z Drie nieuwe gezichten in schepenkollege van Beveren Culturele centrale over OCMW te Mere j» Uitbreidingswerken inzake waterbedeling te Lokeren Wase PW ziet toekomst hoopvol tegemoet Vlaamse Federatie Gehandicaptenzorg in feest te Mere Standen bepaalden samenstelling Aalsterse Vriendenkring Officieren in feest Hofstaadse BGJG-afdeling hield geslaagde algemene vergadering Suksesvolle 11.11.11. te Lebbeke 2 - 17.12.1982 - De Voorpost Begin januari gaan de nieuwe gemeenteraden van start, in vele gemeenten uit het Aalsterse met koalitics die tot nog toe alles behalve zeker zijn. De derde maandag na deze installatievergadering moeten dan de raadsleden van het OCMW verkozen worden. In de meeste politieke parijen is dan ook één en ander te doen over het OCMW. Het moment dus om rond dit thema een voorlichtingsavond te organiseren. Strak tuur Door de gemeenteraad wordt de «Raad voor Maat schappelijk Welzijn» ver kozen, een getrapte vorm van demokratie dus. In principe kan iedereen kandidaat zijn, die aan de voorwaarden voldoet: bin nen de gemeente wonen, op de kiezerlijst fungeren, en niet verkeren in één van de gevallen van onverkies baarheid (burgerrechten!) of onverenigbaarheid (fa milie tot 3' graad). Deze kandidaten worden niet door partijen, doch door raadsleden voorge steld. De eerste maandag van a- pril wordt dan deze raad geinstalleerd en wordt de voorzitter (die meestal in de koalitieovereenkomsten bedongen wordt) verko zen. Deze Raad voor Maat schappelijk Welzijn kan een aantal kommissies op richten, die echter niet ver plicht zijn. De eerste kommissie ech ter, die opgericht wordt, moet het komitee voor de sociale dienst zijn. De voorzitter van deze en alle andere op te richten kom missies, blijft steeds de OCMW-voorzitter. Bij el ke vergadering kan steeds een afgevaardigde van de gemeenteraad aanwezig zijn, namelijk de burge meester. Deze kan zich echter laten vertegenwoor digen door bijvoorbeeld de schepen van sociale zaken. Deze vertegenwoordiger heeft echter geen stem recht. De OCMW-leden moeten tevens de eed af leggen in de handen van de burgemeester en de ge meente is verplicht de te korten van het OCMW aan te zuiveren. Er moet trou wens driemaandelijks over leg zijn tussen het schepen kollege en het OCMW. Verder is er nog kontrole van de provincie: de be stendige deputatie moet zich uitspreken over alle beslissingen. Slechts één derde van de leden van het OCMW mo gen tevens gemeente raadslid zijn. Personeel De minimale personeelsbe zetting van het OCMW be staat uit drie personen. De sekretaris staat de voorzit ter bij door allerlei admini stratieve taken uit te voe- De Vlaamse federatie voor Gehandicaptenzorg van Erpe- Mere was vorige zondag in feest. Jaarlijks wordt het aktiviteitenprogramma van deze gehandicaptenvereniging afgesloten met een groots feest. Een tachtigtal deelnemers waren deze keer aanwezig, deels gehandicapten, deels ouders en begeleiders. Mere. Een zicht op de aanwezigen tijdens de OCMW-vormingsavond te Mere (pel) ren zoals het versturen van de uitnodigingen, het ver slag van de vergaderingen, het voorbereiden van de dossiers. De ontvanger houdt zich bezig met de inkomsten en uitgaven, terwijl de maat schappelijk assistent de probleemgevallen onder zoekt en ze aan het komi tee voorlegt. Deze raad onderzoekt elk geval afzonderlijk en de be sprekingen ervan zijn geheim. Tegen niet ingewilligde verzoeken kan de aanvra ger in beroep gaan. Daar toe zijn beroepskamers op gericht, die echter nog niet funktioneren. Voorlopig moet men zich nog steeds wenden tot de gouverneur van de provincie of de mi nister van binnenlandse zaken. Taken Het OCMW kan alle maat regelen treffen om zowel de materiële als de immate riële noden van de bevol king te lenigen. De raad beslist daar auto noom over, er is geen be perking ingebouwd. Alleen moeten uiteraard de finan ciële middelen aanwezig zijn. Opkomst Hoewel de avond bedoeld was om mensen te vormen en dus geen ontspan ningsavond, kwamen 20 mensen opdagen. Hieron der bevonden zich twee nieuwverkozen gemeente raadsleden, vier kandida ten OCMW-raadsleden, tal van bestuursleden van poli tieke partijen en van ge handicaptenverenigingen Een gemotiveerd publiek dus. Na een 45 minuten durende uiteenzetting door Herman Van Beeck (licentiaat), stafmedewerker van het vormingsinstituut Herman Vos, werd de groep opge deeld in werkgroepen om een aantal diskussievragen te beantwoorden. Daarna werden de antwoorden van de verschillende werkgroe pen in plenum met elkaar gekonfronteerd. Tot slot kregen alle deelne mers nog een OCMW-be- groting, waar ongeveer nie mand veel van begreep. Hieruit kon onmiddellijk de konklusie getrokken worden dat de problema tiek van het OCMW onmo gelijk tot alle facetten kan behandeld worden op één avond. Een vervolg dringt zich dus op. JVM Na een welkomswoord van de interimvoorzitter de voorzitter heeft onlangs ontslag genomen was het de beurt aan raadslid Jeff Van den Steen, die, in het kader van de bespa- ringspolitiek van deze rege ring, een uiteenzetting gaf van de mogelijkheden, die de gemeente Erpe-Mere biedt aan gehandicapten op het sociaal vlak. Ook de mogelijkheden van het OCMW kwamen aan bod. Na dit ernstig gedeelte kwam de koffie met gebak om de tongen los te maken. Vervolgens kregen alle aanwezigen een geschenk: een peperkoek in hart vorm. Om de stemming erin te brengen had het bestuur een tweemansorkest inge huurd, zodat het een feest werd in de ware betekenis van het woord. Problemen Deze gehandicaptenbond, die zeer aktief is in Erpe- Mere, heeft een veertien daagse turnavond, afgewis seld met een veertiendaag se zwemavond. De turnse- ssies, onder leiding van een licentiaat lichamelijke op voeding, gaan door in de gebouwen van de Rijksb, )e sisschool te Mere.' Eind jafem nuari loopt echter de ove eenkomst met het ministr rie van Nationale opvo< ding ten einde. Het bestuur stelt zich vragen over de toekoms ®n Onderwijsminister Coetpver heeft immers in zijn omzendbrief de huurpri zen voor infrastruktuur va daat; de rijksscholen zo drastisc nitia verhoogd dat het voor vel idua verenigingen, onder andeier; l de V.F.G.Z., onmogelij zal zijn die kosten dragen. Als de gemeenten geen a tuist tentatief kan bieden zi 7-dua ook deze vereniging in eri én stige moeilijkhede komen. wee JFH choi ;ebo >P eed; ia fa :stj>ond ;end lOlt Iritsi levle tanc ijn iracl rere joni Het Gemeentebestuur van Lokeren en de Nationale Maat schappij der Waterleidingen delen de bevolking mee dat een aanvang werd gemaakt met een reeks uitbreidingen te Lokeren. Gelieve dus rekening te houden met enkele belangrijke punten. J ond In volgende straten: Gentdam - Touwstraat - Zeeldraaier straat - H. Geestmolenstraat (laatste deel) - Pijlstraat - Waaslandlaan (laatste deel) - Kleine Dam en Sportlaan wor den binnenkort leidingen aan gelegd. De bewoners zullen over drinkwater kunnen be schikken, geleverd aan vol- gend tarief: een vast recht van 350 fr. per jaar alle verbruik aan 29 fr./m3. Wij willen er wel attent op maken dat er een prijsverhoging is aangevraagd aan het Min. van Ekonomische Zaken bedragende voor vast recht: 800 fr. en voor alle ver bruik 30 fr./m3. Gratis aansluiten mits voor waarden De bewoners van bovenver- noemde wijken kunnen hun woning gratis doen aansluiten voor zover aan volgende voor waarden voldaan wordt: 1. de aanvraag moet onderte kend worden door de eigenaar van het gebouw. 2. de watermeter moet opge steld worden op de dichtst be reikbare plaats, dus normaal gezien bij de voorgevel. 3. De aansluiting mag niet lan ger zijn dan 10 m. 4. elke bewoner, die aanslui ting wenst, moet er zich toe verbinden minstens vijf jaar abonnent te blijven. Alle bewoners van betrokken straten zullen bezocht worden door de adjunkt-kontroleur van de werken, die de aanslui- tingsvoorwaarden en -kontrak- ten zal voorleggen en tegelij kertijd de plaats van de huis aansluiting zal bepalen. Vot em bijzondere uitvoeringen e meerlengten zal aan de part kulier een bedrag gereken a worden van 280 fr./m BD ^ur (dus voor elke meter dat d veze aansluitingsnormen ove lelis schrijdt). Dit bedrag dient b< ;ocia taald vooraleer de aansluitit jeke uitgevoerd wordt. Belangrijk: aansluitingen aot s' gunsttarief Zo s De eigenaar, wiens wonin ijke langs een reeds bestaande le >n w ding ligt en die willen aanslu wjnt ten, kunnen een gunsttarit ,an voor aansluiting aanvragei Deze aanvraag dient binnen t zijn ten laatste vrijdag 14 jafn nuari 1983 op één van de vol:erst gende adressen: eraa 1. op gemeentehuis (burea >ij vi T.D. 2. op bureau van de Waterlei y; ding, Eekstraat 184 3. in de Werfkeet St. Anna kerk, Veerstraat (tussen 12 e 13 uur) voud Andl n, werd de z eerst die z Francois Smet uit Beveren, Karei De Meulenaere uit Melsele en Gerard Pauwels uit Kieldrecht zijn de drie nieuwe schepenen in het Beverse CVP-kollege, dat op 1 januari a.s. een nieuwe ambtsperiode ingaat van zes jaar. Van de huidige ploeg werden naast burgemeester Marcel Van der Aa ook de schepenen Blommaert, Van Overmeiren, Goossens en Bosman weerhouden. Schepen Jos De Roeck, oud-burgemeester van Melsele, had vorige week donderdag zijn kandidatuurstelling ingetrokken. De schepen van het gezin Schepenen blijven nam deze beslissing in het Vervolgens werd voorge- besef dat jongeren stonden steld om de uittredende te dringen om zijn opvol- schepenen R. Blommaert, ging te verzekeren. Ook Frans Van Overmeiren, zijn pensioengerechtigd- paul Goossens en Gilbert heid is niet vreemd aan de- Bosman bij handopsteken ze beslssing. te bevestigen in hun ambt, Naast Kamiel Bolsens en wat prompt gebeurde en dr. Amedé Van Mieghem, met handgeklap, oud-burgemeester van Er bleven op dat moment Kieldrecht, is J. De Roeck n0g drie schepenzetels on- de derde oudgediende die bezet. Er was een akkoord uit de Beverse politieke om alle kandidaten een arena stapt. maximum aantal kansen te In de nacht van 13 op 14 geven. Men opteerde om december viel in het Gil- eerst per stand te gaan denhuis de beslissing rond stemmen voor de knndida- de samenstelling van het ten onderling. Het ACW nieuwe schepenkollege, presenteerde drie kandida- Van de 81 stemgerechtigde ten: Karei de Meulenaere, partijbestuursleden waren Hugo D'Hollander en er 69 opgekomen. Tijdens Freddy Onghena. Bij de de stemmingen diende een stemming viel deze laatste geneesheer de vergadering af en Karei de Meulenaere te verlaten vanwege een haalde het van zijn dorps- dringende oproep. De hele genoot D'Hollander met 42 procedure was door een stemmen tegen 26. Bij de «kommissie ad hoe» terde- landbouwstand werden Jef ge voorbereid zodat alles Baukeland uit Melsele, Ge- zeer demokratisch kon ver- rard Pauwels uit Kieldrecht lopen. In eerste instantie en Jozef Van Remoortel, werden een aantal voorstel- eveneens uit de polders, in len omtrent de werkwijze ijjn gebracht. Laatstge- door de vergadering met noemde viel door de mand unanimiteit van stemmen en daarna legde Baukeland goedgekeurd. Enkel om- het duidelijk af tegenover trent het al of niet rekening Gerard Pauwels. houden met de spreiding over de deelgemeenten, Maar ook de middenstand diende gestemd te worden. en de onafhankelijke kan- Met 46 stemmen op 69 didaat (dr. Bolsens) kregen werd beslist dat uiteindelijk hun ronde. Er volgde een geen rekening zou gehou- uitjeme stemronde met één den worden met de faktor kandidaat van elke stand, deelgemeenten. Verdei De uitsiag luidde als volgt; werd besloten de OCMW- Francois Smet, voorgedra- kandidaturen los te koppe- gen door de middenstand, len van de schepenverkie- met 64 op 68 stemmen, Ka- zing; een maximum aantal re] de Meulenaere met 59 kansen te geven aan alle stemmen op 68, Gerard kandidaten; dat de rang der pauWels met 51 stemmen standen adviserend zou op 68 Dokter André Bol werken; en dat als beginsel sens behaalde 30 stemmen een minimum per stand zou op 68 en werd geschift, gewaarborgd worden. Duidelijk ontgoocheld ver- Als minima kwamen uit de jje^ deze laatste de gelag bus: 2 ACW-ers, 1 land- 233] Van het Gildenhuis. bouwkandidaat, 1 midden- Hugo D'Hollander. enkele standskandidaat en 0 onaf- weken geleden nogal zwaar hankelijken. Als maxima: 3 aangepakt in «Het Volk». ACW'ers, 2 landbouwers, en jef Baukeland, die zijn 2 middenstanders en één Agalev-slippertje duur be- onafhankelijk kandidaat. taalt, waren toen reeds met geen ogen meer te be speuren. Drie nieuwe figuren Een opmerkelijke «entré» in de Beverse politiek maakt ongetwijfeldde 43- jarige Francois Smet. Deze dokter in de wetenschap pen doceert aan het provin ciaal hoger technisch insti tuut voor scheikunde in Antwerpen en aan de ver- pleegstersschool Maria Middelares te Sint-Niklaas. Al geruime tijd neemt hij de taak op zich van sekreta ris van de Beverse CVP- afdeling. Tijdens de jong ste gemeenteraadsverkie zingen behaalde hij 720 voorkeurstemmen. Fran cois Smet is voorzitter van de plaatselijke kulturele raad Van Beveren, lid van de raad van beheer van de vzw, Cortewalle en voorzit ter van Kamer Edelweiss Toneelkring, om slechts deze drie te noemen. Met hem krijgt het schepenkol lege van Beveren ongetwij feld een toegewijde en uit erst bekwame kracht, die ideaal zou kunnen ingezet worden op kuituur en on derwijs. Francois Smet werd gesteund door de middengroepen. Gerard Pauwels is de twee de nieuwkomer. Deze 56- jarige landbouwer uit de Oude Sluisstraat 4 te Kiel drecht is een werker uit de boerenstand. Hij deed reeds heel wat politieke er varing op als gemeente raadslid en ook de afgelo pen zes jaar zetelde hij in de raad van nieuw-Beve- ren. Tijdens de jongste ge meenteraadsverkiezingen werd hij ingezet op de 21ste plaats van de CVP-lijst en behaalde er 829 stemmen. Karei de Meulenaere is een volksgeliefde figuur uit Melsele, 42 jaar, en werk zaam als programmeur bij Ebes. Tijdens de jongste verkiezingen werd hij inge zet op de 25 ste plaats en kreeg 577 stemmen achter zijn naam. Ook in het Mel sele van vóór de fusie zetel de deze nijvere KWB-erin de gemeenteraad. Zijn raadszetel in het kasteel Cortewalle wisselt hij nu in voor een schepenzetel. De ze man had zich niet ver wacht aan dit sukses. Samengevat kan nogmaals gesteld worden dat de stan den een belangrijke rol speelden in de konstellatie van het Beverse schepen kollege. Dokter André Bolsens, zoon van de op pensioengaande eerste schepen Kamiel Bolsens, moet geprezen worden om zijn politieke moed. Hij kwam op als «onafhanke lijk» kandidaat. Deze euve le daad kost hem ons in ziens echter een schepenze tel. Er wordt ook gefluis terd dat hij zich in de partij zélf ook al te onafhankelijk opstelt. Een andere opval lende opmerking is dat Haasdonk opnieuw geen schepen heeft. Ook Verre broek en Doel niet. Vrase- ne pikt één schepen in, Kieldrecht twee, Melsele twee en Beveren drie, de burgemeester inbegrepen. Deze laatste heeft nu tijd tot 1 januari om zijn nieuw kabinet samen te stellen. W.V.D.V. ling lien: De viering van het dertigjarig bestaan van de Vriendenkring Officieren Aalst gebeurde in alle intimiteit. Het jubileum omhelsde in feite een huldebe toon aan de overgetelijke fi guur van de stichter van de Vriendenkring, Willy Mertens, die eind 1952 de basis legde van deze vriendschapsvereni ging zonder voorgaande. Het was inderdaad in 1952 dat Willy Mertens de Vrien denkring Officieren Aalst op richtte. Hij werd in zijn moei lijke taak bijgestaan door Ur- bain De Backer uit Burst die er de eerste voorzitter werd. Het doel van de vriendenkring was eenvoudig: op deze wijze wilde men de schakel tussen het bur-, ger- en het militaire leven spe len. Lange tijd was Aalst een garnizoenstad en dat maakte de werking een stuk gemakke lijker. Bovendien kon men in die periode ook rekenen op de gewaardeerde steun van het kommando van de pupillen school. Denk maar eens aan de dagen Leger-Natie in 1966 met een demonstratie van genie materiaal op het Esplanade plein. Ook voor Aalst en zijn bewoners een niet te vergeten dag. De vriendenkring kan bo gen op heelwat eminente figu ren, die zich belangeloos heb ben ingezet: Gerard De Meester, Werner De Vos, Herman Leemans, Willy Tack, om het bij deze enkelen te houden. De Vriendenkring kende ach tereenvolgens als voorzitters: Urbain De Backer, L. D'Hondt, J. Beeckman en Willy Mertens die uiteindelijk toch bereid werd gevonden om de kring die hijzelf had opge- ece richt, ook te leiden. Twaa "°rr jaar lang zou hij moeten veel luar ten tegen moeilijkheden e eeft: kon hij ervaren dat er moet Fran veel moed nodig is om ce 'en dergelijke vereniging doo njn heen de vele stormen te loo< ena; sen. Hij deed het echter m<ifelU veel inzet en doorzettingsve .Q mogen, met steeds het er n iy doel voor ogen: het welzij:ost( van de vriendenkring. vercf Willy Mertens moest er njzijn twaalf jaar mee ophoudei jege Ziekte dwong hem ertoe h( zette wat kalmer aan te doen. Hen gaf het voorzitterschap ov< aan zijn naamgenoot: Pa Mertens. De viering van het dertigjar jubileum vond plaats in hl Sint-Jozefskollege in alle eei voud, zoals dat bij een vriei denkring ook past. Onder het voorzitterschap van Edmond Dierinck, federaal PW-voorzitter van het arrondissement Sint-Niklaas, ging op zaterdag 11 december 11. een arrondissementele PW-dag door in aanwezigheid van de Heer Guy Verhofstadt, PW- voorzitter. De twee hoofdthema's van Er werd niet zomaar ren- deze studiedag waren de dez-vous gegeven tot bin- evaluatie van de voorbije nen zes jaar maar integen- gemeenteraadsverkiezin- deel werd een plan opge- gen en de werking van de maakt om in de toekomst partijadministratie van de nog intenser de lokale be- lokale afdelingen naar de sturen met nieuwe admini- partijtop toe. stratieve middelen en nieu- Wat het eerste punt van de we mensen die zich als ak- agenda betreft werd de tief militant hebben gemeld voorbije verkiezingsuitslag dc Wasc liberale struktuur per gemeente gedetailleerd uit te bouwen; 10% der onderzocht. De Wase libe- zetels in de gemeenteraden ralen kunnen met voldoè- als gemiddelde over het ar- ning terugblikken op stij- rondissement (denken wij gend sukses (denken wij aan de 30% die de Lokerse maar terug aan de recht- liberalen wisten te behalen) streekse verkiezing van mag slechts een basis zijn volksvertegenwoordiger en geen eindstreep, aldus Georges Anthuenis tijdens federaal voorzitter Die- de voorbije wetgevende rinck (toevallig ook Loker verkiezingen). De laatste se PVV'r). gemeenteraadsverkiezin- PW-voorzitter Verhof- gen leverden hun zes bijko- stadt maakte tijdens de na mende zetels op en wellicht middagzitting gebruik van zit er nog 1 supplementaire de gelegenheid om het zetel in bij de nu wel vrij nieuwe administratieve zekere nieuwe verkiezin- plan uiteen te zetten, dat in gen in Kruibeke. de toekomst de PVV zal moeten in staat stellen effi ciënter zijn militanten en kiezers te bereiken: hier voor zijn specifieke taken weggelegd voor zowel de federale als de lokale be sturen. Hiervoor kreeg hij uiteraard de volle steun en medewerking vanwege de Wase PVV waarvan moet toegegeven worden dat zij de laatste jaren bewezen hebben dat nog lang niet al hun troeven zijn uitge speeld en dat zij langzaam maar zeker een liberaal front uitbouwen over over het ganse Waasland. Op zaterdag 18 december or- ganizeert het Algemeen Ver bond van dc Belgische Sier teelt om 15.30 uur in het cen traal restaurant van het Pro vinciaal Domein «Puyen- broeck» te Wachtebeke zijn alqemene vergadering. Spre kers zijn onder meer de heer J. Hinnekens, voorzitter van de Belgische Boerenbond en eer ste minister Martens. De ver gadering wordt opgeluisterd door het Gents Saxofoonkwar tet. Naar jaarlijkse traditie heeft de Bond van Grote en Jonge Gezinnen afdeling Hofstade, zijn algemene vergadering ge houden. Het bestuur, onder voorzitter schap van L. Van Caekenber- ghe, had Erik Wash, Finan cieel adviseur van de Bond en voorzitter van de afdeling Blankenberge, uitgenodigd om te komen spreken. Deze laat ste had het vooral over de 13e en 14e maand kindergeld en de moeilijkheden daaromtrent. Op objektieve wijze maakte hij duidelijk dat men heel wat genuanceerder moest denken over het al dan niet aantasten van de sociale zekerheidsuitke ringen. Hij betoogde dat, hoewel de bond waakzaam blijft, het toch niet opging om blind en radi- kaal alle noodzakelijke bezui nigingsmaatregelen van de re gering bij voorbaat af te wijzen. Op duidelijke manier schetste hij de moeilijkheden van de regering i.v.m het doorvoeren van bezuinigingen, het finan cieel beleid in zoverre dit be langrijk was voor de bond en algemeen voor dc sociale ze kerheid, de resultaten van het eventueel afschaffen van de 14* maand kindergeld voor het eerste kind. Het was werkelijk opvallend hoe klaar en objektief deze jonge spreker de zaken voor stelde en hij zich niet heeft laten verleiden tot stellingna- mes van welke aard ook. Dc spreker kreeg dan ook een welgemeend applaus van het publiek. Daarna werd dc avond voortgezet met een sma kelijk eetmaal. Jean-Pierre Van Impe, Hugo Roels en Nadine Claesens zorgden voor enkele korte kluchten, wat hen wel toever trouwd is als leden van de toneelgroep Vast als Eik, een groep die al heel wat bewezen heeft. De avond werd dan verderge- zet met dans en voor somm gen stug verder tafelen in all gezelligheid. De afdeling Hofstade trots zijn op zijn ledenaant en zijn aantrekkingskrach telkenmale de bond iets orgi niseert. Hofstade mag blij zijl met een organisatie die steed klaar staat te helpen waar di nodig is. G.B De aktie 11.11.11. te Lebbeke, gehouden ten voordele van de gehandicapten van Bujumbura, werd dit jaar met enorm veel zorg voorbereid en gepropageerd. Onder het motto 'Lebbeke, een gemeente met een hart' werden omhalingen gedaan en ook een fietstocht georganizeerd. Deze laatste kwam tot stand met medewerking van de jeugdraad en de jeugdverenigingen. Dat het allemaal tesamen een sukses geworden is, wordt bewezen door het feit dat de aktie 201.485,50 fr. opbracht. Lebbeke bereikt dus opnieuw de kaap van de 200.000 fr. en daar zijn de inrichters terecht fier op! Het bedrag zal integraal besteed worden ten voordele van de Artisanale Werkplaatsen voor Gehandicapten in Bujumbura. De opbrengst van de aktie voor Denderbelle was 25.452,50 fr.; voor Wieze was de som 19.704,50 fr. Voor Lebbeke zelf bedroeg het totaal 135.931,50 fr. De fietstocht bracht 20.397 fr. op. Dit alles samen geeft voor Lebbeke het reeds genoemde bedrag. Uit deze cijfers blijkt wel dat de deelgemeenten Wieze en Denderbelle niet helemaal mee zijn in het geheel van de akties van Lebbeke, ook al is dc opbrengst bij hen - gezien het inwonertal - niet zo slecht. De organizatoren danken alle milde schenkers en alle - vele - onbekende en bekende medewerkers voor hun hartelijke inzet, en giften. Het blijft een geslaagd projekt, dat van 'solidariteit' geen f ijdel woord maakt. (|Vg) 19

De Voorpost | 1982 | | pagina 2