f sus»tsrz ■»- s*- de- Domien Puylaert kreeg Sint-Niklase prijs voor sportverdiente Zele eerste fairploy pilootgemeente van het land Aktieve ruitersklub «De Hoefslag» sluif seizoen ai met dressnarwedstrijd L.R.V.-Indoorjumping te Zele Crosser Eric Brems heeft een nieuwe motor 44 - 10.12.1982 - De Voorpost^ I PAARDESPORT Manége «De Hoefslag» aan de Erondegemse Zandstraat was vorige zondag het to neel van een dressuurwed- strijd. Meteen ook de laatste aktiviteit van het huidig sei zoen. Slechts vier deelne mers durfden het aan te be ginnen aan de aartsmoeilij- ke proef die zowat de toets steen voor de opleiding in Opnieuw werd beroep ge daan op een nationaal er kend jurylid van de federa tie, Eddy Heyndrick en ook op de vertrouwde figuur Re- né Van der Haegen. De algemene vaststelling van de jury na de wedstrijd was, dat in vergelijking met de dressuur eerder op het jaar er een vooruitgang van 10% op de prestaties te note ren viel. Bij de eerste dressuurwed- strijd was er een proef voor beginnelingen voorzien, doch de korrektheid van de jury, die bitter weinig pun ten toekende, veroorzaakte wel ontmoediging bij die mensen zodat er ditmaal geen kandidaten kwamen opdagen... Een vingerwij zing voor de organisatoren? Toon Depaepe en Anny De Windt van «De Hoefslag» zijn ongelooflijk bedrijvig op gebied van de paardesport, worden zij niet een beetje te veeleisend ten opzichte van beginnende ruiters? Om kwaliteit te krijgen mag je natuurlijk niette gemakke lijk zijn, maar al te streng zijn levert vaak negatieve uitslagen op... De uitslagen: B-l en B-2 proef kregen een identieke uitslag: 1. Patrick Goossens op Chico 2. Geert De Windt op Quastor 3. Jean-Pierre Bruylandt op Whisky 4. Christa Van Langenhove op Clem. Geert De Windt won de L-2 proef eveneens op Quastor. Op zaterdag 18 december e.k. te 20 uur licht «De Hoefslag» in een vergade ring zijn aktiviteiten voor 1383 toe. C.T. Dressuurwedstrijd in de Manége Hoefslag te Erondegem (clp) Na enige jaren onderbre king pakt L.R.V.-Zele weer uit met een indoorjumping in manége The Blue Birds te Zele. Op 12 december komen een honderdtal kombinaties in het strijdperk voor elk twee wedstrijden. In vier ver schillende springklassen zullen zij uitmaken wie de beste is. De wedstrijd gaat van start met de klasse «be ginnelingen» om 9.30 u. De klasse indeling slaat terug op de paarden. Paarden die nog weinig of geen ervaring hebben starten uiteraard in de laagste klasse. Van Zeel- se zijde kijkt men uit naar de eerste parcoursen van de twee Bianca's, bereden door Dominique Haentjens en Gerard De Coster. De trai ningen laten het beste ver hopen. Annick en Peter Van Kerckhove en Antoine De Wandel willen zich ook niet onbetuigd laten. Met een beetje geluk zit er ook voor hen een foutloos parcours in. De Zeelse ponyklub le verde reeds drie jonge rui ters af. Hiervan zullen Con- ny Claessens en Jan Wuy- tack hun reputatie moeten waarmaken in hun eerste «grote» jumping. Welke krachtpatserijen Tarzan ons gaat tonen weet men nooit. Met Patrick Van Meerssche kan hij voor de verrassing zorgen. De klasse «licht» zal gaan over een parcours tot 1,10 m. Aan de heftige Vicky zal Willy Van Kerckhove meer dan de handen vol hebben. Hopelijk komt Hermes van Myriam Moens ook aan zijn trekken. Joris D'Heer met Ur- fa en Dirk Wuytack met Prins vervolledigen het Zeels kwartet in deze reeks. Hopelijk komt ook nog Car los De Bock de groep aan vullen met Albino. In de klasse «midden» tot 1,20 m starten twee Zeienaars: Her man Van Driessche met Vampier en Ugano en Hugo De Kimpe met Vaillant. De Sint-Niklase sportkampioenen werden gehuldigd op het stadhuis (Iv) ■Niklaa Op saterdag 4 december had op het stadhuis te Sint- Niklaas de uitreiking plaats van de «Prijs voor Sportver- dlenste 1982». Naast burgemeester De Vidts werd er ook het woord gevoerd door schepen van sport De Wlnne, waarna de uitreiking van het stadsplaket aan de laureaat plaats had. De nationale kampioenen kregen medailles en de sportverenigingen die speciaal presteerden werden be dacht met een schotel. Na het dankwoord namens de stedelijke sportraad, repte iedereen zich naar de receptie. De klasse «zwaar» brengt 's middags zeer goede paar den in de piste. Ex-kam- pioen Poseidon bereden door Michiel Daem is reeds als deelnemer genoteerd. Ook de stal Beckaert brengt enige paarden in de strijd, vooral dan in de hoogste klasse. Op eigen terrein vor men ze zeker de te kloppen kombinaties. Het loont beslist de moeite om een sportief zondagsuit stapje naar rijbaan The Blue Birds te doen op 12 decem ber. Spektakel gewaarborgd van halftien tot vijf uur in de namiddag. BENO BASKET Paul Steenhaut te sterk voer Cockpit Zorba COCKPIT ZORBA - BBC OLFIT: 64-88 Om Edwin Schorr eel te stop pen had BBC. Cockpit Zorba bewust gekozen voor een 1- 3-1 zone verdediging. Edwin Schorreel werd wel geremd in zijn akties, doch langs grote jongens Pol Steenhout en Mare De Wilde ging Olfit reeds in de eerste minuten regelrecht naar een ruime overwinning. Na Iff was de wedstrijd reeds gespeeld bij een 6-25 stand. Langs Ferre Van den Hauwe en Wim Possé kon Cockpit Zorba in de 15' 17-30 wel een deel van zijn achterstand goedma ken, doch aan de rust was het verschil opnieuw opge lopen tot 25-48. De schaap jes waren op het droge voor Olfit. Nog even lieten Van den Hauwe en Possé de schijn te zullen terugkomen 51-62, doch Pol Steenhout en nu ook Edwin Schorreel zorgden voor een riante 64- 88 overwinning. Cockpit Zorba: Possé 16, Fene Van den Hauwe 25, Rasschaert 8, De Wuffel 9, Guy Van den Hauwe 6. Olfit: Steenhout 26, Schor reel 167, De Wilde 18, Van der Ghijlen 15, Van Callen- berghe 8, De Saedeleer 5. V.E.M. BBC TORENHOF 79 BBC BORGHMANS 64 Borghmans, thans met zes spelers, maar zon der Fr. Verhulst, vorm de nooit een bedrei ging voor Torenhof. De thuisploeg kende een goede start en liep na 11 min. vlot uit tot 24-8. J. Tembuyser met ze ven op tien, L. Lefèvre met vijf op tien en B. Borms met vier op ze ven waren de grote be werkers van een rian te 38-24 rustand. Ook na de rust kwam er geen echt gevaar van de bezoekers die in G. Van Gijseghem en B. Sterck hun beste af werkers hadden. To renhof kon zich zelfs veroorloven de uitblin kers van de eerste helft vroegtijdig naar de bank te halen. Maakten de punten: Torenhof: L. Lefèvre 20, B. Borms 19, J. Tem buyser 16, E. Impens 9, R. Van Den Bossche 8, P. Stadtfeld 4, J. Gee- rinckx 3. Borghmans: G. Van Gijseghem 24, B. Sterck 20, L. Teerlinck 16, L. Van Der Borght 4. V.E.M. Schepen De Winne vond het verheugend dat de jeugd zeer goed vertegenwoordigd was tussen diegenen die in aanmerking kwamen voor een eervolle vermelding. Hij had tijdens het voorbije sei zoen vastgesteld dat, on danks de ruime akkomoda- ties die Sint-Niklaas ter be schikking heeft, er nog steeds ploegen zijn die zoe ken naar een geschikte zaal om hun sport te beoefenen. Dat wijst op een grote voor uitgang van de sportbeoefe ning, meende hij. Alvorens over te gaan tot de huldiging van de nationale kampioenen, werd de prijs van Sportverdienste 1982 uitgereikt. DOMIEN PUYLAERT De 73-jarige Domien maakte als twaalfjarige kennis met het tumen en heeft er de rest van zijn leven aan gewijd. Eerst als turner en akrobaat en later als trainer. Zijn in teresse leidt hem nog steeds naar alle grote internationa le wedstrijden waar hij door zijn bekende verschijning toegang wist te verkrijgen tot de trainingszalen. Ongeveer twintig jaar traint hij samen met Willy Van Wauwe de talentvolle leden van Turnkring Rust-Roest. Mede door zijn toedoen vond die vereniging een onderko men in sporthal De Witte Molen. Op zijn leeftijd brengt hij nog steeds de energie op om wekelijks zes acht uren training te ver zorgen voor de keurgroep. Om al deze redenen kon het stadsbestuur zich gemakke lijk akkoord verklaren met de keuze van de sportraad en lauwerde Domien Puy laert als sportlaureaat 1982. KAMPIOENEN Atletiek Stefaan Van Bellingen nat. kampioen tienkamp juniores Jozef Moerloos nat. kampioen kogelstoten - veteranen - politiekam- pioenschappen Biljart Stany Buyle nat. kampioen juniors kader 47/2 Romain Verlaeckt nat. kampioen 1* klasse vrij klein biljart Roger Van Hoylandt nat. kampioen kader 57/2 ex cellentie klasse Jan Smet nat. kampioen 4* klasse bandstoten klein biljart Raymond Van Overloop Luk D'Hondt Mark De Prijcker Sint-Niklase Biljartaca demie nat. kampioenploeg in ter club gemengde afdeling matchbiljart Gevechtssporten Herman Wittock nat. kampioen worstelen half - zwaar vrije stijl Rudy Fruytier nat. kampioen judo - belof ten - alle categorieën Racketsporten Bea Smet nat. kampioene minder-va- liden dames dubbel tafel tennis Naard Broeckaert Steve Lallmand Chris De Pauw Filip Vermeir Pieter Degelin T.C. De Jasmijn nat. kampioenenploeg ten nis - jongens pré-miniemen Jan Stilten David Schiettecatte Alain Srnekens Domien Puylaert kreeg de Prijs voor Sportverdienste »p m»t 0- de stad Sint-Niklaas (Iv) Nadine Daelman ,yiMe Katrijn Beek Ucht op Inge De Vijlder "F?"? Kristien Boon J' y00 Wase Zwemkring. Henae n< nat. kampioenenpkj*^*® 1 sportzwemmen kadetten wt£*.1 100 m wisselslag Carine Lyssens nat. kampioene redde y>rd j zwemmen dames Peter Dullaert nat. kampioen lange stand nat. criterium kadetten Bea Smet nat. kampioene minder-' liden 3 zwemstijlen Wielrennen Mariska Van Hoylandt nat. kampioene fietscroi meisjes categorie A David Waterschoot nat. kampioen fioetscrot jongens (8-jarigen) Dany Daelman nat. kampioen fietscroi jongens (12-jarigen) Dieter Calle T.V. De Jasmijn nat. kampioenenploeg ten nis - jongens miniemen Recreatiesporten Filip Wouters nat. kampioen kadetten kunstrolschaatsen solo Anja Cleys Filip Wauters nat. kampioenen kadetten kunstrolschaatsen koppel Arthur Van Der Linden nat. kampioen schaken voor doven Patrick Verschelden nat. kampioen toeristische autozoektochten Mark en Nora Baert nat. kampioenen disco free style dansen Ruiterij Johan Lenssens nat. kampioen jumping ponys Watersporten Ann Boon nat. kampioene sportzwem men benjamins De Zeelse sportraad en de sport dienst een sportfunktio- cker en om de twee maan- naris heeft de gemeente nog altijd niet hebben reeds den het klubblad, dat een heel wat gedaan om de sport ln al haar vormen te pro- poster is met een fairplay pageren. In samenwerking met Sporta-nationaal en de leuze op de voorkant en in- plaatselljke kem wil het nu ook de sportiviteit bevorderen, formatie en foto's op de ach- De Fair-play-klub, het stokpaardje van Pater Alfred Cau- terzijde. Een lid moet de wels, die de voorzitter is. wil dringend wat gaan doen om idealen van de vereniging idealen te verspreiden. Voorzitter Cauwels beloofde enkele nastreven en dat is vooma- maanden geleden om Zele te kiezen als pilootgemeente en melijk een sportief gedrag, die belofte is nu realiteit. Het beetuu, «m de Zeel™ den verwachten A1» pilootgemeente wordt c. .1.. - van Zele verwacht dat alle ■Md ait de Sportraadleden: J""*"1 U,dKwt"dt°,vt^ Uub" ond''' deielid. leuze rj- f-i poKort ftnAt fairplay club en betaalt «samen sterk» ervoor ijveren tÏTpSÏÏ" hiervoor 75 F. Naast een lid- dat sportief Zele een echte v maatschapskaart ontvangt fairplaykoers zou varen. Sportakemleden Maurice Vehent. Jean Mortens, Rene Van Acker en Etienne Uyt- terschaut. Die Fairplay-beBtuurskem heeft de niet-gemakkelijke taak om een aktie op het getouw te zetten in 1983, die als een voorbeeld voor de andere steden en gemeen ten moet dienen. Er zal in eerste instantie getracht worden om medewerking te verkrijgen van de leiding van de diverse sportklubs. die onder hun leden en sup porters propaganda zullen moeten maken voor het ini tiatief. De meest voor de hand liggende middelen zijn het verspreiden van af fiches en folders, waaruit blijkt dat de vereniging op zichzelf streeft in eerste in stantie naar een gastvrije en tegemoetkomende houding tegenover de tegenspelers en hun begeleiders, maar dat ze anderzijds als tegen- lijken zullen met de plaatse lijke klubs aan tafel gaan zitten om projekten uit te werken die moeten leiden tot het bekronen, bij middel van trofeeën, van de fairste speler en de fairste klub. Die erkenningen bestaan reeds vele jaren te Zele. De aanloop van Sporta en de voortzetting door de sportraad van de jaarlijkse decemberf eestzitting, was oorspronkelijk toch het aan duiden en belonen van het meest sportieve lid van ie dere vereniging. BENO MOTORCROSS Motorcrosser Eric Brems uit Dendermonde kreeg van supporters klub De Modderduivels opnieuw een crossmachien (foto piet hermans) Grot prestatie een sportief optre- sekretaris Joost Ar ens Het bestuur van de Zeelse Fair Play Klub met Piet Certijn, Robert Goetmaeckers, Hugo De Paepe, Maurice Vehent, Karei Van Cauteren, Etienne Uytterschaut, Eugeen De Kimpe, René Van Acker en De Dendermondse mo torcrosser Eric Brems, wo nende aan de Dammenlaan 182, staat op de vooravond van een nieuw crosseizoen. De zeventienjarige piloot is al duchtig aan de voorberei ding toe. Zopas werd hem een nieuwe motor overhan digd door zijn supporters. De jeugdige sportman kan immers prat gaan op een talrijke schare fans. De sup- portersklub werd vroeger gedoopt als «modderdui vels». Ze vindt onderdak in het lokaal Windsor in de deelgemeente St. Gillis. De klub verenigt momenteel zowat vijftig leden. Gere geld zijn er bijeenkomsten. Bovendien trekken ook heel wat fans mee met Eric om hem voor en tijdens de wed strijden aan te moedigen. Vorig seizoen nam Eric Brems deel aan zowat veer tig wedstrijden. Meestal verschijnen er zo'n zeventig tal deelnemers aan de start. Gemiddeld eindigde hij op een tiende plaats. Daarmee is de piloot best tevreden. Maar vorig seizoen had hij met pech af te rekenen. Tij dens twee valpartijen brak hij evenveel keer een sleu telbeen. Eric Brems nam ook deel aan de nachtcrossen van Merendree en Vloes- berg. Ook daar boekte hij een bevredigend resultaat. Met de nieuwe motor van het merk Honda, hoopt de Dendermondenaar het in het komende seizoen nog beter te doen. Zeker niet in het minst om zijn supporters te plezieren. Ook vorig jaar mocht hij van die supporters een motor in ontvangst ne- Eric Brems is niet de enige in de familie die motorcross rijdt. Zijn broer Luc (21) neemt ook regelmatig aan wedstrijden deel. Het is hij die de mikrobe op zijn jonge re broer heeft overgeplant. Om fysisch in konditie te blijven traint de jonge Brems tijdens het stille sei zoen met de Greml handbalklub. Fysisch in de zijn is immers een vei te bij motorcross. In i< geval zijn zowel Eric Bi als zijn supporters hoof gestemd voor het kom< seizoen. Dat begint op januari. Vermelden we dat het bestuur van Modderduivels» bestaat voorzitter Jozef Verholen, dervoorzitter Jozef Dau' sekretaris Emmanuel Vei len, schatbewaarder Pc Collier en bestuurslid Mi nus Brems. E-t M «ar het •t me gei i mei i« "d 9 In ,nd» JP lem i im «rhet Jle im »en kt itsnap] 'te zoi ■82 wc jinterki )c rs we aar de Ij een tag drc werd •ist ze u«en loeg tr

De Voorpost | 1982 | | pagina 16