Rik D'Haen, een ontdekking bij herfstkampioen Baasrode Sportstraat wordt sukkelstraat... sssa Raes vloert Nieuwerkerken Nieuwerkerken is herfstkampioen Willy Danijs ziet penalty gestopt Lang geleden Nu de afwerking nog wat scherper stellen. White Star Thuisploeg skoort meest S.K. Grembergen zet ongeslagen r?eks verder 34 - 17.12.1982 - De Voorpost VOETBAL Terjoden - Nieuw erker ken. De lokale keeper speelde zich op het drassige veld meermaals in de kijker. Hier lukt De Vroe een karpersprong om een halfhoge bal van Yvan De Bosschere te keren (per) 3" Provinciale Terjoden - E. Nieuwerkerken: 2-1 Ondanks de verrassende 2-1 nederlaag van Een dracht bij Terjoden, is rood-geel toch op de valreep herfstkampioen geworden want Kerksken kwam niet verder dan een 2-2 bij rode lantaarn Moerbeke. Bambrugge ging puik met 1-3 winnen bij Oudenhove, terwijl het op dreef zijnde Herzele eenzelfde score haalde te Heldergem. De wedstrijd Burst-Deftinge moest uitgesteld worden omdat het Olympicterrein net goed was om te water skiën. Door deze evolutie staan nu vijf ploegen aan de kop van de klassering, zodat de strijd voor het kampioenschap na nieuwjaar in volle spanning kan verdergaan. Onder aan de klassering heeft Burst de slechtste zaak gedaan. Het staat nu samen met Meerbeke en Moerbeke op delaatste plaats en totali- zeerde maar acht punten. Terjoden met 9 puntjes staat er ook niet schitterend voor, hoewel toch los van het laatste trio. Andere uitslagen in 3* provinciale C: Okegem - Eist: 2-0 Meerbeke - Voorde: 0-0 Ede - Etikhove: 0-1 (gm) Boonwijk - Exc. Sint-Niklaas 1-1. Een goed spelend Boonwijk kon tegen deze Sint- Niklazenaars het gelijkspel op de bordjes houden (vh) Boonwijk - Excelsior: 1-1 Herfstkampioen Nieuwer kerken is reeds voor de tweede keer dit seizoen ge klopt door Resocub Terjoden en telkens was het Raes die de doodsteek gaf. De talrijke Nieuwerkerkse supporters die waren meegetrokken naar Terjoden om daar de bloedige wraak mee te ma ken zijn met de staart tussen de benen huiswaarts getogen. Was de nederlaag mis schien niet verdiend, toch moesten de Eendrachters de twee puntjes in Terjoden la ten. dat deed een goede zaak want het kan die twee punten best gebruiken. Kort om, een gelijkspel ware een betere weergave geweest van de voorbije wedstrijd. Hoewel de bezoekers gedu rende de eerste helft volle dig domineerden, werd er gedraaid bij een 0-0 stand. Amper één minuut na de herneming was de knappe Raes al paraat om keeper De Naeyer te grazen te ne men. Terjoden leidde met 1- 01 Volledig tegen de gang van het spel in slaagde een pui ke Raes erin om op de 80* min. nog eens te scoren, na een reuzeflater van de be zoekende defensie. In de slotminuut dan kon De Petter met een prachtgoal de achterstand milderen. A.s. zondag krijgt Nieuwer kerken bezoek van Kerks ken, een belangrijke ont moeting in de strijd voor de eerste plaats. Lees daarover een volledig verslag in onze volgende editie. (gm) Strafschoppen omzetten is blijkbaar niet voor Racing Boon wijk weggelegd. Tijdens de jongste weken liet het telkens in de laatste minuten van de wedstrijd een penalty onbe nut. Was die telkens binnengetrapt dan had Boonwijk drie punten meer geteld in de algemene rangschikking. Terjoden - Nieuwerkerken. De hekkesluiters slaagden erin de kopploeg twee keer te kloppen. Trainer De Deyn bewijst zo dat zijn ploeg het waard is om in derde te blijven (per) Red Star Haasdonk - Berlare: 2-1 Het was van 30 oktober gele den, en dat toevallig bij hun uitwedstrijd in Berlare, dat de rood-gelen nog eens een overwinning hadden ge kend en meteen was de zege van zondag ook de eerste van het seizoen op eigen veld. Het moet zijn dat Ber lare wel een «makkelijke» tegenstander is, ofwel dat de Haasdonkenaars bepaal de voorkeur hebben om te gen deze ploeg te spelen en te zegevieren. Toch was het nog niet zo een overweldigende prestatie van de Rooms-ploeg, die in het eerste halfuur wel al de wedstrijd in de goeie plooi legden. In de 22ste minuut was een eerste echt uitge speelde kans goed voor een doelpunt: een kollektieve aktie kwam bij Catthoir op rechts terecht. Luk leverde een goeie voorzet voor de muit waar De Kinder kwam aangezet om af te ronden. Nog geen vijf minuten later verdubbelde de thuisploeg haar voorsprong en dat door een aktie opgezet en tevens afgerond door Jean-PierTe Verstraeten. De gasten ble ken door die stand van za ken wat uit - hun gewone doen en reageerden redelijk nerveus. Dat was meteen aanleiding voor een veel te harde tweede helft waarin de Berlarespelers zich meer dere keren lieten opmerken door ongepast ruw spel en enorm veel protest op de (goeie) leiding. Na de aan sluitingstreffer in de 62ste minuut langs Verbeeck was het hek zeker van de dam en moest men niet verwonderd zijn dat De Wilde van het veld werd gezet. In het laat ste halfuur kwam er ook nog gevechtsvoetbal van de gastheren bij omdat ze zich niet zomaar lieten afbluffen door de opponenten. Een en ander had dan ook nog acht boekingen tot gevolg en nog een tweede uitsluiting voor een Berlarespeler, met na- jne Buyle. Uit dit alles kan u gerust opmaken dat alleen de ge wonnen puntjes door de Stars als positief uit deze wedstrijd werd ervaren. Aan deze pas derde overwinning van het seizoen moet Haas donk zich nu wel kunnen optrekken om aan een bete re terugronde te beginnen. Joker want dat lijkt hij toch te zijn, ook op halvo kracht, getuige zijn goaltjes in de afgelopen matchen Verstraeten brengt zijn klub voor de zoveelste keer geluk bij. Volgende week staat er wel een uitwedstrijd naar lijstaanvoerder Baasrode op het programma en daar komt het vooral op aan om niet zondermeer van het plein gespeeld te worden. Voorzitter Waterschoot ver wacht voor deze wedstrijd realist als hij is geen puntenwinst maar hoopt wel op een goeie partij van zijn manschappen. Manil F.C. Baasrode is door van Wilskracht Moorsel te win nen herfstkampioen gewor den. Het prijkt alleen aan de leiding. Dat trainer Marcel De Cock met deze gang van zaken uitermate tevreden is hoeft geen betoog: «Wij speelden opnieuw prima. Beter zelfs dan de vorige weken. Ik had ook wijzigin gen doorgevoerd. Wim Moens en Johan Van Boven sukkelden met een weer barstige konditie. In hun plaats debuteerden Eric De Decker en Johan Van Boven. Vorige week had ik al ge gokt met een jeugdspeler. Ik bracht toen Rik D'Haen, een achttienjarige knaap in de ploeg. Hij liet mij- toen een bevredigende indruk. In Moorsel behoorde hij zelfs tot de betere spelers Hij speelt op de linkerflank en is biezonder snel. Boven dien is hij behendig in het aangeven en betrekt hij op intelligente manier zijn kol lega's in de akties. In Moor sel werd hij auteur van het openingsdoelpunt. Ook Jean-Paul Aerts had er zijn aandeel in. Hij had het doel punt als het ware voorbe reid. De thuisploeg is via een snelle aanval op gelijke hoogte gekomen. Maar het was voor hen onmogelijk om te wedijveren. Nog voor de rust kwamen we twee keer tot scoren. Eerst werd Eddy Van Keer binnen de grote rechthoek van de voet gelo pen. Strafschop was hiervan het gevolg. Een taak die Ed dy zelf tot een goecj einde bracht. Daarna heeft de thuisploeg de bal in eigen netten laten verdwijnen. Aan de rust hadden we reeds een uitstekende uit gangspositie bereikt. Na de hervatting was ons meesterschap nog overtui gender, Vooral op het mid denveld waren we meester van de situatie. Voor de thuisploeg was het onmoge lijk om zich te laten gelden. Wij zijn echter maar één keer meer tot scoren geko men. Maar het doelpunt was het beste uit de rij. Het werd Tegen Excelsior St.-Niklaas deed zich een identiek geval voor. Vijf minuten voor het einde van de match, sloeg een bezoekende speler de bal uit het doel vlak. Hij ver meed hierdoor een doel punt. De penalty die voor deze overtreding werd geflo ten leverde evenwel geen goal op. Willy Danijs trapte die wel behoorlijk. Maar de bezoekende doelman kon nog net de bal uit de hoek vorstelen. Over het verloop van de wedstrijd is trainer Leo Pissens enigszins te vreden. «Alleen tijdens de eerste helft bleven wij onder de middelmaat. We moesten dan het initiatief aan de be zoekers laten. Bij ons was de samenhang in de ploeg zoek. Na twintig minuten werden we op achterstand geplaatst. Een doelpunt dat het gevolg was van een slecht ontzetten van onze verdediging. Nog voor de rust voerde ik een vervan ging door. Ludo Pissens werd ingehaald voor Ver- meir. Dat bracht een kente ring die vooral na de rust tot uiting kwam. In de tweede periode speel den we trouwens stukken beter Halfweg die tweede helft kwamen we op gelijke hoogte met de bezoekers. Een vrije trap van Ronny Van Ransbeeck werd door Danijs in het doel gekopt. We zijn toen op zoek gegaan naar de overwinning en zijn bestendig blijven drukken. Vijf minuten voor tijd had den we die zege in bereik, ware het niet dat een bezoe kende speler met de hand de bal uit het doelvlak sloeg. De daaropvolgende penalty leverde ons niet op wat werd verwacht. Al bij al ben ik toch wel tevreden over de prestatie. Vooral dan in de tweede helft. Bij ons was Medard Van Den Meersch ander maal de spelmaker. Voor de rest liet Excelsior St.-Ni klaas bepaald geen slechte indruk. Deze ploeg prijkt niet voor niets vooraan in de algemene rangschikking. Boonwijk speelt thans op Stekene. Een ploeg met titel- ambities. Danijs en co zul len moeten knokken willen ze enige kans maken. E.D.M. Marcel De Cock, veteraan van FC Baasrode tot stand gebracht door Wal ter Meert, maar Eddy Van Keer had beslist voor 75 pro cent zijn aandeel in deze voltreffer. Met wat geluk hadden we allicht nog een grotere afstand kunnen ver wezenlijken. Niet alleen het resultaat stemt mij hoopvol. Vooral de manier waarop het tot stand is gekomen spreekt boekde len. De ploeg toonde in haar geheel een totale inzet. Technisch kwamen verschil lende spielers op het voor plan en kollektief zijn we momenteel wel biezonder sterk. Bovendien, en dat is zeker niet het minst belang rijk, zijn we fysisch in orde. In dergelijke omstandighe den zie ik de toekomst be slist hoopvol tegemoet. Nu aan huis zouden we de pres tatie van Moorsel moeten overdoen. Red Star Haas donk is thans bij ons te gast. Op papier geen sterke tegenstrever, maar dat wil niets zeggen. Daarna wor den wij gekonfronteerd met S.K. Grembergen, waar men erop gevlamd is om ons een pandoering te geven. Alhoe wel het die dag net kerstmis is geweest, zullen we zeker niet voor kerstman spelen.» E.D.M. SS» Boonwijk - Exc. Sint-Niklaas 1-1. Van Ransbeeck (Boonwijk) knalt op doel, maar de doelman redt (vh) Sombeke - Herdersem: 1-1 De White Stars waren gestimuleerd door hun uitstekende verrichting en gelijkspel tegen leider Baasrode. De bezoe kers hadden ook de wind in de zeilen na hun sensationele uitzege op Heikant. Herdersem was «op zijn sokken» tot op vier punten van de kop geraakt en kon van de onderlinge rivaliteit bovenaan gebruik maken om in ideale omstan digheden de terugronde aan te vangen. Sportiei Stekene - Sportkring Kallo: 5-2 Heikont - SK Aalst 1-2 De oranje-groene bezoekers waren moreel gesterkt naar Zele afgezakt. Het gelijkspel tegen koploper Stekene en de wetenschap dat Heikant op dit ogenblik de punten zomaar rondstrooit waren een grote stimulans. Wat gebuur Herder sem kon op Zele wilde SK nadoen. De mannen van André Van Driessche anderzijds mochten zich geen slippers meer veroorloven of de aansluiting met de top was gebroken. En ja hoor, de thuisploeg is er weer eens in geslaagd een paar open kansen te laten liggen en dat gebeurt niet ongestraft. Het schrij nend gebrek aan afwerking en een beetje de staat van het terrein zouden mis schien een reden kunnen zijn om het bordje Sportstraat te veranderen in «Sukkelstraatje». Alle gek heid terzijde gelaten, deze maal was het de beurt aan SK om te profiteren van de onmondigheid van de Zeie naars We doen ook geen afbreuk aan de verdiensten van de Ajuinen. Ze verdien den zeker een punt. Noch tans kon Heikant na twintig minuten al oV rozen gezeten hebben. Eerst kon Mare DUollander maar niet af ronden en daarna liet Luc Van Cauteren een reuze kans onbenut op prachtvoor- zet van Herman Van Dries sche. De geestdrift van de lokale bestuurslui, al ge temperd door de miezerige regen en het teruglopend aantal toeschouwers, daal de weer naar een diepte punt. Op het einde van de eerste helft hielden ze zelfs hun hart vast toen de bezoe kende De Kinder mocht aan leggen, maar die stelde het vonnis nog wat uit. Aan de 51* min. trok hij weer op aanvalspad, ging door op rechts en scoorde onhoud baar: 0-1. Meteen het seir voor de bezoekers om hur verdediging te versterken Een geprikkelde De Kegei wou toen ook wat bewijzen maar zijn (te schuchtere) po ging werd door doelman Dherde gered. Toen beging Marnix Boeykens een beoor delingsfoutje dat zwaar uit viel. De gevaarlijke De Kin der profiteerde hiervan om de Ajuinen op een onver hoopte 0-2 te brengen. Korl daarop verdiende een vluchtschot van Paul De Ke gel een beter lot. Aan de 80' min. werd er toch wat zal: op de lokale wonde ge smeerd. Van Eet velde hac een doorbraakpoging gefor ceerd en trok voor doel. Erik Van Doorselaere besloot op de paal maar Herman Var Driessche bevond zich op dc juiste plaats om te herne men: 1-2. De laatste tien mi nuten werden een Heikant stormloop maar het kalf was toen reeds verdronken. Had het spelpeil en afwerking gans de wedstrijd het ni veau bereikt van de laatste minuten dan ging Aalst nooit met de overwinning lopen. En volgende zondag op Bazel wordt het beslist ook geen lachertjel Slotsom van deze Wase der by mag alleszins zijn dat de bezoekers geen loon naar werken kregen (en dat was een puntje). In het laatste halfuur waren het immers de Stekenaars die veel beter afwerkten en zo aan een overdreven skore kwamen. Dat zag er in de eerste helft niet naar uit want nadat De Ruyte rond de tiende minuut het openingsdoelpunt aan tekende, klommen de melkfabriekjongens algauw langszij via Maes. Vanaf dan verliep alles gelijkop- gaand maar waren het niet temin de gastheren die even voor pauzeren een nieuwe kloof sloegen, dit omdat Pa trick De Boom een aarzelen de Kallo-afweer te grazen nam. Met frisse moed begonnen de Kallonaars aan de twee de helft en stelden ook voor de tweede keer gelijk door dat Mark Rottier goed gelan ceerd werd. Vijf minuten la ter kregen de gasten dan wél de genadeslag nadat hun doelman vervangen moest worden en de nog koude invallersdoelman al dadelijk werd verrast door een afstandsschot van Wil liam Merckx. Nu hadden de mannen van oefenmeester Smet wel nog de kracht om goeie aanvallen in mekaar te zetten maar was er voor Picavet en Co heel wat tegenslag mee gemoeid. Aan de overzijde lukte daar entegen alles en werden nog doelpunten versierd door de twee Marken Van Stappen en Vereecken. Na de wedstrijd hadden we even een Kallobestuurslid aan de lijn en deze sprak zijn gemeende bezorgdheid uit over de gang van zaken in deze kompetitie. Het is al eerder gezegd dat het voor Sportkring benard begint te worden en daarin lijkt in de twee komende weken met achtereenvolgende uitwed strijden op S.K. Aalst en Hei kant moeilijk verandering te brengen. Het is dan ook meer dan geraden om in die twee konfrontaties op een puntje te spelen om zodoen de niet te ver in de twéé onderste plaatsen te vèrzei- len. Van Stekenekant werd zondag grif toegegeven dat het een wat fortuinlijke overwinning was maar zei men niet zonder reden dat goalen maken nog steeds het patent blijft van een 'goeie' ploeg. Volgende week moeten de mannen van speler-trainer Van Goe- them Racing Boonwijk ont vangen en lijkt een nieuwe thuiszege meer dan waar schijnlijk. Sombeke nestelde zich di- rekt in het Herdersemkamp. Week na week laat de thuis ploeg behoorlijk voetbal be wonderen. Maar afwerken? Dat rendement staat nog op een laag pitje. Daar kon Luc Peleman tweemaal over meepraten. En wat dan ge zegd van Mare Pringels? Eenmaal had Mare zich hoe genaamd niets te verwijten maar zijn poging werd dooi de bezoekende doelmar schitterend uit de beneden hoek gehaald. Zoals hei reeds meermaals gebeurde, kreeg de aanvallende thuis ploeg het deksel op de neus. Rond het halfuur grabbelde Rudi De Boom naar een Her- dersemvoorzet maar moest de bal lossen. Een aandach tige Hanselaere had geen moeite om te scoren: 0-1. White Star begon de tweede helft met nog meer overtui ging. Luc Peleman dwong terug twee kansen af op links, onder resultaat. Daar na probeerde Lucien De Langhe het met een pracht van een kopstoot. Weer niets. En toen elke lokale supporter reeds juichte, sloeg de vrijschop van Mare Pringels te pletter tegen de deklat. In die fasen liet Da me Fortuna de thuisploeg kompleet in de steek. Nog een domper op het lokaal enthousiasme een kwartiei voor tijd. Hugo De Baere liep zijn tweede boeking op en kon zich voortijdig gaan aankleden. Zelfs met tien ging de thuisploeg volledig in de aanval en... het lukte aan de 82* min. Luc Tassent lanceerde Lucien De Lang he. Deze won een spurt duel met een bezoekende verde diger en gaf dan een prach tig achterwaarts hakje in de loop van Luc Sillis die de gelijkmaker op het bord schoot. Sombeke gooide nu wekelijk alles in de strijd, maar de verdiende overwin ning bleef uit André Grembergen - Schellebelle: 1-1 S.K. Grembergen heeft acht ongeslagen wedstrijden achter de rug. Nochtans kwam het op eigen veld niet verder dan een gelijkspel. «Het werd geen hoogstaan de partij, zegde voorzitter Herman Burghgrave. Veel doelkansen vielen er im mers niet te noteren. Pas in de tweede helft zijn we tot scoren gekomen. Een ca deautje van de bezoekende doelman die op een doeltrap van Patrick De Waele de bal liet ontglippen. Kort daarna heeft hij die tekortkoming hersteld, toen hij een vrije trap van Guido Catrysse uit zijn doelvlak borstelde. Dat was een gemaakt doelpunt. De minieme voorsprong hebben we kunnen behou den tot twee minuten vogr het einde. Sommige spelers lieten in die laatste periode hun tegenstrever ongedekt en wilden absoluut een tweede doelpunt zien tot Patrick De Waele (SK Grembergen) v() stand komen. Dat was tak- tisch een verkeerde redene ring. Het heeft tot een tegen doelpunt geleid dat in nor male omstandigheden nooit had mogen tot stand komen. Het is de w.eede keer in deze kompetitie dat zoiets ge beurt. Eerder was dat hei geval in Haasdonk. Ook toen moesten we een punl prijsgeven. Globaal genomen kan he resultaat als juist worder bestempeld, niettegen staande wij toch wel de bes te kansen kregen. Wij zetter thans de ongeslagen reeks verder en hopen op Excel sior St.-Niklaas op de beide punten beslag te kunnen leggen. Daarna komt F.C. Baasrode (op tweede kerst dag) op bezoek en zal het, als de weersomstandighe den meezitten, beslist niet aan belangstelling ontbre ken. Met slechts vier punten achterstand blijven we in de' 11 J tred van de leider. E.D.M.

De Voorpost | 1982 | | pagina 6