Eva Maria, «die Christl von der Post» bij Postharmonie Aalst New Orleans Christmas Party met Mike Casimir's New Iberia Stompers Feestelijke proklamatie van Gemeentelijke Muziekschool Buggenhout met fel gesmaakt koncert Eva Maria in Stekene Kerstkoncert met Sange Jo Lokerse Jazzklub in feestelijke eindejaarsstemming Elpee «Nationale Rockmeeting» te Sint-Niklaas is uit Azymuth niet helemaal akkoord St. Jan Berchmanskoor Hofstade viert St.-Cecilia 26 - 17.12.1982 - De Voorpost Voor haar Jubileumkoncert ter gelegenheid van "het 25-jarig bestaan had de Aalsterse Postharmo nie verleden vrijdagavond zowat alle nodige ingre diënten ter beschikking. Een goede zaal in het HRITO, Welvaartstraat, een flinke bezetting, een dynamisch dirigent, een zeer gevarieerd programma met Weense inslag en last but not least als klap op de vuurpijl, blikvanger en attraktie presentatrice en zangeres Eva Maria, ons allen welbekend via «Mezza Musica». 25 jaar De Aalsterse Postharmonie postmannen uit Aalst en zag het levenslicht in het omgeving traden toe met najaar 1957 onder impuls eigen instrument en de van G. Paerewijek, H. Bei- Harmonie werd een onder- rens, E. Neetens, A. Van afdeling van de «Vrien- Hauwermeiren, C. Nijs, J. denkring der Postmannen De Cock, H. Jansens, F. uit Aalst en omstreken». Michiels, Ph. Roelandt, E. Eerste optreden werd een Roelandt, Ph. Wauters, P. bal in de «Rink» en dra Keppens, Th. Vermoesen, volgden uitstappen, kon- H. De Bonte, G. De Waele en certen en Ceciliavieringen. R. Van den Steen. De Sociale Dienst van het Voorzitter was Gustaaf Pae- Bestuur der Posterijen "ewijck, sekretaris Ed- zorgde voor prachtige uni- mond Neetens, schatbe- formen en aan de voorzitter waarder Albert Van Hau- van het Muziekkorps van wermeiren en kapelmeester de Postcheckdienst Gustaaf Henri Beirens. Talrijke De Waele werd een passen de hulde gebracht. Na bestuurswisselingen en allerlei moeilijkheden werd beshst dat de Postharmonie zelfstandig zou worden doch intens zou blijven sa menwerken met de «Vrien denkring». Een eerste prijs in 1964 behaald in een mu- ziekwedstrijd te Kapelle-op- den-Bos was een stimulans doch er moest worden uit gekeken naar een nieuw lo kaal «Het Paviljoen». Andermaal kwamen moei lijkheden het muziekleven van de postharmonie ver troebelen doch ook daaraan werd een mouw gepast. Verbroederd werd met Hel levoet-Sluis in Nederland en een maj orettenkorps werd opgericht. Toen voorzitter Van Hau- wermeiren zijn ontslag gaf en liefst 103 Nederlandse gasten moesten worden ge logeerd kon in extremis een oplossing worden gevon den door de hulp van diri gent Beirens, sekretaris L. Ruysinck en bibliotekaris Willy Muylaert. Een verde re verbroedering kwam tot stand tussen de «Hollandse Boerenkapel» in kleder dracht en het «Klein Mu- zieksken» van Haaltert. In 1972 wordt andermaal verhuisd. Nu naar «De Drie Koningen» aan het Keizer lijk Plein. Ln deze periode telde de Postharmonie liefst 63 leden en 13 majoretten. Na een korte periode het stokje te hebben laten han teren door Luc Simon die dan toetrad tot de Muziek kapel van de Rijkswacht werd Ninovieter Edgard Branckaert de nieuwe ka pelmeester en Georges De- nis zou het sekretariaat waarnemen samen met echtgenote Lucie Rouck- hout. De operetteavond met Jeannine Martony werd een denderend sukses maar weer moest verhuisd wor den. Nu naar «De Coninck van Spanje». Op 1 augustus 1981 kwam dan de jonge dirigent Paul De Smet, de heer Branckaert, ontslag nemend, vervangen, een üd van het «Vlaams Bla zerskwintet». Lydia Van den Steen uit het majoret- tendorp Herdersem staat nu aan het hoofd van het Majorettenkorps. J ubileumkoncert Het koncert ter gelegen heid van het 25-jarig be staan groeide uit tot een voltreffer van formaat met keurige uitvoeringen en gepresenteerd met de kom- petentie en charme eigen aan Eva Maria. Naast typische harmonie- werken als «Magda» van Moreau en «Spring Time» van Guy Duyck, momenteel de leermeester van de diri gent, speelde Nina Van der Vorst met brio het «Concer to pour une voix», trompet solo door St. Preux en kon men zich te goed doen aan Vlaamse volksüederen, een medley van Kumps-Brou- wers. Hoofdschotel vormde ech ter de Wienermusik met «An der schonen blauen Do- nau» van Johann Strauss, «Fiinf Uhr Tee bei Robert Stolz» en de beroemde ope rette van Carl Zeiler «Der Voglerhandler». Ook hier toonde Eva Maria zich van haar beste zijde met schitte rende vertolkingen van «Ich bin der Christl von der Post», wel een toepasse lijke titel voor een koncert van een postharmonie «Mein Mutter war e Wiene- rin» en niet in het minst «Adieu mein kleine Gar- deoffizier» dat ze na een staande ovatie moest bis seren. Bloemen gingen uiteraard naar Eva Maria en dirigent De Smet doch tevens naar soliste Nina Van der Vorst, weduwe E. Neetens en H. Beirens. Een avond om van te snoepen. LH De Stekense Culturele Centrale zit niet stil. Binnen kort kunnen de gegadigden inderdaad weer genie ten van hun geliefde akkordeonmuziek gebracht door het ensemble Cosy. Morgen zaterdag 18 december brengt men het neusje van de zalm. Gastvrouw is niemand minder dan de zeer geliefde TV-ster Eva Maria. Gastvrouw Eva Maria presenteert voor de aanwezigen: het gemengd koor Rorate onder leiding van G. Boo- gaerts en het voor de geïnteresseerden reeds geken de akkordeonensemble Cosy onder leiding van W. Merisman. Deze nationaal zeer gekende groepen brengen de kijkers en luisteraars in deel 1 muziek van onder meer J. Brahms, F. Schubert, Rossini, Mozart, Yoshitomo en Ketelby. In deel 2 neemt gastvrouw Eva Maria ons mee naar het wondermooie Wenen, terwijl deel 3 zal zijn samengesteld uit een kers stemming met Eva Maria, Rorate en Cosy. Er zijn slechts honderd plaatsen beschikbaar. No teer alvast goed de datum: 18 december te 20 uur. Zaal Volkshuis, Dorpsstraat 71 te Stekene. Inkom 150 frank. Kaarten te bekomen bij: Werner Aerts, Verkenstraat 7 b te Stekene, tel. 779.94.12, bij Remi Van Hoey, Lange Dweersstraat 1 A, tel. 779.96.00. DeBeEr Geen land is zo rijk aan stemmige liederen en stemmingsliederen als Vlaanderen! Ook in de kersttijd komen bij ons spontaan soms deuntjes op, die ons aan onbezorgde kerstdagen van vroeger herinneren. En verrassend soms, raken ze ons telkens opnieuw. Ook al is Sange Jo een pas anderhalf jaar oud koor, toch durven ze het aan enkele van deze liederen, van eigen bodem en uit het buitenland, voor het publiek te brengen. Op deze korte tijd groeide dit koor uit tot een 50-koppige formatie, die hard werk aan verfijnde vertolking van haar iederen. Onder impuls en leiding van Marcel Schelfhout mocht het koor reeds bij verscheidene optredens lovende kritiek genieten. Ook voor volgend jaar liggen reeds koncerten vast, o.a. in het kader van het Mariale Jubeljaar te Lebbeke en het Arrondissementeel zangfeest te Dendermonde. Het kan fijn zijn rond de kersttijd stemmige muziek op plaat te beluisteren, maar niets gaat boven een life-uitvoering in een kerk. Sange Jo biedt die kans aan Lebbeke en omgeving. Zij zullen hun kerstliederen ten beste geven, afgewisseld met poëzie gebracht door Karin Collaert en Annemie De Smet. Armand Lissens begeleid hen op het orgel. Ook het Canzone-ensemble onder leiding van Eric Van Ransbeek draagt zijn steentje bij voor een echte kerstsfeer. Op het programma staan werken van Bach, Menselssohn, H. Dirken, Telemann, Handel, Albinoni, Praitorius, FL, Peeters, e.a. Onder leiding van dirigent Marcel Schelfhout gaat dit koncert door op 26 deoember 1982, in de kerk van Heilige Johannes Vianney te Heizijde. Begin: om 19.30 u. stipt. Voor de prijs van 80 fr. kan elke geïnteresseerde een avond echte kerstromantiek meemaken, met hoge muzikale waarde. Vast en zeker een datum om in de agenda te noteren, voor al wie in de wijdsheid van een kerk wil genieten van een brok muzikale en literaire schoonheid! Qvg) Het podium van de Lokerse Jazzklub heeft een tijdje mogen uitblazen. Dat geldt ook voor de inrichters. Het heeft in hoofdzaak met de aanbiedingen te maken. Soms nemen de bedragen van het internationale aanbod zulke afmetingen aan dat er van programmatie geen sprake kan zijn. Tevens wil men rekening houden met het publiek. Een onbekende groep weekt de belangstelling niet los. Dus liever een keertje minder organiseren maar dan kwaliteit bieden. De Lokerse Jazzklub is erin geslaagd één der beste Engelse oude-stij lorkesten aan de haak te slaan voor zaterdag 18 december om 21 uur: Mike Casimir's New Iberia Stompers. Het wordt de traditionele orkest te fungeren. De be- leden het Mike op de gere- eindejaarsfuif. De datum doeling is hen een drietal puteerde Jazz-zolder een komt wel wat vroeg maar avonden per jaar te laten matinee uitlopen tot stuk- de feestdagen vallen in de optreden. De ingangsprij- ken in de nacht, op een weekends. In feite dus een feestdag bij, zeker voor de jazzfreak. Verheugend ook dat ondertussen een ak koord werd bereikt met The New Orleans Train Jazz band om als officieel huis zen zullen dan zo demokra- zondag nog wel. Het staat tisch mogelijk gehouden in Lokeren nog geboekt bij worden. de «memorabele gebeurte nissen». Wie zijn Mike Casimir's Mike Casimir hield zijn Ibe- New Iberia Stompers? ria Stompers boven de jazz- Even memoreren! Jaren ge- vont in 1950. Kluboptre- Vorige zondag, 12 deoember, werden in de Feestzaal van de Gemeentelijke Muzieksohool te Buggenhout, de resultaten geproklameerd van het school jaar 981-1982. In aanwezigheid van de bijna voltallige Bestuurskommissie, verscheidene leden van het Schepenkollege en een massa aanwezigen zorgden leerlingen en leraars ook voor een konoert dat erg geapprecieerd werd. Terecht trouwens, presentatie en uitvoering waren immers van hoog niveau, iets wat niet altijd van soortgelijke organisaties kan gezegd worden. Son ja en Anja Dierickx, tolking van «The Entertai- voorbereid door Dirk De ner» van Scott Joplin door Hertogh. saxofonisten Gert Horio, Hans Vermeir op viool, aan Frank Hofman en Linda de piano begeleid door A. Van Ransbeke; zij waren Engels en voorbereid door voorbereid door Walter Van mw. Bleyen, speelde vervol- Molle. gens een fragment uit «Mé- De klas klarinet van mw. ditation» uit Thais van Ju- Ria Moortgat speelde ver- les Massenet. volgens «The Merry Far- We bewonderen de lef van mer» van Eric Simon Al- de jonge violist dat hij het hoewel er af en toe wat ge- aandurfde een zo gekend piep te horen was en de fragment ten gehore te uitvoerders soms nogal on- brengen. De verwachtingen zeker overkwamen, werd waren dan ook hoog ge- het toch een behoorlijke spannen. Technisch was de prestatie voor beginne- vertolking zeer gaaf; kwa lingen. klankkleur was de uitvoe- «Twee delen van een Suite» ring misschien niet altijd van komponist V. Neu- gelukkig. Toch een zeer ge- mann was door Luc Nie- waardeerde verklanking! landt ingestudeerd met Echt afgewerkt was de ver- Het openingsstuk van dit koncert «Impression for Percussion n» van Gerard van de Kolk werd uitge voerd door Hilde Van den Eede, Patrick Keppens, Al- fons Rottiers, Francis Ver- gauwen en Mario Thomas, allen uit de klas slagwerk en voorbereid door Mare Rooeendans. Onmiddellijk een zeer fraaie uitvoering. Na een eerder vreemde in leiding met verrassende ef- jëkten ging het crescendo •Laar het einde toe, waar pauken, kleine en grote trom, bongo en cimbalen zich tenvolle konden uit leven! Cow-boy dans» een num mertje voor gitaar van John T .arte werd vertolkt door Groepen van eigen bodem een kans geven, luidde het devies van de rockmeeting in Sint-Niklaasen véél formaties zijn op dat verzoek van Mario De Wilde, Mare De Coen, Fred Stewart en Rudi Zaman, verzameld in de «werkgroep», ingegaan. Een cijfer toch: 148 formaties uit alle delen van ons belgen- land, Nederland en Duitsland zijn op die heuglijke kans ingegaan en daarvan werden er uiteindelijk 18 van weerhouden om op zondag 23 mei de naad uit hun broek te spelen. Van meét af aan bleek het geheel professioneel te zijn aangepakt. Groepen uit het eigen Waasland stonden ook op het podium en niet zo meteen de eerste de beste. The Tuxedos uit Belsele was één van die formaties en die zouden ook de winnaars van deze eerste 'mee ting" worden. So What uit Waasmunster kaapte de derde plaats weg. Er waren een heleboel prijzen te winnen maar interessant was toch ook wel dat samen met de winnaars zeven andere groepen een nummer mn het vinyl mochten toevertrouwen. Een studio-elpee dus, waarmee de organisatoren de her innering levendig willen houden aan tien uur puur en ongezouten Belgopop Die elpee is nu uit en buiten de hoes, die zondermeer een miskleun mag worden genoemd, is het best een genietbaar werkstuk geworden. Naast een nummer van The Tuxedos kan men op de elpee ook terecht voor een song van Parade Ground, The Sprouts, The Perro, Cognac, The Rejects, Zo wie zo en Costa Gravas. Na het sukses van de eerste Nationale Rockmeeting lag het in de verwachtingen dat een tweede uitgave zeker zou volgen. Ons werd dat inmiddels ook be vestigd. Voorbereidingen zouden al aan de gang zijn. L.V.B. houten blazers van de klas samenspel. Saxen, klarinet ten, hobo's en dwarsfluiten gaven blijk van een bewon derenswaardige discipline. De inzetten waren telkens zuiver en de dirigent wist het geheel tot een mooi stukje muziek te ver klanken. Kristien Van Riet en An Helsen, beiden op gitaar en voorbereid door Dirk De Hertogh, speelden nadien het «Allegretto in A, opus 55» van Fernando Sor. Dit duo maakte er een sfeervol le en gevoelsgeladen vertol king van. Wanneer trompetten in de buurt zijn, ontbreekt bij dergelijke gelegenheden nooit «Trumpet Tune and Air» van Henry Purcell of «Trumpet Voluntary» van Jeremiah Clarke». Ook op dit koncert dus niet. Waar we deze nummers elders al hoorden geweld aandoen, konden we nu niet anders dan de «loftrompet» steken over de uitvoering ervan. De koperen blaasinstru menten van de klas samen spel zorgden onder leiding van dirigent-80Ü8t Paul Lauwere voor een prima prestatie. De prachtige sa menklank van de 7 trombo nes, 6 trompetten (onder wie de solisten Paul Lau were en Ivo Hendrickx) en de bas klonk meer ri»n over tuigend. De solopartijen en het samenspel waren tech nisch en muzikaal van zeer hoog niveau, een niveau dat men niet dikwijls hoort bij leerlingenkoncerten in mu ziekscholen! Tom Van Herreweghe en Johanna Van Roemburg vertolkten de «Pastorale aus dem Weihnachtskon- zert» van A. Corelli. Een erg degelijke uitvoering door deze twee leerlingen viool uit de klas van Johan Lommeien. Spijtig wel van de klankvervorming die af en toe optrad door de ge luidsversterking Eveneens zeer verzorgd was het optreden van de tromboneklas onder leiding van Frans Lauwere. Zij speelden van Grd Hammes «Boogie for Trombones» en «Frolic vor Trombones» op een erg overtuigende wijze; zelfzeker, technisch sterk en erg zuiver. «Kon trasten» van Janos Decsenyi en «Melodie» van dezelfde komponist werden gebracht door de klas sa menspel voor strijkers on der de leiding van Yvo Ver eist, die we dezelfde avond nog konden aan het werk- zien als cellist in het orkest je De Fluwelen Streüng op de B.R.T.-televisie. Eveneens een prima uit voering kregen we te be luisteren van de klas trom pet van Paul Lauwere met «Toccata - First Imperiale - Toccata» van Monteverdi - Fantini, Guimar Baeck (fluit), Ulrik Baeck (hobo) en Ben Reyn- ders (cello) uit de klas hou ten blazers, voorbereid door Luc Nielandt, vertolkten vervolgens «Twee delen uit een Suite» van G. Ph. Tele mann. Jos Van Steen, An Van Steen en Lieve Van Mulders uit de klas voordracht-dik- tie, voorbereid door Jos Geens, brachten op een zeer aangename manier het ori ginele «De Vrijgezellen machine» van Jules Feiffer. In een sober maar funktio- neel dekor bewezen ze uit het goede hout gesneden te zijn voor dit soort voor dracht. De fria» zang was voor deze gelegenheid versterkt met een Nederlands koor. On der de verzameltitel «Can- tus Mundi» brachten ze eerst enkele liederen ten ge hore: «De Boerkens» - «Swing low, sweet Chariot» - «La ronde de la Jardiniè- re» - «My Lord, what a mor- ninV Hun optreden werd besloten met «Standchen» van Franz Schubert. Deze klas zang, met solisten Chris Pée en Cecile Pée, was voorbereid door mw. Maria Van Berendonck en werd begeleid door mw. Flory Muyshondt. Een stijlvolle en verzorgde presentatie, goed gevormde stemmen, prima solisten: een kwasi professioneel niveau met amateurs! «Sound Selection» was de titel van de koreografie waarop de klas jazzballet van mw. Sim Van Den Bos probeerde te dansen. Het werd spijtig genoeg meer transpiratie dan inspiratie; de inzet was er wel maar het resultaat was niet na venant. ongelijkheid troef! Het finalestuk van dit leer- lingenkoncert was gekom- poneerd door de direkteur van de Gemeentelijke Mu ziekschool zelf, de heer Ju les Van Hoeck. Het werd uitgevoerd door de or kestklas van de school in samenwerking met de hoogste jaren van de bal letklas. De voorbereiding van deze «Ballerina» was in handen van Luc Nielandt, Paul Lauwere, Yvo Vereist en mw. Sim Van Den Bos; de koördinatie berustte bij de heer Van Hoeck zelf. Na een inleiding door de trom bones kregen we het sa menspel te beluisteren van strijkers, houten en ko pers, met solopartijen nog van piano en fluit. Ook hier weer lieten de balletleerlin gen geen al te zelfzekere indruk en was de harmonie tussen de bewegingen soms zoek; toch een pluim voor de ballerina Inge Van Der Haegen! Het applaus na afloop van dit koncert was gul en ver diend De presentatie van An De Rijcker was af, zoals het hoort voor een lerares diktie en voordracht. De ko pers gingen met het meeste applaus lopen en de ballet leerlingen werden niet al te streng beoordeeld door het overtalrijke pubhek. De al gemene organisatie van de ze proklamatie en dit kon cert was prima. Dat de Buggenhoutse Mu ziekschool bloeit als nooit tevoren, wordt aangetoond door het zeer hoge aantal kuraisten. Niet minder dan 880 kuraisten bezoeken de school. We menen dat dit slechts kan door de toewij ding van een vakbekwaam lerarenkorps, een dynami sche bestuurskompiissie en een entoesiasmerende di rekteur Wij gaan u uiteraard de lange laureatenhjst van de proklamatie besparen. Toch vermelden we graag enkele speciale laureaten, die blijk gaven van meer dan gewone aanleg en inzet. Twee leerlingen behaalden dit jaar de zo begeerde rege ringsmedaille. In de disci pline viool bekwam Michel Puissant de regeringsme daille met 93% van de pun ten, hij werd voorbereid door Johan Lommeien. Eveneens met 93% van de punten, maar in de discipli ne voordracht, bekwam Kaatje De Strooper de rege ringsmedaille; zij werd voorbereid door mw. Vivia- ne Van Stappen. In elke discipline werd een speciale prijs toegekend aan de leerling die zich in gunstige zin het opmerken. De laureaten, voorgedra gen door hun respektieve leraars zijn: Nele Jacobs en Valérie Verhelen (diktie), Sheila Verbelen (voor dracht), Ria Van der Ker ken en Nancy Bessems (houten), Egbert Van Sande (piano), Ann Segers (ballet), Sonja Dierickx (gitaar), Si- grid De Witte (viool), Erwin De Maeyer (kopers), Alfons- Rottiers (slagwerk), Tom Van Herreweghe (solozang) en Katrien De Maeyer (dwarsfluit). De prijs van de Muziek school werd toegekend aan Liesbeth Martens en Stefan Van Thienen voor de hoog ste punten die ze haalden over alle disciplines heen (beiden met 98%). Omwille van attentievolle medewerking en trouwe aanwezigheid op de herha lingen werd de prijs samen zang toegekend aan Jose phs Pée, de prijs samenspel strijkers aan Ben Reyn- ders, de prijs samenspel ko pers aan Eddy Meskens en de prijs samenspel houten aan Frank Hofman. De prijs «Direkteur Jules Van Hoeck» tenslotte ging naar Astrid De Witte en Nadinda Van Sande, «omdat zij reeds op jeugdige leeftijd, tijdens hun openbaar eksa- men, zowel direktie als ju ryleden verbaasden door hun talentvol optreden, wat zeker garanties inhoudt voor latere muzikale per- spek tie ven». L. dens, tours, radio en TV behoren tot de regelmatige aktiviteiten van de band. Daardoor genieten ze nu in Europa een enorme popula riteit. Zonder te spreken van hun begeleidingsfunktie van 8termusuci uit het autentie- ke New Orleans. Wij citeren voor de vuist weg: Albert Nicholas, Al vin Alcorn, Kid Thomas Valentine, Louis Nelson, Alton Purnell, Freddie Kohlman, Harold Duke Dejan, Teddy Riley, Ed Garland, Bob Wilbur, Doc Cheatman, Placide Adams. Een greep uit de optredens waar ze een overweldigend sukses oogstten: New Or leans Jazz Heritage Festi val, Los Angeles, het Oude Stijlfestival, Breda, La Grande Parade du Jazz te Nice, Jazzband-Ball van Pa rijs, Gentbrugge, Jazzfesti val van Eindhoven. Samenstelling van de band: een bundel talent! Mike Casimir: trombone en leider. Gaat vanaf 1958 elk jaar naar de bakermat van de jazz: New Orleans en Louisiana. Organiseerde in 1971 de eerste «Package Tour» van Europa naar New Orleans voor het ver maarde N.O. Jazz Herita ge Festival. Tony O "Sullivan: tromp en zang. Verbleef een gan jaar ('63-'64) in New Oi leans waar hij o.a. les kree van De Pierce. Kwam ziel terug in Engeland, onmii dellijk bij de Stompei voegen. Rod Chambers: alto sax e klarinet. Kwam bij de ban in '76 toen hij van Londe naar Manchester verhui de. Terry Wood: banjo en g taar. Vanaf '65 bij de groej Paul Russell: drums. Dee Festival van Nice aan mi de Iberia Stompers. Chris Satterly: piano zang. Er reeds bij van he begin der zeventiger jaren Brian Turnock: bas Zet professioneel ingestelt Speelde bij diverse bands i de USA en Europa. Dergelijke bezetting looi beslist de moeite van ei verplaatsing naar de Loki se Jazzklub aan de Ou Heerweg 38-40. O ja, wacht je daar ook een ve rassing! Pakjes en «surpr ses» worden U gratis dcx de klub aangeboden. E reden te meer om zeker afspraak op zaterdag 18 d cember om 21 uur niet missen! (andr Op 19 november verscheen er in «De Voorpost» onder de titel «Azymuth» (Lokeren): koncertorgani- sator in moeilijkheden, een bericht dat waarin ge zegd werd dat deze organizatie door geldelijke moei lijkheden dreigde teloor te gaan De subsidie, die Azymuth jaarlijks van het Ministerie van Neder landse Kuituur mocht ontvangen, werd immers geschrapt. In het bericht stond ook dat Minister Poma onmogelijk kon akkoord gaan met de uitga ven die de jongste jaren te hoog opliepen. Prestige- opzetten, peperdure bureaumachines, huurprijzen, telefoon- en representatiekosten, het was de minis ter allemaal te veel. In een brief schrijft Jean-Pierre Van Avermaet, beheerder van Azymuth, dat er in ons bericht enkele onjuistheden stonden. Azymuth, zo schrijft hij, is geen vzw, maar een instelling van openbaar nut en derhalve door een regeringsbeslissing in het leven geroepen. Reeds van bij de oprichting was Azymuth onvoldoende gesubsidieerd, zodat gedurende twaalf jaar uit de persoonlijke middelen van de stichter en vrienden moest geïnvesteerd worden. Aangezien het buitenland dagelijks moet gekontakteerd worden, zijn de telefoononkosten inderdaad zeer hoog. Maar dit is onvermijdelijk wil de dienstverlening van Azymuth optimaal zijn. Tenslotte wordt op alle mogelijke manier bezuinigd om de representatiekosten te drukken. Zo maakt de administrateur voor de begeleiding van de koncert- reizen geen gebruik van zijn eigen wagen, maar rijdt hij mee met de bus van het koor en verblijft hij zoals de koorleden bij gastfamilies in plaats van in een hotel. Zoals elke zichzelf respek- terende organisatie, hebben ook de koren «hun» dag die ze luisterrijk vieren Dit was het geval voor het St.- Jan Berchmanskoor uit Hofstade onder leiding van de h. Van Der Vurst. Zij vierden hun St.-Ceciliadag op zaterdagavond door hun koorprestatie te kombine- ren met feest en gezellig heid. Ze werden uitgenodigd naar Eldergem om daar de eucharistie op te luisteren. Na de eucharistie ging de pastoor de mensen voor in het applaus dat het koor kreeg, en terecht, door stukken uit de «Deutsche Messe» van Schubert en «De Profundi8» zeer mooi wer den gebracht en ze zeker U de moeilijkere koorwerke horen. Na de eucharistie trok me dan naar Hemelveerdi ghem, waar een goed feefl maal in Gasthof de Vlai schaerd werd opgediend. Dirigent Van der Vurst, al elke dirigent de vaak verg» ten stille kracht van koor, werd letterlijk en 1 guur lijk in de bloemetje gezet. En zoals elk feest waar ma gezelligheid en vrieni schap aantreft, danste dronk men en praat! men... tot in de hele kleir uurtjes. Ik vermoed dat leden van het koor niet vee meer gezongen hebben zot

De Voorpost | 1982 | | pagina 26