Zo kan het niet verder iEsó Leedse inzet beloond weken schorsing toe Lebbeke wil niet verliezen in Denderhoutem Het is vijf voor twaalf Lebbeke was een klas te sterk Eddy Bellon onzeker bij KAVD Dirk Van Der Putten aan vier Nog steeds problemen bij VW Hamme 3' Nationale dstrijdprogramma voor- »lt weinig goeds zodat n gerust van een krisissi- itie mag gewagen. Uit lk vaatje de Zeienaars eten tappen om uit de long Lede-Ninove 2-1. De Ninoofse keeper kan de bal in hoekschop verwerken (per) VOETBAL g Lede-Ninove 2-1. De thuisploeg kwam verrassend op voorsprong in een periode van Ninoofs iverwicht (per) er) ^an bi) bet begin van de wedstrijd was de derbysfeer jels) i meor don voelbaar. Ninove demonstreerde een licht overwicht, maar Jong Lede maakte dit goed door een wilskrachtig en doortastend spel. De verdediging pakte uit met een stugge mandekking xodat de gevaarlijke kleppers uit Ninove aan de leiband werden gehouden. Lede opende de stand via 1 Dieltjens die de goed geplaatste hoekschop van De Winne mooi binnenknikte. De sfeer werd steeds zenuwachtiger en rond de 40* j min. mocht Droessaert wegens protest naar de kleed kamers gaan douchen. Een handikap voor het moedi ge Lede. Na de rust kon Ninove nog niet overtuigen en Ij met zijn numerieke meerderheid niets aanvangen. Rond het uur deed Van Eycken de Ninovieters dan toch juichen. Wie dacht dat Lede zou in mekaar i stuiken, was mis. Energiek bleven de Vlugge Jonge- I ren strijden voor elke bal en meteen voor het reeds behaalde punt. Groot was natuurlijk de vreugde toen 10 min. voor het einde Ninove op achterstand stond. Na een voorzet van De Ryck werd de bal in eigen netten verwerkt. Ninove probeerde nog met man en macht de score in evenwicht te brengen, maar tever- I 9«efs. De Leedse poort werd dichtgeklapt tot het i einde van de match. Docx deze overwinning krijgt I opnieuw uitzicht op de redding eri hoopt het i Jagende zondag tegen Oost ende eenzelfde stunt te ere' kunnen uithalen. De affiche van de Sint-Paulus- paardenprocessie wordt steeds na enkele jaren vernieuwd. Met dat doel wordt er een affichewedstrijd uitgeschreven waaraan iedereen die in Op wijk woont kan deelnemen. Inlichtingen over deze wed strijd kan men bekomen bij Livine De Smedt. Markt 57 te Opwijk of bij Jan Heuninckx (052/35.58.22). Op aanvraag van veel ouders van dove en slechthorende kin deren verspreidt Vongk, de Vereniging van Ouders van Nederlandstalige Gehoorge stoorde Kinderen een picto gram dat enerzijds een herken ningsteken is om aan te duiden dat de dove en slechthorende dove daar terecht kan en an ders door de auditief gehandi capte kan gebruikt worden in het verkeer ter verhoging van de veiligheid. Het is verkrijg baar tegen 3 postzegels van 10 fr op het adres Vongk. Rood Becldekensstraat 13 te 9240 Merelbeke. Heirnis K.A.V.D. 2-0 Het aportkomitee van Oost-Vlaanderen heeft zich niet mild getoond voor Dirk Van Der Putten. De Dendermondse voetballer werd voor zijn uitsluiting tegen SK Lebbeke op vier weken schorsing getrak teerd. Nu zondag in Lovendegem is Dirk aan zijn laatste match toe. Daarna mag hij rusten tot 2G januari. Dan kan trainer Borré opnieuw op hem beroep doen. Toevallig speelt K.A.V.D. die dag tegen Denderhoutem. K.A.V.D. heeft vorige zater dag, bij het Gentse Heirnis twee punten moeten prijsge ven. Nochtans was paars blauw gedurende een vol uur de betere ploeg. Het bot ste echter op een muur die maar moeilijk te omzeilen viel. K.A.V.D. had voordien een geschenk gegeven aan de thuisploeg. Trainer Borré over het ver loop van deze wedstrijd: «We namen een slechte start. Onze verdediging stond tijdens het eerste kwartier op lemen voeten. Het is toen dat het openings doelpunt is tot stand geko men. Dat was het gevolg van individuele tekortko mingen. Ik had een Gentse stormloop verwacht. Waar een nieuwe trainer in huis is, zijn spelers altijd extra- gemotiveerd. Nochtans had ik voor de wedstrijd op dat gevaar gewezen. Die waar schuwing werd blijkbaar door sommigen genegeerd. Men is achteraan volkomen ongeorganiseerd van stapel gelopen. Voor de opponent was het toen niet moeilijk om tot in ons doelgebied te infiltreren. Al na pakweg vijf minuten moesten we een doelpunt toestaan. Dat zette een domper op de verwach tingen. We waren immers gestart met het inzicht om countervoetbal te produce ren. Dat is ons sterkste wa pen. Maar eens op achter stand hebben we zelf het initiatief moeten nemen. Het verleden heeft al meerdere keren bewezen dat een der gelijke spelkonceptie ons niet zo best ligt. Bovendien is de thuisploeg de minieme voorsprong met hand en tand gaan verdedigen. Slechts twee keer hebben we de versterkte burcht kun nen omzeilen. Het schot van Frank Schepens sloeg toen tegen de paal, terwijl een poging van Patrick Poppe net naast ging. In het laat ste kwartier zijn we dan meer risiko's gaan nemen. Hiervan kon de thuisploeg profiteren om een tweede Dirk Van Der Putten (KAVD) (v) keer toe te slaan. Daarmee was uiteraard de kous af. Globaal genomen waren we de betere ploeg. We hebben echter Sinterklaas ge speeld. Dat is niet de eerste keer dat we ons zo mild to nen jegens de tegenstrever. Het heeft ons echter al ver schillende punten gekost.» E.D.M. SK Lebbeke staat wellicht voor de zwaarste op dracht in deze kompetitie. Het speelt zondag op Denderhoutem. Het verloor op eigen veld met 0-1 cijfers-tegen deze ploeg. «Toch is' iedereen ervan overtuigd dat we deze keer niet zullen verliezen,» zegt klubleider Eric Buytaert. «We verloren in het begin van de kompetitie tegen deze ploeg-, maar kregen globaal genomen de beste kansen. Thans zijn we verder gunstig geëvolueerd. Bovendien is het vertrouwen onder de spelers biezon- der goed. Nu al zijn ze van oordeel dat ze niet zullen verliezen in Denderhoutem. Dat is hoopgevend». Veertien namen staan op papier. Het gaat om Rudy Jansegers, Jean-Pierre Hals, Staf Hendrickx, Danny Vermeir, Frank De Grauwe, Luc Van Hauwermeiren, Bruno Van Bladel, Jean-Pierre Lippens, Gino Van Den Berghe, Chris Ferket, Frank Van den Broeck, Philippe Heirbaut, Karei Verhulst en Leo Verhulst. Lebböke voert één voorbeeldig beleid. Dat is onbe twistbaar. De mensen die er mCESnteel aan het bewind zijn geven het beste van zichzelf. Ook wordt naast het sportieve, geregeld gedacht aan de ont spanning die noodzakelijk is om de onderlinge sfeer te bevorderen. In dat opzicht organiseert SK Lebbeke op vrijdag 17 december vanaf 18 uur een kerstfeest in de zaal Heidehof. Daar geniet de jeugd vanaf premi- niemen tot scholieren, van een lekker gebak en wordt hen een kerstgeschenk en een voetbaltrui aange boden. Bovendien zal men kunnen genieten van een film voorstelling. Een film met voetbal als onderwerp en met «koning Pele» in de hoofdrol. Rond 20 uur worden de ligavoetballers Raymond Mommens, Jacky Muna- ron, Snelders en Danny Veyt verwacht. Ook de spe lers van de eerste ploeg evenals de ouders zullen op de feestzitting aanwezig zijn. Trainer Fons Dreesën zal zich al evenmin onbetuigd laten. In kernachtige bewoordingen zal hij het hebben over het jeugdvoet bal heden ten dage. Bij voorbaat staat het vast dat het een gezellige avond zal worden. (E.D.M.) Union Hoei-Eendracht Zele 3-0 De verplaatsing naar de kontreien van de Maas is de Zeelse derdeklasser een ontnuchtering ge- Deze nieuwe nederlaag heeft duidelijk ge- dat de kentering ten gunste nog niet voor is. Hoewel deze 3-0 cijfers geenszins de weergave zijn van het vertoonde spelbeeld deze vaststelling een magere troost voor de Problemen genoeg voor team van trainer Van nu de winst bij de Eendracht een weinig benijdens- dige voorlaatste plaats geduwd. Het komende problemen te geraken blijft een open vraag. De aanval lende instelling heeft wei nig resultaat afgeleverd zo dat trainer Van Lerberghe zondagavond moeilijk her stelde van deze nieuwe op doffer. «Het is zoveel erger wanneer je moet vaststellen dat onze tegenstander niet meer inhoud had als ons elftal. Zij hebben konstruk- tief geen enkele echte doel kans bijeenge voet bald. Wij van onze kant kregen een drietal doelkansen maar zelfs een strafschop wil er niet meer in. Niets lukt we liswaar, erger nog is dé vaststelling dat de ploeg er na het tweede doelpunt mo reel geslagen bijliep. Zoiets kan niet op een voetbalveld zeker wanneer je moet vast stellen dat men geenszins de mindere was. Over wat mij te doen staat wil- ik deze week nog eens grondig na denken. maar dat er iets moet gebeuren staat buiten kijf.» Eendracht met drie voor spelers in de spits kreeg vrij vlug een eerste doelpunt te slikken, toen een schot op de hiel van Plaetinck in het Zeelse doel afweek. Doel man Van Puyvelde op het verkeerde been gezet, bleef kansloos. Toch kregen de gasten kans op terugkeer met een schot van Piet Ab- beel dat evenwel uitstekend werd gekeerd door de Waal se doelman. Twee straf schoppen lieten de score on gewijzigd. Van Puyvelde redde uitstekend en Jaak Goossens schoot de bal jam merlijk naast. Dat moet lang geleden zijn voor de Zeelse kapitein. Rond het uur sloeg Hoei onverwacht terug toe. Van Puyvelde verkeek zich op de bal nadat hij zijn de fensie van zijn tussenkomst had verwittigd. Met een ra ke kopbal ging de score naar 2-0. C ooreman en Blomme kregen elk nog een kans voorgeschoteld maar het was de thuisploeg die na een flagrant buitenspel de stand kon opdrijven. De wedstrijd was gespeeld en voor de Zeienaars viel er enkel de wissel te noteren aan de rust toen Bordui een ongestelde Freddy Chris- tiaens kwam vervangen. Frangois Michiels liet zich voor rust in de goeie zin opmerken maar ook deze prestatie kon de pil niet ver zachten. Joost Arens SK Londerzeél-VW Hamme 2-0 De ene nederlaag na de andere voor de Hamse vierdeklasser. Een tweetal maanden geleden bevond Vigor Wuitens zich nog in de kopgroep. Thans begint het aan te leunen bij de degradatiekandidaten. Hoewel het weer geen beroep kon doen op verschillende titularissen kunnen deze keer geen verontschuldigin gen ingeroepen worden. Tegen een zwakke opponent presteerde het erbarme lijk. vooral tijdens de tweede helft. Toen Was er van enig aantrekkelijk vertoon geen sprake meer. De eerste helft kon men nog als redelijk bestempelen. De kans om op voorsprong te komen zat er toen in. Maar wanneer spelers hun vertrouwen kwijt zijn. worden kansen onbenut gelaten. Noch Willy Meersman noch Eddy Maes beschikken over toverformules. Wat ook de supporters mogen zeggen. iaat long Lede-Ninove 2-1. Eén kort op de man spelend Ninove, zonder Toon Pfaff (vorig jaar J 'las-\*ae)t h°d meer verwacht bij de hekkesluiters (per) Willy Meersman, thans als coach, is aan zijn elfde seizoen te Hamme. «Het is dë eerste keer dat ik zo een donkere periode meemaak in Hamme. Wij hebben al met een waslijst tegensla gen rekening moeten hou den. Bovendien heeft Dame Fortuna geen enkele keer aan onze kant gestaan. Ook nu kon weer geen beroep gedaan worden op Luc Schuddinck. Hij proefstoom- de vorige vrijdag, maar on dervond weer last van zijn knie. Dat was een streep door onze rekening. Robbie Smet had een doktersattest op zak. Omwille van over vermoeidheid had de dokter hem drie weken rust voorge schreven. Zo worden we ie dere week met iets anders gekonfronteerd. Wat de wedstrijd van de voorbije zondag betreft, wil ik mij geenszins wegsteken achter deze handicaps. Zelfs met een gehandicapte ploeg hadden wij in staat moeten zijn om een beter resultaat af te dwingen. Londerzeel liet een biezonder zwakke indruk. Tijdens de pauze was ik zelfs de mening toe gedaan dat we onmogelijk konden verliezen. Maar het geen tijdens de tweede helft werd gepresteerd was ge woon erbarmelijk. Halfweg die periode heb ik na over leg met Eddy Maes een wis sel doorgevoerd. Eddy De Malsche werd vervangen door Chris Van Dam. Ik dacht met Chris Van Dam eventueel vanuit de tweede lijn tot scoren te kunnen ko men. Maar later bleek ook dit geen oplossing te zijn. Wat het resultaat in zijn ge heel betreft moet ik stellen dat de overwinóing van de thuisploeg als verdiend kan beschouwd worden. Johan De Wilde heeft nog enkele keren uitstekend moeten tussenkomen». Ondertussen is de sfeer er niet op verbeterd bij de Hamse vierdeklasser. Nie mand blijkt te weten waar eigenlijk het schoentje wringt. Met de vinger naar een oefenmeester wijzen is onverantwoord. Vorig jaar draaide Hamme zoals het moest, met haast allemaal dezelfde spelers en onder hetzelfde bewind. Iedereen, zowel trainer Eddy Maes als Willy Meersman hadden nog een verbetering ver wacht ten opzichte van vorig seizoen. Nu hoopt men al leen maar dat het tij zo vlug mogelijk keert. Van titelam- bities is geen sprake meer. Men kan stilaan achter zich gaan kijken... (E.D.M.) Lovendegem - SK Lebbeke 0-3 SK Lebbeke heeft zich in Lovendegem een klas sterker getoond dan de thuisploeg. Het pakte uit met vloeiend samenspel en kwam bovendien drie keer tot scoren. Voor de lokalen was het onmogelijk om een tegenzet te vinden tegen een ploeg die in alle kompartimenten sterker was. Vooral op het midden veld domineerde Lebbeke overtuigend. Daar vertolk ten Jean-Pierre Lippens en Bruno Van Bladel trou wens een uitstekende partij. Tot de reeks van uit blinkers behoorden deze keer Jean-Pierre Hals. Gino Van Den Berghe en Frank De Grauwe. Zondagavond was de stem ming in het Lebbeekse Zwambershof weerom fees telijk. Klubleider Eric Buytaart: «We hadden wel te maken met een tegenstrever die van voetbal in de ware zin van het woord maar weinig kaas gegeten had. Bij ons was het net omgekeerd. We kombineerden vlot en dreig den geregeld. Al bij het be gin kregen we een unieke kans die door Chris Ferket werd overgetrapt. Halfweg de eerste helft zijn we dan op voorsprong gekomen. Gi no Van Den Berghe voerde andermaal een nummertje op. Hij bediende Frank Van Den Broeck die kon binnen schieten. Net voor de rust zijn we een tweede keer tot scoren gekomen. Deze keer was Luc Van Hauwermeiren hoófdakteur van de aktie die door Staf Hendrickx werd af gewerkt. Ondertussen had den we al twee keer pech gehad toen Van Bladel en Gino Van Den Berghe tegen het doelhout knalden. Aan de rust werd Danny Vermeir vervangen. Hij bleek last te hebben van een oude kwet suur. Philippe Heirbaut is toen in zijn plaats gekomen op het middenveld, terwijl Van Den Berghe de rol van voorstopper ging vertolken. De thuisploeg is in die twee de helft wel een paar keer komen aandringen. Het ge beurde echter te krampach tig, zodat noch onze doel man, noch onze verdedigers in verlegenheid werden ge bracht. Op dat ogenblik wa ren we welhaast zeker dat onze overwinning geen en kele keer in gevaar zou ko men. Frank Van Den Bos sche zou later zelfs alle twij fels wegnemen toen hij eerst de lokale defensie uit ver band had gespeeld en na dien de plaatselijke doel man in zijn hemd zette. Al met al werd het voor ons meer dan een verdiende ze ge. Bovendien was de pres tatie beslist het aanschou wen waard. Metéén werden Klubleider Erie Buytaert van SK Lebbeke (vh) alle ingrediënten vervult voor een aangename na middag», besluit Eric Buy taert. We vermelden nog dat vori ge vrijdag twee Lebbeekse spelers door het provinciaal komitee werden geschorst. Het gaat om Jean-Pierre Lip pens en Leo Verhulst. Bei den werden uitgesloten tij dens de wedstrijd tegen KAVD. in Grembergen. Ver hulst kreeg twee weken. Lippens werd op vier weken schorsing getrakteerd. De schorsing gaat zondag over acht dagen in. EDM De Voorpost - 10.12.1982 - 31 KAV Dendermonde speelt zondag op Lovendegem. Daar is Dirk Van Der Putten aan zijn laatste wedstrijd toe, waarna hem een vier weken durende schorsing wacht. Eddy Bellon is de enige Dendermondse voetballer waarvan men niet zeker is. Tijdens een val in Heirnis kwam een knie onder zijn lichaam terecht. De kans is groot dat hij niet zal aantreden in Lovendegem. In dat geval neemt Jacques Joris zijn plaats óver. Verder blijft alles ongewijzigd. Na de jongste nederlaag wil KAVD punten winnen. Daarna wordt het gekonfronteerd met RC Gent en dat wordt langs de Denderboord algemeen als een zware opgave beschouwd. (e.d.m.) Trainer Eddy Maes van VW Hamme (vh) VW Hamme geraakt blijkbaar maar niet uit de miserie. Op de dinsdagtraining ontbraken ander maal verschillende titularissen. Chris Van Dam on dervond last van een oude kniekwetsuur. Eddy De Malsche had een paar tanden laten trekken. Bruno Marin zat thuis met een keelontsteking. Van een heroptreden van Luc Schuddinck is voorlopig geen sprake. Robbie Smet is op advies van de dokter aan rust toe. Jean-Marie Engels had vorige zondag een trap geïnkasseerd. Hij bleek hiervan nog last te ondervinden en moest vroegtijdig stoppen. Frankie Vanhaecke die weliswaar nog niet mag optreden ten gevolge van een schorsing, wordt momenteel ge plaagd door lumbago. Voeg er dan nog aan toe dat Dirk Verbustel ten gevolge van boekingen aan ver plichte rust toe is. VW Hamme zit dus in de penarie. Wie schiet op trainer of bestuur heeft ongelijk. Niemand is immers in staat om daaraan te verhelpen. «Het is doodgewoon een donkere periode die we doormaken,» zegt trainer Willy Meersman. «Nóóit in mijn voetbalkarrière heb ik zoiets meegemaakt. Toch hoop ik, zelfs in de huidige omstandigheden, nog enkele punten te winnen alvorens de winterstop begint. Wellicht kunnen enkele eerder opgesomde titularissen tijdig gerekupeerd worden, zodat ik min of meer een valabele ploeg in Wervik kan opstellen. Voor Dirk Verbustel die we omwille van strafpunten moeten vervangen, heb ik een oplossing in de per soon van Eric Boone. Hij liet eerder al een betrouwba re indruk, en speelt zich bij het invallerselftal in de kijker. We hebben nu dertien wedstrijden achter de rug. Nog geen enkele keer zijn we met dezelfde ploeg kunnen aantreden. Dat komt de automatismen geenszins ten goede». Vermelden we nog dat de wedstrijd in Wervik pas om 15 uur begint. Op zondag 9 januari om 14u30 speelt VW Hamme een oefenwedstrijd tegen SK Sint- Niklaas. (E.D.M.)

De Voorpost | 1982 | | pagina 3