Aalst had kunnen winnen tegen Vosselare Rapid wint één keer en is meteen laatste plaats kwijt Sigivok schreef niks naar huis tegen Neerpelt Stekene moet leiders verslaan Lokeren verder op hef goede pad Scheve situatie schitterend rechtgezet V.K. Erembodegem kan het winnen niet meer laten! Sterker Informatieavond over de sport in de U.S.S.R. iport ian /ens :aats dan toe nog ee n Z1J eyballei a" wer ®.c trijd vo<fien£ laar toe !°°rc ing merl k"1 vcm d °P 5-12, 9-11 P°rt uiteindi en jgd tege P° dit ogei£ens 40 -17.12.1982 - De Voorpost VOLLEYBAL VK Aalst was een van de weinige hindernissen die Vovoc Lauwers een pak ervaring in Vosselare nog kon ondervinden op weg naar de titel. Aalst de ploeg te brengen ten na- had de zege binnen bereik maar kon van de geboden kans dele van de zenuwachtig ak- geen gebruik maken zodat Vosselare met drie punten terende Raf Sterckx. De voorsprong aan de titel moet beginnen denken. scheidsrechter kwam toen Aalst startte met Marc Phi- eerste setbal. Minnaert ©ven op de proppen en Aalst lips, Wilfried Doorns, Guido maakte 14-12 en de Aalster- kon een vierde setbal ne- coach vond het toen men ipv de verwachte 14-14. met Ronny De Gheest redde echter en De Schrijver, Raphael Sterck, Chris Iemants en na- noodzakelijk tuuxlijk Paszkiewicz terwijl Vosselare het bij Minnaert, Wulgaert. Vervaet, De Gheest, Nachtergaele en De Ruyter hield. Deze zes lie pen ineens uit tot 0-8 vooral doordat de Aalsterse recep tie langs geen kanten klop- e. Aalst kwam terug tot 5-10 naar het blok van Wulgaert orgde voor 7-14 en de rheidsrechter en hij alleen rg een touche die over de >t besliste (7-15). Het heidsrechterlijk duo zou )uwens nog meermaals •wijzen over een goede ntasie te beschikken want sloegen al te dikwijls spe- :s en supporters met ver- jmming maar het resul- at hebben ze zeker en vast et beïnvloed. De tweede t ging gelijk op tot 8-8. Bij rist was Lieven ipv Guido 3 Schrijver gekomen en de- man zou er samen met hris Iemants voor zorgen rt Aalst een kloof kon aan die door Vovoc niet .eer kon ingehaald worden 5-10). de derde set liep Aalst in en mum van tijd uit tot 7-0. ovoc leek even iets terug te aan doen maar na 8-4 werd et 11-4 en de setwinst /enkte voor Aalst. Vovoc egon toen echter alles af te dokken en mede door enke- e foutjes van de thuisploeg werd het vlug 11-11. Een tip je van Lieven De Schrijver, een opslag van Paszkiewicz en een outbal van Nachter gaele (Vovoc) gaf Aalst de VK Aalst - Vosselaere. Mare Philips kan de smash van Baeten niet voldoende afblokken (per) temidden van opgehitste ge moederen werd het dan toch 14-14. De Gheest zorgde voor 14-15 en een outbal van Paskziewicz bezegelde het Aalsterse lot (14-16). In de vierde set liep Aalst zo van zijn tegenstander weg voor al dankzij Paszkiewicz en Ie- mant en via 15-6 werd een belle afgedwongen. Vooraleer de thuisploeg goed en wel wist dat de wedstrijdbeslissing begon nen was stond het al 1-8. Vovoc kon zelfs doorgaan tot 1-11 vooraleer VK terug kon slaan. Bij 2-14 leek de wed strijd gespeeld maar toen begon Aalst aan een onge looflijke remonte waarvan de weer ingekomen Raf Sterck de grote bezieler werd. Tot 10-14 kon Aalst terugkomen maar dan was de kous af. Vosselare kon een feestje bouwen en voor Aalst zal het weeral voor volgend jaar zijn. De ploeg beschikt over voldoende jong talent om binnen enke le jaren hoge ogen te gooien in het nationale volleybal wereldje maar dan moet de ze kern wel zoveel mogelijk samen kunnen blijven. Het zit er nochtans dik in dat er spelers naar een andere klub uitkijken want de kou de in de Aalsterse sporthal is echt niet te harden. Mis schien denkt het Aalsterse stadsbestuur dat de weinig aanwezige toeschouwers er nog teveel zijn en wil men daarom de verwarming niet op zetten. Gelukkig konden Aalst en Vosselare hier en daar nog voor iets hartver warmends zorgen want voor de rest leek het of we een openluchtwedstrijd in de Si berische kompetitie aan het bekijken waren. Johan Van Duyse. Als Rapid zaterdag laatstle den niet op het veld van Maasmechelen had gewon nen dan kon men de eerste klasse zeker al vergeten. Men verloor echter niet en meteen staan de Rapidjon- gens moreel sterk gewa pend om de tweede «must» aan te pakken. Nu zaterdag dient er in de Stedelijke Sporthal van Sint-Niklaas gewonnen te worden van Turnhout, voorlopig tiende in de rangschikking. Turn hout won al drie wedstrijden in de heenronde. Rapid dus één. Als het zaterdag een 4 tegen 1 verhouding wordt mag Rapid het halfweg de kompetitie toch nog verge ten want dan blijft de toe stand vrijwel uitzichtloos, nu Sferos Deinze dankzij twee opeenvolgende over winningen een beetje be vrijd schijnt van degradatie perikelen. Maasmechelen kon de eer ste set naar zijn hand zetten. Met een 9-3 voorsprong leek alles in kannen en kruiken maar Rapid kwam zag en overwon met 10-15. In de tweede set won Sint-Niklaas overtuigend met 7-15 en de derde set werd een copy van de eerste. Maasmechelen liep uit tot 9-3 en daarmee leek het uit want kreeg matchbal bij 12-14. thuisploeg kon nog even terugdoen tot 14-14 toen was het echt amen uit voor Maasmechelen 16. Vooral het blok leek op de hoogte zijn taak en dat belooft voor zaterdag. Johan Van Zo vlug mogelijk vergeten die wedstrijd tegen Neerpelt was de algemene konklusie van de Sigivok aanhang za terdagavond. Kregen zij zoals gewoonlijk hun vijf sets portie dan bleken wei nigen tevreden over het ge durende twee uur voorge schotelde volleybal. De eer ste set duurde een half uur en werd met 15-11 gewon nen. Slechter kon het niet en de 15-9 van de tweede set werd dan ook als zeer rede lijk afgedaan. Toen men in de derde set tot 7-2 uitliep leek het allemaal vlug te zullen aflopen maar toen sloeg Sigivok kompleet tilt. Met 8-15 en 13-15 diende er zelfs een vijfde set toege staan te worden maar ge lukkig was Neerpelt in de vijfde set zo slecht dat het povere spel van Sigivok niet al te zeer opviel zodat de 15- 5 uitslag minder weergeeft dan wat hij is. Sigivok speelt zondag op Antigoon, voorlaatste in het klasse ment. Normaliter moet Sigi vok tegen die ploeg zijn eer ste uitoverwinning behalen van het seizoen want de zes overwinningen van het lo pend seizoen werden alle maal behaald in de nieuwe zaal van de Pompstraat waar Sigivok in kompetitie- verband dus nog niet ver loor. En dat wil men in Sint- Gillis zolang mogelijk zo houden... Na de loodzware thuisne derlaag tegen Rembert Tor hout (0-3) kon Stekene even min iets gaan rapen op het veld van Wielsbeke zodat de dames van Stekene naar een gedeelde zesde plaats terugvallen met amper één puntje voorsprong op de tiende en derdelaatste en dat is een plaats die recht geeft (nou ja) op een retour- ticketje eerste provinciale. De derde nationale B reeks is een zeer evenwaardige reeks en dat blijkt elke week weer want de ploeg die Ste kene vorige week aan huis vernederde, Rembert Tor hout verloor nu van Pardaf Kruibeke met 2-3. Zo zie je maar dat ook Stekene zater dag niet kansloos is in de laatste wedstrijd van d0"10 heenronde die aan huis m twist wordt tegen der White Star Amandsberg. Voor Buysse wordt het een sp un^ ciale wedstrijd want tot rig jaar verdedigde zij de kleuren van White Wetenswaard bij Stekene *aa natuurlijk ook het feit Lieve De Smedt dan nog besloten heeft noa eer Zl! jaartje meer te Wielsbeke-Stekene geen goede wedstrijd de Waaslanders maar was er al verbetering baar ten opzichte van vorige week. Met 15-12, 15-5 en 15-12 werd lijk de duimen gelegd een ploeg die op dit blik derde staat. Lokeren had tot voor de wedstrijd tegen Moeskroen net evenveel wedstrijden verloren als hun opponen ten: van de negen wedstrij den werden er 4 gewonnen, 5 verloren. Om de heenron de eervol te kunnen afslui ten diende Lokeren toch op zijn minst deze wedstrijd al man, Yves De Cocker, Dirk Nobels, Johan Aerts, Kris Meert en Kris Lenssens werd een 5-1 uitgeprobeerd met 2* Provinciale Adec Baasrode - Rome 3-2 Ei zo na werd het een 0-3 nederlaag maar in de derde set bij een 14-15 stand had Ronse aan twee set- en matchballen niet genoeg om het uit te maken. Het zou alleszins niet gestrookt hebben met het totale wedstrijdbeeld, want gedurende de match was Adec zeker de evenknie van de nochtans goed-spelende bezoekers. Die spannende derde set eindigde tenslotte op 17-15. 1-2 dus en de wedstrijd kon opnieuw beginnen. Gestart met Eddy Meers- een matchbal is echter on- tal. Aangemoedigd door een voldoende voor Ronse en vurige supportersschare, een enthousiast spelend kwam het spoedig op 6-0. Adec haalt 15-15. Dan speel- Yves De Cocker serveerde de Eddy Meersman zich in zeer goed en bleef ook in het kapitein Nobels als enige de kijker: met een prachtige achterveld keihard werken, passeur. Voor Adec goed dakgoot en een onhoudbare Het blok van Adec werd nog wist wat er gebeurde stond smash, hielp hij zijn ploeg zelden gepasseerd. Vrijwel het reeds 1-6 achter. On- aan de broodnodige set- iedereen scoorde met goed- nauwkeurige recepties winst. aangesloten blokwerk (10-3). waardoor de set-up te goed Toen begon het Adec-reci- De bezoekers kwamen nog zichtbaar was, plaatste de aanvallers steeds tegen een tweeblok, waardoor de be zoekende verdediging wei nig moeite had om de ballen op te vangen die het blok passeerden. Adec kwam echter toch in de wedstrijd en een sterk aan vallende Johan Aerts (terug prima wedstrijd) een in ver dediging hard zwoegende Yves De Cocker en een aan het net goed blokkende Ed dy Meersman (één der uit blinkers), brachten Adec via 7-8 en 11-12 naar 12-12. Een paar plaatselijke flaters kostten Adec de set: 12-15. De twede set verliep span nend. Adec en Ronse lieten Dat ook in de kijkers mooi volley zien. Taktisch klopt het goed bij Adec. De aanvalsdekki'ng wordt beter verzorgd en met gevarieerd spel loopt Adec één keer in Adecs spoor om dat ze een paar schoon heidsfoutjes konden afstraf fen (12-8) maar met Dirk No bels (in grote doen) en Eddy Meersman in een glansrol werden kombinaties afge werkt die de supporters in vervoering brachten. De 5e set werd voor Adec een formaliteit. Fysisch dui delijk sterker, domineerden ze van in het begin. Met Eddy Meersman aan de op slag werd het in één ruk 74). Adec krijgt er nu zin in Het blok is sluitend, er wordt hard en goed gewerkt in de veldverdedigmg, er kwam een spelverdeling om van te dromen en de aanvallers sloegen keihard toe. Het werd 11-3 en een «ace» van Kris Meert bracht het op 12- 3. Uiteraard wisten spelers en supporters geen blijf met hun vreugde over deze zege. (mds) te winnen. Zonder Hugo Thiendpondt tussen de aan wezige toeschouwers lever de Lokeren toch een homo gene prestatie af die de hui dige trainer-coach Theo Meersman ongetwijfeld moet tevreden stellen. Voor al Dimitri De Wilde speelde zeer goed, terwijl kapitein Leo De Cae in blok zeer be hoorlijk werkte en zijn man nen oppepte tot en met. Ook Chris Loyez aan de pas was vrij behoorlijk, in een we herhalen het, homogeen goed team. Setstanden wa ren: 15-8, 9-15, 15-8 en 15-7. Lokeren staat nu meteen zesde in de rangschikking. Nu zondag dient er om 11.00 uur gespeeld te worden op het veld van de tweede ge rangschikte Luchtbal en dat zal waarschijnlijk een te zware klus zijn voor de man nen van Real Testa want Luchtbal wil de kleine kloof tussen henzelf en ongesla gen leider Schelle zeker niet vergroot zien. Toch maar .af wachten of Lokeren de heen ronde niet afsluit met een stunt. Stekene-Elversele. De smash van Van Hecke (Elversele, werd door het tweeblok Lecluse-Proost gehouden (dw) tweevoudige ver rassing, zaterdagavond in Sporthal Denderdal te Erem bodegem. Wetteren één uit tot 6-2 dankzij Johan der kwaadsten in het klas- Amper twee jaar geleden onverdiend, men kombi- ging deze tweelingploeg neerde goed en elke ope- van start in de laagste pro- ning in de Erembodegemse vinciale reeksen. Hun resul- verdediging werd benut, taten nu verbazen menig Het zag ernaar uit dat niets volleybalfanaat. 0f niemand de gastploeg Heren* no9 van overwinning k°n VKE-Wetteren: de dubbele houden. Toch kwamen de verrassingl redders in nood, in casu de supporters op naar de wan- ook m volleybal alles h de thuisploeg, mogelijk is we.d bewezen Hef succes was door 1* prov. dames Ronse - Adec Baasrode 1-3 Eindelijk een verdiende zege Een spannende wedstrijd waarin de Adecdames dub bel gemotiveerd waren. De eerste setbracht onmiddel lijk een 0-6 voorsprong voor Baasrode en probleemloze setwinst ondanks de 12-15 score. In de tweede set kwam Ron se met 8-0 op voorsprong dank zij een uitstekende op slag. De Adecmeisjes kon den zich niet herpakken en verloren met 15-2... De derde set scheen hetzelf de beeld te geven. Ronse liep uit to 4-0, maar dankzij enkele knappe bloks kon Adec terug in de wedstrijd komen die gelijkopgaand verliep tot 11-10. Carine Hof man kwam aan de opslag door balverlies voor d te thuisploeg en ze haalde se j' binnen met goed-geplaatst opslagen: 11-15. Ook de vierde set werd zege voor de Adecdames (14 co9 16), die nu eindelijk beloontrus' werden na een reeks «ee volle» nederlagen. (mdi :ijfe Mot vende geweldig men rea geerde zo vlot op de aan moedigingen dat de derde set zonder twijfel kon ge- wonnen worden. Meteen sement kon zowaar de gast- acham a]les WMr mogelijk. heren van de eers e set hou- Da, vermoeden w6rd spoe. den (14-16). De thuisploeg dig beves1igd; probleemloos met zwaar «ctn dit wa„delden de blauw-witten ogenschijnlijk ongelukkig naar de OVKwinning Wel_ verlies en liet de Wetterse ,Men was lie, mm in 3taa, - Ploe9 begaan. enige weerstand van bete en kampend voor elke bal De verrassing kwam er in de kenis te bieden. Van verras- langs weerszijden wordt het tweede periode: de bezoe- >in gesp[oken| kers verdrukten de thuis- ftonl ploeg (5-15) en bovendien was die uitslag niet geheel Aerts (keihard op kort-mid- den), een dropshot en smash van achter de drie meters), Eddy Meersman (niet te stui ten aanval) en Dirk Nobels (tweede handsaanval). Steeds zij aan zij, vechtend 7-7, 10-12 en 12-12 met Adec aan de opslag. Dan gebeurt het! Een smash van de bezoekers belandde één meter buiten de zijlijn. De eerste scheidsrechter fluit, zoals verwacht, bal buiten, maar de tweede ref ziet een miniscuul netfoutje. In plaats van 13-12 gaat de bal uiMii Ranse en dat maakt in één ruk uit: 12-15! Adec liet zich echter niet ontmoedigen en Johan Aerts maakt er direkt 3-0 van. Twee dakgoten en een «vlam» in 't midden worden gevolgd door een taktische bal van Kris Lenssens en een goed blok van Kris Meert. De Libanese kapitein van Ronse dirigeerde echter voorbeeldig zijn ploeg en van 6-3 wordt het 6-7 en 7-7. Na een eenmansblok van Jo han Aerts en een «ace» van Eddy Meersman werd het 9- •7. Een paar taktische sma shen (blok-buiten) brachten Ronse nog op voorsprong (9- 10) maar met Kris Meert en Johan Aerts (2x) raak aan vallend en Kris Lenssens met Eddy Meersman goed blokkend komt Adec op 14- 11. Ronse Het zich echter niet doen en scoorde keer op keer tot 14-15. Tweemaal VK Erembodegem-Wetteren. Het eenmansblok van Erem bodegem wordt omgespeeld door een goedgeplaatste tip- bal (per) VK Erembodegem - Wetteren. Deze Aalsterse smash wordt door Wetteren afgeblokt. Meteen is ook de tweede set voor de gasten (per) Aalsters volleybal Resultaten: heren 4e nat. D: V.K. Aalst - Vosselare 2-3 2e prov. B Kuklos - St. Amandsberg 2-3 Nazareth - Kangoeroes 3-1 4e prov. C Erembodegem - Wetteren 3-2 Dames 3e Prov. B Lovendegem - Aalst 1-3 4e Prov. B Erembodegem - Buggenhout 3-0 Kalender dit weekend Heren Michelbeke - Kuklos (Sporthal Mavando) Kangoeroes - Denderhoutem (HRITO) Hof stade - Borsbeke (Ten Rozen) Herzele B - Erembodegem (Zaal Rito) Dames: Aalst - Borsbeke (HRITO) St. Niklaas - Erembodegem (Sporthal De Witte Molen) Kuklos - Hof stade (HRITO) (top) 2* Provinciale dames Michelbeke-Moderna Lebbeke 0-3 Alleen in de eerste set heeft Michelbeke enige hoop op een setzege kunnen behou den. Het kwam tot een 7-2 voorsprong, maar dat was aan Lebbeke te wijten dat een beetje overmoedig be gon, vandaar de foutieve opslagen en de smashes- buiten. Linda De Cock aan de opslag en Conny Borms (onhoudbaar in aanval) stel den vlug orde op zaken (6-7). Een spektakulaire redding van Romy Borms en Lieve De Man en een ace van Dia ne Baum brachten Lebbeke op voorsprong, maar de thuisspeelsters klampten goed aan en via goed-ge- plaatste ballen in het ach terveld stonden zij opnieuw voor 9-8. Conny Borms haal de echter tweemaal tereke uit en plaatste een dakgoot. Een smash van Regine Hof man en Linda De Cock brachten de stand op 10-13. Het werd nog 12-13 maar een plaatsbal van Diane Baum en een goed afgemaakte aanval van Romy Borms brachten een eerste set winst (13-15). In de tweede set startte Leb beke met een gewijzigde op stelling. Linda De Cock en Regine Hofman aan de set up en met Carole Segers in de ploeg domineert Lebbeke overtuigend. De thuisspeelsters konden enkel nog scoren met plaatsballen. maar toen Lebbeke ook dat kon opvan gen. werd de tweede set probleemloos binnenge haald. Carole Segers prikte met haar opslag 9-15 cijfers op het bord. Met een paar prachtige aan vallen in 't midden de kombinatie Lieve De Man- Carole Borms was niet te stuiten en goed taktisch opslagwerk (Lieve De Man en Carol Segers) hield Leb beke de teugels in handen (4-7). Tot 9-10 kon Michelbe ke bijblijven maar met Ro my, Conny en Carol aan het net, Diane Baum en de op slag en Linda De Cock er De Regine Hofman in het ach terveld wordt Lebbeke oninneembare vesting. Ir een ruk ging het'naar 9-1! en een hermetisch geslotei blok Romy-Conny sloot da wedstrijd met 9-15 af. Lebbe o] ke was in alle lijnen de bete re en de zege mag norma< genoemd worden. (mds) ■•1; doe leri Spc .pr bel tal Dri atl< Deze week speelt in het kader van de Europabeker der landskampioenen de volleybalploeg (Dames) van Temse tegen de kampioen van de Sowjet-Unie Oura- lochka Swerdlowsk. Het gebeurt niet alle dagen, dat één der beste damesploegen ter wereld naar het Waasland komt. Vrijdag 17 december om 20.30 uur wordt er gespeeld in de Sporthal «Tilroda» te Tielrode. Zijne Excellentie Vladimir N. Kouznetsov, Buitenge woon en Gevolmachtigd Minister Consul-Generaal van U.S.S.R., zal de wedstrijd in Tielrode bijwonen. Ingangsprijs: 120 fr. Wij zijn er dank zij het Consulaat-Generaal van de U.S.S.R. in geslaagd de ploeg Ouralochka Swerd lowsk naar het Masereelhuis, Truweelstraat 123, Sint- Niklaas te doen komen om met al diegenen die zich interesseren voor de Sport in de U.S.S.R. in het algemeen, en de volleybal in het bijzonder van gedachten te wisselen. Er zal gelegenheid zijn om vragen te stellen en met de Sowjet-speelsters kennis te maken. Datum: donderdag 16 december om 20 uur in het Masereelhuis. Deelname in de kosten: 20 fr. Vanzelfsprekend zijn alle sportliefhebbers welkom.

De Voorpost | 1982 | | pagina 12