Waar blijven die dappere Galiërs bij Okapi? Vrij worplij it redt thuisploeg Basketbalkalender Moeizaam begin BASKET De Voorpost - 17.12.1982 - 37 MAES MECHELEN - OKAPI AALST: 88-70 Dat Ceasar toondertijd een goed oog had in de kapaciteiten van de Belgen bewijst zijn legendarische uitspraak. Maar waarschijnlijk was die er nooit geweest indien hij de povere wedstrijd Mechelen - Okapi Aalst aanschouwd had. Gelukkig zijn de spelende teams en de Romeinse keizer twee heel aizonderlijke werelden. Zowel Mechelen als Aalst deden het zoetjesaan. De Maneblussers wierpen de eerste duiten in het zakje (6-0). Hierop antwoordde Aalst gezwind met enkele rake korven (6-6) waardoor zij automatisch het gevaar op een armlengte konden houden. Maar niet voor lang echter. Mechelen haalde zijn wolventand boven en bouwde zijn voorsprong uit. Alleen Rogiers flaterde wat te veel naar de zin van de trainer en werd vervangen door Rony Van Den Bosche. In het Aalsterse kamp ging het er minder rooskleurig aan toe. Elias en Famaey hadden hun off-day. Enkel Jim Graizano voerde een paar spektakulaire solo nummertjes op, waardoor de achterstand wat gemil derd kon worden. Nochtans een te zwakke afwerking, balverlies, een flauwe aan val en verdediging veroor zaakten meer en meer het achterblijven van Okapi. De hulp van Pat Van Den Bo sche haalde in de eerste helft niet veel uit. Rust stand: 31-27. Na de pauze bleef Aalst zwakjes. Door de Mechelse manverdediging en het op drijven van het tempo ge raakten de bezoekers volle dig de kluts kwijt. Rogiere, Tony Van Den Bossche en Van Buggenhout leken echte boemannen voor de Ajuinen. Mechelen - Okapi Aalst. De Amerikaanse opvolger van Davis, Graziano, is op de training ploegspeler maar voert voor het publiek liever eigen nummertjes op die zijn medemaats doen huive ren (per) Mechelen-Okapi Aalst. Voor de Aalsterse trainer Jozef Troch wordt de lij densweg van Okapi stilaan een martelgang (per) Ook al probeerden Minnebo en Van Den Broek allerlei trukjes uit, het kwaad was geschied. Er mangelde te veel aan de Aalsterse afwer king, de motivering was zoek met als gevolg dat Okapi weerom met lege handen huiswaarts mocht. Mechelen: Rogiers 16, Van Den Bossche 11, Van Bug genhout 19, Peeters 12, Lau- waert 10, Mayhew 20, Ser- tëlfipra, 10 op 16 VW) Okapi Aalst: Famaey 2. Van Den Broek 12, Elias 2, Schor- reel 9, Minnebo 16, Graziano 25, Van Den Bosch Pat 6, Lievens 0. (27 op 74 - 16 op 24 VW) Volgens voorzitter Hilleware liet Aalst opnieuw steken vallen. «Ja, wij hebben weer verlo ren, maar aan wat het nu weer ligt weet ik niet. Onze spelers zijn zo wispelturig. De ene dag zijn ze overaktief de andere dag tam als een lammetje. Neem nu bv. Fa maey met zijn 0 op 2 en Elias met zijn 0 op 9. Ik denk dat alleen Graziano goed gepresteerd heeft, 25 punten is niet mis. Wat het Okapi-team juist scheelt weet ik niet, de motivatie is zoek dat is overduidelijk. Maar de reden? Geen idee, ik kan daar geen verklaring voor geven. Nochtans meen ik dat de jongens niet te klagen hebben, wij doen ons uiterste best om het hen zo aangenaam mogelijk te maken (o.a. premiestelsel, akkomodatie ed). Ik heb al uren versleten met praten, maar ik ben er niets wijzer mee geworden. De jongens zeggen niet wat er ZET OKAPI-AALST tfOPP^E A/IEflicAAff Op YU£<jTvi(j Hermes uit vorm Bavianen Vilvoorde - Hermes 102-73 De Waaslanders schijnen nog steeds niet in de goede plooi te kunnen vallen. Een etentje op vrijdagavond kon hieraan niets verhelpen want Naudts-Van Nuffel vonden de weg naar de ring niet en Vilvoorde deelde vo lop de lakens uit. Na 8 minu ten was het pleit al beslecht want met een beschamende 39-13 score waren de punten al voor de thuisploeg. Wanneer de twee schutters van Hermes naar de bank moesten hervond Hermes blijkbaar zijn vertrouwen. Van Goethem kon rekenen op Lagrillière en van dan af kwam er meer evenwicht in de match. Koekelberg was met Pingeon baas op het terrein en Hennes kon enkel gelijke tred houden met de Bavianen zonder ooit de kloof te kunnen verkleinen. Een en ander wijst er nu op dat operatie redding bij Her mes is ingezet. Alle thuis wedstrijden zullen voortaan op zondagavond te 17.30 uur worden gespeeld om Her mes opnieuw te laten genie ten van enig thuisvoordeel. Er wordt dus aan gewerkt opdat er tijdens de terugron de meer kijkers en ook meer punten in de Hermeskorf zouden vallen. Punten: Hermes: Naudts 8 p.. Rillaerts 14 p., Wijckmans 11 p., Labrillière 19 p.. Van den Berghe 17 p. Bavianen: Koeckelbergh 25 p., Pingeon 20 p., Beni 16 p., Delporte 15 p., Faes 14 p. scheelt. Een ding is zeker: We kun nen ons niet langer meer permitteren te verliezen. Elk punt is kostbaar. De terug wedstrijden beginnen, we moeten vast en zeker al onze thuismatchen winnen, en zelfs enkele op verplaat sing, anders zijn we gezien, is de kous af. Toch blijf ik erbij dat onze ploeg al veel tegenslag ge kend heeft. Wij hebben a. dikwijls verloren dat is ze ker, maar zeg eens eerlijk hoe groot was ons verlies? 1 punt, meestal toch. En dat vergeet het publiek, winnen alleen telt. Daarbij komt nog dat wij altijd al de sterkste ploegen thuis kregen. Laten we daar onze lessen uit ha len, en onze ervaring ge bruiken voor de toekomst. Eveneens een grote handi cap voor onze ploeg, is het feit dat we over geen eerste klasse Belg beschikken. Een noodzakelijk kwaad maar het geld ontbreekt gewoon om zo iemand aan te trekken. Hopelijk kunnen we onze re vanche nemen na nieuw jaar», aldus de voorzitter. NR Op weg naar de titel Vovka Oudenaarde - Scheldejeugd Temse 75-96 1* afdeling mannen: 20.30 u (18.12): Okapi Aalst - Hellas Gent 4* afdeling A: 18 uur: Wasocub Waasmunster - Nielse 11.15 u: Olsea - Cabrita Zele 18.30 u: St. Kat. Waver - Panters Baasrode 3* afdeling A: 20.30 u (18.12): Hermes St. Niklaas Oxaco 17.15 u: Pitzemburg - Osiris Dender leeuw 1* afdeling vrouwen: 15.45 u: Leonidas Aalst - Le Logis 3* afdeling A: 11 uur: Sipiba Gent - Pfaff Beveren 1 provinciaal 14.30 u: Aurora Zele Osiris 2* provinciaal: 10.30 u: Baasrode Cabrita Zele 1115 u: Juventus - Lokeren 1* provinciaal mannen: 11 uur: Moerzeke - Silaba 20 u (18.12): Dendermonde - Lokeren 15.45 u: St. Niklase - Vovka 15.45 u: Scheldejeugd - Were Di 20 u: The Tower Aalst - Hoger Op 2* provinciaal A: 16.15 u: Eenhoorn Bertino 11.00 u: Witte Sterren - Lede 20.30 u (18.12): Melsele - Sp. Temse 20.30 u (18.12): Grembergen Hemaca 19 uur: Erpe-Mere - Ebes Gent 19.15 u: Erembodegem Velzeke 3* provinciaal B: 18 uur: Cibo Zele Modu 18 uur: Rubac - Lochristi 10.30 u: Grembergen III - Sleidinge 19.30 u: (18.12): Hansbeke III - Eksaarde 11 u: Buggenhout - Bolas Dendermonde Cabrita Zele - St.-Kat Waver 75-65 De thuisploeg herinnerde zich nog de zware nederlaag op de openingsdag van de kompetitie bij Katelijne-Wa- ver. Zo was dan ook niet gerust in de afloop van de terugmatch. Cabrita opteer de voor een indivuele verde diging, maar het had geen vat op de sterk spelende be zoekers, die aan de 5° mi nuut de thuisploeg met een 4-13 achterstand flink in het verweer drukte. Van Hoof- De Backer zetten de Zeelse ploeg voor moeilijke proble men. Anderzijds kwam de lokale aanval moeilijk op gang. Du Jardin-Hendrickx waren de eersten om wat van de achterstand af te knagen. Aan de 10° minuut gaf Cabrita de indruk in de gewenste plooi te vallen. 18- 20. De bezoekers liepen ech ter opnieuw uit tot 18-25. Het werd bijzonder hard werken voor de leidersploeg, die in tussen naar een zone verde diging was overgeschakeld. Moens-Du Jardin-Hendrickx scoorden 34-32 en De Locht replikeerde met mooie be wegingen onder de korf. Hij was de meester in de één tegen één situaties en 40-36 bij de rust. In de tweede helft startte Rony Du Jardin met een 4 op 5 en dat was nodig om de repliek van de bezoekers op te vangen en nog 49-44 aan de 5° minuut. De Locht kwam dan nog eens op de proppen en hij wentelde zich gemakkelijk rond zijn verdediger. Cornet viel er aan de 13° minuut uit met 5 fouten. Het werd bij het be- In een topper die er geen was trad de thuisploeg aan zonder Snoeck en Vervalle (kwetsuren) en zonder TJoncke (staking) zodat de, bij de aanvang van de kom petitie sterkste ploeg, volle dig onthoofd werd. Snoeck nam de coaching waar en kon na een 4-0 niet meer op eigen manschap pen rekenen. Kris De Pauw had toen reeds de goede opening gevonden want de bordjes werden naar 10-20 verhangen zodat Vovka in zone moest terugvluchten. Scheldejeugd zonder Van Lombergen (rugpijn) ging echter niet op zijn elan door zodat de thuisploeg tot bij de rust in wedstrijd bleef. 40-51. Na de hervatting kwam er nog een laatste Vovka stuiptrekking tot 50- 57 (5° min.) maar dan kwam de Temse pletrol op het ter rein en de thuisploeg werd op 15 punten achterstand geplaatst. Walt ens pas in gebracht bezeerde zich nog de voet maar de laatste 10 minuten beleefden wij een Temse demonstratie. Schel dejeugd gaat nu resoluut naar de titel en er zal normi- liter niemand zijn die de ploeg van Egon De Pauw hiervan zal afhouden. Punten: Temse: Gosselin 15 p.. De Pauw Kris 34 p.. Ver specht 14 p., De Burghgrae- ve 10 p.. Van Wouwe 13 p.. De Pauw Ivo 10 p. Vovka: Verspeeten 23 p., Opstaele 11 p., Margodt 19 p.. Verlinden 2 p.. Van de Kerckhove 12 p., Verdeyeren 8 p. WEGA Van Lent 10 op 10 BBC Lokeren - The Tower 65-75 Peter Moens van Cabrita toonde zich opnieuw een sterke rebounder (bvw) gin van de 10* minuut 58-44. Jan Van Hoeyweghen hield van dat moment af de kon- trole van de match in han den en Van Damme-Blanc- quaert hadden als wissel spelers hun deel in de goede afloop. Een goede beurt maakte ook Peter Moens, die niet alleen een 2 op 2 scoorde op het goede mo ment, maar daarenboven zijn stijgende konditie be vestigde met enkele dakgo ten. Aan de 15° minuut stond er 70-53 op het bord. Punten: Cabrita: Van Hoeyweghen 4-2, Du Jardin 12-8, De Locht 12-11, Moens 4-5, Hendrickx 8-2, Van Damme 0-1, Blanc- quaert 0-5. Waver: Troniseck 1-2, Cor net 12-6, Casteels 0-4, Bec- quet 12-7, De Backer 6-6. BENO Hekkensluiter Lokeren gaf er de eerste 10 minuten blijkbaar de brui aan. De manverdediging klopte langs geen kanten en langs De Smedt - DTIerdt liep The Tower uit tot 8-26. Toen ging Van Lent box-and-one spe len op de topspeler van de Aalsterse ploeg en de wed strijd keerde op zijn kant. Van Goethem sleurde zijn ploeg op gang en ook de onge Moens toonde zijn tan- len. Al bij al kon de thuis- )loeg naderen tot op 31-40 rustcijfers zodat alles nog mogelijk was. De tweede helft bleek Lokeren verder in goede doen. Van Lent bleef knap verdedigend werk le veren en De Schaepdrijver zag alle kleuren van de re genboog. Na 53-60 (10° min.) kwam echter Van der Borght als schutter naar voor. Loke ren haperde even en dit was genoeg voor de bezoekers om 10 punten uit te lopen en met» diezelfde Van der Borght op zekerheid te spe len. Wij noteerden nog dat scheidsrechter Van Lokeren alléén stond voor deze wed strijd en dat vriend en tegenstander hem met een «zeer goed» kwoteerden. Punten: Lokeren: Verdurmen 13 p.. De Meerleer 2 p.. Van Lent 16 p., Gerlo 3 p., Van Goethem 19 p.. Moens 4 p.. Van de Vijver 8p. The Tower: De Schaepdrij ver 11 p.. De Smet 18 p., Heyvaert 4p., De Troyer 7 p.. Van der Borght 25 p., D'Herdt 12 p. WEGA Bazel gaat door "Ebes - Eenhoorn Bazel 80-94 Ebes, de Gentse ploeg der oudgedienden, kon al de eerste helft ondervinden dat het jonge Bazel met Meire als draaischijf heel wat be ter uitgebalanceerd was dan de thuisploeg. Van Ren- terghem kwam regelmatig tot scoren en waar Hanot enkel zijn afstandsworp be zigde was het voor Eenhoorn een koud kunstje om naar 30-45 rustcijfers te stevenen. Verder liet Ebes het evenwel niet komen want ex-Hellas ser De Wagheneire hield zijn ploeg bij zonder echter ooit dichter dan 10 punten te naderen op een kalm Bazel dat verdiend met de punten ging lopen. Nu Van Renter- ghem weer op normaal vorm peil speelt zal nog me nig ploeg moeten rekening houden met Bazel. Punten: Ebes: Bemardus 5 p., Raes 7p., De Backer 16 p., Dewegeneire 28 p., Ha not 20 p., Vermeulen 4 p. Bazel: Toté 16 p., Meire 20 p.. De Smet 7 p., Verschoo- ren 6 p., Dirckx 2 p., Borg- graef 5 p.. Van Broeckhoven 10 p., Van Renterghem 26 p. WEGA Te weinig vuurkracht Sportief Temse - Erpe Mere Panters Baasrode - Jong Edegem 77-70 De thuisploeg kende een bij zonder produktieve start met een kollektieve 5 op 6 en 18-9 aan de 8° minuut. Panters verloor misschien te vlug de koncentratie want de bezoe kers omzeilden gemakkelijk de manverdediging, maar konden geen gebruik maken van de gemakkelijk gescha pen kansen. Het naderde aan de 14° minuut 24-21. Bij de thuisploeg startte Moens met een 3 op 3 en hij werd later afgelost door de beste man bij Baasrode, die in de eerste helft een 6 op 7 liet optekenen, maar zich ook de beste rebounder toonde. Aan de 19° minuut was schijnbaar de wedstrijd ge speeld met 38-25. Bij de rust kwamen de sterk-opzittende bezoekers, die heel wat in tercepties lukten, terug tot 40-33. In de tweede helft bleef Pan ters de wedstrijd kontrole- ren. Het tweemansspel Ver- meersch-Moens rendeerde en halfweg de time stond er 58-43 op het bord. Aan de 6° minuut van de tweede helft had het rumoerige Edegem, dat tegen drie technische fouten opkeek, reeds 8 ploegfouten. Voor Panters was dit een goede zaak. want iedere bijkomende fout gaf recht op vrij worpen. De Antwerpenaren maakten gebruik van te veelvuldig lokaal balverlies en nader den heel dicht. Bij het in gaan van de laatste minuut werd het zelfs 71-68. In die periode kende de thuisploeg op bepaalde momenten wel even geluk. Cois Dierick bleef echter kalm en zette 10 op 11 vrijwofpen om. In de slotminuut scoorde Panters de verlossende punten. De afwezigheid van pivot Gui- do Verstappen laat in ieder geval sporen achter bij Baasrode. Verstappen heeft de training voorzichtig her vat. zodat hij in de nabije toekomst opnieuw paraat is om de rebound op zijn schouders te nemen. De vrijworpen spaarden Panters wel van de neder laag. De bezoekers scoorden meer veldkorven dan de thuisploeg. Baasrode lukte 25 op 61 en Edegem 27 op 78. Aan de vrijworplijn was men veel preziezer. Panters 27 op 31 vrijworpen en Ede gem 16 op 23. De aanloop naar de match was echter in feeststemming. Panters kreeg nieuwe trainingspak ken van de Familie Verstap- Dat Sportief Temse de bes ten aankan wist Mere reeds bij voorbaat. Toch kon Lie ven zijn ploeg naar 6-13 (5* min.) brengen en van dan af bleek Temse een vogel voor de kat. Niemand kwam tot normaal scoren en Mere bleef bestendig op voor sprong 31-37 (15° min.). De jongeren Van Bruyssel - De Groep wilden wel maar toch draaide de thuisploeg vier kant. De rustcijfers (41-47) gaven een juist beeld van de verhoudingen. Na rust liep Mere weer eerst uit tot 47-61 (5* min.) en ook nu moest Sportief op achter volging. Het werd een zwoe gen en zweten tot 71-74 (15° min.) maar op dat moment bracht vooral Boriau rust in zijn ploeg. Lievens het ko ninginnestuk hield stand en Sportief zette slecht zijn vrij worpen om zodat Mere ver diend met de punten aan de haal ging. Punten: Temse: Gorrebeeck 8p., Van Damme 16 p.. Van Bruysel 19 p.. De Groep 19 p., Vael 10 p., Noens 5 p. Mere: Lievens 28 p.De Punt 17 p., Boriau 8 p., Callebaut 16 p.. De Graai 4 p., Lanckman 8 p. WEGA Jansegers doet het Rubac Rupelmonde - Ledeberg 68-57 De heer en mevr. Verstappen schonken nieuwe trainingspakken aan de Panter spelers. Zijzelf zorgen trouwens voor een huisgezin vol basketters (c) pen-Verda en de Lokerse voetballer Preben Larsen kwam de opworp geven. Echter nog te weinig inspi ratie om de talrijke aanhan gers te verwennen en te ver warmen. Beule 0-2. Punten: Panters: Dierick 14-12, Ver- Edegem: Lambrechts 13-16, meersch 5-12, Mark Verstap- Buelens 2-6, Aerts 6-2, Desi- pen 6-0, Moens 13-11, Ste- ron 4-2, Sallaets 4-5, Brok- vens 2-0, Wellekens 0-0, De ken 0-2, Willems 4-4. BENO De thuisploeg zonder een af wezige Verschooren speelde niet op normaal peil. De eer ste minuten kon een 4-6 stand worden omgebogen in 16-10 (10° min.) omdat Janse gers er blijkbaar zin in had. Toch waren zijn medemaats blijkbaar niet zo bijster ge ïnspireerd. Ledeberg bleef dus in het spoor van de thuisploeg tot bij de rust 30- 26 en kon nadien langs Roe- landt steeds gevaarlijk zijn. De tweede helft kwam er zelfs na 13 minuten een 52- 53 op de bordjes maar de ingekomen Van Britsom luk te slag op keer een 8-tal punten zodat Rubac toch verdiend met de zege ging lopen. Het werd echter geen denderende prestatie en slechts tijdens de laatste mi nuten bij een press van Le deberg hield Rubac het hoofd koel om kalm het ein de te halen. Punten: Rubac: Jansegers 28 p., Becquet 14 p., Poppe 6 p., De Breucker M. 4 p.. De Bruycker 2 p., Van Britsom 14 p. WEGA Fier poseren de Baasroodse Panters met hun nieuwe uitrusting (c) In degradatiegevaar Nielse - BBC Beveren De reeks nederlagen wordt bij Beveren verder gezet ook al had de wedstrijd tegen Nielse een heel ander ver loop kunnen hebben. Een goede start van Nielse 8-2 werd door de thuisploeg op gevangen door een steen goede Zonnekijn die zijn ploeg op 20-16 bracht. Sel- leslaghs bracht echter ant woord en halfweg moest Be veren toezien hoe Nielse een lichte 34-33 voorsprong had. Zonnekijn kon terugblikken op een 6 op 8 maar de Bever se pivots Deyaert-Schmitt waren in geen goede doen. De tweede helft bracht blijk baar een kentering want on middellijk ging Beveren naar 38-41. Dit bleek echter strovuur want Nielse plaat ste een 8-0 (46-41) en wan neer De Peuter nu onhoud baar voor de dag kwam wa ren net weer de bezoekers De Pooler scoorde in de tweede helft 20 van de 30 punten voor Beveren maar dat was niet genoeg voor de eindzege (bvw) die naar 52-53 terugkwa men. (13° min.) Toen begon het Nielse duo Selleslaghs - De Pauw op volle toeren te draaien. Via 60-59 maakte Nielse een kleine kloof tot 66-63 en een onmondig Be veren dat tijdens de laatste 7 minuten geen enkel veld- doelpunt lukte moest toe zien hoe de thuisploeg ver diend won. Zonnekijn met 4 fouten na 16 minuten in de eerste helft kwam er in de tweede helft nooit meer door en dit verklaart ook waarom Beveren in de vernieling werd gespeeld. Het degra datiespook duikt nu op bij de ploeg van coach Stoop en er moet dringend een vier puntenmatch gewonnen te gen Wasocub wil Beveren niet de weg naar provin- :iaal opgaan. •'unten: Beveren: Deyaert 7- 1, Van Loo (afwezig). Zonne kijn 12-0, Dujardin 0-0, Van Bambeke 8-4, De Peuter 2-20, Schmitt 4-2, Van Dosselaer 0-4. Nielse: Selleslagh 14-12, De Pauw 8-20, Wijn 2-0, Sleebus 4-2, Deekens 2-0, Smets 2-0, Serroyen 0-0.

De Voorpost | 1982 | | pagina 9