54 en de laatste minu - werd door Naudts de pil nog enigszins verzacht. Match vlug te vergeten en spoedig Wijckmans-Van Goethen»" recupereren. 1AC Punten: Hermes: Naudts 23p., Rillaerts 5p, Van den Ber( 8p. Letzer 2p, Van Nuffel 12p, Lagrillière 14p. Athlon: Hennonin 10p., Boven 18p, Noppe 8p, Kesteloot Devacht 7p, Molle 2p, Viroux 6p, Van Hee 27p, Melssens Panters in topiorme BBC Bezeren - Panters Baasrode 78-94 Dat de bezoekers hun topspeler Guido Verstappen langi lijn moesten houden wegens kwetsuur kon de Bevé Luy W0REEK Jacc Mai Goi Wit Van Het basketbalteam van Melsele (dw) Akron Ronse - Aurora Zele: Bij hekkensluiter Ronse, die dit seizoen nog niet aan winnen toe was, zijn de Zeelse meisjes er niet in ge slaagd hun klassering te verbeteren. In de eerste helft kon Aurora langs De Luyck en enigszins De Groe ve nog gelijke tred houden en met een 30-26 stand op het bord waren alle zege kansen nog niet verloren! De thuisploeg toonde zich de tweede helft heel wat sterker en maakte het ver- 65-52 schil steeds groter. De Lint- decker deed nog loffelijke pogingen. Ze vond wel steun bij De Luyck en Ple- tinck, maar onvoldoende om in aanmerking te komen voor de matchpunten. Punten: Ronse: Ann Lauwers 7-9, Mia Lauwers 0-9f Walraet 9- 8, Van den Daele 5-2, Beuse rie 2-4, Provoost 7-4. Aurora: De Luyck 12-8, De Lintdecker 4-10, De Graeve 6-3, Pletinck 2-5 en Roels 2-0. BENO ploeg nooit uitbuiten. Met een manverdediging langs twee kanten was het Baasrode dat onmiddellijk naar 0-' min.) uitliep en een onmondig Beveren kon slechts toei hoe de bezoekers op hun sokken 10-10 (8* min.) lis Die: noteren. De Peuter probeerde wel af en toe gevaarlijlpps zijn maar het verging Beveren toch helemaal niet naar Drie minuten voor rust bij 28-43 kwam de verdedige ndha zwakte aan het licht en het was slechts door toeval dator thuisjongens tot 38-47 rustcijfers konden terugkomen. Baasrode was echt aan de beste match van het seirfc me bezig. Vermeersch-Moens en Dierick maakten er een f»n G val van en wanneer na 50-59 (5* min.) Stevens ook mikte was het vergeten. Beveren zakte weg in de vemietomai en Baasrode kon na 66-86 (15* min.) op zijn lauweren rus De invallers deden nu het werk en gelukkig was de jcflge Schmitt bij de zaak om de score binnen normale perke» g& houden. Beveren woog deze keer te licht en stuitte op Panters dat er werkelijk zin in had. Invallers als W< rt nu kens-De Beule speelden als volwaardige basispionnex 0en dat weet elke insider dat tegen die ploeg geen k» 3 a gewassen is. j Pab Punten: Beveren: Deyaert 2-4, Schmitt 6-10, Dujardin |*0 k< Van Bambeke 8-6, Van Loo 6-6, De Peuter 8-6, Zonnekijn De Breuker 0-2. Baasrode: Vermeersch 14-8, Verstappen 0-2, Stevens Moens 10-2, Dierick 10-14, Wellekens 6-4, De Beule 0-7,1 Smet 3-0. J |Jr Var

De Voorpost | 1982 | | pagina 8