I Affligem, «van alle cloosteren spieghel> negenhonderd jaar LU Wichelse varkenskwekerij bedrijvig zonder vergunning Kommunistische partij van Lokeren zal gemeentelijk beleid kritisch maar opbouwend volgen... H.A.K.S. blijft ijveren voor kernvrij Hamme «i Het energievraagstuk «Raldes» in 1982 Citrus-prijzen voor Jan De Neve en Etienne Bogaert Marathonkaarten in Sint-Niklaas ABW- Waasland vindt staking geslaagd OCMW-ers in Sint-Niklaas 8 - 17.12.1982 - De Voorpost In 1983 wordt de Afïligemse Benediktijnerabdij 9 eeuwen oud. Ze werd inderdaad op 28 juni 1083 gesticht door zes ridders als «Avilingo-heim», het Frankisch voor de «woning van Avilo». Aan de planning va^ een uitgebreid festiviteitenprogramma wordt dan ook intensief gewerkt en getracht wordt zoveel mogelijk mensen, groeperingen, parochies en gemeenten uit de omgeving aktief te betrekken. De uitgave van de dokto- raatsthesis van Dom Wil- fried Verleyen over «Bene- dictus van Haeften» wordt voorzien en in 1983 ver schijnt eveneens een «Ge schiedenis van Affligem», bijgewerkt tot op de huidi ge dag door dezelfde au teur. Voorinschrijvingen in het Kultureel Centrum. Ook een speciale postzegel werd door de Posterijen toegezegd, zulks via de steun van staatssekretaris Paula D'Hondt-Van Op- denbosch, Leo Tindemans en andere prominenten. De diamontage over Affli gem werd volledig ver nieuwd en verrijkt met dia's over de mooie boer derijen van het oude Affli gem in Vlaams en Waals Brabant. Zulks in twee ver sies, een integrale en een verkorte. Diamontage op gevat als een soort rondlei ding in de abdij waarbij een beeld wordt gebracht van gebouwen, aktiviteiten en spiritualiteit van Affligem. Tijdens het jubeljaar wordt eveneens een folder uitge geven met heel wat illustra ties. Van de feestdag van St.- Bemardus (20.08.83) tot en met zondag 4 september wordt een tentoonstelling georganiseerd in het Kultu reel Centrum onder de titel «Affligem 1083-1983» waar bij met materiaal dat zich momenteel in de abdij zelf bevindt een overzicht zal worden gegeven van ge schiedenis, aktiviteiten en leven in de abdij, vroeger en nu. Het hele jubeljaar door zullen zangkoren uit de om geving éénmaal in de maand de konventmis op luisteren zodat de hele re gio bij de vreugde en dankbaarheid zal worden betrokken. Beide Hekel- gemse muziekmaatschap pijen zullen worden uitge nodigd tot het brengen van serenades begin september en in de abdijkerk zelf zul len muziekuitvoeringen, bij voorkeur op zondagnamid dagen, worden georgani seerd. Tijdens de tentoon- stellingspenode zullen te vens intermonasteriale da gen met monniken en mo- nialen uit het hele Vlaamse land worden georgani seerd. Hoogtepunt van de jubel viering wordt de vooravond van het jubeljaar, 20 maart waar tijdens een pontifikale eucharistieviering aartsbis schop G. Danneels zal voorgaan en waarop de ab ten van Vlaamse abdijen en ministers zullen worden uitgenodigd. In het najaar 1983 en het voorjaar '84 zullen ge schiedkundige voordrach ten worden georganiseerd door universiteitsprofesso ren of andere bevoegde his torici. Zes voordrachten die later afzonderlijk zullen gepubliceerd worden. Of er ook opendeurdagen komen staat nog niet vast. Hoofdmomenten uit 9 eeu wen Abdy Affligem 1083: zes ridders stichten de abdij 1086: bisschop Gerardus van Kamerijk wijdt de eer ste kerk van Affligem 10%: Godfried van Bouillon be zoekt Affligem vóór zijn vertrek naar de T Kruis tocht. 1129: Abt Frano I bouwt de 2' kerk, een Romaanse ba siliek. Affligem heeft als dochterkloosters Neerwa- ver (1086), Frasnes (1099), St.-Andries-Brugge, Ma- ria-Laach, Bornem, Vorst, Vlierbeek en Groot-Bij gaarden. 1142: de Keizer van Duits land Koenraad II bezoekt Affligem. Het Romaanse stenen beeld van Maria antwoordt «Salve Ber- narde». 1242: abt Jan I voert in de abdij de kontemplatieve geest in. 1262: abt Hendrik I bouwt een afzonderlijke Maria- kerk. 1333: de abdij wordt in brand gestoken door leger benden van Lodewijk van Male. 1356: tweede verwoesting door legers van Lodewijk vap Nevers. De monniken wijken uit naar een refugie- huis te Brussel. 1370: restauratiewerken, nu in Gothische stijl, aan de abdij 1378: tweespalt onder de monniken wegens het Wes ters schisma. 1383: abt Amelricus Taye mag mijter en staf dragen. 1493: abt Willem IV wei gert de kardinaalshoed 1516: Willem de Croy wordt co-adjutor van abt Michiels, bisschop van Ka merijk, kardinaal-diaken en aartsbisschop van Tole do. 1521: Karei de Croy ver bouwde het kasteel te Mel- dert dat op de inhuldigings dag afbrandde en het huidi ge Waterkasteel te Moor- sel. 1578: het «Zwart Vendel» van geus Olivier valt Affli gem binnen en de kommu- nauteit vlucht naar Aalst. 1580: het beeid van O.-L-.Vrouw wordt gebro ken en de abdij in brand gestoken. 1582: restauratiewerken aan de abdij, nu in barok stijl. 1605: na 27 jaar balling schap keren monniken uit Mechelen naar Affligem terug. 1616: Benedictus Van Haeften wordt proost, her vormt het monastiek leven, werkt aan apostolaatsvor- men van de contra-refor matie en bevordert de ba- rokkultuur. 1720: de nu nog bestaande St.-Benedictusspoort en het Bisschoppenhuis wor den gebouwd. 1763: Beda Regaus wordt proost en luidt een bloei tijdperk voor de abdij in: bibliotheek, archief, histo rische werken, nieuwe vleugel in klassistische stijl en op peil brengen van de observatie. 1794: Affligem moet aan de Fransen 800.000 gulden betalen. 17%: de monniken worden door de Fransen uit de ab dij gedreven en .verenigen zich te Aalst. 17%: de Franse generaal Gueroult laat de abdijge bouwen grotendeels slopen. 1797: Boerenkrijgers o.l.v. Jan Jozef de Meer (Moor- sel) bezetten de abdij voor één dag. 1798: monniken verrichten parochiezorg in omliggen de parochies. 1825: te Dendermonde wordt in een leegstaand Capucijnerklooster een Be nedictijnerabdij opgericht. 1867: Dom Jozef Vale van Dendermonde wil Affligem laten herrijzen en verkoopt daartoe 265 schilderijen af komstig uit Oud-Affligem. 1869: de kapel te Affligem wordt ingewijd. 1877: aan de Brusselbaan wordt een College opge richt dat echter slechts een kortstondig bestaan kende. 1879: fundamenten van de nieuwe kerk worden gegra ven, kerk die in 1882 wordt ingewijd. 1887: Affligem is Weer een abdij met Godehardus Heigl als eerste abt. 1898: De eerste melkerij «Pax» treedt in werking. 1906: de eerste Vlaamse Benedictijnen gaan naar Pietersberg (Transvaal). 1915: Affligem geeft zijn «Volksmisboek» uit, resul taat van studie en pastorale bekommernis. 1926: Affligem krijgt eigen kerkhof. Wie te Meldert begraven werd wordt naar de abdij overgebracht. 1927: bouw van nieuwe refter. 1931: verkoop van cider opent nieuwe ekonomische perspektieven. 1932: stichting van de Ab dij Maria Mediatrix. 1932: eerstesteenlegging van de nieuwe gebouwen van zuid- en oostvleugel. 1938: het domein. Ver- brugghen is een wordt vakantieoord. 1940: Affligemse melkerij gesloten op bevel van de Voedingskorporatie. 1952: het nachtofficie wordt voor de laatste maal gezegd op 8 augustus. 1954: bouw van de nieuwe toren. 1956: bier «van Affligem» komt in de handel. 1959: nieuwe koestallen die later de plaats zullen rui men voor schapen. 1%2: de huidige abt Dom Anselmus Goetghebeur wordt verkozen. 1%3: de oude boomgaard wordt een prachtige sier- tuin en keuken en gas- tenkwartier worden gemo derniseerd. 1%7: het Kultureel Cen trum wordt opgericht. 1968: in plaats* van herstel komt er een nieuwe kerk en de eerste mis zal er ge beuren op 25.03.72. 1972: het spitse torentje wordt gesloopt en de sil houette van de abdij veran dert. 1976: restauratiewerken van de ruines worden aan gevangen. 1976: de archeologische werkgroep exposeert de re sultaten van de opgra vingen. LH Met de Kerst- en Nieuwjaarsdagen in het vooruitzicht wil de Hamse Aktiegroep voor Kemstop (H.A.K.S.) haar werking vooral toespitsen op de eis «Ook Hamme Kern- vrij». Om de gemeenteraad van de Durmegemeente te overhalen een duidelijk standpunt in te nemen wat tot nu toe nog steeds niet is gebeurd werd besloten tot volgende akties: Zaterdag 18 december zal de H.A.K.S. op de markt aanwezig zijn met een informatiestand. Tevens zal een wagen met geluidsinstallatie door de gemeente rijden om de akties bekend te maken en toe te lichten. De vorig jaar suksesvol verlopen «Een Kaars Voor De Vrede»-kampagne wordt dit jaar hernomen, hopelijk met evenveel respons, zeker omdat het nu konkreet om Hamme gaat. Aan de bevolking zullen daarom «Vredes- paketten» (kaars, affiche, sticker) aangeboden worden. Verder gaat de aktiegroep van start met een wenskaarten- aktie «Mijn wens voor 1983: Leven in een kernvrij Hamme». Bedoeling is dat men deze kaarten naar de verschillende gemeenteraadsleden stuurt. Binnenkort wordt begonnen met de verspreiding van deze kaarten. Voor zaterdag 14 januari 1983 wordt een studiedag rond «Alternatieve Defensie en Sociale Verdediging» gepland, met medewerking van 1KOVE (Initiatiefkomitee voor de Vrede in Europa) en I.O.T. (Internationale van Oorlogs- .-*genstanders). Deze studiedag zal doorgaan in 't Klokhuis, Ring 65. Momenteel koncentreert de H.A.K.S. zich echter op de feestdagen om de gemeente toe te laten treden tot het steeds groeiende aantal kernvrije gemeente in Vlaanderen en België. Wie iffeer informatie over de aktiegroep wenst, kan terecht bij de verschillende jeugdhuizen, of bij Rudy Bogaert, Damstraat 60, te Hamme. vergunning werkzaam is. An derzijds hoopt Raldes dat het beroep inzake de bouwvergun ning niet wordt ingewilligd. Raldes is trouwens in deze zin bij minister Geens tussenbeide Op de srens van Wichelen en Lede, op de Heide, worden Akkerman» laai de uitbrei- gekomen evenals bij Leefmi- i 1--I „i, ding met toe- Een bestaand heummister Jan Lenssens, met ui een wyk met een oorspronkelijk agrarisch karakter, int(?nsief veeteeltbedrijf gele- de bede al hun invloed aan te varkens gekweekt. Vroeger, dat wil zeggen voor de villa s gen in een residentieel lande- willen wenden opdat de be- zich daar kwamen nestelen, maakte daar niemand be- njk woongebied kan immers wuste uitbreiding er niet zou zwaar tegen. Maar de t(jden zijn veranderd. Met de komst niet uitbreiden. Dit zou enkel komen, van de villabewoners, wijzigde ook beetje bij beetje het kunnen in een «agrarisch dorp gewestplan, dat van deze zone nu een «landelijk woonge- of gehucht» (zie artikel 11.10 van deze nota, laatste lid). Al Om even in het kort de bij al zou het onlogisch zijn nu geschiedenis aan te halen. Op exploitatievergun- een bouwvergunning te geven 14 september 1977 werd een Geen reaktie bied» heeft gemaakt. Waar het kweken van varkens zowel vroeger veelal beperkt was en ning als de bouwvergunning aan een bedrijf dat al ander- eerste bouwaanvraag voor een meestal voorkwam als een aan- geweigerd door de Bestendige half jaar illegaal exploiteert», nieuwe stal (bestemd voor het vulling op een aantal andere Deputatie na ongunstig advies zo schrijft Raldes in zijn pers- fokken van 600 varkens) door hoeveaktiviteiten, stelt mer vast dat een bedrijf op - ij' hoeveaktiviteiten, stelt men nu van het kollege van burge- mededeling. het kollege van burgemeester meester en schepenen van Raldes is trouwens de mening en schepenen geweigerd. Ste- Heide zich heeft toegelegd op Wichelen». Op het gemeen- toegedaan dat de nodige maat- debouw had trouwens op i het vetmesten van varkens op tehuis van Wichelen werden regelen zich hier opdringen, september 1977 een negatief een semi-industriële schaal, ons trouwens deze beide vast- «In een brief van minister advies gegeven. Een tweede Raldes, de Regionale Aktie- stellingen zonder enig aarzelen Geens dd 23 september 1982 aanvraag, dit keer voor het groep Leefmilieu Dender en bevestigd. Ondertussen is ook aan Raldes, wordt gesugge- fokken van 300 varkens, werd bekend dat de aanvrager tegen reerd dat de burgemeester de door het kollege van burge deze beslissing in beroep is nodige maatregelen zou ne- meester en schepenen gewei- gegaan bij de koning en zou men. Blijkens artikel 22 (ver- gerd op 17 januari 1979 en op 1 het dossier zich bevinden op wijzend naar artikel 21) van april van vorig jaar wees het groep deelt ook mee dat «sinds het kabinet van minister Ak- het Algemeen Reglement op schepenkollege een nieuwe 1977 de buurt wordt verontrust kermans. Raldes zegt dat men de Arbeidsbescherming is dat aanvraag (voor het fokken van door herhaalde aanvragen tot daar geneigd zou zijn een ne- de «stopzetting van de arbeid, 240 varkens) af. De Bestendi- uitbreiding van het bedrijf R. gatief voorstel van het bestuur de verzegeling van de toestel- ge Deputatie sloot zich bij de Eeckhaudt, Heide 15a en dat om te buigen tot een positieve Schelde, schrijft in een mede deling dat «de hierdoor ontsta- deze beslissing in beroep ne milieuhinder niet te ontken nen» is. Dezelfde Leefmilieu- Hoofd nerkv werke wntn /olksh Sinds rerd c (opula rijzone le pest Als zoc Rochu: Je 14' gehore schonk weg aa jelgrin lelgrin lij do kruiste xstlijc naar n door d de ter stad tr ondoo een er lebbei iedere rijn zi ruggek werd 1 aange: de kei aa vijl 1377 dood een k op de «Swee Reeds rara ii als b< Onmogelijk de jongste jaren die aanvraag beslissing, wordt ingediend op naam van mevrouw G. Van Geem». Raldes zegt ook dat de be- drijfsvergunning van deze var kenskwekerij is vervallen: «De bestaande exploitatievergun ning voor 150 varkens is ver vallen sedert 9 mei 1981 en in verband met de nieuwe aan vraag (voor 240 varkens) zijn In de senaat werd geïnterpel- verdekte inmenging van over- leerd over het energievraag- heidspersonen) over een uit- stuk. Volgens senator F De rustingsprogramma voor de Bondt heeft het géén zin deze energie, geen weerslag heb- interpeilaties te houden, op ben. Een uitrustingsprogram- het ogenblik dat het energiede bat in de kommissie van eko- len en desnoods de voorlopige houding van het schepenkolle- sluiting van de inrichting», ge aan op 12 juni 1981 Dan evenwel na verslag van de be- ging de aanvrager in hoger be voegde ambtenaar (de provin- roep bij de koning. Tot op ciale gezondheidsinspekteur in heden is er nog geen uitspraak «Het gaat hier dus om een dit geval)». Dat werd ook aan gedaan. «Het is onbegrijpelijk uitbreiding van een bestaand burgemeester Galmart meege- dat het beroep bij de koning bedrijf met een nieuwe stal. deeld op 4 oktober jl. Deze reeds aansleept sinds 15 juli Waarom kan dat niet? De toe- antwoordde óp 5 november 1981», zo schrijft Raldes, lichtingsnota bij het Konink- dat hij verslag zou vragen aan eraan toevoegend dat men lijk Besluit van 28 december de bevoegde technische amb- «blijkbaar rekent op een gun- 1972, ook bindend voor minis- tenaar. Op het gemeentehuis stige wind». te Wichelen twijfelt men eraan We vroegen ook aan de be- of de burgemeester wel, met trokkene om zijn mening, de enkele dagen die hij nog in Maandag in de late namiddag funktie is voor de boeg, dit kregen we mevrouw jaar nog een beslissing zal ne- Eeckhaudt aan de telefoon, men. En bovendien moet men die in het begin schrok omdat toch ook rekening houden met de pers van deze zaak op de het menselijk aspekt van de hoogte was gesteld. Volgens zaak. Zo werd ons gesteld, haar doet men er best aan Voor Raldes blijft evenwel de ma voor de energie op Bel- gisch territorium moet later hamvraag of er gaat opgetre- door het parlement- worden den w°rd<:n doOT de. ^r8e" bepaald. meester tegen een bedrijf dat reeds anderhalf jaar zonder hierover in alle talen te zwij-j gen. Op onze vraag of zij deze Raldes-persmededeling juist of onjuist vindt, wenste zij niet de minste kommentaar te geven. De Regionale Aktiegroep Leefmilieu Dender en Schelde vzw toonde zich ook in 1982 zeer aktief. Aktiever alleszins dan men bij lezing van het driemaandelijks tijdschrift zou kunnen vermoeden want men heeft steeds geopteerd voor prioriteit aan de aktie waarbij de krant desnoods maar moest wachten. Wat werd er zoal in 1982 gerealiseerd? Na een lange lijdensweg om erkend te worden door het ministerie van binnenlandse zaken, kon een geschikt persoon, een gewetensbezwaarde licentiaat pol. en soc. wetenschappen, die zich bijschoolt in milieukunde worden aangeworven. In de De Ridderstraat vond men in «Netwerk» gepaste en niet dure lokalen (tel. 053-78.89.81). Gewerkt werd en wordt nog steeds aan de materiële inrichting van het «milieucentrum» waarbij uiteraard moet rekening worden gehouden met de beperkte financiële middelen van Raldes. Naar buiten werd getreden o.m. via tentoonstellingen in RITO-Dendermonde, met het CSC Lede, met Jong- CVP te Aalst en op de braderij Kattestraat-De Ridder straat eveneens te Aalst. In samenwerking met enthoesiaste milieustrijders werd de Aktiegroep Leefmilieu Erpe-Mere boven de doop vont gehouden. Medio 1982 werd de basis gelegd voor een vernieuwde werking in het tweede decennium. Een basisdokument werd daarbij opgesteld. Er zal konkreet naar buiten worden gewerkt Een bijdrage werd geleverd bij het tot stand komen van het «Leefmilieumanifest Gemeenteraadsverkiezin gen 1982» van de Bond Beter Leefmilieu Vlaanderen en een aktieve verkiezingsaktie werd gevoerd in Aalst, Erpe-Mere. Dendermonde, Lede en Wichelen. Dit is slechts een greep uit de talrijke aktiviteiten. Het «milieucentrum» kan steeds door ieder belangstellen de bezocht worden. Wel liefst eerst een seintje via bovenvermeld nummer. Tegen «een prikje» kan u er teksten en kommemaren i.v.m. «ruilverkaveling» beko men en verder wordt in de krant aandacht besteed aan de konferentie van Ramsar en de klassering van Neigembos LH De Persbond van de Denderstreek die jaarlijks dc figuur van het jaar kiest, waarvoor echter geen politici in aanmerking komen, besliste tijdens zijn jongste vergadering andermaal ook een waardering uit te spreken over de houding van politici uit de Aalsterse regio ten overstaan van vrienden, politieke tegenstrevers en de bevolking in het algemeen. De appelsienprijs voor 1982 werd toegekend aan Jan De Neve, schepen van openbare werken van Aalst. Dit voor zijn konsekwent beleid, zijn hardnekkigheid in het verdedigen van bepaalde projekten en de dossierkennis die tot uiting kwam in het vervullen van zijn mandaat. Ook omdat hij zich durfde opstellen boven enge partijpolitiek en omdat hij op Aalst een onuitwisbare stempel heeft gedrukt. De citroenprijs 1982 gaat naar Etienne Bogaert omwille van zijn cassante taal in de gemeenteraad waarbij veel werd geïnsinueerd doch weinig bewezen. Bovendien werd zijn optreden gekenmerkt door een intolerante houding ten opzichte van andere dan eigen opvattingen. Eerlang maakt de persbond de «figuur» van het jaar 1982 bekend. De Lokerse afdeling van de K.P.B. houdt eraan de mensen te danken die op 10 oktober hun stem en steun verleenden aan een progressief alternatief. Het behalen van bijna vijfhonderd stemmen van de Lokerse eenheidslijst is volgens woordvoerder Herman Van Moeseke een voldoen de basis om de komende zes jaar ernstig aan te pakken. «Als men rekening houdt met open SP-lijst waarop ook de vele handicaps waarmee de plaats zou zijn voor onaafhan- lijst te kampen kreeg (vooral kelijk progressieven en kom- financieel) was het behaalde mumsten Volgens woordvoer- resultaat zeker een sukses» al- der is de SP verantwoordelijk dus de politieke sekretaris. voor het feit dat er uiteindelijk «Dan praten we nog niet over toch geen open gesprek plaats- de moeilijkheden op het werk, vond. Het heeft hen trouwens geriskeerd door mensen die een zetel gekost. Niet dat de zich aktief links willen engage- KP daarom juicht maar de SP ren. Er is ook nog steeds de moet daar zelf de gevolgen van aantrekkingskracht van de gro- dragen, te partijen». Toch is men van oordeel dat de Geen plaats op SP-Hjst SP-vertegenwoordiging in het De KP-Lokeren is tevens van Schepenkollege wel een kans oordeel dat de SP. op zijn tot verbetering betekent voor zachtst uitgedrukt, geprobeerd iedereen djp baat heeft bij een heeft de progressieve een- progressieve evolutie De SP heidslijst te vertragen. De moet die kans grijpen, althans plaatselijke SP-afdeling sugge- Herman Van Moeseke, en reerde tot driemaal toe een mag zeker de samenwerking met progressieve groepen niet die meewerkten aan de pro- nalaten. De KP hoopt ook uit gressieve eenheidslijst in de te pakken met eigen initiatie- verkiezingsuitslag een stimu- ven, meer nog dan vroeger het lans zullen vinden om door te geval was. Vooral het gemeen- zetten, telijk beleid zal kritisch maar opbouwend gevolgd worden André De KP hoopt dat de mensen De Antwerpse Steenweg 190 in Sint-Niklaas. Jeugd huis De Prins. Twee jaar geleden al probeerden ze het: kaarten, zolang aan één stuk als nog niemand het officieel had gedaan op onze globe. Maandag 20 december is dit jeugdhuis opnieuw het kader waarin gekaart wordt naar het wereldrekord. Tachtig uur is de streefperiode. En als alles normaal verloopt eindigt de rekordpoging op donderdag 23 december om 18 uur. Ter herinnering: het huidig Belgisch kaartrekord staat momenteel op 63 uur, het wereldrekord op 73 stonden. nomische zaken nog niet beëindigd. Het parlement heeft nog geen besluit genomen over de uit rusting van de voor de toe komst noodzakelijke kapaci- teit aan op te wekken elektrici teit. Tot zolang, stelt de sena tor, kunnen afspraken tussen privé-personen en vreemde elektriciteitsmaatschappijen (met of zonder openlijke of Het ABW van het gewest Sint-Niklaas is tevreden aan het gevolg dat werd gegeven aan de stakingsop- roep. De manifestatie van 30 november noemt men geslaagd. Maar tegelijk be treurt het bestuur van het ABW de incidenten die zich tijdens de betoging voordeden. Het ABW distantieert zich van elke vorm van geweldpleging, in het bijzonder de gebeurte nissen in de RVA-kanto- ren. Het uitvoerend be stuur trof de nodige maat regelen opdat in de toe komst dergelijke feiten zouden vermeden worden. Verder stuurt men bij deze vakbondsafdeling aan op veralgemening van een for se arbeidsduurverminde ring met verplichte aanwer vingen, intrekken van wat genoemd wordt «antisocia le maatregelen» en op het behoud van de koopkracht. Vorige week woensdag ver gaderde de PW-Sint-Ni- klaas. Tijdens die bijeen komst werden de liberale kandidaten voor het OCMW aangeduid. Als ef- fektief werd aangeduid Lokeren. De PVV van Lokeren kwam in algemene vergadering bijeen. Voorzitter Vd André Schelfhout, als op- wuipen belichtte het voorbije werkingsjaar. Ook was er een gedeeltelijke bestuursverki volger mevrouw Marie- zmg en huldiging van de tien verkozen gemeenteraadsleden. Op de foto de PV Thérèse Vrelust. verkozenen en de leden van het dagelijks bestuur van PW-Lokeren (md) en oc een gi naar 1 grote verspr devoti werkti pulari werd Zowa devaa broed wijd. rius echtei opgen kend) VIII seerd. deze ding i Ruber Door komt voor kapel! Vlaan nderc Meest Rdd i halflai ichoui xen i om d Verde locd, ttfanst verge2 zijn w :en hi nuil. De di steeds jedrai schildi ierdei Bard Lokeren. Er was een ruime belangstelling voor de statutaire vergadering bij de Lokerstpi wi PW-afdeling (md) hebb taan

De Voorpost | 1982 | | pagina 8