8 St.-Gillis-Waas NOMB-Minivoetbalkern Minivoetbalpionier Oud en Nieuw Zele op drie fronten aktief Intercom wint van leider Nettetrillers sur Berlaarse Minivoetbalkoaipetitie Nieuw Zele: de ploeg uil de Zeelse kompetitie is nog in de running voor de titel (bvw) MINIVOETBAL De Voorpost -10.12.1982 - 47 1). Doch Parochiebar blijft daarna iets kalmer bij de [et sterke begin van Wilchri Moleken al direkt voor ien zware taak (3-1). Tot weg wijzigde de stand meer, maar na de mpwisseling werd de I nog iets groter (5-2), Wüchri's zege in de s niet meer in gevaar (pa* SPECTRUM 1 9 T 10 'n partij! Spanning tot in de laatste sekonde. Pompstraat liep aanvanke lijk 1-2 uit, en halfweg tot 2- 5. Na de kampwisseling echter schuift Spectrum dichterbij (5-7) en beide ploegen blijven in de slotfa as voor de aanval kiezen. Uiteindelijk trekt Pomp straat toch aan het langste eind. POMPSTRAAT 4 MINIBUS 8 Ook hier tapte Pompstraat uit zijn beste vaatje al stond het na 13 min. 0-1 achter. Halfweg echter is alles weer gelijk (2-2). Na de kampwis- nam Pompstraat de (4-3). Maar de slotfa se verliep in het voordeel van de bezoekers, zodat die met de puntjes wegliepen, al kon Pompstraat wel aan spraak maken op een pun- afwerking en loopt 1-3 uit. Toch komt De Klomp nog even terug maar na het ein de van de 3* periode blijft de kloof 2 doelpunten (2-4). Hoewel Klomp zich nog fel inspant, scoren doen ze niet Na de successen uit de sei- te kronen (3-2). zoenstart is Nijpers nu toch wel wat blijven hangen. Na BEKER VAN HET de studieronde (1-0) ging WAASLAND Malpertus rustig maar zeker AROCHIEBAR 11 op de zege af (3-0, 5-0) en MALPERTUS 1 enkel in de slotfase kon Nij- 111 deze wedstrijd had Paro- pers toch nog de nul weg- chiebar nooit enig probleem werken. 2 EAGLES SP. KWARTIER met zijn tegenstander, want halfweg waren reeds meer dan een half dozijn doelpun ten gescoord (3-0, 7-0). Na de kampwisseling werden zelfs dubbele cijfers bereikt (10-1) en in de slotfase haalde men het dozijn net niet. BRANDWEER 3 BADSLOEF 18 jj In deze wedstrijd zijn de 3 «badsloeffers» werkelijk uit De thuisploeg kwam wel op hun slof geschoten tegen on- voorsprong, doch halfweg ze sympathieke spuitgas- hadden de bezoekers hun ten. Na 13 min. stond het al tegenstanders bijgebeend 0-3. Toch had de thuisploeg (2-2). Na de kampwisseling halfweg ook al een paar kon Spaans Kwartier dan de keer gescoord (2-8). In de leiding nemen en wist deze derde akt kwamen de dub- Toch *ieP deze wedstrijd niet tot het einde te bewaren. bele cijfers op het scorebord van ®®n leien dakje voor de 3 (2-10) en de bezoekers had- Wlieploeg. want Colle den een minuutje te kort om i het saldo te verdubbelen. De basis van deze zege werd gelegd in de eerste periode WWF80 6 (0-3). Daarna probeerde WILCHRI 2 7 Drieske hier wel iets aan te Daarmee zijn de Klaasjes nin. stortte Colle dan piot- doen doch Spectrum bleef aan hun tweede zege toe. reling toch volledig in. waakzaam (1-4). Na de kam- Het begon allemaal goed pwisseling kwamen ze iets voor hen (0-2) en met moeite dichterbij (2-4). In de slotfa- kon WWF daarna gelijke se scoorden beide ploegen tred houden (1-3), doch stil- elk éénmaal, zodat Spec- aan komen zij ook in de - ----- trum aan de winst bleef in wedstrijd en dit wordt hun ^zoekers slechts met zijn deze partij. juist fataal want in hun aan- X'eren kwamen opdagen. ZATERDAGNAMIDDAG VLUMINCK 8 COLLE 3 hield lang stand (1-1) en kwam zelfs voor (2-1). Maar na 3/4 wedstrijd had Vlij- minck weer vat op de wed strijd (2-4) en de laatste 13 CARTOUCHE 15 5PECTURM 3 3 Bietencampagne en gekwet sten zorgden ervoor dat de DEKRING DESTERRE valsdrift vergeten zij te ver- Tegen een geduchte forma- 5 dedigen (3-6). Toch geven zij 'ie als Cartouche was er op zich nog niet gewonnen en manier dan ook niet veel Het snelle begin van Sterre komen zelfs slechts een iets- te raP®n voor de Moerbeke verraste De Kring zo erg dat je tekort om een verdiend naars- ze na 13 mm. tegen' een 1-4 gelijkspel op het bord te tussenstanden waren 2-0, 7- i-rr*si .i1.nl.nn Q 1Q-1 en 15—3 MINI SMUGGLER 1 VLUMINCK 1 5 In derde «derby» kwam Smuggler zonder wisselspe len opdagen en kon één pe riode stand houden (0-0). Ylijminck die het tempo hoog hield had dan ook half weg een 0-2 voorsprong. Na 3/4 wedstrijd waren er nog steeds 2 doelpunten verschil (1-3) en de laatste periode was er voor Smuggler te veel aan, zodat Vlijminck een even verdiende als logi sche wedstrijdzege be haalde. achterstand aankeken, brengen. Dóch halfweg had De Kring een deel van zijn achter- VETERANEN stand ingehaald (3-4) en GEMEENTESCHOOL 4 kwam na de kampwisseling KLINIEK ST. HELENA 7 zelfs langzij (4-4) Ook in de Reeds van bij de aanvang laatste penode bleven beide wist kliniek zijn «voetbal»- MINI VAN DER HEYDEN 3 PIE 5 In een, tactisch gezien, goe de wedstrijd van Pie bleven zij in deze topper aan de ploegen op gelijke hoogte üïóp te l^gm^ndei ech- "'nnende hand. Zij lieten en de puntendeling is zeker ds^d jm»,,.» schep- Tikomen wisten pen, 1-2. .Docht» de volge£ ^ST^de MINIVRAC KLINIEK ST. HELENA 2 opgelopen tot 2-5. Maar Ge- wel meenteschool liet zomaar i DEKLOMP 2 PAROCHIEBAR 4 Bsids ploegen hielden de hsls match elkaar zeer goed in ds gaten en lagen op de e v losr voor kleine foutjes om daaruit scorekansen te pu- REEKS 3 ren. Dat lukte beide ploegen aanvankelijk niet zo best (1- Kliniek kwam wel op voor- r*°maar steeds terug op gelijke sprong (0-1) maar Minivrac hoogte komen en miste via liet zomaar niet begaan en *"j 211 m fe la5rt8,e P®ri°de een strafcomer zelfs de kans bracht halfweg de stand te- kliniek inn««™ 6 om de leiding over te nemen rug in svsnwicht (2-2). Hoe- kR"iek-jongen. ondergrrrm. ,3.4) Na do kampwi88,Ung wel er nog wel aangevallen ASLK 3 werd het een echte belege- werd, wou de bal niet meer ALU DE CAUWER 2 ring voor de kooi van De in het doelvlak verdwijnen. Twee van de betere ploegen Vrasenaars, maar zij hiel- zelfs niet op strafcomer van uit deze competitie kwamen den stand (3-4). Kort voor het Minmac, zodat ook hier de hier tegen elkaar in het veld «df^en kon Pie dan de MALPERTUS NIJPERS en gaven elkaar dan ook w®dstrijd toch definitief" in geen duimbreed toe (1-1) (1- "in voordeel beslissen. 1). Ook na de kampwisse- Guido G. 0 ling niet (2-2). De slotfase 1 wist dan toch de best aan vallende ploeg tot winnaar Tien jaar bezig De minivoetballen van café Den Draver en van vrije radio Orlando namen het tegen mekaar op in de Berlaarse sporthal. Het werd 6-2 (jj) Dendermonds minivoetbal verbond Wis Oud k Nieuw zegt weet onmiddellijk dat het over minivoetbal gaat. Het was inderdaad op initiatief van de 5 oudleerlingenbond van het Pius X-College te Zele dat er in vi 1972 gestart werd met een minlvoetbalploeg die dezelfde naam als de oudleerlingenbond zou krijgen. De start van dese ploeg viel dcm ook samen met de eerste ZMVK. Zeelse Kemkompetitie poppo, Willy Tulkens, Jozef in 1972 werd er van start Poppe. Etienne Dhollcmder. gegaan met volgend acht- Andre De Waele. Kamiel De tal: Eric Tranoy, Petrus Luc Caluwé en Paul Jacobs. La ter op het seizoen kwam Paul Vermeire nog de ran gen vervoegen. De eerste kompetitie was meteen goed voor een eerste kampioenstitel. Deze titel werd dan nog driemaal be haald nl. in de seizoenen 74- 75, 77-78 en 80-81. Naast de ze vier titels werd er nog vijfmaal binnen de eerste drie geëindigd. In de loop van de tien voorbije kompe tities kwamen nog verschil lende spelers met wisselend sukses de ploeg versterken o.a. Andró Steeman, Rudy Bruggeman, Robert Van Dorp, Paul De Waele, Fred dy Van De Velde, Mamix Boeykens en Mark De Kegel. In de huidige kemkompeti tie bestaat de ploeg uit kapi tein Etienne Dhollander, An- dré Steeman, Mark De Ke gel, Freddy Van De Velde, Patrick Burms en de vier nieuwkomers Mare De Beu- Ie, Frank Goossens, Paul De Waele en Rudy Bruggeman. De sterke ploeg welke ge sponsord wordt door Verze keringen G. Van Damme staat momenteel op een ge deelde eerste plaats met MV De Leenheer/Nelis en hoopt zolang mogelijk aan de top te blijven en wie weet zit er misschien iets meer in. N.O.M.B. - nationale kompe titie Na het suksesvol eerste mi nivoetbalseizoen in de kem kompetitie werd er besloten om eens in de provinciale reeksen van de NOMB te starten. Dat dit meeviel be wijst het feit dat het eerste seizoen onmiddellijk goed was voor promotie naar eer ste provinciale. Na weken lange strijd tussen Markies Zelzate, dat kampioen werd, promoveerden ze mee als tweede. Er werd nog vier jaar in eerste provinciale gespeeld en er werd steeds een plaats binnen de eerste vijf behaald. In 1978 stapte Oud en Nieuw dan over naar de nationale kompetitie en er werd in tweede nationale aange vangen. Het was een bitsig duel met stadsgenoot en ri vaal MV De Grauwe dat door deze laatste gewonnen werd. Als tweede gerang schikte promoveerde O N dan naar eerste nationale. Na drie seizoenen werd er éénmaal vierde (79-80) en tweemaal derde (80-81, 81- 82) geëindigd. In de huidige kompetitie staat Oud en Nieuw Verze keringen Van Damme eerste samen met De Leenheer/Ne lis. Kapitèin André Steeman kan hiervoor rekenen op Mamix Boeykens, Freddy Van De Velde, Roger en Ar- mand Christiaens, Luc Pop pe, Toon Van Cauteren, Pa trick Burms en Jan De Mets. Oud en Nieuw Van Damme hoopt dan dat dit seizoen eens een titel zou opleveren maar beseft best dat de kon- kurrentie op de loer ligt. ZMVK Veteranenkompe- titie Voor het eerst was er dit jaar in Zele een kompetitie voor veteranen. Natuurlijk mocht hierbij Oud en Nieuw niet ontbreken. Samen met spon sor Adlain De Bruyne waren de mannen van het eerste uur Eric Tranoy, Willy Tul kens en Petrus Luc Poppe direkt akkoord om in deze kompetitie te starten. Naast deze vier die de kernploeg verlieten kwamen Willy De Beule, Willy De Schrijver, Paul Meirsman en Freddy Tulkens de rangen vervoe gen. Momenteel staat Oud en Nieuw Orthopedie De Bruyne na acht wedstrijden alleen aan de leiding met een zeer komfortabele voor sprong en algemeen mag verwacht worden dat enkel zeer grote tegenslagen een kampioenstitel in de weg zouden kunnen staan. Oud en Nieuw heeft wind in de zeilen en kan dat nog lang volhouden. BENO en Nieuw Zele: de ploeg die mee op kop staat in 1ste nationale NOMB (bvw) Oud en Nieuw Zele op drie fronten aktief: de veteranen staan op kop in de klassering (bvw) Het meest in het oog sprin gende resultaat in de Den- dermondse minivoetbal kompetitie is in de tweede afdeling de winst van Inter com tegen leider Nettetril lers. Het is daarenboven ook de eerste nederlaag gewor den voor de leiders. De kloof die bestond tussen beide ploegen werd meteen tot twee eenheden terugge bracht. In de eerste afdeling heeft Minisparta door te winnen van Filosoof 1 een afscheiding van drie punten gebracht tussen de tweede en derde gerangschikte. Mi nisparta was duidelijk de betere ploeg met Mare Cort- hals en doelman Gilbert Temmerman die zich in de kijker hebben gespeeld. Winst verder ook voor Jovan- da dat een punt voorop blijft in de algemene rangschik king. Verrassend is wel de nederlaag van Van Biesen tegen All Sport. Laatstge noemde ploeg doet meteen haasje over met zijn oppo nent. In deze rubriek ver melden we reeds de beker matchen die voorzien zijn voor maandag 20 december. Vanaf 18.30 u. spelen vol gende ploegen in de Appel- se sporthal voor de achtste finale: Regentboys - Picadil- ly; Jovanda - Rijkswacht; Mi nisparta - Baert; All Sport - Van Biesen en Rimo Stars - De Markt. UITSLAGEN lste afdeling Filosoof-Minisparta 3-8 Volksvrienden-Jovanda 3-9 Fami Sport-Lucky Sport 4-5 All Sport-Van Biesen 7-3 De Markt-Stany Wafels 6-4 Waterdienst-Mini Plaza 1-7 Sportvrienden-Mini8hotters 1-3 Picadilly 1-Mespelare (tf> 10-0 2de afdeling Politie-Kawede 3-5 Wit Hof-Den Heizei 2-2 Intercom-Nettetrillers 8-3 Busboys-Pappenheimers 11-6 Caxtus Boys-Rijkswacht uitg. Okapi-Tuitvrienden 8-4 Young Boys-Regent Boys 6-9 3de afdeling GEEN WEDSTRIJDEN KLASSEMENT lste afdeling 1. Jovanda 26 p. 2. Minisparta 25 p. 3. Filosoof 1 22 p. 4. All Sport 21 p. 5. Van Biesen 20 p. 6. Miniplaza 18 p. 7. Picadilly 17 p. 8. De Markt 17 p. 9. Volksvrienden lip. 10. Stany Wafels 9 p. 11. Lucky Sport 9p. 12. Minishotters 8 p. 13. Famisport 8p. 14. Sportvrienden 6p. 15. Waterdienst 3 p. 16. Mespelare 1 p. 2de afdeling 1Nettetrillers 24 p. 2. Intercom 22 p. 3. Busboys 21 p. 4. Rijkswacht 19 p. 5. Regentboys 17 p. 6. Okapi 14 p. 7. Pappenheimers 10 p. 8. Kawede 10 p. 9. Caxtus Boys 9 p. 10. Den Heizei 9 p. 11. Wit Hof 9p 12. Politie 7 p 13. Tuitvrienden 4 p 14. Young Boys 1 p. Wedstrijden voor volgende week Mespelare-Mini Sparia Minishotters-Van Biesen Mini Plaza-Jovanda Stany Wafels-Lucky Sport Caxtus Boys-Pappenheimers Tri poli -Sportpaleis Rimo Stars-FC Baert Okapi-Rijkswacht Wit Hof-Regentboys Intercom-T uitvrienden De Markt-Famisport Jong Picadilly-FC Stoom Young Boys-Nettetrillers Busboys-Politie Den Heizel-Kawede Waterdienst-Volksvrienden Sportvrienden-All Sport Bonte 08-Filosoof 2 Picadilly-Filosoof 1 Mikeno-Bobby's Platte Ploeg-Minisparta 2 (edm) Uitslagen: Woonburo - Donk A 3-5, Land. Gilde - Melior De Bruyne 1-2, Vesko Overmere - Pavosport 6-2, Donk B - Verz. P. De Meyer 3-5, Tijl - Fam BAC 2-4, Minibond - W. Burin. 2-2, Joker - Pa en Gijs 8-5. De stand in het klassement na negen speeldagen is als volgt: 1. "Melior De Bruyne 18 2. Famivoc BAC 14 3. Pavo Sport 13 4. Vesko Overmere 12 5. Wassalon Burm 12 6. Vera. Pol De Meyer 10 7. Café Tijl 10 8. Joker Uitbergen 9 9. Minibond 9 10. Donk A 6 11. KLJ Vriendenkring 5 12. Donk B 5 13. Pa en Gijs Overmere 3 14. Woonburo 0 Op te merken in deze negen de speeldag was dat leider Melior De Bruyne in zijn wedstrijd tegen KLJ Vrien denkring 1-2 bijna aan het eerste verliespunt van de kompetitie toe was. André Baeyens (van KLJ) miste een strafcomer. Een logische draw zou dan ook de ware uitslag zijn geweest. Voor café Tijl werd het een derde opeenvolgende keer verlies wat opnieuw een plaats in het klassement kost. De wedstrijden van de week van 13.12 tot 17.12: Maandag 13/12 te 20 uur: Woonburo - W. Burm, 21 uur: KLJ - Pa en Gijs Dinsdag 14/12 te 20 uur: Ves ko - Donk A, 21 uur: Donk B - M. De Bruyne. Vrijdag 17/12 te 20 uur: Tijl - Pavo, 21 uur: Vera. P. De De veteranenploeg Vesko van SK Overmere rukt stilaan op in de Berlaarse minivoetbalkompetitie (jj) Meyer - F. BAC, 22 uur: Joker Rudy Roggeman, Jean-Fier- - Minibond. re Opdorp, Jacques Van Na deze 10de speeldag ligt Henden en Etienne Ver- de kompetitie stil tot 7 ja- holen. nuari 1983. Zeer sportieve wedstrijd. Misschien in de vierde pe- Match van de week riode iets te hard. De vetera- Yssko (Ovtmsrt) - PAVO nen van SK Overmere (Ves- Spert t-2 ko' hadden in hun rangen oud-speler van SC Lokeren De wedstrijd werd geleld Gub0rt Vlm Daele en met deer scheidsrechter Albert Haf p»nsoert al8 stoere btrl- Verdonck. De samenstelling speler waren M wel iets der ploegen: zwaar voor Pavo Sport, hoe- Vesko Ovonnere: Gilbert m ln het kia880m0nt na Van Daele, Rat Pensaert. 8 speeldagen tweed, ge- MarcVcm der Sijpt. Herman ,ang8ohikt staat. Het wed- Meganck, Roger De Sade- strijdverloop was als volgt: leer, Antome Sigin. Mare Mr8te 0_„ m0, £3 Apere en Wilirtjd comerstand (spijtig voor Ro- Pavo Sport. Willem Druez, ger jjq Sadeleer dat de auto- Freddy Van Langenhove, mati8che |dok jjjo doelpunt naar de top van de klassering niet liet noteren). In de tweede periode vielen er vier doelpunten o.a. 1-0 van Antoine Sigin. 1-1 van Rony De Lathouwer (straf comer) 2-1 van Antoin Sigin. 3-1 door Gilbert Van Daele (strafcomer). In de derde periode kon Her man Meganck 4-1 voor Ves ko laten noteren. In de vier de periode vielen er nog drie doelpunten nl. 5-1 door Gil bert Van Daele, 5-2 door Fre- dy Van Langenhove en ten slotte lukte Antoine Sigin zijn derde doelpunt uit de wedstrijd en maakte er 6-2

De Voorpost | 1982 | | pagina 19