Groenzwart bijlange niet dat zwakke broertje Beveren doet reputatie It alië eer aan H Tormann Voetbalkalender In de Lokerse wandelgangen Aktueel Pfaff: der super- Voetbaluitslagen 1' Nationale Hel debuut van Hans Christiaens Uit de broekzak van Urbain Braems SC Lokeren-SV Brugge 0-0. Van der Gijp glipt voorbij 30 - 10.12.1982 - De Voorpost VOETBAL Trainer Urbain Braems bleek na de partij van Beveren op Olympia helemaal niet ontgoocheld over het werk van zijn Waaslandse voetballers. «Dit was onze beste uitwedstrijd na die op Anderlecht, de spelers hebben een goede verrichting weggegeven.» En toen nam Urbain een papiertje uit de broekzak waaruit bleek dat Beveren met deze verplaatsing naar Brugge op uitzondering van Waterschei, alle ploegen die in de rangschikking voor geel-blauw gerangschikt staan, al een bezoek bracht. «En dan waarschijnlijk halfweg toch nog twintig punten bin nenhalen. Wie durft dan zeggen dat Beveren onder de verwachtingen blijft? In de tweede ronde krijgen we dus alle konkurrenten op de Freethiel en moeten we tegen de mindere ploegen buitenhuis toch ook meer punten halen. Ik herhaal het nog maar eens: hier hebben we een goede partij gespeeld». Over het eerste doelpunt wou de trainer niet veel meer zeggen: «Jaspers voelt zich de schuldige. Maar niemand neemt het hem kwalijk ook al waren we op dat moment wellicht de betere ploeg. Het kan ieder een overkomen, vandaag was het aan ons. Het heeft de wedstrijd natuurlijk wel sterk beïnvloed.» Toen men Braems er dan nog op wees dat de volgende uitwedstrijd op Eendracht Aalst gespeeld wordt, antwoordde de Zottegemnaar heel rustig: «Dat is een wedstrijd die we niet mogen verliezen. De beker van België heeft ons altijd al ver gebracht». (h.a.) 1* Nationale SC Lokeren-Cercle Brugge 0-0 Cl. Brugge-SK Beveren 3-0 2* Nationale SKSt.-Niklaa8-Charleroi 4-1 FC Boom-E. Aalst 0-2 3* Nationale J. Lede-VK Ninove 2-1 Un. Hutoise-E. Zele 3-0 Bevordering SK Londerzeel-VW Ham- 2-0 1* Provinciale Lovendegem-SK Lebbeke 0-3 FC Brakel-Lokerse 2-1 Haaltert-Borsbeke 1-2 Heimis-Dendermonde 2-0 2* Provinciale A Melsele-Evergem 2-1 H. Vrasene-SK Maldegem 0-3 St.-Gillis-W.-Kemzeke 2-3 FC Oostakker-St-Pau wels 2-0 Robur-Temse 2-0 2* Provinciale B Nevele-Wieze 0-0 Pollare-Buggenhout 1-2 Appelterre-E. Meldert 0-0 St. Denderl.-Oudegem 3-0 St.-Gillis-D.-Zulte 0-2 3* Provinciale C Terjoden-Elst 0-6 Burst-Voorde 0-2 Okegem-Herzele 2-1 Oudenhove-Ede 2-0 Nieuwerkerken-Moerbeke 3-0 Kerksken-Deftinge 0-0 3* Provinciale D Heikant-Herdersem 0-3 TK Meldert-Berlare 0-1 Sombeke-Baasrode 1-1 Haasdonk-Schellebelle 1-1 W. Moorsel-Excelsior 0-1 Grembergen-Boonwijk 1-1 SK Aalst-Stekene Sp. 0-0 Kallo-Bazel 0-1 4* Provinciale C Eksaarde-Zaffelare 0-5 Dyn. Beervelde-SK Loke ren 1-0 Val. Overmere-Kalken 2-0 4* Provinciale G Hillegem-Aaigem 3-0 Smetlede-Serskamp 4-2 Erpe-Mere 4* Provinciale H Baardegem-S. Moorsel Opstal-Welle R. Lebbeke-Appels Opdorp-Doggen Iddergem - W ichelen Lutterzele-Schoonaarde Hofstade-Gijzegem 4* Provinciale I KI. L. Vrasene-Sinaai Kruibeke-Hoogeinde Kieldrecht-Waasmunster 1-3 Tielrode-WB St.-Nikl. 0-4 Verrebroek-Gerda 2-2 Str. Stekene-Klinge 0-2 Moerbeke-Rupelmonde 3-3 Pfaff: der super Tormann. Wekelijks vindt men in de Westduitse kranten dergelijke uit spraken over de meest populaire doelman uit de Bundesliga. Want die titel mag Jean-Marie Piaii na vier maanden Bayern al dragen. Beter dan Sepp Maier, jarenlang toch wel vereerd als een halfgod. Het wil wat zeggen. Zijn hersen schudding en neusbeenbreuk haalden de bont pagina van verschillende dagbladen en het] genezingsproces werd angstvallig gevolgd. Piaff de allergrootste! Pfaff bewonderd. Ook de Belgische pers blijb het 'fenomeen' Pfaff van dichtbij volgen. Vorige week not verscheen in een Vlaams blad een uitgebreU interview met de Beierse doelman. Pfaff heeft het over Beveren en andere toestanden in het\ Belgisch voetbal. Over Beveren: «De heb er een mooie tijd gehad, kampioen gespeeld en dt basis gelegd van mijn sukses. Je hoort mij geei kwaad woord zeggen over Beveren». Maar evei verder is het al zover. «Er waren mensen die oj mijn kap gingen zitten. Tegen eigen jongerei durven ze in Beveren nogal een grote bei opzetten. Ze zouden beter de anderen eens aanpakken. De trainer zwichtte al te vaak vooi routiniers. Hij liet zich ompraten door de oudi ren.» Of: Bij Beveren verdiende ik een pa minder dan de meeste andere intemationalei die voor een grote klub uitkwamen. Bij Beveren was het veel beloven en weinig geven.» Pfaff vanuit het verre München. Hier en daaxloni toch zwaar uithalend naar de Wase eersteklas ser. Misschien komt er wel reaktie vanwege hetI geel-blauw bestuur. Misschien vindt men het\ de moeite niet. Men mag bij Beveren trouwens] niet klagen, zegt Pfaff: «Tien jaar trouwe dienst] en 21 miljoen voor de overgang». Woensdag 12 januari komt Pfaff met Bayern] naar de Freethiel. Interviews van dit soort] kunnen de wedstrijd een leuk pigment meege ven. Pfaff is eigenlijk een geluksvogel want: «Ikt moet maar één ding doen: goed keepen. £hj meer niet.» Hugo Aer Zondag 12 december om 14u30 2* Nationale St.-Niklase SK-SV Oudenaarde (Stassart) Eendracht Aalst-W Overpelt (Scieur) 3* Nationale VC Jong Lede-KV Oostende (Dehond) FC Izegem-Eendracht Zele (Segers) Bevordering Eendr. Wervik-VW Hamme (Wood) 1* Provinciale Lovendegem-Dendermonde (Taeleman) Denderhoutem-SK Lebbeke (Bockstaele) SV Geraardsbergen-Lokerse SV (Praet) 2* Provinciale A Melsele-Ol. Gent (Eeckeman) H. Vrasene-Destelbergen (Segers) St.-Gillis-W.-Evergem (Devisscher) Kemzeke-Robur (Meganck) Waarschoot-St.-Pauwels (Anica) KV Ertvelde-Temse (De Ruyck) 2* Provinciale B Nevele-St.-Gillis-D. (Lauwereys) RC Wetteren-Wieze (Lievens) Appelterre-Buggenhout (Loeman) Winnik-E. Meldert (Van Zande) Nederename-Oudegem (Okladnicoff) 3* Provinciale C Terjoden-Nieuwerkerken (Mestdagh) Burst-Deftinge (De Meulenaere) Okegem-Elst (Van de Winckel) Moerbeke-Kerksken (Van Extergem) 3* Provinciale D L, Heikant-SK Aalst (De Keyser) TK Meldert-Bazel (Van Der Haegen) Sombeke-Herdersem (Heiremans) Haasdonk-Berlare (Burm) W. Moorsel-Baasrode (De Clippeleer) SK Grembergen-Schellebelle (Teugels) j Boonwijk-Excelsior (Van Hoey) Stekene Sp.-Kallo (De Meyer) 1* Provinciale C Edeboys-Val. Overmere (De Bruyne) 5K Overmere-SK Lokeren "(Wouters) j 4* Provinciale G Hillegem-Mere (Vervondel) Westrem-Serskamp (Slock) E. Houtem-Erpe (De Wolf) 4* Provinciale H Baardegem-Erembodegem (Verriest) Opstal-Gijzegem (Redant) Opdorp-S. Moorsel (Philips) R. Lebbeke-Welle (Demesmaecker) Iddergem-Doggen (Roelandt) Lutterzele-Appels (Bauwens) Schoonaarde-Wichelen (Melis) 4* Provinciale I KI. L. Vrasene-Meerdonk (Nuytinck) Kruibeke-Klinge (Van Leuven) Kieldrecht-Sinaai (Boeykens) Tielrode-Hoogeinde (Fierens) Venebroek-Waasmunster (Heirman) Moerbeke-WB Sint-Niklaas (De Maere) Rupelmonde-Gerda (De Waele) Manager Derijcker: Moeilijke wedstrijd I «Na de zege tegen Standard was het te verwachten dat Cercle gemotiveerd naar Lokeren zou komen. Trouwens volgens het vertoonde spel staat de Brugse ploeg niet op haar plaats in de klassering. Ondanks de 0-0 was het «voor de kijkers toch geen slechte wedstrijd. Eén spijtige zaak: het verloren punt». Han Grijsenhout: «Drie op vier tegen topploegen, dus dik tevreden!» «Na de euforie van vorige week was het nodig de wedstrijd tegen Lokeren gekoncentreerd voor te berei den. Nee, voor show hebben we niet gezorgd maar rwtm akkordeonsysteem heeft een punt opgeleverd. In rwntt situatie is dat van reuze belang. Discipline en kollektiviteit waren troef maar toch een vermelding voor Barth en Courant. Ook Raes heeft gedaan wat er gevraagd was: namelijk Gudjohnsen ringeloren». Bob Hoogenboom: «Te weinig via de flanken ge speeld» Bob was hoegenaamd niet tevreden met het ver overde (of verloren) punt. «De trainer had tijdens de rust nog eens extra gevraagd om langs de flanken te spelen. Er werd veel te veel het centrum opgezocht. Dat moet je niet proberen met een wolkenkrabber als Schepens!» Paul Courant: «Dik tevreden met het punt!» Pol speelde een voortreffelijke wedstrijd en klaarde door zijn kalmte en klasse menig gevaarlijk standje op. «Onze trainer had deze wedstrijd taktisch heel goed uitgekiend. Als de spelers dan ook die richtlij nen volgen is het resultaat navenant. Liefst geen namen want we hebben kollektief heel sterk ge speeld. Nochtans blijft Sporting Lokeren een reuze- ploegl» André Raes: «Gudjohnsen is een lastigaard!» Raes had van Grijzenhout opdracht gekregen om Gudjohnsen zo weinig mogelijk aan de bal te laten. Feit is dat Amor zijn gewoon rendement niet haalde. «Toch was het enorm moeilijk om de IJslander in zijn aktiviteiten te storen. Hij bestrijkt een grote opper vlakte en volg hem dan maai...». André SC Lokeren-Cercle Brugge 0-0 Han Grijzenhout had het allemaal goed uitge kiend. De (grijns)lach op zijn gezicht na de wedstrijd loog er niet om. «De jongens hebben Sporting goed opgevangen. Voor ons was een punt hier van enorm belang. Met drie op vier tegen topploegen komen we weer in de running. Een ferme morele opkikker dus. Ze zullen nog van ons horenl». Inderdaad, het Cercle van zondag zal nog verschillen de tegenstrevers in 't zand doen bijten. En let wel, het was geen onaardige wed strijd. Hazewind André Raes liep steeds maar voor de voeten van kilometervreter Gudjohnsen. Arnor vond moeilijk zijn normale draai en dan weet je het wel... Rik Van Cauter probeerde zijn stunt van Rocourt over te doen maar strandde een maal op een groene voet en gende vrijschop keek ieder een naar Verheyen maar Gudjohnsen kon van het verrassingselement geen gebruik maken. Van der Gijp begreep de sterkte van de Brugse afweer en pro beerde het dan maar van ver. Zonder resultaat. Niet opgeven, dacht René en pro beerde een lob na misver stand van Van Kerkhof- Barth: rakelings over. Na stug jagen van Van Veirde- ghem moest Barth in de voe- schop viseerde René Ver heyen het hoofd van Van Cauter maar diens kopstoot kende geen sukses. Kort voor de rust puilde Van der Gijp emit op rechts. Op zijn inzenden kwam Patrick Van Veirdeghem een halve voet lengte tekort. Sporting wilde wel Robert Waseige had blijk baar tijdens de rust nieuwe instrukties uitgedeeld. Er werd, althans in de aan- vangsfaze, meer langs de vleugels bewogen. Ray mond Mommens stuurde Van Veirdeghem weg op links. Diens voorzet werd door Van der Gijp in één tijd overgenomen maar Courant stond (toevallig) in de Met 2-0 op het bord en met nog ongeveer een kwartier te spelen bracht Urbain Braems de jonge Hans Christiaens op het Olympiaveld. «De jongen verdiende het voor zijn prima werk bij de invallers waar hij ook geregeld scoort». Hans Christiaens, voor de eerste maal in het eerste elftal. Wie is deze 17-jarige telg van de gekende voetbal familie uit Zele? Inderdaad, Hans is de jongere broer van Louis Christiaens die bij Zele, AA Gent en Sinf- Niklaas speelde. In 1975, hij speelde toen bij Jong Lede, maakte een operatie aan de achillespees een einde aan zijn aktieve voetballoopbaan. De Beveren- se Christiaens is eveneens een jongere broer van Guido die in 1977 van Zele getransfereerd werd naar Sporting Lokeren en daar sindsdien in de kem werd uitgespeeld. En Hans zelf dan? Geboren te Zele op 12 januari 1964 werd hij bij Eendracht Zele aangesloten in het seizoen 74-75. Hij kwam in de scholierenselek- tie van Oost-Vlaanderen en werd in 1980 naar SK Beveren getransfereerd. Tijdens het seizoen 1981-1982 werd hij met de Uefa's van Beveren kampioen en dit jaar werd Hans in de uitgebreide en sterk verjongde kem van Beveren opgenomen. Van de kleinste van de 22 kemspelers wordt vooral de dribbelkunst hoog geprezen. Hij is een vat vol schijnbewegingen en het zou niemand verwonderen dat hij het heel snel in de eerste ploeg zou waarmaken. Vorige zondag was hij er al. In een weinig overtui gend elftal toonde hij toch al enkele malen zijn voetbalkunsten. We zien er nog meer van. (h.a.) Club Brugge-Beveren 3-0 De 3-0 eindstand in de wedstrijd tussen Club Brugge en SK Beveren geeft alvast niet de juiste waardeverhouding weer tussen beide ploegen. Die vaststelling zal de Waaslandse voetballers en hun supporters een magere troost wezen maar het is toch merkwaardig dat het team van trainer Urbain Braems precies in een van de betere uitwedstrijden met zo'n zware cijfers de boot in moet. Het werd op Olympia trouwens helemaal geen topper. Daarvoor was er echt te weinig strijd en vooral Beveren kon, na een fatale misser van Jas pers, maar moeilijk stevige voet in de wedstrijd krijgen. Lokeren-SV Brugge 0-0. Van Cauter (6) tijdens een fors duel met Schepens. Gudjohnsen is een aandachtig toeschouwer (dm) Fout van Jaspers Ook Club Brugge begon weinig overtuigend aan de partij en het was in het wed- strijdbegin dan ook verwon derlijk dat dit Brugge op ei gen veld nog maar één punt je had moeten prijsgeven. Van mooi samenspel of den derende nummertjes was helemaal geen sprake en de 15.000 toeschouwers rea geerden terecht met boe-ge roep aan het adres van bei de ploegen. Geklungel, zo kon men het noemen. En het eerste doelpunt van de thuisploeg was duidelijk het bewijs van ons standpunt. Jaspers trap te naast en over een makke lijke bal en de vrijstaande Dardenne duwde het Sinter klaasgeschenk van dichtbij binnen. Club Brugge bleek tevreden met die goal en ging nu nog terughoudender spelen. Beveren moest nu maar komen. En dat was voor de Waaslanders niet zo makkelijk. Schönberger le verde wel aardig werk, De Cubber kwam erg bleek uit het duel met zijn vroegere ploegmaat en werd na de rust trouwens door Kessler op de bank gehouden en Peter Creve was opnieuw de meest opgemerkte figuur. Maar vooraan liep het op nieuw verkeerd. Albert kreeg kansen maar miste deerlijk.'Kusto liep er weer voor spek en bonen bij; Theunis en Weihrauch de den het in vergelijking nog behoorlijk maar zij vonden een attente Janssen op hun weg. Dicht bij de rust, toen d» Bruggelingen al heel tevre den waren dat ze him kleine voorsprong hadden behou den, viel een tweede ge schenk uit de koude lucht. Ceulemans ging van bij i middenlijn naar het van De Wilde, schal zijn bewakers uit en dan een doelpunt in de v ten van de jonge Bart Mai Bij rust kreeg Brugge met 2-0 stand veel meer dan hf echt verdiende. Eén op acht In de tweede s pee theft®' veranderde er maar weinjjkrbt Brugge hield, weinig ov»konki tuigend, de wedstrijd naar handen en Beveren was njwaar in staat de aansluiting 1®e" maken. Alleen Weihrau en Albert zorgden nog voW®'' wat werk voor de Brugi»®n 1 doelman maar het was to udti< allemaal erg bleek. BrugfWelk kreeg enkele goeie counttfnoeti mogelijkheden maar derde doelpunt vond blijkbaar niet meer no< Het verdikt werd echter v Beveren enkele minutfj voor tijd toch nog verz toen Sörensen met een b schot dat via de paal 1 Wilde voor de derde ma; vloerde. Club Brugge hag de een verdiende overv ning maar voetbalkem hadden er toch meer verwacht. Beveren deed sl reputatie van uitverliezed ploeg opnieuw eer aan. 1 de heenronde van de F sche kompetitie wonnen <j Waaslanders juist get«[ éénmaal uit. Tegen Andi lecht. Hugo Lokeren-SV Brugge 0-0. Gudjohnsen wordt opgewacht door Bram Van Kerckhof (dm) Girio Maes (dm) de tweede maal zorgde Barth voor een puike red ding. En dan was er ene Paul Courant... Standard indachtig Trainer Waseige moet je het klappen van de zweep niet leren. Geen hals-over- kop-offensief want Cercle is levensgevaarlijk op tegen stoten. Standard kon er van meepraten. In de aanvangs fase werd het een aftasten van de groene verdediging. Op aandringen van Gud johnsen schoot Van Veirde ghem over. Toen Patrick nog een paar maal aan de bal verscheen deed Poorteman hem voelen dat hij er ook nog was. Bij de daaropvol- ten van... Poorteman. Toen liet Raes zijn snelle benen bewonderen. Laroy kon niets anders dan hem foutief stuiten. De staalharde vrij schop van Jonsson had wel de goede richting maar er waren ook nog de vuisten van Hoogenboom. Twee mi nuten later terug Bob in ve dette op schot van Sanders. Om maar te zeggen dat ook Cercle zich niet onbetuigd liet. Trouwens, Raes kreeg de kans om het voor de be zoekers te versieren. Blijft hij meer gekoncentreerd dan was zijn lobbal raak. Nu wilde Dré het te overhaast doen. Sporting voelde onraad en ging meer drukken. Op vrij- schietbaan. Verheyen haal de dan uit met een paar haarfijne hoekschoppen maar telkens was Barth pa raat om over te tippen. Loke ren opende nu alle batte rijen. Bij een poging van Rik Van Cauter was de Brugse portier machteloos maar een verdedigende voet voor kwam onheil. In dezelfde minuut een loeier van Van der Gijp maar een attente Barth deed weer van zich spreken. Een nieuwe schicht van Hollandse René werd in hoekschop geduwd. Leen Barth leverde «de» save van de wedstrijd in de 79ste mi nuut. Verheyen zette voor naar Van Cauter. Rik plaat ste een kopstoot volgens het boekje: naar de beneden hoek op de doellijn. Maar die duivelse Barth ranselde de bal nog weg. Dat was vakwerk. Scheidsrechter Goris - al eens overhoop met de voor- deelregels - leidde volgen de ploegen: SC Lokeren: Hoogenboom, Dobias, De Schrijver, Van Cauter, Verheyen, Somers, Van der Gijp, Mommens, Van Veirdeghem, Gudjohn sen en Laroy. Cercle Brugge: Barth, Poorteman, Schepens, Van Kerkhof, Maes, Ukkonen, Jonsson. Raes, Courant, Sanders (Margeirsson) en Beheydt). André

De Voorpost | 1982 | | pagina 2