f MV. Coppieters verliest punt op leidersduo Twee nieuwe schepenen te Aalst NOMB-Kern St.-Gillis-Waas Berlaarse minivoetbalkompetitie Oplossing voor Baasroodse waterellende WHITE CHRISTMAS Pieë en Pol Onbeslist na omstreden penalty 48 - 17.12.1982 - De Voorpost MINIVOETBAL ZEELSE MDilVOETBALKOMPETmE Arsenal de laatste weken nochtans goed op dreef, moest een nieuwe nederlaag inkasseren van runner-up Heirman. Gustaaf Poppe bracht Arsenal in de eerste act op winst (1- 0). Een geanimeerde tweede periode bracht doelpunten aan beide ploegen (4-3). Na de kampwisseling liet Heirman Arsenal ter plaatse en veranderde de score in 4-5. Heirman nam definitief afstand in de slotperiode (5-8). Danny De Vleeshouwer (3), Luc Van Doorselaere (2), Robert Van Dorp, André Mertens en Frank Heirman scoorden de doelpunten voor Heirman. Julien Van Eetvelde, Etienne Kesteleyn, Geert Van Kerckhove en Dirk Christiaens deden dit voor Arsenal. NEYT 3 ïirr.KKfni k bb nbt.i 5 Na MVZ. Deprouw en Oud en Nieuw Van Damme kon nu ook leider De Leenheer/Nelis onder de hakbijl van Neyt komen. Zover lieten de leiders het evenwel niet komen. De eerste act eindigde scoorloos en na de tweede periode wezen de bordjes 1-2. Na de rust werd deze voorsprong tot 1-3 verhoogd. In de slotact kwamen beide ploegen nog goed aan bod. Armand Christiaens (2), en Erwin Van De Cauter scoorden voor Neyt. Jan Berkers (2), Johan Daman (2) en Jan Geens legden de basis van de overwinning van de leiders. 'T SLOEBERKE 2 KLODDE 4 Ook tegen Klodde kon 't Sloeberke de eerste punten niet oogsten. Klodde, was de meest aanvallende ploeg en ook gevaarlijkst voor doel doch kon dit overwicht moeilijk in doelpunten omzetten. Na de eerste dertien minuten was de score 0-1 en deze stand wijzigde niet in de tweede periode. Vincent De Smedt scoorden in de derde act (0-3). In de slotact verzilverde 't Sloeberke twee kansen en kwam zo terug tot 2-4. Edmond Van Driessche en Peter Van Eetvelde waren de doelpuntenmakers van Klodde. Ivan Coppieters en André DUooge scoorden voor 't Sloeberke. Rik Vehent kreeg geel. VANCAUTEREN 11 ROMBOUT/SAFIR 2 Van Cauteren lijkt dit seizoen onstuitbaar te zijn. Dit bewezen ze trouwens ook tegen Rombout/Safir. Emiel De Witte opende de score en in de tweede act werd de stand tot 3-0 opgedreven. Rombout/Safir scoorde beide doelpun ten in de derde act maar ondertussen had ook Van Cauteren gescoord (7-2). Nog vier treffers brachten in de slotperiode dubbele cijfers te voorschijn. Paul Van Caute ren (4), Jan Van Cauteren (3), Guy Goossens (2), en Paul Van Doorselaere geel) scoorden voor Van Cauteren. Albert Van Hecke en Patrick Van De Velde vonden voor Rombout/ Safir de weg naar doel. MVZ. VEHENT 10 SV. TELLELEC 1 Ruime zege voor MVZ. Vehent tegen SV. Telelec, dat van de gelegenheid niet kon gebruik maken om weg te klimmen van de voorlaatste plaats. In de eerste periode kwam MVZ. Vehent reeds driemaal tot scoren. In de tweede act bleven de schutters passief dit in tegenstelling tot de derde periode (8-1). Marc Van Praet lukte het enige doelpunt voor SV. Telelec. Joris Willockx (5), Danny Van Mele (3), Pierre De Sitter en Wim Van Acker scoorden voor MVZ. Vehent. COPPIETERS 1 MVZ. DEPROUW 1 In de eerste periode mistte Eric De Graef de gelegenheid om z'n ploeg op 1-0 te brengen na strafschop. Jan Bogaert lukte op onrechtstreekse vrijschop een eerste doelpunt (1- 0). Kort hierop kon Kris De Waele met een fraai kopbaldoel- punt de stand in evenwicht brengen (1-1). MVZ. Deprouw kon verschillende mooie doelkansen niet omzetten in doel punten en mistte op de koop toe de comerbal. In het wedstrijdeinde kwam Coppieters nog enkele malen ge vaarlijk opzetten. SK. CHANTANT 5 DE BISSCHOP 3 Beide ploegen stonden zes punten op resp. de 13* en 14* plaats gerangschikt en hadden dus een belangrijke wed strijd op het programma. In de eerste act kwam geen enkele ploeg tot scoren. De Bisschop leidde na de tweede periode met 1-2. Toen hadden J.P. Opdorp voor SK. Chan- tant en Dirk Van Uytfang en Mare Herrebaut voor De Bisschop gescoord. Een sterke derde act van SK. Chantant bracht hen meteen op voorsprong (4-3). Giovanni Viola verstevigde deze voorsprong in de, slotperiode. Patrick Malin (2) en Luc Verstrepen tekenden de overige treffers voor SK. Chantant aan. Luc Poppe scoorde een derde maal voor De Bisschop. NESS 0 0. VAN DAMME 6 Na het koude stortbad van de vorige speeldag tegen Neyt herstelde O&N. Van Damme zich keurig. Reeds in de openingsperiode verwierf de ploeg een 0-2 voorsprong. In de derde act werd het 0-3 en de definitieve zekerheid omtrent de zege kwam in de slotact. Frank Goossens (3), Rudy Bruggeman (2) ne Mare De Beule scoorden voor O&N Van Damme. Ness speelde een verdienstelijke partij. KLASSEMENT 1. De Leenheer/Nelis 14/26, 2. Van Cauteren 14/25, 3. Coppieters 14/23, 4. O&N Van Damme 14/22, 5. MVZ. Deprouw 15/20, 6. MVZ. Vehent 14/19, 7. Neyt 14/17, 8. Ness 14/15, 9. Arsenal 14/14, 10. Heirman 14/12, 11. Rombaut/Safir 15/12, 12. Klodde 14/11, 13. SK. Chantant 14/8, 14. De Bisschop 14/6, 15. De Balans 14/6, 16. SV. Telelec 14/4, 17. 't Sloeberke 14/0 Veteranenkompetitie GEMEENTEPERSONEEL 7 VERNEIRT 3 Reeds de vierde opeenvolgende week zonder verlies voor het gemeentepersoneel. Door eventuele winst kon de thuis ploeg op één punt naderen van Vemeirt. Deze zege kwam er dan ook door een sterke vierde periode te spelen. Raymond Van Driessche en René Poppe scoorden in de eerste act (1-1). Deze stand wijzigde niet in de hieropvolgende dertien minuten. Het Gemeentepersoneel kwam na de kampwisse ling op voorsprong door doelpunten van Leo Christiaens en Raymond Van Driessche (3-1). Een aangename slotperiode bracht uiteindelijk de belangrijke overwinning voor het gemeentepersoneel. Guido Poppe en Hugo Heirman scoor den voor Vemeirt. Antoine Van Lijsebettens, Wilfried Van Damme, Robert Viette en een derde maal Raymond Van Driessche tekenden de treffers aan voor de overwinnaard. O&N DE BRUIYNE 7 VAN DAMMEKOEVLIET 1 Deze nederlaag brengt Van Damme/Koevliet in het bezit van de rode lantaarn al kan men in deze kompetitie deze laatste plaats vlug kwijtraken. In de eerste en de tweede periode kwam O&N De Bruyne eerder moeilijk tot scoren. Het werd 1-0 na Willy De Beule en in de tweede act verdubbelde Paul Meirsman de score Na de kampwisse ling liep de score verder op tot 5-0. Van Damme/Koevliet redde verdient de eer in de slotperiode via Hubert De Rijcke. Voor O&N De Bruyne scoorden ook nog Petrus-Luc Poppe (3), Paul Meirsman en Adelain De Bruyne. De leiders tellen nu het dubbel aantal punten van de tweede gerang schikte. VSO 8 MVC. EBES 6 Na een sombere periode knoopte VSO terug aan met de overwinning. Meteen stijgt de ploeg twee plaatsen in de klassering. VSO startte bijzonder goed maar moest in de tweede act wat gas terugnemen (4-2). In de derde act bleef MVC. Ebes z'n tegenstander op de hielen zitten (7-6). VSO vergrootte de kloof tot twee doelpunten in de slotperiode en de ploeg kon deze voorsprong bewaren tot het einde. Emiel Verberckmoes (5), Roger Huylebroeck, Willy Van Praet en Ludwig Van Ekert scoorden voor VSO. Jozef Poppe (4) en Paul Van De Velde (2) geel scoorden voor MVS Ebes. KLASSEMENT: 1. O&N De Bruyne 12/24, 2. Vemeirt 11/12, 3. Gemeenteper soneel 11/11, 4. SV. Telelec 11/9, 5. VSO 11/8, 6. MVC. Ebes 11/7, 7. Van Damme/Koevliet 11/7 In de jongste gemeenteraadszitting werd gunstig geadvizeerd op de pensioenaanvraag van schepenen Gaston Van den Eede en Marcel De Bisschop. Op-31 dezer vervalt hun mandaat en mede door het op de helling zetten van de datum van de installatie vergadering door de klacht van Willy Alloo moest worden voorzien in hun vervanging, al zal dit naar alle waarschijnlijkheid voor een zeer korte periode zijn. Als vervanger van schepen Gaston Van den Eede stelde het kollege André Doorns voor. De 39 aanwe zige raadsleden stemden op hun stembriefje als volgt. 24 voor André Doorns, 8 voor Oscar Redant, 2 voor Robert De Pauw, 2 ongeldige, 1 voor Valentine Moens, 1 blanko en zelfs één voer Willy Alloo... André Doorns wordt dan verkozen ver klaard, - «afgesproken spel» werd geroepen -, en dank voor het vertrouwen. In vervanging van Marcel De Bisschop werd Hof stadenaar Marcel Lorie door het kollege voorge steld? Het werd zowat een «zottekesspel» met heel wat hilariteit want naast de 24 stemmen die Lorie op zijn naam kreeg, gingen er 4 naar Raymond Uytter- sprot, 3 naar Willy De Turck. 2 naar Oscar Redant, 2 naar Henri Van der Veken. 1 naar dokter Vanderbeken, 1 naar Freddy Pijck, 1 onthouding en 1 ongeldige («voor Urbanus»). Ook Marcel Lorie wordt dus voor de eerstvolgende (korte) tijd schepen. (lh) (AJZ) Reeks 1 FC Milano - Smuggler 4-5 F29 eSpannend en Bportief verliep deze derby van de middenmoters. Het bleef dan ook gelijk (1-1), maar in de 2* akt waren een paar ritmeversnellingen voldoen de voor Smuggler om 1-3 te leiden. Milano vocht echter goed terug (2-3) maar slaag de er ook in de laatste her neming niet in langszij te komen Vlijminck - 't Moleken 5-2 De wedstrijd verliep zeker in het eerste wedstrijdgedeelte zeer gelijkopgaand, zodat ook tot dan toe de stand in evenwicht bleef (1-1, 1-1). Doch na de kampwisseling bleek Vlijminck nog over de eerste adem te beschikken en liep tot 3-1 uit en lieten zij ook in de slotfase de beste indruk na. Mooie en» ver diende overwinning voor de thuisploeg. Kruibeke - Minibus 0-8 Een wedstrijd zonder proble men voor de bezoekers die met de regelmaat van een klok de thuisverdediging te grazen nam. Toch wisten deze aanvankelijk de scha de te beperken (0-1), maar halfweg was het al 0-3 ge worden en via 0-5 na de kampwisseling werd het dan nog een afgetekende ze ge (0-8). Mini Hórmann - Parochiebar 4-2 Na de studieronde (0-0). Halfweg nam Parochiebar de leiding 0-1. Doch na de Na de tiende speeldag in de Berlaarse Minivoetbalkom petitie kregen we volgende uitslagen: Pavo Sp.-Donk B 7-2 M. De Bruyne-V. Overm. 10-1 Donk A-L. Gilde 8-3 Pa en Gijs-Woonb. 15-1 Wassal. Burm-Joker 4-2 Verz. P.D. Meyer-Café Tijl 5-1 Fam. BAC-Minib. 4-0 De stand na 10 speeldagen luidt als volgt: 1Melior De Bruyne 20 p. 2. FamivocBAC 16 p. 3. Pavo Sport 15 p. 4. Wassalon Burm 14 p. 5. Vesko Overmere 12 p. 6. Verz. Pol De Meyer 12 p. 7. Café Tijl 10 p. 8. Joker Uitbergen 9 p. 9. Mini Bond 9 p. 10. Donk A 8 p. 11. KLJ Vriendenkring 5p. 12. DonkB 5p. 13. Pa en Gijs Overmere 5 p. 14. Woonburo Op. In het klassement moet Ves ko Overmere zijn vierde plaats afstaan aan Wassa lon Burm dat na een harde kamp met Joker Uitbergen de volle inzet kon noteren en Vesko werd met zware cij fers ingepakt door onklop- bare leider Melior De Bruyne. Volgende week ligt de kom petitie stil tot na nieuwjaar. Er was ook een vrienden wedstrijd tussen WTC Pui tenrijders en de beroepsren ners. Laatstgenoemde verlo ren de kamp met 9-6. Wedstrijd van de week Heel wat minivoetballief hebbers waren opgekomen voor de kamp tussen Melior De Bruyne en de veteranen- ploeg van SK Overmere (Vesko). De match werd ge leid door arbiter Pol De Meyer. In de eerste twee pe riodes vielen slechts drie doelpunten. 0-1 door Fer- nand Buy se 1-1 door Chris Gabriels en 2-1 door own- goal van Vesko. Na de kam pwisseling werden zware cijfers genoteerd door leider Melior De Bruyne. In de der de periode strafcomer om gezet door Gino De Wilde welke ook in deze periode nogmaals zou doele en Mare De Bruyne maakte er 5-1 van. In de vierde periode scoorde Melior De Bruyne nog vijfmaal me twee doel punten van Mare De Bruyne en Nico De Potter. Chris Ga- briëls en Gino De Wilde elk goed voor een doelpunt met eindcijfers 10-1 voor de qn- geslagen leider. Zware cij fers voor de nochtans goed spelende veteranen van SK Overmere. Hun doelkansen werden niet benut en van een verdrukking was er ze ker geen sprake. Leider Me lior De Bruyne stevent op de kampioenstitel af en we zien niet goed in wie er hen zal van weerhouden. Het Dendermondse stadsbestuur heeft met een deskundige afvaardiging een bezoek gebracht aan Baasrode, waar er nog steeds geen afdoen de oplossing gevonden is voor de waterperike len. Geregeld lopen de belangrijkste straten van Baasrode onder water zodat verstrekkende maatregelen nodig zijn. Men heeft nu het voorstel geopperd om zowel herberg Het Veerhuis als drie aanpalende hui zen te onteigenen, teneinde eindelijk eens ern stig werk te kunnen maken van de dijkverstevi- ging achter de Baasroodse kerk. Vrijdag zal het Dendermondse stadsbestuur hierover de geïn teresseerden informeren. Ondertussen echter meldt men ons dat in Vlis- singen op donderdag een zeer hoge waterstand werd genoteerd, zodat het best mogelijk is dat Baasrode in de nacht van donderdag op vrijdag reeds met moeilijkheden te kampen heeft. On dertussen zijn wij echter reeds ter perse... Berlaarse Minivoetbal/competitie. Fttmtvoc BAC slaal stevig op de tweede plaats (jj) Er staat winterweer in het vooruitzicht. Van daag vrijdag en ook zaterdag wordt met weste lijke winden onstabiele lucht aangevoerd, waarin enkele buien, mogelijk met hagel of natte sneeuw, voorkomen. De middagtempera- turen schommelen daarbij rond de 5°. Tegen zondag komt een nieuwe depressie met stormallures aanzetten. De westen- tot zuid westenwind kan dan tot storm of zware storm aanwakkeren, windkracht 9 tot 10. Het zal daarbij enige tijd regenen. Naar zondagavond toe draait de wind naar noordwest. Dan wordt veel koudere lucht aangevoerd. Maandag en dinsdag komen daarin talrijke sneeuwbuien voor. Woensdag komt er een nieuwe depressie aan met sneeuw overgaand in regen en tijdelijk iets zachter. Daarna donderdag en vrijdag, komen we in rechtstreekse polaire lucht te recht, waarin opnieuw sneeuwbuien voorko men. En vermits het zaterdag kerstmis is, is de kans op een echte «White Christmas» reëel. (edm) kampwisseling schoot Hór mann zich op een mooie winstmogelijkheid (4-1). Al hoewel Parochiebar nog iets van zijn achterstand weet in te lopen (4-2) wordt deze top per toch in het voordeel van Hórmann beslist. Wilchri 1 - Zilveren Klomp 3-1 De bezoekers hebben zich zeker dapper teweer gesteld en hebben de Wilchri-verde- diging op zijn vesting doen daveren. Toch wisten de Klaasjes steeds het laken naar zich toe te halen, zodat zij toch weer 2 puntjes rijker zijn. Reeks 2 Minivrac - De King 0-6 Tegen de koploper hadden de Vrasenaars geen schijn van kans, hoewel zij toch tot half weg goed van zich afbeten (0-1, 0-2), maar dan verdubbelde de Moerbekenaars hun voor sprong (0-4). Tenslotte werd het een vlotte 0-6 overwinning. Kliniek St.- Helena - Eagles 2-22 Kliniek kon, wegens allerlei omstandigheden slechts, over 4 spelers beschikken, zodat Eagles naar hartelust schietoefening kon houden. Het hoeft niet gezegd dat het de monsterscore van deze week werd. Reeks 3 Breydelboys KSA 6-3 Dankzij een zeer snel ge speelde eerste periode, waarbij Breydelboys dan nog goed afwerkte, was het na 13 min. al 4-0 geworden. Hoewel K.S.A. deed wat het kon geraakte het niet verder dan 4-1, 4-2. Een opflakke ring bij de thuisspelers bracht tenslotte de overwin ning met 6-3 cijfers. Malpertus - Cartouche 4-2 Hoewel Cartouche in de aanvangsfase 0-1 voorkomt, weet Malpertus halfweg het laken naar zich toe te halen (3-1) en ondanks de zware druk van de bezoekers stand te houden (3-1). Ook de laat ste periode weet Malpertus gelijke tred te houden met zijn tegenstander en zorgt hiermee voor de verrassing in deze reeks. WWF 80 - Nijpers 2-4 In de eerste periode werden twee flaters van de WWF verdediging evenveel keren afgestraft door de bezoekers (0-2). WWF kan daarna wel milderen (1-2) maar na de kampwisseling dringen de bezoekers weer hun wil op (2-4). In de slotfase probeert WWF alsnog het tij te doen keren maar zonder resul taat. De leste vieërting daugen zen der twieë Olsjteneers in 't nies gekommen die oever voifentwintjeg joor bekendje figieren woren in ons stei, mor die na 'n belje vergeite gerokt woren. Want vergeiten gerokte rap genoeg, sertoe as g'in foite mor ne gewoeine mensj zatj, ne Zjang of Pieë of Pol, gelek as de volksmond Zeit. En hier goget na zjustekes oever ne Pieë en ne Pol. Pieë es oeverlest miljoneer geworren mè de kwartei. 't Nies gink gelek as da gekendj loeipend virken deir 't stad: «Seg, wetj'n 't aal, hè.Pieë Van der Meirsch eit droimiljoengen- half gewonnen mè de peerekoers!». 'k Peisden in men oigen: Allei, veroit, 't es e schoein dingen» want ver de Pieë em ek attoid 'n groeite boein gat. Mensjelief, azoei ne kieëper em ek valeven nog nie gezing en ik zweer et eir, 'k em in mè leven al veil kieperkes zing speilen. Op sommegste daugen kost Van der Meirsch in zen gooi dingen oitholen woorvan dagge zatjallei, hoe es da na meigelek? As ge 't zelf nie gezing etj, keje da nie geloeieven! Ter werd dikkes nekier gezeid; Oi diene gewildj...», awei, oi de Pieë gewildj, diene was internasjonal geworren, ge meig geres zen! Mor da kost em nie al te veil schillen... Ik zeg da nie oit Olsjters sjovinisme, mor doeidgewoein omda 't woor es. Ik rappeleir mè nog goed 'n match op Reesink Gentj, den Iendracht bestond dor nie, ze gerokten nondedju oever 't center nie, de gooi van Pieë wierd giel de match deir gebombardeird. Bref da most do minsjtes voif-nul geweist emmen. Mor da bleif dor ferm bros-bros, want onze Pieë stopte dor just alles! En op Willebroek, 'k zien 't nog atted veir men oeigen gebeiren, werd er op 'n bepoldj moment vanop ienegte meiters van de gooi 'n kerremelle gelost; rond moi spronken de supporters van de toisploeg al e gat in de locht.Mor ik zag nog just Pieë gelek as ne ressoor nor de winkelhauk springen en diene kanongbaal oit zen gooi holen! 'k Zeg et, as Pieë twinjjeg joor loter meige speilen oi, was 't 'n zeiker miljoneer geworren, hoewel dat 'n van toid tot toid insj vrië streiken in ze loif oi en tein was 't 'n tot alles in stoot. Teigen Beiveren liet Pieë nekier twieë pisserkes lissen zen bieënen binne loeipen, zugezeid omdat 'n gieën vroi- koorten kreig ver zen familie. Trainer Beiren Heremans zoi teigen de manen van de gazet in zen sappegste Brissels: «Vandermersj es ne mettekouen Pieë mocht 'n toiken in de reseirven gon speilen... Ba Remi en Erika die loter men schoeinbroer en -zister geworre zen in de Spoetnik op 't Stoosjeploin, em ek valeven veil pintjes gedronken mè Pieë en mè Plas ken. Willy es na spoiteg genoeg al ienegte joren doeid, dat ei mè veil verdriet gedoon. want da was ne goeie jongen die 'k graalek gere zag. Willy was nen echten Iendrachter, just gelek as Pieë en Willy Bellon, en den Iendracht was e stik van men hert. Mor ge ziet dat 't leven ver allemaan nie geloik es, den ienen eit ewa mieër sjans as den anderen. Onze Pieë es na toch miljoneer geworren en 't es 't hoepen dat oi en zen Jeannine der gelikkeg mè zen... Verleide weik leis ek in de gazet da Pol Van Hemden doeid es en op die manier kom ne mensj liever nie in 't nies. Moor da stoot ons na allemool te wachten, door es niks on te doeng. Polleken es oeik jorelank 'n vedel geweist. As gewoeine jongen oi 'n em opgewerkt tot propagandist en loter tot sportkorrespondent van 't Vrije Volksblad, 'n gazet die noding deir De Standaard-groep opgeslorpt es. Pol oi 'n vrieë fantasie en as 't 'n a iel verteldjen moste da mè 'n brokske zaat pakken, mor iedenen kost da van hem verdraugen, want 't nen échten en da zei genoeg. Noda 't 'n joren 'g Pompierken oepegaven eit es Pol mè de joren stillekesoon oit de sirkeloosje verdweinen. Tot na, verleide weik, in e klein kaderken in 't Niesblad te leize was da Pol Van Hemden, ere vroegere meideweireker, dezelden dag begrauve wierd. Zoei simpel es da. De mieste mensjen leizen dat allensjt nie. Ieder zennen toer zegge ze, 't leven go voesj. Awei, ge meig na zeggen wa dagge wiltj, mor moi doet dat iet. Want wa da g'as jonge mensj beleefd etj, de mensjen da ge vroeger gekendj etj, da teltj na nemier, dat intereseirt gien lois. Da wiltj zeggen, dat annen toid gepasseird es, da de jonge zjenneroosje a bekekt as iet da vergoed oit de moede es... Op zekken momenten voelj ne mensj hoe woineg dat 'n hier te betiekenen eit, a leven es ne zicht en as diene zicht geloten es, es 't gepasseird. As gewoeine mensj komde mor in de gazet as ge per eksempel iet mispikkeld etj of as g'insj 't groeit lot wintj en de leste kieër, as ge mol zatj, in de doeidsberichten. Mor as ge misdoon etj of veil geldj wintj ziede da liever nie in de gazet stoon en as ge doeid zatj wetj er zelf niet nimmer van. As ge Pieë of Pol of Seril hoetj, meigde dor allemool nie te diep op ingoon, want dat es toch gien avans. 't Ienegste da ge kent] es 't leven meipakken zuveil da ge kentj en dat emme z'alle droi gedoon, en as ek eir ne goeie rood mag geiven: doet da oeik, veir da 't te loot es. Seril Vor lieuw ngevi Hjd olie Lebb. itel: verk fnda eugd rordt trool i. I ku ioe h On :n i eugd ioels en: oörc dvie eugt neer >P v enk atie iger lijdt Het plaatselijk derby tussen de Zeelse tenoren uit eerste nationale On. Van Damme en leider De Leenheer was een sensationeel slot toebe schoren, In de spannende eindfaze trof Toon Van Cau teren raak vanuit een schijn baar onmogelijke hoek zo dat iedereen geloofde in een 3-2 zege voor Van Damme. Een strafschop in de slotse- konde wegens handspel van doelman Luk Poppe was de aanleiding voor een onver wachte ontknoping. Deze moeilijke beslissing van de scheidsrechter zorgde voor heel wat heibel ondanks het sportief verloop van deze wedstrijd. Jan Berkers liet deze unieke kans niet onbe nut en zorgde voor een billij- W.""' u°"r On. Van Damme - De Leenheer/Nelis: 3-3 ke puntendeling. Het derby zelf startte heel zenuwach tig en voorzichtig tot Van Damme in de eerste periode naar een 2-0 voorsprong klom via doelpunten van Marnix Boeykens en Freddy Van de Velde. De Leenheer ging in de reaktie maar on dervond heel wat last met de On-defensie waarin Toon Van Cauteren topskorer Ber kers aan de klap hield. Deze stugge mandekking leverde de On-speler een gele kaart op nadat hij Berkers twee maal foutief stuitte. De lei ders kwamen moeizaam te rug toen Berkers toch kon milderen, al gebeurde dit in twee tijden. In de laatste vijf minuten bracht Michel Dau- we de ploegen op gelijke hoogte via een strafcornei van Berkers. In de slotfi speelden zich de reeds aan gehaalde fazen af zodat eer 3-3 skore als billijk kon schouwd worden. Of de bal al dan niet de i van Luk Poppe raakte, zorg de voor heel wat stof ter diskussie. Nochtans steeg het treffen nooit uit naar het niveau waaraan de toe schouwers zich hadden ver wacht, daarvoor was de in zet en het belang te groot. (ajz) Ba

De Voorpost | 1982 | | pagina 20