HBC Dendermonde reeds vier punten voorsprong rerhofstadt scoort 15 doelpunten Ook landskampioen Tongeren te licht bevonden Duffel toch iets sterker Zondag 29 december EV Aalst-Avanti Lebbeke Leider Avanti 2 zonder problemen Na verlengingen en slrafworpen: Ajax Lebbeke uitgeschakeld Buggenhout maakt het Avanti 2 erg moeilijk j* Nationale HANDBAL De Voorpost - 17.12.1982 - 39 fanti Lebbeke irivegnée Dirk Verhof stadt geeft de ratste weken blijk van een itstekende vorm. Tegen Irivegnée haalde hij duide- jk nog eens uit en werd met 5 treffers ontegensprekelijk efficiëntste speler op het irrein. Nog eens een wed- trijd kunnen spelen zonder ersoonlijke bewaker, wat en luxe, nietwaar Dirk! rainer Eddy De Smedt. als peler licht gehinderd door en kniekwetsuur, zag de redstrijd als volgt: «Zoals verwacht trachtte irivegnée veel op balbezit e spelen. Balverlies zou oor ons dus fataal geweest ijn. De spelers voerden de pdracht dan ook goed uit n gedurende 20 minuten rerden de bezoekers over- peeld door een vlot spelend vanti. De laatste 10 minu- en van de eerste helft wer en zij wel even uit hun redstrijdkoncentratie ge laaid door naar mijn oor- leel enkele onverklaarbare teslissingen van het cheidsrechtersduo. Ook de 0 eerste minuten van de weede helft speelde Avanti teel behoorlijk in de aanval in goed sluitend in verdedi- |ing, waarna opnieuw 10 Dinuten volgden van wat lindere kwaliteit toen het erdedigend niet meer zo toed klikte. In elk geval, wij xperimenteerden niet in iet vooruitzicht van de wed- trijd tegen Hasselt. Deze redstrijd was even belang- ijk als wat dan ook. Zater dag te Hasselt zal er weer een ander verdedigingspa troon worden toegepast. Wij maken daar inderdaad een goeie kans, al is het ontbre ken van De Vlieger in zulke wedstrijd toch wel een han dicap. 'Op' Hasselt hebben wij niets te verliezen, elk gewonnen punt op verplaat sing bij een rechtstreekse konkurrent is dit seizoen van goudwaarde». Tegen Grivegnée liet Avanti niets aan het toeval over. Nadat de bezoekers de score hadden geopend zorg de A. Maes onmiddellijk voor 2-1 en met vijf opeen volgende doelpunten bracht Dirk Verhofstadt Avanti 7-3 voor na 12 minuten. Na 21 minuten leidde een duide lijk sterker Avanti met 13-5 en het was slechts tijdens de laatste minuten van de eer ste helft dat Grivegnée kon milderen. Samen met het feit dat K. Verhofstadt en A. Maes op de wisselbank za ten, zorgden de scheidsrech ters voor enkele dubieuze beslissingen die in het na deel van Avanti uitvielen zo dat bij de rust het scorebord 15-10 aanwees. Onmiddel lijk na de rust drukte de thuisploeg opnieuw door en langs een efficiënt afwer kende M. De Bruyn was het 20-12 geworden na 40 minu ten. Mertens stond toen zijn plaats af aan J. Vermeiren en als Dirk Verhofstadt nog even doordrukte werd het 26-13 na 51 minuten. Lebbeke ging dan wat minder aandachtig verdedi gen en hiervan kon Griveg née gebruik maken om de einduitslag nog enigszins aannemelijke proporties te laten aannemen. Via 27-17 werd het uiteindelijk 29-19 nadat De Bruyn nog een meesterlijke pas gaf aan L. Schaers en H. Maes voor het laatste Avanti-doelpunt had Avanti: Mertens en Ver meiren, A. Maes 4, Cornelis, D. Verhofstadt 15, K. Verhof stadt 2, Vermoesen 1, De Bruyn 4, H. Maes 1, De Rid der, Schaers 2, E. De Smedt. Reserven Avanti Lebbeke 21 Grivegnée 11 Gemakkelijke zege voor de jonge Avanti-invallers waarbij D. Verguit enkele merkwaardige treffers luk te. Een knappe doelman Vermeiren zorgde voor een 7-3 ruststand en tijdens de tweede helft werd het lot van de Walen definitief be zegeld. Scoorden: Parijs 2, Van Onsem 5, De Batselier 1, Verguit 6, De Ridder 5, H. De Smedt 1, Van Gucht 1. Avanlivaorzitter E. Hoonen: G. Neerpelt blijft belangrijke titelkandidaat Na de wedstrijd Avanti-Grivegnée spraken wij met Avanti-voorzitter E. Moonen. «Tegen ploegen als Gri vegnée is het steeds opletten geblazen. Winnen was vandaag het belangrijkste want tegen een zwakke ploeg kan men moeilijk zijn beste rendement halen. De meeste spelers beseffen dat en daarom werd deze wedstrijd voorbereid als elke andere. Inderdaad, wij staan er zeer goed voor. Met de wedstrijd tegen Hasselt in het vooruitzicht, maken wij een heel grote kans om herfstkampioen te worden maar op Hasselt verliezen is zeker geen ramp. Om dit seizoen kam pioen te spelen mag men geen punten verliezen aan huis en als men tegen de rechtstreekse konkurrenten punten oogst op verplaatsing zit men erg goed. Op Hasselt maken wij een goede kans al zal de onbe- schikbaarheid van de gekwetste De Vlieger hier sterk aangevoeld worden. Maar Neerpelt staat er ook nog goed voor. De Limburgers speelden weliswaar nog niet tegen Hasselt maar krijgen nog Sasja en Avanti in «het Dommelhof». Met onze tweede lijn Dirk en Koen Verhofstadt en Mare De Bruyn in hun huidige vorm moet Avanti niettemin in staat zijn de moeilijk ste opdrachten te klaren». Beker van België - 1/16 finales Een overladen kalender maakt dat de 1/16 finales voor de Beker van België niet de aandacht krijgen die zij verdienen. Inderdaad, de meeste klubs zijn ver plicht midweeks te spelen i.p.v. op een weekend, wat zeker de publieke belangstelling niet ten goede komt. Een van de weinige uitzonderingen hierop maakt EV Aalst dat met het bezoek van Avanti Lebbeke nog eens een topklub op bezoek krijgt en uiteraard hoopt men dat de sporthal «Ten Rozen» zal vollopen. De Aalstenaars beseffen goed dat zij praktisch kansloos vertrekken tegen de leiders van de Belgi sche kompetitie maar hopen dankzij een goede weer stand het handbalpubliek te winnen. Er dient nog aan toegevoegd dat beide klubs een zwaar weekend voor de boeg hebben aangezien zaterdag Aalst nog een kompetitiewedstrijd speelt te Herstal en Avanti op hetzelfde tijdstip de topwedstrijd te Hasselt speelt. Ook HBC Dendermonde speelt op zondag en moet zich kunnen plaatsen tegen Zicho. Voor de Dender- mondenaars een enige gelegenheid om zich in de nationale belangstelling te spelen. De andere klubs moeten hun wedstrijd in de week afhandelen. Het begint reeds dinsdag 14 december met Ajax Lebbeke tegen 2de Nationaler Kapek. Voor Ajax een moeilijke klus maar mits beroep te kunnen doen op de volledige kern kan Ajax zich plaatsen. Ook op dins dag speelt Avanti Femina om 21 uur (I) tegen het sterke Houthalen. Normaal moet Lebbeke zich plaat sen maar. geloof ons. het zal niet zonder moeite gebeuren. Over deze beide wedstrijden hopen wij U .op een andere plaats in dit blad een verslag te brengen. Robuco speelt donderdag te Merksem tegen eerste nationaler Olse. Het Robuco-bestuur deed al het mogelijke om de wedstrijd thuis te kunnen spelen maar Olse wou hier beslist niet op ingaan. Buggen- hout mag dus wel als uitgeschakeld worden be schouwd. De kalender Heren: zondag 19.12 te 16ul5: Dendermonde-Zicho zondag 19.12 te 19u30: EV Aalst-Avanti Lebbeke donderdag 16.12 te 20 uur: Olse Merksem-Robuco Buggenhout dinsdag 14 december te 19u30: Ajax Lebbeke-Kapek Andere ploegen in kompetitie: G. Neerpelt, In. Has selt, Mechelen, Hechtel, Uilenspiegel en Houthalen. Sasja vrijgeloot. Dames dinsdag 14 december te 21 uur: Avanti Lebbeke- Houthalen Andere ploegen in kompetitie: Stelmar, Uilenspiegel, Antwerp, Tongeren, Neerpelt, Brasschaat, Groot-Bij gaarden, Haachtse, Opglabbeek, In. Hasselt, Meive ren en Meeuwen. De 1/8 finales worden gespeeld op 12 en 13 maart. Bij de heren komen dan de ploegen van de L.F.H. die zich plaatsten het totaal aanvullen. Patrick Hertsens met Avan ti 2 op weg naar de titel in lste provinciale Avanti 2 27 SK Grambergen 2 10 Avanti 2 ondervond niet zo «rg veel tegenstand van de bezoekers die enkel langs Mertens en een op «ralenti» spelende Krogstrup iets kon den terugdoen. Nadat Van Umgenhove de score had geopend stelde Mertens ge lijk in de 9de minuut maar toen raakte het duo B. Van Ransbeeck-J. De Feyter pas 'oor goed los en in een mini mum van tijd leidde de thuisploeg met 8-2 na 18 mi nuten. Coach De Nil liet toen Van Ransbeeck en Moyersoon op de bank en meteen stokte het Lebbeek- se raderwerk zodat Grem- bergen nog tot 8-5 naderde aan de rust. Onmiddellijk na de rust draaide de thuisploeg weer op volle toeren en het duo I. Waumans-P. Hertsens sloeg onverbiddelijk toe. De be zoekers konden slechts een maal scoren in een periode van 25 minuten en ondanks keeper Dauwe weer erg goeie dingen deed in het Grembergse doel, wees het scorebord 24-6 aan 5 minu ten voor het einde. De 27-10 einduitslag spreekt voor zichzelf. Avanti 2: Coppens, Moyer soon 2, Agneessens 2, Van Ransbeeck 4. Van Den Broeck 1, Van Langenhove 2, Waumans 5, Hertsens 5, De Feyter 3, Van Lierop 2, Ver- beeck 1. SK Grambergen: Dauwe, T. Van Haute, C. Peeleman, Impens 1, Mertens 6, Vereec ken 1, Van der Veken, Krog strup 2. Lokeren 29 Waasmunster 12 Het Waaslandse handbal derby is afgesloten met een ruime zege voor de ploeg van F. D'Hanis en Co. Waas munster. dat toch wel erg lang leergeld betaalt kwam er eigenlijk nooit aan te pas. Vooral tijdens de eerste helft deed de thuisploeg zowat alles wat men wou. Met Le- naerts als spelverdeler en Rombaut die deze maal liet scoren, werd het 10-0 vooral eer M. Gyssels voor de eer ste maal keeper D'Hanis kon verschalken en met een 13-1 ruststand was de wedstrijd uiteraard beslecht. Tijdens de tweede helft liet Lokeren dan ruim speelgelegenheid aan zijn wisselspelers. Le- naerts en Van Der Stappen bleven bijna bestendig op de bank en aangezien enke le thuisspelers regelmatig betrapt werden op balver lies bij de tegenaanval kon Waasmunster langs Gys sels nu meer in de wedstrijd komen. Lokeren ondervond tevens nog wat moeilijkhe den met de aanpassing aan het 1-5 verdedigingspatroon zodat Waasmunster meestal met lage, goed geplaatste worpen nu ook regelmatig scoorde. Positief voor Loke ren is het feit dat de jonge debutant De Bruyne als pi vot voortreffelijk werk deed. Lokeren: Fl. D'Hanis, Van Der Stappen 4, Rombout 3, De Brouwer 6. Verniers 4, Weyers 5, Sonck 2, Lenaerts 2, De Bruyne 1, K. Weyers 2. BEKER VAN BELGIE - Vie FINALES AJAX LEBBEKE 3) - KAPEK: 18-18 (22-22) (4-5) penalty's af te dwingen, kalm door Trienpont omge zet (16-17). Nog even emotie in de Dendermondse rangen toen Van Cauwenberghe 2 minuten voor tijd werd ge diskwalificeerd en Menen opnieuw naderde tot 17-19 maar P. De Swaef, ingeko men voor de gekwetste Gys sels, legde even later de eindcijfers vast. HBC Dendermonde: Man- naert en Quisquater, Van De Velde 2, Van Cauwenberghe 2, De Bock, Trienpont 6, Gys sels 2, S. De Swaef, Horelbe- ke, P. De sSwaef 1, Batselier 6, Verleyen 1. Trainer-speler Trienpont kent tijdens zijn tweede sei zoen bij HBC Dendermon de meer meeval. HBC telt na de heenronde 4 punten voorsprong op de tweede gerangschikte, Menen, en lijkt goed op weg om de verloren plaats in lste Lan delijke opnieuw in te ne men. (eva) Sparta Aalst Brabo Denderbelle Menen HBC Dendermonde Dank zij een hardbevoch- ten overwinning tegen rechtstreekse titelkonkur- rent Menen, telt HBC Den dermonde nu 4 punten voor sprong op datzelfde Menen zodat de terugronde in opti male omstandigheden kan aangevat worden. De ploeg van trainer Trienpont begon nochtans zwak aan deze belangrijke wedstrijd. De meeste spe lers hadden duidelijk hun tegenstanders onderschat en dit overdreven zelfver trouwen leidde tot een 5-1 achterstand na nauwelijks een kwartier spelen. De sterke Westvlaamse schut ters werden door de te traag uitstappende Dendermond se verdediging slecht opge vangen zodat er enkele har de woorden noodzakelijk waren om HBC wakker te schudden. Er werd wat aan de opstelling gesleuteld en met Batselier als spelverde ler en Trienpont als pivot, werd er aan de achterstand geknaagd. Langs Batselier naderde Dendermonde via 6-3 tot 8-6 aan de rust. Het begin van de tweede helft verliep vrij gelijkopgaand en via 10-8 werd het 12-10 na 40'. Batselier begon toen aan een recital van spranke lende passen en D. Gyssels bleef hard werken en scoren zodat 10 minuten voor het einde HBC de overwinning voor het grijpen leek te heb ben. Een erg mannelijk spie lende thuisploeg kon echter gebruik maken van een tij delijke numerieke meerder heid om een gemotiveerd spelende keeper Mannaert voor moeilijke problemen te stellen en 4 minuten later leidde Menen zowaar op nieuw met 16-15. Gyssels, goed uitgeblokt door Trien pont, slaagde er echter in 2 Sp>arta Aalst heeft tegen Denderbelle de verwachte zege behaald. De Spartanen kregen het nochtans moeilij ker dan de einduitslag laat veronderstellen. Inderdaad, het was Brabo dat onmid dellijk het wedstrijdgebeu- ren in handen nam en via 0- 2 tot 1-3 op voorsprong kwam. Sparta kon echter langs Mens en Bomon het evenwicht herstellen en na een totaal gelijkop>gaande eerste helft werden de eer ste 30 minuten afgesloten met 10-9 cijfers. Het tweede wedstrijdgedeelte verliep echter totaal anders. Bij Bra bo was het duidelijk dat de verstandhouding zoek was, er stonden enkel nog indivi dualiteiten maar geen ploeg meer op het veld. P. Bouteil- le speelde zelfs de tweede helft niet meer en ook Ver poost gaf er na een tijdje de brui aan. In deze omstandigheden was het voor Sparta een koud kunstje om het zwal- pende Brabo te treffen en na amper 33' hadden Mens en S. Bomon er 13-9 van ge maakt. Meteen was het pleil beslecht en de thuisploeg boekte nog een gemakkelij ke 26-18 zege. Brabo Denderbelle: D. Van Goethem, Verpoest, Van Goethem 3, Thollen- beek 2, Heuvinck 4, De Smedt 1. Bouteille 3, Uytter- sprot 2, R. De Smedt 2, D. Uyttersprot 1, Vinck. we inderdaad te veel doel punten om op de zege aan spraak te kunnen maken. Tijdens de eerste helft hiel den de bezoekers langs het duo Segers-Krogstrup nog enigszins stand en via 6-3 na het eerste kwartier werd het 7-7 5 minuten voor de rust. Met een 11-9 score van kamp wisselen is nog alles mogelijk. GSK klampte nog 10 minuten aan in de tweede helft (17-15) maar via 19-16 kon een sterk spelend Gent tot 22-17 voorsprong nemen 10 minuten voor het einde. De 25-22 nederlaag is voor GSK nog enigszins gevleid aangezien Gent zeker niet bevoordeeld werd door het stelselmatig te vlug fluiten van het scheidsrechtersduo. SK Grembergen: Dauwe, Segers 8, Doorns 2, Krog strup 9, E. Impens, P. Im- p>ens 1, De Smedt 1, Mertens 1, Peeleman. Stenor 2 28 Jochewoa 15 J. Diependaele, trainer- speler bij Aalst, vroeg ons aan de telefoon of Antwerp se scheidsrechters mis schien over een ander regle mentenboekje beschikten dan deze gebruikt in Oost- Vlaanderen. Meteen be grijpt U dat men te Aalst sprak van een rampzalige leiding die zo erg home-ge tint was dat Stenor suppor ters zelf er ongemakkelijk bij werden. Jochewoa Aalst sp>eelde nochtans een goede wedstrijd. Ondanks Petré, Huybrechts en Van De Vijver onbeschikbaar waren, speelde Aalst bijzonder goed mee. Na een zwakke start (5-0 na 10 minuten) na derden Diep>endaele en Co tot 5-4 10 minuten voor de rust. Maar dan begonnen de scheidsrechters aan een re cital waardoor Jochewoa van de kook raakte. Op het einde van de eerste helft speelde Aalst maar met 6 en met 5 sp>elers i.p.v. met ze ven zodat met een 14-7 rust stand het pleit in feite be slecht was. Even dacht mei er bij Aalst aan om uit pre test niet meer aan de 2dt helft te beginnen en al dezt perikelen zorgden voor hee wat koncentratieverlie; waardoor na driekwart wed strijd het scorebord 22-. aanwees. Jochewoa hervat te zich dan tijdens het laat ste kwartier en hield gelijke tred met de thuisploeg die een in cijfers erg overdreven overwinning boekte. Jochewoa Aalst: De Gus- seme, J. Diependaele 6, P. Diependaele 3, Eckeman 2, De Ketelbutter 2, Van Herre- weghe 2, Moens, Quintelier. Dames HBC Gent 25 SK Grembergse 22 Na de overwinning tegen leider Menen zal men wel licht verbaasd opkijken dat G.S.K. verloor te Gent. Echt verrassend is deze neder laag echter niet want het is normaal dat een ploeg die zo erg gehandicapt is als SK Grembergse, zich niet elke week kan overtreffen. Nog steeds zonder het trio H. Van Haute, P. Heirman, J. Van Hout en nu ook nog zonder T. Van Haute kon GSK het inderdaad onmogelijk waar maken tegen het steeds vlot ter spelend HBC Gent. Voor al in de verdediging werd het ontbreken van de fanionspelers sterk aange voeld en aangezien de inzet ook al niet 100 procent was, inkasseerde een goede Dau- Avanti Femina 24 Tongeren 13 Dat landskampioenen Tongeren door de onbe- schikbaarheid van zijn top- speelsters en zijn doelvrouw dit seizoen erg verzwakt is, is een gekend gegeven, maar dat zij tegen het huidi ge Avanti geen schijn van leans maken is toch veelbe tekenend. Lebbeke is inder daad kollektief erg sterk, beschikt ook over een paar opvallende individualitei ten en geeft blijk van een opvallende zelfzekerheid, zodat alle ingrediënten aan wezig zijn om door te groei en naar een nog niet gekend hoogtepunt. Technisch moeten sommi ge speelsters inderdaad nog bijgeschoold worden en ook taktisch staat niet steeds al les op punt maar daar wordt hard aan gewerkt zodat, als alles goed zit, Avanti de titel van Tongeren kan overne men en ook voor de toe komst goed gewapend lijkt om het verblijf aan de Belgi sche top te bestendigen. Na dat Cools de score had geopend duurde het wel een poosje voor Lebbeke de be zoeksters gewogen had. maar eens het eerste kwar tier bereikt (via 3-3) met een 5-3 stand was het duidelijk dat Tongeren enkel kon trachten de schade te beper ken. Dit lukte hen nog tot de rust (11-8) maar onmiddellijk daarna werd het 14-8 en meteen was de definitieve kloof geslagen. Na drie kwart wedstrijd zorgden Bie- semanx en De Geest zelfs voor 20-11 en Van Damme en Van Den Borre maakten er 22-11 van vooraleer Tonge ren een knap spelende goa lie Hauwelaert nog eens kon verslagen. Huybrechts, een der beste speelsters op het terrein - zij scoorde 8 van de 13 Tongerse doelpunten - zorgde hiervoor. Bleyaert - weer goed voor 8 treffers - en Callens legden de eind- score vast. Laat Niloc Am sterdam nu maar komen, Avanti wordt beslist niet in de vernieling gespeeld. Avanti Femina: Hauwe laert en Van Langenhove, Bleyaert 8, Callens 1, Van Damme 6, Cools 1, De Geest 2, Van Den Borre 2, Moonen, Biesemans 2, Lissens 2 This sen. 2* Landelijke Duffel E.V. Aalst Na twee verlengingen van 2 x5 stonden de ploegen nog steeds gelijk (22-22). Toen moest de winnaar aange duid worden door het nemen van 5 strafworpen en in dit spelonderdeel moest Lebbe ke begeven met 5-4. Dirk Van Medegael goede wedstrijd zag zijn straf- worp gestopt en keeper De Bruyne slaagde er niet in één van de vijf erg goed genomen Kapek penalty's te stoppen. Het werd dus een dubbeltje op zijn kant en ondanks Ajax uitgeschakeld werd door de 2* nationaler. bewezen zij, niet toevallig aan de leiding te staan in 1* Landelijke. Tijdens een uit stekende eerste helft was Ajax zelfs duidelijk de bete re ploeg en langs Hendrickx werd de 3-0 voorsprong on middellijk aangedikt. Ajax bleef gedurende 30' domine ren en via 8-4 na 12' werd de rust bereikt met een overtui gende 13-7 voorsprong. Het begin van de tweede helft werd fataal voor de Ajaxie- den. Nadat Kepek tot 13-10 genaderd was mistten de Lebbekenaars tijdens de volgende 4' drie penalty's en meteeen was de riante rust- voorsprong zo goed als ver zwonden (13-12). Ajax kon zich toch nog enigszins her vatten (16-14) maar acht mi nuten voor het einde kwam Kapek voor het eerst gelijk (16-16). De bezoekers leken toen op weg naar de 1/8 finales (16-18) maar in de slotminuten wist Ajax langs Van Geel en een hinkende M. Huyck nog verlengingen af te dwingen. Ajax startte de eerste ver lenging in numerieke min derheid. De zwak leidende scheidsrechters hadden na M. Huyck ook Van Medegael bedacht met 2' straftijd. Ka pek maakte hiervan gebruik om tot 18-20 voorsprong te nemenmaar langs M. Hen drickx en D. Huyck werden de eerste 10' afgesloten met 21-21. De eerste 5' van de tweede verlenging bleef het 21-21 maar 3' voor het einde scoorde Kapek dan een toe valstreffer die prompt beantwoordt werd door een doelpunt van Dirk Huyck waardoor met 22-22 eindcij fers naar 5 strafworpen werd gestevend. Hoe Ajax hier de duimen moest leg gen schreven wij reeds. Vol gende week komen wij nog terug op dit bijzonder span nend spektakelstuk. EVA Ondanks E.V. Aalst ook tegen Duffel een degelijke wedstrijd speelde en tot een kwartier voor het einde (15- 14) uitzicht had op punten- winst, blijft de ploeg van trainer Wellekens erg slecht gerangschikt zodat met nog enkel de wedstrijd tegen J.S. Herstal voor de boeg de heenronde met een te laag puntenaantal wordt afgeslo ten. Voor Eendracht wordt het dus even knokken tegen de degradatie in de terug ronde. Maar aangezien zij nu wel over hun volledig spelerspotentieel beschik ken kan de precaire situatie nog omgebogen worden. In de strijd tegen de degrada tie is E.V. Aalst de laatste jaren gespecialiseerd, niet waar? De eerste helft te Duf fel verliep erg aantrekkelijk. Beide ploegen speelden erg vlot en Eendracht toonde zich minstens de evenknie van de gewezen eerste na tionaler. Aalst nam een ster ke start en langs Steemans, R. Bayens en Van Der Borght namen zij een 1-4 voor sprong na 7 minuten. Tot het einde van het eerste kwar tier bleef Aalst op voor sprong (4-6) maar pa 20 mi nuten kon Duffel voor het eerst de leiding nemen (7-6). Langs Van der Borght en De Cock replikeerde een vlot spelend Aalst (7-8) maar via een 9-8 werd het 10-9 na een boeiende eerste helft. Ook in de tweede helft kon Eendracht nog een kwartier standhouden en via 13-10 en 14-13 werd het 15-14 na 44 minuten. Tijdens het vierde kwartier bleek Duffel in staat op hetzelfde niveau te blijven spelen ter wijl men bij Aalst tekenen van verzwakking vertoonde. Tien minuten voor het einde was de thuisploeg 17-14 voorgekomen en deze ach terstand kon niet meer opge haald worden door de ploeg van de gebroeders Bayens. Langs Van Der Borght en Van Herreweghe werd het nog 18-16 3 minuten voor het einde maar toen moest Een dracht definitief afhaken. De 21-16 eindscore is dus wel enigszins overtrokken voor de thuisploeg. EV Aalst: Mertens en Van Pottelberghe, R. Bayens 2, D. Bayens 3, M. Bayens, Steemans 2, Van Malderen, Van Herreweghe 1, De Doncker 4, Van Der Borght 3, De Cock 1, E. Verhoeven. Reserven: Duffel 18 E.V. Aalst 9 Na een zwakke eerste helft (rust 12-3) hervatte Aalst zich goed tijdens het tweede wedstrijdgedeelte maar van de achterstand nog op te halen was natuur lijk geen sprake meer. E.V. Aalst: E. Van Malde ren en Van Pottelberghe, De Boeck 1, Cooreman 2, Ver hoeven 2, E. Verhoeven 4, De Troch. B. Arys, R. Arys. Avanti 2 16 Buggenhout 15 Avanti 2 heeft het erg moeilijk gekregen om een steeds sterker spelend Bug genhout van de overwin ning te houden. De Buggen- houtse meisjes namen on middellijk het initiatief en Avanti 2 had echt moeite om aan te klampen. Een 9-10 ruststand was het resultaat van een door Buggenhout voortreffelijk gespeelde eer ste helft. Ook in de tweede helft bleef Buggenhout nog het kommando voeren langs Verest en Van De Velde maar na 37 minuten kon Lebbeke. nu met een voor treffelijke Van der Meersch in het doel gelijk komen (10- 10). Avanti bleek plots heel wat zelfzekerder te gaan ak- teren en langs De Smedt en De Troetsel werd het 13-dO. A.M. Bleyaert en Van Dam me zorgden er echter voor dat het opnieuw 13-13 werd en na 46 minuten wees het scorebord steeds 14-14 aan. Tijdens de daaropvolgende 7 minuten sloeg Avanti dan een beslissende tweepun- tenkloof (16-14) en ondanks Buggenhout er nog 16-15 van maakte 6 minuten voor het einde liet Lebbeke de over winning niet meer ont glippen. Scoorden: Avanti: De Smedt 3, De Troetsel 7, Lis sens G. 1, Muylaert 4, Buc- que 1. Buggenhout: A.N Bleyaert 6, Verest 3, Va Damme 2, Van de Velde 4. GSK E RB Dendermonde 1' RB Dendermonde onder vond, zoals verwacht, tf weinig tegenstand van eer moedig maar nog routine ontberend Hamme. Zondei echt goed te spelen werd het 0-4 voor Ros Beiaard voora leer Hamme langs Van He melrijck kon tegenscoren De eerste helft werd afgeslo ten met 1-6 cijfers. Ook in de tweede helft speelde Den dermonde niet bijster ge ïnspireerd maar toch werd het 1-9 vooraleer Van Haver het tweede Hamse doelpunt voorbij goalie Broothaers kon krijgen. Hofman en De Decker legden daarna de 2- 14 eindstand vast. RB Dendermonde: Broot- haerts, Heirman 4, De Dec ker 3, Moonen, Van Der Jeught 1, Hofman 5, Tas, Anseeuw.

De Voorpost | 1982 | | pagina 11