KAVD Een half dozijn voltreffers Knappe prestatie maar vertrouwen is zoek bés n Fitsluiting van Jean-Pierre [als te zware sanktie Leider Denderhoutem door oog van naald... e i* i mazoa H NTm :kiM Jean-Pierre Lippens vanavond voor de vierschaar Luc Schuddinck en Guido Joos doen wederoptreden bij VW Hamme A. Kochuyt Patrick Poppe, weldra meniscus operatie VOETBAL Bevordering TW Hanune Uit de Jongste konirontatie tussen VW Hamme en Deinze is gebleken dat sommige Hamse akteurs hun zelfvertrouwen xijn verloren. Dergelijke symptomen kwamen het sterkst uit de verf bij de aanvallers. Vooral Eddy De Malsche blijkt het meest door die ziekte te zijn aangetast. De Hamse centrale ng Wiipits was wel bedrijvig op het veld, maar van zodra hij in ten bit het doelgebied van de tegenstrevers verscheen, aarzelde urwbjhlj en wist hij blijkbaar niet meer goed wat aanvangen met 8 de bal. Eddy blijkt zowat ieder jaar een dergelijke mindere ööafepsriode door te maken. Zodra hij terug kan scoren is hij ïrdiai^ opnieuw zichzelf. Daarop wacht VW Hamme. Ook op de terugkeer van Luc Schuddinck en Frankie Van- haecke. Dan kan het kollek- tief zichzelf worden. Zowel Willy Meersman als trainer Eddy Maes moeten momen teel roeien met de riemen die ter beschikking zijn. To vermiddelen hebben ook zij niet bij de hand. Dat moeten III* <1 smwm ntt ïamme-Deinze 0-0. De bezoekende doelman is de aanstormende Hammenaar te snel af. vh) TDRAMÖ mi Traji lamme-Deinze 0-0. Hammenaar Vermeir kopt naar doel maar de bal gaat over. (vh) Lebbeke RC Gent 1-1 K Lebbeke is op eigen veld iet verder geraakt dan een jelijkspel. Het botste op een egenstrever die men beslist >ij de betere ploegen in de eeks mag kwoteren. »Dc vind het een juiste en rechtvaardige uitslag» zeg de bestuurslid Meert na de wedstrijd ter gelegenheid ran het klassiek geworden rommentaar. 'RC Gent etaleerde zich als een gedegen aanvallende iloeg al is ze misschien in le verdediging wel te «pak ten». De Ratten kunnen ech- pressingvoetbal spelen en beschikken vooraan over een paar elementen die voortdurend dubbel en dik het oog moeten gehouden >rden.» ta nieuwe aanwinst, Bruno 'an Bladel, toonde zich zon- iag op het Konkelgoed in een dubbele rol. In de eerste •laats scoorde hij het Leb- •eekse doelpunt met het [oofd op aangeven van rank De Grauwe, maar angs de andere kant lag hij aan de basis van de Gentse egentreffer toen hij een iental minuten voor het 'indsignaal een terugspeel- al tekort op doelman Rudy nwegers plaatste. Lepe ran Der Schueren was er als ie kippen bij om het leder nee te pikken en de balans n evenwicht te brengen, «bbeke kreeg in de loop ran die tweede periode nog jpkele kansen. Frank De ïrauwe en Frank Van Den 'roeck troffen in minder dan én minuut elk het doelhout. «bris Ferket toch een bie- onder wilskrachtige voet- •aller miste in de slotmi- 'uten de kans van zijn le- «n. De uitsluiting van jean- lötTe Hals lokte na de wed- hijd een heleboel kommen- Bar uit. Volgens de plaatse- 'jke aanhang hadden én tan Der Schueren én Hals Ben boeking verdiend. De cheidsrechter was zinnens iet aldus te beschouwen naar op aandringen van en- ;ele Gentse spelers ging hij och de grensrechter raad- liegen. Dte signaleerde na- t rappen van Jean-Pierre tale, een «revanche» zoals lat heet en meteen kon de [ild ebbekenaar zich voortijdig ifiaan aankleden. Al met al on die uitsluiting niet als verzachtende omstandig heid ingeroepen worden voor SK Lebbeke dat o.i. ze ker niet op een hoger plan akteerde dan RC Gent. In de schoot van SK Lebbeke leg de men zich sportief neer bij het gelijkspel al sakkerde Vanavond (vrijdag) verschijnt Jean-Pierre Lippens (samen met KAVD-speler Van Der Putten) voor het provinciaal komité in Gent. De Lebbeekse middenvel der werd tijdens de wedstrijd KAVD-SK Lebbeke van het veld verwezen wegens natrappen. Dat grapje zal de Aalstenaar alvast enkele weken schorsing ople veren. Ook Leo Verhulst mag, maar moet niet verschijnen voor het Oostvlaams Sportkomité. Ook hij werd in dezelfde match van het terrein gestuurd. Inmiddels heeft SK Lebbeke de schorsing die het zelf had opgelegd aan Verhulst opgeheven. De kans bestaat dat hij weldra terug aan de wedstrijden zal deel- Lebbeke speelt zondag op Lovendegem. Het treedt aan met dezelfde ploeg waarmee het tegen RC Gent een punt won. Alleen Gino Van Den Berghe ver scheen dinsdag niet op training. Hij had tijdens de jongste wedstrijd zijn voet verzwikt. Men verwacht dat hij tegen het weekeinde zal fit zijn, zodat zijn deelname aan de wedstrijd in Lovendegem niet in het gedrang komt. Arnold Marien heeft nog steeds niet de trainingen hervat. Hij ondervindt nog last van een eerder opgelo pen kwetsuur. Erg ongelegen komt die blessure nu wel niet. In feite zou Arnold in Lovendegem toch niet mogen aantreden. Drie boekingen hebben hem im mers een schorsing opgeleverd. In dat opzicht is het volgende week de beurt aan Jean-Pierre Hals. Ook hij totaliseerde drie boekingen waardoor hij in Dender- houtem naast de omheining zal mogen blijven. Bo vendien moet hij eerlang voor het P.C. verschijnen ten gevolge van zijn uitsluiting vorige zondag. Lebbe ke hoopt in ieder geval in Lovendegem beslag te kunnen leggen op de twee punten. Daarna moet het naar Denderhoutem, en daar zal het beslist niet makkelijk gaan. Inmiddels is SK Lebbeke een bestuurslid rijker geworden in de persoon van ASLK-direkteur Victor Vijverman. Volgende ploeg speelt op Lovendegem: Jansegers, De Grauwe, Hendrickx, Vermeir, Hals, Van Bladel, Van Hauwermeiren, Lippens, Van den Berghe, Ferket, Van Den Broeck (Roelandt, Heirbaut, Karei Verhulst). (E.D.M.) de supporters begrijpen. Tegen Deinze vertolkte VW Hamme ondanks de handi cap een flinke partij. Het dwong doorlopend veld- overwicht af en bovendien kreeg het de beste kansen. Het botste evenwel op een bezoekende portier die blijk baar noch tegen de grond, noch in de lucht te verschal ken was. SK Deinze heeft beslist het winstpunt dat het won in Hamme aan zijn doelman te danken. Vooral tijdens het laatste kwartier van de eerste helft werd hij met de regelmaat van een klok onder vuur genomen. Op een inzenden van Omer Wan Praet en de daaropvol- "gende kopstoot van Dirk Van Buyten, zag iedereen de bal in doel verdwijnen. Met een uitzonderlijke reflex zou de bezoekende doelman in extremis de bal nog uit het doelvlak weren. Voordien was hij al bedreigd gewor den door Robbie Smet, Eddy De Malsche, Bruno Marin en Ronny De Beule. In die eer ste periode was Deinze slechts één keer gevaarlijk. Maar toen was een attente doelman De Wilde daar om tijdig in te grijpen. Ook na de kampwisseling was het duidelijk dat Hamme beslag wou leggen op de twee winstpunten. Maar naarma te de match vorderde, moest de thuisploeg enigszins stoom aflaten. Dat liet de bezoekers toe zich meer te manifesteren, zonder noch tans te dreigen. Bij de thuis ploeg speelden zich enkele akteurs in de kijker. Op het middenveld evolueerde Ronny De Beule biezonder bedrijvig. Hij vuurde ook ge regeld op doel. Samen met Robbie Smet was hij voorna melijk tijdens de eerste helft in vele kombinaties betrok ken. Ronny De Beule is al licht zijn beste seizoen aan het spelen. Dat hij aardig met de bal overweg kan is allang geweten. Maar fy sisch blijkt hij aan kracht te hebben bijgewonnen. Ook Omer Van Praet speelde een knappe partij. Dat is trou wens al enkele weken het geval. Eric Boone die de funktie van de geschorste Guido Joos had overgeno men als opruimer vertolkte de rol meer dan voortreffe lijk. Hij liet zich geen enkele keer op een tekortkoming betrappen. Voor de oppo nent was het haast onbe gonnen werk om tot in het Hamse doelgebied door te dringen. Ondanks het spoorloos gelijkspel was Willy Meersman niet geheel ontevreden. «Je mag niet vergeten dat we met een gehandicapt elf tal in het veld stonden. Vooraan liet dat duidelijk sporen na. Maar toch zijn we er geregeld in geslaagd om te dreigen. Tot doelpunten, die we hadden verdiend is het niet gekomen. Die heeft de bezoekende doelman ver hinderd. Globaal genomen waren we de betere ploeg. Iedereen betoonde een voor beeldige inzet. Toch kwam het duidelijk naar voren dat bepaalde spelers enigszins vertrouwen missen. Het is één van de oorzaken waar door we zo moeilijk tot sco ren komen. Dat is het enige negatieve aspekt na een wedstrijd waarover we, on danks de povere einduitslag redelijk tevreden mogen zijn.» E.D.M. men wel om het feit dat een paar schoten van De Grau we en Van den Broeck tegen de paal te pletter sloegen. Voor de rest zagen we twee ploegen aan het werk van gelijke waarde. De einduit slag is derhalve navenant. E.D.M. Luc Schuddinck ondervindt geen last meer van een knieletsel. Hij hervatte de oefeningen en zal zondag wederoptreden met VW Hamme. Ook Guido Joos neemt opnieuw zijn plaats in als opruimer. Het ziet er dus weer hoopgevend uit voor VW Hamme, dat thans twee verplaatsingen voor de boeg heeft met name Londerzeel en Wervik. Willy Meersman: «Een overwinning is in de huidige omstandigheden van harte welkom. Met Luc Schud dinck krijgt onze aanval nieuwe impulsen. Het is spijtig dat we nog twee weken geen beroep kunnen doen op Frankie Vanhaecke. We maken thans een moeilijke periode door. Tegen Deinze speelden we voortreffelijk, maar we kwamen niet tot scoren. Mis schien komt dat in Londerzeel wel voor mekaar. In geval van een zege kunnen we opnieuw gelanceerd zijn, en zal de miserie van de laatste weken vlug vergeten zijn. De sfeer onder de spelers is goed. Na de dinsdag training werden ze op een etentje getrakteerd. Ieder één is ervan overtuigd dat een overwinning momen teel het voornaamste streefdoel is. (E.D.M.) K.A.V.D. Haaltert 6-1 KAVD heeft Racing Haaltert. dat vorige week op eigen veld voetbal, nadat hij twintig ro- door SK Lebbeke al zwaar werd afgetroefd, nog dieper de zen °P z*in aktief had. De put ingeduwd. Het kwam niet minder dan zes keer tot laatste weken was hij zelf scoren. In de eerste helft opende Eddy Bellon, op aangeven gaan twijfelen* aan zijn mo- van Stephaan De Wolf de stand. Frank Schepens verdub- gelijkheden als doelschut- belde de cijfers onmiddellijk na de hervatting. Daarna was ,er- Het 's_ nu gebleken dat het de beurt aan Eddy Van Den Driessche om tot tweemaal de man uit Moorsel alleen toe raak te treffen. wat vertrouwen miste. Na de 1 op 6 van de jongste drie Eddy Bellon op strafschop die Wim beslist ligt Ook weken is KAVD misschien en Frank Schepen plaatsten Eddy Van Den Driessche opnieuw aan een periode nadien een afgetekende schoot weerom uit zijn slof. van overwinningen begon- Dendermondse zege op het Hij kwam tegen Haaltert nen. In Heimis wachten de bord. Het werd globaal ge- twee keer tot scoren. Eddy is supporters nu op de bevesti- nomen ook een pittige wed- immers al weken lang op ging. Deze wedstrijd wordt strijd. Zeven doelpunten in zoek naar een doelpunt, nu zaterdag om 19u30 ge- tweemaal vijfenveertig mi- Voor twee jaar werd hij nog speeld. nuten. Dat is een weelde laureaat van de zilveren E.D.M. waarop men de supporters niet iedere week kan trakte ren. Trainer Etienne Borré had vorige week, na de twee nederlagen, al laten door schemeren dat hij naar een andere spelkonceptie zou overschakelen. «Ik had mij in de eerste helft aan een doelpunt ver wacht», zagt de Dender- mondse oefenmeester. «Hierdoor kondan we ons tij dens de tweede periode vol ledig gaan instellen op countervoetbal. Het resul taat tegen Haaltert, dat be slist geen onaardige indruk liet, is nu het bewijs dat KAVD een team is dat het moet hebben van dergelijk voetbal. Tijdens de laatste weken hadden we zelf ge poogd om het spel te maken. Maar dat is, zoals u weet, falikant uitgelopen. Na de nederlaag tegen Olsa Bra- kel heb ik hieruit de beslui ten getrokken. We zijn thans terug naar de snelle coun ters overgeschakeld. Dat heeft nu ook sukses opgele verd,» aldus de Dender- mondse oefenmeester. Tegen Haaltert kregen we weer het echte K.A.V.D. van voor enkele weken te aan schouwen. Een ploeg die maximaal gemotiveerd leek, de kansen wist te be nutten en meteen haar op ponent lelijk wist toe te ta kelen. Trainer Borré had Ed dy Bellon weer ingescha keld op het middenveld. De Buggenhoutenaar is trou wens iemand met een rijke ervaring en bovendien be kwaam om rust te brengen in de ploeg. Hij nam zowat de rol over van Jacques Jo ris. Die had een week griep achter de rug, en was nog niet bekwaam om aan de wadstrijd deel te nemen. Wim Waegeman van zijn kant fungeerde als schok- breker. In het huidig geheel van KAVD is dat een funktie STUDIE VAN MEESTER GERECHTSDEURWAARDER te DENDERMONDE L. Dosfelstraat 20/C 1 Tel. 052-21.22.03 Eddy Bellon, goalgetter van KAVD (v) Dendermonde is deze week ingegaan dp een ver zoek van zijn oud-speler Paul Hofman om een oefen wedstrijd te spelen tegen Mazenzele. Hofman is trainer bij deze Brabantse derde provincialen KAVD won met 5-0. Eddy Bellon en Frank Schepens kwamen twee keer tot scoren. Eddy V.D. Driessche nam de openingstreffer voor zijn rekening. Zaterdagavond om 19u30 speelt KAVD in Heimis: «Wij stellen een punt voorop,zegt trainer Etienne Borré. «Het vertrouwen onder de spelers is groot, na de 6-1 zege tegen Haaltert. Ook Eddy Van Den Driessche voelt zich in zijn sas. Vorige week was hij aan zijn mogelijkheden gaan twijfelen. Hij stelde me zelfs voor om wisselspeler te mogen worden. Ik had een gesprek met hem. Eddy startte als titularis, en werd auteur van twee doelpunten. Wat de komende wedstrijd betreft, heb ik de spelers gewezen op het gevaar dat er eventueel zou kunnen uitgaan van Freddy Van Kets. Uit stilstaande fazen kwam hij vorig seizoen geregeld tot scoren. Thans is hij lid van Heimis. Dat hij tegen zijn oude ploegmaats graag zou scoren is wel begrijpelijk. Op wat langere termijn stellen zich wel een paar problemen bij KAVD. Patrick Poppe speelt al een paar weken met een gescheurde meniscus. Vanwege de dokter kreeg hij thans te aanhoren dat hij het geen volledig seizoen meer zou kunnen volhouden. Een medische ingreep dringt zich dan ook op. In de Dendermondse voetbalkringen wacht men nu op het geschikte moment. Men houdt ook rekening met de uitspraak van het provinciaal komité voor wat betreft Dirk Van Der Putten. Die verschijnt nu vrijdagavond na zijn uitsluiting tegen Lebbeke. Patrick Poppe en Dirk Van Der Putten zijn verdedi gers. Wanneer KAVD ze beiden in eenzelfde periode moet missen, dan zou dat wel selektieproblemen kunnen opleveren. (E.D.M.) BIJ RECHTSMACHT Openbare verkoping van: kleuren T.V. «Telefunken» Door het ambt van gerechts deurwaarder A. Kochuyt ter Markt van Dendermonde, op maandag 6 december '82 te 10 u. voormiddag. Kontante betaling. Zonder kosten. 22609/AS I nbarta CV Tlanrlat-hnniam 1 I was er pech mee gemoeid, kost. Had hier een ploeg de Van Coppenolle, De Lan- L0Kne af -uenaernouiem i-i sy kreeg dan tQch loon naar punten verdiend, dan ghe. Kiekens. Van Cauwen- Denderhoutem wan op SV meer een lijdersploeg de °"9elwi'l8ld LokeI- |»rghe De Ceulenoer Kie- j j ii- uvi j huut. Vervaet werd de ruim- se SV. Iron* Do Vuvat Hnoholro dan letder van de klaseermg. Hoebeke en andere ,e ingestuurd, nonslop Scheidsrechter Bombekes konden nooit hun wil opdringen tegen rechtdoor naar de Dender- Berghe leidde een Lokerse SV dat terug naar de grote forme houtemkooi: Costa lokte ploegen: toegroeit. Als de thuisploeg blijft draaien zoals doelman De Vroe van zijn zondag liggen nog mooie voetbaldagen in het ver- lijn, schiet aan de Scherpeputstraat. Denderhoutem schoot ver- rassend uit zijn startblokken "ajn R°mPoey waagde ver- de drawn op het bord, al se SV. kens. De Vuyst, Hoebeke, Scheidsrechter Van den Bombeke en Van Renter- volgende ghem. Lokerse SV: Aendenhof, Langs deze weg betuigen draaide erom heen en Van Rumst, Lambrecht, Pol- we onze innige deelneming kon beheerst scoren: 1-1. SV fliet, Everaert, Maes, Meer- aan de gebroedersDe Nul wierp nu alles in de strijd. De bezoekers hielden echter en reeds de eerste minuut moest doelman Aendenhof zich reppen, wat hij schitte rend deed. Het bleek stro- vuur. SV trok alle registers open en gunde de bezoeken de doelman De Vroe geen ogenblik respijt. Aan het kwartier kon het reeds 2-0 geweest zijn via uitgespeel de kansen langs Olivier en Polfliet. De domper op de lokale geestdrift kwam er rond de 25ste minuut. Van Renterghem maakte van een aarzeling in de SV-de- fensie gebruik om voorbij Aendenhof te geraken. Mare Van Rumst probeerde het onheil nog te voorkomen maar schoof de bal verder in doel: 0-1. Lokerse liet zich niet intimideren en bleef beuken. Bij de bezoekers zag de defensie alle kleuren van de regenboog. Op on rechtstreekse vrijschop in de backarea werd Vervaet aan gespeeld. Zijn poging vloog enkele centimeters naast de paal buiten. Na de rust bleef het lokaal overwicht aanhouden. We gens hun voorsprong pro beerden de bezoekers de bal nu in eigen rangen rond te spelen, maar kregen daar toe weinig of geen kans van wege de jagende Lokeraars. Na algehele lokale aanval haalde Maes van ver uit. Doelman De Vroe was er aan voor de moeite maar het zware schot vloog weer nipt naast. De ingevallen Ivan volgens zijn kans schout, Vervaet, Olivier, Permentier en Michielsen. weer had het bloed en tranen ge- Denderhoutem: De Vroe, van Lokerse SV bij bet over lijden van bun vader, de beer Medard De Nul. André Lokerse-Denderhoutem 1-1. Everaert duelleert met Van Renterghem terwijl Olivier en Lambrechts voor dekking zorgen, (dm) 6 Lokerse Meersschaut tem vlugger dan de nochtans kwieke Van Renterghem. (dm) De Voorpost - 3.12.1982 - 31

De Voorpost | 1982 | | pagina 3