m Is de Hamse donkere periode voorbij? De wanten van Paul Theunis Twee strafschoppen als vroeg kerstgeschenk Voetbaluitslagen VW Hamme doet verder met Eric Boone Voetbalkalender 30 - 17.12.1982 - De Voorpost VOETBAL Bmren - Honved Boedapest: 1-1 Men weet het al van langer: Freethiel trekt bij vriendenwedstrijden zelden veel toeschouwers. Maar voor de wedstrijd tussen Honved Boedapest had men toch meer supporters verwacht. Honved klinkt toch nog in voetbalmiddens, zo dacht men. Neen, slechts een kleine duizend toeschouwers in het winterskoude stadion. En erg veel om zich aan op te warmen kregen de mensen ook al niet te zien. Beveren verscheen zonder internationalen Creve, De Wilde, beiden opgenomen in de beloftenkem, en Mark Baecke, op afzondering voor de wedstrijd tegen Schot land. De Hongaarse ploeg had ook drie internationalen thuis gelaten en dat bleek vooral de aanval skracht geen goed te doen. Erg koud was het en de Limburgers in het Beverense kamp hadden zich van wanten voorzien. Verstandig en het bleek hen goed te doen. Vooral Theu nis draaide dinsdagavond bijzonder goed en vooral in de aanvangsminuten was dat ook nodig om een goed gestarte Hongaarse ploeg van antwoord te dienen. Dirk Rosez moest rond de tiende minuut trouwens met een knappe refleks Honved van een eerste doelpunt houden. Maar het was toch Beveren dat voor het meeste gevaar zorgde. Weihrauch deed aardige dingen, Schönberger en Schoofs wa ren meester op het midden veld en Theunis werkte bij zonder hard. De zwakste pion was opnieuw Kusto die zich maar zelden echt kon doorzetten. Toch was het op een hoekschop van Kusto dat Theunis knap voorbij de Hongaarse doelman kopte. Rond het halfuur kreeg Er- win Albert een unieke kans maar de Duitser kon niet besluiten. De Hongaarse tegenaanval leverde Hon ved de gelijkmaker op. Ook met het hoofd. De eerste helft was nog be koorlijk geweest maar de tweede periode kon de ver kleumde toeschouwers nog maar weinig boeien. Braems trok Weihrauch naar achter, Maes moest er uit, en plaatste Ronny Mar tens op zijn plaats. Beveren bleef wel de best spelende ploeg maar veel gevaar kwam er toch niet meer. Ook niet van Hongaarse zijde waar men zich blijkbaar heel erg gelukkig oordeelde met het gelijkspel. Theunis, uitblinker dinsdagavond, knalde van ver nog tegen de dwarslat en kreeg een kwar tier voor het einde nog een goede kans maar schoot hoog over. Doelman An- drusch deed de rest. Even ▼oor affluiten hield hij met een knappe parade alweer Theunis van een tweede doelpunt, 1-1, de Hongaren waren zoals gezegd erg te vreden. Beveren in feite ook want men besefte wel dat geel-blauw deze wedstrijd doorlopend in de hand had. Alleen van de weersomstan digheden was niemand te vreden. Maar daar kon ook niemand wat aan doen. Hugo Aerts Wervik-VW Hamme 1-1 Wie de verre reis naar Wervik heeft ondernomen zag een flink VW Hamme aan het werk. Het kombi- neerde vlot en trok bovendien van bij de start alle aanvalsregisters open. Het was duidelijk dat de vierde klasser deze keer niet wou of niet mocht verliezen. Er werd met overtuiging gevoetbald. Positief was de deelname van Luc Schuddinck aan de wedstrijd. Hij gaf impulsen aan zijn kollega's. Zijn in vloed werkte vooral gunstig op de presentatie van Eddy De Malsche en Jean-Marie Engels. Beide spelers had den blijkbaar him wat ge schokt vertrouwen weerge vonden. Eddy De Malsche speelde iets teruggetrokken. Zowat tussen de aanvalsli- nie en het middenveld. Van daaruit werd hij au teur van de openingstreffer, nadat hij twee tegenstan ders had uitgeschakeld. Meteen had VW al vlug een uitstekende uitgangspositie veroverd. Nochtans was de vierdeklasser nog steeds ge handicapt. Maar de vertim merde ploeg, en inzonder heid de achterlinie, liet een soliede indruk. Dirk Van Buyten was in dat kompar- tiement de centrale figuur. Hij kon daarbij rekenen op de efficiënte steun van Eric Boone. Die liet zich weer in gunstige zin opmerken. O- mer Van Praet gaf een flink- te prestatie weg. Hij hield de aartsgevaarlijke D'Hal- luin stevig in zijn greep. De Westvlaamse spits verroer de haast geen vin en was in geen enkel opzicht be kwaam zijn belager van zich af te schudden. Van zijn kant liet Eric Boone de al haast even gevaarlijke Pype geen gelegenheid om zijn ideeën te ontwikkelen. Door het sekuur uitvoeren van him opdrachten, meegege ven door Willy Meersman, was de Wervikse aanval haast volkomen de mond gesnoerd. Het uitvoeren van de op drachten was naar de zin van Willy Meersman: «Iedereen heeft zijn taak naar behoren volbracht en dat stemt mij uiteraard gun stig. Nochtans was de staat van het veld een handicap om goed voetbal te ontwik kelen. Het dient ongetwij feld gezegd dat het weder- optreden van Luc Schud- Beveren - Honved 1-1. Albert volgt gekoncentreerd het spelverloop. Het begin van de wederopstanding (dw) Izegem-Eendracht Zele 2-1 Na een biezonder sterke wedstrijd zorgden twee fel omstreden strafschoppen voor een onverdiende ontknoping. De Zeienaars kregen te Izegem geen loon naar werken en na de wedstrijd drong zich maar één vraag op in welke uitrusting de huidige leiders in derde klasse hadden gespeeld. Voor een in puntennood verkerend Eendracht kwam deze vaststelling biezonder hard aan. Zoals voorzien op het taktisch plan trokken de Zeienaars resoluut de aan vallende kaart met drie spit sen. Niet toevallig hoorde dit trio eerder thuis bij de jeugd van SK Beveren. Met Benny Pintens, terug van weggeweest, Theo Bordui opnieuw in de ploeg en jan Pieters als vaste waarde was het al Waasland dat Beveren - Honved 1-1. Dieter Weihrauch: opnieuw de oude... (dw) 2* Nationale St.-Niklaas-Oudenaarde 3-0 E. Aalst-Overpelt 2-0 3* Nationale J. Lede-Oostende 1-6 Izegem-Zele 2-1 Bevordering Wervik-Hamme 1-1 1* Provinciale Lovendegem-Denderm. 2-2 Denderh.-Lebbeke 3-0 Geraardsb.-Lokerse 2-1 2* Provinciale A Melsele-Ol. Gent 5-3 H. Vrasene-Destelb. 1-3 St.-Gilli8-W.-Evergem 0-0 Kemzeke-Robur 1-2 Waarschoot-St.-Pauwels 2-1 Ertvelde-Temse 0-0 2* Provinciale B Nevele-St.-Gill.-D. RC Wetteren-Wieze Appelterre-Buggenhout Winnik-E. Meldert NederenameOudegem 3* Provinciale C Terjoden-Nieuwerk. Okegem-Elst Moerbeke-Kerksken 3* Provinciale D Heikant-SK Aalst vooraan de klok sloeg. Ge steund door een goed draai end middenveld zorgden de tricolores voor een gedaan teverwisseling die de Ize- gemse aanhang deed ver stommen. Rond het kwartier zorgde Theo Bordui. de man uit de wedstrijd, voor de ver diende openingstreffer toen hij een ver uittrappen van doelman Van Puyvelde met een knappe lob voorbij de Izegem se portier Delaere verlengde. De gasten voel- TK Meldert-Bazel 2-1 Sombeke-Herdersem 1-1 Haasdonk-Berlare 2-1 W. Moorsel-Baasrode 1-4 SK Grembergen-Schellebel- le Boonwijk-Excelsior Stekene Sp.-Kallo 4* Provinciale C Edeboys-Val. Overm. SK Overmere-SK Lokeren 5-0 4' Provinciale G Hillegem-Mere Westrem-Serskamp E. Houtem-Erpe 4* Provinciale H Baardegem-Eremb. Opstal-Gijzegem Opdorp-S. Moorsel R. Lebbeke-Welle Iddergem-Doggen Lutterzele-Appels Schoonaarde-W ichelen 4* Provinciale I KI. L. Vrasene-Meerd. Kruibeke-Klinge Kieldrecht-Sinaai Tielrode-Hoogeinde Verrebroek-Waasm. Moerbeke-WB St.-Nikl. Rupelmonde-Gerda i Helpt meneer Hervé ons uit de puree?... Zéle blijft vallen en opstaan... achteraan... den zich gesterkt in hun op zet maar kregen nog voor rust een eerste opdoffer te verwerken. Een aangescho ten bal kaprioleerde via de rug van Filip Plaetinck naar de schouders van Mare Cooreman en scheidsrech ter Segers gaf strafschop. .Van De Voorde aarzelde geen ogenblik om dit vroege geschenk in de netten te de poneren. Vijftien minuten na rust riep een tweede strafschop het Zeels over wicht een halt toe. Filip Plaetinck liep op de rand van het strafschopgebied. Johan Merckx achterna. En ook ditmaal werd de inter ceptie als foutief beoor deeld. Van de Voorde liet ook deze tweede kans niet liggen. De gemoederen fel opgehitst door deze gang van zaken, zorgden ervoor dat Cooreman zijn beheer sing verloor en prompt de laan werd uitgezonden. Nog viei andere Zeienaars gin gen in het boekje. Het betrof Bordui. Pieters. Jacobs en John Christiaens. Eendracht diende de wed strijd met tien man te beslui ten en keerde uiteindelijk puntenloos huiswaarts. Trainer Hervé Van Lerber- ghe voelde zich duidelijk be stolen door deze samenloop van omstandigheden. «Wij hebben hier onze beste wed strijd uit de heenronde ach ter de rug. Het was machte loos toekijken hoe de ploeg met twee penalty's werd be straft. Daarbij nog vier boe kingen en de uitsluiting van Mare Cooreman. Na al die tegenslagen er nog wat on recht bovenop. Spijtig voor de spelers. Zij hebben zich honderd procent ingezet met een onverdiende nederlaag als gevolg. Het zal nu zon dag moeten gebeuren wan neer Racing Jet naar de Eist- straat komt. Een derde thuiszege kan ons nieuwe perspektieven bezorgen voor een gunstiger terug ronde». (Joost Ar ens) In deze kompetitie heeft VW Hamme al een paar keer beroep moeten doen op Eric Boone. Deze verde diger behoort tot de uitblinkers bij de invallers. Telkens hij wordt opgeroepen voor het eerste elftal vertolkt hij een opvallende rol. Dat was vorige zondag in Wervik andermaal het geval. Bovendien, en dat is niet onbelangrijk, volgt hij nauwgezet de trainingen. Willy Meersman wil hem voorlopig in de kern be houden. «Men moet ook met de menselijke aspekten reke ning houden,zegt de Hamse éminence grise. «Het is niet alleen onverantwoord, maar ook onmenselijk iemand direkt opzij te schuiven, eens men hem niet meer nodig heeft. Guido Joos en Dirk Verbustel zijn weliswaar opnieuw paraat. Maar wellicht zal een van beiden op de bank moeten plaatsnemen. Een wederoptreden van Frankie Vanhaecke is niet geheel zeker. Deze week ondervond hij nog last van lumbago. Hij verliet vroegtijdig de dinsdagtraining. In ieder geval zouden we de heenronde met een zege moeten kunnen afsluiten. Liedekerke is nochtans geen makkelijke tegenstrever. Het verenigt met o.a. André De Nul en Jim De Schrijver enkele geroutineer de spelers. In geval van winst gaan we deze ploeg voorbij in de algemene rangschikking en dat is geen onbelangrijk pluspunt.» Waarschijnlijk ziet de ploeg van VW Hamme er volgende zondag als volgt uit: Johan De Wilde. Omer Van Praet, Ronny De Beule. Guido Joos of Dirk Verbustel. Eric Boone, Bruno Marin. Dirk Van Buyten, Paul'Vermeir, Chris Van Dam. Eddy De Malsche. Luc Schuddinck, Frankie Vanhaecke res. Jean-Marie Engels. Eric Amelinckx. (e.d.m.) Luc Schuddinck van Hamme (c) dinck een positieve wee slag had op het geheel. D ganse ploeg gaf overigen een kollektief behoorlijk prestatie weg. Van bij hl begin werd er met overtui ging gevoetbald. Iederee wou eigenaar worden va de bal en vocht voor ieder vierkante meter. Nochtan had de thuisploeg de wed strijd aangevat aan een bis zonder hoog tempo. Maa van zodra onze vertimmerd ploeg zich goed en wel ha< georganiseerd, werden w< de evenknie van de oppo nent. Wij scoorden in de eer ste helft het openingsdoel punt. Ronny De Beule wa langs rechts uitgebroken Hij bracht de bal in bereil van een attente Eddy Dt Malsche. Die voerde nummertje op en bracht op voorsprong. Een onschul dige overtreding met eer penalty tot gevolg bracht d< thuisploeg korte tijd later op gelijke hoogte. Maar de sp>e Iers hebben zich niet ongun stig laten beïnvloeden dooi dat tegendoelpunt. Integen deel. Er werd met nog meei overtuiging gevoetbald, de tweede helft verliep hel nog vlotter. Er werd nog be ter gekombineerd en boven dien werd er al eens gevaar lijk uitgehaald. In dat op ^icht liet de thuisploeg ziel al evenmin onbetuigd. Jo han De Wilde moest enkel* keren tussenkomen. Hi deed dat voortreffelijk. Al bi al heeft Wervik me toch een gunstige indruk gelaten. Ik ben trouwens de mening toegedaan dat de toeschou wers ondanks het koude en druilerige weer van een aangename wedstrijd heb ben genoten. Misschien be tekent deze prestatie en het gunstig resultaat een keer punt na een donkere riode. (e.d.m.1 Zondag 19 december om 14u30 1* Nationale Lierse-SC Lokeren (Schoeters) 15 u. Beveren-Seraing (Van Volcem) 15 u. 2* Nationale Berchem-St. -Niklaas (De Zutter), za. 18.12 om 20 u. Stade Leuven-E. Aalst (Hutsebaut) 3* Nationale E. Zele-RC Jet (Moons) SK Roeselare-Jong Lede (Delferrière) Bevordering VW Hamme-FC Liedekerke (Salembier) 1* Provinciale Lokerse-Boelare (Paeleman) SK Lebbeke-Latem (Vervaecke) Dendermonde-Rac. Gent (Bral) 2* Provinciale A Temse-Waarschoot (Loeman) St.-Pauwels-Robur (Bockstaele) Kemzeke-FC Oostakker (Opdecam) SK Maldegem-St.-Gillis-W. (Kneuvels) Evergem-H. Vrasene (De Bruyn) FC Destelbergen-Melsele (Vereecken) Adegem-KV Ertvelde (Balthazar) 2* Provinciale B Oudegem-Winnik (De Keyser) E. Meldert-St. Denderleeuw (De Saede- leer) Buggenhout-Rac. Wetteren (Praet) Wieze-Pollare (Annó) St.-Gillis-D.-St.-L. Houtem (Staes) 3* Provinciale C Bambrugge-Heldergem (De Meyer) Herzele-Meerbeke (Melckebeeck) Elst-Burst (Van Leuven) Deftinge-Terjoden (Snoeck) Nieuwerkerken-Kerksken (Van Zande) Moerbeke-Ede (Moreel) 3* Provinciale D Excelsior-Grem bergen (Cooremans) Schellebelle-W. Moorsel (De Maere) Baasrode-Haasdonk (V. Extergem) Berlare-Sombeke (Roelandt) Herdersem-TK Meldert (De Clippeleer) Bazel-Heikcmt (Lambrechts) SK Aalst-Kallo (Bauwens) Stekene-Boonwiik (Van Goethem) 4* Provinciale H Wichelen-Lutterzele (Weytens) Appiels-Iddergem (De Bodt) Doggen-Rp. Lebbeke (Raveel) Welle-Opdorp (De Waele) S. Moorsel-Opstal (Dierickx) Gijzegem-Baardegem (Melis) Erembodegem-Hofstade (Drieghe) 4* Provinciale I Gerda-Moerbeke (Vermeirsch) WB St.-Niklaas-Verrebroek (Heerwegh) Waasmunster-Tielrode (Van Haver) Hoogeinde-Kieldrecht (Vereecke) Sinaai-Kruibeke (Philips) Klinge-Kl. L. Vrasene (Burm) Meerdonk-Str. Stekene (Heirman) SC Lokeren. Rik Van Cauter aanvaardde het peterschap over de supportersklub 't Bijlken (dm) De Beverse sportkampioenen werden door de gemeente en de sportraad ontvangen op het kasteel Cortewalle (dw)

De Voorpost | 1982 | | pagina 2