Berlare Dendermonde Beveren Survival Expedition '83: Erpe-Mere Hamme winnaar De een Den B< nog alti Tennli Vermits Itennisk stuur v, lens, S fcraagd pertigta onder >eslist zodat Beizoer 18 - 17.12.1982 - De Voorpost BERLAARSE KULTUURKRING De kuituurkring Berlare heeft volgende aktiviteiten op de agen da: zaterdag 18 december (in samenwerking BGJG) bezoek aan Koninklijke Opera te Gent voor het bijwonen van de opvoering «Der Rosenkavalier». Maandag 20 december «Apologie van Socrates» door Julien Schoenaerts, Area, St. Widostraat Gent. Vertrek aan Berlare kerk met privé-vervoer te 19 u. GOUDEN BRUILOFT Zaterdag 11 december vierden het echtpaar Theophiel Sichin- Maria Geeraert wonende Molenhoek nr. 1 te Berlare hun vijftigste huwelijksverjaardag in familiekring. Het echtpaar heeft twee kinderen en vier achterkleinkinderen. BELOTWEDSTRIJD IN HET VOLKSHUIS De Belottersklub van het café Volkshuis te Berlare organiseert op zaterdag 22 januari a.s. te 20 uur een grote belotwëdstrijd in het lokaal café Volkshuis te Berlare, Frankrijkstraat nr. 17, tel. 052/42.37.57. ledereen is welkom, gratis 1.000 fr. plus inleg (20 fr.) EENDENKOOIVRIENDEN EN HUN GRIEVEN OVER HET DONKMEER Op de algemene ledenvergadering van vissersklub «Eenden kooivrienden» werden enkele kritische bedenkingen geformu leerd over de visserij op het Donkmeer. 1. In het voorjaar (februari ingeval van geen winterweer) wordt er op het Donkmeer zeer veel vis gevangen. Die wordt dan meegenomen naar huis om eigen privaat visput te bepoten. Voorstel: aantal mee te nemen vis beperken tot maximum 10 stuks per visser. 2. De palingstorting in 1983 voorzien op 1 september, minstens een maand vroeger of nog liever 1 juli 1983. 3. Omtrent de snoekvisserij: alleen maatsnoek storten en destorting na 1 januari en alleen de snoekvisserij tot 31 december toelaten. 4. Het hek dat toegang geeft op het rechtse bovengedeelte van de Kleine Donk mag open blijven gedurende de visserij (met alleen toegang aan vissers met een visverlof Donkmeer). 5. Vermindering toestaan aan gepensioneerden (zoals b.v. in Dendermonde) wat betreft de visvergunningen. 6. Wat betreft het water op het Donkmeer vraagt men om het Scheidewater geleidelijk bij te voegen (en niet zoals in 1982 dat er op een week tijd 30 cm water uit de Schelde werd toegevoegd) om de vis op het meer geen te grote waterveran deringen te laten ondergaan. Het zou goed zijn de viervoeters uit de «Eendenkooi» te verwijderen en alleen waterwild in stand te houden. Dan zou men steeds een hogere waterstand op het Donkmeer in stand houden door middel van het plaatsen van balken in de stutsmuur aan het kasteel te Uitbergen. Gebeurt dat niet dan moet men in de «Eendenkooi» de weiden ophogen zodat de viervoeters bij een hoge waterstand in het Donkmeer niet in de modder hoeven te lopen. 7. Wat betreft de rietstand op het Donkmeer vragen de vissers dat men zou uitzien naar het planten van deze zo nodige waterreiniger. Ook moet er een plaats voor het wkeken van vis komen. Voorstel is achteraan «Kleine Donk» «Diepen» en «Vierkanten». Omtrent de visstortingen in het meer, waren de meningen uiteenlopend, de ene wil voorn en geen brasem of blei, waar de anderen als niet-levende aasvissers niet mee akkoord kunnen gaan. Dendermonde. De bakschieters van Zwelgkomschutters vierden feest (c) BLOED GEVEN Het Rode Kruis Erpe-Mere organiseert op donderdag en vrijdag 16 en 17 december aanstaande een bloedafname in het jeugd- heem Faidoli. Men kan er terecht tussen 19 en 21 uur. Jubileumkoncert Zaterdag 18 december, met aanvang te 20.30 uur in de Sint- Martinuskerk te Beveren, vindt een jubileumkoncert plaats, ingericht door de heemkundige kring Het Land van Beveren. Het koncert presenteert het koor «Cantabile» uit Gent o.l.v. Jos Van den Borre, naast een kamermuziekensemble van de VREDE gemeentelijke muziekschool Beveren o.l.v. Frans Van den Aan avond voor «alle mensen van goede wil» over vrede met de Berghe. Er wordt kerstmuziek gespeeld van Franck, Schütz, film «The War Game» en spreker dr. De Loof, auteur van het Praetorius, Vulpius, Corelli, Bach e.a. Toegang 150 fr. per boek «En niemand hoort je huilen». Deze organisatie van de persoon. Geen reservatie mogelijk. Kaarten nog verkrijgbaar in Culturele Centrale heeft plaats in het Mereland, Nijverheids- Dendermonde. De pas verkozen Prins Karnaval van Grembergen gaf te Moerzeke aftrap van een voetbalwedstrijd (v) Zaterdag 18 december 10 u.: Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 14 u.: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. Jefi: filmvoorstelling voor de jeugd tot 12 jaar. de gemeentelijke openbare bibliotheek, Stationsstraat 2. Sociale gesprekspartners straat te Mere. KAARTEN Op zaterdag 18 december is er de maandelijkes kaarting van de Venusvrienden te 20 uur in café Venus. Op woensdag 22 december te 17 uur begint de kaartnamiddag van de KBG in het patronaat. KERSTFEEST Rond deze tijd organiseren verschillende verenigingen hun jaarlijks kerstfeest. Op zaterdag 18 december om 17u30 organi- Op zaterdag 18 december aanstaande organiseert de Culturele seert FC Mere een kerstfeest voor hun jeugdspelers, in de Centrale Dendermonde in de gebouwen van het ABW, Dijk- kantien op het voetbalplein. straat 59 te Dendermonde, een informatiedag rond de overleg- De KBG viert kerstmis op donderdag 23 december. Om 15 uur organen en de sociale gesprekspartners. Spreker is Luc De wordt deelgenomen aan een eucharistievienng, in de paro- Saeger, verantwoordelijke voor de kaderschool van het gewest chiekerk. Nadien begeven de leden zich naar het Patronaat Dendermonde. Er zal ook worden gewerkt in kleine groepen voor een gezellig samenzijn. Ook de Nationale Strijdersbond ledereen die voor dit onderwerp belangstelling heeft, is van viert kerstmis op maandag 27 december om 16 uur in het harte welkom. De deelname is gratis en de bijeenkomst vangt Mereland. aan om 9 uur. op kerstmis zelf is er het kinderkerstfeest van de Rode Valken, in samenwerking met Bond Moyson. Om 14u30 worden de kinderen verwacht voor het poppenspel. Daarna krijgt ieder aanwezig kind een geschenk. Op kerstmis 's avonds organi seert de Socialistische Propagandaclub hun kerstfeest in het Volkshuis. Vanaf 18 uur worden de vrienden en sympatisanten verwacht. Op het programma onder andere een gratis tombola en de trekking van de 34* kersttombola. Ten voordele van deze Overlevingstocht wordt zaterdag 18 december e.k. een kleinkunstavond ingericht met als gasten: «De Burgers». Zij gaan van start met een nieuw programma. Plaats: zaal «De Spuier», Sint-Gillislaan 14, St.- Gillis-Dendermonde. Aanvang 21 u. Inkom: 50 F. SPORT Voetbal is er op zaterdag 18 december (FC Mere kadetten tegen Eendracht Houtem om 15 uur) en op zondag 19 decem ber (FC Mere II Erondegem om 10 uur en FC Mere - Massemen om 14.30 uur). Basket is er op zondag 19 december: Erpe-Mere II - Ebes om 17.15 uur en Erpe-Mere I - Ebes om 19 uur. «Sneeuwkoningin». Tekenfilm naar het sprookje van Anders» ®uken Zaal De Ring. t""1" 14.30 u.: Voetbal: V.K. Hamme lll-Vlasbloem. Terrein Moe'1 heide. ®-r - 15 u.: Wandelclub 't Hoeksken: kerstfeest jeugdleden. Enkel iP6®' v< voorinschrijving. Goed 19 u.: K.A.V. H. Familie: kerstbezinning en wens, door de Vandenbossche. Familiezaal. The Old Chap, instuif. 20 u.: 't Klokhuis: optreden van Warso. Zondag 19 december 9.15 u.: Voetbal V.K. Hamme (miniemen) Zwijnaarde A. TerreÈ Moerheide. Basketclub Geywa Moerzeke: Moerzeke-Silaba. Reservenwed strijd. Sporthal De Wuiten. 10 u.: V.A.B. Jiu Jitsu: training na afspraak. Den Bond. Judoclub Jitsu Kwai: training algemeen. Sporthal De Wuiten. 10.30 u.: Voetbal V.K. Hamme (kadetten) Zeveneken. Terreij Moerheide. 11 u.: Basketbalclub Geywa Moerzeke: Moerzeke 1ste plot Silaba. Sporthal De Wuiten. 14 u.: K.V.L. St. Anna: kerstfeest. Algemene vergadering. Sint Annacentrum. Fed. Vlaamse vrouwengroepen: kerstfeest voor gans het gezii door E.H. Eeman. Gastoptreden door groep H. Familie. T Bond. K.V.L.V. Zogge, feestelijke kerstvergadering met etentje ontspanning. Parochiezaal. K.A.V. H. Hart: kerstfeest K.A.V.-K.W.B. Zouaaf. K.F.C. V.W. Hamme-Liedekerke. Voetbalplein. 15 u.: K.A.V. Moerzeke: kerstfeest met E.H. Paul De BaeriJ Viergekroonden. The Old Chap: instuif. Voetbal: V.K. Hamme lady's-bonte girls. Huize St. Pieter. 't Klokhuis: rustige instuif. Maandag 20 december K.B.G. Hamme-Center: Kerstfeest, het kerstgebeuren nu. Dat na toneel. Den Bond. 13.30 u.: C.M.B.V. Moerzeke: kerstfeest ingericht door vrijetijdsclub. Klooster. Dorp. Boeren markt De Beverse Boerenmarkt in de Zwarte Dreef naar Cortewalle heeft nog steeds heel wat belangstelling. De mede-initiatiefne mers van De Spiegel delen mede dat de markt niet zal plaatsvinden op 25 december (kerstdag) en 1 januari (nieuw jaarsdag). Uitzonderlijk is er een marktdag op maandag 27 december met aanvang te 14 uur. Naar de Zoo Zondag 19 december organiseert de vzw De Spiegel een uitstap naar de Zoo van Antwerpen. Vertrek om 12.15 uur aan het Spiegelcafé. Deelname vanaf 11 jaar toegestaan. Geef naam en adres tijdig op want de deelname is beperkt. Prijs 220 fr. Het bezoek wordt geleid en vangt aan te 13 uur. Weefkursus te Beveren Spinnen, wolverven, weven, het kan allemaal geleerd worden als vrijetijdsbesteding in de vzw De Spiegel te Beveren, Vanaf 18 januari 1983 loopt een kursus onder geleide van mevr. Noél. Er is plaats voor 25 kursisten. Prijs 2.000 fr. De lessen vinden wekOT.dpiaats: De Spiegel, Stationsstraat 28, Beveren. Beveren. KBG-Sint-Martinus^ bestaat een kwarteeuw. De viering ging gepaard met een Zele.Jn zaal Ons Huis werd jeugdtoneel gespeeld. Het sprookje van Assepoester k ontvangst op Cortewalle. (Iv) Alfabetlsatieprojekt Er worden vnjwilligers gezocht om wekelijks volwassenen te begeleiden bij het leren lezen en schrijven. Inlichtingen overdag op nr. 775.44.84 en 's avonds op het nr. 775.16.19. Sport-vlerdaagse voor de jeugd Op 27-28-29 en 30 december wordt door de sportdienst Beveren een vierdaagse ingericht voor jongeren van 12 tot 15 jaar. De beoefende sporttakken zijn: skieën, schaatsen, paard- *Ertö rcca rijden, jazz— gym, volley, basket, voetbal, ehbo. Schrijf tijdig in Op zondag 26 december 1982 heeft in de zaal Pax om 15 uur Mere eveneens een kerstkoncert, georganiseerd door Open bij de Sportdienst van Beveren, Dorpsstraat 24 te Kieldrecht. het KWB-Kerstfeest plaats. Dit bestaat uit een kort ernstig Tel: 773.40.99. De zaalsporten vinden plaats in de sporthal van gedeelte, een vieruurtje met belegde broodjes, het uitdelen van Melsele. Slechts honderd deelnemers mogelijk. Kostprijs 600 fr kerstgeschenken aan de kinderen tot en met 12 jaar, een reuzetombola en geweldig ontspanningsgedeelte. 25 jaar heemkunde Om 17 uur treedt voor u op en wel gedurende 2 keer 1 uur de De heemkundige kring Het Land van Beveren viert vandaag 17 «Freddy Grey Minishow» Een programma van mooie muzikale december zijn 25-jarig bestaan. Dit gaat gepaard met een nummers, afgewisseld met samenzang waarbij het publiek plechtige eucharistieviering ter intentie van de overleden leden, betrokken wordt. Alles wordt doorspekt met interventies en Aanvang te 18.30 uur in de kapel van het Hof ter Welle aan de humor. Genoeg redenen dus, om er zeker ook bij te zijn. Jbert Panïsstraat. Te 19.30 uur wordt in het kasteel Cortewalle een akademische zitting gehouden met toespraken door Robert KAARTTORNOOI veel bijval (bvw) KERSTKONCERTEN Op vrijdag 17 december om 20 uur heeft in de Sint-Martinuskerk te Bambrugge een kerstkoncert plaats met het Schola Canto rum Cantate Domino. Op deze organisatie van de Davidsfonds- afdeling Bambrugge en Burst worden werken van Da Palestri- na, Brückner, Schütz, Handel, Reylandt en Van Ingelgem vertolkt. Op donderdag 23 december om 20 uur is er in de Sint-Bavokerk Kring met het koor Singhet Vro. Vrijdag 17 december C.B. Voetbal Hamme. C.B. Politie. obii osauomiat/iio uuniy yonuuuon moi luoopmnon uwi iuwwio Q Uammo loHonunrnaHorinn Ruys, voorzitter van het Verbond van de Kringen voor Heem- Alle kaartlief hebbers worden verwacht op de KWB-kaartavon- ~'b' |..HnHllh 5wfli. trSninn voor kinderen Soorthal De kunde in Oost-Vlaanderen en door Marcel Van der Aa, burge- den die plaatsvinden op 10 december 1982, 21 januari, 18 kinderen. Sporthal De meester en erevoorzitter van de Kring. Daarna is er receptie. februari en 11 maart 1983, telkens om 20 uur in de zaal Pax. Vooruit: 1.000 F inleg. Inleg 30 F. Klassement beker. Toneel K.E.T.-Beveren Hartelijk welkom. De bekende Beverse toneelkring Kamer Edelweiss voert tijdens de kersttijd het stuk op van Timmermans «En waar de ster bleef stille staan» in de regie van Maurits Apers. Op zaterdag 18 en GESCHENKENBEURS zondag 19 december en ook op zondag 26 december, telkens De plaatselijke Wereldwinkel Den Tingel organiseert tijdens het met aanvang te 20 uur. Toegang aan 120 fr. Houders van plus- weekend van 18 en 19 december een geschenkenbeurs in het 3-pas en groepen genieten vermindering. Kaarten en reservatie klooster te Mere. De beurs is open op zaterdag van 14 tot 21 uur bij W. Mertens, Grote Markt 30 te Beveren. en op zondag van 10 tot 21 uur. Er zijn allerlei geschenken en De uitvoeringen vinden plaats in het Gildenhuis, IJzerhand 10 te boeken te koop. Beveren. Wuiten. 19 u.: B.G.J.G. Gezinssport: volleybaltraining. Gemeentelijke turnzaal. The Old Chap: instuif. Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 19.30 u.: Gemeentelijke kooravond. Kerk Zogge. K.A.V. H. Familie: «Geloofsopvoeding voor jonge kinderen». Parochiehuis. Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporthal De Wuiten. 20 u.: Dansclub Sjiwa: dansles. Huize St. Pieter 20.30 u.: 't Klokhuis: openingsreceptie van de nieuwe zaal. 14.30 u.: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: kerstfeest voor i leden, met verbondsvoorzitter Gilbert Van Vaerenbergll Zouaaf. 15 u.: H.A.V. Aquarius: Sinterklaasfeest met o.a. Poppenkast S Kapoentje. Lokaal Guillaumestraat. 19.30 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporttoj De Wuiten. 20 u.: Fotokring Imago: bezoek van de h. Stoop uit Lokeren n foto's en dia's. Lokaal. K.V.L.V. Zogge: yoga. Parochiezaal. Dinsdag 21 december 14 u.: K.B.G. Hamme-Center: kaarting. Den Bond. 18.30 u.: Jiu-Jitsu: training. Den Bond. 19 u.: B.G.J.G. Gezinssport: training volleybal. Gemeentelijk^ turnzaal. The Old Chap: volleybalinitiatiecursus. Sporthal De Wuiten. VlEZI K.W.B. H. Familie: training volleybal. Turnzaal Broekstraat. y|£ 19.30 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor volwassene(Lon(j Sporthal De Wuiten. 20 u.: 't Klokhuis: volleybaltraining. Dud-Vl Woensdag 22 december 13 u.: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: kaarten. Zouaaf. 14 u.: K.B.G. Rust na arbeid: H. Hart: turnen. Zouaaf. 14.30 u.: Ziekenzorg H. Familie: kerstfeest. Kerstviering kol tafel. |(Epc Optreden van de troubadoer Etienne Dieleman. Zaal Familia. j. 18.30 u.: De Trouwe Hond:africhtingstraining Vlierkouter. r?,Yl Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. I8"3? Judoclub Jitsu Kwai: training voor kinderen. Sporthal DlBrs«' Wuiten. 19 u.: K.A.V. H. Familie: cursus «kreatief handwerk». Pan chiehuis. The Old Chap: volleybalcompetitiewedstrijd: Blauwe Hoek-< Chap. Sporthal De Wuiten. Ritmische dans- en turngroep Het Korenbloempje: ritmisi dans- en turnoefeningen voor kinderen. Zaal De Vrijheid. 20 u.: C.M.B.V Moerzeke: turnen. Meisjesschool Killestraat, 't Klokhuis:volleybaltraining: instuif. Judoclub Jitsu Kwai: training voor dames. Sporthal De Wuiti Ritmische dans- en turngroep Het Korenbloempje: ritmi: dans- en turnoefeningen voor jong meisjes. Zaal De Vrijheid. Donderdag 23 december 19 u.: V.A.B. Jiu-Jitsu: training Den Bond. The Old Chap: rustige instuif. P.V.V. Vrouwenbond Het Korenbloempje, ontmoetings ontspanningsavond voor iedereen. 19.30 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor volwassener Sporthal De Wuiten. 20.45 u.: K.A.V. Moerzeke: zwemmen. Olympos Dendermont Vrijdag 24 december Dansclub Sjiwa: jaarlijks kerstfeest voor de leden en hun familir°°r f Huize St, Pieter. R*" 19 u.: Mariakoor Zogge. Opluisteren plechtige H. Mis. Kerstlv,nn deren. Kerk Zogge. Melsele. Een kwarteeuw Christelijke Centrale der Vervoerarbetders. De jubilarissen Melsele. De jongens van de Chiro trokken samen naar het nieuwe speelplein. Ze zullen er The.Old fcoK werden op het gemeentehuis ontvangen (Iv) in de komende jaren dankbaar gebrutk van maken (Iv) 20 u.. t Klokhuis, kerstmstuit.

De Voorpost | 1982 | | pagina 18