Uitreiking «Beker Volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem» te Nieuwerkerken Wind waait gunstig voor P.V.V.-Jongeren van Baasrode Lebbeeks politienieuws De Kerstman komt naar de Kerstboomaktie Zijn standpunt is kategoriek: «We beleven de krisis van de gesocialiseerde samenleving. De overheid moeit zich met alles en nog wat. De strijd die we nu moeten leveren is tegen het kollektivisme, de bureaukratie en het staatsmonopolie. We moeten de mensen meer vrijheid laten, want de staat en haar alomtegenwoordigheid scheppen alleen maar problemen.» Keiharde woorden waarmee PVV-voorzitter Guy Verhofstadt zijn visie op het nieuw-liberalisme verduidelijkte tijdens een informele bijeenkomst op onze redaktie. Veel tijd was er niet. De dienden te houden. Baas- Eerst even situeren, vragen en antwoorden wer- rode kon niet wachten. De vader van Guy is gebo den kort geformuleerd Vanachter zijn colaatje ren in Dendermonde, waar want Verhofstadt moest scheen Guy Verhofstadt zijn grootvader een beken- zich nog naar Baasrode ons eerst meer over te ko- de beenhouwerij had. Zijn reppen om zijn getrouwen men als een ietwat over- moeder is afkomstig van toe te spreken. Begeleider jaarse praïses van een stu- Sint-Gillis. Guy verhuisde Peter Verheyden bekeek af dentenklub, geflankeerd al heel jong naar het Gent en toe zijn uurwerk om door zijn praesidium. Deze se, maar bleef door de vele 'iedereen erop te wijzen dat indruk verdwijnt van zodra familieleden nauw met on- we ons aan de afspraak hij over politiek begint. ze streek verbonden. Hij Dendermonde. Het komt erop aan de mensen degelijk voor te lichten (v) Dendermonde. Het sukses van de PW tijdens de jongste gemeenteraadsverkiezingen is eenvoudig te verklaren (v) spreekt met evenveel en thousiasme over karnaval, de reuzenommegang en het Ros Beiaard als een vol leerd Dendermondenaar. Hij weet wat het Vestje is, de Meulenberg en 't Keur, maar is voor de rest op en top Gents. Het is trouwens in Gentse liberale kringen dat hij politiek bewust werd. «In feite geeft de opvoe ding thuis de doorslag. Mijn ouders waren over tuigde liberalen en toen ik aan de universiteit meeij- verde voor de heroprich ting van het L.V.S.V. (Li beraal Vlaams Studenten verbond) in de jaren '71- '72, geraakte ik volledig in het politieke circuit. Tot mijn generatie behoorden ondermeer ook Yannick De Clercq en Karei De Gucht van Denderbelle, nu Europarlementair. We volgden toen de partij kon- gressen van dichtbij. In 1976 werd ik gemeente raadslid van Gent. Ik was toen drieëntwintig. In die periode werd ik poli tiek sekretaris van Willy De Clercq. In 1978 werd ik verkozen tot eerste opvol ger voor de Kamer, in 1979 tot voorzitter der PW- Jongeren en in 1982 tot partijvoorzitter. Ik ben on dertussen nog eerste opvol ger voor de Kamer. Mis schien lijkt die opgang nog al steil, maar in de PVV heeft men steeds te maken gehad met generatiegol- ven. Het is een logische evolutie De PW-Jongeren hebben hun positie binnen de partij zelf verworven en zich waargemaakt door hun werk en door hun ideeën. De laatste tijd moeten onze ideeën de PVV-ers aange sproken hebben, want op het jongste partijkongres werd ik met een overdon derende meerderheid tot voorzitter gekozen. Som migen vroegen zich dan af of die verkiezing een desa vouering inhield van de vo rige generatie. Niets is min der waar. Wij stonden daar echter met onze ideeën over het nieuw-liberalisme en die spraken de kongres- leden aan. Iedereen zag de teleurgang van ons staats bestel naderen. Wij wilden de strijd aanbinden tegen het steeds maar voort schrijdende kollektivisme, de ongebreidelde bureau kratie en het steeds maar verder groeiende staatsmo nopolie. De jongeren gelo ven niet meer in de al leenzaligmakende staat en ze bestrijden de macht van de drukkingsgroepen. Het nieuw-liberalisme gelooft in de vrijheid van de men sen, niet in de staatsinter ventie die meer problemen schept dan ze oplost. Heel- wat moeilijkheden zijn ont staan door de bemoeizucht van de overheid die bij voorbeeld liever geld weg gooit om oude, niet rende rende bedrijven in stand te houden, dan kapitalen te investeren in nieuwe indus trieën. De Gewestelijke In vesteringsmaatschappij voor Vlaanderen bijvoor beeld kan hieraan weinig doen. Het zijn de Vlaamse ministeries die beslissen en de opdrachten uitdelen. De Gimv is een' uitvoerend orgaan. Wij willen zo weinig moge lijk beroep doen op de staat om onze problemen op te lossen. Het is op de kreativiteit en de inventivi teit van de vrije mens dat wij moeten rekenen. In dat verband hoop ik op meer politieke duidelijkheid. Wie liberaal denkt moet paraat zijn. Het is hef enige middel om ons te verdedi gen tegen de steeds slechter wordende toestand. We moeten dringend terug naar liberalisering toe. De ze trend hebben we ook kunnen vaststellen bij de mensen na de jongste ge meenteraadsverkiezingen.» Vorige maand werd in Lebbeke een follow-up ge daan van de resultaten die de PVV-lijsten hebben be haald. Kan men daaruit konklusies trekken «Wij hebben nu ongeveer Dendermonde. Tenslotte is mag wel, zelfs een Belga 900 a 1.000 gemeentelijke mandatarissen, daarvan be horen er ongeveer 140 tot de PVV-Jongeren, iets wat vroeger ondenkbaar was. De resultaten waren blijk baar goed voor ons, hoewel we nog niet overal met PW-lijsten zijn opgeko men. Wel hebben we voor af gewaarschuwd tegen kartelvorming. Alles is na tuurlijk afhankelijk van de plaatselijke situatie, maar waar het kon, zijn we met een eigen lijst opgekomen. Er waren ongeveer vijftig eigen lijsten meer dan vroeger en de resultaten hebben ons gelijk gegeven: die lijsten scoren meer. Vroeger haalden we per in gediende lijst 2,8 gemeen teraadsleden. In 1982 is dat verhoogd tot 3,5. De kar- tellijsten geven minder goede uitslagen De kiezer aanvaardt het niet meer dat kollektivisten en liberalen op dezelfde lijst staan.» een partijvoorzitter ook maar e (v) Is de PVV gelukkig met de Dendermondse koalitie «Omdat wij een beleidspar- tij zijn, willen we ook ak- tief meedoen. We kunnen in elk geval in sommige gemeenten een frissere wind laten waaien omdat wij voor een positief beleid zijn. Het moet mogelijk zijn om met minder centen maar met originele ideeën de gemeenten te saneren. Hier dreigt immers een tweede zware openbare schuldenlast te ontstaan die vooralsnog niet kan geschat worden. Wij zijn naar de verkiezing gegaan met een specifiek programma. Dat neemt niet weg dat een bepaalde vleugel van de CVP zeer dicht bij ons aanleunt. Eind januari zullen we de bevol king informeren en meer politieke duidelijkheid brengen. Wij willen geen mensen overhalen van andere par tijen om bij ons te komen b maar een zekere polarise ring is niet te vermijden. Ei moet dus meer duidelijk I heid komen in de stellinget l van de partijen. De beweging is nu opge start en wordt goed ge volgd. Deze krisis is duide lijk niet de krisis van d< liberale maar van de gesd cialiseerde maatschappij De doktrine van het neo liberaal manifest moet lei den tot de ontwikkeling ei de realisatie van de partij visie op lange termijn. Ei moet immers voorzichti| en geleidelijk gewerk worden. Ik geloof niet in rechtsl links en centrum. Dat zijiT begrippen die ons werden opgedrongen. Nu stellen we een polariserende trenJ vast en daarin behoort hef nieuw-liberalisme tot progressieve ideeën!» (mdfal bij al een waardig sluitstuk recht zeker verworven hebben, voor één jaar voorbeeldige Een hartelijk proficiat aan het werking. De PW Mannen- bestuur van de Mannenbond bond Nieuwerkerken bewees en in het bijzonder een bloem dat ze, met hun meer dan hon- en een pluimpje voor manusje h derd aangesloten leden, in van alles, sekretaris Pierre Nieuwerkerken hun bestaans- Braem. Willy Van Impe P.V.V.-voorzitter Guy Verhofstadt en Jongeren- voorzitter Fons Van Hauter waren de woordvoer ders op een voordrachtavond die door de P.V.V.- Jongeren van Baasrode werd georganiseerd. Zij hadden het over de aktuele politiek en over het liberalisme. Voordien waren ze verwelkomd geworden door de plaatselijke Jongerenvoorzitter Mario Van Hemel- rijck, een jonge en dynamische kracht. «Vorig jaar werd door enkele liberale jongeren de idee opgevat om in Baasrode een afdeling van de P.V.V.- Jongeren op te richten» zegde Mario Van Hemel- rijek. «Dat was in de maand november. Verschillende personen werden aangezocht. Ook in het naburige Buggenhout. Er werden kontakten gelegd en leden aangeworven. Wij sloten in de voorbije maanden niet minder dan 112 leden aan. Geen leden op papier. Wel mensen die we op iedere aktiviteit mogen begroeten. In dit eerste werkingsjaar heb ben we steeds gepoogd te werken onder het motto van «het is niet de kwantiteit die telt, maar wel de kwaliteit». Wij kunnen o.m. terugblikken op een leerrijke wandeling onder begeleiding doorheen Buggen- hout-bos. Verder de deelname aan de augustusbra- derie, waar we het geheel opvrolijkten met oude volksspelen. In september werd voor het eerst een dansavond georganiseerd. Ton Schipper van radio Seven en van het T.V.-programma Librado stond toen in voor de muzikale omlijsting. Daarna pakten we uit met een spaghetti-avond. Dat werd een sukses. Voor de gemeenteraadsverkiezingen werd een extra-inspanning geleverd. Vooral voor de vier jongerenkandidaten die op de lijst voorkwamen. De partij boekte vooruitgang. In Groot-Dender- monde ging de P.V.V. van vier naar vijf zetels. Voor het eerst in vele jaren zetelen we in het schepenkollege, aldus Mario Van Hemelrijck. E.D.M. Dendermonde. De zaal zat barstensvol toen voorzitter Verhofstadt zijn intrede deed (c) tëmm De PVV-Mannenbond Nieuwerkerken-Aalst huldigde zyn laureaten van het vierde kaartkampioenschap «Beker Volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem». Het werd zoals telkeiyare een voltreffer. Het PV V-lokaal, café «Olympia» zat zaterdag 11 december 1982 om 19 u. bomvol. Het was werkelijk hoogdag voor de mannenbon- dersü! Receptie en prijsuitreiking... mm mm w Na een korte inleiding door de voorzitter van de PW man nenbond Nieuwerkerken, wer den de laureaten van de vierde uitgave van het belotkam- pioenschap «Beker Volksver tegenwoordiger Willy Van Renterghem» gehuldigd. De bestgerangschikten werden met een trofee bedacht, tradi tiegetrouw het hoogtepunt van een jaar intensieve werking van de PW-mannenbond Nieuwerkerken. Voor de uit reiking van al dat moois zorg den heel wat cregenodigden: OCMW-raadslid Richard Goossens, een van de stichters van de Mannenbond, toekom stig gemeenteraadslid André Vermassen, gewezen kandi daat voor de gemeente raadsverkiezingen Pierre D'Haens. Schepen mevr. A. De Maght-Aelbrecht en toe komstig schepen Gilbert Bour- lon waren verontschuldigd. De Aalst Voorzitter Van der Kussen was zaterdagavond in de zevende hemel met zijl Heer Willy Meganck. mede- nieuwe klubkampioenen (per) werker van de LSW reikte de beker van de volksvertegen- fons Vermeulen 13.485 pt., 5. woordiger uit aan de laureaat Jozef De Neve 13.353 pt., 6. van het belotkampioenschap. Danny Matthijs met 13.276 Dominique Van Schuerbeeck, pt., 7. Désiré De Man 13.044 hij nam hiermee de taak waar pt., 8. Paul Schelfhout 13.031 van volksvertegenwoordiger pt., 9. Francois De Schutter Willy Van Renterghem, die 12.850 pt., 10. Etienne Schol- eveneens weerhouden was. laert 12.749 pt. Werden even- Wij merkten ook de aanwezig- eens in de hulde betrokken en heid op van mevr. Isbergues kregen derhalve een aanden- van Oost, voorzitster van de ken: Patric Vlierdc, Paul Pau- PVV-Vrouwenbond van Nieu- wels, Louis Droesbeke, Paul werkerken en mevr. Maria De Ottoy en als laatste en vijftien- Neef, penningmeester van de de Francois De Saedeleer. PW Nieuwerkerken-Aalst. Een ,„maaIje Niet minder dan 15 prachtige Na de korte receptie, heel de- trofees... mokratisch gehouden met bier Bij dc vorige uitgave van het en vruchtensap, konden de belotkampioenschap «Beker aanwezige Mannenbonders Volksvertegenwoordiger Willy nog aan een belotwedstrijd Van Renterghem» waren er deelnemen. Voor deze wed- telkens tien trofees voorzien, strijd, die alleen werd voorbe- Dit jaar werd door het bestuur houden aan de leden, waren een speciale inspanning ge- 3,000 fr. prijzen voorzien daan. ter gelegenheid van het Voor deelname moest geen in- vijftienjarig bestaan van dc jeg worden betaald. Het was mannenbond Nieuwerkerken, tenslotte de heer Alfons Ver- zodoende mochten de vijftien meulcn die deze wedstrijd eerstgerangschikte «Mannen- won. Hij ging derhalve met de bonders» een prachtige trofee vetste prijs lopen, proficiat, in ontvangst nemen Laureaat Een glunderende Pierre werd, zoals wij reeds vermeld- Braem, sekretaris van dc PVV den, Dominique Van Schuer- Mannenbond Nieuwerkerken, beeck met 13.967 punten De deelde samen met de voorzit- verdere rangschikking ziet er ter de prijzen uit. Er waren als volgt uit: 2. Roger Renne- voor deze ultieme belotwed- boog met 13.632 pt., 3. Gus- strijd van het seizoen tweeën- taaf Sonck 13.508 pt., 4. Al- dertig deelnemers. Het werd al We kregen een telefoontje van de adjunkt-politiekom- missaris van Lebbeke die er ons in zijn naam en in naam van de veldwachter op wees dat hij noch de veldwachter over een bureau beschikt boven in het politiekantoor. «Alleen de kommissaris heeft een bureel boven,» zo zei hij eraan toevoegend dat de adjunkt-kommissaris, de veld wachter, de hoofdinspekteur en de inspekteur van politie beneden een plaats hebben gekregen. «Dat bureel was daar voor ons voorzien en het werd ons toegewezen door schepen Moyersoen,» aldus de adjunkt- kommissaris. De Dendermondse Kerstboomaktie, waarvan het aantal deelnemers elk jaar meer uitbreiding neemt, organiseert op woensdag 22 december een groots bezoek van de Kerstman aan de Kerkstraat, Franz Courtensstraat, Veerstraat, Bogaerdstraat, Dyk- straat enzovoort. Deze kerstman met zyn gevolg zal arriveren om 14 uur en begint dan aan zyn rond gang. Voor de vele kinderen die dan reeds vakantie hebben wordt het weer een groots feest! 28 -V7 12.1982 - De Voorpost

De Voorpost | 1982 | | pagina 28