De Vlaamse zwem week te Lokeren Puike prestaties van v Dirk Van Avermaet en Claire Godts ai te Sint-Niklaas Leo Willaert schoot zich koning der koningen te Kastel Sinterklaasfeest bij de Lokerse zwemvereniging Gilbert Baeyens opende het seizoen welslager ZWEMMEN SCHIETEN Boksen ie Zele Voetbal; Gemeente Lebbeke Zondag a.s. topper in K.K.S.F.B. (1ste klasse B) Het Lebbeeks burenderby staat op de affiche, nl. Joso Lebbeke - S.V. Heizijde. Dit op het terrein in de Hoge Weg. (A.T.) Aftrap te 14.30 u. Badminton 44 -17^12.1982 - De Voorpost De «Vlaamse Zwemweek» is een soort opendeurdag van alle zwembaden in het Vlaamse land waarbij getracht wordt via een aantrekkelijk aktiviteitenpakket iedereen duidelijk te maken dat een zwembad niet alleen gebouwd is voor de klassieke trainingen van zwemklubs of zwemles sen van scholen. Vijf dagen dus vol drukke aktiviteiten ter bevordering van het rekreatief zwemmen in het Lokerse zwembad. BBC Lokeren - Balavo 50-69. De dames van BBC Lokeren werden zwaar geklopt op eigen veld (dm) De Verenigde Hamse Boog schutters organizeerden op zaterdag 11 december in de zaal De Verenigde Kringen te Moerzeke-Kastel, het schutterskampioenschap «Koning der Koningen», op de liggende wip met boog. Hieraan namen al de konin gen deel van alle aangeslo ten maatschappijen bij de Verenigde Hamse Boog schutters. Waagden hun kans om deze begeerde titel te behalen: Lucien Wouters (Kastel), Leo De Clercq (De Wuitens), Frangois Coen (Kastel), Luc Ost ('t Eiland), André Lau- reys (Ons Vermaak), en Leo Willaert (Vier Gekroonden Moerzeke). Eddy De Schep per (Den Bond) kon wegens legerdienst zijn kansen niet verdedigen. Ook vernamen wij dat Jozef Vanderstock (St.-Anna) wegens een ar beidsongeval forfait moest geven. Van de zes overge bleven koningen schoot Leo Willaert van de schutters- maatschappij «Vier Ge- kroonden Moerzeke» zich «Koning der Koningen» in de derde ronde. Aan deze titel was een mooie trofee verbonden. De overwinnaar beoefent deze sporthobby slechts anderhalf jaar. In de zaal «De Verenigde Kringen» schoot Leo Willaert zich koning der koningen van (bd) Groot-Hamme en werd hierdoor de nieuwe keizer 1982 (vh) Voor het personeel van de stedelijke sportdienst wer den het drie drukke weken. Met beperkte financiële middelen moest zoveel mo gelijk materieel bij elkaar gevonden worden. J5e fanta sie werd aan het werk gezet om hiermee een degelijk aantal waterspelen in el kaar te knutselen. In de kel der, personeelslokaal en vrije hoekjes van het zwem bad werd er koortsachtig ge werkt: luchtmatrassen her stellen, banden plakken, panelen zagen, reuzeban den oppompen, bandenpira mide bouwen, en noem maar op. Tijdens de vrije uren werd de reddersploeg omgetoverd tot een test team. Tal van spelen wer den beproefd. Een aantal daaronder viel letterlijk in het water. Andere doorston den de «zware» beproevin gen van het team en werden dan ook opgesteld tijdens de zwemweek. Uit voorgaande zwem weken is gebleken dat klassieke demonstraties en initiaties duidelijk aantrekkings kracht missen. Vandaar dit jaar een soberder program ma met aksent op 4 topakti- viteiten: interskolaire Water- spelen. verkleed- en disco- zwemmen, zweminstuif en aperitiefzwemmenDe voor naamste doelstelling was het plezierige en voor ieder een bereikbare zwemmen en zwemmend spelen te her waarderen. Het enorme suk- ses laat ons dan ook veron derstellen dat er inderdaad behoefte is aan dergelijke inrichtingen. De zwemweek begon woensdagnamiddag met een eerste voltreffer: 31 ploegen afkomstig uit 3 ver schillende scholen traden aan voor de interskolaire zwemproeven. Winnaars van de verschillende leef- tijdskategorieën waren O.- L.-V.-Presentatie Lokeren voor 8 tot 10-jarigen; kollege Oude Heirweg Lokeren voor 10 tot 12-jarigen; kollege Lo keren Meisjes en VTBS Loke ren jongens voor 12 tot 14- jarigen; 0.-L.-V.-Presentatie Handel Lokeren voor 14 tot 16-jarigen; en O.-L.-V.-Pre- sentatie Humaniora Loke ren, voor 16 tot 18-jarigen. Wie donderdagavond in het zwembad was zal dit niet zo vlug vergeten. Disco- en ver- kleed-zwemmen met 84 deelnemers, waaronder niet minder dan 60 verkleed. Speciaal voor deze gelegen heid kwam Prins Karnaval 1982 de prijzen uitreiken voor de origineelst verklede zwemmers. Vrijdag werd er door de verschillende Loker se klubs initiatie gegeven in de onderscheiden water sporten, zoals diepzeedui- ken, kajak, eskimotage en zwemmen. Ook op zaterdag namiddag liep het zwembad vol. De zweminstuif met tal van originele spelen kreeg niet minder dan 200 deelne mers. Vooral de «bandenpi ramide» kreeg het hard te verduren. «Dit moesten we meer zien in onze zwembaden», was een veel gehoorde reaktie. Hieraan zal de sportdienst zeker proberen gehoor te ge ven. Uitkijken dus naar de volgende zweminstuif! Als slotstuk van deze drukke week 200 aperitiefzwenf- mers. Elke zwemmer kreeg gratis een aperitief aange boden onder de vorm van een «cocktail maison» of een fruitsap. Daarvoor moesten ze natuurlijk een behoorlijk aantal meters al zwemmend kunnen afleggen. En voor waar. alle aperitief ver dween tot de laatste druppel. Gezien het groeiend sukses kunnen wij gerust stellen dat deze jaarlijkse manifes tatie een klassieker aan het worden is die men niet meer mag missen. (jvl) Sint-Niklaas kwam op bezoek bij de Lokerse Zwemvereniging waar hij de brevetten uitdeelde en de kinderen met geschenken bedacht (dm) Op zaterdag 11 december was het weer feest bij de Lokerse Zwemvereniging. In de mooie en stemmige zaal Het Volk kwam de grote kin dervriend op bezoek om de jeugd tot 12 jaar met allerlei te verwennen. Het begon met een wel komstwoord door de Voorzit ter Jef Van Cauteren, ge volgd door een filmvoorstel ling waarbij jong en minder jong genoot van de avontu ren van «den Dikke en den Dunne», de Dolle Kever en een tekenfilm. Daarna kwa men de lekkere koffiekoeken met chocolademelk of koffie aan de beurt waarvoor nie mand zich liet pramen. Wanneer iedereen verza digd was steeg de spanning ten top toen de goede Sint, geëskorteerd door niet min der dan 7 Zwarte Pieten, al len zeer keurig uitgedost, zijn intrede deed in de zaal Boxing Club Zele heeft er lang mee gewacht om nog een meeting te organizeren. Uiteindelijk werd de knoop doorgehakt en konden de verantwoordelijken nog een zeer interessant programma aanbieden. De tijd van de vijf profkam pen op één avond ligt wel achter de rug. De tering wordt logisch naar nering gezet. Voor de boksliefheb- bers wordt het in elk geval een interessante avond. De hoofdkamp wordt ge bokst door Gilbert Baeyens en de Zeienaar verdient van de lokale sportmensen ver trouwen om hem te komen aanmoedigen. Gilbert is een bokser die nooit ont goochelt, die zich met al zijn entoeziasme inzet en een harde kamper is. De kamp kan ook een keerpunt bete kenen voor de Zeienaar. De Caestecker is momenteel ti- telvoerend kampioen van België in de welterklasse en een overwinning zou voor Baeyens heel mooie per spektieven openen. Gilbert zal zijn leeuwenhart moeten inzetten om de in lengte be voordeelde Westvlaming te belagen. Positief is voor Gil bert dat hij in zijn 23 geboks te profkampen nog nooit K.O. ging. Hij behaalde 12 overwinningen waarvan vier met K.O. Hij bokste vijf keer match nul en verloor vijf keer op punten en 1 keer door kwetsuur. De Caestec ker heeft meer ringroutine op internationaal vlak. Hij stond als prof 38 keer onder de ringlichten waarvan 28 overwinningen, 8 nederla gen en 2 nullen. Als omlijsting staan er 9 lief hebberskampen op het pro gramma, waaronder de Zeelse pugilisten Van Dae- le, Durmez, Van den Brempt, Boughale. Voor de boksliefhebbers wel even attentie. De meeting gaat niet meer door in het Zeiehof, maar wel in sporthal De Zeven, Koevliet (Kouter) Zele. De prijzen werden aan de lage kant gehouden, te beginnen met 300 fr. (beno) K.B.L.V.B. Oost-Vlaanderen Wetteren 70-R.S. Baggenhoat: 1-0 den gestopt door een attente doelman. Wetteren speelde op tegenaanval en Van Der Gucht scoorde zo dan ook het enige doelpunt van deze Tweede opeenvolgende ne derlaag voor Buggenhout. R.S. was doorlopend dé be tere, maar kon niet beslui ten. Kansen langs Vermeu len en Van Den Broeck wer- wedstrijd. SETOK AZ - Groen-Wit 7-0 (A.T.) Met vier reserven kon tred. Een verdiend tegen- v-, r j Groen-Wit het niet bolwer- doelpunt k»am er echter Osiris-Houtem. In het matchbegin nam Osiris afstand van ken tegen een oppermach- niet. Het was integendeel de bezoekers door goedgerichte schoten (per) tig AZ. De thuisploeg deed AZ dat nog eens scoorde en wat ze wilde en was bij de daarmee ietwat geforceerde rust tot 6-0 uitgelopen cijfers als einduitslag liet Daarna deed Groen-Wit het optekenen, wat beter en hield gelijke Het dertiende nationaal A2- B2-C2 tornooi van de Min- tons uit Sint-Niklaas kende weer grote bijval. Ieder jaar is dit tornooi kwalitatief het best georganiseerde uit de ganse provincie. Of dit komt door de inzet van wedstrijd leider en voornaamste orga nisator Etienne Vercaute- ren, die tijdens het ganse tornooi niet van de wed strijdtafel wijkt, is moeilijk te zeggen. Maar feit is dat deze organisatie geen «boe renkermis» geworden is met regelmatig vijf onbespeelde terreinen. De finesse van dit alles is zeker het idee om walkie-talkies te gebruiken om de verliezer die moet scheidsrechteren onmiddel lijk door te seinen aan de wedstrijdleiding, zodat ie der terrein weer kon worden bezet en slechts een gering tijdverlies op het schema ontstond. Proficiat ook aan het bestuur van de Mintons een wedstrijd eerder nog het tweede reekshoofd naar de kleedkamers had gezonden. Rond 16 uur kwam Van Avermaet in halve finale uit tegen Leo Meeussen die hij grandioos versloeg. De vorm zat er bij de jonge A2 van de Mintons toch wel in. Zouden bij Verbeke de jaren nu al beginnen tellen? Op terrein zeven had ook La- motte zijn wedstrijd gewon- om de verliezers manda rijntjes aan te bieden. Het tornooi bood zoals steeds heel wat sensatie en de sporthal was dan ook goed gevuld. Of dit kwam door de aanwezigheid van A2-spelers, of door beide Sint-Niklase grootmeesters in deze reeks Dirk Van Aver maet en Jos Verbeke, zal ze ker niet ver naast de waar heid zijn. Na een leerperiode van één jaar bij YWCA Antwerpen waren Van Avermaet en Verbeke terug in eigen klub aktief. Van Avermaet hoefde in de eerste ronde zelfs niet te spelen tegen Filip Van Hout- te want deze kwam niet op dagen. Verbeke kreeg de jonge Chris De Reuddre ge presenteerd. die hij gemak kelijk in twee sets versloeg. De 25-jarige Van Avermaet pakte zondagnamiddag Jan Vissers in en oefenmeester Jos Verbeke klopte Eddy Ver vloot met heel veel moeite in drie sets. Was dit reeds een teken aan de wand dat de vorm en konditie van Verbe ke nog niet «dat» waren, na één jaar zonder kompetitie? Blijkbaar wel. want in de kwart-finale moest hij het afleggen tegen Bruggeling en reekshoofd Michel La- motte. Ondertussen deed Dirk Van Avermaet het beter. Hij maakte Swimberghe in die nen en de konfrontatie Oost- tegen West-Vlaanderen was niet meer te ontwijken. Hoe technisch begaafd snel Van Avermaet ook w toch was de Bruggeling steeds iets beter. Probeerde Dirk hem op konditie te pak ken, bleek Lamotte over een onuitputtelijke longinhoud te beschikken. Van Aver maet lukte er maar niet in en moest uiteindelijk de ze ge aan Michel Lamotte la ten. Toch niet slecht van Van Avermaet. Bij de dames was de triomf van de thuisklub groots. Lukte Van Avermaet er nel niet in de beker thuis te houden, dan nam Claire Godts in het dames enkel A2 hem toch met beide handen door op een puike manier Lieve De Boeck te verslaan. Het dubbel heren in dit klas sement werd een Antwerps onderonsje. Spektakel ge noeg. Wie het duo Bonheur- Tanuwidagdo kent gaat reeds een licht op. De Belg en de Indonesiër zijn zo goed op elkaar ingespeeld dat hun spel meer op een show lijkt. Meeussen - Vis sers konden dit niet verhin deren en moesten hen de overwinning laten. Stralen van fierheid zag men uit de ogen van alle Mintons schieten toen Clai re Godts met Olve-partner Viviane De Love naast het dames-enkel ook het dubbel in eigen klub, gedeeltelijk dan wel, hield. Ze wonnen prachtig van Westvlamin gen Van Fleteren - Muylle. Dat ook badminton zijn spe cialiteiten heeft bewees het gemengd dubbel. Antwerp- lid Jan Vissers verloor eer der in tweede ronde het he ren enkel van Dirk Van Avermaet, maar kwam met Ingrid De Clercq van lands kampioen Olve uit in finale. Tanuwidagdo - Van De Kerkhove van YWCA waren echt te sterk. (L.C.1 en op het podium plaatsnam. Dat de Heilige Man niet al leen naar Lokeren gekomen was om allerlei lekkers uit te delen bleek alras toen hij zijn grote boek opensloeg en een vermanende vinger uit stak naar al diegenen die iets mispeuterd hadden in het afgelopen jaar. Dezen werden dan ook prompt op het matje geroepen om zich te verantwoorden. Badminton te Sint-Niklaas. Voor de dertiende maal richtten de Mintons een tornooi inwaaraan deze keer 250 deelnemers inschreven (dw) Na met gulle hand geschen ken en snoep aan zovele ge lukkige kinderen te hebben uitgedeeld werd overge gaan tot de uiitreiking van een veertigtal zwembrevet- ten welke behaald waren op zaterdag 27 november tij dens de grote brevettenslag. Fel opgemerkt bij dit feeste lijk gebeuren was de aan wezigheid van de Heer Ma- german, Schepen van de Sport en Cultuur, vergezeld van zijn dame. Verder was er ook nog een sterke af vaardiging van het bestuur J.Z.H., onze vrienden uit Hamme. Na de afscheidswoorden van de goede Sint werd hij door jong en oud uitgewuifd waarbij de (lieftallige) ont- stuimige Pieten nog tot een laatste offensief overgingen hierbij vooral Schepen Ma- german en bestuursleden J.Z.H. en L.Z.V. vizerend, en hen met enkele welgemikt» smakkerds bedachten dit duidelijke sporen nalieten. Als sluitstuk hadden zij eer tombola, begiftigd met tal rijke mooie prijzen. Na een laatste woordje vanrtriP dank door de Voorzitter aan*es allen die aan het van dit feest hebb werkt, toog ieder den huiswaarts. nind» troor aan s liet e

De Voorpost | 1982 | | pagina 16