Hamme Sint-Niklaas Lebbeke Lokeren De Voorpost - 3.12.1982 - 19 lamme. Alois Vertongen zeventig Huia Aanvragen om ultstel-vrljlatlng (morele grond), vrijstelling (lichamelijke grond) en2. Termijn: binnen dewelke de aanvragen moeten ingediend worden: «vanaf 4 januari 1983 tot 31 januari 1983». Waar: Gemeentehuis Hamme - Bureau 16 (bevolking en militie), iedere werkdag, ook de zaterdag van 8.30 u. tot 11.30 u. Studenten: die de voorwaarden niet vervullen op vrijlating te bekomen (zie artikel 12 1, tot 1-5° bis op model 10 aan elke milicien overhandigd tegen ontvangstbewijs) wordt het aangeraden: «hun aanvraag om uitstel schriftelijk te doen». Dit kan geschieden bij middel van een'eenvoudig bnefje, te dateren in januari, te ondertekenen en te verzenden met de post (in de loop van de maand januari), samen met het vereiste studieattest, aan het adres: «De heer Burgemeester», Militie- dienst, 9160 Hamme. Let wel op: U behoort thans tot de lichting 1984, vraag geen nutteloos uitstel vooral wanneer gij laatstejaarsstudent zijt, doch In geval van twijfel raadpleeg onze diensten. N.B.: Voor andere aanvragen (vrijlating op morele grond, vrijstelling op lichamelijke grond, enz...) dient U zich aan te melden op de dienst militie in januari. (bd) De Wase Pers Op woensdag 15 december, organizeert de Koninklijke Oud heidkundige Kring van het Land van Waas een voordracht in de Konferentiezaal van de stedelijke openbare bibliotheek (H. Heyrnanplein). W. Vloebergh zal er een beeld ophangen van «De Wase Persgeschiedenis». Dia-avond Op donderdag 9 december organizeert Vakantiegenoegens te 20 u. in Ciné Renova (H. Heyrnanplein nr. 7) een dia-avond over «Het Normandisch en Bretoens Panorama». ijn JCha schl ntisch van jaar muzikant bij de Eendracht uit Moerzeke. Hij werd hiervoor gehuldigd, (vh) K.V.L.V. kookles te Moerzeke-Kastel Tijdens de maandelijkse vergadering van de K.V.L.V. Kastel had men een demonstratrice in het koken uitgenodigd. Deze mevrouw had het over een speciaal recept van een éénpange- recht, waar het kippenvlees, ajuin, witloof en aardappelen samen werden gevoegd (alles rauw natuurlijk) en dan voor één uur in de oven. Zo een 25-tal huismoeders konden aan de verleiding niet weerstaan en zouden hun huisgenoten iets lekkers klaarmaken en dit wel op zondag. Toen het middag was geworden en iedereen aan tafel had postgevat werd de schotel aangebracht, maar helaas alles kwam er zo rauw uit als het er was ingegaan. Gelukkig is er op Kastel een frituur en deze deed natuurlijk gouden zaken. AAN DE MILICIENS DIE TOT DE MILITIELICHTING 1984 BEHOREN Lebbeke. De Sint-Jorisgilde van Wieze speelde weer Lokeren. Isidoor Heyninck en Maria De Vogelas vierden hun 65-jarig huwelijksjubileum in het rustoord Ter Durmen toneel, (v) (dm) ieds uwe leenti fektiev j, king 'ijdag >ver te T.V.-H dreig* Woensdag 8 december 6(13 u.: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: kaarten. Zouaaf. H3.45 u.: K.V.L.V. Zogge: Bloemen schikken: door Mevr. t&Puywege. Parochiezaal. 14 u.: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: turnen. Zouaaf. 18.30 u.: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. etKarateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat, judoclub Jitsu Kwai: training voor kinderen. Sporthal De uiten. ljl9 u.: Ritmische dans- en turngroep Het Korenbloempje: Meirttmische dans- en turnoefeningen voor kinderen. Zaal De Vrijheid. <AV. H. Familie: cursus «kreatief handwerk». Parochiehuis. The Old Chap: volleybalcompetitiewedstrijd: Old Chap - Maria- r6 koor. Sporthal De Wuiten. 20 u.: 't Klokhuis: rustige instuif. C.M.B.V. Moerzeke: turnen. Meisjesschool, Killestraat. Judoclub Jitsu Kwai: training voor dames: sporthal De Wuiten. Mere Ritmische dans- en turngroep Het Korenbloempje: ritmische dans- en turnoefeningen voor jonge meisjes. Zaal De Vrijheid. tie Me Donderdag 9 december erheid|i3.30 u.: K.V.L.V. St. Anna: huishoudtechnische vergadering: vertellen. Sint Annacentrum. 19 u.: The Old Chap: rustige instuif. V.A.B.: Jiu Jitsu: training. Den Bond. d en ip.v.V. Vrouwenbond. Het Korenbloempje: kreatief handwerk, t durvezaal De Vrijheid. 'eceüBuurthuis 't Hofken: ontmoetings- en ontspanningsavond voor iedereen. 19.30 u.: The Old Chap: diamontage informatiestand over het natuurreservaat Molsbroek uit Lokeren. 't Klokhuis: info-avond over alfabetiseringsprojecten in samen- irking met buurthuis 't Hofken en The Old Chap. 20.45 u.: K.A.V. Moerzeke: zwemmen. Olympos Dendermonde. Vrijdag 10 december C.B. Hamme: voetbal: C.B. - F.C. Moerheide. 18 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor kinderen. Sporthal De Wuiten. 19 u.: The Old: instuif. Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 19.30 u.: Boogschuttersmaatschappij Den Bond: schieting. Den Bond. Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporthal De Wuiten. 20 u.: Wuitenskomitee: verkiezing Prins Karnaval 1983. Raad zaal Gemeentehuis. B.G.J.G. Gezinssport volleybaltraining. Gemeentelijke turnzaal d. Dansclub Sjiwa dansles. Huize St.-Pieter. The Old Chap: diamontage informatiestand over het natuur reservaat Molsbroek uit Lokeren. Gratis. 't Klokhuis: «infoavond over het hedendaagse fascisme». Op verzoek van de Belgische Nationale Bond tegen Tuberkulo- j se, deelt het Kollege van Burgemeester en Schepenen mede dat een radiologische wagen zal opgesteld staan op VRIJDAG 17 DECEMBER 1982 op hiernavermelde plaatsen en uren voor het jaarlijks verplicht longonderzoek voor de zelfstandigen uit de 'oedingssektor. Het onderzoek betreft o.a. volgende personen: Handelaars in voedingswaren (kruideniers, beenhouwers, bakkers), café houders, restaurantpersoneel, verkopers van frites en ijsroom, pluimveefokkers, landbouwers, groentenkwekers enz... alsme de hun helpers. Plaats en uren van het onderzoek: 1Moerzeke, Dorpsplein: vrijdag 17.12.1982 van 8.30 u. tot 9.15 u.; 2. Kastel (kerk): vrijdag 17.12.1982 van 9.30 u. tot 10.15 u. Let op: er zullen geen persoonlijke uitnodigingen verstuurd worden. Degenen die niet aanwezig kunnen zijn op de datum van de doorlichting kunnen hun verplichting nakomen door zich te wenden tot: Ofwel: Dispensarium Dendermonde, Sas (nieuwbouw) - Tel. 052/21.55.81 Ofwel: Dispensarium Sint-Niklaas, Mgr. Stillemansstraat 69 - Tel. 03/776.27.30. Stel U aldus in regel met de wetgeving. KARNAVALGEBEUREN IN MOERZEKE EN KASTEL IN 1983 Hierna volgen reeds enkele kamavalnieuwsjes: Kandidaat Prinsenbal: op 15 januari 1983 in zaal «De Wijn gaard» te Kastel, ledereen die zich kandidaat wil stellen voor de titel van prins karnaval 1983 dient zich hierop bekend te maken. Wie mag zich kandidaat stellen. Iedere man of vrouw ouder dan 18 jaar. Juffrouw, dames, misschien wordt U wel de Eerste Karnaval- prinses van Moerzeke of Kastel! Prinsenbal: op 29 januari 1983 in zaal «Cresendo» te Moerze ke. Hierop wordt de kandidaat met de meeste voorkeurstem men verkozen tot Prins(es) Karnaval 1983 (iedere aanwezige heeft één stem). Karnavalstoet: op zondag 21 februari 1983 te Kastel. Meerdere inlichtingen hierover volgen in een latere editie. (bd) Bloemendan8 De bloemisten van Wieze geven hun jaarlijks bloemenbal op j zaterdag 4 december in het Sportpaleis. Het orkest «The Mucical Friends» speelt ten dans van 21 uur af. Toegang: 70 fr. Sukses voor Sint-Jorisgilde De Sint-Jorisgilde van Wieze kende al veel sukses met het blijspel van Claude Magnier «Blaise». Er zijn nog opvoeringen in het Gildenhuis op vrijdag 3 december om 20 uur, zaterdag 4 december om 20 uur en op zondag 5 december om 19 u. Toe gang 80 fr. B.G.J.G. Voor het bekomen van spoor- reduktiekaarten is er op zaterdag 4 december van 14 tot 17 u. zitdag bij Van Eeckhoom Etienne, Kruisabeel 16 te Wieze. Men gelieve mede te brengen: trouw boekje, lidkaart van de Bond, identiteitskaart en eventueel inschrijvingsnummer van de Kas voor Gezinsvergoedingen (voor gezinnen met nog slechts 1 of 2 kinderen ten laste onder de 21 jaar). Cursus borduren De 6* en laatste K.V.L.V.-les over «Wit-Borduren» heeft plaats op maandag 6 december van 13 tot 16 u. in het Gildenhuis. Kersttfeest De Kristelijke Bond van Gepensioneerden van Wieze viert kerstfeest op donderdag 9 december te 14.30 uur in het Gildenhuis. Op het programma: kerstspel door kinderen van de parochieschool, koffietafel en ontspanning. Info Begin december komt het eerste nummer van de jeugdinfokrant van de pers. Het ligt in de bedoeling van de pasopgerichte beheersraad om de jeugd van 15 tot 25 jaar te informeren: deze zal de eerste twee nummers gratis aan huis besteld krijgen; nadien wordt een kleine ledenbijdrage gevraagd om de onkos ten enigszins op te vangen. Personen die jeugdartikelen wen sen te schrijven kunnen zich met de redaktieraad in verbindinq stellen. a Belotprij8kamp In de Bierboom had de maandelijkse belotprijskamp plaats. Er waren 33 deelnemers en dit keer ging de overwinning naar L. Huyck met 4336 punten. Tweede werd B. Colson met 4313 punten. Dan volgende R. Bosman met 4310 pt., A. Buslot met 4204 pt., L. Van den Abbeele met 4202 pt, W. Matthijs met 4063 pt., H. De Cock met 4014 pt., W. Bosman met 3978 pt., H. Muylaert met 3894 pt., L. Van Herreweghen met 3878 pt. en V. Cornelis met 3887 punten. De volgende wedstrijd heeft plaats op 19 december om 19 uur. Ipovo kursus te Hamme Het Ipovo organizeert te Hamme een kursus over het Gemeen tebeleid. De reeks omvat zes kursussen die zullen gegeven worden in «Den Bond», Kapellestraat te Hamme. De lessen reeks start op dinsdag 7 december om 20 uur. De volgende lessen hebben plaats op nog later te bepalen data. De Ipovo-kursus is vooral bedoeld voor mandatarissen en kandidaatmandatarissen. Maar ook al wie belangstelling heeft voor politiek is er welkom. Inlichtingen en inschrijvingen bij A. Vanden Branden, Noord straat te Hamme. De deelname aan de kursus is gratis. Een begeleidende werkmap is ter plaatse verkrijgbaar aan 250 fr. Kunsttentoonstellingen In de Galerij De Vuyst, Kerkstraat te Lokeren loopt nog van heden tot en met 9 januari 1983 de tentoonstelling van de kollektie M.V., waann o.a. werken van Dali, Delvaux, Fini, Zadkine, e.a. worden getoond. Van 4 december tot 30 januari, in dezelfde galerij: eindejaar- stentoonstelling waarin werken van Burssens, Somville, Van Lint, e.a. De tentoonstellingen zijn te bezichten alle dagen van 10 tot 12 uur en van 14 tot 19 uur. Op dinsdag is de Galerij gesloten. Feniks Lokeren Feniks-Lokeren, de sportclub voor anders-validen heeft op zondag 5 december a.s. de eer en het genoegen (op het verzoek van BLOSO) een delegatie sporters uit Canada te kunnen verwelkomen voor de wedstrijd Feniks - St. Jan, die doorgaat om 14.30 u. Feniks-club zou graag deze mensen uit Quebec een aangename sportnamiddag bezorgen, met sfeer. Daarom nodigt Feniks alle familieleden en vrienden uit om samen met hun deze waarschijnlijk erg spannende basketwed strijd te komen bekijken en de Feniks-ploeg naar de overwin ning te schreeuwen. Deze namiddag gaat door in de Lokerse Sporthal. J.V.L. Sint-Niklaas. Zestig jaar getrouwd zijn Karei Farezijn en Leonie Meiresone. Dat werd gevierd in de L. De Meesterstraat (Iv) Kerstkoncert Op 16 december organizeert de Vereniging tot Promotie van Jonge Kunstenaars te 20.30 u. een kerstkoncert in de O.L. Vrouwkerk. Het Gents Madrigaalkoor brengt Vlaamse Kerstlie deren en staat onder de leiding van J. Duyck. Verder staan ook enkele renaissancewerken en werken van Mendelsohn en Fl. Peeters op het programma. Wase Kunstkring stelt tentoon Van 5 december tot en met 2 januari stelt de Koninklijke Wase Kunstkring tentoon in de zaal van het stedelijk museum, Zamanstraat 49. Deze tentoonstelling is vrij toegankelijk op weekdagen van 14 tot 17 u. en 's zondags van 10 tot 13 u. en van 15 tot 18 u. Exlibris Japan Nog tot en met 26 december is in het Internationaal Exlibriscen- trum (Regentiestraat 65) de tentoonstelling Exlibris Japan te bezichtigen. Voordracht door V.E.L.T. Op vrijdag 3 december organizeert de Vereniging voor Ekologi- sche Land- en Tuinbouw te 20 u. in de Reynaertzaal van de stedelijke openbare biblioteek (H. Heyrnanplein) een voordracht over «Aardstralen». Amnesty International Op woensdag 8 december organizeert Amnesty International Vlaanderen te 20 u. een informatieavond in de Konferentiezaal van de stedelijke openbare biblioteek (H. Heyrnanplein). Hedwig Bracke Van 10 tot 26 december stelt de plaatselijke kunstenaar Hedwig Bracke tentoon in kasteel Walburg in het stadspark. Aperitiefkoncert Op zondag 12 december wordt te 11 u. in het auditorium van de stedelijke muziekakademie (Hofstraat 35) een aperitiefkoncert. gegeven. Hieraan zullen ook leerlingen van het Mechelse konservatorium deelnemen. Lebbeke. Sint-Ceciliafeesten in de zaal Ons Huis. (ks) Avond van de stedelijke diskoteek Op donderdag 9 december wordt te 20 u. in de konferentiezaal van de stedelijke openbare biblioteek (H. Heyrnanplein) een «Avond van de stedelijke diskoteek» ingericht. Dr. Jacques Van Deun belicht «Joseph Haydn, bij de tweehonderdste verjaardag van zijn geboorte». Hamme. De aquariumclub Aquariushuldigde haar kampioenen, (vh) Toneel ZELFSTANDIGEN UIT VOEDINGSSEKTOR n„ K,.an,a no VAN MOFR7FKF FN KARTFI Sint-Niklaas. Vrijdagavond werd een debat georganizeerd rond De Nieuwe Orde. De D u zaal van de stadsbibliotheek was te klein om al dat volk een plaats te kunnen bieden. Op vrijdag 10, zaterdag 11 en zondag 12 december brengt de toneelvereniging «De Vlasbloem» te 20 u. in de Nieuwkerkense Katolieke Kring het toneelwerk «Parels voor de zwijnen». Dit 4KÊÊKÊÊÊÊÊÊ!ÊtKKSKÊÊÊÊÊÊm'^T' ^m^mÊÊÊÊÊÊÊKÊÊKI^M BHE werk van John Arden, in een regie van Fred De Winne, is a.h.w. jgen epos, waarin het gevecht getoond wordt van een groep Lokeren. Omer De Clercq is vijftig jaar muzikant en werd dan ook gehuldigd door het mensen die uit hun vertrouwde omgeving werden weggerukt en bestuur van de harmonie Vooruit te Lokeren. (md) gedropt in een totaal vreemde en vijandige wereld.

De Voorpost | 1982 | | pagina 19