Verdikt van spannende match viel in laatste minuut "I - S Zuivere hattrick van Rudy Beck Dupont en Daghuyt met meniscusletsels in het ziekenhuis Van De Velde en Van Der Straefen leggen de zege vast De vierde provinciale y m vogelvlucht Heeft scheidsrechter De Maere een hekel aan suiker? Mare Corthals laat zijn invloed gelden VOETBAL De Voorpost - 17.12.1982 - 35 OPSTAL - GIJZEGEM: 2-1 ten zich evenwel niet onbe tuigd, want kort nadien 1 Er wa» hooguit nog één minuut te spelen toen Eendracht n?.oe?t ^ariP° ^prUjL°P Opstal aan Tril» trap macht nemen. Uitgerekend uit die Mln kunde *»'°eP ,dP?° °m toe loom het een tw^e keer tal scoren. Dat wa. metéén f*» Ver- voldoende voor de zege. Ondanks de aanhoudende regen J®Yse" onsc a e -n koude temperatuur hebben de pakweg tw^honderd ke"' Net ,he' 1??acm - - - - r 3 - ondernamen Peter Mol en Stefaan De Waegeneer nog een poging. toeschouwers een vrij aantrekkelijke en vooral spannende wedstrijd meegemaakt. Vooral voor de bezoekers kwam het er op aan om niet te verliezen. Ze hadden, als tweede gerangschikte een achterstand van twee punten op leider tweede helft wa_ hooauit Opstal. Die kloof mocht niet groter worden, redeneerde men in Gijzegem. Maar het is anders verlopen dan ver- twee mmuten oud toen de wacht. bezoekers via een verras singsaanval tot scoren kwa men. Via de dwarsligger ging de bal, voordien zwaar aangetrapt door Patrick Ver- leyen, in doel. De thuis ploeg heeft zich door deze De thuisploeg nam nochtans ter Mol kwam in het bereik een voorzichtige start. Zij van de jonge Jan Van Nieu- liet het initiatief aan de be- wenhove die de aktie met zoekers, en poogde resul- een openingsdoelpunt be- taat af te dringen via de kroonde. De bezoekers lie- tegenaanval. Het dient ge zegd dat Opstal tijdens het eerste kwartier tot twee keer toe een vuist maakte. Eerst haalde jan Van Nieuwenho- ve uit. Maar dat was te zwak. Daarna waagde Pas cal De Ridder vanop een be hoorlijke afstand een doel trap. Zijn schot verdween echter via een bezoekend been in hoekschop. Na een kwartier nam Opstal, ook, inzake veldspel, meer het initiatief. Vooral op het mid denveld pakte het sterker uit. Daar lieten Mare Qoossens en Dirk De Maer- schalk een voortreffelijke in druk. Geregeld waren ze in de akties betrokken. Uitge rekend in dat kompartiment viel Gijzegem wel iets zwak ker uit dan zijn opponent. Zowat halfweg de eerste helft kwam de thuisploeg tot scoren. Een voorzet van Pe- Upstal-uijzegem. Een eigenaardige faze voor het Opstalse opponent niet laten ontmoe digen. Zij dwong bestendig overwicht af, maar moest toch aandacht blijven beste den aan de tegenaanval van de bezoekers. Die kregen trouwens in de tweede helft de mooiste kans langs Mar cel Van Nuffel, maar doel man Spruyt kon nog met de voet, een goal verhinderen. Toen iedereen zich aan een gelijkspel verwachtte, sloeg de thuisploeg in de laatste minuut onverwachts toe. Een vrije trap, omgezet door Jan Van Nieuwenhove, kwam in bezit van Pascal De Ridder die keihard bin- nenknalde. Opstal-Gijzegem. Prettig voetballen werd het vorige zondag zeker niet. Blijkbaar was het ook voor de fotograaf niet gemakkelijk... (c) doel (c) KOLLEKTIEF Voor de bezoekers was dit uiteraard een koud stortbad. In het thuiskamp was er vreugde alom. De Parmen- tier oordeelde de zege voor zijn ploeg verdiend: «Wij hebben de beste wed strijd van het seizoen ge speeld. We hadden evenwel te maken met een vrijwel evenwaardige tegenstrever. Langs beide zijden werd er kollektief biezonder goed gevoetbald. Uitblinkers naar voren schuiven ware onrechtvaardig. Iedereen speelde op een behoorlijk peil. We waren vertrokken met de idee om het initiatief te laten aan de bezoekers en het wapen van de tegenaan val te hanteren. Na een kwartier konden wij echter onze wil opdringen. Een puntendeling was wellicht niet onlogisch maar toch ben ik van oor deel dat wij toch iets beter hebben gepresteerd. Wat de verdere toekomst betreft ben ik gematigs optimistisch. Eerst moeten we zien dat we nu zondag in Moorsel pun ten winnen. Anderzijds ben ik de mening toegedaan dat de prijzen vooral na de jaar wisseling worden gedeeld». Trainer Roelandt van Wilskracht Gijzegem had het eveneens over een aan trekkelijke wedstrijd: «Een puntendeling had logi scher geweest. De eerste helft verliep gelijkopgaand. Na de hervatting was Op stal misschien iets beter. Toch kregen wij de beste kans langs Van Nuffel. Dat had het keerpunt in de wed strijd kunnen zijn. Ik vind Opstal in ieÜer geval een sterke ploeg, maar toch ge ven wij de moed niet op. Ook wij hebben ambitie om te promoveren. Het komt er nu op aan dat we zondag tegen Baardegem aan huis winnen» E.DM. j JONG VLAANDEREN KRUIBEKE - KLINGE: 4-0 De mannen van oefenmees- diend is. Nog geen twee mi- wel drie doelpunten van de- hebben verloren, terwijl ter Morin hebben er zondag nuten later ging Milliam zelfde speler die achter me- men steevast moest sleute- een kleine happening van blakend van zelfvertrouwen kaar geskoord worden in len aan de opstelling Dat hebben ze aan het goochelen in de eenzelfde speelhelft. het elftal door kwetsuren en Door deze oververdiende ze- andere verwikkelingen. t ge van de Jonge Vlamingen haald en deze duidelijke pe- keert de spanning in vierde nalty was een makkie voor provinciale meer dan ooit - weer en is het duidelijk dat I gemaakt I deels te wijten aan een bij- doelzone van De Klinge. Uit- zonder sterk vierde kwartier eindelijk werd hij neerge- Zondag moest onder andere Jong Vlaanderen zo vlot ook Harry Lyssens van het draait. Toch blijft hij al bij al plein met een op eerste zicht voorzichtig voor de komende zware kwetsuur, en kwam uitwedstrijd bij Herleving Jan Foubert erin. Gevraagd Sinaai. Deze op papier mak- naar zijn reaktie verteld de kelijke aangelegenheid doet Kruibeketrainer Hugo Marin hij dan ook van de hand met ons entoesiast dat het juist de bewering «dat men in van bij de heenmatch pp De deze reeks niet te vroeg vik- Klinge met 1-2 door zijn torie mag kraaien», ploeg gewonnen is dat Manil 1 en deels aan de open speel wijze van de bezoekers. In de eerste helft namen de Rudy Beck, blauw-witten meeste initiatief en de gespeciali- het seerde strafschopnemer van S.K. De Klinge nog alle de Veerploeg. In deze perio- moeite gaat hebben om het de gasten veroordeeld tot de viel duidelijk op dat de van nabij volgend trio louter verdedigen. Twee- Klinge defensie allesbehal- Waasmunster - Gerda en maal werd Peter De Heyn ve goed fungeerde en vooral Kruibeke van zich af te hou- het opstellen van Robbrecht den. Sportkring lijkt en dat mag hierbij wel verwonde- was de indruk die ze zondag S.K. EREHBODEGEM: 1-1 BAARDEGEM Etieiuie Vim Der Veken stuurt kot Eendracht Opstal is niet erg ingenomen met de houding van Etienne Van Der Vreken. Vorige week werd hij aan de rust vervangen. Hij speelde op dat ogenblik niet goed. Iedereen vond die wissel gerecht vaardigd. Behalve Van Der Vreken zelf. Hij pakte zijn koffers en stuurde op de daaropvolgende trainingen zijn kat. Zijn plaats werd ingenomen door Jan Van Nieuwenhove, een achttienjarige voetballer, die in de topper tegen Gijzegem het openingsdoelpunt op zijn naam schreef. Samen met Pascal De Ridder, maakt hii de ionqe generatie uit bij Eendracht Opstal. E.D.M. Boeking voor Roland Roelandt Roland Roelandt van Wilskracht Gijzegem, was de enige voetballer die in de topper met Eendracht Opstal op een boeking werd getrakteerd. Hij had eerst een waarschuwing gekregen van de scheids rechter. Nadien ging hijzelf de spelleider de levieten lezen. Prompt tipte die zijn strafboekje uit zijn pijpzak en noteerde Roelandts naam. E.D.M. goed uitgestuurd maar tel- kens miste de lokale aan- valsleider de wenkende ring wekken. Maar goed, in jongstleden gaven. wat kansen. Zo belandde nog de 55* minuut kregen we een moie en daar zit het berichte een bal van hem op de on- gelijkaardige scenario als zaalvoetbal misschien wel derkant van de lat en was er voorgaande treffer en weer voor iets tussen. Toch moet op een poging van Palet een was het slachtoffer Milliam Patrick Beylkens voort met magistrale redding nodig die door De Heyn puik werd de mensen die hij heeft en van keeper Ferket. aangespeeld. Alweer Rudy kan hij misschien nu wat Kwam dan het beruchte Beek achter de bal en keeper frisse (overwegend jonge) vierde kwartiertje waarin Ferket ten tweedenmale ver- elementen aan bod laten ko- Jong Vlaanderen aan een slagen. Nog was de doel- nien om toch nog een goeie dolle bui toe was. In de 47* puntenhonger van groenwit terugronde voor mekaar te minuut omspeelde wederom niet gestild want op het uur brengen. Jong Vlaanderen De Heyn zijn direkte tegen- speelde Rudy zich nu eens bevestigde daarentegen de Het loopt S.K. Erembodegem niet van een leien dak. De tegenslagen volgen elkaar steeds op. Reeds van bij het begin van het seizoen werd de ploeg getroffen door heel stander met een knappe be weging en kon hij zijn mee gekomen ploegmaat Frank goede doorsteekpas niet vanuit stilstaande fase opgaande lijn die de jongste in de kijker. Hij nam een weken reeds werd gesigna- Pa- leerd. Het heropvissen van Milliam aanspelen. Frank fet onder kontrole, draaide Milliam is hierbij wellicht nam direkt op de slof en zich goed vrij en besloot n'et toevallig en daarnaast bevestigde hiermee dat het hoog in de netten vanop ma9 m©n 'och niet vergeten twintig meter. Meteen da» de Scheldeboordman- i hernieuwd vertrouwen zijn persoon meer dan ver- een onvervalste hattrick of- nen in dit nog niet man Eric Pereboom was er plaats maar hoe we deze het hart van in. tegenslag gaan verwerken Ondanks de zware handi- stel ik wel in vraag. Zondag cap hebben de spelers een komt er alweer een zware enorme inzet getoond en de match tegen Hofstade. We achterstand die we hadden rekenen op de inzet en het wat kwetsuren. Wat we nu opgelopen zelfs nog in een begrip van de spelers om meemaken doet de emmer puntendeling kunnen om- onze supporters geen grote overlopen. Aldus een ont- zetten. De invallers Pol Arijs re teleurstellingen voor te goochelde Eric Pereboom. en Eddy Ghysen krijgen alle schotelen. Verder kunnen «In amper 20' verloren we lof voor de manier waarop we rekenen op trainer W. twee basispionnen uit de zij zich verdediogd hebben. Bellon die door zijn ervaring ploeg. Dit alles door dom De oscar van de match gaat en menselijke aanpak terig toeval. De drassige pleinen ditmaal naar de stijlrijke de rust en het nodige ver- zullen zwaret tol eisen. Dat Dusong die 90 min. lang een trouwen in de ploeg moet wij de eerste slachtoffers tomeloze inzet vertoonde en brengen. Langs deze kant waren treft ons dubbel. In- zijn prestatie verzilverde wensen wij de spelers een derdaad Daghuyt en Dupont met een prachtig doelpunt, vlug herstel toe en hopen liepen een gescheurde me- Dit verguldde de pil. Er zat dat S.K. Erembodegem on- niscuskap op en dienden in zelfs nog meer in. We blij- danks alles terug kan aan- allerijl naar het ziekenhuis ven voeling houden met de knopen met een overwin- gevoerd te worden. Woord- eersten van de reeks. Er is ningl voerders en vertrouwens- terug uitzicht op een tweede Rp. Lebbeke - Welle 2-1 D.K.A. Tielrode-Hoogeinde 0-0. Tielrode kon wel af en toe paniek zaaien in de Hoogeinde- verdedigig, maar van scoren kwam niets in huis (dw) De uitgebreid behandelde topmatch tussen Kruibeke en Klinge veroorzaakt in de reeks een duidelijk beeld vooraan. De vier beste ploegen uit de heenronde nemen ook de voorste plaatsen in. De Klinge heeft weliswaar nog een puntje voorsprong maar kan toch niet gerust zijn in de nabije toekomst omdat men een boni van drie punten grotendeels zag verdwijnen. De achtervolgers profteerden van de misstap van de leidersploeg en dat lijkt niet meer dan logisch. Sparta Waasmunster heeft de jongste weken weer de goeie smaak te pakken en maakte zondag korte metten met Verrebroek, terwijl Gerda Sint-Niklaas bijzonder ver heugd van de altijd zware verplaatsing naar Rupel- monde terugkeerde met een arsenalscore en de volle puntenbuit op zak. Twee ploegen die aanvankelijk hun woordje wel meespraken maar allebei wat wor den verraden door de overmoedige en té talrijke jeugdige inbreng volgen dan weer op een kloof van vier punten op De Klinge. We bedoelen natuurlijk Moerbeke en Kieldrecht. Laatst geciteerd elftal mocht zondag nog eens juichen om een krappe 1-0 overwin ning tegen Herleving Sinaai. De wijze waarop was volgens onze informatie weinig overtuigend. De sui- kerploeg kreeg in de afgelopen speeldag weer een moeilijke thuismatch tegen de White Boys en mag op haar 1-3 nederlaag niets afdingen. Dat brengt ons meteen op de ploeg waarmee men zelfs bij de beter geklasseerde ploegen nog de nodige rekening houdt dat lijkt ons niet totaal overbodig. De Puit voete naars zijn immers weer aan puike reeks wedstrijden begonnen en kunnen het de leidersploegen nog knap moeilijk maken. Daartussen in mogen we opok Klein Laar niet uit het oog verliezen, dat indien het de achterstallige match op Tielrode wint zelfs op drie punten komt van de absolute top en dat slechts doet via bijzonder kleine overwinningen, zondag won men nog met 1-0 tegen Meerdonk. Tijdens de komende speeldag moet Klinge in de clinch tegen Kelin Laar. en moet zich zeker herpak ken. Kruibeke reist naar Sinaai en Gerda moet thuis zeker Moerbeke af kunnen houden. Dat geldt trou wens ook voor Waasmunster dat aan Tielrode denke lijk geen te vette kluif heeft. De White Boys mogen niet meer in de fout tegen Verrebroek en Kieldrecht reist naar Hoogeinde met dezelfde winst opdracht. Onze pronostiek: Gerda-Moerbeke White Boys-Verrebroek Waasmunster-Tielrode Hoogeinde-Kieldrecht Sinaai-Kruibeke Klinge-Vrasene Meerdonk-Straatje Stekene FC Moerbeke - White Boys St.-Niklaas 1-3 Moerbeke had er vorige zondag een festival van gemaakt. Veel kansen, veel doelpunten maar er ook een pak laten liggen. De White Boys teerden op een afgetekende uitzege bij Tielrode. De thuisploeg kon zich deze maal niet veroor loven nog wat geschenken uit te delen, kwestie van nog een woordje te kunnen meepraten in het titeldebat. vlakte: strafschop! De Whi- tecaptain greep het ge schenk gretig aan om 0-2 op het scorebord te schieten. De lokalen gaven zich niet verloren en konden twee min later milderen. Karei Gijsel slalomde zich door de St.-Niklase afweer en be- De lokalen moesten de dien sten missen van Frank De Schepper die tijdens een mi nivoetbalwedstrijd een scheuring van de gewrichts banden opliep. Dus ettelijke weken buiten strijd en beslist een zware handicap voor de lokalen. Hel waren de bezoekers die d'fnde ,v?" Ga"er, dl« m' Rapide Lebbeke dat in het begin van de kompetitie op Welle met 3-0 cijfers verloor, heeft thans op eigen veld verdiend beslag gelegd op de twee winstpunten. Kol lektief leverde Rapide een behoorlijke verrichting. Sekretaris Eddy Van Over- straeten hierover: «We waren doorlopend de betere ploeg. Al na twee mi nuten kwamen we tot sco ren. Een doelpunt dat Mare Van De Velde tot stand bracht. Amper drie minuten later werd -die voorsprong door een bezoekend doel punt ongedaan gemaakt. In de loop van die eerste helft kreeg Welle een penalty. Die werd door Jan Van Den Meersch gestopt. Tien minu ten na de hervatting zijn we dan op voorsprong geko men. Auteur van dat doelpunt werd Francis Van Der Strae- ten die het tot stand bracht na een aktie met Hans Van Damme. Nadien was er niet zo heel veel meer te beleven. Het drassige veld zorgde ervoor dat heel wat spelers in bei- Francis Van Der Straeten (Rp. Lebbeke) de kampen vroegtijdig hun beste fysische pijlen hadden verschoten. In ieder geval zijn we tevreden met het re sultaat. Het werd een ver diende zege die dank zij een kollektieve inzet is tot stand gekomen». Rapide moet nu zondag het sterke Doggen Erembode gem gaan bekampen De kansen voor Van Belle en zijn maats worden niet zeer hoog geacht, tenware... E.D.M. het initiatief Zij schoot: 1-2. Moerbeke draai- speelden direkter en zaten de alaanvalskranen vinniger op iedere bal. Aan "P"1 ,8n bleef beuken. De de 26" min. verspeelde Mare bezoekers waren aangewe- Van Gaver op domme wijze zen °P 6011 schamele de bal. De Moerlooze ging alleen op De Brabandere af. counters maar dat lukte, weer met medewerking van Deze kon eerst nog redden 9rens" en scheidsrechter, maar het leder kwam in de Een bezoekende aanvaller voeten van Van Lierop. die "^bt in flagrant buitenspel geen genade kende: 0-1. doorgaan en tekende het Moerbeke reageerde wel Moerbekevonms. 1-3. maar mankeerde de nodige Voorzitter Verheerstraeten spirit en stootkracht om de soliede White-defensie ontgrendelen. De lokalen vatten de tweede helft aan van Moerbeke stak het niet onder stoelen of banken: •Oké we speelden geen fa meuze wedstrijd en ik wil de Dendermonds Minivoetbalverbond Mare Corthals heeft met Mi- volgende maandag vanaf nisparta andermaal een op- 18u30 in de sporthal van Ap- merkelijke wedstrijd ge- pels worden betwist Resul- speeld. Als verdediger laat taten en kommentaren bren- hij zich gelden. Geregeld 9en we in een volgend maakt hij een vuist en dan nummer, komt het vaak voor dat hij uitslagen tot scoren komt. Andermaal 1* afdeling lag hij aan de basis van een Volksvrienden overwinning die Minisparta Sport behaalde tegen het toch ge- met een reeks aanvallen die verdiensten van de bezoe- het beste lieten verhopen *frs met minimaliseren, maar scheidsrechter De Maar ze hebben twee ge- Maere oordeelde daar an- schenken gekregen van de ders over. Bij een ontzetten scheidsrechter. Gelukkig in het lokale kamp aan de °lev®n de 9emoederen be- 60* min. ging een bezoekend daard- speler theatraal tegen de André Fami 7-5 Jovanda - Lycky Sport 13-3 reputeerde Van Biesen. Mi- All Sport Filosoof 6-3 nisparta blijft dank zij de Van Biesen - Minisparta 1-7 zege in tred van Jovanda dat De Markt - Waterdienst 7-8 weinig moeite had met Luc- Sportvrienden - Picadilly 4-6 ky Sport. Overigens vielen Stany Wafels Mini Plaza 7-3 er weinig opmerkelijke re- Minishotters - Mespelare sulfaten te noteren. In de tweede en derde afdeling werd er niet gespeeld. Wij wijzen wel op de beker matchen (in een vorige bij drage reeds vermeld) die Rangschikking 1. Jovanda 2. Minisparta 3. All Sport 4. Filosoof I 5. Van Biesen 10-0 (ff) 28 p. 27 p. 23 p. 22 p. 20 p.

De Voorpost | 1982 | | pagina 7