Sint-K.A.V.D....? SK Beverens doelman sportiiguur van het jaar in Zele Greta Van Hauwermeiren dirigeert doeltreffende Kamillekes Inzet, maar tegenstand te sterk Dirk Van der Putten thans aan rust toe Jean-Pierre Hals krijgt weldra een «kerstgeschenk 32 - 17.12.1982 - De Voorpost VOETBAL Lovendegem - K.A.V.D. 2-2 Voor de zoveelste keer heeft K.A.V.D. weer Sinterklaas gespeeld. Bij het zwakke Lovendegem kwamen De Wolf en zijn maats niet verder dan een gelijkspel. Nochtans had paarsblauw alle troeven in handen om de thuisploeg voor een voldongen feit te plaatsen. Eddy Van Den Driessche en Jacques Joris hadden voor een konfortabele 0-2 voorsprong gezorgd. Op dat ogenblik was de tweede helft zowat halfweg en iedereen rekende op een Dendermondse zege. Achteraf zou blijken dat die voorsprong onvoldoende was. Meer nog. Het scheelde zelfs geen haar of K.A.V.D. liep tegen de lamp. De Dendermondse defensie begon immers tijden de tweede helft te falen en ver mits men vooraan nog enke le kansen liet liggen kon Lovendegem dankzij een be- wonderswaardige inzet tot 2-2 bijdraaien. Ei zo na wer den het nog verliescijfers vermits de deklat nog red ding bracht voor doelman Danny Verstrepen. Trainer Etienne Borré was door deze gang van zaken na afloop niet zo gunstig gestemd: «We hadden nochtans de match volledig in handen, zuchtte de Dendermondse oefenmeester. Maar tekort komingen van onze verdedi gers lieten de thuisploeg nog toe om terug te komen. Wij hebben weer zoals in het verleden de brave Sint gespeeld. Sommige spelers blijken niet realistisch te zijn wanneer ze de zaken moeten aanpakken. Langs de andere kant breng ik res- pekt op voor de tegenstan der die nadat hij had tegen- gescoord moedig is blijven verder vechten om tenmin ste nog de halve inzet thuis te houden. Ondertussen komt het nu meer en meer tot uiting dat er aan de ploeg nog een flink stuk moet gebouwd worden. Na de gunstige kompetitieinzet waren er in het K.A.V.D. - midden reeds enkelen gaan hopen op een titel. Niets is zo gevaarlijk. Er moet trou wens rekening gehouden worden met het potentieel waarover men beschikt. Bo vendien is het al lang gewe ten dat de prijzen eigenlijk maar na de jaarwisseling worden gedeeld. Het is im mers in de tweede ronde dat die ploegen aan bod komen die over voldoende reserve beschikken. Het zou trou wens niet de eerste keer zijn MSmt Ploegafgevaardigde Roger Buyle van KAVD (v) dat kandidaatdalers zich plots opwerken naar de top. Het komt er nu op aan om de ploeg zoveel mogelijk te pantseren voor die moeilijke tweede ronde», aldus de Dendermondse oefenmees ter. Wij vermelden tenslotte nog dat Alain Verstraeten in Lo vendegem forfait moest ge ven. De Dendermondse laat ste man stak immers met griep in bed, en leek in geen enkel opzicht in staat om aan een wedstrijd te be ginnen. E.D.M. Had K.A.V.D. in Lovendegem realistisch gevoetbald, dan had het zeker en vast beslag kunnen leggen op de twee punten. Nu gaf het nog in extremis een punt prijs, waardoor het de tweede plaats in de algemene rangschikking verloor. K.A.V.D. krijgt thans Racing Gent op bezoek. Een wedstrijd die pas om 15 uur begint. Op Dirk Van Der Putten kan paarsblauw voorlopig niet meer rekenen. Die begint aan een schorsingsperiode van vier we ken. Eddy Bellon van zijn kant is volledig hersteld van een kniekwetsuur. Alleen Alain Verstraeten is onzeker. Ingevolge griep was die er in Lovendegem niet bij. Hij ontbrak op de dinsdagtraining. In geval hij niet tijdig paraat komt zal trainer Etienne Borré een beroep moeten doen op André Turneer of op Luc De Lentdecker. Overigens zal het Dendermondse elftal geen wijzigin gen ondergaan. In elk geval mag K.A.V.D. op zijn veld niet verliezen. Ook al wordt het met een gereputeerde tegenstander gekonfronteerd. Verlies betekent dat het afzakt naar de middenmoot en tot een gewoon figurant wordt gedegradeerd. Met een afname van de publieke belangstelling voor gevolg. De ploeg: Danny Verstrepen, Patrick Poppe, André Tumeer of Luc De Lentdecker, Luc Segers, Eddy Bellon, Wim Waegeman, Stephaan De Wolf, Dirk Catrysse, Jacques Joris, Frank Schepens, Eddy Van Den Driessche (Jean Pierre Heyvaert). E.D.M. Denderhoutem - SK Lebbeke: 3-0 tegen een dergelijke ploet SK Lebbeke heeft de klip Denderhoutem niet kunnen fy^eke sterke^loeq' die met omzeilen. Hoewel alle spelers biezonder gemotiveerd wa- - - ren (hebben we vorige vrijdag zelf ervaren) kon men niet optornen tegen een ploeg die men eigenlijk buiten kompe titie mag stellen. Toch is de afstraffing te zwaar. Klubleider Eric Buytaert Toen was Denderhoutem hierover: «Tijdens de eerste duidelijk de betere ploeg, helft hebben we goed mee- Het is toen nog twee keer tot gespeeld. Langs weerszij- skoren gekomen. Langs on- den werden er kansen afge- ze kant kwam Jean-Pierre dwongen. Wij werden na Lippens dicht bij een doel- twintig minuten op achter- punt, maar hij had pech stand geplaatst. Waren er toen hij de beslissende stoot nog twee tussenkomsten moest geven. Globaal geno- van doelman Jansegers men«ben ik van oordeel dat noodzakelijk om Denderhou- de overwinning van Dender- tem het skoren te beletten, houtem wel mag verdiend dan verdienden langs de worden genoemd, maar dat overzijde de pogingen van de cijfers toch enigszins Bruno Van Bladel en Chris overdreven zijn. Ferket toch een beter lot. In ieder geval is verliezen Eigenlijk had het aan de rust 1-1 kunnen zijn. Daarin zou niemand graten gezien hebben. In ieder geval werd er voetbal geproduceerd van hoogstaand niveau en anderzijds was er voor de toeschouwers wel spanning Wa Hei niemand anders in de reeks kan vergeleken worden, Wie dit seizoen op de twee de plaats eindigt mag zich in feite ook als een kam pioen beschouwen. Wat ons eigen elftal betreft ben ik biezonder tevreden over de prestaties van onze verdedi gers terwijl er ook op het middenveld behoorlijk werd uitgepakt. Vooraan verliep het minder goed. Frank Van den Broeck zat volledig in de greep. Een extra-vermel ding verdienen naar mijn gevoelen Frank De Grauwe, Bruno Van Bladel en onze keeper Rudy Jansegers. (edm) SV Lokerse heeft nieuwe trainer te O Na de hervatting zijn we on der druk komen te staan. Filip De Wilde (SK Beveren): «Europees spelen een droom vun iedere jonge speler» Tijdens de jaarlijkse sportieve plechtigheid heb ben de Zeelse sportraad en Sporta Filip De Wilde tot sportfiguur van het jaar 1982 uitgeroepen. De thans 18-jarige doelman van eersteklasser SK Beveren wordt hiermee de opvolger van Eendrachtkapitein Jaak Goossens die vorig jaar de trofee won. mwÊtëit Volgens woordvoerder Chretien De Nul heeft het bestuur van Lokerse SV wegens de mindere rezultaten van de laatste weken besloten de Heusdenaar Dirk D'Haene aan te werven als hoofdtrainer. Eugeen Baert werd voorge steld in dienst van de ploeg te blijven als veld- of jeugdtrainer. Eddy Van den Berghe blijft hulptrainer. Dirk D'Haene, die onder meer bij Daring Brussel en SV Oudenaarde speelde, was speler-trainer bij Eendracht Zele en later bij Wetteren. Hij had ook de jeugdploegen van AA Gent onder zijn hoede (ad) Denderhoutem-Lebbeke 3-0. Jean-Claude Kesten trekt de bal voor doel, doch vindt geen ploegmaat (per) Het staat buiten kijf dat de ekonomische krisis zijn weerslag heeft gehad op het sportgebeuren. Ook in de voetbalsport is dit niet weg te denken. Spelers met dure kontrakten vloeiden ai naar financieel sterkere klubs waardoor aan jonge atleten de kans werd gegund om naar het hoogste sportvlak door te stoten. Nochtans was dit beslist niet het eni ge element dat de steile op gang heeft bewerkt van de ze talentvolle doelman. Zoals elke sportieve bengel zocht hij op negenjarige leeftijd onderdak bij een sportklub uit de gemeente en niet toevallig tekende hij een aansluitingskaart bij Eendracht Zele. Vrij vlug trok zijn kimde de aandacht van de talentscouts zodat hij een eerste selektie verwierf bij de Oostvlaamse scholie- renploeg. SK Beveren had begrepen en drong bij Een dracht aan voor een transfer naar de Wase jeugdploe gen. In deze periode vertoe fde Filip De Wilde bij de Uefa-juniores en ook op het nationale vlak toonde men belangstelling voor de jonge Zeienaar. Hoewel hij de doublure was van Danny Verlinden speelde hij inter lands tegen West-Duits- land, Wales, Griekenland, Rusland, Denemarken, Frankrijk, Oostenrijk en Schotland en was erbij op het Europese kampioen schap voor Uefa's in Westfa- len. In september 1981 gin gen plots de deuren open van de nationale kompetitie toen Jean-Marie Pfaff ge blesseerd raakte. Trainer Urbain Braems koos volgens de insiders niet onverwacht voor zijn jonge keeper. Op 17-jarige leeftijd trad De Wilde zodoende in het licht van de schijnwerpers en wist na een negental wed strijden vrijwel iedereen te overtuigen van zijn veelzij dige aanleg. Het keepers probleem voor de toekomst zat bij SK Beveren beslist op rozen. In het tussenseizoen verliet Pfaff het Waasland voor Bayern en kon De Wil de zich melden voor een plaats in het fanionelftal. Even was er deining omtrent het aantrekken van een bui tenlandse doelman maar trainer Braems bleef in zijn persoon geloven zodat Filip van start ging als vaste waarde. Sportfiguur Met Filip De Wilde had Zele eindelijk opnieuw een voetballer in de hoogste af deling. De keuze tot sportfi guur van het jaar kwam voor velen niet onverwacht. Toch liet deze plaatselijke verere- merking de jonge doelman niet onbewogen. «De mooi ste trofee die ik tot hiertoe kreeg toegewezen,» wou Fi lip kwijt na al dit eerbetoon. «Het was een aangrijpende plechtigheid in die plechti ge sfeer van de raadszaal. Je wordt er wel even stil van wanneer je deze eer te beurt valt, zeker wanneer dit plaats vindt in de eigen ge- SK Lebbeke. Aan Frank Van Den Broeck de eer om de taart te snijden (c) «In deze periode gonst het natuurlijk van mogelijke kandidaten voor deze trofee. Ergens heb je een stille hoop vermits Filip toch referen ties kon voorleggen. Zeker heid heeft men slechts op de uitreiking zelf. Het blijft uit eindelijk een onvergetelijk moment voor onze familie. Wij voelen ons sterk betrok ken bij de prestaties van Filip. Profvoetballer Bij de aanvang van het huidige seizoen liep De Wil de school met de bedoeling het onderwijzersdiploma te behalen. De kombinatie liep niet naar wens zodat hij uit eindelijk opteerde voor een prof loopbaan als voetballer. «Mijn ouders hadden graag gezien dat ik een diploma kon halen in samenloop met het voetbal. Daar ik vreesde in één van beide deerlijk tekort te schieten heb ik voor mezelf uitgemaakt dat mijn SK Lebbeke vierde vorige vrijdag feest. Chris Ferket en Frank Van Den Broeck verkozen het vrouwelijk gezelschap boven dat van hun kollega's. Wie geeft hen ongelijk wel ik momenteel goed kan omspringen met mijn vrije tijd. Waar ik wel aan denk is met SK Beveren volgend sei zoen Europees te kunnen spelen. Dat zou beslist een mooie bekroning worden Na onze sterke start hadden wij het nadeel op verplaat sing te moeten naar alle topklubs. Die krijgen wij nu allemaal aan huis te be kampen zodat de kans op een Europees ticket reëel blijft. Rest ons ook nog de beker van België waar wij steeds goed in meedraai den. Een uitdaging voor de spelersgroep die tevens fi nancieel lonend is». Intussen blijft de jonge profloopbaan van Filip De Wilde crescendo gaan. Een nieuwe selektie nu voor de nationale beloftenploeg van voetballoopbaan voorrang Jong België betekende een kreeg. Ik heb middelbare mentale opkikker voor de studies achter de rug zodat Zeienaar. Voorlopig nog als ik toch iets achter de hand doublure voor Danny Verlin- hou voor later. Nu telt alleen den maar ook hier dringt Damesvoetbal II' Nationale Jamei - Kamillekes Aalst 1-7 Met een doelgemiddelde van 8-10 slaagden de Kamillekes erin tien punten te sprokkelen uit evenveel wedstrijden. De laatste twee uitwedstrijden leverden drie punten op en een doelsaldo van 10-41 Deze ophefmakende ommekeer is in niet geringe mate toe te schrijven aan de sprankelen de konditie van Greta Van Hauwermeiren, die op Remouchamps en op Jumet weer present was na haar blessure-periode en een voet had in de meeste doelpunten als zij zelf al niet scoorde. Hoe dan ook, de Kamillekes fatale zone kon worden ge- zet van Greta Van Hauwer- staan met 13 punten op de stopt en zijzelf zich sukses- amper vol van het strafschopkar- vijfde plaats met twee puntjes achterstand op wei kweet, de tweede gerangschikte Rond het halfuur de nog SK Beveren. Deze unie ke kans wil ik geenszins la ten liggen. Aan het bestuur heb ik gevraagd uit te kijken naar een part-time job, hoe- zich de vraag op: voor hoe lang nog? (Joost Arens) Remouchamps, waar ze bezoeksters nog meer af- voor twee weken een 0-2 stand van hun tegenstre- »_i i'-' vers. Dat gebeurde bij een hoogstmerkwaardige faze. teloor lieten voorsprong gaanl I Jumet stonden de Aalsterse <üe eigenlijk kenschetsend meisjes na vijf minuten al was voor het hele verloop met 1-0 tussen de krijtlijnen, van de wedstrijd: het flink maar de volgende 85 minu- meespelend Jumet nam een ten ontbonden ze hun dui- hoekschop die door Ann Van veis en scoorden tegen bijna der Eecken werd ontzet tot 100%. Daarbij dient opge- bij Ingrid Van den Neucker merkt dat de thuisploeg niet welke met een kruispas onaardig meespeelde en in Veerle De Wint bediende, de tweede helft zelfs de Deze omspeelde de stopper jfi en rondde af: 1-31 Nog voor rusten werd het 1- Het begon dus niet^ bijster 9, Greta Van Hauwermeiren trapte een hoekschop tot bij Rosette Van der Stuyft die prille beginfase van de wed- met het hoofd Marie-Anne strijd in buitenspel geloof- Van den Steen bediende, den. Het Italiaanse meisje die niet aarzelde. Capazzo maakte van die Tijdens de tweede helft ont- Üchte aarzeling gebruik om snapte Marie-Ann Van der door te gaan en zelfs de Steen terwijl Jumet volop in wanhopig uitlopende Bren- het offensief was. Haar da Van den Eeckhoudt kon vluchtschot was onhoud- haar toen niet meer beletten baar voor de lokale doel- meeste hoekschoppen af dwong... schitterend voor de Aalster voetbalsters die in de de openingstroffer op bord te schieten Vijf minuten later het 51 was het 1- Jumet bleef maar komen. euvel al hersteld, toen mid- doch slaagde voor Rosette Van der Stuyft om dat overwicht in goals foutief in een rush werd 9®- om te zetten. Brenda Van Filip De Wilde, doelman van SK Beveren werd uitgeroe- ten van de ongrijpbare Gre pen tot sportman van het jaar te Zele (gb) stopt en Greta Van Hauwer- den Eeckhoudt had meer meiren de vrijschop feilloos werk dan haar overbuur Du- omzette 1-1. bougnoux. doch het waren Aan de 18e minuut werd het de oranje-blauwen die ble- zelfs 1-2 nadat een doorsto ven Eerst langs Veerle De Wint, ta slechts met de hand in de die een voortreffelijke voor- meiren in doel verlengde tenslotte via Greta zelf, die een vrijschop voor overtre ding op haarzelf nog maar eens in het lokale doel kata pulteerde. 1-7 werd meteen de eindstand, wat niet hele maal de weergave was van het geleverde spel: een moe dig Jumet verdiende beter dan zo'n harde afstraffing, doch had het ongeluk op een Aalsters elftal te stuiten dat- kollektief een gave prestatie leverde met Greta Van Hau wermeiren als imponerende figuur. Kwistig met zuivere voorzetten en onhoudbaar bij stilstaande fazen was Greta zonder enige tijwfel de spil van het Kamillekes- elftal, dat meteen een geo liede scoormachine werd. Een pluim voor alle speel sters, maar ook nog een spe ciale vermelding voor Roset te Van der Stuift, die na wat aanpassingsmoilijkheden in het typisch Aalsterse mid den haar draai schijnt te hebben gevonden en de Ka millekes nog heel wat goede diensten kan bewijzen. Scheidsrechter Greta Heer- wegh uit Temse tenslotte kon deze wedstrijd moeite loos binnen de sportieve perken houden. Jumet hield er evenwel twee boekingen aan over wegens protest Volgende zaterdag spelen de Kamillekes op het terrein Zandberg om halfdrie een belangrijke wedstrijd tegen Union, dat hen in de klasse- Jean-Pierre Hals werd in de wedstrijd tegen Royal Racing Gent uitgesloten door de scheidsrechter. Daarvoor moet hij zich volgende week (vooravond van kerstavond) gaan verantwoorden voor het Provinciale Komitee in Gent. Indien de spelleider de objektiviteit laat zegevieren zal hij allicht in zijn verslag gemeld hebben dat de reaktie van Hals eigenlijk door een Gentenaar werd uitgelokt. In dat geval zal het kerstgeschenk dat Jean-Pierre te wachten staa. niet al te bitter smaken. SK Lebbeke is overigens gehandicapt in de komende weken. Jean-Pierre Lippens begint, net zoals zijn KAVD-kollega Dirk Van der Putten aan een vier weken durende schorsing. Ook Leo Verhulst moet twee weken boete doen. Positief daarentegen is het feit dat Arnold Marien en Frank Braeckmans de trainingen hebben hervat. De Lebbeekse eerste pro- vincialer beoogt volop de tweede plaats. Aan de superioriteit van Denderhoutem valt niet te tornen. Dat is reeds in het bezit van een ticket naar de vierde klasse. Een tweede plaats kan belangrijk zijn. Lebbe ke maakt ons inziens hiervoor een grote kans. De komende opdrachten moeten aan SK een maximum aan punten opleveren. Nu krijgt het Latem op bezoek. Daarna moet het naar Brakel en Latem, terwijl vervol gens Geraardsbergen te gast is aan het Konkelgoed. Ons inziens behoort een zeven op acht tot de moge lijkheden. Volgende spelers zijn geselekteerd voor de match tegen Latem; Rudy Jansegers, Jean-Pierre Hals, Staf Hendrickx. Danny Vermeir. Frank De Grauwe, Bruno Van Bladel, Luc Van Hauwermeiren, Gino Van den Berghe, Chris Ferket, Frank Van den Broeck. Luc De Batselier. Karei Verhulst en Patrick Roelandt. (edm) pla< I de lokc mal wel mal een hoo i her kei Nuf lan< stra de, resi pen ren sch lijk ach de stel wai VOO uitc sto< het 25 speelsters in 12 wedstrijden: een rekord? In de twaalf wedstrijden die de Kamillekes tijdens de aan de gang zijnde kompeti tie hebben gespeeld, wer den niet minder dan 25 speelsters in de A-ploeg op gesteld. Of dit een rekord is, weten we niet, maar het pleit alleszins voor de kwa veel kleerscheuren door spartelde. Zonder die fla grante puntendiefstal tegen Oostende hadden de pou- lains van de Aalsterse kar- navalkeizer zelfs in de top van de klassering kunnen staan. Maar dat is voorbij en. de Kamillekes zien de toe- liteit van de spelerskern, die komst met dit spelersmate- een lange periode van riaal hoopvol tegemoet! tegenslagen zonder al te ring voorafgaat. Meteen het 9en de welgekomen winter- sluitstuk van de eerste ron- 81°P* de en daarna voor Bommi- Cyrlel Temmerman

De Voorpost | 1982 | | pagina 4