Hollet en zijn mannen spelen voor Sinterklaas alst: overtuigend in tweede helft. ïïVr dr «tbi— ™:-t=n die £orb^ Winderig en wisselvallig Overpelt niet onderschatten Logische zege Leon Noliet: «Voorspelers zijn er toch om gooien te maken!» De Voorpost - 10.12.1982 - 29 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermoiide. Tel. 052/21.40.60 2' Nationale ■IK Sint-Niklaas-SC Charleroi 4-1 Toch was er in de eerste vijfenveertig minuten wei- Pa» bij de zesde thuiswedstrijd van het seizoen nig om entoesiast te worden ^*ljn de Wase hoofdstedelingen erin geslaagd om een w<mt in die periode werden af te dwingen. Een hele geruststelling Kjaaskens voortdurend Ijk de jongste weken maar meteen klein hartje T dat door de de Watermolendreef kwamen afgezakt, aange- keeper net nog kon over ge- hun ploeg nu eenmaal beter uit de verf kwam duwd worden, noteerden we Itenshuis dan wel in eigen stadion. De verdiende een aanhoudende Charle- me zege werd dus een feit en zorgde naar het roidruk en was het maar toe voor bedankingskoren van de nauwelijks S0®*1 dal Ton Van Eenen- iuisendvijfhonderd toeschouwers, een bedank- J*®™ ^wee® dat w1erke" HcU., en Co omda. ~n k.urig jaannaxk,- met een strik Tan Tier doelpunten aan de de Nederli„de, ,snIg 1(mg uitvallend een loeier van MUungu en wat later had hij een puike reaktie met uitgestoken vuist wanneer Goretti helemaal vrij van in het centrum mocht aanleg gen. Rond het kwartier brandde alweer de lamp aan het Sportkringdoel na dat het drietal M'Bungu. Mi- geot en Goretti een aktie in één tijd opzetten. Laatstge noemde draaide echter nog te lang met de bal om suk- ses te kunnen hebben. Een afstandsschot even nadien van Genicot ging vervaar lijk onder de dwarsligger maar alweer was Hollandse Ton bij de zaak. De thuis ploeg zag dan eventjes kans om enige opluchting te brengen en hiervan maakte Lodewijckx slimmetjes ge bruik om met een lobballetje door te steken waar Truyens en Nijs dan mekaar hinder den bij de afwerking. Op de 23ste minuut gebeurde dan wat iedereen al een tijdje VTeesde: er viel een doel punt voor de Karolingers. Goretti nam immers een balletje aan in het midden veld en stuurde gepast in de loop van de bijzonder snelle Mac Ginley. Deze van Ga teshead overgekomen Brit spurtte Mark Leroy makke- ars schonken. Ijk spektakel voor de Sint-Niklase supporters (dw) Simoen scoort met het hoofd (dw) lijk voorbij en besloot dan nog in de verste hoek buiten bereik van de Klaaskens- doelman. Sportkring had zichtbare moeite om deze zo veelste opdoffer in eigen huis te verwerken en mocht van geluk spreken wanneer Mac Ginley na een weinig doordachte ingreep van Leekens weer alleen voor doel verscheen maar net voorlangs besloot. Na een zware overtreding van de andere Waalse Brit Harrison - overigens onbestraft! - op Vandenhende begon de thuisploeg te beuken op de wit-zwarte muur wat een aantal gevaarlijke standjes zonder besluit tot gevolg had. Aan de 34ste minuut stormde die andere Charle- roispits Goretti weer eens door maar Van Eenennaam was goed uitgekomen. Na dat Royet wel een boeking had gekregen voor de zo veelste aanslag op Vanden hende kon Georges Leekens uit de daarvoor toegekende vrijschop een bijzonder goeie center voor doel lepe len: de van ver ingelopen Simoen duwde de bal naast. Maar dat was slechts uitge steld omdat de eerste vloei ende kombinatie van Wase kant in de 39ste minuut wel sukses kende: de steeds be reikbare Bevers dreef de bal op tot bij Lodewijckx. Eddy schoof op rechts tot bij Van denhende, die zo een voor zet op maat kon afleveren naar Simoen die zelf in de verste hoek binnenkopte. Op slag van rust, na een boeking voor Lodewijckx, raakte Swat Janssens op zijn beurt door op rechts en was Jan Simoen weer daar om de gave center tussen twee tegenstanders in met het hoofd in doel te verlengen (2-1: 45ste minuut). In de tweede helft verzorg den de lokalen verder het spektakel en konden de be zoekers alleen maar lijd zaam toezien. Dit bracht al les wel beschouwd niet zo veel kansen op hoewel het middenveld onder leiding van een uitstekend op dreef zijnde Bevers en de even eens sterk spelende Truyens alles in het werk stelde om het beruchte duo vooraan voldoende uit te sturen. Aan het uur bracht Simoen een liftend balletje bij Vanden hende. maar deze miste de kans. Danny maakte deze misser echter meer dan goed omdat hij onverdroten op balbezit jaagde en zijn tegenstrever, of waren het er meerdere, alle kleuren van de regenboog liet zien. Na een schot van Swat Jans sens binnen bereik van de Waalse keeper en een boe king voor Truyens na haak- fout gebeurde er weer wat aan de stand. Een fout op de rechterflank werd door Mark Leroy goed afgestraft met een prima rush en dito voor zet voor doel waar Danny Vandenhende voor het der de plaatselijke kopdoelpunt tekende, 68ste minuut: 3-1. Tien minuten later konden de SK-spelers met een goed kope strafschop de eind stand volmaken. Fred Truyens werd immers door de keeper bij de benen ge grepen wanneer een kans reeds was verkeken en toch kende de zwak leidende scheidsrechter Picard de zwaarste sanktie toe. Met een goed voor het vijftiende seizoensdoelpunt van Si moen. Over de slotminuten kan enkel gezegd worden dat de geelblauwen overwe gend op balbezit aasden en zowel Patrick Verhoosel als John Van Abbeny, respektie- velijk vervangers voor Truyens en Janssens, nog enkele minuten speelmoge- lijkheid kregen. (m.n.) Onze weersverwachting Wind en regen zijn de belangrijkste ingrediën ten voor de komende dagen. Depressies defile ren met de regelmaat van een klok van west naar oost voor de Atlantische Oceaan. Van daag vrijdag komen er na de doortocht van een regenzone opklaringen voor die afgewisseld worden door buien. De middagtemperatuur be reikt waarden van ongeveer £P. De wind waait krachtig en aan de kust bijwijlen stormachtig uit het zuidwesten. In dat huidige weer, waar bij het geleidelijk wat kouder wordt, blijven we ook zaterdag leven. Zaterdagnacht of zondag bereikt een volgende depressie het noordzeege- bied. Het wordt dan geruime tijd regenachtig, waarbij de kansen op storm vrij groot zijn. In de loop van zondag draait de wind van zuidwest naar noordwest en dan stroomt koudere lucht het land binnen. Naast buien van regen bestaat ook een kans op smeltende sneeuw. In de nacht kan de temperatuur begin volgende week tot rond het vriespunt dalen, (edm) Eendracht Aalst krijgt zondag a.s. een schijnbaar gemakkelijk karweitje af te haspelen. Niets is ons inziens minder waar. Overpelt, dat inderdaad nog wel het tempo en do roetine van tweede nationale mist, zal zeker proberen vóór de winterstop er alles uit te persen om uit de «direkte gevaarlijke» zone te geraken. Neem bovendien nog daar bovenop dat Eendracht - de wedstrijd tegen Sint-Niklaas buiten beschouwing gelaten - voor eigen publiek nog geen felle gensters sloeg en meteen kan iedereen over tuigd zijn dat het zondagnamiddag in het P. Gomelis- stadion geen gewoon klusje wordt. Niettemin achten we Eendracht - indien het de tegenstander niet on derschat - in staat om deze keer zijn kritisch inge steld supporterspubliek te kunnen bevredigen. We steunen ons hierbij op het feit dat de zege op Boom een flinke morele injektie betekende, die na de opeenvolgende nederlagen aan een bepaalde ver twijfeling toe waren. Bovendien is het gebleken dat akteurs als De Bolle, Groenendijk en Glazer een stijgende kurve vertonen wat de fysische konditie en de daaraan gekoppelde inzet betreft. Oefenmeester Heylens zal hoogstwaarschijnlijk voor countervoetbal opteren. Hij beschikt hiervoor over een paar uiterst geschikte elementen. Deze taktiek wierp op Boom vruchten af, maar wordt echt moeilijk wanneer Een dracht op achterstand geraakt. Denken we in dat verband maar even terug aan de wedstrijd tegen La Louvière. Mare Steyaert doet zijn wederoptreden na zijn twee strafzondagen en dat betekent dan toch weer meteen een versterking in de achterste gelede ren. Sergeant is onzeker, evenals Yangara die op Boom een beenkwetsuur opliep. (amJ t Aalst ging - rekening houdend met de i situatie waarin het verkeert - gouden pun- Iin rapen op Boom. Eendracht stond tijdens de lente twintig minuten onder een sterke druk en het li dankzij de gekoncentreerde aktie van de verdedi- f ring dat Desanghere en Co die stormloop van de ers zonder brokken kon neutraliseren. I Nadien kon Eendracht het •nwicht herstellen om h vooral na de kampwis- eling sterker te gaan oppo- I eren. Tijdens die tweede |»lft produceerde Aalst kol- j sktief voetbal. We bekeken en sterke bezetting van het jiddenveld, intelligente in- !pllen van Glazer en Eddy De Bolle en voortdurende bedrijvigheid van Van Roy, Yangara en Groenendijk. Nog geen groots Aalst zoals we het bijvoorbeeld tegen Sint-Niklaas aan het werk zagen, maar wel een team dat boordevol karakter stak en begreep dat een einde diende gesteld te worden aan de reeks ontgoochelen de prestaties. Deze keer werden de opdrachten uit gevoerd zoals in de loop van vorige week op het taktisch bord werden uitgetekend. Op Boom deed ook Johan Dierickx zijn wederoptre den. Het was nog niet de grote Johan, het pluspunt voor de ploeg. Dat kan moei lijk anders na drie weken invaliditeit. Maar niettemin poneerde hij zich als een onmisbare schakel in de Eendrachtverdediging. Ver heugend is ook het feit dat William Stallaert van week tot week naar de gewenste konditie groeit. De Brusse laar heeft duidelijk weer zin in het voetballen gekregen. Oefenmeester Heylens was na de wedstrijd weer de spraakzame Georges: «Kijk eens, tijdens de tweede helft deze namiddag op Boom is weer duidelijk aan het dag licht gekomen dat we over een elftal beschikken dat in gesteld is op countervoet bal. Men moet bij mij niet meer komen aandraven om iedere wedstrijd met drie spitsen aan te pakken. Een dracht kan momenteel het spel niet maken, maar be schikt integendeel vooraan over elementen die biezon- der geschikt zijn om counter voetbal te demonstreren. In die kontekst moet verder ge werkt worden om betere re sultaten af te dwingen. In dien iedere akteur voldoen de karakter kan opbrengen - zoals trouwens deze na middag op Boom - ben ik er stellig van overtuigd dat Eendracht weldra weer tot de betere ploegen van de reeks zal behoren.» Zondag a.s. zal Heylens weer kunnen rekenen op Mare Steyaert wiens straf periode voorbij is. Hoe hij de verdediging zal vertimme ren blijft nog een vraagte ken. Heylens heeft - ook op Boom - nog enkele zaken ontdekt waaraan dient ge schaafd te worden. (abl) 4e Provinciale Jong Vlaanderen Kruibeke - Hoogeinde: 3-1 Een heel andere sfeer heerst er momenteel tussen de SK-trainer en de pers: Noliet stond immers de schrijvelaars reeds op te wachten daar waar voorma lig trainer Vandenbergh steeds een lange wachttijd aanhield. Eerst ging de SK-trainer in op de minder goeie zaken die hij tijdens de wedstrijd had opge merkt: «In de eerste helft was de organisatie in onze defensie onder alle peil. Het was vooral Mark Leroy die fout zat in zijn dekking op de gevaarlijkste bezoeker, McGinley. Hij liep er immers steeds voor in plaats van bij. Verder liep ook Jef Beirinckx onver standig te spelen. Op zijn flank viel er immers nogal wat ruimte zodat hij daar makkelijk van gebruik kon maken. Wanneer ik tijdens de rust beide verdedigers daar op wees en uiteenzette wat ze dan wel moesten doen, verliep het al stukken beter. Leroy hield zijn mannetje in de tweede helft zo goed als uit de wedstrijd en Beirinckx rukte nu wel meermaals op waardoor hij ook enkele keren aan de basis lag van direkt doelgevaar.» Daarnaast had Leon natuurlijk ook wat positiefs gezien: «Onze keeper heeft de ploeg in de eerste helft ▼an een afstraffing gered en nu blijkt dus dat Ton, die ik reeds lange tijd kende, zijn intrinsieke klasse meer dan ooit bewijst en dat is ook nodig voor een ploeg die uit is op een periodetitel. Zijn reuzereddingen zullen alleszins nogal wat supporters zijn opgevallen en kwamen zeker niet te ▼roeg». Over die toeschouwers had hij immers ook een uitgesproken mening: «Slechts een goeie twee duizend mensen is toch te weinig voor een agglome ratie als Sint-Niklaas en dan nog in de wetenschap dat we verleden week een leidersploeg als Beringen verslaan en bij onze vorige thuisbeurt tegen Mechelen toch wel een prima verrichting ij deze mistföoStïge zienswijze werd hij beetje opgepept door Staf Thyssen die toegaf dat deze bedenking bij reeds heel wat voorgangers de kop had opgestoken, maar dat het volgende week tegen Oudenaarde wanneer er geen eersteklasse- voetbal is, het qua belangstelling weer heel wat beter zou zijn. Toch kan niemand er omheen dat een gemiddelde van 2500 betalenden (als dat gehaald wordt zelfs) te weinig is, daar waar voorzitter De Corte bij het begin van dit seizoen ruim vierduizend kijkers vooropstelde. Ook ging Leon Noliet nog even in op zijn uitgebreid spelersmateriaal. «Het is natuurlijk een plezant pro bleem dat zoveel gelijkwaardige spelers kunnen op geroepen worden, vergeet toch niet dat we zondag met enkele 'reserven' speelden en dat we nog kerels als Lacroix. Verhoosel. Van Abbeny, Noè en Van Wambeke achter de hand hebben. Hoe mijn elftal voor volgende week eruit zal zien. kan ik onmogelijk nu al zeggen maar feit is dat ik het zeker in funktie van de tegenstander zal kiezen. Oudenaarde is im mers de kampioen van het vertragingsvoetbal en kan bovendien nog bogen op een enorm goeie organisatie achteraan». Op onze vraag of het hem tegenvalt dat het scoren zowat een alleenrecht is voor het duo Simoen en Vandenhende, antwoordde de Antwerpenaar reso luut dat het een teken van armoede is dat de meeste trainers zich meer en meer verbergen achter doelpun ten uit de tweede lijn. «Heb je overigens gezien hoe Jan vandaag de ganse tijd op de loer lag? Moet het dan nog verwonderen dat hij nu ook aan de drie doelpunten raakte? Anderzijds wordt zijn doelpunten- neus natuurlijk prima aangevuld door de onvoorstel bare werkkracht van Vandenhende, die zonder meer de man is die alle aandacht opeist zodat Jan de hoogstnodige ruimte krijgt». Het is tenslotte geen toeval dat. sinds Noliet bij Sportkring is, de doelpun- tenverhouding aanzienlijk verbeterd is want in de vier afgelopen matchen werden niet minder dan tien doelpunten gemaakt en slechts twee toegestaan. Boom-E. Aalst 0-2. Hope lijk mogen de jongeren dit jaar op de steun van het publiek rekenen bij hun op stelling: Muylaert. (per) Boom-E. Aalst 0-2. Gerard Desanghere, het sluitstuk van de verdediging (per) ttcn t meer n het donker In de eerste minuten lieten de thuisspelers zich meesleuren door het slechte spel van de bezoekers. Deze ban werd gebroken op de twintigste minuut omdat Peter De Heyn dan van een doorsteekpas van Beek kon profiteren om met een intippertje zijn ploeg aan winst te brengen. Slechts vijf minuten later kwam Hoogeinde gevleid op gelijke hoogte omdat hun enige spits door Benny Van Polfliet onnodig werd gevloerd en Smet de gerechtvaardigde strafschop inschoot. Meteen waren de groen-witten verwittigd en dat had in het derde kwartier zijn normale uitwerking. Toch was het pas op slag van rust dat Milliam een uitstekende center voorbracht waar Mark Palet goed aan de tweede paal stond opgesteld om in te koppen. Dat was meteen een gedroomde inleiding voor een sterke tweede helft van de Marinploeg. Er was evenwel heel wat pech mee gemoeid dat de lokalen niet aan meer doelpun ten kwamen. Daarnaast liet ook de bezoekende doelman een beste indruk. Ook diens visir-vis Kris Bolssens kon meermaals zijn klasse bewijzen bij enkele gelukte doorsto ten van de wijkjongens. Naar het einde toe kwam er dan toch orde op zaken omdat Frank Milliam zijn wederoptre den nog wat luister bijzette met een kopdoelpunt na bijzonder gave voorzet van Palet. Het opnieuw uitspelen van de ongekroonde goalgetter '(is Frank Milliam) van vorig seizoen was enigszins toevallig omdat Foubert zich reeds in de vijfde minuut kwetste en de vroeger Beerschotspeler op de bank zat. Meteen was het wel een bekroning voor de grote inzet welke door Milliam reeds enkele weken op de oefening werd getoond en waaruit blijkt dat hij zijn plaatsje in het basiselftal graag wou heroveren. Oefenmeester Hugo Marin zit overigens niet zo breed meer in valabele elementen nu blijkt dat voorspeler Danny Hamerlinck zeker tot januari verstek moet laten gaan. Door deze pas vierde zege van het seizoen (maar men gaat er anderzijds aan de Scheldeboorden niet weinig prat op nog steeds ongeslagen te zijn), nestelt Jong Vlaanderen zich wee» in een trio achtervolgers op drie punten van leider De Klinge. Dat is ook de volgende tegenstander zondag op eigen veld. Bij winst houden de groen-witten de grensploeg binnen schot en blijft een goeie kans behouden op een van de ereplaatsen. Op de laatste dag van oktober waren de Kruibekenaars immers wel in staat om Klinge in eigen vesting te verslaan met I-2-cijfers, voor zondag liggen de zaken wel iets anders omdat het veld van de Veerploeg nu eenmaal lijdt onder de aanhou dende regen. Over zijp ploegsamenstelling voor zondag blijft trainer Marin overigens in het vage alhoewel we weinig wijzigingen voorzien dus met Milliam erbij, van bij de start. Manil Na 4 nederlagen op ri| zi|n alle Ajuinen weer dolblij'

De Voorpost | 1982 | | pagina 1