m Sublieme Antoine Wierinckx Ondanks lokale druk TC Lelie zorgt voor de verrassing Schoonaarde laaf de kansen onbenut De tweede zege Geprikkelde lokalen hadden wat goed te maken Minivoetbal in het Aalsterse «Vijfde schaal Delsin» 36 - 17.12.1982 - De Voorpost 4e Provinciale VOETBAL LÜTTEBZELE APPELS: 0-0 Het Dendermondse derby tussen Lutterzele en Appels werd gekenmerkt door een opéénstapeling van overtredingen. Het ging er bijwijlen zelfs bikkelhard aan toe. De scheids rechter had hierin fout. Hij saktioneerde niet, daar waar iedereen de mening was toegedaan, dat in deze match wel enkele boekingen op hun plaats waren geweest. Wie zich tijdens dit treffen, in de kijker speelde was de Appelse doelman Antoine Wierinckx. Zijn tussenkomsten waren subliem. Klubleider Paul Roels van Lutterzele had maar weinig vleiende woorden over voor de Appelse Spartanen. «Een ploeg die van bij de start wist uit te pakken met intimidatievoetbal. Gere geld werden onze spelers het slachtoffer van brutale overtredingen. Zelfs Rudy Moyens werd twee keer on deruit getrapt binnen de grote rechthoek. Dat had met een penalty kunnen ge straft worden. Maar de scheidsrechter sloot telken male de ogen. Wat de wed strijd op zichzelf betreft, ben ik van oordeel dat wij toch wel de betere ploeg zijn ge weest. Onze afwerking liet evenwel te wensen over. We hebben nochtans kansen gehad. De Appelse doelman heeft ons echter van een overwinning gehouden. Dat was o.a. het geval toen hij een kopbal van Rudy Moyens op een knappe wijze kon onschadelijk maken. Globaal genomen zijn we niet ontevreden met het winstpunt. Wij hopen er zon dag in Wichelen beslag te kunnen leggen op twee». Jules Van Hoorde van Sparta Appels noemt de uitslag normaal. «Lutterzele was wel wat sneller op de bal. Onze doel man heeft echter goed ge speeld. Hij was niet te klop pen. Wij kregen een kans in de laatste minuten toen Pe ter Pieters alleen voor de Lutterzeelse doelmond ver scheen. Hij liet de bal echter te ver van de voet schuiven. Wat de spelleider betreft wil ik nog kwijt dat die man toch enigszins te laks is op getreden. Er werden overtre dingen gemaakt die niet eens werden bestraft». Appels speelt nu zondag aan huis tegen Iddergem en dat wordt niet als een mak kelijke opdracht aangezien. E.D.M. FC Lutterzele (c) Schooiuarde - Wichelen 0-2 Juventus Schoonaarde is een eigenaardige ploeg. Eerder in deze kompetitie ging het Wichelen in eigen vesting met 2- 11 cijfers afmaken. Deze keer kwam het op eigen veld niet tot scoren, hoewel het daartoe ruimschoots de gelegenheid kreeg. Sparta Appels (c) EROHDEEEM - EDDCVELDE: 1-2 De match begon onder een druilende regen, Eronde- gem. de plaatselijke klub liet er geen gTas over groei en en startte direkt met een paar aanvallen. Edixvelde dat de week daar voor reeds in het zand had gebeten, was deze keer erg attent en liet zich niet zo maar een spel opdringen. In de 13* minuut gebeurde het dan, een verwarde fase voor het doel, aanvaller en verdediger schopten naar de bal en deze rolde tussen de palen 0-1 voor de bezoe kers. Erondegem liet de moed niet zakken en reeds 1 minuut later dwong het een straf schop af die jammer genoeg door de bezoekende doel man werd gestopt. Paul Janssens, de strafschopne mer was niet erg gelukkig hiermede, doch zijn volle in zet deed dit falen nog ver- De vreemdeling Ghouma van Edixvelde was veelvul dig bij de bal en bij een van deze fasen gaf hij een mooie en haarfijne pas en Eddy De Greef schoot van heel dicht nummer twee in het Eronde- gemse doel (0-2). Vermelden wij nog het na trappen van een speler van Edixvelde (boeking) en stil aan werd het tijd voor de koffie. TWEEDE HELFT Erondegem waarschijnlijk onder druk gezet van trainer Eric Says kwam het veld op en in een tijdspanne van 10 minuten had ze evenveel doelkansen. We mogen wel noteren dat de bezoekende doelman at tent was. In de 11 min, bracht de nieuweling in de plaatselijke ploeg. Werner Ruyssinck de stand op 1-2. Stilaan werd het duidelijk, de thuisploeg wou niet aan verliezen denken en bleef de druk aanhouden. De bezoe kende speler-trainer is ook niet van gisteren en bracht vlug een bijkomende frisse kracht in om de aanhouden de druk vanErondegem te verminderen. Dit leek ons inziens niet vol doende en Freddy Schol- laert hemzelf kwam ook op het veld om zijn troep te reorganiseren. Erondegem bleef drukken, zette ook de nieuwe aanvaller bij, stuur de zelfs zijn doelman mee vooraan. Doch alles bleek nutteloos te zijn geweest en na het affluiten van de match feli citeerde elke bezoekende speler zijn doelman die in de laatste minuut de bal over het doel had geduwd en zo de wintscijfers had weten te behouden. KORT GESPREK MET DE TRAINER De trainer van F.C. Eronde gem vertelde ons dat na het resultaat (1-2) wel enige ont goocheling bestond bij de spelers. Hij voegde erbij dat F.C. Mere zich maar moest vasthouden, want dat Eron degem zeker volgende week geen geschenken zou uit delen. Erondegem: Rasschaert Walter, De Meerleer Luc, Ruyssinck Werner, Haerinck Frank. De Schepper André, Ruyssinck Marc, Viellefomt Rudy, Baeyens Hans, Janssens Paul, Burms Peter. Res. Ba ten Wilfried, Coppens Rudy, Rasschaert Geert. Edixvelde Kirrens Luc, Ghouma, Ver bustel Daniel, Hoebeek Wil ly, Elaut Marcel, De Graaf Eddy, V.D. Bremt Rudy, Bae- tens Mare, De Saedeleer Kris, Rottiers Eddy. Res. Schollaert Freddy, Carre- berc Patrick. G.E.M. Klubleider Beuckelaere hierover. «Het is ongelooflijk hoeveel kansen we moeten krijgen om doelpunten aan te teke nen. Deze keer waren we weer gans de wedstrijd baas. Verschillende keren kregen we kansen. We had den ook het veldoverwicht. Wel moet ik onderstrepen dat de doelman van Wiche len een paar doelpunten heeft verhinderd. Al met al had een gelijkspel toch een juistere weergave geweest. Klubleider Scheerlinck van Wichelen is het met zijn Schoonaardse collega gro tendeels eens. «Schoonaarde was kollek- tief de betere ploeg. Maar ze liet de kansen onbenut. On ze ploeg heeft echter met inzet en overtuiging gevoet bald. Dat heeft tot resultaat geleid. Na twintig minuten in de eerste helft kwamen we op voorsprong. Verheuen had zich langs links vrijge- speeld. Op het ideale mo ment bediende hij de inge volgde Eddy De Winter die de bal kon binnenschieten. Tijdens het begin van de tweede helft hebben we het roer in handen genomen. Tijdens het begin van de tweede helft hebben we het roer in handen genomen, maar na een kwartier moes ten we het initiatief aan de thuisploeg laten. Wij zijn echter het wapen van de counter blijven hanteren. Dat leidde halfweg de twee de helft tot een nieuw doel punt, dat Jacques Steeman op zijn naam schreef. Dat betekende uiteraard de doodsteek voor de thuis ploeg die nog poogde het tij te keren, maar onze doel man op haar weg vond. Al met al is onze overwin ning enigszins gevleid te noemen maar werkelijk van een onverdiende overwin ning mag je niet spreken». Wichelen wordt thans ge- konfronteerd met Lutterzeel en dat wordt een zware dob ber. Een gelegenheid voor Guy Scheerlinck om zich in de kijker te spelen?. E.D.M. Schoonaarde-Wichelen 0-2. Een waar modder duel tussen Verheughen van Wichelen en Michiels van Schoonaarde Opdorp - Moorsel 2-0 FC Eksaarde - Oostakker 4-1 De thuisploeg had een ganse week de tijd gekregen om de Zaffelaarse K.O. te verwerken. Oostakker telde wel twee punten minder dan Eksaarde maar kon een 2-7 tegen Heusden als referentie voorleggen. En met zulke cijfers op je rekening kan je wat meer. In hoeverre had Gerrit De Pauw de lokalen kunnen oppeppen? De eerste twintig minuten konden de lokalen moeilijk de goede kadans te pakken krijgen. Oostakker toonde voortreffelijke spelpatronen maar kon toch geen echte kansen scheppen. Toen kwam Eksaarde volledig in het juiste ritme. Michaël Van Boxlaer lanceerde ju nior Gino De Roover. Deze maakte het de bezoekende verdediging zodanig moei lijk dat hij van de paniek kon gebruik maken om 1-0 te scoren. Enkele min. later hoekschop voor de gast heren gegeven door Diele- man. Dirk Creve kopte op doel, maar de bezoekende portier moest de bal lossen. Een attente Michaël Van Bocxlaer rondde het klusje af; 2-0. Na de rust begon Oostakker offensief. Bij een aanval vanop links werd de bal voor doel getrokken waarbij doelman Stevens hulpeloos stond tegenover een onge dekte bezoekende spits: 2-1. Luttele min. later redde Luc Stevens zijn ploeg. Met een kamikazesprong kon hij de gelijkmaker verhinderen. Oostakker had met die blik- semaanvallen wel op zijn adem getrapt. Eksaarde her stelde het evenwicht en be gon zelfs meer en meer zijn wil op te dringen. Aan de 65° min. drong Michaël Van Bocxlaer door op rechts, om zeilde twee verdedigers en presenteerde Alex Van Bocxlaer het doelpunt op een schoteltje: 3-1. Het einde van de wedstrijd werd ten slotte een Van Bocxlaerfesti- val want Alex puilde er al leen uit op rechts en scoorde moeiteloos: 4-1. Oostakker verloor wel de wedstrijd maar won wel met het aan tal boekingen: 5-3. Geloof nu niet dat het een brutale wedstrijd werd. Scheids rechter Reyniers leidde een voortreffelijke partij maar hield de teugels zeer strak. André MINIVOETBAL Minivoetbal D.S.D. de draad van het spel de winst thuis hielden. MVC - Audi: drawn had juis- t 3-2 TC Lelie - Mundo Sport: 3-2 Dat de Hammenaars thuis sterker spelen wisten we reeds, maat dat ze van Mun do Sport zouden winnen konden we nauwelijks gelo ven. Mundo begon sterk met Mouton aan de basis van de eerste goal. Hij ontfutselde de bal aan Luc Vermeir, ging door en liet keeper De Clercq geen schijn van kans. Mouton schoot nog eens op de deklat en de corners konden niet uitblij ven door de druk van Mun do. De eerste corner werd gemist. De Clercq stopt har de schoten van Hemelaer en weer Mouton met brio. Van Brussel geeft een gouden pas in de voeten van tegen stander Mdriën en deze brengt de stand op 1-1. In de derde periode wordt er snel gespeeld met wisselende kansen. Mundo komt weer op voorsprong langs samen spel Heuvinck - Mouton, 1-2. Heuvinck mist op een haar na nog enkele kansen om de voorsprong te vergroten. Dan komt het keerpunt in de wedstrijd. Een inswinger van Vermeir komt in de voe ten van Van de Sande. deze ontzet tot bij Van Lysebetten die de bal op keeper Vlae- minck schiet. Strafschop voor Lelie licht toegekend en 2-2. De laatste periode bleef het spel op en neer gaan met levensgrote kan sen voor Heuvinck en Van Lysebetten maar ze werden alle gemist. Tot op het ogen blik dat een ongedekte Goossens een mooie aanval van TC Lelie afrondde waar mee de Hammenaars tegen MVC kwam op voorsprong in deze gelijkopgaande par tij langs Keppens op corner. Audi faalt op corner. Van Damme Pierre vergroot de voorsprong op pas van Kep pens. Baeyens scoort tegen met een caramboledoel- punt. Goossens stelt gelijk op aangeven van Baeyens. MVC haalt de overwinning met een corner omgezet door Keppens. De scheidsrechter weigert VW Audi zijn corner, Baeyens protesteert wat hem rood kost. Uiteindelijk verwerft VW Audi toch nog een corner maar deze wordt dan gemist. Uitstekende partij van keeper De Jagher van VW Audi. Texaco - Bouw Buytaert: for fait 10-0 Bouw-Buytaert was met te weinig manskracht en moest noodgedwongen for fait geven. Smossers - VDB Moder- na: Weer derby-zege 6-4 Minishotters - Dendermo- tors: gemakkelijke zege: 9-1. Dendermotors zonder goede Red Star Opdorp heeft zijn tweede zege van het seizoen in de wacht gesleept. Het won deze keer aan huis te gen Schroevers Moorsel. Voorzitter Lucien Heymans was tevreden over de wed strijd: «We hebben dit seizoen nog niet dikwijls het geluk ge had te winnen. Tegen Moor sel kwamen we al na twee minuten aan een doelpunt. Denis. Annaert had op doel geschoten. De keeper loste de bal en daar kon Walter Van Den Steen gebruik van maken om te scoren. Een kwartier later viel er een tweede doelpunt. Dat kwam tot stand uit een penalty. Denis Annaert werd binnen de grote rechthoek foutief bij de benen gegrepen door de bezoekende doelman. Marc Rens die de penalty- taak op zich nam. schoot de bal bikkelhard binnen. Langs de overzijde hebben de bezoekers zich in die eer ste helft toch wel een paar keer laten gelden. Maar hier was onze keeper bij de zaak. Na de hervatting waren we de betere ploeg. Toen er een tweede overtreding werd gemaakt binnen het straf schopgebied deze keer op Wim Mosselman wees de scheidsrechter andermaal naar de penaltystip. Weer nam Mare Rens de taak op Walter Van der Steen (Op dorp) (c) zich, maar nu kon de Moor- selse doelman de bal tijdig pareren. Ik moet zeggen dat het veld biezonder zwaar lag. Modder was er te over. De aanhoudende regen en motregen bracht daar geen verbetering in. Wanneer ik uitblinkers mag vooropstel len dan wil ik toch wel de namen van Wilfried Tilburg en Walter Van Den Steen vooropstellen, zonder echter de prestatie van de andere spelers in de schaduw te willen stellen. Zondag moe ten we op verplaatsing naar Welle. Dat wordt beslist een veel moeilijkere tegenstre ver dan Schroevers uit Moorsel». E.D.M. Schoonaarde-Wichelen 0-2. Scheidsrechter Melis houdt zijn modderduivels goed in t oog (jj) afwerkers was een gemak kelijk hapje voor de «Mini shotters». Edelweiss - Givana: Reu- ze-score 4-19. Een futloos Edelweiss werd van het kastje naar de muur gespeeld. Alleen Vermeiren Frans kon af en toe enige tegenstand bieden aan de tik-tak combinerende Gi- vana-ploeg. Uitslagen van week 13 MVC-VW Audi 3- 2 KI. Octaaf - Beb Dribbl. ff 5- 0 Texaco - B Buytaert 10-0 TC Lelie - M. Sport 3- 2 Smossers - VDB Mod. 6- 4 Minish. - Denderm. 9- 1 Edelw. - Givana 4-19 Rangschikking: 1. Givana 13 26 2. Minish. 13 22 3. KI. Octaaf 13 21 4. M. Sporl 13 17 5. M.V.C. 13 16 6. Texaco 13 15 In de B.Z.V. Bond stond Go- mar Sport voor de zware op dracht Brasschaat partij te geven. Wat reeds te vrezen was werd werkelijkheid: de Aalstenaars kunnen maar moeilijk een vuist maken te gen deze ploeg. Ze pakken uit met een voetbalstijl die de Ajuinen niet ligt. Volgens sekretaris Van Der Veecken kan hij zich niet herinneren dat zijn ploeg ooit al eens met winstcijfers uit Bras schaat is teruggekeerd. In de stand blijft alles nog mo gelijk. De groep rond de ze vende plaats vergroot maar steeds. In provinciale kon Cosmos Aalst het niet waarmaken tegen Torenboys. Er werd met 5-7 de boot ingegaan. Beukenhof moest eveneens Lokeren met de volle buit laten vertrekken. Hopelijk komt hierin verandering en kan Beukenhof laten zien dat het wel degelijk een ploeg is met inhoud. In de N.O.M.B. kompetitie heeft Teralfene afgerekend met M.E. Lokeren en Den- derhoutem deed een goede zaak op Zele. De twee titel- pretendenten Teralfene en Denderhoutem lopen verder uit. De rol van Resocub Ter joden is miniem geworden. De ploeg sukkelt met een vertrouwenskrisis en de af wezigheid van M. Martens laat zich zwaar gelden. Vrij dag staat Resocub in de Denderdalzaal voor de moeilijke opdracht Dender houtem in zijn opmars te stuiten. Terjoden is wissel vallig en volgens voorzitster De Schutter Bea kan het nog moeilijk slechter. Resocub Keuk. Terjoden 4 Windeke 5 Terjoden beleeft moeilijke momenten. Na de recente bekeruitslag tegen Eine komt de ploeg nog zelden op het bekerpeil. Nu werden te gen rode lantaarndrager Windeke de punten zo maar te grabbel gegooid. Weinig inzet, aanval zonder overleg en neem daarbij de afwezig heid van J.P. Martens dan kan je moeilijk anders dan een gewone middenmoot- ploeg worden. Terjoden nam nochtans het initiatief in handen langs Van Der Haegen die voor Coppens aflegde. 1-0. Persoonlijke nummertjes maakten van Zaalvoetbaltornooi te Lebbeke In mei 1983 is het zaalvoetbaltornooi «schaal Delsin» reeds aan zijn eerste lustrumuitgave toe. Het tornooi dat officieus loopt van 27 mei tot en met 25 juni 1983 in de sporthal van Lebbeke, omvat 32 wedstrijden ver deeld over 12 speelavonden. Er kan deelgenomen worden door 16 ploegen, onder verdeeld in vier reeksen van vier. Na de eerste ronde wordt in elke reeks een eindrangschikking opge maakt. Hierbij verlaten de laatste twee ploegen van elke reeks het tornooi. Dan volgen de kwartfinales, de halve finales, een wedstrijd om de derde en vierde plaats en de finale. Iedere ploeg speelt minimum drie tot maximum zes wedstrijden. Voor inschrijvingen en inlichtingen omtrent dit tor nooi kan men uitsluitend terecht bij inrichter Roland Delsin, Laurierstraat 34, te Lebbeke. De uiterste inschrijvingsdatum is donderdag 23 december 1982. Het inschrijvingsgeld, inklusief waarborg, dient be taald te worden vóór vrijdag 31 december 1982. De afgevaardigden geven vóór 1 april 1983 een getypte lijst af die de namen, adressen, nummers van identi teitskaarten en geboortedata vermeldt van tien spe lers van hun ploeg. Verder dienen ze op de algemene vergadering, die officieus plaats vindt op zaterdag 29 januari 1983 om 14 uur in de vergaderzaal van de sporthal in Lebbeke. de kleur(en) van hun basis- en reserve-uitrusting op te geven. (edm) Terjoden een ongeordend geheel en in de tweede pe riode maakte Wineke gelijk. De derde periode verliep ge- lijkopgaand (3-3). In de laat ste periode viel Terjoden volledig stil zodat Windeke verdiend met 4-5 cijfers won. Voorzitster Bea De Schutter liep niet hoog op met de verrichting van haar boys. We kennen onze jaarlijkse eindejaarsziekte. Hopelijk wordt er uit een ander vaat je getapt tegen Denderhou tem. Het zou onze trouwe supporters fel teleurstellen. Trouwens willen we het jaar afsluiten met een overwin ning. Dit ligt aan de spelers zelf die dringend moeten af zien van persoonlijk sukses. Minivoetbal wordt als het kan. in één tijd gespeeld. Dat was ons sterkste wapenl Vrijdag zal J.P. Martens er zeker bij zijn maar moeten we wellicht keeper Staelens missen. De tijd zal raad brengen. In afwachting van de bekermatch tegen Zotte- gem zou een overwinning welkom zijn. D.K.A.

De Voorpost | 1982 | | pagina 8