Liefhebbers sporten zo 1 (Merck toch hoe sterck»... Moerheide lp Bekerverrassingen van Bosbie en zeker van Prior COMAR SPORT Bi Belastingstrijd op Freethiel Titelkandidaat Steendorp: geen schijn van kans S.V. Heizijde ernstige titelkandidaat Hoké blijft meedraaien aan de top W 46 - 17-12-1982 - De Voorpost IjèJ LU LU I 1 1 GROOT - KLEINHANDEL Specialisatie VOETBAL TENNIS SKI Een sportzaak met ERVARING! Schoolstraat 54 Koolstraat 159 9300 AALST Tel. 053-21.25,56 )e la tet ja ip zo pauze >ns i itorte >nd w LIEFHEBBERSVOETBAL Belastingkontroleurs - (strafschoppen 2-4) Zaterdag 11 december werd het Freethielstadion van SK Beveren met sportief strijd toneel tussen accountants en belastingambtenaren ge vuld. Ingericht door de B.B.A.D., Beroepsvereni ging voor Belastingskonsu- lenten en Accountants Den- dermonde, ging de wed strijd van start ondet het motto zo lazen we op de uitnodiging «Belastingkon- sulenten willen belas tingkontroleurs eens duch tig tegen de schenen schop pen». Het werd helemaal geen schoppartij. integen deel de weinigen die op de uitnodiging om deze wed strijd gratis mee te maken waren ingegaan kregen bij wijlen erg leuke kombina- ties te zien. Mark Baecke die wellicht in de ijdele hoop volgend jaar minder zwaar belast te worden, graag de rol van scheidsrechter ver vulde toonde een opmerke lijke konditie maar zijn twee lijnrechters waren duidelijk minder bij de zaak. Er was Erwin Albert die verschil- Belastingkonsulenten 2-2 lende keren naar de belas tingsdoelman toemoest, hoe moet ik nu dat biljet juist invullen? en Ronny Martens die aan de overzijde van de eretribune moederziel al leen vaak met de vlag om hoog naar de komst van de niet bestelde processie wachtte. Maar het spel van accountants en kontroleurs was wel goed. De accoun tants gingen snel van start en wisten langs Guido Lam berts op voorsprong te ko men, de administratie rea geerde vinnig maar accoun tantdoelman Rudi Saerens bleef knap overeind. De be lastingdruk werd steeds sterker en nog voor rust werd het 1-1 langs kontro- leur Smellinckx. Na de pauze verschenen in beide teams de oudere, zwaardere kanonnen en leek de wedstrijd te zullen verwateren. De trainers gre pen in en vooral bij de ac countants werd nieuw bloed aangevoerd. De kontroleurs, met al hun ervaring, wisten van de wisselingen gebruik Voetbalbeker van Hamme lOCI Mare Baecke was scheidsrechter terwijl Ronny Martens en Erwin Albert met de vlag zwaaiden. Schepen Van Over- meiren gaf de aftrap. Links en rechts de kapiteins van de accountants en van de belastingen (Iv) te maken om op voorsprong te komen. Toen bleken de jonge accountants, wellicht gesterkt door de krisis, de administratie met inventief voetbal uit verband te spe len maar verder dan het ge lijkstellend doelpunt van Van Gaveren kwamen ze ook niet meer. 2-2 na een fel, maar sportief gespeelde wedstrijd. Penalties moes ten de uiteindelijke winnaar uitwijzen. En hier onder scheidde zich opnieuw doel man Saerens die de twee eerste strafschoppen van de kontroleurs stopte. Span ning was er nog even toen ook de derde strafschop van de accountants werd ge stopt maar tenslotte wonnen de konsulenten met 4-2. Trainer Urbain Braems, die donderdag nog de konsulen- tenploeg een ekstra beurt had gegeven, bleek erg te vreden maar kon spijtig ge noeg niet naar zaal Olympia waar B.B.A.D. alle genodig den, er waren daar meer aanwezigen dan rond het voetbalveld, een koud buffet aanbood. Meteen bleek dat de sfeer tussen konsulenten en kontroleurs verre van on aangenaam is. HA In de Beker van Hamme heeft Moerheide de doel- schutters eens losgelaten om Spiegelken met 8-2 in te blikken. Wie doet het na? Moerheide 8 Spiegelken 2 In de eerste periode werd het een gelijkopgaande wedstrijd. Spiegelken deed eerst de netten trillen van Moerheide. maar besloot nadien in de eigen goal en zo werd het 1-1. Nadat De Coninck Moerheide op voor sprong had gebracht, zorg de Spiegelke voor betaald antwoord: 2-2. In de tweede helft was het opnieuw De Coninck die Moerheide het sein gaf. De Clippeleire ver grootte de voorsprong tot 4-2 en later tot 6-2, een hattrick dus. Vander Stockt en De Mulder maakten de acht rond. Coulier 2 Hansevelde 0 Deze keer hebben de leiders fel op de tanden moeten bij ten. Een scoreloze draw wa re een billijker resultaat ge weest, maar er vielen twee doelpunten in de laatste vijf minuten. Bonnaerens en De Ridder waren ervan de auteurs. De Snuffel 2 Vlasbloem 1 Aanvankelijk scheen Vlas bloem het beter te zullen doen in dit hard doch sportief derby. Al was het meest in de aanval, scoren leek een probleem. Staf Heirwegh lukt dan toch een bezoekend doelpunt. In de tweede helft zorgde een floddergoaltje voor een ge lijke stand. Naar het einde toe duidde Alain De Cock de winnaar aan. BVDI/Den Tr.-Hardy 0-1 4. Hansevelde 11 13 St. Vrienden-Jul. 4-2 5. Juliette 10 12 VK Hamme-Plaza 3-5 6. Snuffel 10 11 Siera vrij. 7. Vlasbloem 11 10 2* Reeks 8. BVDI/Den Trap 11 8 Briel-Bonte Os 5-0 9. Hardy 11 7 Habotin-Okapi 1-3 10. VK Hamme 11 4 Dubbelsp.-Post 1-3 11. Siera 10 1 Moerh.-Spiegelk. 8-2 Appels-Leeuwkens uitg. 2* Reeks Klein Zand vrij. 1. Moerheide 11 19 2. Post 11 18 3. Bonte Os 11 14 Klassementen 4. Okapi 11 12 1* Reeks 5. Leeuwkens 10 10 1. Coulier 11 19 6. Klein Zand 11 10 2. Plaza 11 18 7. Habotin 11 9 3. Stille Vrienden 11 15 8. Dubbelspel 11 9 9. Briel 11 10. Spiegelken 12 11. Appels IC Wedstrijden 1* Reeks Hansevelde-Snuffel Siera-Coulier (14 u.) Juliette-BVDI Plaza-Stille Vrienden VK Hamme-Vlasbloem 2* Reeks Okapi-Briel Klein Zand-Habotin Spiegelken-Post Leeuwkens-Moerheide Bonte Os-Appels (16 u.) Dubbelspel vrij. Sportverbond Waasland Kronte [velde: baddt somm werd( zwem voetb Toch sl ijd« waan weds vers-I men somiï op h« einde speel misse rassi: Buite D ken stersi eerst de s; weer de t maal zesde zoen de m te b< over FC Sport Dendermonde - Sportief Steendorp: 4-1 De thuisploeg ging goed van start. Reeds na 9 min. kon De Moor de bezoekende doelman mooi omspelen en naast "verdediger Ruyckx binnenschieten (1-0). De Dendermondenaars ble ven aanvallen en dat rezul- teerde even voorbij het kwartier in een tweede tref fer. Op een hoge bal van Emanuel, kersvers vader, kon Bonnaerens hoger wip pen dan de bezoekende keeper. De rest van de eer ste helft werd vooral op het middenveld betwist, zodat er geen wenkende kansen kwamen. moes kass Spar Bonc bezig of Verschueren be- met man en macht in d S01^ diende op een vrijetrap aanval. Het bekwam he echter slecht. De Nijs - op vervangen. Nog maar am- seizoen, per was die tweede helft De bezoekers trokken toe Fons De Nijs die de bal voor bij de keeper kopt. Eerst va- nieuw hij - kon de lideerde de scheidsrechter stand vastleggen (4-1). het doelpunt, maar annu leerde het. De bezoekers gingen voorzichtiger spelen. Toen doelman Minnebo in de 69* min. echter twee keer mistastte, kon de Steendorp- spits er 2-1 van maken. Na 73 min. werd een gekwetste Verschueren vervangen door Rudy Jacobs. De thuis ploeg kwam elf minuten voor tijd nog aan een ver- Vanhoomissen kwam na de diende derde goal. De Nijs rust bij FC Sport de sinds lang gekwetste Bonnaerens op de solotoer skoorde zijn achttiende goal van het Het werd nog bijna 5-1 toe de Steendorpdoelman iet sneller was dan De Nijs, bal in de voeten van Jacob legde, maar deze beslo< van op zo'n twintig met« naast. FC Sport: Minnebo, Walrai vens, Francois, Callaer Verschueren (R. Jacobs). D Jaegher, Barth. Emanuel, D Moor, Bonnaerens (Va Hoomissen) en De Nijs. (i K.K.S.F.B. Oost-Vlaanderen Topper in Eerste Klasse B Lind moei uitge De belastingskonsulenten speelden gelijk legen de ambtenaren van financiën. Meestal is dat in het échte leven ook zo (tv) e belastings- en BTW-ambtenaren voetbalden op SK Beveren tegen de accountants (Iv) efhebberstornooi der stad Lokeren Tivoli 2 Prior 3 Niet alleen een wedstrijd van hoge kwaliteit maar ook de sportiviteit vierde hoog tij. Spijtig dat er dan een verliezer moet zijn! Alain Rombout gaf Tivoli al een eerste verwittiging in de 7de minuut, maar besloot alleen voor doel, torenhoog boven. Aan de 30ste minuut gaf Eli Krijgelmans een prachtvoor- zet naar Alex Pieters: 0-1. Tivoli begon de tweede helft met een bliksemoffensief maar in die periode hield doelman André Van Ker- schaever de bezoekers over eind. Integendeel spelver deler Krijgelmans begon meer en meer zijn wil op te dringen en liet aan Patrick Florizoone en Luc Blanckaert toe de stand op te voeren tot 0-3. In een da verende eindspurt kon Ro land Van de Putte nog mil deren tot 2-3. Bosbie 6 Atlanta 0 Atlanta ging van start met acht spelers. Bosbie wilde onmiddellijk deze numerie ke meerderheid uitbuiten maar moest toch wachten tot de 36ste minuut om Fo- riers de stand te zien ope nen. Atlanta trok zich mas saal in verdediging de twee de helft hopend op een counter. Maar de veer brak toen De Mulder en nog twee maal Foriers de weg naar de netten vonden. Tenslotte te kenden Bekaert en De Bock het bezoekende Oude Schuur 7 Bonaparte 2 De cijfers laten het wel niet vermoeden maar het werd een evenwichtige par tij waarin Bonaparte tot viermaal toe paal of lat trof fen. En dan weet je het well Niet dat we afbreuk willen doen aan de overwinning van Oude Schuur. Ze bleken de beste afwerkers en dat telt tenslotte. Ronny Noët stond driemaal aan het ka non. terwijl Freddy Schaeck, Eric De Meyer, Freddy Ver- meire en Baetens voor de overige treffers zorgden. De Jos 2 Daknam 1 Wie verwacht had dat De Jos deze partij vlot ging win nen had het verkeerd voor. Daknam liet zich niet intimi deren en kwam zelfs aan de 20ste minuut op voorsprong langs Baekelandt, na een puike dieptevoorzet. Kort voor de rust kon Temmer man nog gelijkstellen nadat hij prachtig twee verdedi gers omzeild had. Aan de 70ste minuut gaf Verniers een schicht a la Van der Gijp weg. De bezoekende portier kon onvoldoende blokkeren en de bal liep ter gend langzaam over de lijn: 2-1. Daknam bekwam dan nog een strafschop maar doelman Verhulst kon met een machtige reflex redden. Koven 3 Juvenes 4 Na amper tien minuten wezen de bordjes reeds 0-3. Beter konden de bezoekers zich niet dromen. Aan de 3de minuut scoorde Hugo Van de Voorde tegen eigen ploeg. Daarna zette Mare Dhondt een hoekschop, rechtstreeks om en één mi nuut later beging Eddy Huyghe handspel in de fata le zone. Strafschop omgezet door Johan Boone. Koven liet zich niet ontmoedigen en milderde in de 16de minuut langs Freddy Van Bocxlaer. Aan de 34ste minuut terug een owngoal van de loka len, ditmaal op rekening van Danny Permentier. Juist voor de rust bracht Jackie Van der Venne de stand nog op 2-4. Van sensatie ge sproken! Koven wilde niet plooien en toen André Rogiers de ganse Juvenesdefensie op een hoop speelde wezen de bordjes 3-4. Een alles over rompelend slotoffensief ven Koven bracht geen resultaat meer, grotendeels te wijten aan een uitstekende bezoe kende doelman Uitslagen King Erotica-Smet 0-3 Dejos-Daknam 2-1 Bosbie-Atlanta 6-0 Everslaar-Etna Wiel 0-4 Tivoli-Prior 2-3 Koven-Juvenes 3-4 Oude Schuur-Bonaparte 7-2 Habotin 1 Okapi 3 De onvolledige lokale ploeg kon maar één helft stand houden tegen Okapi. Eerst kwamen de bezoekers op winst maar Gobel kon ge lijkmaken. Toen Habotin met negen spelers het ter rein op moest, ging het in de tweede helft door de knieën. Dubbelspel 1 De Post 3 Hoewel de Postploeg met veel reserven moest aantre den is ze overeind gebleven. De zege werd evenwel laat vastgelegd. Nadat de loka len op voorsprong waren ge komen heeft Penninger net voor de rust de Post weer doen glimlachen. Dubbel spel trachtte in de tweede helft om die draw te behou den, maar op de 73° min. schoot Velleman de bezoe kers op winst. Een stimu lans, ondermeer voor Van Ranst die zijn zeventiende goal maakte. V.K. Hamme 3 Plaza 5 De bezoekers hebben niet veel last gehad om tegen de veteranen van VK Hamme een mooie zege te boeken. Aan het begin leek het wel alsof Plaza de thuisploeg met huid en haar zou opvre ten. Boone scoorde al op de 10* min. Maegerman en Straetman volgden zijn voorbeeld: 0-3. Ook Boone zou het nog eens overdoen. In de tweede helft liet Plaza de teugels vieren en de lo kalen kregen wat meer vat op het spel. Verstrepen kreeg de bal in het eigen doel. maar Straetman maakte er dra 1-5 van. VK kwam tot 2-5. Buggenhout schoot er een Plaza-straf- schop naast en VK kon nog eens milderen tot 3-5. Stille Vrienden 4 Juliette 2 Terwijl het in de eerste helft al Juliette was wat de klok sloeg, is het sukses van Stil le Vrienden wel onver wacht. Juliette opende de stand langs Sanders en So gers: 0-2 en het bleef ook nog in de tweede helft druk ken. Dan kwam Stille Vrien den fors terug. Wuytack ver lengde een voorzet van Peel- man en op de 65* min. scoor de Peelman de gelijkmaker. De thuisploeg was niet meer te houden. Van Riet uit vrijschop en Clayé maak ten Juliette af. Uitslagen 1* Reeks Snuffel-Vlasbl. 2-1 Coulier-Hansev. 2-0 S.V. Heizijde - Destelbergen: 6-3 Patrick Van Overberghe 4 doelpunten 1 verd naaf vijf twee maa wijl doer We Intei punt reed zoek verv Waz een eige lege won kom leid reel een Ava De Na een vroeg doelpunt van Patrick Van Overberghe zat S.V. al vroeg op rozen. Doch nadien maakte Destelber gen het spel. Al bij al een overwicht van de bezoekers en enkele prachtige tussen komsten van doelman Van Zanden. Doch enkele minuten voor rust stelde Destelbergen ge lijk, nadat eerste Stuerbaudt een bal op de lijn had weg- gekeerd, waarbij een atten te doelman van Zanden toch wel verslagen was. Na de koffie was het over wicht van Heizijde zo groot dat Van Overberghe nog 3 maal scoorde en Luc Van Herrewegen twee maal. D< laatste 10 min. was de koui af voor de thuisploeg en mil derden de bezoekers. Ver melden we tevens een goe de leiding van de scheids rechter! A. TILLEK K.K.S.F.B. Oost-Vlaanderen Hoké Erembodegem - Velzeke: 4-1 De eerste kansen waren voor de thuisploeg, die twee doelpunten afgekeurd zag en pas sukses kende in de allerlaatste minuut van de eerste helft. Hokéverdediger De Smet scoorde na hoek schop. Voordien had Velzeke meer gedaan dan louter verdedi gen en doelman Hector Van Nieuwenborgh moest de handen uit de mouwen ste ken. Rust 1-0. Amper hernomen, rondde Jan De Greve een pas van Steylemans af. Velzeke rea geerde heftig, maar tot doel punten kwam het niet. Paul Van Hoefs vergrootte zelfs de voorsprong van de loka len en dan pas kon De Smaele voor de bezoekers milderen tot 3-1. Een broederlijk samenspel tussen Karei en Jan De Gre ve leidde tenslotte tot het vierde Erembodegemse doelpunt via laatstgenoem de. Meteen lag de eindstand vast en speelde Erembode gem wellicht zijn beste wed strijd van het huidig seizoen tegen een Velzeekse ploeg die beslist een goede indruk naliet. Uitslagen Ekkerg.-Kr. Brakel 2-0 Zwijnaarde-Sersk. 1-0 Erembodeg.-Velzeke 4-1 Burst-DH Welle 3-5 RC Mater-Vinderh. St-Anna-Luchteren Hansb. -Herdersem Klassement 1RC Mater 2. Hansbeke 3. DH Welle 4. Erembodegem 5. Zwijnaarde 6. Velzeke 7. St.-Anna 8. Serskamp 9. Luchteren 10. Herdersem 11. Vinderhoute 12. Ekkergem 13. Burst 14. Kr Brakel Zat» Eeri Bev Ava Spa Bon Mil< Pali Rod Tw< Cup Clu Kak Pui- Hen Bev isdVi 13 li JBOXVfl mmwAWr Bolas Dendermonde - Cibo Zele 64-89. Bolas verloor duidelijk. Zat het mosselsouper q voor iets tussen (vh)

De Voorpost | 1982 | | pagina 18