Tweede badkuipenrace blikvanger in het nieuwe werkjaar KSJ-Lokeren Hoopvolle toekomst koor Dendermonds handelscentrum Waasmunsterse verenigingen krijgen toelage Mtoomaktie Dendermonde :3eelt half miljoen uit dertiende Ster-aktie i Dendermonde gestart Zoekwedstrijd in hartje Sint-Niklaas Geschenkenbeurs te Grembergen Wie wandelt ermee met Aaisterse Kadees «'t Soete Huys» Dieu le fit De Voorpost - 3.12.1982 - 5 Vrijdagavond was er weer feest in de Brusselsestraat, jjnt-Jorisgilde en Vlasmarkt te Dendermonde. Voor de ■ertiende maal werd immers de Ster-Aktie gelanceerd, Ln eindejaarsaktie die door de winkeliers van de genoem de straten jaarlijks wordt georganizeerd en waarbij de le klanten heel wat prachtige prijzen kunnen winnen. it keer kunnen er niet ider dan 491 mensen ge- gemaakt worden, eerste prijs is goed voor bedrag van 150.000 fr., tweede krijgt 75.000 fr., derde 50.000 fr., de :rde 25.000 fr., de vijfde 1.000 fr. en de zesde >000 fr. En dan zijn er nog prijzen van ieder 1.000 L allemaal beschikbaar in ':oopbons, die men kan :eden bij de deelnemen- handelaars. voorzitter van de Ster- Joris Impens mocht ik nu weer burgemeester >1, de schepenen Maes Hermans en gemeente- idslid Buyse verwelko- evenals vele leden tdelaars. Hij maakte het irt en verzocht de burge ster met een symboli- ie vingerknip de prachti- straatverlichting te wil- aansteken. Met een vin- rknip, inderdaad, want tegenstelling tot vorige :n was er dit keer geen ':elaar aanwezig. De jemeester had geluk, ant nauwelijks had hij jn gelukwensen met het itiatief uitgesproken of de npjes in de 27 bogen tepten aan. «De Brussel- straat schittert weer in n fee van licht», zo zei R irgemeester Cool en nie- and nam hem die lapsus /alijk. Wel keek men een :etje verwonderlijk op «n hij zich de vraag stelde aar nu de harmonie was de Vlaamse Leeuw tè leien. Een inside-joke die leen door de persmensen Voor itten werd begrepen. Wat er ook van zij, de Ster- aktie was weer van start, gegaan met de deelname van 74 handelaars en 23 sympatizanten, die tot be gin januari bij elke aan koop van 100 fr. gratis een lot geven aan de klant. De bedoeling is natuurlijk dat de klanten die loten angst vallig bijhouden tot begin januari van volgend jaar. Dan heeft de trekking plaats onder toezicht van een gerechtsdeurwaarder en weet men meteen wie de gelukkige winnaars zijn. Kopen in de Brusselse straat, de Vlasmarkt en Sint-Jorisgilde kan de ko mende weken alleen maar geluk brengen. Geen kat in de zak Na de korte toespraken wandelde het hele gezel schap langsheen de keurig verlichte kerstboompjes en voor een keer niet in de regen of de sneeuw, naar de plaats waar de receptie zou worden gegeven. Dat gebeurt al jaar en dag in een bankinstelling waar de heer en mevrouw David, de charmante gasten zijn. Ook daar werd nog gesproken, zij het informeel. Voorzit ter Impes deelde er fier het speciale krantje uit dat naar aanleiding van deze Ster-Aktie was gemaakt en waarin de namen van alle deelnemende handelaars zijn terug te vinden. Hij vroeg ook aandacht voor de titelpagina. De dertiende eindejaarsak tie nodigt immers uit tot kreativiteit. Op de voorpa gina van deze krant staat dan ook een miauwende zwarte (naar we veronder stellen) kater die dertien sterren de olijfgroene pagi na inspuwt. In die sterren staan de prijzen gedrukt. Dat krantje zal tweemaal in groot-Dendermonde wor den bedeeld en er zal ook een aparte bedeling gebeu ren in de gemeenten die Dendermonde omringen. Die kat is alleen maar be doeld om de pessimisten die hardstikke geloven dat de dertiende een ongeluks getal is, wat voer te geven. Maar in feite kan deze kat evenzeer een geluksbren- ger zijn. Burgemeester Cool hoopte in elk geval dat de hande laars van de Brusselsestraat in de toekomst hun aktivi- teiten zullen verder zetten. «De stad en ook gijzelf vaart daar wel bij», zo zei hij eraan toevoegend dat de Brusselsestraat aan be lang zal winnen wanneer op 1 april het winkelcentrum op de Oude Vest zijn deu ren opent en wanneer op 1 september ook nog de nieuwe post officieel in ge bruik zal worden genomen. Voorzitter Joris Impens hoopte dat ook de hande laars die in het winkelcen trum aan ruimte zullen be trekken zich bij de Ster- Aktie zullen aansluiten. «Op die wijze kunnen wij ojize service aan onze vele klanten nog verruimen», zo besloot hij, waarna het glas werd geheven op het sukses van deze dertiende Ster- Aktie. Dendermonde. Gauw eens kijken wal er in de speciale Ster-Aktie krant te leren ts. (ks) Eén voorwerp, één, dat is het voorwerp van een wedstrijd die in een aantal winkels of handelszaken in het centrum van Sint-Niklaas van 6 december tot 6 januari georganizeerd wordt door het gloednieu we Centrumkomitee. Bedoeling is dat de deelne mers aan de wedstrijd antwoorden op eéfi vraag die in de omgeving van dat geëtaleerde objekt ligt te wachten op een oplossing. Het antwoord moet op een formulier komen, en zo'n formulier kan je bij de winkels en zo bekomen. Het prijzenpakket: centen. Cheques eigenlijk, die kunnen dienen als aankoopbons die je kan inruilen bij de deelnemers aan de aktie. Die cheques kunnen tot maart volgend jaar worden ingewisseld. Wie enige drempelvrees heeft t.a.v. de winkels in hartje Sint-Niklaas, wie niet zo makkelijk een café binnenwipt of een bank, die kan zich op 6 december (jaarmarkt) om 10.30 u. naar het stadhuis of naar de buurt van het stadhuis reppen. Sinterklaas zelf zal dan met gulle hand vanop de pui van het stadhuis formulieren uitdelen. De organizatoren van deze eindejaarsaktie zijn dus de handelaars uit het middenste midden van Sint- Niklaas, winkeliers, herbergiers en bankinstellingen uit de Onze-Lieve-Vrouwstraat, het Onze-Lieve- Vrouwplein, de Parkstraat, de Grote Markt en het «voorste» gedeelte van de Parklaan. Dat Centrum komitee is nog jong en op demokratische leest geschoeid. Men wil vooral een open sfeer kreëren tussen de leden, de middenstanders zijn vrij om mee te doen. Uitpakken met «stunts» is niet de bedoeling. Deze zoekwedstrijd is alvast een knap initiatief, ze moet de band tussen de diverse handelaars onder ling en de relatie tussen middenstanders en publiek verstevigen. (w.v.) Dendermonde. Toasten op het sukses van de dertiende Ster-Aktie. (ks) Vorige zaterdag startte de Kerstboomaktie, die de ka nnkeliers van flink wat Dendermondse straten groepeert, ind f iet haar jaarlijkse eindejaarsaktie. Ook nu weer schre- Orftn een 80-tal handelaars voor deze aktie in. Weliswaar Bent gezegd dat er sedert vorig jaar een aantal winkeliers akti m uiteenlopende redenen - en niet in het minst omwille A an de grote riolerings- en kollektorenwerken - niet meer esioten mee te doen. Sommigen onder hen hebben hun aak gesloten, anderen hadden minder belangstelling. Maar zij die wel hun me- Om en bij de 80 hande werking verleenden aan laars nemen dus aan deze in h e hele aktie, hebben zich Kerstboomaktie deel. Ze ad» onderd procent hiervoor zijn te situeren in de Beur- eel (£ezet- ZÜ bieden aan hun zestraat, de Bogaerdstraat, liënteel tot 2 januari van Dijkstraat, Franz Cour- :vn jlgend jaar de kans om tensstraat, Gentsesteen- n massa prachtige prijzen weg, de Grote Markt, het winnen. De eerste prijs Justitieplein, de Kerk- pr voor een bedrag straat. Noordlaan, Oude ^an 50.000 fr. dat aan de Vest, Ridderstraat, Veer- nnaar overhandigd wordt straat, Werf en de Donck- de vorm van een pakket straat, kortom een flink tnkoopbons. Verder zijn deel van Dendermonde nog 10 paketten onder dus. Deze handelaars ver vorm van aankoopbons tegenwoordigen ook een r waarde van 5.000 fr. elk zeer grote verscheidenheid nog verschillende ande- aan waren, prijzen. De trekking van Telkens wanneer men bij :ze prijzen heeft plaats op een van hen een aankoop aandag 3 januari 1983 om doet, krijgt men tot 2 ja- ti30 in het stadhuis te nuari per schijf van 50 fr. endermonde onder toe- :ht van gerechtsdeur- aarder A. Kochuyt. eelnemen is winnen een lot overhandigd. Die loten moet men goed bewa ren. Op 3 januari van vol gend jaar volgt dan de trek king en weet men meteen of men bij de" winnaars is. Hoe meer men koopt, hoe meer loten men krijgt, hoe meer kans men heeft om te winnen. Dat is logisch. Het blijft evenwel niet beperkt tot het uitgeven van tombolaloten. De ver antwoordelijken van de Kerstboomaktie willen meer dan dat. De voorbije maanden werden de winke liers in twee voorname stra ten getroffen door groot scheepse maar noodzakelij ke werken. De hele straat werd opengelegd. Of schoon de werken zeer snel vorderden, zagen sommi gen onder hen de omzet sterk afnemen. Men heeft nu besloten - nu de straten weer bereik- en berijdbaar zijn en de voetpaden weer hersteld zijn - de week voor Kerstmis voor wat animatie te zorgen en op die wijze de mensen naar de Kerstboomaktie te lok ken. Men heeft een beroep, gedaan op de Kerstman. En die zal dan ook komen. Allicht met veel geschen ken en met de blijde mare dat de toekomst voor de leden van de Kerstboomak tie verzekerd is. Tijdens de jongste gemeente raadszitting te Waasmunster werd een princiepsbeslissing genomen voor de aankoop van brandweermateriaal Wat de nutsvoorzieningen be treft wordt van de gemeente een bijkomende onderschrij ving gevraagd van respektieve- lijk 3.113.000 fr. en 39.000 fr. ter financiering van opspui- tingswerken en zandwinnings- werken Kluizen II en van wer ken van algemeen belang te Lokeren, Zele en Lembeke. De bespreking van de betoela ging voor de plaatselijke vere nigingen was het knelpunt van deze raadszitting. Hiervoor waren heel wat afgevaardigden van verenigingen, scouts en gidsen zelfs in uniform opge komen Burgemeester Bocklandt stelde dal men al een paar maanden bezig is dit puntenstelsel te herzien en dit momenteel nog niet in orde is. Hij vroeg tevens of schepen Verhofsté zijn nieuw voorstel reeds had uitgewerkt en of hij dit nader wou uiteenzetten. Verhofsté legde er de nadruk op dat hij in een onlangs ge houden kommissievergadering de voorgestelde wijzigingen uitvoerig heeft toegelicht. Vol gens hem zijn er daarna weinig opmerkingen gekomen. De sportraad is daarna samenge komen en heeft ook de nieuwe tekst doorgenomen. Wel dien de er een wijziging aange bracht die trouwens uit de dis- kussies voortvloeide. Vervol gens werd advies gevraagd aan de kultuurraad. Tevens heb ben we stelling genomen, aldus schepen Verhofsté, dat het niet meer te doen is, teksten naar iedere vereniging te stu ren, om die daar dan nog eens apart te bespreken. Laat ons dat liever na de jaarwisseling doen, zei de h. Verhofsté. Die verder ook het voorstel van het schepenkollege uit de doeken deed. Dit kwam er op neer dat om verdere moeilijkheden te voorkomen, er de voorkeur aan gegeven werd, dat men het oude reglement naar de letter zou toepassen. Burgemeester Bocklandt was van mening dat naderhand als het nieuwe reg lement betreffende de betoela gingen is goedgekeurd er nog een herziening kan gebeuren, van wie teveel of te. weinig heeft gekregen. Het systeem van vroeger dat volgens som mige raadsleden dan toch niet korrekt werd toegepast, heeft men dan uiteindelijk laten doorgaan. Vooral omdat de Waasmunsterse verenigingen dit jaar niet aan hun toelage zouden ontsnappen. Schepen Verhofsté voegde er nog aan toe dat het uiteraard de beste oplossing is, aan de hand van wat men te Waasmunster al drie jaar doet, nu ook dit jaar de subsidie uit te betalen. De raad was het tenslotte hiermee eens. PW-er Thuysbaert was van oordeel dat men de vereni gingen voldoende tijd moet ge ven om hun over het nieuwe reglement te buigen en daar over uit te spreken. In alle geval moeten we zorgen dat ze op tijd hun geld krijgen. Een lening van 2.889.000 fr., vermoedelijk staatsaandeel en een lening van 2.911.000 fr., gemeentelijk aandeel ter fi- Decembermaand, koopjesmaand. Ook in deze ekono- misch moeilijke tijd blijft-dat zo. In Grembergen houdt men trouwens de traditie in ere en organiseert men tijdens het weekend van zaterdag 4 en zondag 5 december een geschenkenbeurs. Die heeft plaats in het parochiaal cen trum en biedt een heleboel suggesties om tijdens de eindejaarsfeesten familieleden en vrienden aangenaam te verrassen. Wie de geschenkenbeurs bezoekt, krijgt een gratis tombolalot. Het komt er alleen op aan het strookje onderaan het deelnemingsformulier in te vullen en in de daartoe bestemde bussen bij de standhouders te depone ren. De trekking van deze gratis tombola heeft plaats op zaterdagavond om 21u30 en op zondagavond op hetzelfde tijdstip. Deze geschenkenbeurs wordt georganiseerd door het Nationaal Christelijk Middenstandsverbond, afdeling Grembergen. nanciering der verbete- ringswerken aan de Spoorweg- straat werden goedgekeurd. De raad nam kennis van de voorlopige vaststelling van het onteigeningsplan perceel op de wijk Ruiter ter uitbrei ding van de gemeentelijke be graafplaats. Vermits de eige naar zich niet akkoord kon verklaren met de geschatte waarde, stelde burgemeester Bocklandt voor de gerechtelij ke procedure in te stellen. Na een tussenkomst van PW-er Thuysbaert die vroeg wat de eigenaar wenste voor zijn grond, antwoordde de voorzit ter 500 fr. per m2 en volgens de registratie mag slechts 150 fr. per vierkante meter worden betaald. Tenslotte was de raad akkoord de onteigeningsproce dure in te zetten. Nadien werd gunstig advies gegeven om trent de werken aan polder Sinaai-Daknam, betreffende waterlopen van derde katego- rie. De raming van de werken bedraagt 57.300 fr. Goedkeu ring werd eveneens gegeven aan het voorontwerp verbete- ringswerken Rivierstraat. De werken worden geraamd op 3.809.946 fr. (P.V.G.) Zoals voor vele organisatie is ook voor de Lokerse jeugdbeweging KSJ het nieuwe werkjaar reeds goed op weg. In september gestart met een deels vernieuwde leidings- ploeg zat men voorbije weken niet stil by KSJ. Zo hadden onder andere reeds volgende aktiviteiten plaats: de geslaagde startdag, de ledenwerving (letterlyk in het water gevallen), de deelname aan de kulturele week, de medewerking aan de 18' Rapentocht, de sfeervolle dia-avond en het leidingsweekend waar de werking onder de kritische loep werd genomen en de jaarplanning werd opgemaakt. Buiten de wekelijkse le- dens de kerstvakantie, den-aktiviteiten en de blijft het tot eind 1982 stil weekends voor de leden tij- rond KSJ, tijdens het Wandelklub WSV De Kadees uit Aalst heeft voor de maand december en januari heel wat tochten op het programma staan. Men heeft de serie toepasselijk wintertochten genoemd. Elke wandeltocht werd zo samengesteld dat de afstand steeds om en bij de tien kilometer bedraagt en dat in feite iedereen die zin heeft in een gezonde en aangename ontspanning er best kan aan mee doen, zonder zich daarom een of andere spierverrekking aan te doen. Op zondag 5 december is er een geleide wandeling naar Mespelare. De wandeling, tien kilometer lang, gaat onder de benaming «Schandpaaltocht» en wordt geleid door Paul Van Damme en W. Van der Jeught. Men vertrekt om 14.00 u. aan de kerk van Mespelare. Zondag 19 december is er een geleide wandeling te Meldert. Die kreeg als naam «Kriskras door Meldert». Men vertrekt om 14.00 u. aan de kerk van Meldert en ook nu weer bedraagt de afstand 10 kilometer. Jan Van Impe en Michel D'Hondt zullen de bonte bende op sleeptouw nemen. Op 16 januari komt Erembodegem en de Wellemeersen aan bod. «Waterbloementocht», zo heeft men deze geleide wandeling over een afstand van 10 kilometer genoemd. Men vertrekt aan de ingang van het stadspark om 14.00 u. onder leiding van Dirk De Mol. Zondag 30 januari is er dan nog te Licdekerke een Pajottenwandeling die om 14.00 u. start aan de sportschuur te Liedekerke. Ook nu weer werd de afstand beperkt tot 10 kilometer. Wie aan deze vier wandelingen deelneemt kan een wimpeltje bekomen dat door het bestuur van WSV De Kadees speciaal voor deze winterserie werd vervaardigd. De inschrijvingsprijs voor een wandeling bedraagt 25 fr. Leden die over geen vervoer beschikken, kunnen steeds terecht aan de Koszenklub, Leo De Bethunelaan te Aalst, waar om 13.30 u. stipt vertrokken wordt naar de startplaats van de wandeling. Tijdens de rustpauze die in de wandelingen is voorzien is et een bedeling van koffie en koeken. Vooral voor dames, uiteraard begaan met de eigen woonak- komodatie, komfort en aan kleding van het interieur, werd een bezoekje verleden week end aan «'t Soete Huys», Leo de Bethunelaan 45 te Aalst zowat het neusje van de zalm. 'Oude meubelen, droogbloe men. serviezen en al wat het interieur kan verfraaien en zorgert voor een persoonlijk cachet waren er in een bonte schakering te bekijken waarbij men ondertussen kon genieten van een natje en een droogje. Blikvanger tijdens het week end «'t Soete HUYS» zelf is trouwens op uitzondering van woens- en zaterdag elke dag toegankelijk van 10 tot 12 en van 14 tot 19 u., was de demonstratie vakhandwerk door een personeelslid van de vermaarde «Poterie» van Dieulefit, een dorp(je) in de Vooralpen in de nabijheid van Montelimar. Poterie waaruit «'t Soete Huys» immers de eigen serviezen betrekt. Reeds uit klei van de streek gedraaide en te Dieulefit vóór- gebakken schotels, borden, va zen, kommen et tutti quanti werden er ter plekke eigenhan dig beschilderd en 's nachts bij zeer hoge temperatuur te Aalst in «'t Soete Huys» zelf gebak ken. Men kon de vruchten er van trouwens ter plekke be wonderen. De «Poterie de Haute Proven ce» (php) is een van de ken merkende artisanale bedrijven van de streek waar vroeger vooral poterie gemaakt werd voor gewoon huishoudelijk ge bruik. In de eerste helft van vorige eeuw had Dieulefit in derdaad niet minder dan 90 werkplaatsen van waaruit hun eigengemaakte produkten de wereld in werden gestuurd. Tgt de «vooruitgang» met de mechanisatie andere richtin gen aangaf. Overgeschakeld werd o.m. met het zuiver utili taire naar het meer artistieke, het mooie artikel voor elk huis en elke tafel zoals «Dieu le fit», zoals «God zelf het zou gemaakt hebben». m weekend vari 22-23 januari 1983 organiseert KSJ een platen-, poster- en teken- stripbeurs, om wat geld in 't baksken te brengen. Op zaterdag 29 januari heeft de jaarlijkse schaatsavond plaats, waaraan geregeld zo'n 80 jongeren deel nemen. Tijdens de karnavalvakan- tie neemt men deel aan de zesdaagse op rollen. Vorig jaar kaapte KSJ in de reeks socio-kulturele en jeugd verenigingen de eerste plaats weg. In februari komt ook een meisjesploeg van KSJ in koers. Van 12 tot 15 april gaan de sjo-ers (14-16 jaar) op Joepie-Ral- ly, een vierdaagse voet tocht georganiseerd door de provinciale leiding. De hoofdbrok naast het bivak en kamp, wordt wel de Tweede badkuipenrace op de Durme, langsheen de Durmelaan... Een over donderend sukses vorig jaar: 36 deelnemende vaar tuigen (wat zo'n 160 deel nemers betekende, die hun kreativiteit botvierden) en om en bij de 2.000 toe schouwers, die een leuke en boeiende namiddag doorbrachten aan de Dur- meboorden. Een nieuwig heid wellicht wordt het ton trappen... wedstrijden tus sen twee deelnemers waar bij het de bedoeling is zo lang mogelijk op de drij vende ton te blijven staan. 14 mei 1983... een datum om alvast te noteren. Een sukses wordt het weerom, want reeds nu (men is pas met de voorbereiding ge start) vraagt men om inlich tingen. Kontaktadres: Wim of An Audenaert, Beuken laan 35, 9100 Lokeren, tel.: 091-48.36.80). Zondag 22 mei is men me deorganisator van dè 19* Rapentocht en daarna zal het stil worden bij KSJ- Lokeren: de eksamens staan trouwens voor "de deur, en daar dient uiter aard heel wat aandacht aan besteed. Maar eind juni begin juli groeit men naar het hoog tepunt van de jaarwerking: het jaarlijkse Bivak en Kamp. De joro's (6-12 jaar) verblijven van 1 tot 11 juli 1983 in hoeve Smeets te Grote Brogel, terwijl de ouderen vanaf 13 jaar in de periode van 16 tot 31 juli hun tenten van de prachtigste streken van België, namelijk te Frahan-sur-Semois (Bouil lon). Naast al deze aktiviteiten vindt men bij KSJ-Lokeren ook nog tijd om rond het Jaarthema «Vrede voor de Boeg» te werken. Het the ma wordt eerst op een speelse manier (bosspel, gesprek, kreatieve technie ken, interview) aangepakt in de verschillende leef tijdsgroepen. Begin 1983 werken respektievelijk de joro's (6-12 j.) en de knim (13-14 j.) en de SJO-ers samen rond «vrede», om dan in het voorjaar 83 een Vredesdag op het getouw te zetten samen met de Lo kerse chirogroepen, die dit jaar rond «Vrede staat op 't spel» werken. Dat al deze aktiviteiten mogelijk zijn is te danken aan een dynamische lei- dersploeg, die bijgestaan wordt door enkele oud leid(st)ers, die ook hun krachten niet sparen. Wie meer inlichtingen wenst omtrent KSJ-Loke ren kan gerust contact op nemen met de hoofdleider Koenraad De Rijck, Tul penlaan 11 (tel.: 091- 48.44.91) of met de proost, E.H. De Vits, Kerkplein 4 (tel.: 091-48.69.68)1 J.V.L.

De Voorpost | 1982 | | pagina 5