1 Bezoekers konfronferen Zeienaars mei keiharde realiteit Nieuwerkerken loopt een punt uit Lichte verbetering De zoveelste ontgoocheling voor Mere Schitterende thuisploeg verdiende meer. Weinig aantrekkelijk VOETBAL 3e Provinciale Dam* Fort una bl**i haar rug to*k*r*n naar Whit* Star. Tot vervelens to* Is h*t al herhaald dat Sombeke op speltechnlsch vlak nl*t ho*ft t* bloz*n. Maar zoals altijd *n ortral is **n klein tikkeltje geluk onontbeerlijk. D* komst van leider Baasrode werd dan ook met gemengde gevoe lens tegemoet gezien. Want trainer Luc Van Hoorick moest noodgedwon gen zijn ploeg hertimmeren. Comu moest een strafzon- dag uitzitten. Gino Van Hoof, ook al een verdediger, meldde zich in laatste in stantie ziek, terwijl doelman Malfliet wegens letsel aan de kruisbanden moest ver vangen worden door Rudi De Boom. Godderie en Ringoet dien den noodgedwongen de taak van vleugelverdedi- gers over te nemen. Sombe- ke ging van start met een moreel om bergen te verzet ten ondanks al die tegensla gen. Leider Baasrode kon het waarachtig niet geloven en vond maar nooit zijn draai tegen een frisvoetbal- lende thuisploeg. Mare Prin- gels werd tweemaal door Luc Sillis afgezonderd voor het bezoekende doel maar kon niet afronden. Echt jam mer, want dat zou voor de leiders de doodsteek be tekend hebben. Daarna kwam Baasrode toch meer in de wedstrijd en klom zelfs op voorsprong. Geen nood voor de thuisploeg, ze ble ven in hun kansen geloven. Vooral de teruggetrokken aanvaller Dirk Van Remoor- tel leverde een reuzepartij. Samen met Luc Peleman bleef hij bergen werk verzet ten en stuwde zijn maats onafgebroken in het offen sief. Eindelijk kreeg Sombe- ke dan toch loon naar ar beid. Na een magnifieke dubbelpass met Peleman, rolde Ivan Ringoet de ganse linkerflank op en schoot, doodgemoedereerd, via de binnenkant van de paal bin nen: 1-1. En of het verdiend wasl De thuisspelers gingen door op hun elan. Baasrode Grembergen Boonwijk 1-1 snakte naar het einde en ging toch bijna de boot in, luttele minuten voor afflui- Dendermonds derby tus- Daarin zijn ze trouwens ge- op voorsprong, langs Wiliy ten. Marc Pringels was sen Grembergen en Ra- lukt. Klubleider Georges Danijs. Na de hervatting zijn langs de firmlr opgerukt Boonwijk is niet zo den- Buydts over het verloop van wij offensiever van stapel zette scherp voor. Lucien De <3örend verlopen als ver- de ontmoeting: gelopen. We hebben toen Langhe veerde gepast de wacht- Ten opzichte van vo- «Tijdens de eerste helft ver- wel enkele kansen af ge- hoogte in maar zijn kopstoot rige week' toen het leider liep het treffen vrijwel even- dwongen. Bovendien was ging rakelings over. Volgen- Stekene in eigen vesting wichtig. Onze akties waren de bezoekende doelman de- de thuisploeg moet beslist vers^oe9- bleef Grembergen niet zoals gewoonlijk. Bo- ze keer flink bij de zaak. Met gestimuleerd zijn door dit deze keer 0611 ^"ïk stuk on- vendien werd er zelden ge- zowat twintig minuten te sukses: Rudi De Boom, dermaats- D® bezoekers vaarlijk uitgehaald. Dat kon* spelen zijn we op gelijke Etienne Godderie, Gery Ver- daaren,egen waren met het ook van de bezoekers niet hoogte gekomen. Een doel- cauteren, Hugo De Baere, inzicbt gekomen om een worden gezegd. Die kwa- punt dat Guido Catrysse tot Ivan Ringoet, Lucien De punt in de wacht te slepen, men halfweg de eerste helft stand bracht. Hoewel we tij- Lange, Luc Tassent, Mare Pringels, Dirk Van Remoor- tel, Luc Sillis en Luc Pele man. Wisselspelers Marnix Leemans, Freddy Verbeeck en Ralf Aubroeck. And ré dens de tweede helft een paar doelkansen kregen, vind ik het resultaat globaal genomen juist. Nu zondag krijgen we Schellebelle op bezoek. Een gelegenheid om terug met de zege aan te knopen.» Racing Boonwijk geniet de ze keer het thuisvoordeel te gen Excelsior St.-Niklaas. E.D.M. Heikant-Herdersem 0-3 NIEUWERKERKEN-MOERBEKE 3-0 Tegen rode lantaarn Moerbeke hebben de Eendrachters een zeer vlótte zege behaald. Reeds op de 5de minuut kwam de thuisploeg op voorsprong langs de bedrijvige middenvelder Moens. Ondanks het overwicht moest Een dracht wachten tot de tweede helft om een goal te zien maken. Op de 56ste*en 60ste minuut kon de gevaarlijke De Bosscher de stand op 3-0 brengen, wat meteen de eind stand was. Keeper De Naeyer heeft wellicht zijn meest rustige zondag beleefd. Geen enkele maal heeft hij een bal moeten pakken. Door de scoreloze topper Kerksken-Deftin gs loopt Nieuwerkerken nu één punt uit op Kerksken en twee op Deftinge. Ook Herzele liep met 2-1 tegen de lamp bij Okegem dat aan een heropstanding is begonnen. Een goeie dag voor de Eendrachters. De strijd tegen de degradatie BURST-VOORDE 0-2 De vier laatste van de rangschikking zijn tegen de lamp gevlogen. Olympia Burst kreeg op eigen terrein een klop ping van Voorde. Van de Winckel tekende twee goals aan, één op vrijschop en één op strafschop. Burst verloor deze tweepuntenmatch omdat Voorde de geboden kansen beter wist te benutten. Blauw-zwart moet beginnen opletten in verband met de degradatie, vooral nu het een geweldige klap heeft gekregen. TERJODEN-ELST 0-6 De jongens van Resocub Terjoden dio de laatste tijd nochtans aan een wederopstanding waren begonnen, heb ben op eigen terrein een forse rammeling gekregen van het nochtans niet zo sterke Eist. Omdat Terjoden gehandicapt op het terrein moest, kunnen er verzachtende omstandighe den ingeroepen worden. De bezoekers waren voor de rust reeds tot 0-2 uitgelopen met doelpunten van De Cubber en Vekemans zodat de thuisploeg toen reeds kansloos was. Toen Hendrickx nog uitviel werd het nog slechter. Eist kon in de tweede helft nog viermaal scoren langs Vekemans, Wattó en twee keer Merchiers. Terjoden kon ook wel aanspraak maken op enkele treffers maar Raes en De Pauw troffen telkens het doelhout. Opnieuw zijn- dus twee kostelijke punten verloren gegaan voor Terjoden. MEERBEKE-BAMBRUGGE 0-1 Een sterk spelend Meerbeke heeft tegen Bambrugge een ongelukkige nederlaag opgelopen. Reeds in de eerste helft scoorde Van Cauter. De thuisploeg had wel pech toen een schot van Eric Lemaire de paal trof. Na de hervatting moest de Bambrugse portier een mirakuleuze redding forceren op een schot van Lemaire. Door deze nederlaag blijft Meer beke samen met Moerbeke de laatste plaats bekleden, voorafgegaan door Burst en Terjoden. (g.m.) Met twee thuiswedstrijden voor de boeg kon de thuis ploeg zijn blazoen heropsmukken na de onverdiende ne derlaag op Berlare. Met amper drie punten achterstand op leider Baasrode moesten de poulains van voorzitter André De Rijcker zeker niet gaan wanhopen. Als de geschapen kansen maar doeltreffend afgerond werden. Herdersem kwam naar Zele met twee punten achterstand. Het beloof de dus boeiend te worden. Bij de thuisploeg werd Luc Van Cauteren terug inge haald om de weg tussen de palen te vinden. Met Mare D'Hollander weer op links, hoopte men de aanvalslijn meer punch te geven. Ook junior Mare Derweduwen verscheen in de ploeg want trainer Van Driessche be greep dat er toch wel vers bloed nodig was. Aan de 3de minuut dacht iedereen Heikant op voorsprong maar Luc Van Cauteren verkwan selde de gelegenheid. De twijfel begon terug in de lo kale rangen te sluipen eens men voor het Herdersem- doel verscheen. Herman Van Driessche waagde dan toch een schot (als ge dat zo kunt noemen) maar doel man Janssens had echt geen moeite. Junior Derweduwen, zeer goede wedstrijd, schreef dan toch een ern stige poging op zijn naam. Déze maal moest de bezoe kende portier op al zijn ta lent beroep doen om onheil te voorkomen. In 't begin van de tweede helft domi neerde Heikant wel zonder echter van uitgespeelde kansen te kunnen gewagen. De bezoekers kwamen meer en meer aandringen en op tegenstoot van Matthijs was er een puike Luc Van Doors- selaere nodig. Aan de 68ste minuut brak Mare Derwedu wen (weer hijl) nog eens uit. Doelman Janssens kon op het nippertje met de voet redding brengen. Ook Van Cauteren verscheen achter het kanon maar zijn «blaffertje» ging over. De laatste tien minuten werden rampzalig voor Heikant, eerst duikelde Anné de diepte in op voorzet van Hanselaer en bracht de be zoekers op 0-1. Vijf minuten later verdubbelde Matthijs de cijfers en aan de 87ste minuut profiteerde Anné van een te korte terugspeel bal om een brutale 0-3 op het bord te schieten. Dirk Blancquaert was zeer realistisch in zijn kommen- taar: «Dat moest er van ko men. Als de spelers zelfs op training niet meer kunnen scoren, dan weet ik het niet meer. Vooraan loopt men met een afwerkingscomplex rond. Niemand durft nog verantwoordelijkheid ne men of kunnen ze het niet meer?... Wanneer de verde diging dan de zaken wil for ceren ontstaan er boule vards om naar hartelust door te spurten. De ploeg moet zondag a.s. thuis te gen SK Aalst echt het roer omgooien. Dat zijn ze zeker de supporters verschuldigd. And hé Red Star Haasdonk - Schellebelle 1-1 Vooruitzichten hij de komende tpeeldag en hort overzicht van de voorbije We kunnen er niet aan voorbij dat Excelsior, weliswaar op kousevoeten, naar de absolute kopplaats in het klassement doorstroomt. Zondag waren de groen-zwarten bij Moorsel uker niet groots, maar konden ze vooral bogen op een stevig georganiseerde verdediging met hun onvolprezen doelman Bosman in goede doen. Daarnaast kwamen ze enkele minuten voor tijd erg gelukkig aan de volle inzet omdat in de Moorselverdediging werd geflaterd en Martin Pauwels er uls de kippen bij was om de winninggoal binnen te schuiven. De voorgangers in de klassering lieten daarentegen bij uitwedstrijden een puntje verloren gaan: Baasrode bij Sombeke en Stekene bij S.K. Aalst. De sportiefspelers hadden wellicht vóór deze wedstrijd wel voor een puntendeling getekend maar hebben de 0-0 vooral te danken aan hun doelman De Roos, die zijn wat eigenaar dig gedrag in de voorgaande weken meer dan goed maakte toot een formidabele prestatie. Gemaakte doelpunten van boeman Spaenoghe en Laroy werden door de Stekenedoel- man klasrijk onschadelijk gemaakt en aan de overzijde *as Mark Vereecken zelfs een keertje heel dicht bij de beslissende treffer. Dat werd^eghter ook gered door de lokale doelwachter zodat eeiTvérantwoorde brilstand de •indscore werd. Voor volgende Week staat er alweer een uitwedstrijd 8»pland voor de Excelsiorspelers, die in deze kompetie nog Oaar één keer in het verlies zijn gespeeld buiten Sint- "iklaas, namelijk bij Herdersem. Of Racing Boonwijk er zondag in slaagt om de mannen van trainer Bressinck zonder punten huiswaarts te zenden, lijkt ons niet onmoge lijk omdat deze ploeg zich niet gauw op eigen veld laat verrassen. Bazel gaat van zijn kant naar Meldert en hoopt dankzij een vertrouwengevende overwinning bij de rode lantaarn definitief naar de middenmoot op te klimmen en zodoende een kalmere terugronde in te luiden. Red Star Haasdonk krijgt het op papier wel moeilijker omdat het Berlare ontvangt. Meteen de formatie die sinds haar thuisnederlaag tegen Red Star (I) niet meer verloor en gestadig weer plaatsen inwint op de ranglijst. De twee resterende Wase elftallen in de reeks mogen het onder mekaar uitvechten. Stekene en Kallo hebben welis waar totaal tegengestelde belangen maar zullen zeker een degelijke wedstrijd kunnen verzorgen: de thuisploeg moet zeker de puntjes pakken om haar rol vooraan de nodige kracht bij te zetten en Sportkring Kallo mag niet te veel meer aan het toeval overlaten, als het niet op een roemloze plaats in de achterste wagon wil terecht komen. Onze pronostiek: Meldert - Bazel 2 Haasdonk - Berlare X Boonwijk - Excelsior X Stekene - Kallo 1 Manil Eindelijk nog wat positief nieuws vanuit de Stepmanslaan omdat de Haasdonkenaars tegenover de Schellebelse tegenstander toch al beter voor de dag kwam. Daaraan was waarschijnlijk het wederoptreden van Jean-Pierre Verstraeten niet totaal vreemd. Zijn aanwezigheid gaf een kick in de goede richting, zodat het team in zijn totaliteit meer in zichzelf ging geloven. Vooral in het eerste halfuur kon rood-geel zijn stempel op de wedstrijd drukken en was daar werkelijk toe verplicht omdat de gasten reeds in derde minuut op voorsprong raakten. Een verre uittrap van de keeper werd in het middenveld geroteerd door Kleber Maes en ook Dirk Van Boxlaer miste de bal omdat hij uitgleed. Alle kans dus voor spits Verheyen om doelman Van Moeseke tegenvoets te nemen. Daarna begon Red Star zoals gezegd goed te spelen en klom het aan de 20*" minuut verdiend op gelijke hoogte. Een puike center vanwege Luk Cathoir werd door Verstrae ten naar achteren gedevieerd waar Stevelinck succesvol kon uithalen. Vanaf dat moment begon Schellebelle alle Haasdonkse akties af te remmen en beperkte zich tot verdedigen. De thuisploeg viel ook in het derde kwartier sterk terug omdat het middenveld er warempel doorzat en vooral de as Karei De Beul-Kleber Maes van zijn pluimen liet. Na de rust begon de gastploeg stukje bij beetje er weer in te geloven en sloop er geregeld paniek in de lokale afweer. Aan de 65*" minuut werd er echter niet ten onrechte voor strafschop geappeleerd door de thuisaanhang wan neer Dirk Maes flagrant onderuit werd gehaald in de grote backarea. Scheidsrechter noch linesman reageerden. Zes minuten voor het eind werd het kompleet mooi wanneer een vermeende fout wel zwaar genoeg werd bevonden voor de zwaarste straf... tegen Haasdonk. Op dat moment loste Luk Van Moeseke de bed en kwam in de rebound tegen een bezoeker terecht met de schouder, deze Schellebellespeler ging ten gronde met het bekende gevolg. Gerechtigheid bestaat echter nog want doelman Van Moeseke maakte zijn eerdere fout goed door het schot van Vereecken te stoppen. Dat alles werkte natuurlijk nog een rumoerig einde in de hand. Na de wedstrijd was de zienswijze van de Red Star verantwoordelijken heel duidelijk. Het puntje was natuur lijk alles wel genomen nog weinig maar altijd nog beter dan geen enkel. Dat het nog moet beteren is vanzelfspre kend maar niettemin zijn er onbetwistbare verbeteringen merkbaar. Zo mocht men het debuut van de 19-jarige Gerrit De Vos als laatste man als geslaagd bestempelen, terwijl Catthoor op de linker- en Dirk Maes op de rechterback- plaats het er ook behoorlijk van af brachten. Tegenslag is natuurlijk dat voorstopper Dirk Van Boxlaer zondag een gele rustdag uitzit, waardoor trainer Rooms weer aan verplichte verschuivingen binnen het elftal moet dokteren. Het is duidelijk dat de Sterjongens in de komende weken voor elk puntje zullen strijden en daartoe zien ze hun komende thuismatch tegen Berlare met het nodige vertrou wen tegemoet, of is deze tegenstander erop gebrand om de heenwedstrijd die ze met 0-1 op eigen veld verloren in de vergetelheid te spelön? De Voorpost -10.12.1982 - 33 Erpe Mere 2-1 Orange Erpe had blijkbaar problemen met de opstelling ghem. Wie gedacht had dat Maar ook Erpe liet niet op rem de ploeg. .De ziekenboeg ligt stampvol en de lijst van Mere daarvan onder de in- zijn kop zitten en in de 82* door kwetsuren gelikwideerde spelers is ellenlang. Uitein- druk zou zijn, mocht snel minuut werd het ei-zo-na d*Ujk blijven er nog drie basisspelers over die alle wed- iets anders denken. Het leek nummer drie voor Oranje, j strijden hebben meegespeeld. wel alsof het na dat tweede dat zich een beetje her- 1 Van bij de aanvang hebben beide ploegen zich fel inge- 1 zet. Het talrijk aanwezige 1 publiek kon duidelijk mer ken dat Mere geen IQaasge- schenken zou uitdelen en de j bedoeling had om met de volle buit huiswaarts te keren. r Het kreeg zelfs van bij het 1 begin enkele doelrijpe kan- sen maar de aanvallers faalden deerlijk. Erpe bleek langs de andere kant beter af te werken en toen Rudy Racing Boonwijk (foto piet hermans) Sombeke-Baasrode 1-1 Deze mooie Erpse aanval werd weggewerkt door de Meerse verdedigers (clp) Het leek wel alsof Mere dat doelpunt pas alle duivels pakte. doelpunt nodig had om op ontbond. Al bij al werd het een span- dreef te geraken. Ziender- Strafschop op niet? nend kÜkstuk en vele toe ogen steeg de inze.t, maar Tijdens een mooie Meerse schouwers meenden dat de toch was het opnieuw Erpe aanva] werd Sterckx door inspanningen van Mere om dat gevaarlijkst werd met Erpse verdediger bin- 9eli'k te maken, best moch- I! De ontgoochelde Meerse een kopbal van Rudy Mo- nen de backarea wegge- ten beloond worden. 1 doelman haalt de bal uit reels die nipt overvloog veegd. Iedereen dacht dat er Eddy Van Gijseghem. de au- lijn nelten (pel) kre?s ?nkelf een strafschop sou volgen, teur van he' Eipse doelpunt kansen, draaide die de nek maar de man in het 2WQrt moest nog het veld verlaten Moreels een keihard schot om en met een 1-0 stand oordeelde er anders over. we9ens kwetsuur, loste op het Meerse doel, wenkte de koffie. Mere bleef toch drukken en Mere mocht in elk geval met loste de keeper de bal en Nog maar net had men van werd voor inspanningen °P9eheven hoofd het veld Janssens was er als de kip- plaats verwisseld of Erpe te- beloond met een doelpunt, verlatenl pen bij om de 1-0 cijfers op kende een tweede doelpunt ge8coord in de 62* minuut (g®m) het bord te spijkeren. aan langs Eddy Van Gijse- door Guy Temmerman (2-1). SK Grembergen met voorzitter Herman Burghgrave (foto piet hermans)

De Voorpost | 1982 | | pagina 5