V\ Pardaf Kruibeke: mannen en vrouwen in oorlog Hams kaatsverbond viert vijfentwintigjarig bestaan Vitesse dankt i voor de vlotte medewerking. Aalst won van Zele en hoopt het zelfde tegen Vovoc Verdiende overwinning Spijtige nederlaag Rapid - Sinterklaas Lokeren wint meer dan alleen match 'O-op Wervik... Rapid nog steeds op zoek naar de eerste zege Asahi Kwai strijdt om Vlaamse judotitel VOLLEYBAL De Voorpost -10.12.1982 - 37 Als je als leidersplqeg de nummers twee, drie en vier uit de rangschikking ziet verliezen dan dank je na tuurlijk voor de service. Als men, zoals Vitesse Kruibe- ke, dan zelf nog een "uiterst zware wedstrijd op verplaat sing gaat winnen dan kan de pret helemaal niet meer op. Lasne, want zo heette de tegenstander, is een ploeg die beresterk akteert in ver dediging. Zowat alle ballen worden van de grond ge haald en dan mag je al ster ke beukers hebben die wil len blijven aanvallen. Vites se bezit die en via leuke kombinaties konden de aan vallers het uiteindelijk ha len op de verdedigers (12-15, 13-15, 15-9 en 14-16). Vitesse heeft zich meteen een leuk klassement bij een- gespeeld. Het is wel duide lijk dat vooral Mortsel ge vreesd wordt nu deze ploeg op ex-intemationaal Miel Boghemans kan rekenen. Mortsel verloor echter al vier keer, Vitesse nog maar één keer, het verschil is niet niks. Verdere medekandida ten worden natuurlijk Lasne en dorpsgenoot (in lief en leed?) Pardaf Kruibeke. Vi tesse Kruibeke heeft wel het voordeel in de tweede ronde nog zeven thuiswedstrijden te kunnen betwisten alhoe wel dat niet altijd een voor deel blijkt omdat er anders getraind wordt (in de breed te) dan in de wedstrijden gedaan wordt (in de lengte) zodat het opslagwapen niet altijd kan uitgespeeld wor den. De tegenstanders ge ven er echter niet veel om, Aalst heeft het normalerwij ze moeilijk tegen Juvenus Zele. Zo moeilijk dat de ne derlaag van twee jaar gele den, die bijna het verblijf in vierde nationale kostte, nog niet verteerd ifl, want in Aalst spreekt men nog steeds van revanche. Met 3- 1 (15-8, 15-5. 9-15 en 15-9) werd dLie dan genomen. De eerste sets werden door Aalst zeer makkelijk gewon nen, hoe De Maesschaelk zich met zijn jonge ploeg ook weerde als een duiveltje in •en doosje. In de derde set kon Juvenes van koncentra- tieverlies bij de thuisploeg profiteren om de achter stand te milderen. In de vierde set wees het op een bepaald ogenblik 5-6. Be paald ogenblik is mooi uit gedrukt voor een situatie die gedurende vierentwintig wisselingen op het bord bleef. Zele kon uitlopen tot 5-9 maar Aalst vond het wel letjes en met 15-9 won men de match waarin men Mark Philips in de eerste set ver loor maar invaller Lieven De Schrijver deed samen met broer Guido meer dan zijn best. Aalst staat nu voor de schrik van het jaar. Nu zaterdag komt de ongeslagen leider Vovoc Vosselaere naar de stedelijke sporthal (aan vang 16.15 u.). Indien Vosse- lare wint dan is het kam pioenschap bekeken. Indien Aalst wint zullen ploegen als Zulte, Zele en.Aalst VK Sinaai-Zele (3-0) (om het bij de Oostvlamin gen te houden) wdt blij zijn dat de kompetitie opnieuw gestart is. Het volleybalteam van Sinaai da t met 3-0 won tegen Zele (dm) Onsamenhangend SIBOK Kuhne Zele 3-0 St.-Pauwels - Rapid St. Niklaas B 2-3 Het veel beter geklasseerde St.-Pauwels heeft weer de duimen moeten leggen te- fen het B-team van Rapid, t.-Pauwels startte noch tans zeer goed en liep vlot uit tot 5-0 mede door de ze nuwachtigheid van de Klaasjes. Eén gepaste time out bracht al vlug verande ring, even later wees het scorebord 6-4. De aanmoedi gingen vtm de thuissuppor- teis brachten de aanvallers van St.-Pauwels weer tot scoren, doch men viel stil op 13-9 en Rapid kwam terug. De sterk opgeladen Dirk De Cock scoorde optimaal en Rapid had de eerste set bin nen. Na 14-14 werd het 16-18 (0-1). De tweede set was gelijkop- gaand tot het einde. Het spelpeil werd opgetrokken In beide kampen zodat we •en aangename wedstrijd kregen. Halfweg noteerden we 7-8. De inzet resulteerde in een 13-13 en met twee gelukstreffers kon St.-Pau wels uitmaken: 15-13 (1-1). In de derde set was het al Rapid wat de klok sloeg. Na de 1-4 voorsprong, trok kapi tein en spelverdeler Van Cotthem nog meer de lucht in. Dirk De Cock bleef maar scoren en Chris Bauwens had het goede voorbeeld ge volgd. Het werd zelfs 3-12 na knap blokwerk van Bollaert en Vandenhauaer. St.-Pau wels kon nog even terugko men tot 9-12 maar gelegen- heidscoach Van den Ber- ghen vond het wel, bracht Frans Meersman in de aan val, en de tweede set was binnen 11-15 (1-2). St.-Pauwels ging weer goed van start in deze vierde set. De 5-0 voorsprong van de eerste set deed men over. maar de Klaasjes kwamen terug, vermoeidheid wilde men niet kennen: 7-6. Het thuisfront moest het tij doen keren, maar het lukte niet. Het bord wees 12-12, gepa ste wissels deden het dan toch en de ploegen stonden gelijk 15-12 (2-2). De beslissende set nam een moeilijke start. Het bleef lang 0-0 dat werkte op de zenuwen van scoremachine De Cock en al vlug werd het V 0-3. Na knap verdedigings werk van Herman DÏIondt keerden de ploegen op 3-8. Rapid voelde dat men moest doorgaan en dat gebeurde. St.-Pauwels werd nu toch wel overspeeld. Na 6-11 kwam de thuisploeg niet meer aan de bak en de over winning was binnen voor Rapid 6-15 (2-3). In de eerste set werd het reeds duidelijk dat Zele de zwakkere ploeg was, on danks slecht samenspel van Sibok kon het toch vlot win nen met 15-7. In de tweede set kwam het onsamenhangend spel van Sibok nog beter tot uiting. Zele wist in deze set, on danks zijn zwakte, nog uit te lopen tot 0-7. Uiteindelijk za gen de ai-p'-MS van Sibok het setverlies aankomen en wis ten ze na een uitbrander van hun coach de achterstand op te halen. (9-9). Het werd nog zeer spannend maar uit eindelijk toch 15-13 in het voordeel van Sibok. In de derde set was het gelijkopgqand, maar uitein delijk wist Sibok toch af stand te nemen: 15-9. Door deze winst, en het ver lies van De Klinge op St.- Gillis is Sibok op 1 punt van de leiders gekomen. Mits een winst binnen veertien dagen op St.-Gillis, kan er voor Sibok nog veel gebeu ren, maar dan zal men toch een cmder spelvertoon moe ten brengen. 2* provinciale Evergem - Adec 3-1 VK Sinaai-Zele (3-0) Rapid Sneeuwwitje - Sferos Deinze 1-3 Voor de wedstrijd deelde de «Heilige Man» samen met zijn Pieteman snoep en spe- kuloos uit. Gedurende het spektakel was het echter Rapid dat puntjes uitdeelde. Vooral in de vorm van opsla gen die aan het net gemak kelijk af geblokt werden. Een broodnodige overwinning sorgde er voor dat de Sneeuwwitjes zenuwachtig tussen de lijnen verschenen. De trainer-ccfach van Sferos maakte vorige week trou wens druk aantekeningen op de tribune. De Sferos- opslag was een 'wapen waarmee Rapid gedurende gans de match sukkelde: 0- 2. De thuismotor kwam ge lukkig snel op gang en boog de cijfers om naar 5-2. Een ruime supportersschare uit Deinze zorgde voor de nodi ge ambiance. Out-smashes en uiterst voorzichtige op slagen gaven het bezoekers zestal de kans om door te stoten naar 6-11. De thuis- coach vond het de hoogste tijd voor een tweede dode tijd. Ook verscheen Poppe tussen de lijnen in plaats van De Geyndt. Deze kweet zich bijzonder goed van zijn taak. Hij bracht ook het zelf vertrouwen terug bij zijn ploegmaats: 10-11. Foute op slagen veroorzaakten terug de ommekeer. Zo legde Sfe ros beslag op de eerste set zege. Poppe startte de twee de beurt in de basisopstel ling. De Sneeuwwitjes orga niseerden hun verdediging nu heel wat doeltreffender. De score klom zo langs 5-3 naar 9-6. Poppe, Van de Vre- ken en Linthout presteerden puik in aanval-blok en in verdediging. De tribune smaakte nu aangenaam vol ley. Met 11-7 en 13-12 als tussenstanden stevende men op de setbal af. Een efficiënt blok en twee prach tige smashes van Linthout rondden het geheel af: 15-13. Veel papier kan men aan de derde en vierde beurt niet verspillen. Rapid scoorde alles bij mekaar nog 13 pun ten. Zo gaf men Sferos maar liefst 5 doorzichtige opslag- ballen cadeau. Langs be zoekerszijde speelden Ver- loo en De Clercq een opmer kelijke wedstrijd. Voor de Sneeuwwitjes speelden los Muyldermans, Mark Hoffman, William Linthout, Arnold Van de Vre- ken, Danny Van Acker, Dan ny Poppe en Raymond De Geyndt. Alle goede intenties ten spijt heeft Adec niet kunnen win nen. Toch waren de vooruit zichten veelbelovend: een betere rangschikking tegen over een rechtstreekse ri vaal, een soupeetje, een wa re heropstanding. Was het de zondagmorgen of de examenperiode die de Baasroodse jongens parten speelde, ze werden in elk geval tijdens de eerste set gedomineerd. Evergem kwam met een veel betere receptie tot goed aanval lend werk en de smashes van de thuisploeg konden noch door een zwak blok, noch door een slecht ge plaatste veldverdediging gecounterd worden (15-5). De taktische richtlijnen van de trainer (reeds voor de wedstrijd gegeven) werden in de tweede set beter ge volgd en een goed blokken de Yves De Cocker bracht Adec in de wedstrijd: 5-4. Receptiefouten en slechte opslagen deden Evergem echter uitlopen tot 9-5, Met Yves De Cocker aan de op slag werd het 9-7 maar een niet te stoppen aanvals- reeks van de thuisspelers enerzijds en zwak spelver- delerswerk van de bezoe kers anderzijds zorgden voor de 12-9 kloof. Alleen Johan Aerts en Kris Meert (beiden prima wedstrijd) brachten voldoende gewicht in de weegschaal maar toen kwam de tweede scheids rechter roet in het eten gooien door het nemen van enkele bedenkelijke beslis singen: 14-11. Een gelukkige plaatsbal van Eddy Meers man en een verstandig «blok-buiten» van Kris Meert zorgden voor 14-13 maar toch konden de thuis spelers deze belangrijke set winnen. (15-13). De derde set namen de Adec boys voor hun reke ning. Met echt mooi volley- werk sloegen ze een 0-6 kloof. Goede opslagen, dito recepties en een betere set up brachten de aanvallers in gunstige posities. Na een goede redding van Eddy Meersman in het achterveld en mooi blokwerk van Yves De Cocker, Leo Rogiers en Johan Aerts werd het 2-9. Met Kris Meert aan de op slag (direkt een «ace») en een sterk aanvallende Johan Aerts werd het 2-13. Nog even kwam Evergem terug, maar een sterk sluitend blok Nobels-Meersman sorgde voor 6-15. De vierde set begon moeilijk voor Adec dat'direkt op een 4-0 achterstand mocht aan kijken. Een reeks foute op slagen belemmerden Adec in de wedstrijd te komen. Er werd krampachtig gespeeld en de thuisploeg voelde de zege in haar bereik: 8-0. Een wissel Dirk Nobels (off-day)- Willy De Decker deed het tij keren. Met een paar briljan te set-ups, afgerond door Jo han Aerts en Kris Meert, ge raakte Adec langzij: 10-9. Na een prachtige kombinatie Rogiers-Meert werd het 10- 10. Adec hield tot 11-11 stand met een ace van Eddy Meersman, maar dan was het uit. De wissels tussen Moens-De Meersman en Lenssens-De Cocker tracht ten nog iets te forceren, maar ze haalden niets uit. Een spijtige nederlaag van de Adecjongens die in de komende thuismatch tegen Ronse revanche zullen nemen. (mds) on«D® heibel en heisa in het lUishouden van Real Testa >n is nog niet voorbij. vj|[jTrainer en ex-coach Thien- t ietiP011^ heeft de wisselwer- 'ig met coach Theo Meers- nog niet hervat. Die ilwerking bestond erin dat Thienpondt trainer en Meersman coach was. Maar Thienpondt vond de coa ching iets te laks zodat hij zich met een en ander wou bemoeien na enkele 3-2 ne derlagen. Dat werd voorlo pig niet aanvaard en het Halsters volleybal Resultaten Heren 4'Nat. C:VK. Aalst -Zele 2* Prov. B St.-Amands - Kongoeroes Kuklos - Appelterre 3* Prov. C Meerbeke - Hofstade 4* Prov. C Denderleeuw - Erembodegem Dames 3* Prov. B Schellebelle - Aalst 4* Prov. B Kruibeke - Hofstade Ekséarde - Erembodegem Kalender dit weekend Heren fuklos - St.-Amands berg (HRITO) azareth - Kangoeroes (gemeenteschool) Oudegem - Hofstade (Sporthal Appels) Erembodegem - Wetteren (Denderdal) jem - Aalst (Sporthalle) legem - Buggenhout (Denderdal) tade - Temse (Ten Rozen) 3-1 3-2 0-3 3-0 2-3 3-2 0-3 0-3 gevolg is dat Theo Meers man op dit ogenblik én coach en trainer is. Met zijn ploeg ging hij winnen op Wervik en deze wedstrijd was als het ware een vier puntenwedstrijd geworden want zover was Lokeren in derdaad teruggezakt in de rangschikking. Setstanden waren 15-9, 17-15, 9-15, 13-15 en 11-15. In de eerste sets kwamen de passes van de Lokerse mensen iets te dicht bij het net zodat de aanval len niet je dat waren. Naar mate de wedstrijd vorderde verbeterde dit echter en Lo- kereq begon via het blok de bovenhand te nemen alhoe wel er nog een en ander mank liep aan vertrouwen eens een blijkbaar veilige voorsprong bereikt was. In de vijfde set werd een 11-11 stand omgebogen in een overwinning. Met Decae aan de opslag blokte het duo Van Loocke-Loyez vier punten bij elkaar zodat de set ten einde was. Deze 11- 15 kwam op het bord na amper 14 minuten spelen en dat is, vraag het volleyken ners, zeer weinig. Als de mannen van Pardaf Kruibeke winnen (en dat doen zij vaak) dan verliezen de dames van Pardaf (en dat doen zij vaak). Als de dames van Pardaf Kruibeke winnen (en dat gebeurt niet veel) dan verliezen de heren van Pardaf (en dat gebeurt niet veel). Met deze traditie van het seizoen 82-83 wil men in Kruibeke, richting Pardaf, vlug komaf maken want an ders wordt het noppes. De heren halen dan wel een mooie ereplaats maar schie ten tekort tegen Vitesse en de dames moeten in een zeer evenwaardige reeks tot de allerlaatste snik blijven vechten tegen de degrada tie. En dat had nou niemand verwacht van beide ploegen in pakweg september of ok tober 1982. Bij de heren lijkt het allemaal toch niet zo te vlotten als verwacht. Nu werd op het Mortsel van Boghemans verloren met 3-1 (15-6, 6-15, 15-8 en 15-9). Er werd met wat weinig inzet gespeeld en de ambitie om er dit jaar nog iets van te maken lijkt men bij Pardaf kwijt. Of het bestuur nog voor enige motivatie kan zorgen, valt af te wachten, alhoewel elke buitenstan der toch zou verwachten dat een ploeg zich optrekt aan de goede resultaten van de aartsrivaal, in casu Vitesse Kruibeke. Niet zo bij de spe lers van Pardaf. Zij Vinden dat gerechtigheid geschiedt en laten het zo. De dames van Pardaf won nen het derby tegen Sinda Sint-Niklaas met 3-2. De eer ste sets werden met 15-3 en 15-9 binnengehaald en toen men in de derde set met 14- 13 voor stond en dus match bal had schrokken de Par- dafmeisjes zodanig van hun nakend exploot dat zij de zege in die set aan de Sin- das lieten (14-16). In de vier de set werd dit nog eens overgedaan. Pardaf geloofde blijkbaar niet dat het deze vierpunten wedstrijd echt kon winnen en liet weerom een match bal teniet gaan (14-16). Gelukkig vond men het toen welletjes en werd de vijfde set met 15-5 binnengehaald. Pardaf stond in deze wed strijd slechts twee keer ach ter en verloor, jawel, twee keer. In een reeks waar alles mo gelijk is moet Pardaf zich makkelijk kunnen redden, alhoewel geen enkele wed strijd op voorhand verloren of gewonnen is. Kijk maar naar het flink op dreef lij kende Stekene dat met 0-3 op zijn broek kreeg van Rembert Tomhout, een ploeg die in het sukkel straatje leek. KAATSEN Het Hams kaatsverbond heeft voor de 25*" keer het kaatskampioenschap afgehaspeld. In 1958 was er een verminderde belangstelling vast te stellen in deze sporttak. De twee nog bestaande ploegen draaiden moedeloos mee. Ze gaven niet veel kleur aan het lokale sportleven. Alles scheen er op te wijzen dat de door onze voorouders zo graag beoe fende kaatssport eerlang tot het domein der folklore zou behoren. Ook tegen Sferos Deinze kon Rapid Sint-Niklaas geen eerste zege laten optekenen. Er resten nu nog twee wed strijden in de eerste ronde. Turnhout en Maasmeche- len, om toch eervol die eer ste ronde te beëindigen. In dien deze beide Wedstrijden gewonnen worden is het al lesbehalve zeker dat Rapid Sint-Niklaas volgend jaar niet meer in eerste nationa le zou uitkomen want de kloof tussen de andere ploe gen is niet overdreven groot. Indien beide wedstrijden toch zouden verloren wor den dan is het liedje waar schijnlijk uit. Het verlies van Peter Maes, Luk Speleman en in mindere mate Jan Flies zal dan toch zware sporen nagelaten hebben. Tegen Sferos Deinze werd best een leuke wedstrijd gespeeld want de beide ploegen ble ken aan elkaar gewaagd. De setstanden waren 12-15, 15-13, 5-15 en 8-15. Wie datzelfde Sferos Deinze voor enkele weken had zien krasselen tegen vierde na- tionaler Vitesse Kruibeke in het kader van de beker van België begreep niet dat dit dezelfde ploeg was die aan het volleyballen sloeg. Als dat ook bij Rapid gebeurt dan staan er nog mooie da gen in het verschiet... 25 Jaar kaatsverbond In maart 1958 werd er ge start met een eerste kopora- tief kaats tomooi. De initia tiefnemers slaagden in hun opzet, gezien er zich zes ploegen lieten inschrijven. De winnaar van deze mini- kompetitie was de P.T.T.- ploeg die in die periode be stond uit kapitein Leon Moemaut, Francois Fonck, Pierre Van Couwenberghe, Francois Laureys, Jozef Van Riet en Jozef Vercammen. In 1959 waren ook niet-korpo- ratieve klubs toegelaten. Ei genlijk startte men met een nieuwe faze, vermits de in breng van de caféploegen het aanschijn van de kom petitie van jaar tot jaar deed veranderen. Het kaatsver bond groeide steeds maar verder uit. In 1960 telde men twaalf ingeschreven ploe gen zodat men deze keer kon van start gaan met twee reeksen. De finale tussen beide reekswinnaars werd toen gewonnen door kaatsklub Blauw-wit. In 1961 kwamen de hoogtepun ten van het verbond. Ook Moerzeekse kaatsklubs mochten deelnemen aan de kompetitie. Het absolute re- kordjaar was wellicht 1963. Er waren toen 23 klubs, ver deeld in drie reeksen, inge schreven. Een belangrijke nieuwigheid was dat sei zoen de organisatie van de beker van Hamme. Bij het tienjarig bestaan in 1968 werd het eerste kampioen schap van Vlaanderen geor ganiseerd tussen de toen bestaande kaatsvèrbonden. Daaruit groeide een over koepelend bestuur dat bijna tien jaar zou stand houden. Het organiseerde ieder jaar het kampioenschap van Vlaanderen. Later ook de «Beker der bekerwinnaars», een finale tussen de beste spelers uit de vier verbon den. Realisaties waaraan de Hammenaars nog zeer vele goede herinneringen hebben. In het Hams Kaats verbond waren er uiteraard nog andere initiatieven. Naast de sportiefste ploeg en beste speler werd ook elk jaar de prijs van fair-play ingericht. Viering Het Kaatsverbond Hamme gaat volgend weekend feest vieren. Een 25-jarig bestaan kan men zo maar niet onop gemerkt laten voorbijgaan. Op vrijdag 10 december te 19.30 uur heeft er in de raadszaal van het gemeen tehuis een ontvangst plaats van de mensen van het kaatsverbond met daarop aansluitend de huldiging van spelers en klubs. Na dien wordt het feest verder- gezet in lokaal Sport arena, Tweebruggenplein met eerst een receptie en daama een breugelmaaltijd. Daar volgt tevens de huldiging van klubs, bestuursleden, scheidsrechters en leden. Inschrijvingen voor deze breugelmaaltijd worden in gewacht. Deelname kost 200 fr. Ter gelegenheid van deze viering van het Hams Kaats verbond wordt er een jubi leumboek uitgegeven. Ver dere inlichtingen zijn te be komen bij Henri Van Cou wenberghe, Broekstraat 3a te 9160 Hamme, telefoon 052/ 47.00.88. P.V.G. JUDO Na twee van de drie kompetitiedagen staat de Zeelse judovereniging in de hoogste klasse van de Vlaamse Judoliga alleen op kop. De derde konfrontatie heeft op zondag, 12 december plaats, vanaf 13 uur in de dojo van Sporthal V.H.V.D., Langeakker, Zele. Een zeer belangrijke judodag voor het organiserend Zele, dat op de tatami moet tegen Park Brasschaat en J.C. Herzele. Op het eerste gezicht twee ploegen die de leider moet aankunnen. Maar de nervositiet zal zeker een woordje meepraten. Voor trainer Raymond Van Avermaet is het een hele opluchting dat hij- over zijn volledig effektief zal kunnen beschikken, nu Luc De Beule en Marcel Meskens hersteld zijn van hun kwetsuren. Zondag vanaf 13 uur is een volledige kompetitiedag judo voor de eerste en tweede afdeling in de Tories

De Voorpost | 1982 | | pagina 9