ff Noliet zet leider Beringen schaakmat Rampzalige nederlaag E. Aalst kan het niet meer waarmaken r - r V Ki Heylens (E. Aalst) we maken een slechte periode door - Uit de Aalsterse katakomben.. Katleen Schuurmans naar Amerika 30 - 3.12.1982 - De Voorpost VOETBAL 2" Nationale Eendracht Zele-Olympic 2-3 0-1 Dat Leon Noliet in het verleden reeds voldoende heeft bewezen dat hi) een veelzijdig trainer is. wisten we reeds, maar dat de Wilrijkenaar ook taktisch gezien een kraan was. werd zondagmiddag duidelijk bewezen in Beringen, waar de geelblau- wen rustig de Limburgse storm opvingen en al vroeg in de wedstrijd een winstbrengende treffer a ante In het begin van de twee de helft voerde de thuis ploeg alweer de forcing maar dan stond daar Ton Van Eenennaam om goeie schoten van Reynders en Verniers onschadelijk te ma ken. Verderop in deze perio de konden de Klaaskens im mers hun voorsprong ook verrechtvaardigen met en kele goeie pogingen van al weer Vandenhende en Swat Janssens maar doelman Schubert behoedde zijn ploeg van een grotere ne derlaag. De trainers Vergeleken met de ploeg die een prima verrichting weggaf in eigen huis tegen Racing Mechelen was er één wijziging: Eddy Lode wij ckx (een man naar het hart van de nieuwe Sint-Niklase trai ner) nam immers de plaats in van Truyens en bewees na de rust dat hij ook nog best op de linksachterplaats kan renderen, dit nadat Jef Beirinckx onklaar was ge raakt. Verder moesten lange jongens als Leekens, Nijs en Noé alle gevaar uit de lucht besweren en dat verliep eveneens volgens plan. Dit taktisch koncept werd nooit door de thuisploeg opengebroken omdat de ho ge voorzetten doorlopend werden weggewerkt door de eerder vermelde lange man nen en ook omdat de spelers van Urbain Haesaert onkans hadden wanneer een po ging van Hutting tegen de paal sloeg in de vijfde mi nuut. Aan de overzijde had men wel vroeg sukses toen een vrijschop bij Leroy be landde. Mark lepelde een voorzet voor doel waar geen enkele lokale verdediger bijkon en Simoen bij de pin ken was om de doelman met een harde schicht het nakij ken te geven. Sportkring kwam hierdoor nog uitdruk kelijker in het verweer maar raakte nog voor het halfuur om was, weer enkele keren uit de omknelling los, met natuurlijk de bijzonder soe pel draaiende Danny Van den Hende in de hoofdrol. Een goeie aktie van de ex- Bruggeling ging ook nog ra kelings naast even voor de De reaktie van Beringen- trainer Urbain Haesaert was na afloop van deze partij overduidelijk, hij vond im mers dat Sportkring Sint- Niklaas met louter defensie ve bedoelingen op het ter rein was gestapt en natuur lijk dankzij een vroeg ge- schenkdoelpunt zich ertoe kon beperken om het voet bal van de tegenstander te verlammen. Gekonfronteerd met deze zienswijze kon Leon Noliet alleen maar meewarig glimlachen: «Had mijn kollega dan soms ge hoopt dat we maar blind weg in de val gingen lopen? De ben wel akkoord dat zijn ploeg één van de beste uit de reeks is en daarom ook paste ik de opstelling aan. Met ouwe voetbalrotten als Leekens en Janssens is het overigens overbodig om sterk omlijnde onderrichtin gen te geven want die twee zijn best in staat om op het veld zelf te bepalen wat no dig is». Een speciale attentie had de SK-trainer wel voor zijn ganse verdediging waarin Georges Leekens een zeer betrouwbare organisator was en doelman Van Eenen naam zich voor het eerst in zijn Belgische carrière ont popte als een klas bak. «Het was immers al eerder ge zegd dat Ton nog volop naar de goeie konditie zocht en eigenlijk te vroeg werd op gesteld in het basiselftal. Zondag was de Bredanaar werkelijk onklopbaar en sterkte zodoende zijn verde diging». Ook over Eddy Lo- dewijekx - een man die bij het begin van dit seizoen afgeschreven leek onder toenmalig oefenmeester Vanden Bergh - is Leon erg opgetogen: «Als je tijdens een wedstrijd twee totaal verschiUende posities moet innemen en dat dan nog zo puik ervan afbrengt als Ed dy, moet toch wel gezegd worden dat het een speler betreft waar geen enkele trainer omheen kan.» Hoeft het nog herhaald te worden dat de nieuwe heer ser van de Watermolendreef zijn intrede meer dan fat soenlijk heeft afgewerkt? Ga zelf maar na: bij zijn debuutmatch werd ruim ver diend gewonnen bij Sint- Truiden, vervolgens werd voor het eerst dit seizoen een prachtige wedstrijd af geleverd op eigen terrein tegenover Racing Mechelen waar door een zwakke lei ding de overwinning gemist werd. En nu zondag werd bij titelkandidaat Beringen een verdiende zege behaald. Vijf op zes dus, daar waar de vroegere Beerschottrai ner hoogstens de helft van de punten had vooropge steld. Uit deze drie wedstrijden blijkt dat Sportkring dit sei- j dan geen STUNTMANNEN? In dit belangrijk treffen hebben de Zeienaars zich niet meer kunnen herstellen van een vrij vroeg opgelopen achterstand. Rond de 16de minuut keek de thuisploeg reeds tegen een 0-3 achterstand aan. De wedstrijd leek gespeeld. Nochtans kregen de gastheren nog ruim de gelegenheid om voor rust de aansluiting te bewerken maar eens te meer toonden zij hun gebrek aan opportunisme. Na de pauze liep een non-stop offensief spaak op een knappe doel man Colbert die een verdiende puntendeling verij delde. 3* Nationale TW I Üit de gsbls lijn V' dsvs MM plaatselijke aanhang ipits ker. In de slotminuten h het d Colbert onvermurwh toen Qois Michiols tvt maal na elkaar met een «trio bal uitpakte. De verdiep 0pnl« gelijkmaker bleef tot on maat van ramp uit. deerlijk ontgoochelde ner Van Lerberghe sprak de wedstrijd van een dui lijke onkunde vooraan geschenken in defen «Zoiets kan je nauweli nog pech noemen. Een Met twee verplaatsin. voor de boeg naar Hoei éi gewoon een ramp voor ij Beringen had nochtans van Smt-Niklaas iets anders verwacht zoen meer dan ooit gewa pend is om zijn rol vooraan het klassement mee te spe len. Alleen - en dat wordt een verzuchting bij zowat al le overgebleven suppor ters - blijft een overtuigen de en moreel belangrijke thuiszege uit. In de komen de veertien dagen mogen de Waaslanders tot tweemaal toe op eigen veld spelen en dat achtereenvolgens tegen Charleroi en Oudenaarde. Het lijdt geen twijfel dat Leon Noliet voor zondag weer een ander voetbal vaatje zal aanboren, dat van de aanval met name waar door de toeschouwers weer met voetbalpret kunnen kennismaken. Welke spe lers hij hiervoor in gedach ten heeft, weten we niet maar bijna zeker is dat Lo- dewijekx als linksachter zal behouden blijven, omdat Jef Beirinckx' kwetsuur redelijk ernstig is, en dat de inval lers van verleden week Van Wambeke en Bevers in het aanvallende recept van hun trainer een beste kans ma ken. Is het immers zo gek van geel-blauw te verwach ten dat de twee genoemde thuisbeurten en de daarop volgende uitbeurt naar Berchem worden afgewerkt zonder enig puntenverlies, waardoor men een prima winterstop zou doormaken en wat meer is een behoor lijke optie zou nemen op de tweede periodetitel? Of de aanhef tot deze droom zon dag bewaarheid wordt zal echter moeten blijken. (m.n.) Met een fel gewijzigde op- waert, uit met een offensief stelling ging de thuisploeg waarbij Cooreman reeds na op zoek naar enige rehabili- twee minuten raak trof. In tatie. Bordui kreeg de linker- het midden kregen de Zeel flank toebedeeld en in het se akties de volle steun van midden vierde Piet Abbeel Jaak Goossens en Filip Plae- zijn rentree als nieuwe spel- tinck, maar op één van de maker. Collewaert bleef op schaarse tegenstoten trofa r rechts en Michiels keek van- Mayanga nog de dwarslig- lektieve faling waarin op de bank toe. Voor De ger. In dit spannend kijkstuk gebrek aan koncent Brabander zat er zelfs geen bleef Olympic vooral over- duidelijk naar voren selektie meer in na nieuwe eind door toedoen van zijn perikelen. De wedstrijd doelman Colbert. Toen Jan kreeg een onverwacht ver- Pieters eindelijk nog eens loop toen de Zeelse defensie tot voetballen kwam zag de is deze*"neder] aan het blunderen ging. Ba- Waalse defensie alle kleu- gewoc hamonde was er tweemaal ren van de regenboog en ploeg, als de kippen bij om af te bleef er voor Esgain geen ronden. De verrassing was andere mogelijkheid meer kompleet toen Thibaut raak over dan Pieters in de fatale trof met een prachtig dertig- zone ten val te brengen, meterschot. Rond het half- Goossens mikte vcmop de bekwam Eendracht van stip raak en plots schoot de dit koud stortbad en miste Cooreman op een haar een eerste treffer toen hij op links doorstootte en net naast de rechterpaal be sloot. Twee minuten later schoot Bordui een nieuwe kans naar de wolken en ook Delvigne liet aan de overzij de een vierde treffer liggen. In de slotminuten van de eerste helft devieerde Plae- tinck de bal met het hoofd tot bij de vrijstaande Bordui die maar in te trappen had. Met een kanjer van een schot testte hij de vangnet ten achter het Olympicdoel. Jan Pieters kreeg het ook in een volgende faze nog ge klaard om het leder over het doel te werken toen hij Col bert van dichtbij bedreigde. Na de rust pakte de thuis ploeg, met Freddy Chris- E. Aalst - La Loaviire 0-2 De ex-Scup-Jettespeler Klno, die na het einde van vorig seizoen bij Lede werd weggehaald door La Louvière, heeft Eendracht Aalst lelijk de das omgedaan. We gaan nu niet gaan verhalen dat de bezoekende nummer «13» (Oh, dat ongelukstal voor Aalst) een bestendig dreigend gevaar betekende voor de Aalsterse verdedigers, ver vandaar, maar hij was twee keer gepast ter plekke om cd te ronden. De eerste keer gebeurde dat vroeg in dX wedstrijd: 0-1. En meteen een goed uit gangspunt om de rest van de wedstrijd rustiger te kun nen aanpakken en daarna ongeveer tien minuten voor het einde, waarna Aalst zich duidelijk bij de nederlaag ging neerleggen. Eendracht Aalst verkeert duidelijk in een moeilijke periode. Het kan het spel niet maken om dat op het middenveld een spelmaker ontbreekt, ie mand die als een verbin dingsman fungeert tussen verdediging en aanval, de situaties snel kan beoorde len en bovendien nog het tempo kan gaan bepalen. Dat is een hele opgave, zult u zeggen. Maar goed. we denken b.v. terug aan de periode toen Jean Amolis het goede weer maakte bij E, Aalst. Neem nu bievoor- beeld die wedstrijd tegen La Louvière. Het is een publiek geheim dat «Les Loups» het vooral moeten hebben van de eerste twintig minuten. Dan wordt een hoog tempo gevoerd en wordt getracht een goal te scoren. Datzelf de scenario werd trouwens op Aalst weer opgevoerd. tempo maken, aanvalswerk vla de flanken, snelle in swingers en pats, na tien minuten stond al een 0-1 op het scorebord. De bezoekers moesten nadien natuurlijk stoom aflaten. Geen enkele ploeg kan aan dergelijk tempo doorstomen. Maar juist na die periode van dui delijk bezoekend overwicht en Aalst zich kon herzetten, gelukten Sergeant en co er niet in om het tempo over te nemen. Aalst bleef dus han gen rondom de grote backlijn, miste infiltratie- vermogen om het de Waalse verdedigers voldoende las tig te maken. Kortom de ideeén ontbraken, zodat de plaatselijke aanhangers zich alleen konden verheu gen op een paar afstands schoten van De Bolle en Yang ara. Eendracht be greep dat er wat moest ge schieden tijdens de tweede helft. De thuisploeg ging de pressing voeren en die pe riode was het duidelijk dat die bezoekende verdediging toch wel te «pakken» was. Helaas konden in die perio de noch Glazer, noch Groe nendijk, die dan toch als zogezegde versterkingen naar de Ajuinenstede wer den aangevoerd hun stem pel op de wedstrijd drukken. Weer eens temeer stak geen lijn in het Aalsters team dat inzake voetbalintelligentie geen hoog I.Q. bereikte en voor de vierde maal tereke onder zijn waarde akteerde. 0-8. Het schema van oefen- meester Heylens ligt nu wel duidelijk aan diggelen. Voor de Eendracht-coach, die op de gebruikelijke perskonfe- rentie zijn ontgoocheling nauwelijks kon verbergen, rukken zware dagen aan. (abl) tiaens en Michiels in de E. Zele-Olympic. Charleroi 2-3. De Zeelse verde ploeg voor Bordui en Colle- Jacobs in strijd met een Olympicspits. (bvw) E. Zele-Ol. Charleroi 2-3. Eén der schaarse Zeelse aanvallen tijdens de eerste helft. Pieters kon daaruit echter ge doelpunt puren, (bvw) E. Aalst-La Louvière 0-2. Hans Groenendijk kan wel de keeper verschalken maar zag de Waalse libero de bal nog over de lijn wegkuisen. (per) 'V Aalst kreeg in eigen huis weer het deksel op de neus en boekte meteen een vierde opeenvolgende neder laag. Waren de nederlagen tegen V.K. Mechelen en Hasselt als normaal «ingekalkuleerd» (zoals Heylens dat zo typisch Brussels kan uitdrukken), dan had de Aalsterse coach zeker niet gerekend op een neder laag tegen La Louvière. «We maken een slechte' periode door. net zoals vorig seizoen. We missen duidelijk een motor in de ploeg. Iemand die het spel kan bepalen en waaraan de rest van de ploeg zich kan optrekken. De Bolle deed vandaag weer zijn uiterste best, maar het kan niet ontkend worden dat Eddy te weinig steun op de flanken vindt. Inderdaad, een spelmaker waaraan èn de aanval én de verdedi ging wat heeft. De had gedacht dat Glazer voor meer opluchting zou gezorgd hebben, maar de Hongaar had duidelijk nog last van zijn kniekwetsuur, terwijl Sergeant, die sukkelt met een liesverrekking het al evenmin kan waarmaken. Positief is het feit dat Stallaert zich vandaag gedurende een uur beter wist te opponeren. Voor de rest wil ik niet verdoezelen dat we in een moeilijke situatie zijn gedonderd en dat het hard werken zal worden om er weer bovenop te geraken», aldus Heylens. (abl) jelijl tegei bij d eek: .Ik - echt de b wedi ran E. Aalst-La Louvière 0-2. Eddy De Bolle schijnt hier hei verschil aan te tonen tussen de kwaliteit van de gasten en de thuisploeg. De Bolle zelf was een betere Aalstenaar. Verlichting in oré* Verleden week uitte de Eendrachtoefenmeester Geor ges Heylens zijn ongenoegen over het feit dat hij de trainingen in ongunstige omstandigheden diende te leiden. Een en ander had te maken met de slechte verlichting van het FFR-veld waar de Eendrachters 's avonds trainen. Voorzitter Daeleman ging zich nog eens extra met de zaken bemoeien en sedert vorige week is deze zaak weer opgelost, zodat Heylans zich niet meer kan verschuilen over een tekort aan «licht». Nu maar hopen dat de «geesten» van de Eendrachtakteurs wat meer licht gaan uitstralen in de komende weken die ons scheiden van de winterstop. Hedwig Sergeant werd na de rust tegen La Louvière vervangen door Ferrera. Dat heeft niets te maken met het feit dat Hedwig tijdens de eerste helft geen tempo kon maken in het Aalsters team. De Aalsterse num mer zes mocht in de kleedkamer blijven daar hij was gaan sukkelen met een lieskwetsuur. Er waren na de wedstrijd Aalst - La Louvière heel wat kommentaren op te rapen. Mark Steyaert, die zijn eerste strafzondag «uitzat», meende dat Eendracht veel te weinig stootkracht aan de dag legde. «Er steekt momenteel geen ziel in het Eendrachtteam» aldus de stoere Mark. Dolf De Buck, één van Een drachters vroege gloriön jammerde om het feit dat de buitenspelers veel te weinig werden aangespeeld. Jean Boone, die iedere faze nauwkeurig te boek stelt ter attentie van oefenmeester Heylens zei: «Men kan Eendracht niet verwijten dat het niet aangevallen heeft. Alleen al voor de tweede helft noteerde ik negen hoekschoppen. Een ploeg die niet aanvalt kan dat niet verwezenlijken. Oc ben de mening toegedaan dat we vandaag toch weer dat tikkeltje geluk misten om te scoren», aldus brave Jean, die Eendracht nog altijd in zijn hart draagt en blijft steunen ook... in moeilijke tijden. p!oe< Ie vi ten., er »n b Ben voor' hc -jworc De r Van dag een ilaa •eelt •oofi De Aalstenaars zijn van oudsher verwoede kamaval- vierders en schrikken voor een of andere pikante uitlating niet terug. Na het scoren van het tweede La Louvière-doelpunt vroeg een spuiter aan welk loket hij zich diende aan te melden om een ticketje op de kop te kunnen tikken voor de «eindronde». Onmiddellijk nadat ref. Modave de wedstrijd Aalst - La Louvière had «afgefloten» uitte een deel van het Aalsters publiek een duidelijk «awoertgeroep». Op het sportieve vlak is dat totaal misplaatst Van een supporter wordt verwacht dat hij zijn klub blijft steunen zowel in moeilijke als betere tijden. Zoals Eendracht momenteel reilt en zeilt kan het best een extra steun gebruiken. Zijn ongenoegen uiten met te pas en te onpas awoert te gaan schreeuwen en tevens bepaalde namen te scanderen, helpen een klub helemaal niet uit de rats. (abl) E. Aalst-La Louvière 0-2. Terug is de Waalse goalie verslagen, maar opnieuw wordt de bal weggekopt door een attente verdediging die de Aalsterse spitsen in haar greep hield, (per) De Belgische tennisfederatie heft ook het Willebroeks tennis ontdekt en Stuurt <KraP| 16-jarige Katleen Schuurmans die nu te Boom verder als vrije leerlinge de lessö ïals volgt in het atheneum, op reis naar Amerika voor een tennistour. lat Katleen heeft nu klassement B/O en gaat samen met haar beste vriendin Hild «bb Kaufmann die hetzelfde klassement heeft. Jan Verstraeten zal het duo i Amerika begeleiden. Goed voorbereid zijn ze wel. ege: ient lind •al l ons. Van le k •nice Srai Iroe lén i )hri ond •alle 'ien Urijc aar ijke fan Ben che Qaa :ele och >!eg

De Voorpost | 1982 | | pagina 2