Ambiance troef met Joep Peeters' Swingband Sange Jo: jong en bruisend! Zaterdag 11 december om 21 uur in Honky Tonk Postomat in Sint-Niklaas De Voorpost - 3.12.1982 - 27 :hijnlijk Meer donk (Sint-Gillis-Waas). Prins Theofiel I zwaait de scepter over de kamavalaktiviteiten (dw) Aalst. Vieze Mon en zijn vuile gasten te gast in de zaal Netwerk, (per) ce da ie he 2en i n oa ij indlg uiten rigen rzitte erhot te heb )rd n mij es e simfo rking lektie ar 0| lijWtó indig, o vei of are lievei voer Er i le. e ej Op 11 deoember ontvangt de bunker Nederlander Joep Peeters, een muzikale duizendpoot, ftollands top- jazzmuzdcus, enz... Deze muzikant heeft inderdaad terecht een enorme muzikale reputatie. Hij speelt perfekt alt- en tenorsax, sousafoon, piano, trombone en vibrafoon, terwijl hij ook als zanger en 'e- entertainer een goed figuur slaat. Joep Peeters beoefent zijn muzikale taak gewetensvol en kent het J alfabet van elk instrument dat hij bespeelt. Hij blijft beslist één der merkwaardigste persoonlijkheden in de Europese jazzwereld. Hij komt naar Dendermonde met dezelfde formatie als die waarmee hij de Kroegentocht en de Boottocht van dit jaar kwam opvrolijken. In het café Regent kunnen ze nog van zijn kwaliteiten meespreken. Het was er stampvol tijdens de Kroegentocht en de mensen waren bijzonder moeilijk te bewegen om daar op de bus te stappen en van kroeg te veranderen. Peeters is niet alleen af en toe een muzikale klown, hij vertelt voortdurend heuse (en onheuse) moppen, is zelfs wat goochelaar en af en toe jongleur met zijn instrumenten. Hij staat met zijn formatie borg voor een degelijke en gezellige jazzavond in Honky Tonk. Indrukwekkende lijst Daarmee is de december- koorden tegen de spits- Na Joep Peeters die de kous echter nog niet af. bogen van de abdijkerk maand december inluidt Op zaterdag 25 decern- te sturen. Dat koncert krijgen we op 19 decern- ber treedt de Jeggpap op zondag begint om 19 ber een (kindvriendelij - aan met als speciale gast uur en wordt deze keer ke) jazznamiddag in drummer Huub Janssen niet gevolgd door een re- Honky Tonk met eerst van The Dutch Swing ceptie. een wandeling en dan College Band. Naar ge- Op zaterdag 26 februari een gezellig samenzijn woonte wordt dit weer arriveert het steengoede orkest. Men gaat de meest gezellige avond Tsjechische Ferdinand dus eerst wandelen op van het jaar. Dit koncert Havlik Sextet. Wij hoor- die zondagse winteraa- dient dus om de link te den deze formatie tij- middag langs de prach- leggen tussen de katers dens een mooie zater- tige parken en forten van kerstdag en die van dagnamiddag op het van Dendermonde. Wie nieuwjaar. jazzfestival en hebben er zin in heeft komt met Op zaterdag 15 januari vijftig minuten geboeid zijn kleine mannen tot bezet de Poolse Vistula naar geluisterd. Deze de Honky Tonk River Jazzband het po- perfekte muzikanten ge waar gestart wordt om dium. Zij krijgen dan de ven feilloze kopies van 14 uur onder leiding Honky Tonk-wimpel allerlei muziek. Vooral van de bekende natuur- aan de grosse-caisse ge- Benny Goodman stond en andere gidsen Jan en speld. Vorig jaar im- op hun programma. Mon Heuvinck. Wie niet mere kregen zij het Echt een topper. In de wil wandelen, duikelt meest aantal stemmen bunker moet iets derge- maar alvast de lange achter hun naam toen er lijks relevant zijn. buis binnen voor een moest gekozen worden We zijn al in maart be- kwasi-opendeurdag. De voor het meest sukses- land en op de 1 le van die barkeeper zal present rijke orkest. Dat was maand beginnen we zijn. Rond 15 uur ko- 1981. Het is dus al zo- weer aan de eindeloze men de wandelaars te- lang geleden dat we ze Kroegentocht. Voor de rug en dan begint het nog eens gehoord vierde keer al, steeds koncert, gegeven door hebben. met stijgend sukses. De een samenraapsel dat Op 23 januari organi- Jazzkroegentocht heeft Bert Heuvinck zal bij- seert Honky Tonk J.C. ondertussen een grote Er zullen een gospelkoncert in de nationale weerklank ge- olijke basiliek der Sint-Pieters- kregen en we vragen en en Paulusabdij van Den- ons af of dit eigenlijk geurige koffie zijn. Kof- dermonde met niemand fieklets dus in een New minder dan zangeres Ja- Orleanskleedje. Wat het nice King, «recht- uiteindelijk wordt blijft streeks» uit de USA. Ook een vraagteken. In elk The Jeggpap zal nog geval wordt er genoten eens moeite doen om en- Jazzband nog eens, zo- tot ongeveer 18 uur. kele melancholische ak- dat de kas wat gespijsd konkurrentie voor het Dendermondse festival... Op zaterdag 9 april speelt het huisor kest, The Jeggpap N.O. wordt en op zaterdag 23 april komt om 21 uur het Nederlandse jazzpa- ladium Rita Reys met het trio Pim Jacobs. Rita is al jarenlang het boeg beeld van de Europese jazz, heeft verscheidene suksesplaten op haar geweten en treedt nog voortdurend op voor ra dio- en tv. Haar echtge noot Pim Jacobs is zelfs zo bekend dat hij on langs fungeerde als ge zochte persoon in de IQ- kwis. Tot onze grote ver bazing bleken de kandi daten hem te kennen. Natuurlijk is Honky Tonk met deze voorlopi ge programmering niet uitgezongen, er zijn hier en daar nog hiaten die vrolijk zullen opgevuld worden door Laszlo en Piet. Soms gebeurt het ook dat een orkest op doorreis vraagt of er een kans bestaat in de bun ker op te treden en meestal hapt men dan in Dendermonde graag toe. Honky Tonk bevestigt in elk geval opnieuw dat het de meest toonaange vende kulturele vereni ging van Dendermonde en ommeland is. (mdb) Vrijdagavond werd in Kruibeke door de Oostvlaamse karnavalfederatie de nieuwe prins verkozen. Eddy Van den Bossche werd laureaat, zijn vrouwelijke tegenspeelster heet Marleen Pluym. Twee Gentenaren aan de eer in het Land van Waas. Bij de mannen verloren het pleit René Amelinckx van Kruibeke en Erwin Van Daele uit Gent. Bij de vrouwen moesten het onderspit delven Jeannine Glorie van Zulte en Christel Buyl uit Kruibeke. Het was een dolle show in Kruibeke in zaal Rubens, de vertoning werd georganizeerd door de lokale vereniging Altena. En alle kandidaten mochten een dolkomisch nummertje opvoeren... (dw) op 19 december waaop ze natuurlijk ook zullen zin gen voor de aanwezigen. Hun grote optreden valt Het koor Sange Jo is voor vele Lebbekenaars lang lijk ook aan bij het koor van gfeen onbekende meer. Ofschoon anderhalf jaar de transmissietroepen. We jong heeft het in Lebbeke al heel wat aangename hadden een fantastisch klanken achtergelaten. Onder impuls van Marcel koor onder leiding van Jo- Schelf out zijn voor deze aktieve en hard-werkende BruckerIk zong op- echter op 26 december om zanggroep nog mooie avonden weggelegd en zul- nieuw ate sc^st-baiiton. We 19.30 u. in de kerk van len zij aan vele Lebbekenaars nog menig muziekge- ^den m 6611 op" Heizijde ^eavond vertol- j uouuvikviLuoi o momB s treden m Oostende en m ken ze kerstliederen, bege- not versohaffen. Middelkerke. Het was een leid op_ Om precies te zijn belegde Ma^pel Schelf out, aange moedigd door enkele men sen, die hem kenden, op 7 mei 1981 een contactverga dering. Daarop waren een dertiental aanwezigen. Aan deze mensen werd de vraag gesteld of ze de pioniers wilden zijn om te starten met een koor. De reakties waren enthousiast en toen kon het niet anders of de week nadien was de eerste repetitie. De geest in de groep was zo goed en de inzet zo volledig, dat het enthousiasme aanstekelijk werkte en zo voor de rekru tering zorgde, zodat de groep nu ongeveer vijftig leden telt. Wat voor een Lebbeke. Het Sange Jo koor uit Lebbeke. (vh) koor een fijne bezetting is. 1. te goed koor. Na het legeruni form ben ik dan in het hu welijk gestapt, en Lebbeke- naar geworden. Ik ben hier ongeveer één jaar inaktief geweest op muziekgebied, en dan is er iemand van het Welke waren nu de motie- rium stond dan: Adeste fi- ven om in Lebbeke met dit deles en Susa Nina samen initiatief te starten? «Wel», met andere gregoriaanse aldus de hr. Schelfhout, «in gezangen. Dit was allemaal De houders van een postre- Lebbeke wordt op gebied in mijn geboortedorp Ham- kening kunnen nu ook in van de 'zeven consten' heel me. Zo is het stilaan begon- Sint-Niklaas van de auto- wat gedaan, maar niet op nen. Dan ben ik aangeslo- matische biljettenverdeler gebied van zangkoren, ten bij het kerkkoor en in- mannenkoor van Merchtem deel in het Koningshof aan van het Bestuur der Post- Achteraf heb ik wel vemo- middels ook in het koor in i men, dat het koor 'Sine No- de school en daar is het mine' hier bestond en welke gegroeid. Ik hep namelijk hun aktiviteiten zijn. Maar school in Aalst en zong bij sommigen mensen zeiden: de Scola Cantorum. Als de Maximaal negen biljetten in Merchtem leid je een dirigent, o.a. Victor Van Kerstpoëzie wordt voorge dragen door Annemie De Smet en Carine Collaert en er ook een optreden is van het Canzone-ensemble o.l.v. Eric Van Ransbeeck. Op 6 maart nemen ze ook checks en van de Regie der Posterijen gebruik maken. komen vragen om hen uit het 3d" arrondissementeel de nood te helpen, zo is het zangfeest. begonnen, maar ik ben er uiteindelijk gebleven. Ditjes en datjes per «operatie» kunnen worden ontfutseld aan het toestel, maximaal twintig duizend frank per week. Het Postomatnet is een ser vice die zowel in Frankrijk, koor. Waarom niet in Leb- Frachem niet kon, gebeur- beke, waar je toch woont? de het dat ik de repetities Daaruit is de idee gegroeid dirigeerde. In het koor zelf en zo zit ik met twee koren, zong ik als solist-bariton. Spijtig genoeg zien sommi- Ik was toen 17 18 jaar. ge mensen dat als concur- Onderwijl volgde ik ook rentie, maar dat is nooit de muziekschool te Hamme: bedoeling geweest. Wij zijn notenleer, twee jaar harmo- Luxemburg als Belgie ver- ajtijd bereid ten andere om nie; dit laatste vooral als leend wordt. Sedert dins- samen te werken. Vele voorbereiding op het kon dagavond, toen in het post- mensen hebben mij afgera- servatorium; en pianoles- kantoor aan de Grote den om in Lebbeke met een sen bij mevr. Noël in Bor- Markt in Sint-Niklaas de koor te beginnen. 'Ge kent nem. Toen was de dirigent voorstelling van de Posto- Lebbeke niet' zeiden ze 'ge van het kerkkoor te Ham- mat plaatsvond, beschikt hoofd Maar ik kan om verder te doen en vroeg het Land van Waas over dertien 'pioniers' toch men mij de leiding van het twee zo n toestellen. Loke- teleurstellen, ik kon koor te nemen. Zo begon ik ren stak Sint-Niklaas im- hen niet in de steek laten en op 18 jaar als dirigent van mers de loef af. zo is het stelselmatig ge- een kerkkoor. Met het groeid. En nu komen men- schoolkoor hadden wij in- sen deze week zelfs nog tussen veel internationale vragen om deel uit te prijzen gehaald, o.a. drie maken van ons koor. Het is maal met kwartet in Neder- echter wel zo, dat we graag land veroverden wij de eer mensen hebben, die in onze ste prijs. Ik had het mij ook 'geest' werken. Trieste ele- in het hoofd gehaald accor- menten of 'slechte geesten' deon te leren, dus... volgde moeten eruit. De koorleden ik terwijl ook lessen voor engageren zich om zich el- dat instrument. In die Lottoformulieren, een fïla- ke donderdagavond vrij te groep zaten we met onge- telistisch loket waar ie bii- bouden voor repetitie. Ze veer een dertigtal leerlin- zondere nostzeoels aanko- doen dat &raa& 20 hebben gen. Toen het m 1965 de zondere postzegels aanko er pJezier Hoe ^nt beurt was aan België om de pen kan, een fotokopieer- u^if tot koorleider geko- Europese kampioenschap machine enz. men? Ik ben reeds van pen te organiseren, behaal- W.V. jongsaf aan in een koor. Ik de ik in Brussel de tweede heb eerst een aantal jaren prijs. Toen ook voor mij de gezongen bij de kinder- tijd gekomen was om in ka- stemmen. Op mijn reperto ki te lopen, sloot ik natuur- Met dit koor zingen wij in De leden van het koor heb- de tweede afdeling voor de ben een uniform, dat ze zelf provinciale koorwedstrij- betalen. We zijn immers den. En ik heb er intussen vertrokken van niets. Het bestuur van het koor is op demokrati8che wijze ver kozen. Toch zeggen men sen soms al lachend: ge hebt drie titels: 'stichter, voorzitter en dirigent'! De nog maar een instrument bijgenomen: ik ben begon nen met orgellessen te vol gen, verder heb ik mijn.we kelijkse repetitie in Merch tem en in Lebbeke». «U bent vast en zeker musicus van ondervoorzitter en verant- beroep, mijnheer Schelf hout», vraag ik. «Neen, nee, ik zou dat graag ge- woordelijke voor de public- relations is Mare Verberck- moes. De sekretaresse: Pau- weest zijn. De had immers la Van Der Steen. De ver- jc rusiu-o- twee jaar harmonie gevolgd ant woordelij ke voor de da- .__hikt weet niet wat ge over uw me in de onmogelijkheid met het oog op het konser- mes: Irène Doorns en voor 1w >-*' »»-« li- ."w,™ vflt/iriiim Maar mijn vader he heren: Jean Pierre De wou er niets van weten. Hij Mulder. Hij doet ook een vond dat geen beroep met stukje de artistieke kanten muziek in, ik bedoel na- voor de groep: hij heeft het tuur lijk arbeidsmogelijk- embleem ontworpen, de af- Postontvanger Van Kerck- hove noemde het in ge bruik nemen van de biljet tenverdeler het sluitstuk van de dienstverlening die de post haar klanten aan biedt in Sint-Niklaas. An dere diensten: verkoop van heid. Een nadelige factor, die dat beïnvloedde was, dat wij in de familie ergens een musicoloog hadden, maar fiche. Hij is zelf kunste- naar, die een voorkeur heeft voor pentekeningen. Verder wil men in het koor die had nog geen noot om te alle genres zingen. Binnen- kraken. En alhoewel de di- rekteur van de muziek school tot driemaal toe thuis mijn vader poogde te overtuigen, was het boter aan de galg. In die tijd mocht je zelf nog niet be slissen. Ik ben dan leraar geworden en geef nu les in het College in Buggenhout, maar mijn grote hobby is kort is men klaar met het repeteren voor het opluiste ren van een ganse eucharis tieviering. Van waar komt nu de naam Sange Jo? Het eerste liedje dat we leerden was een bewerking van Wiemaes: «Het meisje van Scheveningen», daar komt in: singe sange jo. Toen ze iemand: «Waarom als groef muziek. Als ge iets wilt be- niet Sange Jo noemen? reiken, moet ge er iets voor daar komt dat vandaan. Hf over hebben. Ik ben in '80 dan ook begonnen met een provinciale basiskursus gemengd koor Sange Lebbeke zingt bovendi vierstemmig. Dat het dir Lebbeke. Vaak ging het er uiterst droevig aantoe. Het is inderdaad geen lachertje een lijk te moeten zoeken, (v) Michael Scheck en Juliaan Wilmots. In dat jaar was ook het 'gemengd koor San ge Jo' (officiële benaming) met mijn medewerking ont staan. In 1982 heb ik dan een tweede cursus gevolgd voor koordirigent voOr meerstemmige koren en koordirigent ook onder lei ding van M. Scheck en J. Wilmots. Binnenkort staat er nog een derde kursus op het programma nl. "Koor en instrument'. Hij is reeds in Aartsele gestart, als hij in Mechelen komt, ben ik van de partij. Optredens Het gemengd koor Sange Jo treedt op in zaal Heide shof te Heizijde op 18 deoem- Aalst. De Koninklijke harmonie Al groeiend bloeiendgaf vrijdagavond een koncert in ber voor ziekenzorg. Zelf het stadhuis, (per) vierden ze hun kerstfeest voor dirigent te volgen. Dit geren Marcel Schelfhout i; gebeurde onder leiding van het bloed zit wist hij zei reeds van in 1965. Toei ging hij met een paar vrien den naar de Hannover Mee se. Toevallig werd daar eex wedstrijd voor dirigentei uitgeschreven. Inschrij vingsgeld 30 Mark. Marce wou niet meedoen, ma^i een van zijn vrienden schreef hem in. De keuze was: ofwel één wals en één mars uit het hoofd dirige ren, ofwel twee marsen, of wel twee walsen. Maroel koos één wals en één mars. Hij werd tweede op 19 kan didaten! En in Lebbeke zegt men dan: het bloed kruipt waar het niet gaan kan. M. Schelfhout is niet alleen eeij goed dirigent, hij is ook een aangenaam caseur. Aan hem en Sange Jo: singet fro!

De Voorpost | 1982 | | pagina 27