m m Johnny Noens en Frons Peeleman de laan uil Eerste nederlaag sinds zeven wedstrijden «Alsof de daivel ermee gemoeid is» Wuytack en Saerens, de opportunisten l w Hedwig Tilley houdt Sparta overeind Tegenstand te sterk Hogere skore _32 -10.12.1982 - De Voorpost St.-Gillis - Zulte 0-2 Eendracht St.-Gillis heeft te gen alle verwachtingen in een tweede nederlaag gele den. Metéén verliest het ver der voeling met de koplo pers. Tegen Zulte werd het geen te beste vertoning. Voorzitter Leonard Baetens hierover: «Na minder dan tien minu ten werden we op achter stand geplaatst. Een slecht interceptoren van Frans Peeleman was er de oorzaak van dat bezoeker Symoens de bal kon onderscheppen. Johnny Moens (E. Sint-Gil lis) (v) Hij besloot buiten het bereik van onze keeper. Dat was een onverwachte opstopper waarvan heel wat spelers niet direkt bekomen waren. Nochtans waren we tijdens de eerste helft zowat de evenknie van de bezoekers. We kregen trouwens twee kansen om tot scoren te ko men. Onverwachts werden we, met nog vijf minuten te spelen in de eerste helft een tweede maal gecounterd. Na de hervatting zijn we de forcing gaan voeren. De be zoekende doelman heeft zich toen enkele keren flink weten te onderscheiden. Ondanks ons overwicht en de geboden kansen, zijn we toch niet tot scoren kunnen komen. Verliep de wedstrijd over het algemeen fair, dan deden zich tijdens de laatste tien minuten een paar inci denten voor, waarbij de scheidsrechter zelf niet ge heel vrij uitgaat. Hij heeft de moeilijkheden als het ware self wat uitgelokt. En ver mits een paar spelers blijk baar hun zenuwen niet meer de baas waren, leidde dat tot de uitsluiting van Johnny Moens en Frans Peeleman. Dat is wel de schaduwzijde van een wedstrijd die we wel hebben verloren, maar waarbij zelden sprake was van grove overtredingen. Hoe dan ook, rekening hou dend met het verloop van de match, hadden we toch aan spraak kunnen maken op een puntendeling», aldus voorzitter Baetens. Wil Eendracht tot de kans hebbers in de reeks* blijven behoren dan moet het drin gend punten winnen. Des noods nu zondag al bij Ne vels. In geval van een derde verlies, mag men iedere am bitie (in zoverre die er is) wel tot volgend jaar opbergen. E.D.M. VRASENE - MALDEGEM: 0-3 Aan de opgang van de Herlevingploeg is zondag wel een heel ongelukkig einde gekomen. Nadat ze sinds de thuis wedstrijd tegen Robur geen nederlaag meer hadden ge kend, zijn de mannen van trainer Rudy Goemaere onderuit gegaan tegen de allesbehalve hoog aangeschreven Malde- gemnaars. Tijdens de eerste helft trokken de Vrasenaars het wedstrijd- laken duidelijk naar hun kant maar was er nogal wat pech gemoeid bij de afwerking. Zo werd Ludo Lardenoit tot tweemaal toe van een doelpunt gehouden door de bezoe kende doelman en schoot Herbert Van Puymbroeck na een uitstekend opgezette aanval tegen het doelhout. De bezoe kers beperkten zich in deze periode tot louter verdedigen en kenden bij een eerste aanvallende poging al dadelijk succes: net voor de pauze werd de lokale defensie immers verrast door een verre inworp van Baert waarop Lacoeur in buitenspelpositie volgens de wit-zwarten, kon binnentip- pen. Van deze psychologische tik konden de gastheren zich nooit meer herstellen temeer gezien de Maldegemnaars na de rust heel wat aggressiever optraden en ook voor het meeste gevaar zorgden. Een fout op Pauwels binnen de gevarenzone was de aanleiding tot de tweede goal aange tekend door Baert na strafschop. Vanaf dat moment liet de thuisverdediging het helemaal afweten en moest het ook niet verbazen dat een derde doelpunt viel nadat wederom Baert een nonchalance in de Vrasense afweer afstrafte. Deze totale off-day hopen de Vrasenaars nu zondag reeds weg te vlakken met een revanche op eigen plein tegen Destelbergen. Juist een formatie die een zeer degelijke en regelmatige indruk geeft in dit seizoen. Destelbergen is immers een ploeg welke nog maar één keer overwonnen werd, het zal dan ook voor de mannen van voorzitter Van Strydonck geen sinecure worden om tegen zulk een tegen stander de beide punten te veroveren maar dit is nu na de mindere prestatie tegen Maldegem meer dan nodig gewor den. Zoniet verzeilen de Herlevingenaars weer in een ver achteruitgeslagen groepje dat nog weinig toekomstper- spektieven heeft. Manil SINT-GUXIS-KEMZEKE: 2-3 Dat was de eerste indruk van trainer Francois Daneel na deze verlieswedstrijd van zijn ploeg. Het is trouwens niet de eerste keer dat de blauw-witten op eigen terrein het onderspit moeten delven. Reeds na acht minuten klommen de Klauwaerts op voor sprong wanneer thuisdoelman Van Hoecke waarschijnlijk dacht voor Sinterklaas te moeten spelen op een schot van Van Hecke. De Nederlander loste immers het redelijk zwak schot van de Kemzekenaar en de bal sprong in de netten. Door deze vlugge treffer gingen de bezoekers nog meer behoudend spelen en hadden als voornaamste bekommer nis om de plaatselijken van hun eigen doel weg te houden. Vroeg in de tweede helft gaf Peter Van Hoecke dan een tweede kado weg: bij een uittrap schoot hij de bal tegen een Kemzekenaar aan, het kleinood kwam aldus bij de attente Stremersch terecht en iedereen weet dat Gerrit bij zulk een situatie niet gauw mist (52* minuut: 0-2). Vier minuten later maakten de gasten dan van de nog heersen de verwarring in de Sportingdefensie gebruik om een derde doelpunt aan te tekenen en eigenlijk het enige mooie. Na opvallend vloeiende aanval plantte Soman zijn voet tegen het leder en de 0-3 stand stond op het bord. In het daaropvolgende laatste halfuur slaagde de thuis ploeg er toch nog in om goed terug te komen, deels omdat de Kemzekenaars ook lieten begaan en deels omdat blauw wit wel aanvoelde dat het publiek toch nog iets mocht hebben. Een verdiende tegentreffer viel dan ook in de 60* minuut: Luk Bolssens rukte vrij stereotiep op aan de verste paal waar Mario Franssens klaar stond om in te koppen. Nog geen drie minuten later werd de opmars van de lokalen enigzins afgeremd door de staander omdat een schot van Eddy Franckaert daarop terecht kwam. Sint- Gillis bleef wel drukken en Kemzeke werkte met alle middelen het lokaal overwicht tegen. Dat alles kon toch niet beletten dat een goeie tien minuten voor het einde nog een aansluitingsdoelpunt werd aangeteknd door Franckaert, eveneens na knappe voorzet van Bolssens maar nu met de voet in doel verlengd. Verder raakten de Daneelboys niet omdat de Kemzekemuur zich vanaf dat moment nog sterker wapende en ook de eigen kracht afnam. Al bij al was een gelijkspel juister geweest maar daar hebben de succesrijke bezoekers zeker geen bood schap aan. In onze nababbel drukte trainer Daneel, zoals reeds aangegeven in onze inleiding en titel, zijn ontgoo cheling uit over het feit dat Sporting tot nog toe niet minder dan dertien punten uit acht uitmatchen puurde en thuis slechts vijf eenheden werden gehaald uit zes beurten. «De voornaamste reden voor dit falen is wel dat we moeilijk ons eigen tempo van achterin kunnen opleggen. Op verplaatsing is het overigens geen nadeel om zich wat in verdediging op te sluiten en dan op een geschikt moment met een gelukte tegenstoot uit te pakken. Voor deze kounters hebben we natuurlijk twee uitgelezen voor spelers lopen Betoncelli en De Kerf maar zijn er ook nog een handvol middenvelders die daar best mee over weg kunnen. Toch is de huidige stand van zaken meer dan degelijk als je weet dat mits een overwinning nu zondag tegen Evergem we niet minder dan twintig punten uit dertig behalen. Ook mag je niet vergeten dat er toch wel een stevig geloof in eigen kunnen bestaat binnen ons elftal, anders is het toch niet mogelijk dat we zondag nog van 0-3 naar een 2-3 eindstand terugkomen. Overigens stonden tegenover Kemzeke niet minder dan zeven jongens VOETBAL Robur-Temse 2-0. Eric Saerens (Robur) scoort het eerste doelpunt (vh) Robur Temse 2-0 Robur Moerzeke heeft in het derby tegen Temse een moeizame zege binnengerijfd. Het kwam twee keer tot scoren. Was wel het gevaarlijkst, maar moest inzake veldspel het initiatief aan de bezoekers laten. Maar uitein delijk zijn het alleen de doelpunten die tellen, redeneert men in Moerzeke. Robur-Temse 2-0. Eric Raemdonck (Robur) plaatst de bal voor doel, maar Wuytack besluit naast (vh) Klubleider Freddy De Maere heeft het over een taktische zege: «We zijn vlug op voorsprong gekomen langs Eric Sae rens. Dat was een parel van een doelpunt. Zonder ons defensief in te graven, zijn we na dat doelpunt wel wat meer aandacht gaan beste den aan onze verdediging. Globaal genomen verliep die eerste helft verdeeld. Na de hervatting heeft Temse het initiatief genomen. Wij hebben toen het wapen van de tegenaanval gehanteerd. Dat bracht ons een paar keer dicht bij een doelpunt. Op een zeker ogenblik werd een kans van De Vos op de lijn weggekuist. Temse was nochtans in die periode de spelbe palende ploeg. Het heeft wel enkele kansen ge had en onze doelman Lau- reys heeft hen wel van de gelijkmaker gehouden op een ogenblik dat Van Buyn- der zwaar uithaalde. Naar mate de wedstrijd naar het einde liep, nam de druk van de bezoekers toe. Een nor male gang van zaken wan neer je op achterstand staat. Maar Temse is ook risiko's gaan nemen. Dat is falikant uitgevallen, want met nog twee minuten speeltijd voor de boeg, werd Wuytack vrij- gespeeld. Die muisde er op zijn eentje van onder en kon metéén besluiten. Mis schien zullen de mensen van Temse zeggen dat ze aanspraak op een gelijkspel hadden kunnen maken. Dat zal ik niet betwisten. Maai onze overwinning is een feit. En onverdiend is die ook weer niet.» Robur Moerzeke heeft in ie der geval een goede zaak gedaan. St.-Gillis-Waai verloor, waardoor men met één alleen postvat op de tweede plaats. Ertvelde leidt momenteel met twee punten voorsprong. Moerzeekse tweede cialer haalde uit wedstrijden twintig Bovendien verloor het nog geen enkele wedstrijd. Een uitstekend resultaat is dat wel. Nu zondag staat echter de verplaatsing naar Kem zeke op het programma. Te gen de ploeg van de gewe zen oefenmeester wordt dat een zware dobber. E.D.M. VOETBAL Vooruitzichten van de komende speeldag Best vergeten we de droevige afgelopen speeldag zo vlug mogelijk slechts twee Wase ploegen kenden punten- winst, de overige vier verloren want zondag zijn we alweer aan de vijftiende kompetitiezondag toe, waarbij de terugwedstrijden worden betwist van de laatste speeldag in oktober. Melsele zal Olympia wel de baas kunnen, terwijl Vrasene zich moet kunnen herstellen tegen Destel bergen en ook Sint-Gillis eindelijk eens een thuistriomf moet nastreven tegen Evergem. Hoe Kemzeke zich uit de slag trekt tegen Robur is moeilijk te voorspellen maar de zege op Sint-Billis zal trainer Verniers zeker aansporen om ook thuis een nieuwe taktiek uit te dokteren. Temse heeft daarentegen geen enkele keus: op Ertvelde moet zeker gewonnen worden anders mogen alle promotiedromen nu Robur-Temse 2-0. Deze ploeg uit Temse kon Robur niet van de zege houden dat nu al naar de ijskast verdwijnen, en wat gezegd van Herleving ongeslagen de reeks verder zet (vh) Sint-Pauwels dat zondag al in een direkte vierpuntenmatch is gewikkeld op Waarschoot! Si van Sint-Gillis zelf binnen de lijnen». Zo te horen een Vtïrk HGUVinclC tevreden Frangois Daneel. die momenteel zijn eerste jaar bij Sporting Sint-Gillis volmaakt en daarom sterk aan een m«||||«mLop In* ploeg met toekomst bouwt. In dit opzicht was de inbreng UllDIIIlllcr BIJ van Patrick Dullaert een negentienjarige junior een pf* m» onbetwiste meevaller. Patrick moest immers Willy De Kerf t v W1CZ6 vervangen, de Lokemaar zal waarschijnlijk voor verschil- lende weken out zijn wegens een zware kniekwetsuur. Nevel© Neem daar nog bij dat ook Martin Van der Weecken Wieze (liesblessure) sinds verleden week moest worden vervan gen door Walter Vleyminck, die zich overigens ook sterk doorzet als rechterback, dan lijkt er geen spelersnood in de Sportingrangen. Ook de «oudjes» Eddy Franckaert en Raoul de Roeck zijn de jongste matchen zich goed aan het herpakken van een wat moeizame seizoenstart en Inge Betoncelli demonstreert elke week weer een opvallende werkkracht na enkele gesprekken met zijn trainer. Dit is zeer opvallend omdat de Italiaan het bij zijn vorige ploegen soms wel eens moeilijk had, juist wegens te weinig inzet. Over de traditioneel geworden inzinking die Sporting Sint- Gillis de jongste jaren steeds had rond de jaarwisseling is trainer Daneel duidelijk «De heb van bij aanvang van dit seizoen ingekalkuleerd dat de meeste van de spelers nog aktief zijn in het zaalvoetbal en stippelde daarom lichte trainingen uit. Volgens mij was het in het verleden zo dat nogal wat mannen geveld werden omdat door de zware fysieke trainingen in de heenronde verrekkingen en kwet suren allerhande niet uit konden blijven in de terug- matchen. Nu hoop ik die ellende te kunnen vermijden en zie ook wel dat de fysiek van de meeste spelers nog steeds in orde is. We proberen ons nu zolang als mogelijk bovenaan te handhaven en zien dan wel verder. Deze week bezien we wel wat er moet gebeuren om ook eens in eigen huis met een vlotte zege uit te pakken om zodoende de faalangst te doorbreken». Manil Onze pronostiek: Melsele-Olympia V rasene-Destelbergen St-Gi 1 li s -Ever gem Kemzeke-Robur Waarschoot-Sint-Pauwels Ertvelde-Temse X Mcmi] J D Heuvinck Wieze (vh) Pollare-Buggenhout Onverwachte sege van de Buggenhoutse tweede provin- cialer die In Poll are door het oog van de naald kroop. Haast een volledige wedstrijd heeft het de lokale druk moeten doorstaan. Geluk, doelhout en een sublieme doelman TUley verhinderden doelpunten. Klubsekretaris Freddy De verloop onder de loupe ne- Bisschop is zoals steeds ob- men, dan moeten we vast- jektief in zijn kommentaan stellen dat de thuisploeg «Deze keer hebben we wer- met afgetekende cijfers had kelijk van geluk mogen kunnen winnen. Maar on- spreken. Wanneer we glo- kans, doelhout, slecht af haal bekeken het wedstrijd- werken en vooral doelman Tilley hielden de thuisploeg van doelpunten. Vlug in de wedstrijd kwamen we op voorsprong. De vrije trap van Luc De Waegeneer werd door Patrick Verheyden bin- nengekopt. Onmiddellijk daarna ontketende de thuis ploeg een ware stormloop. Na een reeks van kansen resulteerde dat voor de rust in het gelijkstellende doel- punt. Onmiddellijk na de hervatting hadden we geluk toen Ronny Annaert ons te gen alle verwachtingen in opnieuw op voorsprong bracht. Dt moet zeggen dat de druk van de thuisploeg in de tweede helft minder groot was. Wel bleven ze de dominerende partij. Maar onze verdedigers hebben het hoofd koel gehouden en raakten nooit in paniek. Dat is een lichtpunt in onze ploeg ten opzichte van vroeger.» In ieder geval heeft trai- FC Wieze heeft een punt in de wacht gesleept bij Ne- vele. Tijdens het eerste ner Rudy Van Bossche in de kwartier moest het een drie weken dat hij in Bug- steéiel overwicht ondergaan genhout aan het bewind is van de thuisploeg. Daarna een vier op zes behaald. Dat kon het wedijveren en zelfs is een resultaat dat zelfs in in de tweede helft nam het Buggenhout niemand had geregeld het initiatief. De durven vooropstellen. In ie- beste kans om te scoren der geval moeten de Sparta- kreeg Michel Heyvaert. Dat nen nu moreel bekwaam was rond het halfuur. Ook zijn om Appelterre aan te na de hervatting dwongen pakken. Winnen tegen deze de Wiezenaars enkele kan- ploeg zou meteen betekenen sen af. Dat was o.m. het dat men een kloof van drie geval langs Jan Vermeir. helft verhinderde hij de ne derlaag. toen hij met een knappe save een schot van- op tien meter uit de winkel haak haalde. Over de sportieve inzet van Dirk lijkt iedereen tevreden. In de huidige omstandigheden ziet het er naar uit dat hij titularis zal blijven. In Wie ze is men overigens tevre den met het winstpunt. Nu zondag staat er in Wetteren beslist een moeilijke op dracht te wachten. Daarna wachten enkele gemakkelij ke opdrachten. Nog voor de jaarwisseling moet Wieze aan een remonte beginnen. Het bestuur is eendrachtig. Op het veld is de taak voor de spelers weggelegd. Mits een algehele inzet is Wieze zeker tot veel meer bekwaam. (E.D.M.) Denderleeuw Oudegem Kris Van Cauteren (SK Ou- degem) (vh) ge I pt Paul Van den Abbeele, onze 44 opruimer, was g*ekwetst. tw Marcel Geerinck van zijn wi kant had zich ziek gemeld. Maar ook met deze twee spelers in de ploeg hadden we allicht maar weinig kani gehad- Na een kwartier wer den we al op achterstand kli SVELTA MELSELE - EVERGEM: 2-1 SK Oudegem heeft niet de geplaatst. Nadien haddén minste kans gehad om een we, buiten een kans vooi vuist te maken tegen het Mare Rombaut, maar bitter veel sterkere Standaard weinig in de pap te brokken yDenderleeuw. Het klasse- Denderleeuw, een titelkan- punten slaat. Dat zou een Diens poging werd verijdeld verschil lag er van bij de didaat, was nu éénmaal te ko flinke stap in de goede rich- door de plaatselijke portier, start vingerdik op. sterk voor ons. °c Wie zich bij Wieze alvast De wil toch wel het jeugdig in de kijker speelde, was de Dat beaamde ook trainer karakter van onze ploeg on- jonge doelman Dirk Heu- Walter Bauwens: «De tegen- derstrepen. Onze vier mid- vinck. In Nevele kwam hij 8tand was eenvoudigweg te denvelders Chris^Van Cau-|« telkenmale gepast tussen- sterk. Er ontbraken daaren- beide. Halfweg de tweede boven twee titularissen. ting zijn. (E.D.M.) teren. Rudy Van Sinaey, Ed- dy Vermeir, en Willy Van Zande zijn samen 75 jaal oud. Het ziet er in ieder gev< naar uit dat we zullen mo< ten knokken willen we onl behoud dit seizoen veilijL stellen. De nederlaag in|®l de puntei De ploeg van Sparta Buggenhout (vh) Gedurende gans deze wedstrijd was Svelta de meerdere kwartier wel een fikse deuk omdat Versprille zich tot over haar Evergemse opponent en dwong vooral in de tweemdhl toe bezondigde aan zware overtredingen op eerste helft meerdere kansen af. Het was alleen maar Deckers en dan ook van het plein werd gewezen door verwonderlijk dat van al deze doelpogingen maar eentje in scheidsrechter Lievens. een doelpunt werd omgezet. Doelpuntenmaker was Patrick Door deze thuiszege werken de Melselenaars zich naar een Denderleeuw Waem die op de 24* minuut een soloakie kon afronden, gedeelde vijfde plaats in de klassering op en lijken weer op winst van enfceie recj Nadien bestookte Pierre Neels nog de dwarsligger en goeie weg want na een viertal nederlagen heeft de ploeg streekse tegenstrevers h« speelde de Evergemdoelman zich in de kijker met enkele van trainer Declercq zich in de jongste drie wedstrijden onzo klassering in elk gei magistrale tussenkomsten. hersteld met vijf punten op zes. Zo is een rustige terugronde Ook in de herneming was Melsele veruit het best op dreef dan wel nog niet gegarandeerd maar kan men zondag en was het maar best dat Van Mieghem op het uur de stand alweer een goeie zaak doen. indien op eigen terrein alweer opdreef na een stevige aanval van Van Strijdonck. Ever- wordt gewonnen tegen Olympia Gent. Het verdient wel gem liet immers tijdens de laatste minuten niet begaan en vermeld te worden dat deze verbetering in de resultaten ^rwach't wordenT Aan kon zich optrekken aan een gelukkige goal van De Puydt. (toevallig?) samenviel met het wederoptreden van Robert ^els wordt nog weinig Hun offensieve daden werden dan ook talrijker maar Rogiers, een man die in elke provinciale ploeg nog best zou gehecht, keeper Schroyens was nu attent om het meeste gevaar te passen om het jeugdige talent in toom te houden en te bezweren. Het bezoekende aandringen kreeg in het laatste regisseren. Manil ***D' ongunstig beïnvloed.» Oudegem moet thans C bezoek bij leider Nedereni me. Veel moet daarvan nii

De Voorpost | 1982 | | pagina 4