Geelblauw nooit in de problemen tegen Oudenaarde Eendracht Aalst zonder De Bolle Aalst-Overpelt: al bij al een zwak vertoon Georges Heylens: «Te weinig doelpunten in verhouding met de kansen» Uit de Aalsterse voetbalkatakomben. Sportkring sprokkels VOETBAL De Voorpost - 17.12.1982 - 31 Op de donderdagavondtraining liep Mark Laroy I nog een zware kwetsuur aan het neusbeen op en j daarom bracht trainer Noliet Lodewijckx in als rechtsachter. Ook Mark Noë keerde terug in het j elftal en verving zodoende diezelfde Lodewijckx, die verleden week als definitief middenvelder was op getreden. De Klaaskens begonnen Van den Hende nog eens j zondag voortreffelijk en doorbrak op snelheid, maar I sprokkelden in de eerste zijn als voorzet gedegra- tien minuten niet minder deerd schot naast ging. In dan vier kansen bijeen. Op de 38ste minuut zaaiden de de derde minuut reeds ging gasten nog even paniek een doorschietende bal van door toedoen van een vrij- Van den Hende voorlangs, schop genomen door Buyst even later werd Simoen de die bij Lietar terechtkwam, ruimte ingestuurd door Deze schoot van dichtbij bik- Truyens maar kreeg het le- keihard over. Nadat Ver der niet onder kontrole. Ver- cammen een juiste boeking volgens lukte Bevers een had geinkasseerd na zware knap afstandsschot maar lout op Beïers klom keeper De Jaegher greep Sportkring, op een moment klemvast in. terwtjl nog een da, het niet ui,gesproke„ de minuutje later Bemnckx met was, wins, een goeie knal de hnkerpaal hoekschop op links van 'vengej schroeide. In de twaalfde T„ kwam vpor .haarli.fl mmuut kwam Truyens goed doel, waar Noè ^jn ike mee voorin, zijn poging eerste helft onderstreepte overtu werd evenwel in extremis me, lerme topsl Iedere©; door de Oudenaardekeeper 'de voet ontzet. van V\ den ven jr ieder Jochtan de wed een bie 3. Maa mmerd wel ha< den w< e oppo i de eer igsdoel iile wa ïbroken bereil ddy D< de eer rcht om rnschul iet eei acht d< later de spe ongun- en dooi ntegen >g meei aid. Ir iep he nog be boven jevaar iat op eg ziel gd. Jo enkek Hi c. Al bij >ch een iten. Ik nening sschou- ude en n een d heb- ien be en he keer- re pe (e.d.m. Kortom, een geweldig lo kaal beginoffensief waarin de uit schorsing weerkeren de Noë excelleerde als de grote rustbrenger en kwistig rondstrooide met goede pas sen. Even na het kwartier kwam valstrage Eddy Lode wijckx voor het eerst op de voorgrond en centerde na een lange rush naar het hoofd van Van den Hende. Danny knikte goed maar daar waar de gastdoelman gepasseerd was, bracht de kruising redding. Vanaf dit moment viel de SK-motor wat stil en kon Ou denaarde even komen drei gen omdat Van de Populiere goed doorstak naar Hinde- rijekx. Bibi nam met een in- tippertje doelman Van Een- ennaam bijna te grazen. In elk geval vonden de bezoe kers een goed antwoord op de Wase veldbezetting en was het voor de lokale bijna onmogelijk nog iemand vrij te spelen. Het moest dan ook niet verbazen dat naar het einde van de eerste helft toe Sint-Niklaas - Oudenaarde 3-0. Voor de eerste keer winst op eigen bodem. Er waren mooie aanvallen en veel spektakel (dw) in de touwen: 1-0. Even na- De enige die er werkelijk dien was ook Luk Bevers een voor wou strijden was «all- goal nabij maar De Jaegher round-invaller» Eddy Lode- kreeg zijn schot nog onder wijekx. Hij brak aan het uur kontrole. in zijn persoonlijke stijl he- Na rust deed alles ver- lemaal door tot vooraan, wachten dat de Nolletforma- ging hierbij vier man voorbij tie op de showtoer zou gaan, en schoot dan nog goed in. want in de 50ste minuut reeds buitte Jan Simoen een grove misser van Van de Populiere uit en kogelde kei hard binnen. Een doelpunt van de maand werd het niet omdat De Jaegher met een prachtsave de bal kon weren. In de tegenstoot ging Lietar zijn kans en liet doelman Van Eenennaam lakoniek het leer ontglippen, gelukkig werd Ton bijgesprongen door de inderhaast weerke rende Lodewijckx. Trainer Luk Sanders voel de nu ook wel aan dat hij aan vervangen toe was en daarom bracht hij zijn vedet tespeler De Azevedo in het spel. Bij zijn eerste kans be sloot de Portugees echter te zwak en kon Nijs nog weg werken. De overige vijfentwintig minuten gaven gelijkop- gaand voetbal te zien waar bij van beide kanten nogal wat verkeerde passen wer den gegeven en ook vele overtredingen werden be gaan. In de slotminuten wou SK dan toch nog zijn driedui zend fans wat bieden en was het Van den Hende die in de loop schoof van Si moen. Een schot kwam er evenwel niet, omdat doel man De Jaegher goed was uitgekomen. In de allerlaat ste speelminuut begon Lo dewijckx nog eens aan een lange tocht: hij omspeelde een drietal tegenstanders en legde dan tot bij Simoen. Jans schot werd door een Oudenaards verdediger nog gekeerd maar de rebound belandde bij Van den Hen de, die met een schuiver in de verste hoek de eindscore op het bord bracht. Sint-Niklaas - Oudenaarde 3-0. Keeper Van Eenennaam heeft zijn vertrouwen teruggevonden en verhindert hier een doelkans door gepast uitlopen (dw) regh) r) 5 Eendracht Aalst dient zondagnamiddag a.s. Leu ven te bekampen zonder Eddy De Bolle (geel ge schorst). Dat houdt in dat Georges Heylens iemand uit zijn kern moet klaarstomen om de rol van organi sator op het middenveld op zich te nemen. Voor die taak zal hoogstwaarschijnlijk Sergeant aangeduid worden. Hedwig heeft nog wel hinder bij draaiende bewegingen, maar naar hij ons zelf verzekerde is het quasi zeker dat hij er zondag a.s. in de universiteits stad zal bijlopen. Ondertussen is het geraden Leuven niet te onderschatten. Eendracht won in kompetitie- verband al twee keer tegen dat team. maar Heylens weet maar al te best dat de Leuvenaars in eigen huis kwade klanten zijn. «Ik heb mijn manschappen op dracht gegeven zo efficiënt mogelijk te voetballen. Ik vertrek in ieder geval op Leuven met twee spitsen wat sommige zogezegde voetbalstrategen er ook mogen over denken.» aldus de Aalsterse coach. Ondertussen is het een publiek geheim dat Heylens ook wat in de puree zit voor wat zijn aanval betreft. Het ligt de Brusselaar nog ferm op de maag dat tegen Overpelt nog te veel doelrijpe kansen naar de bliksem werden geholpen. Derhalve bestaat twijfel wie op Leuven in de spits van de aanval zullen spelen. Van Roy is natuurlijk een certitude. Verder denkt Heylens aan een J.P. Yangara en een Ferrerra op voorwaarde dat die kant en klaar zijn om gedurende anderhalf uur op volle toeren te draaien. Hans Groenendijk blijft als een soort buffer tussen de voorhoede en het midden veld behouden. In ieder geval, toen deze bijdrage werd doorgeseind, kon Heylens aan de perscorres pondenten nog geen zogezegde «vaste opstelling» mededelen. (abl) 1A,al',erSe f"PP°rter zal zeker na de Aolsl kle de wedstri)d wedstrijd Aalst-Overpelt tevreden hef Eendrachtsta- „ochtans met veel overtui- dion verlaten hebben omwille van de winst. De ging aan en wist tijdens het neutrale kijker echter kreeg o.i. niet zo bijster veel eerste kwartier een drietal voorgeschoteld. Laat ons verhalen dat de Limbur- valabele kansen te kreèren. gers er op bepaalde momenten al voetballend beter De Aalsterse spitsen waren uitkwamen dan de Ajuinen, die echter konden profi- echte.r tijdens die periode teren van een op losse schroeven draaiende bezoe- wei£ig akkuraat biï het af' kende verdediging. kwam Aalsl verdiend op voorsprong vóór de rust dankzij een rake kop- bal van Van Roy na een ideale zwiepbal van Stal- laert. Na de kampwisseling verwachtten we ons aan een betere tweede helft - Aalst is sinds enkele weken beter na de rust - maar het waren integendeel de Limburgers die dankzij een betere bal behandeling het midden veld voor zich konden opei sen. Het was niet de van P.S.V. aangekochte Vander- kuylen die zijn stempel op de wedstrijd drukte. Deze Hollandse klassespeler heeft nog wel een goede pas in de voet maar kon zich niet demonstreren als de spel maker. Neen, hij ontgoo chelde ons. Wie wel Aalst in verlegenheid bracht op het middenveld was de geblok te Vanbroekhoven. Een tech- Aalst - Overpelt 2-0. Glazer kwam toch een paar keer gevaarlijk opzetten. Hier nisch zeer begaafde speler verwerkt hij een moeilijke center in het zijnet (per) De Aalsterse oefenmeester Georges Heylens was na de wedstrijd Aalst-Overpelt niet entoesiast over het vertoonde van zijn poulains. «Ik kan alleen met één zaak tevreden zijn, namelijk het veroveren van de beide punten, de rest bleef naar de magere kant. Er vielen te weinig doelpunten in verhouding met het aantal valabele scorekansen. Reeds in het eerste kwartier noteerde ik er drie en toen kon de wedstrijd al gespeeld zijn. Nu dienden we te lang te wachten op het geruststellende tweede doelpunt om de wedstrijd met meer vertrouwen te kunnen afhaspelen. Eén ding vind ik positief, namelijk het feit da» we achteraan minder geschenken weggeven aan de spitsen van de tegenstrever. Indien we zondag a.s. op Leuven nog een fraai resultaat kunnen bewerkstelligen dan heb ben we meteen een gunstige uitgangspositie opge bouwd voor de winterstop en krijgen we de gelegen heid om ons met volle overgave te kunnen voorberei den op de bekerwedstrijd tegen SK Beveren.» Op een vraag welke indruk Overpelt op hem had gemaakt, zei de Aalsterse coach nog het volgende: «Van der Kuylen heeft mij ontgoocheld. Hij is niet de gewenste orkestmeester van Overpelt. Die rol werd deze namiddag zeker beter vertolkt door Van Broeckhoven. Langs de andere kant viel de Limburg se spits Smolders mij enigszins tegen. Die geraakte nauwelijks uit zijn startblokken al moet ik er onmid dellijk aan toevoegen dat hij perfekt werd afgedekt door een «eer bedrijvige Van Kemseke». (abl) die bovendien een heldere kijk heeft op de situatie. On gelukkig voor hem faalde vooraan Toon Smolders, de man die sinds enkele weken het goede weer van de Over- peltse aanval maakt. Bij Aalst verkeerde ook de Hon gaar Glazer in een off-day en werd normaliter na een uur vervangen door Ferrera. Ook al mist die duidelijk nog het ritme van de kompe titie dan mag onderschre ven worden dat hij aan de basis lag van de tweede Aalsterse treffer. Wie zeker op een prima wedstrijd mag terugblikken is Johan Die- rickx - terug na een zware enkelblessure. Als aanval lende linkerflankverdediger was hij doorlopend de «en fant terrible» voor de Lim burgse verdediging. Tel kens hij op de flank kwam E. Aalst - Overpelt 2-0. Met Geert Van Roy aan de bal worden steeds twee verdedigers ™erc* m ®ver bezig gehouden (per) p- defensiezone de alarmbel geluid. Prima vonden we ook de vertolking van Van Kemse ke, die op een perfekte wijze Toon Smolders aan banden legde. Aalst won dus de twee punten en hiermee was duidelijk het doel be reikt. Voetballend hebben Van Roy en Co ons echter niet kunnen overtuigen om dat op het middenveld een strateeg ontbreekt die een lijn kan tekenen in het Aal sterse team. We menen dat zo'n element niet huist in het Aalsters potentieel. (abl) E. Aalst - Overpelt 2-0. Hans Groenendijk, diep doorgedrongen in het strafschopgebied wordt juist voor het aanleggen de bal afgesnoept (per) Glazer ziek De Hongaar Glazer liep er tijdens de wedstrijd Aalst-Overpelt bij voor spek en bonen. De Magyaar vond duidelijk zijn draai niet en werd na een uur vervangen door Manu Ferrera. Glazer had na de wedstrijd een uitleg voor zijn zwakke prestatie. Hij sukkelde twee dagen vóór de wedstrijd met maagpij nen. Georges Heylens vond dat allemaal wel wat eigenaardig. «Waarom me dat komen melden na de wedstrijd en niet vóór de match aanvangt, dan had ik nog andere maatregelen kunnen treffen.» Johan Dierickx prima Johan Dierickx, terug in de ploeg na een enkelbles sure, bevestigde tegen Overpelt in de meest gunstige zin. Als aanvallende linkerflankverdediger kwam hij regelmatig de Limburgse verdediging bedreigen, en ontpopte hij zich als de derde Aalsterse aanvaller. «In feite sta ik nog niet volledig op punt. Na die gedwon gen rust moet er nog wat aan de konditie gewerkt worden. Ik had vandaag een prima steun aan het supporterspubliek dat mijn akties op de flank naar waarde schatte. Dat doet deugd voor een speler die zich opnieuw moet aanpassen in het geheel. Hedwig Sergeant, klaar voor Leuven? Hedwig Sergeant heeft minder last van zijn lieskwetsuur en heeft de trainingen hervat. Naar alle waarschijnlijkheid zal hij voor de wedstrijd op Leuven worden ingeschakeld. Gelukkig maar, vermits voor de match in de universiteitsstad oefenmeester Hey lens de diensten zal moeten missen van Eddy De Bolle (geelgeschorst). Verslaggevers: werken in moeilijke omstandig heden De perstribune in het P. Cornelisstadion is van het jaar «stillekens» - zoals men dat te Aalst zo kernach tig kan uitdrukken. Tijdens de match Aalst-Overpelt viel de plank waarop de sportscribenten hun nota's dienen op te nemen, uit mekaar. De ouderdom van dat tuig is trouwens niet meer te schatten. Bovendien moesten de korrespondenten het stellen zonder licht tijdens de tweede helft. Dat is ook niet alles hoor. We vragen ons af of hieraan niet kan verholpen worden. Met de bekerwedstrijd Aalst-SK Beveren in het voor uitzicht moet er beslist wat gebeuren om de persmen sen in betere omstandigheden te laten werken. (abl) Na de wedstrijd hadden we natuurlijk weer te maken met een bijzonder tevreden Leon Noliet die zich - waarschijnlijk opzettelijk - niet onthoudt van kommentaar op de verrichtingen van enkele spelers: «Dé absolute matchwinnaar was natuurlijk Eddy Lodewijckx. Eddy kan ik werkelijk op alle plaatsen gebruiken en mag gelden als voorbeeld van een speler die niet alleen met zijn body maar ook met verstand staat te voetballen. Daarentegen ben ik vandaag wat ontgoocheld in de prestatie van Fred Truyens die werkelijk een slechte manier van voet ballen heeft en zich, in direkte tegenstelling met zijn speelwijze bij Beveren en Gent, niet genoeg bij het spel la» betrekken en zelf niet genoeg inspanningen levert. Neem dan Luk Bevers die intrinsiek heel wat minder klasse heeft maar door zijn werkkracht en zijn onophoudelijk lopen zeer nuttig is.» Ook hoorden we graag een reaktie van Leon op de wedstrijd van Mark Noë. «Deze jongeman heeft alles om een grote te worden: vandaag toonde hij zijn knappe lange pas sen en ook een stevig kopspel. Dit alles gekombi- neerd met zijn rijzige gestalte maken hem een ge droomde buffer voor de verdediging, die net zoals vandaag ook aardig offensief voor de dag komt.» Noliet was echter minder te spreken over de organi satie in de ploeg na het inbrengen van De Azevedo in de tweede helft. «Het kan toch niet dat het inbrengen van één pion zulk een volledige wanorde teweeg brengt in onze ploeg. Een zaak waar ik zeker nog op terugkom in de komende weken». En tenslotte over de eerstvolgende opdracht, uit bij Berchem: «Het zal zeker geen makkelijke wedstrijd worden bij de hekkensluiter uit onze reeks, omdat daar geruchten van een nakende trainerswissel nu eenmaal niet uit de lucht zijn. Dat is, indien die er werkelijk komt, daarentegen nog een bijkomende motivatie die ik tegenover mijn eigen spelers zal uitspelen om de goeie periode zeker verder te zetten». Als we dan nog even aansturen op een verklaring dat mits winst zondag de periodetitel dan wel erg dichtbij komt, antwoord» de Wilrijkenaar resoluut: «Die perio de kan ons gestolen worden, het is immers duidelijk dat de tweede periode aan KV Mechelen toekomt en dat we ons met een derde of een vierde plaats in de eindrangschikking kunnen klasseren voor die zo be langrijke eindronde». Het is duidelijk, voor zover de lezer dat nog niet wist. de huidige Sportkringtrainer zet alles op een goede eindrangschikking en die zit er met een zekere vierde en wellicht dichtere plaats bij het afsluiten van de heenronde, zeker in. We zien hem nog steeds voor ons, de ontgoochelde Eddy Lodewijckx van de eerste thuismatch in dit seizoen van SK Sint-Niklaas. Op dat moment voelde de Lierenaar zich genomen door toenmalig trainer Vandenbergh omdat hij nooit een open gesprek had gekregen waarin hem werd meegedeeld hoe het kwam dat hij in de B-kern verzeild raakte en hij zijn vaste stek van het seizoen 1981-1982 als rechtsachter plotsklaps verloor aan Mark Laroy. «Ik zal mij echter terdege inzetten bij de reserven en ten gepasten tijde bewijzen dat ik veel te vlug als basisspeler ben afgevoerd!» voegde hij er op dat moment nog aan toe. Inmiddels, we zijn drie maanden verder, is er al heel wat water door de Zwarte Beek gestroomd en staan de zaken er heel anders bij voor de al wat kalende dertiger. Het was duidelijk bij de komst van een nieuwe trainer dat Eddy zijn plaatsje wel verdiende in de kern waar hij dan ook onmiddellijk terug bij mocht trainen. Zijn onverdroten inzet en ideaal ploeg- spel was bij iedereen en niet in het minst bij Staf Vorselmans en Leon Noliet opgevallen. In de drie voorbije matchen werd hij dan ook uitgespeeld op basis van zijn polyvalente bruikbaarheid. Wanneer Noliet een man zocht die als soort bijkomende verde diger het middenveld moest aanspelen stond Lode wijckx in de ploeg (tegen Beringen). In diezelfde wedstrijd viel Jef Beirinckx uit, geen nood, de vroege re speler van onder andere Merksem en Lierse klaarde het zaakje. En zondag door de neusbeen breuk van Laroy kwam de rechtsachterplaats vrij en ook dat was een kolfje naar de hand (voet) van Eddy Lodewijckx. Na de wedstrijd was Eddy dan ook zeer gelukkig met de vele felicitaties: «Het is natuurlijk duidelijk dat dit vooral een persoonlijke triomf is waar ik lange tijd naar uitgekeken heb en waarmee ik én de ploeg én vooral de toeschouwers heb kunnen plezieren. Een bescheiden uitleg van een echte klubspeler. (m.n.)

De Voorpost | 1982 | | pagina 3