Vlaamse wielerbond huldigde kampioenen Ie Wieze - Wielrennen runo Vehent uit Zele «est voor het veldrijden feyn-Weyn weer nipt zwakker lan Van Bruysel - Aerts te Gent - "tl WIELRENNEN De Voorpost -10.12.1982 - 41 Uhoewel fi«lnnn< il Bruno Vehent pa» 20 Jaar Is, hooft hij rood» gekozen welke richting in hot ilnnnen hl) uit wil. Hij ervaarde in do voorbije seizoenen dat hij als wegrenner te oepsrkt is om uit het naamloze peloton van de meelopers te komen. Hij is van nature uit teen winnaarstype. omdat het hem aan snelheid ontbreekt. In zijn JunioreBtijd behoorde IJ regelmatig tot de smaakmakers van de wedstrijd. Bi] de prijsuitreiking ontving hij lte!nt#r meestal één van de minder gevulde omslagen. uio Vehent, de Zeelse cyclocrosser (bvw)^ irig jaar probeerde hij het gemaakt. Hij schreef zich- 1 veldrijder en al direkt zelf af als wegrenner en zou side hij een natuurlijk vanaf het seizoen 1982-83 olog. gekoppeld aan am- zijn mogelijkheden als cy- 'ie. Zijn keuze was vlug clocrosser testen. Tijdens het voorbije wegseizoen reed hij op onregelmatige tijdstippen anderhalf uur mee tijdens liefhebberswed strijden. Hij was evenwel van in de zomerperiode druk bezig met een cross-sche ma. Hij koos voor de trainin gen van Bert Vermeire. Hij volgde in het voorseizoen twee tot drie keer de speci fieke oefeningen en drie maal per week liep hij 5 tot 6 km. Tot hiertoe moest Bruno zich tevreden stellen met een stel ereplaatsen, maar een overwinning zat er nog niet in. De kleine pittige Zeie naar zoekt naar geen veront schuldigingen, maar is zo fair om toe te geven dat hij nu ervaart dat hij fouten maakte om tot een hoger wedstrijdritme te komen. «Een kollektief trainings schema is niet altijd goed. Ik heb voor mezelf uitge maakt, dat ik alleen maar baat haal, wanneer er hard labeur moet gedaan wor den. Ik ben niet de man van de lichtlopende omlopen: Het moet zwaar zijn en dat houdt ook in dat de voorbe reiding in die zin moet ge beuren. Ik had een zeer slechte seizoenstart. Van de eerste vijf crossen moest ik vier opgeven. Ik ben dan twee keer anderhalf uur per week gaan trainen op de Berlaarse konijneberg en het konditiepeil steeg. Ik voel nu ook aan dat het fout was om te weinig op de weg te rijden. Ik heb een gebrek aan weerstand en souples se. In de toekomst zal ik vanaf de maanden juli-au- gustus op de weg beginnen rijden. Inzonder de wedstrij den te Zele of in de onmid dellijke omgeving. Ik zal dan geen konditieachter- stand hebben als de eerste crossen beginnen. Ik maak me geen begoochelingen en beschouw het eerste echt crossseizoen als een aan loopperiode. Ik ben pas 20 en ik geef mezelf nog twee tot drie seizoenen respijt om een rol te spelen. Ik ben nu B-crosser of liefhebber, maar toch rijd ik liefst bij de A-kategorie. Daar leert men veel meer. En het is met vallen en opstaan, dat men iets bereikt. Zonder de am bitie van een winnaar te hebben, staat voor dit sei zoen mijn voorbereiding in het teken van het Belgisch kampioenschap dat op 30 ja nuari 1983 te Overijse wordt gereden. Het is inzonder de omloop die mij interesseert. Het is een zeer zware om loop en het is daar dat ik mij terdege kan uitleven. Mijn twee beste prestaties van dit seizoen leverde ik in zware crossen. Te Overijse met de A-renners werd het een 14* plaats met 72 ver trekkers en te Ottergem bij de B-rijders werd ik tweede. In de optiek van de titelren zal ik op training wat stoom aflaten en anderzijds' zal ik mijn wedstrijdkeuze laten vallen op Brabantse crossen». Bruno Vehent staat niet te trappelen van ongeduld om met een welgevuld palma res te zwaaien. Hij is eerder het type van de sportman, die zijn opgang geleidelijk wil bekomen. Toch mag hij dit seizoen niet klagen. Mooie ereplaatsen, waar al leen nog het orgelpunt van een overwinning aan ont breekt. In de B-crossen be haalde hij volgende uit- slagen: Vossen: 45 vertrekkers 4e, Wichelen: 35 vertrekkers 4e, Lochristi: 25 vertrekkers 4e; Stokene: 28 vertrekkers 5e; Zaffelare 29 vertrekkers 4e; Ottergem: 45 vertrekkers 2e; Lokeren: 56 vertrekkers 6e; Hamme St.-Anna: 38 vertrek kers 2e; A-crossen: Overijse - Maleizen: 72 vertrekkers 14e. Massemen: 45 vertrek kers 8e, Schoonaarde: 55 vertrekkers: 10e. Bruno Vehent ontbreekt het ook aan wat meeval. Hij had tot hiertoe nog geen geluk bij de loting. Hij trok steeds een nummer waardoor hij achteraan diende te starten en ook dat is een handikap. BENO Bij de Lokerse Durmespurters werd Marcel Naudts kampioen van de zondagsritten WWF-Veldrijden te Vlierzele Al was de omloop te Vlierzele gedeeltelijk gemakkelijk, er was ook een modderig en klimmend stuk. Vele deelnemers hebben het parcours onderschat en kregen tegen het einde van de wedstrijd de klop van de hamer. ndt inton j»t nationaal B-C 1-C 2 tor- >i van badmintonclub De uit Gent ging afgelo- n weekend door in zeker 1 móóiste sporthal van 'it-Vlaanderen, sporthal itgoyen te Mariakerke. Lieve liet echter organi- oiisch al eens een steek l*n. Regelmatig waren er W «n soms zelfs zeven van ^twaalf terreinen onbezet, tot 45 minuten J-oterstand op het schema P«tond. Opletten hiermee [j°^de eerstvolgende uit- M tomooi zelf kon in zulk D prachtige zaal niet an- n dan prachtige wedstrij- •D opleveren. Zoals de l/4e die B 1 Mare Aerts fc"uiOV*r ovenoen8 B 1 Ru- [MVsyn plaatste. Aerts die sterker speelt dan werd toch in twee door deze laatste ge it. Weyn moest echter tot uiterste gaan. In halve finale zag Rudy zich ge plaatst tegenover broer Frankie die uiteindelijk ster ker bleek te zijn, maar de overwinning van het heren enkel aan Antwerpenaar J. Mosar moest laten. Het dubbel heren was een wederuitgave van de finale in Temse waar Aerts-Van Bruysel werden gekonfron- teerd met Weyn-Weyn. Tem- senaren Aerts - Van Bruysel oefenen in Antwerpen, wal blijkbaar nog steeds de sterkste badmintonprovin- cie is en dit liet sporen na. Weyn-Weyn zette alles op twee sets en vooral Frankie hoopte met zijn betere kon- ditie respekt af te dwingen. Tevergeefsl De perfekte sneltrein Aerts - Van Bruysel overdonderde hen in een zeer-lange finale, die echter niet geldig was.. Een andere Weyn, Peter nu, klopte een met enkelkwetsuren ge plaagde Van Der Streeck in Jcwartfinale. Peter speelde zijn laatste van de twee ver plichte C-tomooien voor hij naar een B-klassement stijgt. Volgend weekend speelt hij zijn eerste B-tor nooi in eigen zaal te Sint- Niklaas. In halve finale moest hij de duimen leggen tegen een knap presterende Haelvoet van de thuisploeg. Ondertussen had DTdeede- ne P. Tack in drie sets uitge schakeld en moest nog en kel Haelvoet kloppen om de finale te winnen. De gekrul de DUeedene vergiste zich deerlijk en moest de over winning aan Luc Haelvoet laten. Spijtig genoeg geen B-klassement voor Haelvoet doordat er ook hier niet vol doende inschrijvingen wer den genoteerd. In halve fi nale van het heren dubbel dat nu wel eens geldig was, werd de hoop van diezelfde D'Heedene met partner Der- veaux ook deze maal geen werkelijkheid. Van Der Streeck-Van Hoorde waren echter te sterk. De Lancker-Gilson hadden Beeck-Van Hee verslagen en moesten het opnemen tegen de andere finalisten Van Der Streeck-Van Hoorde. Voor jan De Lancker van het Gentse Vulcain stnd er veel op het spel. Won hij- deze finale, dan speelt hij over drie weken in de B. Maar de tegenstanders waren ook zo maar niet de eerste de bes ten. De wedstrijd ging gelijk op. En deze maal van enkelverstevigers voorziene Van Der Streeck smashte de Gentenaren in de vernie ling. Maar toch wonnen De Lancker-Gilson de eersie set. Zenuwen en heel veel pech voor hun tegenstan ders was uiteindelijk de re den dat Gilson-De Lancker met 15-12 'de tweede set op hun aktief schreven en een juichende jan De Lancker zijn overgang naar de B kon beginnen te vieren. Het gemengd dubbel in de C 1 was een thuiswedstrijd tussen ex-PBO trainers Ver linden en Haelvoet. Waar om Verlinden met partner Verhaege het uiteindelijk haalden blijft een mirakel, maar kom Haelvoet had toch al het heren enkel gewon nen, dus... In de laagste reeks waar iedereen moet beginnen de C 2 won Guido De Cramer van Blankenbergse het he ren enkel en wordt door deze prestatie C 1. Hetzelfde voor de jonge Elisabeth Teske van Vulcain maar in het da mes enkel en Chantal Goig- ne uit Oedelem de met haar Gentse X-partner Rita Hae- geman de finale dames dub bel won. Puike prestatie ook van Gilbert Schelstraete en Gilbert Reinier die het heren dubbel wonnen, maar nog één overwinning in deze discipline of het gemengd dubbel nodig hebben om te stijgen. Een bijzonder opge merkte prestatie van Linda Le Bon van Smash Antwer pen die op dit tomooi A 2 werd. (L.C.) Bij de onafhankelijken koos nationaal kampioen Willy Nuel reeds vanaf de eerste ronde het hazepad. Johny De Waegeneer die een sterke wedstrijd reed, twijfelde om mee te springen en dat kost te hem waarschijnlijk een tweede plaats. Paul Bické had reeds pech in de eerste ronde en kwam er als voor laatste door. Hij remonteer- de echter iedereen en werd knap tweede. Willy Nuel bleek buiten schot. Hij moest niet eens het uiterste vergen om zijn zoveelste sei zoenzege te behalen. Bij de veteranen-A startte Guy Soil bliksemsnel, maar hield dat niet vol. Felix De Braeckeleer nam fors over en kwam aan de leiding. De slecht gestarte Clement Van den Broeck, die bovendien nog pech had en de plaatse lijke renner, nationaal kam pioen Georges Wijnendae- le, die door zijn zenuwen werd verraden, bewogen hemel en aarde om nog aan te sluiten bij de leider, maar hoe zeer ze zich ook inspan den, Felix verkeerde in top- konditie, vooral in het mod derige en klimmende ge deelte. Hij bolde over de eindstreep met een minuut voorsprong. Bij de veteranen-B stond er geen maat op kampioen Lu- cien Van Impe. Serge Bie legde zich te vlug neer bij dat meesterschap. Ronny Scheerlinck is werkelijk dé pechvogel Van de laatste weken. Goed gestart in ge zelschap van Marcel Schud- dinck en Robert Cobbaut, leed hij voor de vierde keer zadelbreuk. Tijdens de laat ste wedstrijden kreeg hij bo vendien een hele reeks bandbreuken. De talrijk op gekomen supporters waren enigszins ontgoocheld over de achtste plaats van het plaatselijk idool Willy Van der Eecken die dit seizoen steeds bij de eerste vijf was geëindigd. Verschillende renners van diverse andere bonden en federaties boden zich ter in schrijvingstafel aan maar werden prompt geweigerd vermits er op de dag van de wedstrijd geen renners wor den aangesloten. Dat moet gebeuren tijdens de week dagen op nr. 052-35.91.79. De federatie wil immers geen renners aan andere bonden ontfutselen, een sportief gebaar vanwege het bestuur t.o.v. de andere bonden. Uitslag: onafhankelijken: 1. Willy Nuel, 2. Paul Bické, 3. johny De Waegeneer, 4. Pierre De Baerdemaecker, 5. Herman Jacobs, 6. Eddy De Rop, 7. Hedwig e Block, 8. Achiel Clerick, 9. Herman De Gent, 10. Remy Heymans. Veteranen-A: 1. Felix De Braeckeleer, 2. Clement Van den Broeck, 3. Georges Wijnendaele, 4. Frans Van Impe, 5. Jozef Ge- vaert, 6. Roger Van Weze- mael, 7. Modest Huyse- ghems, 8. Guy Soil, 9. Neckleput, 10. Francois Bouchez. Veteranen-B: 1. Lucien Van Impe, 2. Serge Bie, 3. Marcel Schuddinck, 4. Robert Cobbaut, 5. Ray mond De Koster, 6. Ronny Scheerlinck, 7. Etienne Mor tens, 8. Willy Van der Eec ken, 9. Hervé Verstraeten, 10. Alois Arijs. Aalsters jeugdvoetbal. De knapen van Meldert (per) vierhonderd leden ber om 15u in Baasrode, de Vlaamse wielerbond meer bepaald in het café JIf 'W; an in de feestzaal «Wie- Vissershof (Vlassenbroek). iof» te Wieze verenigd Op zondag 26 december in aanleiding van het Wilrijk (domein Fort VI) en 1 >11^111^11 rlijks V.W.B.-feest. Voor- dat vanaf 15u. Verder op W" itter Van Ingelghem voerde zondag 16 januari in Bug- ,.m j. yÊfÊjÊM het woord. Hij noemde genhout-bos (Branddreef 19) kM AL >t voorbije seizoen ten vol- en dat eveneens om 15 u. C geslaagd. Er werden niet Volgende personen werken inder dan zeventig wed- momenteel mee aan de |||^H ijden georganiseerd. Bo- Vlaamse Wielrijdersbond. mêflm tdien telt de V.W.B. als- F. Van Ingelghem (voorzit- stijgend leden- ter). J.B.O. Paternoster. Ro- yjjÉHp3|H| ital dat momenteel de ger Praet, Mevr. Van den heeft bereikt. De h. Van Bossche-Vercammen, Mevr. "^ngelghem stelde voor vol- Heymans-Huyck, Mevr. Van "jend seizoen nog meer or- Ingelghem, Mej. Marleen Ter gelegenheid van de viering der kampioenen van de janisaties in het vooruit- Praet, Mej. Anita Praet en Vlaamse Wielerbond nam Frans Van Ingelghem een Scht. Voortaan zullen de mevr. Eeckhoudt-Buys. interview af van Anne-Marie Van Nuffel (c) wedstrijden ook op andere De eerste oefencross van de lagen dan tijdens het week- V.W.B. wordt georganiseerd tijdens het weekeind van 12 bedraagt 12.000 fr. Daar is •inde worden georgani- op 27 februari terwijl de ope- maart. De kostprijs voor een ook alles inbegrepen. 1. Hij hoopte bovendien ningskoers wordt verreden wedstrijd alle categorieën E.D.M. >lgeud jaar het streefcijfer duizend leden te be- liken. deze toespraak werden ile topatleten onder- ,._jgd. Het ging hem hier (37 Cjm atletiekkampioene An- 3 Weiie-Marie Van Nuffel. Om xittredend prof Willy D« WE^Ssest. Tenslotte werd ooi ïoa van gedachten gewis isld met de Ideale figuur er w-wielrenner Herman Vrij tori. Uadien werd overgegaan to' ie huldiging van de natio jale kampioenen. Hiervooi in aanmerking: 'illy Van Elsuwe uit Den leeuw (cat A), Karei _*.-j,iercx uit Ekeren (cat B) en os Carpentier uit Arendonk I cat C). Vervolgens werden 1 i provinciale kampioenen 1 ilauwerd evenals alle ver-1 lelijke leden. Het ge- >1 werd afgerond met e feest dat uitliep tot in vroege uurtjes. Verdere iviteiten van de Vlaamse f 'ielerbond staan op het ge- zaterdag 18 decern- B)e kampioenen van de Vlaamse Wielerbond met hun trofeeën (c) De Lokerse Durmespurters vierden hun klubkampioenen tijdens het jaarlijks gezellig samenzijn. Willy Puimege werd algemeen kampioen (dm) Naar jaarlijkse gewoonte hielden de wielertoeristen «De stoofpotters» hun gezamenlijk etentje te Wieze. (c)

De Voorpost | 1982 | | pagina 13