Na knappe wedstrijd Zwak derby Avanti Femina op weg naar de titel? Spannend derby Derde interscohnr jeugdbandboltornooi Handbalkalender ga Robuco Buggenhout: 40 sprankelende minuten Beker van Oost-Vlaanderen HANDBAL Ajax Lebbeke-Rosis Aalst (c) Handbalploeg Ajax Lebbeke (c) SPARTA AALST - H.B.C. DENDERMONDE: 17-21 Leider Dendermonde heeft het beslist niet gemakkelijk gehad tegen een erg gemoti veerd spelend Sparta Aalst. Het werd een goede wed strijd maar bij Dendermon de bekloeg men zich over de gladheid van de vloer in de sporthal te Denderhoutem. Voorzitter Verleyen vertelde ons dat het zo goed als on mogelijk was een aanvals- beweging snel in te zetten zonder te schuiven en meer dere spelers bekloegen zich na de wedstrijd over piin in de lies tengevolge van de abnormale inspanningen op de gladde vloer. Dit neemt echter niets weg van waar de van de aalsterse presta tie die tijdens het wedstrijd einde de Spartanen toeliet het Dendermonde erg moei lijk te maken. Na een knap pe start langs F. Bomon (3-1) moest Sparta stoom aflaten en via 4-4 na 1(T kon Dender monde tot 4-9 voorsprong nemen vooraleer Sparta tij dens de 30* minuut de 5-9 ruststand kon vastleggen. de thuisploeg er deze maal niet voor gevochten heeft. Het wedstrijdbegin verliep totaal gelijkopgaand. Bra- bo, met een opvallend goe de doelman Van Goethem, klampte aan tot 20* minuut (6-6) maar Behaege en Co scoorden tijdens de laatste drié wedstrijdminuten nog vier treffers en met een 6-11 ruststand zag het er niet rooskleurig uit voor de thuisploeg. Brabo bleef niet temin in zijn kansen geloven en langs Uyttersprot en Heu- vinck naderden zij tot 12-14 een kwartier voor het einde. Via 13-15 werd het echter 13- 18 minder dan 10' voor het einde en een sterk Gent werd eigenlijk niet meer be dreigd. Klubleider Verpoost besloot na de wedstrijd «het wordt ook dit seizoen weer een strijd tegen de degra datie». Brabo Denderbelle: Van Goethem, Uyttersprot 1, P. De Smedt, Van Goethem 3, Verpoost, R. De Smedt 2, Heuvinck 7, Dirk Uyttersprot 4, Thollenbeek, Van Royen. Van De Velde en Van Cau- wenberghe leken ook na de rust Dendermonde naar een ruime overwinning te leiden (7-11) maar onder impuls van Mens bleef Sparta aan klampen (9-11). Keeper Quisquater, tijdens de twee de helft ingekomen voor Mannaert, haalde moeilijk zijn normaal niveau en na 38' was Sparta tot 10-11 ge naderd. Langs Van De Velde bouwden de bezoekers op nieuw een 10-15 voorsprong op maar via 14-15 naderde een knap spelend Sparta op nieuw tot op één doelpunt (17-18) 6' voor het einde. In een spannende slotfase kon den Van De Velde en Van Cauwenberghe toch nog keeper Van Delsen verschal ken en met een 17-21 zege blijft Dendermonde alleen leider in 2* Landelijke. H.B.C. Dendermonde: Quis quater en Mannaert, Van De Velde 8, Van Cauwenberghe 7, Horelbeke, Trienpont 3, Gyssels 1, De Swaef 1, De Smet, Batselier 1. St. De Swaef, Verleyen. Sparta AALST: Bomon Koen I. Mens Guy 8, Corthals G. 1, Bomon Fr. 2, Bomon S. 3, Bomon J. 1, Troch D. 1. EVA E.V. AALST - SP. KRAAINEM: 25-30 Het treffen tussen het goed-gerangschlkte Kraalnem en b tijdens de laatste wedstrijden opvallend goede ultslagc boekend E.V. Aalst, is een aangenaam kijkstuk gewordsJ Het bijsonder pigment aan dese wedstrijd was ulteraa het optreden van Luc Moens bi] de bezoekers. De Aalst, naar bleek helemaal niet onder de Indruk van sijn een/P® optreden tegen zijn gewezen ploegmaats en deed knc™w werk in het Kraainemse doel zodat trainer Mare Janssenz^60^ ook al een goede bekende bij Eendracht wellicht tevn001 d den zal geweest zijn. Eendracht lag er nochtans ter zeven fatale minutsi op gebrand de Brusselaars voor de thuisploeg. Morten* een pad in de korf te zetten, ondertussen ingekomeï Vooral tijdens de eerste helft voor Van Pottelberghe, haijk op speelde Aalst met een geen verhaal tegen het plot& uitstekende Van Pottelber- hard toeslaande Kraainerfc ghe in het doel zeer ge- en in één ruk ging het naas motiveerd en aangezien bei- 16-18 na drie-kwart wedaar 1 de ploegen er een hoog tem- strijd. D. Bayens kon nafrijdei po op nahielden, werd er even replikeren (17-18) maand bijzonder aantrekkelijk na 50' stond de Kraainemiécht handbal geproduceerd. De zege zo goed als vast (17-21®n wedstrijd verliep totaal ge- Van Pottelberghe, opnieu#M lijkopgaand. Geen van bei- tussen lat en palen, slaagd#® k< de ploegen slaagde erin er ook niet meer in de knajenst meer dan één doelpunt voor- spelende bezoekers het sco*t re sprong te nemen maar on- ren te beletten en ondankéroo der impuls van een raak M. Bayens nog voor 20-2f®t all werpende D. Bayens was zorgde bleek de 25-30 nedeihmes het toch de thuisploeg die laag voor Eendracht niet töoral meestal de leiding had. Na- vermijden. »id. f dat Kraainem de score had E.V. Aalst: Van Pottelbergbfcht geopend stelde Van Malde- en Mertens, M. Bayens 5,1 ren onmiddellijk gelijk en Bayens 1, D. Bayens 11 via 4-5 na 10' werd het eerste Steeman 3, Van Herrewe kwartier afgesloten met een ghe. De Jaegher, Van Ma 7-7 score. Langs M. Bayens deren 2, Van Der Borght knappe wedstrijd werd De Doncker 1, De Cock, het 9-8 10' voor de rust en R«MrT«n: met een treffer van Van Der r.V. kkt qt Borght werd de eerste helft KRAAINEM afgesloten met 13-12 cijfers. In het begin van de tweede helft bleek de thuisploeg op weg naar de zege. Langs een zeer opportune D. Bayens werd het 15-12 en na 38' leidde Aalst steeds met 16-13. Toen volgden er ech- Na een gelijkopgaande ee; ste helft (9-11) moest Coor» man en Co afhaken. Scoorden: De Boeck 2, Coo reman 9, Van Den Bossche De Jaegher 3. EVA Op woensdag 15 december heeft in het Lebbeekse sportkompleks het derde interscolair jeugdhandbal- tomooi plaats. Acht scholen werden ingeschreven en die zijn ver deeld in volgende reeksen: Poule A: Lagere afdeling, college Lebbeke, RBS Leb beke. RBS Sint-Gillis en BLO Buggenhout. Poule B: RBS Dendermonde, Hemaco Dendermonde, Gemeenteschool Waasmunster en RBS Buggenhout. Het programma wordt op één dag afgewerkt met de finale om 16.35 u. Daarin spelen de eersten van elke poule tegen mekaar. De wedstrijden duren telkens tweemaal tien minuten met twee minuten rust. De ploegen mogen bestaan uit jongens en meisjes uit het vijfde en zesde leerjaar, pupillen dus. Dit tomooi wordt georganiseerd door de Gemeentelij ke Sportdienst van Lebbeke met medewerking van V.H.V. en B.L.O.S.O. Dit 38 - 10.12.1982 - De Voorpost f LA Heren le Nationale Zat. 11/12 te 20.30 uur: Avanti Lebbeke - Grivegnée 2e Nationale LK. Zat. 11/12 te 21.00 uur: Duffel - EV. Aalst oor c le Landelijke le 1< Zon. 12/12 te 17.45 uur: Rosis Aalst - Fr. Beerse daan Zat. 11/12 te 19.45 uur: Robuco Buggenhout - Ajax Ie t Lebbeke tan tri 2e Landelijke nan Zon. 12/12 te 12.30 uur: Stenor 2 - Jochewoa Aalst fekwi Zon. 12/12 te 18.15 uur: H.B.C. Gent - Grembergse tog i Zon. 12/12 te 18.00 uur: Menen - Dendermonde tang« Zon. 12/12 te 15.00 uur: Sparta Aalst - Denderbelle ten d le Provinciale ongh Zat. 11/12 te 16.45 uur: Avanti 2 - S.K. Grembergen 2 egd. Zon. 12/12 te 15.00 uur: Lokeren - Waasmunster n eer ty___ itelkc Dam0B och.. le Nationale „i Zat. 11/12 te 17.45 uur Avanti Lebbeke - Tongeren le Landelijke terda Zon. 12/12 te 14.45 uur: Aalst Sportief - Meiveren „ra Zat. 11/12 te 18.30 uur: Duffel - E.V. Aalst ZL 2e Landelijke Zon. 12/12 te 13.30 uur: Avcmti Lebbeke 2 - Buggenhout Zat. 11/12 te 18.15 uur: Ap. Kortrijk - Olympia Aalst ..u.- Zat. 11/12 te 18.00 uur: G.S.K. Hamme - R.B. Dender- 0 monde naok nuu» ROBUCO BUGGENHOUT - ANTWERP: 23-21 Gedurende 4C heeft Bug genhout sprankelend hand bal gebracht en de tegen stander in alle spelonderde- len overklast. Het Buggen- houtse overwicht werd tij dens dese periode ook ruim in doelpunten omgezet zo dat 20* voor het einde het overspeelde Antwerp naar een 21-11 score opkeek. De Buggenhoutse coach vond het toen welletjes en samen met het feit dat het duo Brouillard-De Vuyst bij het streng maar goed lei dende scheidsrechtersduo geboekt stond met 2 straftij den maakte dat Broeck- meyer geen risico's meer nam en ruim speelgelegen- heid gaf aan zijn wisselspe lers. Meteen brak het tempo bij de thuisploeg en hiervan kon Antwerp gebruik maken om naar het wedstrijdeinde toe. nog te naderen tot 23-21. De wedstrijd startte ophef makend. Na amper 4' spelen leidde Robuco reeds met 4-0 en De Maerschalck en Brouillard zorgden zelfs voor 7-1 na 6*. Een collectief uit stekend Buggenhout nam dan wat gas terug maar via 12-6 na 20' werd de rust be reikt met een 14-9 voor sprong. Ook na de rust bleef Buggenhout bijzonder goed spelen. Een uitstekende Ver- maesen en een trefzekere Van Nuffel schraagden een uitstekend spelend Buggen hout en ook Van Damme speelde weer knap zodat via 18-11 na 35' het scorebord 21- 11 aanwees na 39". Toen was de wedstrijd duidelijk ge speeld en ondanks Antwerp nog naderde tot 22-19 6' voor het einde, werd de thuis ploeg nooit meer erg be dreigd. Als Van Nuffel er 23- 19 van maakte kwam Ver- maesen opnieuw Vermeir vervangen in het Robuco doel en meteen won Robuco een wedstrijd waarin zij ge durende 40* echt prachtig handbal hadden gespeeld, 'buggenhout: Vermaesen en Vermeir, Brouillard 4, De Maerschalck 3, Van Damme 4, De Proft 2, De Vuyst 2, Van Nuffel 7, J. Van Damme, Van Rompaye, Vercammen. RESERVEN: ROBUCO BUGGENHOUT 11 ANTWERP 10 De Robuco invallers met een knappe Vermeir in doel, speelden een uitstekende wedstrijd. Na een gelijkop gaande eerste helft (rust 4-3) werd het 11-10 4' voor het einde. De ervaren Van Rom paye zorgde toen dat de ze ge Buggenhout niet meer ontglipte. Scoorden: Moyersoon 1. Vrij- ders 2, Vercammen 2, P. Ver meir 1, Verheyden 2. EVA BRABO DENDERBELLE H.B.C. GENT 17 21 Brabo Denderbelle, zonder soldaat Bouteille en de ge kwetste Van Lembergen heeft slechts gedurende 20' weerstand kunnen bieden aan een fysisch sterker en over meer schietkracht be schikkend Gent. Brabo ge loofde voor de wedstrijd nochtans in zijn kansen en men zeker niet zeggen dat 1* LANDELIJKE Vanaf 14.12 starten de eerste wedstrijden in de voor- ronde van de Beker van Oost-Vlaanderen. Het Provin- ciaal Komitee Oost-Vlaanderen, organisator van deze Bekerkompetitie, noteerde 16 inschrijvingen bij de heren en 8 bij de dames. Daar de kompetitiekalender niet toelaat de schiftingen tijdens week-ends te laten spelen liet men de klubs xrij om, binnen een bepaal- de periode, hun wedstrijden mid-weeks te spelen. De eerste periode wordt gespeeld tussen 12.12 en 22.12.1982. rre£ De wedstrijden Heren Dinsdag 14/12 te 19 uur: Sparta Aalst - Avanti I (S.H. Ten Rozen) [Jod Donderdag 23/12 te 19 uur: Dendermonde 2 - Gent Dinsdag 21/12 te 21.15 uur: E.V. Aalst - Temse H| Vrijdag 17/12 te 19 uur: Brabo Denderbelle - Avanti 2 gr 1 Vrijdag 21/22 te 19.00 uur: Lokeren - Ajax Lebbeke Dinsdag 21/12 te 19.45 uur: Buggenhout - Jochewoa tidde Aalst Donderdag 16/12 te 19.30 uur: Ajax Lebbeke 2 Dendermonde 1 saf I bn vi - sndel Dames Zaterdag 18/12 te 15.30 uur: R.B. Dendermonde-Bug- nJ' genhout Woensdag 22/12 te 21.15 uur: Gent - Avanti 1 '•tf® Zaterdag 18/12 te 20.00 uur: Hamme - Aalst Sportief n Dinsdag 21/12 te 18.30 uur: Avanti 2 - E.V. Aalst seatii EVA H I" taksli 1 hfexu 2* NATIONALE mar De handballers van Rosis Aalst verloren met 14-13 tegen Ajax- Lebbeke (c) Ajax Lebbeke-Rosis Aalst (c) AJAX LEBBEKE - ROSIS AALST: 14-13 Het derby tussen leider Ajax Lebbeke en het met degrada tie bedreigde Rosis Aalst is geen hoogvlieger geworden. Beide ploegen waren gehandürapt aan de beginworp ver schenen en vooral bij Ajax viel het op dat het ontbreken van het duo M. Huyck - M. Hendrickx, het spelpatroon totaal ontregelde. De Ajaxleden mogen dan ook van geluk spreken dat zi] de twee punten behielden want nu dat Houthalen totaal onverwacht puntenverlies leed te Kortrijk verstevigen zij nog hun leidersplaats na een prestatie die we toch als ondermaats mogen betitelen. Rosis Aalst daarentegen moet wel in sak en as zitten. 1* Nationale In. Fem. Hasselt - Avanti Lebbeke: 14-15 Inderdaad, tegen dit Ajax was het mogelijk geweesi punten te rapen en het niet onwaarschijnlijk dat dc onbeschi kbaarheid van het duo De Man-Corthals hen hier de das omdeed. De Aal- stenaars verliezen echter te veel van mogelijkheden door regelmatig erg zenuw achtig te reageren op scheidsrechterlijke beslis singen en wij kunnen ons niet van de indruk ontdoen dat sommige Rosis-spelers zoals de jonge De Letter hiermee in de problemen zullen geraken. De wed strijd startte hoopgevend voor de thuisploeg die, langs een opportune D. Huyck, met 3-0 leidde na 13'. De Lebbeekse start bleek echter maar strovuur want langs P. Bomon kon Rosis gelijk stellen even na het eerste kwartier (3-3). D. Ver- tneiren de laatste weken toch wel erg nuttig voor Ajax bracht Lebbeke opnieuw voor maar het duurde toch tot de 18* minuut (4-4) vooral eer Ajax opnieuw enigszins zichzelf werd. Een zwoegen de Dirk Huyck zorgde voor 7- 4 na 24' en Van Medegael op aanspelen van keeper De Bruyn ging er alleen van door om Ajax op zijn maxi mum voorsprong te brengen (8-4 6' voor de rust). Een niet afgevend en vooral op inzet spelend Rosis kon voor de rust echter nog aanpikken en met een 8-7 ruststand kon de wedstrijd nog alle kanten uit. Tijdens de tweede helft hetzelfde spelbeeld, twee ploegen die streden voor el ke bal maar echt mooie spe- lontwikkelingen waren zeld zaam. D. Huyck vrijwel alleen als scoorder kon via 10-9 na 40' Ajax 13-9 voor brengen maar aangezien zo wel keeper Dierick, ingeko men voor De Bruyn, als keeper Van Langenhove bij Aalst lieten zich opmerken zodat men erg moeilijk tot scoren kwam. Van Langen hove stopte twee «gemaak te» doelpunten en Dierick verijdelde twee 7-m worpen en een open doelkans. Van de 45* tot de 52* minuut werd er niet gescoord en ondanks Aalst "De Letter verloor met een rode kaart, kon Bomon ondanks numerieke* minder heid Rosis terug brengen tot 13-11. Meert zorgde zelfs voor 13-12 5' voor het einde zodat de thuisploea noa een Verpoest voorspelt voor Brabo Denderbelle weer een moeilijk seizoen (v) erg moeilijk wedstrijdeinde meemaakte. P. Vermeiren zorgde weliswaar nog voor 14-12 2' voor het einde maar tijdens de laatste minuut bracht Bomon Rosis op nieuw langszij (14-13). Ver der raakte Aalst echter niet meer en al bij al was de Ajax taak volbracht. Zonder het koninginnen-duo M. Huyck - M. Hendrickx, was winnen inderdaad de enige opdracht. Hoe het gebeurde heeft bij de eindafrekening inderdaad geen belang. Ajax Lebbeke: De Bruyn en Dierick, Van Geel, Jacobs, Quidé, P. Vermeiren 1, De Proft, D. Huyck 10, Van Me degael 2, D. Vermeiren 1. Rosis Aalst: Van Langenho ve en Coen, Van Herrewe- ghe, Bomon 7, Droessaert 2, D. Van Herreweghe 2, L. Van Nieuwenborgh 1, W. Van Nieuwenborgh, De Letter, Meert 1, Roelandt. Na negen wedstrijden blijft Avanti nog steeds onversla gen en dankzij de hardnek kige bevochten zege te Has selt telt deze Limburgse ploeg nu drie punten achter stand. Hierdoor blijft Has selt tweede gerangschikt, maar de toestand is nu ge woonweg schitterend voor de ploeg van trainster This- sen die dankzij deze over winning nu toch wel een optie op de landstitel neemt. Die trainster Thissen was zaterdagavond wellicht de gelukkigste vrouw die men zich kan voorstellen. Inder daad, uit een lang gesprek met haar distileren wij het volgende: «deze wedstrijd heeft mij sterk aangegre pen. Vennema, de trainster- speelster van Hasselt en te vens trainster van de Natio nale ploeg en ik voeren al een tijdje een koude oorlog i.v.m. haar houding ten overstaan van mijn speel sters die opgeroepen zijn voor de nationale trainin gen. Het was dus voor mij een persoonlijke voldoening in Hasselt te winnen. Maar nog meer plezier beleefde ik aan de manier waarop de meisjes dit voor mekaar brachten. De ploeg was tot in de de tails klaar gemaakt voor de ze opdracht en het taktisch plan werd door hen perfekt uitgevoerd. Dat Hilde Bleyaert met een persoonlij ke bewaking zou bedacht worden was voorzien. Hilde stelde zich totaal in funktie van het resultaat en ging op rechts een verdedigster be zighouden. Ondertussen gingen de anderen steeds de 6 meter zone opzoeken en tegen de grote en stevige zes-nul verdediging thuis ploeg met het verwachte re sultaat. Vooral Biesemans. nog onbekend te Hasselt, speelde zich zowel aanval lend als verdedigend in de kijker en speelde een door slaggevende rol in het beha len van dit resultaat». Tot daar Thissen die duidelijk nog nagenoot van deze voor Avanti zo belangrijke zege. Het werd mogelijk geen erg hoogstaande wedstrijd te Hasselt, de inzet was wel licht te groot om «akade- misch» handbal te spelen maar de inzet van beide ploegen was des te groter. Avanti begon erg sterk en langs de snelle Lissens knappe wedstrijd en Bleyaert werd het 0-2 na 4'. Na 11' was de thuisploeg echter op voorsprong geko men (4-3) maar langs Van Damme, Lissens en Bleyaert stelde Avanti orde op zaken en na 18' wees het scorebord 4-6 aan. Via 5-7 kon Hasselt echter de rust bereiken met een 7-7 score langs de sterke Ceyssens. De wedstrijd bleef erg spannend en na dat Hasselt 9-7 was voor ge raakt, kon Avanti langs Cal- lens opnieuw 9-11 voorko men na driekwart wedstrijd. Nu werd het nog spannen der en het was de nochtans met een handkwetsuur suk kelende Biesemans die via 12-12 Lebbeke 13-15 voor bracht 7 voor het einde. Van Den Bone en Moonen bleven gouden passen uit strooien en een knappe Van Langenhove in het Lebbeek se doel verhinderde Hasselt verder te naderen dan 14-15. Meteen won Avanti deze topper maar even belangrijk is wel de enorme vooruit gang waarvan de Lebbeek se meisjes blijk geven. Met trainster Thissen is men beslist op het goede pad. Avanti: Hauwelaerts en Van Langenhove, Bleyaert 5, Van Damme 2, Cools, Cal- lens 2, Van Den Broeck, De Geest, Lissens 3, Van Den Borre 1. Moonen, Biesemans 2- EVA

De Voorpost | 1982 | | pagina 10