Volkse caféspelen met «De Donderzonen» Nieuwerkerken Jlfase Persklub huldigde Beverse schepenen (amiel Bolsens en Amedé Van Mleghem epaalden mee het aanschijn van Kieldrecht en Beveren |Sric Hulpiau met wonderbare inderwaterwereld te Zele Weldra ook ziekenhuisbibliotheek in Sint-Gillis-Waas Amnesty International richt werkgroep Waasland op Wijkkomitees willen afgevaardigden in huisvestingsmaatschappijen Maatschappelijk Opbouwwerk Waasland hekelt stilzwijgendheid van «grote partijen» Autobuslijnen Waasland Dienstregeling tijdens blokvakantie De Voorpost - 3.12.1982 - 9 iterdag 27 november, 20 u zaal «Volkskring» by Char- i Volle bedrijvigheid! De bestuursleden van kaatsclub )e Denderzonen» zijn volop in de weer om de aanwezi- n wegwijs te maken in hun organisatie. De zaal is goed en er zijn kandidaten te over voor allerhande caféspelen. ie Denderzonen» niet aan Kaatsclub «De Denderzo- proefstuk...Kaatsclub nen» stapte 4 jaar geleden Denderzonen» werd van het liefhebbersverbond gericht in 1966. Dat was over naar de Koninklijke ■teen het eerste seizoen Nationale Kaatsbond. Het deze club competitief tweede jaar dat ze in deze jrd in het liefhebbersver- reeks uitpakten haalden ze de tweede plaats in het jet drie waren wij in het kampioenschap, wat met- gin» aldus huidig voorzit- een goed was voor over- rJFrans De Neef, «name- gang van Gewestelijke La- Hubert Van Der Hae- gere I naar Bevordering. (Langen Bert), Frans Het werd het jaar nadien, •"[oebeeck en ik zelf». Wij door allerlei tegenslag een idden ons terrein toen in bonnetje retour. Haaltertstraat met het Het voorbije seizoen werd taal bij «Kardes». Na 11 opnieuw succesrijk afgeslo- arzijn wij naar het Dorp ten, men strandde op am- rhuisd, ons lokaal is nu per 1 puntje van de titel, er in «De Volkskring» bij maar opnieuw zit de moge- larles. lijkheid erin tot promotie »t bestuur ziet er nu uit naar Bevordering. 5 volgt: is De Neef voorzit- Daarom werd niets aan het Désiré De Man on- toeval overgelaten. Het be- Jrvoorzitter, Frans Cop- stuur ging reeds op zoek secretaris, penning- naar versterking. Er werd iter, Etienne Calle- een «achterman» aange- Remi Abbeloos, trokken van Grimmingen, tienne Mertens en Marcel Libain Hanckaert. Deze Der Hoeven be- nieuwe smaakmaker zal in lursleden. De erevoorzit- het seizoen 1983 worden dokter Van Der bijgestaan door Raymond (jnsbrugge. C ooreman, grootmidden, rtuhm i e.k, land- Sint- eperto vuld ZullcE )|](5C gespe- VVO:. chtei |gt Pfo et ïcr n zaak?™' n ozrMc i Wd jn, d bber wer- inter, velt :den. larom doer, jaar >artij. vele eerdt :resse He: r. ;elijk- n ziji Eric Sonck, kleinmidden, Frangois De man, Rudy De Wolf en Patrick Lepiouf koordspelers. Met deze ba- sisles hoopt men volgend seizoen de supporters te kunnen verwennen. Reeds zevende maal «caféspelen» Voor de zevende maal reeds worden deze volkse caféspelen georganiseerd. Het is de bedoeling om de clubkas enigszins te spijzen en kennis te maken met de supporters. Een nachtbal brengt al te veel kosten mee, komt daar nog bij dat men hiervoor in Nieuwer kerken echt geen geschikte zaal meer heeft. Frans Cop- pens praat ronduit over zijn club die hem nauw aan het hart ligt. Ondertussen zijn zes aanwezigen bereid ge vonden om met het kara- bijnschieten een aanvang te maken. De winnaar van het spel wordt steeds bedacht met een panklaar haantje. Ook op de vogelpik wordt druk geoefend en weldra zal ook daar het spel begin nen met als inzet panklare haantjes. Voorzitter Frans De Neef is coördinator voor het bakschieten. Hier en daar wordt een kaartje gelegd. Kortom, men proeft er de volkse sfeer, zoals men die op «den boe- renbuiten» nog kan aan treffen. En wanneer de bollen aan het rollen gaan, dan blijkt het al nodig te zijn om een paar stoelen te laten aan rukken om de nieuw bin- nengekomenen ook een zit plaats te geven. Als toe komstig gemeenteraadslid André Vermassen zijn op wachting maakt, zijn er reeds enkele vrouwen aan het gerrebollen toe. Onder tussen heeft ook de kok niet stilgezeten! Weldra rukken kopvlees met mostaard en witte en zwarte pensen, aan. Men schept er echt een Breu- gheliaanse sfeer. Voor deze domokratische hapjes wer den vooraf steunkaarten aan de man gebracht tegen de prijs van 50 fr. aldus de secretaris. Moeilijke tijden... van het goede te veel... Vandaag de dag is het nog al moeilijk om financieel de eindjes aan elkaar te kno pen, zegt de heer Coppens, alles hangt af van de resul taten van de ploeg. Vorig seizoen hadden wij een ge middelde van 90 betalende toeschouwers. Dat is voor onze sport in de reeks waar wij nu zijn ondergebracht een bevredigende belang stelling. Er is heel wat no dig om alsmaar rond te ko men. Het zijn tenslotte al tijd dezelfde instellingen en handelaars die men moet aanspreken voor financiële steun, dat is echt onge zond. Ook is er in Nieuwerker ken een onderlinge naijver. Het is van het goede te veel... Op amper 300 m spelen hier drie kaats- ploegen. Toeval wou, dat deze zo mer door deze drie op de zelfde dag een thuiswed strijd werd gespeeld. Dat zijn dingen die in de geld beugel van elke club na trillen... Wat meer samenspraak tussen de drie kaatsclubs zou wel een zegen zijn voor de kaatssport in Nieuwer kerken. Maar wij doen ver der met dezelfde inzet waarmee wij zestien jaar geleden bij «Kardes» ge start zijn. Volgend jaar misschien... Als alles meezit dan krijgen wij toekomend jaar, nog voor het tornooi op de Aal- sterse Houtmarkt, een ei gen kaatstornooi met kam pioen Tollembeek, Ninove en Meerbeek, zegt de Heer Coppens fier. Wij nodigen alvast onze supporters uit om ons in 1983 verder door hun aanwezigheid te steu nen. Sympathiek, volks en ont spannend geslaagd... Wanneer wij de zaal even doorlopen komen wij on der de indruk van de goéde verstandhouding tussen de bestuursleden van kaatsclub «De Denderzo nen». Bomvolle zaal met een geroezemoes van je welste, gedram rond vogel- pik, gerrebollen, bakschie ten en karabijnschieten en alles tot in de fijnste punt jes georganiseerd door een voltallig bestuur. De kaatsclub «De Dender zonen» toonde aan zijn sup porters, die voor deze ma nifestatie in grote getale aanwezig waren al dan niet met hun vrouw, dat ze nog niets van hun werkkracht van vroeger verloren zijn. Zij zijn nog altijd hun ver trouwen overwaard! Wij kijken alvast uit naar een «achtste» organisatie van deze «Volkse café spelen». Willy Van ImDe {Omtrent de konstellatie van het nieuwe schepenkollege eet de mist nog optrekken te Beveren. Feit is zeker dat 'in januari 1983 twee vertrouwde figuren zullen ontbre- 91 in de zetels van Cortewalle. Kamiel Bolsens, eerste hepen van Beveren en verantwoordelijk voor het depar- inent openbare werken en Amedé Van Mieghem, ere- )U(jeCirgemeester van Kieldrecht en schepen van de dienst vol-tvolking en administratie in Beveren, gaan eind dit jaar nctio-jet pensioen. De Wase Persklub was er als de kippen b(j D als eerste deze verdienstelijke Wazenaren te huldigen n' deiwtkun vruchtbare politieke loopbaan. monde van Herman heelt hij dus veel «openbaar» werd de figuur van Ka- gewerkt. Dat is synoniem van Bolsens geschetst: «Ka- op-de-vingers-gekeken worden Bolsens was sedert men- en het spreekwoord zegt: «wie :ugnis bijna schepen te aan de weg timmert heeft veel :en en als zodanig een bekijks» of krijgt gemakkelijk waarde. Eind 1952 kwam kritiek. Dat heeft hem echter voor het eerst in de ge- nooit van de wijs kunnen bren- iteraad en vanaf 1953 gen. Hij was een persoonlijk- rd hij schepen van openbare heid die wist wat hij wilde; onfcrken. Eind dit jaar, wan- ging onverstoorbaar de weg rach- *r hij zijn mandaat ter be- van 'doe-wel-en-zie-niet-om', lijkt hikking stelt, heeft hij er dus een filosofie waarmee in de le éa tcies dertig jaar als schepen wereld reeds verdienstelijk ider- «zitten. Dat is niet niks en als werk is verricht.» hou- d'er zelf op doordenkt, Ka- issea el. dan zul je daar ook wel Trouw voor it stil van worden In de eerste 24 jaren heeft imiel Bolsens in 'Klein-Be- L) als ren' als schepen van openba- t tij- werken enorme ervaring op- ruik daan, die mettertijd kon op- mo- het aan idealen Verdienstelijk was Kamiel Bolsens niet alleen als schepen van Beveren. Ook in zijn standsorganisatie heeft hij zich van jongsaf ingezet. Hij was gen tegen een doelgerichte steeds een voortrekker. Als ■hnische opleiding, zodat hij negende van veertien werd hij k tijdens de eerste zes moei- geboren in een landbouwers- te fusiejaren het ambt van gezin. Hij heeft er niet enkel iepen van openbare werken geleerd wat werken is, maar bekwaamheid, nauwkeu- Qok wat zich inzetten is voor clijk ;heid cn met zin voor doze- elkaar en wat het betekent aan ■ens- ig heeft kunnen uitoefenen, hetzelfde 'zeel' te trekken. :llijk 6t is een feit dat zijn dertig Vanuit deze startblokken lgen ar lange loopbaan sporen Was het toetreden tot de Boe- an eft getrokken in het uitzicht renjeugdbond, na het volein- ver-ln de gemeente. Als schepen den van de middelbare land- me. laesl bouwschool te Sint-Niklaas, slechts een vanzelfsprekend heid. Van die B.J.B. was hij tien jaar de leider, vooraleer hij in de volwassenen-organi saties van zijn landbouwers stand allerlei taken op de schouders kreeg. Zo werd hij sekretaris van de bond voor veeziektenbestrijding in een periode dat op dat stuk al het pionierswerk nog moest begin nen. Hij was medestichter en sekretaris van de Boerengilde, werd voorzitter van de Lande lijke Rijvereniging, bestuurslid van de Raiffeiscnkas en uitein delijk zaakvoerder van de Bel gische Boerenbond. Later werd ook in het kultu- rele en sociale leven op hem een beroep gedaan. Hij werd bestuurslid van de Harmonie Kunst en Vreugd, voorzitter van de Koninklijke Nationale Strijdersbond en hoofdman van de Orde van het Pilorijn, om slechts deze drie te ver melden. In juli II. werd Kamiel Bol sens 65 jaar. De pensioenge rechtigde leeftijd is bereikt, maar wellicht nog lang niet als bestuurslid van tal van vereni gingen waarvoor hij nog steeds een steunpilaar betekent. Na dertig jaar inzet voor de ge meenschap past het dat deze gemeenschap U uitvoerig «dank u» zegt». Burgemeester Marcel Van der Aa sloot zich aan bij deze huidewoorden en zei dat hij later nog wenste de gelegen heid te krijgen om de twee uittredende schepenen op ge meentelijk vlak te huldigen. a de media wordt het stilaan duidelijk dat ook in het eine Vlaanderen mensen te vinden zfjn die het aandur- n om, met al dan niet bescheiden middelen, gewaagde pedities te ondernemen. Fons Oerlemans die al zeilend de oceanen door- uist kennen we Willy De Roos die doorstoot tot de lidpool, of Marcel en Liza De Smedt die met een 'twee t'tje' de 4 windstreken exploreerden. lok dichter bij ons kennen we P»s«n die zich aangetrokken Beien tot verre horizonten en !t-alledaagse bestemmingen. 1 ondernamen Zeelse ama- T-kineasten en diepzeedui- ts een tocht naar de oevers a de Rode Zee, waar ze wcl aan land als onder water ii filmwerk presteerden, leidde tot de montage van dia- en filmvoordracht 'ke dinsdag 7 december in :mièrc vertoont wordt voor Vlaamse Toeristenbond af- üng Zele. een eerste deel geeft Eric •Ipiau het relaas van twee •edities vanuit de Israëlische •enstad Eilat, door de Sinaï, ongerepte oevers van de de Zee. Een ploeg van 5 "ningen, 3 Engelsen en 1 lenkaan, bijgestaan door aêlische gidsen, sloeg in '81 82 telkens voor twee weken tenten op in een totaal ver en gebied, waar slechts de Mocht van nomaden op g spoor van menselijk leven Doel van deze tocht: een plaats bereiken waar de unieke onderwaterwereld van de Ro de Zee, volstrekt onbezoe deld, nog ongestoord te ver kennen valt. Meer dan 2000 dia's werden genomen, waarmee zelfs een éérste prijs voor VTB- foto- en dialicfhebbers werd behaald. Een selektie daarvan, met boeiende kommentaar, wordt in overvloeiing voorgesteld. Ook een nachtelijke tocht leidt tot echt betoverende beelden... Het tweede deel van de voor dracht wordt verzorgd door Marc Vael die ongeveer in de zelfde periode, samen met oud-Zelenaar Eugeen De Pie ker een tocht ondernam naar de Afrikaanse oever van de Rode Zee. Na een avontuurlijke, deels nachtelijke reis van Kdïro door de woestijn, op nauwelijks vindbare wegen, bereikten ze het Egyptisch havenstadje. Hurghada. De nog zeer primi-' tief levende bevolking leverde er stof tot zeldzaam filmmate riaal, waarbij het anekdotische element niet ontbreekt. Onze explorators werden er dagelijks gewekt door de op roep tot gebed uit de moskee, om na 1 2 uur varen, samen met enkele andere duikers, de wondermooie koraalriffen van de Rode Zee te bereiken. Ook daar dagelijks duiken om op 10 25 meter, en zelfs 55 meter diepte in het kristalhel der water van de Rode Zee, op verkenning te gaan. Ongeloof lijk welk wondermooi film werk tot stand kwam in de geheimzinnige en levendige diepten, met prachtige koraal- formaties cn ontelbare vissoor ten, w.o. rcuzegrote baarzen, naast gevaarlijke specimen als murenen en... haaien. Vlaamse Toeristen, film- en dialiefhebbers en alle belang stellenden zullen met deze niet-allcdaagse reisreportage een zéér bijzondere avond beleven. Een tentoonstelling van onder- water-filmapparatuur en dui kersuitrusting valt eveneens te bezichtigen. Dit alles in zaal «Spiegelpa- leis» op dinsdag 7 december, om 20 uur stipt. Toegang: leden VTB/VAB 60 "fr. (max. 100 fr. per gezin). Niet-leden 80 fr. Amedé Van Mieghem, ereburgemeester van Kieldrecht Vervolgens schetste Jos To remans de figuur van Amedé Van Mieghem. «Met hem verdwijnt een monument uit de politiek van de poldergemeenten. Hij is ereburgemeester van Kiel drecht en oefent tot eind 1982 de funktie uit van schepen van burgerlijke stand van Beveren. Daar hij zich niet meer ver kiesbaar stelde tijdens de jong ste gemeenteraadsverkiezin gen, zet hij met ingang van 1 januari een punt achter zijn politieke loopbaan. Als jong geneesheer (2.8.1914 geboren) en rasecht Kieldrechtenaar werd hij op 32-jarige leeftijd verkozen tij dens de verkiezingen van 1946. Hij legde zijn eed als burge meester af op 12 april 1947 en ontpopte zich reeds vlug als een man met grote verant woordelijkheidszin. Na zijn eerste legislatuur won hij als lijstaanvoerder van de toenma lige partij de verkiezingen van 1952 en 1958. De verkiezingen van 1964 waren minder sukses- vol en zijn partij verloor toen met 5 tegen 6 zetels. Toch werd hij benoemd tot burger vader, Eresekretaris Jef Anné noemde deze legislatuur de moeilijkste voor het sckreta- riaatswerk. In 1970 behaalde lijstaanvoerder Van Mieghem met 7 tegen 6 de meerderheid en bleef burgemeester van de smokkelaarsgemeente tot 31.12.1976. Op 1 januari 1977 werd hij schepen van burgerlijke stand van de nieuwe fusiegemeente Beveren. Met een totaal van 37 jaar is hij nagenoeg de ou derdomsdeken in het huidig bestuur en zijn bcleidszin wordt zeer hoog aangeslagen door het schepcnkollege. Jef Anné noemde hem een uitste kend financieel beheerder en in zijn poldergemeente zal hij de geschiedenis ingaan als de burgemeester die het aanzien op gebied van wegeninfra- H li If In de bloemen gezet in Beveren: zittend naast burgemees ter Van der Aa de Kieldrechtse schepen Amedé Van Mieghem, rechtstaand op de archieffoto Kamiel Bolsens. struktuur en nutsvoorzienin gen het meest verbeterde. Vijfentwintig jaar geleden werd het wegennet van het is dat nog steeds. Bovendien maakt hij steeds tempo. In 1953 vestigde hij een rekord door binnen de 14 minuten een Eerstdaags gaat het Rode Kruis in de Sint-Helenakliniek in Sint-Gillis-Waas van start met een ziekenhuisbiblio theek. Evenals in de Sint-Niklase klinieken zal deze dienst daar voorzien in het bedelen van boeken aan patiënten, tijdens hun ziekenhuisverblijf. Een boek is immers een aangenaam en verstrooiend tijdverdrijf tij dens een opname in een hospitaal. De vrijwilligers die hiervoor instaan werken volledig onbezoldigd. Ook de dienst is kosteloos voor de pa tiënten. In de bibliotheek zijn allerlei boeken voorradig: romans, detectives, algemene werken, poëzie, filiozofische en wetenschappelijke werken ze. Het Rode Kruis heeft in het Waasland echter nog nood aan twee dingen. Vooreerst zijn enkele vrijwilligers tekort die één- of tweemaal per week een namiddag willen opofferen voor het bedelen van boeken. Iedereen, vanaf de leeftijd van 18 jaar, komt hiervoor in aanmer king. In de tweede plaats wordt uitgekeken naar boeken en stripverhalen, die nog in goede staat zijn en die geschikt zijn als hospitaallektuur. Wie meer inlichtingen wenst of zich wil melden als vrijwilliger voor de dienst boekenbedeling kan terecht bij de dienst public relations van het Rode Kruis te Sint-Niklaas, Parklaan 2 (tel:: 03- 776.29.29). Op woensdag 8 december te 20 uur, gaat in de konferen- tiezaal van de stedelijke bibliotheek van St.-Niklaas de Stichtingsvergadering door van de Werkgroep Waasland van Amnesty International. De doelstellingen en werking van Amnesty International zijn stilaan genoegzaam be kend, ook in Vlaanderen. Amnesty kwam onlangs nog in het nieuws ter gelegenheid van het publiceren van het «Jaar boek van de Politieke Gevan genen 1981». Hierin worden 110 landen, over de gehele wereld, van mensenrechten schendingen beschuldigd. Mensen verdwijnen plotseling en komen nooit meer te voor schijn... tenzij in massagraven. Duizenden mensen worden opgepakt omdat ze vreedzaam betogen, staken... of gewoon omdat ze hun mening durven zeggen. Mensen worden ge marteld en willekeurig opge sloten omdat ze het niet eens zijn met hun regering. In het Waasland is Amnesty International reeds vijf jaar aktief via een Adoptiegroep. Omdat er meer en meer be langstelling komt voor het werk van deze onpartijdige, onafhankelijke en betrouwba re wereldorganisatie, gaat men nu over tot het oprichten van de Werkgroep Waasland. Niet alleen mensen die reeds lid zijn van Amnesty Interna tional worden uitgenodigd op deze oprichtingsvergadering, maar ook iedereen die lid wil worden van Amnesty Interna tional en of iets wil doen voor meer menselijkheid in onze wereld. Naast algemene informatie over Amnesty International zullen de koördinatoren van de Adoptiegroep Waasland en Werkgroep Antwerpen de spe cifieke werking van hun groep nader toelichten. Een vrijgelaten priester-gevan gene uit de Filippijnen schreef aan een lid van Adoptiegroep Waasland die voor zijn vrijla ting gewerkt had: «Zeg aan uw volk, vooral aan uw adoptie groep, dat hetzelfde gevoel van en hetzelfde verlangen naar rechtvaardigheid, vrij heid, vrede, gelijkheid en lief de ons samenbracht; onze ge meenschappelijke bekommer nis om de mensheid. Daarvoor dank ik u. Ik voelde mijn ge vangenismuren openbreken... Het waren de gevangenismu ren van onze samenleving». De werkgroep Waasland kan je bereiken op het adres, Bre- dadreef 6, 2700 St.-Niklaas, tel 03-776.64.96. centrum van Kieldrecht door agenda van 8 punten af te hem vernieuwd. Ook Prosper- handelen. Niet enkel de oppo- polder werd in 1954 door zijn toedoen van waterleiding voorzien De burgemeester stoomde de plannen en eerste realisaties klaar van het ge meentelijk stadion en de aan palende woonwijk. Als eerste gemeente in de polder beschik te Kieldrecht reeds tien jaar geleden over een algemeen rioleringsplan cn zijn aandeel in de realisatie van het natuur reservaat De Grote Geule is zeer groot. Men stelde zijn poging om, volgens de wet van 28.1.1971, te komen tot een fusie van de poldergemeenten erg op prijs in de streek, maar de overheid besliste er toen anders over.» Plichtsbesef «Burgemeester dr. Amedé Van Mieghem dwong als voor zitter van de gemeenteraad destijds veel ontzag af. Hij leidde de gemeenteraden steeds met stevige hand en voerde zijn taak uit volgens de letter van de wet. Hij was een vlot spreker en sitie had het moeilijk met zijn strak gehouden tempo. Ook de pers bezorgde hij wel eens grij ze haren. Als geneesheer ken de men hem als een man met een enorm plichtsbesef en ook als burgemeester had hij een zwak voor de volksgezond heid. Hij is erevoorzitter van de Koninklijke Harmonie Sint- Cecilia en werkte sterk mee met de middenstandsorganisa ties. Eén van zijn belangrijkste tussenkomsten dateert van no vember 1976. In zijn open brief aan de toenmalige staats- sekretaris Mark Eyskens brak hij een lans voor een volledig opnieuw bekijken van de ex pansie van de Antwerpse ha ven en de industrie op de Lin ker Scheldeoever. Hij wees toen in zijn brief op de drei gende teloorgang van nóg eens duizenden hektaren kostbare landbouwgrond». Tot zover de to.espraak van kollega Jos Toremans op de jongste persbijeenkomst met het Beverse schepenkollege. (W.V.D.V. De werking van de wijkkomités in Beveren is een zorg van het Maatschappelijk Opbouwwerk Waasland. In een persartikel richten zij zich tot de «grote partijen» en verwijten hen een «grote stilzwijgendheid» bij de vraag van de wijkkomités om een afvaardiging in de Gewestelij ke Maatschappij voor Huisvesting. Wij geven hun nota hier in extenso weer. Gedurende het blokverlof van 6.12.1982 t/m 14.12.1982 worden op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag volgende wijzigingen aan de bestaande dienstregeling aangebracht. Lijn 357: 120 St.-Niklaas St. 11.58 - Lippelo 12.57 rijdt 15' later en tot Londerzeel (Aankomst 13.23) lijn 690: toegevoegd: 230 St.-Niklaas St. 12.12 - Temse 12.37 (via Velle)220 St.-Niklaas St. 12.12 - Rupelmonde 12.44 (via Hoogkameren) Afgeschaft: 320 St.-Niklaas Markt 16.12 - Temse 16.29. 350A St.-Niklaas St. 16.56 - Temse 17.20 Lijn 694: toegevoegd: 31/180 St.-Niklaas Markt 12.15 - Doel 13.00 Afgeschaft: 230 St.-Niklaas Markt 16.10 - Verrebroek 16.37; 31/250 St.-Niklaas Markt 1652 - Doel 17.41 Lijn 59B: toegevoegd: 71/240 St.-Niklaas 12.10 - Lokeren 12.54 via Puivelde - Sinaai - Eksaarde. 73/254 St.-Niklaas St. 12.10 - Lokeren 12.56 via Belsele - Waasmunster - Ruyter 250 Belsele 1000 A 12.32 - Sinaai 12.37. Lijn 291: toegevoegd: 300 St.-Niklaas Markt 12.09 - Beveren 12.32 (Westakkers) Afgeschaft: 400A St.-Niklaas Markt 16.10 - Beveren 16.35 Lijn 57C: toegevoegd: 41/320 St.-Niklaas St. 12.12 - Moerbeke 12.49; 330 St.-Niklaas St 12.12 - Hellestraat 12.47. Afgeschaft: 440 St.-Niklaas Markt 16.08 - Klein Sinaai 16.43 Lijn 54B: toegevoegd: 21/250 St.-Niklaas Markt 12.15 - Meerdonk 12.55; 250A St,-Niklaas Markt 12.15 - De Kline 12.44 Afgeschaft: 330 St.-Niklaas Markt 16.08 - 'De Klinge 16.39; 380 St.-Niklaas Markt 16.44 - De Klinge 17.13 Lijn 56Atoegevoegd: 400 St.-Niklaas St. 12.12 - Moerzeke Kastel 12.51. Afgeschaft: 500 St.-Niklaas Markt 16.08 - Hamme 16.28. «De wijkkomitees van de so ciale woonwijken die beheerd worden door de Gewestelijke Maatschappij voor Huisvesting hebben de verkiezingspropa ganda goed gelezen. «Inspraak en participatie van de bevol king» werd overal in vetjes gedrukt. De vertegenwoordi gers van de bevolking bleken er zich plotseling erg bewust van te zijn dat onze samenle ving zo ingewikkeld geworden is dat het noodzakelijk is dat de mensen hun stem laten ho ren in het beleid. De bewoners van sociale woonwijken ondervinden aan den lijve wat het betekent «ge huisvest» te worden. Van de uitbouw van hun wijk - met of zonder speelplein - tot aan de rozelaars in hun voortuintje: alles is gepland en genormeerd boven hun hoofden heen. En om herstellingen te bekomen aan hun huizen moet er meer-* maals, en soms hard, aan het loket geklopt worden. Rede nen genoeg, zo vonden de wijkkomitees, om de partijen en de raad van beheer van de huisvestingsmaatschappij een klein examen af te nemen. Hoe ernstig menen ze het nu met die «inspraak van de be volking»? Er werd een brief gestuurd aan alle partijen én aan het bestuur van de huisves tingsmaatschappij met de vraag of zij de kandidatuur van een niet-politiek gebonden af gevaardigde van de wijkbewo ners in de bestuursorganen van de huisvestingsmaatschappij willen ondersteunen. Zo'n afgevaardigde zou de wijkbewoners minstens in staat stellen informatie uit de eerste hand te vernemen, en heel wat informatiedoorstroming zou heel wat soepeler kunnen ver lopen. Wettelijk stelt zich hier geen enkel probleem; het is enkel een kwestie van politie ke wil. De wijkkomitees ontvingen enkel een antwoord van de V.U. en Agalev. Beide par tijen antwoordden positief. Ze stellen zich principieel volledig achter een dergelijke kandida tuurstelling. Maar overigens hebben die weinig beslissingsmacht in de ze kwestie... Maar waar blij ven de grote partijen, die am per anderhalve maand geleden de inspraakgedachte zo hoog in hun vaandel schreven? De wijkkomitees hopen dat er énkel een zekere vertraging is omdat deze partijen dringen der zaken op hun agenda hadden. Aangezien het nieuwe huis- vestingsmaatschappijbestuur begin 83 geïnstalleerd wordt, vroegen de wijkkomitees aan de partijen om vóór 5 decem ber 1982 te antwoorden. De wijkkomités zien met spanning de reakties tegemoet...» Tot hier de persmededeling van M O W. (WVDV)

De Voorpost | 1982 | | pagina 9