Basketbal in een notedop Logisch resultaat wilskracht wint het pleit Cabrita Zele organiseert nationaal kersttornooi Waar een bal toch allemaal goed voor is... Voor de Tower verliep alles in de perfektie Leonidas Aalst zorgde voor een storende lapsus BASKET Deinze - Dendermonde 88-51 B.B.C.D. was de laatste weken hoog geklommen in de klassering en hetzelfde kon gezegd worden van Dein ze. Het was dus de konfrontatie van de subtop. De bezoekers werden echter vrij vlug met de realiteit gekonfronteerd. Ze kwamen er in de eerste helft op geen enkel moment aan te pas en aan de 16" minuut stond er reeds 40-22 op het bord zodat Dendermonde het mocht vergeten. In de tweede helft ging het iets beter, maar de thuisploeg gaf dan elk een speelkans. Voor Dendermonde werd het één van zijn slechtste matchen van het seizoen. Punten: Deinze: De Bruyne 14. De Gelder 24. Chris- tiaens 8. De Muyter 14, De Baere 8. Van Rie 10. Lafosse 2, Eelbode 8. Dendermonde: Verhas 4. Van Leemput 9. Goossens 17. Coeckelbergh 14, Van de Spiegel 7. Hemaco - Melle 77-57 De leider nam een zeer goede start en aan de 6" minuut leidde het met 18-8. Een ideale uitgangsposi tie om naar een hoge score te mikken. Melle beschikt over verschillende routinerijke spelers, die daarbij de knepen van het vak kennen. De thuisploeg kon tot de 13* minuut de 10 punten voorsprong behouden, maar via 39-30, beperkten de bezoekers aan de rust het verschil tot 43-40. In de tweede helft bleef Melle voor een stevige oppositie zorgen. De definitieve kloof kwam er tussen de 10* en 18* minuut. Melle kende een steriele periode en de stand ging van 57-53 naar 75-53. Het was in die tussentijd dat de bezoekers drie spelers verloren. Comelis en Yvan Van der Sypt voor fouten en Rene Van der Sypt met een vingerkwetsuur. Punten: Hemaco: Hedwig Verstappen 20, Luc Van Lembergen 18, Pat Van Lembergen 13, Lieven Kep- pens 9, Klaas Keppens 2, De Decker 7, Leo Verstappen Cabrita VHVD - Juventus 40-34 Voor de Zeelse meisjes werd het een belangrijke overwinning in de kontekst van een eventuele tweede plaats in de klassering, die eventueel aanleiding kan geven tot promotie. De wedstrijd brak moeilijk los en in beide kampen lag men overhoop met de afwerking en na 16 minuten was het 14-14. Het ging van kwaad naar erger, want de volgende 3 minuten viel er aan geen van beide kanten nog een bal door de korf. In de laatste minuut kon de thuisploeg dan toch even uitbreken en 40-34 aan de rust. Na de rust kwam Zottegem de thuisploeg sterk bedrei gen met 19-18 aan de 4* minuut. Cabrita reageerde gepast en aan de 9* minuut werd het 28-22. Met een maximale voorsprong van 40-30 aan de 19* minuut en coach De Vriese kon opnieuw geruster ademen. Hij kwam een stap dichter bij zijn doel. Punten: Cabrita VHVD: Van der Kelen 0-2, Vermeire 5- 4, De Block 9-4, De Bock 2-4, Dhooghe 1-4, Ost 0-3, Verschelden 2-0. Juventus: Ghijsels 2a4, Ketelaere 4-2, Machtelinckx 4- 9, Van Gansbeke 4-4, Mertens 0-1. Tissac Gentbrugge - Aurora Zele 70-61 De Zeelse ploeg trok zich op aan een grote prestatie van ouderdomsdeken Brigitte De Graeve. Ondanks haar 42 jaar wil ze van geen afhaken weten en blijft de draaischijf van haar ploeg. Spijtig voor haar en voor Aurora dat haar 26 punten niet goed waren voor de matchpunten. Tot de rust bleef Aurora goed in de match (35-33). Ondanks een flink verweer moesten ze de laatste 20 minuten even de rol lossen en de zegekansen waren verdwenen. Punten: Tissac: Defever 4, Agon 14, Impens 15, Bailli 18, L. De Clercq 15. Aurora: De Graeve 26, De Lintdeckex 6, De Luyck 16, Pletinck 11, Roels 3. BENO 38 - 17.12.1982 - De Voorpost Bavo-Sint-Niklaas 71-96. Van Broeck van Bavo scoort (vh) Bavo Geywa Moerzeke - St. Niklase 71-96 DBC Erembodegem - Panters Baasrode: 35-33 Liefhebbersbasket Sint Antoon-De Hoorn: 52-71 EreittbodGCfeitlSe Het werd geen hoogstaande topper, daarvoor waren de lokalen te zwaar gehandi- kapt. Naast Mare De Smedt ontbrak immers ook Guido Bieseman op het appel, zo dat Sint Antoon een te ge makkelijke prooi werd voor leider De Hoorn. Langs een zeer goede onverslij tbare Herman Van Keer bereikte De Hoorn onmiddellijk een 0-6 voorsprong. Gedurende geruime tijd kon Sint Antoon langs Rubbrecht en Renders deze kloof op het bord hou den. Toen aan bezoekende zijde ook De Schaepdrijver en Huylebroeck hun duit in het zakje gingen doen klom het verschil op naar 17-28. Kloof, die aan de rust niet kon verkleind worden. Na de kampwisseling, kon Ren ders even Sint Antoon terug brengen, doch toen Van Keer terug op stoom kwam, was winnaar en verliezer reeds gekend. Mits nuttige steun van Thijbaert en Huy lebroeck trok Van Keer het verschil op tot 41-67, ogen blik waarop coach Veillefon zijn oude glorieën Roosen, Van Wambeke en Huyle broeck liet opdraven. Hier van konden Steurebaut, Rubbrechten Kiekepoos al leen profiteren om de uit slag wat aanschouwelijker te maken. Punten: Sint Antoon: Schel- faut 4, Rubbrecht 11Steure baut 14, Kiekepoos 11, Ren ders 10, Blancqaert 6. Hoom: Huylebrouck 10, V.D. Speeten 4, Roosen 0, V. Sti- chel 6, Thijbaert 4, Huyle brouck 0, V. Wambeke 2, De Schaepdrijver 13, Van Keer 32. Uitslagen Borghm.-Terlinden ff 0-20 De Klok-'t Snoepertje ff 0-20 De Nachtwacht-Olfit 65-69 Sint Antoon-De Hoorn 52-71 Cockpit-Torenhof Hughs-Den Beiaard Klassering De Hoorn Olfit Sint Antoon Hughs Torenhof Borghmans Cockpit Nachtwacht 't Snoepertje Den Beiaard Terlinden De Klok 11 22 11 20 11 18 10 14 10 12 11 10 10 8 11 8 11 8 10 4 11 4 11 0 V.E.M. Het werd een spannende strijd waarin de dames van Erembodegem tot het uiter ste gingen en nipt maar ver diend aan de winnende hand bleven. Met een nipte 13-14 voor sprong voor de Baasroodse Panters werd van kamp ge wisseld. Maar dan werkten Annick Pollet, Martine De Smet en Marie-Claire Huylebroeck zich op het voorplan en for ceerden de zege. De nieuwe trainer-coach mag tevreden zijn: de hele ploeg draaide erg vlot en gaf blijk van wilskracht en inzet. DBC Erembodegem: Mia Dooms 9, Annick Pollet 6, Sandra Willen 2, Hilde D'Hondt 4, Marie-Claire Huylebroeck 4, Martine De Smet 4, Martine Van Hoefs 6, Saskia Verhoeven, Ann D'Hondt. C.T. Melle Vogelboek - BBC Erembodegem De Zeelse bevorderingski ub neemt steeds maar nieuwe initiatieven om de basket- balsport in de streek te pro pageren. Vorig jaar rondde de nationale ploeg de laat ste voorbereiding af te Zele en later op het seizoen had in sporthal VHVD de inter land België-Engeland plaats. Ook dit seizoen wil men met grote organisaties uitpakken. Op zondag 26 december, tweede kerstdag, is er een nationaal tomooi gepro grammeerd met als deelne mers Racing Antwerp, TVE Merksem, Okapi Aalst en Cabrita Zele, versterkt met de Anderlecht-Amerikaan Holmes. De bedoeling van Cabrita is om jaarlijks bij middel van in het oog springende orga nisaties de basketbalsport levendig te houden en het tomooi is ten voordele van de jeugdwerking die Zele wil blijven stimuleren. Het programma waarborgt basketbal van hoog gehalte en de organisatoren hebben daarbij nog getracht om de inkomprijzen aan de lage kant te houden. Een dagkaart kost 300 fr., geeft recht op een genum merde plaats voor de vier wedstrijden. De jeugd tot 16 jaar betaalt 150 fr. voor een dagkaart. De toegangsprijs voor de schiftingen is 150 fr. en voor de troosting en fina le 200 fr. Men kan kaarten bestellen op het sekreta- riaat bij Paul De Bisschop. Kouterstraat 107/A te Zele tel. 052-44.54.29 en in sporthal VHVD tel. 052- 44.75.63. Het programma werd als volgt samengesteld: 10 uur: Cabrita Zele, ver sterkt met Holmes - Okapi Aalst 11.30 u: Racing Antwerp - TVE Merksem 16 u: troosting, 18 u: finales Om 20 uur heeft de prijsuit reiking plaats. BENO De thuisploeg zal zich stil aan gaan verzoenen met het feit dat het verblijf in eerste provinciale tot één seizoen zal beperkt zijn. Het heeft wel mogelijkheden, maar de kern is iets te beperkt om met winstkansen te kam pen. Inzonder bij het betwis ten van de rebound komt Moerzeke in de problemen. De thuismatch tegen St.- Niklase moest één der mo gelijkheden worden om het puntenaktief aan te dikken. Het eerste kwartier was er evenwicht met 16-12 aan de 9* minuut. St.-Niklase repli keerde langs Sauviller en Willaert, die een boeman Dames-basketbal was voor de thuiszone. Aan de 12* minuut werd het 22- 26. Van Loey kreeg aanval lende steun van Van Cleem- put en Moerzeke plaatste een 5-0 en kwam terug op kop. Een handikap was dat Van Cleemput aan de 17* minuut zijn vierde fout be ging. Voor de bezoekers was het een unieke gelegenheid om bij de rust tot 3-47 uit te lopen. In de tweede helft liet St.- Niklase de manverdediging varen en schakelde over naar een 1-3-1, waarbij Sau viller dicht ging aanleunen bij Van Loey. De Klaaskens' fastbreak Bavo - Sint-Niklaas 71-96. Van Riet (Bavo) in duel met een bezoekende verdediger (vh) kwam op gang en De Cau- wer scoorde een 4 op 4 en meteen 35-57 aan de 4* mi nuut. De thuisploeg had geen zet tegen de bezoeken de zone. Er was te weinig penetratiekracht onder de korf. Van Riet lukte vanop afstand een 3 op 3, maar het meeste gevaar kwam van Van Loey. Een opnieuw in gekomen Van Cleemput luk te een 3 op 5, maar aanval lend waren de bezoekers de baas. Van Uytfanghe-Van- der Linden gaven flinke aanvallende hulp aan De Poortere-Van Cauwer, ter wijl Millaert outstanding was. Aan de 15* minuut werd het 59-80, zodat Moer zeke de zware verliescijfers niet meer kon ontlopen. Punten: Moerzeke: Van Loey 15-11, Van Haute 6-0, Colman 4-2, Van Cleemput 10-6, Van Riet 0-17. St. Niklase: Van der Linden 4-4, Van Uytfanghe 4-5, Wil laert 19-16, Sauviller 10-4, De Poortere 6-8, De Cauwer 4-12. BENO BBC Erembodegem - Panters 35-33. In basketbal wordt steeds vaker met kleine Lokeren - The Tower: 65-77 verschillen gewonnen (ad) BBC Erembodegem - Panters 35-33. De Baasroodse meisjes naderden dicht, maar de zege bleef in Aalst (ad) Het is ongetwijfeld een hele opgave om na een nachtbal fris als een hoentje op een basketbalterrein te staan en dan op de koop toe nog te winnen. Dit was toch het geval voor BBC Erembode gem. Het verloop van de wedstrijd tegen Melle was magnifiek. De Erembode- gemmenaars verdedigden uitstekend. Vooral De Wolf, Marcoen en De Mangeleer wisten niet op te houden. Zij hadden blijkbaar het vuur aan hun enkels en lepelden voortdurend doelpunten in de korf. Melle kreeg alleen maar de kans om wat mee te lopen, verder niets. Deze ij- zersterke inzet hielden de bezoekers gans de match aan. Met als beloning: de over winning. Weer een bewijs dat inzet beloond wordt. BBC Erembodegem: Sterck 8, De Mangeleer 18. De Wolf 20, Marcoen 13, Van Den Houte 7, Walgraef 3, Triest 4, Cobbaert 2. Melle: Horleer 18, Cenvier 24, Stubbe 4, Latinne 5, D'Houwels 2, Boone 8. Trainer Corthals stond zelf perplex van de prachtige prestaties van zijn team. «Niemand had het durven verwachten te winnen. Niet dat we Melle de baas niet kunnen. vene vandaar, maar er was een andere re den. Na zo een danspartij is niemand 100% in orde. Ik dacht dat de jongens met zware koppen zouden bas ketten, maar dat was duide lijk niet het geval. Zij heb ben verdiend de eindzege binnengehaald. Laat gaan slapen, om 11 u. 's morgens uit de veren en paraat staan om een «bui- ten»wedstrijd te spelen dat verdient toch een bravo», al dus de trainer. KR Druppelteller Het studiebureau P. en A. Bly- weert dat gespecializeerd is in het onderzoek en de konceptie van geïndustrializeerde pro- dukten, heeft een brevet geno men op een origineel modulair meubclsysteem «Bloc-Modul». Het zijn in u-vorm gemaakte elementen van Belgisch den nenhout die een montage zon der gereedschap toelaten gaan de van houten meubelen, zoals bibliotheken, lage tafeltjes, zitbanken, tussenschotten, stoelen, enz. Bloc Modul zal ongetwijfeld een van de blik vangers zijn op het 31' Salon van de Uitvindingen te Brus sel. Thiron staat alleen Bertino - Melsele 58-68 Na de uitbrander die Van Der Borght vorige week moest inkasseren wou hij in de wedstrijd tegen Lokeren kost wat kost bewijzen dat hij iets van basketten af weet. En dat lukte hem vol ledig. Hij maakte maar liefst 27 punten, een unicum wat het publiek van hem niet gewoon is. Hij lepelde voort durend punten in de korf. Geen afstandsshots maar korven van onder de ring. De gastheren waren hier door duidelijk uit hun lood geslagen en wisten niet goed waarin of waaruit. Op zijn beurt werd hij bijge staan door De Smedt die eveneens keurig scoorde Lokeren kon hiertegen wei nig beginnen met als resul taat dat het de eindzege moest meegeven aan de be zoekende Ajuinen. De Tower: De Smedt 8-8, De Schaepdrijver 7-4, D'Herdt 10-4, Van Der Borght 10-17, De Troyer 5-2, Heyvaert 0-2. Lokeren: Gprlo 0-3, Van De Vijver 4-4, De Meerleer 2-0, Van Herck 13-3, Moens 4-0, Van Goethem 6-13, Van Dur- geheel. en De Troyer. Maar eerder men 2-11. «Je ziet maar, het hoeven De Smedt en Van Der De heer Van Neyghem, niet altijd dezelfden te zijn Borght. Deze twee waren in woordvoerder van de Tower, die onze ploeg de overwin- hun element en alles verliep was enthousiast over de ning bezorgen. Nu was het op wieltjes.» aldus Van prestaties van de ploeg en eens niet ons klassiek trio Neyghem. over de wedstrijd in zijn D'Herdt, De Schaepdrijver HR Gentson Leonidas Aalst: 63-46 Niemand had verwacht dat Leonidas Aalst zich zou la ten vernederen door Gent son en toch is het gebeurd. Aanvankelijk leek alles koek en ei. Gentson en Aalst hielden gelijke tred. Toch waren de gastvrouwen steeds geneigd wat door te duwen. Maar bij de rust was het grootste gevaar gewe ken, althans zo gaf het de indruk, stand: 27-25. Na de herneming gingen de poppen echt aan het dan sen. Van Doren trok haar team op naar 31-38, maar De Roo en Bauwens replikeer den hierop voortreffelijk en duwden de ajuinen als klei ne pagadders de hoek in. Aalst stond machteloos en kon alleen nog toezien op de katastrofe. Eindstand: 63-46. Leonidas Aalst. De Wande leer 13, Van Den Bossche 9, Van Doren 10, Martens 4. Heireman 8, De Moor 2. Gentson: Opstal 3, De Roo 26, De Clercq 10, Bauwens 14, Bottinx 2, Defranane 8. Volgens de heer De Swaef was de wedstrijd zeer slecht. «Te veel balverlies, bijna geen afwerking, speelsters in een slechte dag, waren de oorzaken van dit verlies. Tegen het andere kamp met als twee uitschieters De Roo en Bauwens, kwam onze ploeg duidelijk niet tot zijn normale doen. Verliezen was ons verdiende loon.» al dus De Swaef. KR In de sporthal van Sinaai moest Bertino voor de twee de keer een thuismatch be twisten en ook nu werd het geen zege. De eerste helft kreeg Thiron af te rekenen met de tweemeter lange Laureys en ondanks deze moeilijke opdracht beet de plaatselijke Richard man moedig van zich af. Hij hield zijn ploeg op 8-8 en later op 16-22 (10* min.) maar dan kwam Van Goethem op de proppen zodat Melsele met meer reboundkracht naar 22-23 liep. Even kwam er nog een heropflakkering maar de 35-42 rustcijfers toonden toch de waarde aan van beide ploegen. Thiron had 4 fouten en moest dus voorzichtig tewerk gaan zo dat de tweede periode De Beleyr de verdedigende taak op hem nam. Laureys scoorde geen enkel punt meer en Thiron kon naar hartelust scoren. Dichter dan 48-54 (10* min.) kwam de thuisploeg echter niet meer omdat vooral Melsele onder de borden baas bleek. Berti no verloor dus de match en kijkt nu al naar het degrada tiespook. Nu ook kon van de afwezigheid van Stout (Mel sele) geen gebruik gemaakt worden en de drie-weken lange schorsing van D'Hoo- qhe werpt roet in het Bertino eten dat nog tijdens die schorsingsperiode een 4- puntenmatch moet betwis ten bij Ebes. Punten: Bertino: Vonck 4 p., Thiron 20 p., D'Hooghe 10 p., De Beleyr 10 p.. Pauwels 10 p., De Sauter 4 p. Melsele: Laureys 17 p., Wil- lems 13 p., Van Goethem 19 p.. Van de Vijver 8 p., Pol- fliet 9 p.. Van Puymbroeck 2p. WEGA Sterke tweede helit Were Di - Red Boys 80-65 Op zondagavond spelen is voor Were Di nooit een sine cure. De eerste helft werd met een manverdediging geprobeerd Red Boys op achterstand te werpen maar de bezoekers beten van zich af. Vooral De Vuyst kon met afstandsworpen gevaar scheppen en na 10 minuten bleek Red Boys een kwade klant te zullen worden (12- 16). Were di bleef op achter volging aangewezen want ook De Roeck nam de maat van Vercauteren zodat de rust kwam met een 29-30 score in het voordeel van de bezoekers. Een spetterende tweede helft bleek echter het antwoord van de thuis ploeg. De Pauw won vier keer naeen een duel met Pieters en Were Di na 3 mi nuten al een 38-34 voor sprong. Ondertussen had het elektronisch scorebord het laten afweten en mis schien was dit het sein voor de thuisploeg om op zijn elan door te gaan. Red Boys bleef gevaarlijk tot 54-46 maar Luk Aerts toonde zich een heer en meester in de aanval. Hij scoorde, liet sco ren en bracht zijn ploeg op de gewenste hoogte. Na 15 minuten in de tweede helft was de winnaar gekend want via 62-50 liep de thuis ploeg naar 75-57 en toen was het verdict gevallen. De Pauw rondde quick-breaks af en ook Van Hassel - Wil- fried Aerts bezegelden het lot van de moedige Red Boys. Punten: Were di: De Brant 8- 2, Aerts L. 2-16, Marin 7-2, Aerts W. 0-6, Verbraeken 2- 0, De Pauw 4-17, Van Hassel 4-7, Vercauteren 2-0. Red Boys: Stevens 4-4, De Vuyst 10-4, De Roeck 8-11, Borremans 4-8, Billiet 2-2, Pieters 2-4, Van den Berghe 0-2. WEGA

De Voorpost | 1982 | | pagina 10