Vrijetijdskomitee Aalst met terugblik op vijf jaar werking oogt naar toekomst Driekoningen zingen te Dendermonde Aalsterse spuiters vieren Barbarafeest... «in burger» Wase bouwsektor in nood Volksleven te Wieze... ook spiegel van streekfolklore Volks vertegenwoordiger Caudron valt waterbeleid Minister Lenssens aan Dia-montage «Faluintjes vroeger en nu» 10 - 24.12.1982 - De Voorpost «Vgf jaar lang heeft het Stedelijk Komitee voor Vrijetijdsbesteding zich buiten de politiek om ingespannen en in nauwe samenwerking met alle lagen van de bevolking heel wat gerealiseerd en nu is het alleen maar hopen dat in de komende bestuursperiode zulks kan verder gaan. Het komitee volstouwen met afgevaardigden die vooral het politiek aspekt voor ogen hebben zou uitmonden in komplete uitholling». Aldus Louis Van Damme, ondervoorzitter in zijn toespraak op de algemene statutaire vergadering van het Aalsters Vrijetijdskomitee verleden vrijdagavond in de feestzaal van het stadhuis. Komiteevoorzitter Willy langen van de verenigingen het uitvoerend oestuur. Van Impe mocht een 150- zou verdedigen met als eer- Etienne Van der Schueren tal afgevaardigden verwei- ste onmiddellijk objektief en Jan Van de Wiele over komen die hij na meer dan de immense voorbereidin- leden, aan Lie Kieckens, vier jaar intensieve werking gen voor de «Week van de Alain Roelandt, Francois feliciteerde samen met de Vrijetijdsbesteding 1983». De Schrijver en Frans dynamische bezieler Geor- Vice-voorzitter Louis Van Schockaert werd eervol ges Meert, verslaggeefster Damme overschouwt dan in ontslag verleend doch ont- Genita Rimbaut en last but vogelvlucht de aktie van slagname of verwijdering not least eerste schepen het Komitee sinds de offi- drong zich op wat betreft Eddie Monsieur. Dreigden ciële installatie op 14 april Jan De Brouwer, Julien soms onweerswolken de 1978, waarbij vertrokken Van Puymbroeck, Rudy aktie te zullen remmen, werd van uit de basis zelf. Sterck, Roger Amant, An- steeds klaarde de hemel op Via samenspraak en over- toine De Wolf en Richard en werd de werking pri- leg kwam men spijts enkele Van den Bossche. Drie mordiaal gesteld. ontgoochelingen tot effi- personen slaagden er zelfs Voor het te installeren ko- ciënte aktie, resultaat van in zonder enige veront- mitee in de nieuwe be- liefst 145 vergaderingen in schuldiging geen enkele stuursperiode wenst Van de sekties. In totaal maak- maal aanwezig te zijn tot de Impe dat het met evenveel ten 37 personen tijdens de datum van hun schrapping, inzet en werkkracht de be- verlopen 5 jaar deel uit van Over het algemeen werden Aalst. De atfèemene vergadering van het komitee voor vrijetijdsbesteding werd druk bijgewoond (gw) de vergaderingen van het uitvoerend bestuur echter flink bijgewoond, een paar uitzonderingen niet te na gesproken. 124 verenigin gen en organisaties zijn momenteel lid van het Ko mitee doch niet de haan die kraait primeert er, wel de kip die het ei legt. Qua hoogtepunten in de werking waren er o.m. de tweejaarlijkse tentoonstel lingen, de vrijetijdsvluch- ten, de vinkeniers- en hen- gelkampioenschappen en de neerhoftentoonstellin gen. Ook hobby-expo's, schilder- en tekennamidda gen audio-visuele voor drachten, demonstraties, ruildagen, omitologische tentoonstellingen, aqua riumshow, lentekontakt, windhondententoonstel ling, zangtomooien, pétan- que - kampioenschappen, fietstochten e.d.m. Niette genstaande het wegens naijver opgedoekte Aal sters Verbond Verzamel Verenigingen (AVW) kwamen er toch de inter- klub-ruildagen, het kon- taktblad «De Verzame laar», voorlopige postkan toren en ontstonden Xe- nophora, Westar, Prent kaarten- en Computerklub. Bestaansrecht heeft het Stedelijk Komitee voor Vrijetijdbesteding dus ze ker verworven. Na de dokumentaire «Parkrenovatie» van lid van het uitvoerend bestuur Guy De Kegel, realisatie waaraan te zien was dat er hard gewerkt aan was had Luc Kieckens op de hem eigen, losse en vlotte wijze over wat in stadspark en Osbroeck reeds gereali seerd was maar vooral over wat er nog komen moet. Aalst. Het Stedelijk Komitee voor Vrijetijdsbesteding maakte een bilan op van de voorbije werking (gw) Het park is oud en vernieu wing van het bomenbe- stand dringt zich op. Ook hieraan wil het Komitee zijn hulp verlenen. Kinova- lid Laurent Marguiller pre senteerde dan een didakti- sche film over de duiven sport gemaakt in opdracht van het stadsbestuur. «Sa men uit... alleen naar huis» werd voor colombofielen uiterst interessant. Voor minder in deze sport geëngageerden echter iet wat lang uitvallend. Hier en daar wat knippen kan wel bevorderlijk zijn voor de massa waarvoor hij uit eindelijk bedoeld is. Eddie Monsieur, schepen voor o.m. vrijetijdsbeste ding, heeft lovende woor den in superlatieven over de dynamiek en de samen werking die de komiteele- den bezielden. Het vrije tijdskomitee is het resultaat van samenwerking tussen stadsbestuur, verenigingen en bevolking en de resulta ten zijn niet weg te cijfe ren. Inspraak, participatie, teamwork bleven geen ij- dele woorden en ook admi nistratief was er daadwer kelijke begeleiding. Het Komitee heeft alvast zijn sporen verdiend en de schepen wenst het verder het beste voor de toe komst. LH Naar jaarlijkse en loffelijke gewoonte organizeert de Vereniging voor Vreemdelingen verkeer Dienst voor Toerisme van Dendermonde ook in 1983 weer een Driekoningen- wedstrijd. De bedoeling is dat een aantal mensen de handen in elkaar slaan en op zaterdag 8 januari verkleed als Driekoningen door de straten van de binnenstad trekken en zich al zingend aanbieden voor een jury. Deze wedstrijd is in feite de eerste folkloristische gebeurtenis van het jaar in Dendermonde. Ze kadert nog volledig in de sfeer van het eindejaar en de daarmee gepaard gaande feestelijkheden. Een grote kerststal Ingedeeld in twee reeksen, zullen op 8 januari in de namiddag weer ettelijke groepen Driekoningenzan gers door de straten van Dendermonde trekken. In het verleden hebben de deelnemers aan deze foil ristische gebeurtenis bewezen over heel wat fan tasie en vindingrijkheid te beschikken, zodat men werkelijk kon spreken over een uitzonderlijke manifes tatie die oogt de toch wel typische sfeer van het feest van Driekoningen weer *e geven zoals het feest werd gevierd ettelijke jaren gele den. We denken daarbij aan de sfeer die Felix Tim mermans heeft weten op te roepen in «Waar de ster bleef stille staan», aan de schilderijen van Breughel waar doodgewone mensen door een sneeuwlandschap zeulen om hulde te brengen aan de heer. Nu trekken de mensen niet door de onge repte vlakte van weiden en boomgaarden, maar door de drukke straten van een fel verlichte stad. Nu zin gen zij geen vesjes van vier regels, maar worden vaak eigentijdse en zelf gemaak te kerst- en driekoningen liederen gezongen en meer dan eens vindt men een groep bereid een eigen Driekoningenverhaal te schrijven. Kortom, deze Driekonin genwedstrijd is een mani festatie waarnaar heel wat mensen hoopvol uitkijken. Dendermonde wordt im mers herschapen in een grote Kerststal. Twee uur lang, van 16 u. tot 18 u. trekken de zingende Drie koningen door de stad. Reglement De wedstrijd staat open voor iedereen (zowel voor kinderen als voor volwasse nen). Er zijn twee reeksen: een reeks A voor groepen van 3 en 4 personen en een reeks B voor groepen van 5 tot 15 personen. De groe pen moeten zich op 5 plaat sen in de stad aanbieden bij een jury en er een drieko ningen-, kerst- of einde- jaarslied zingen. De jury zetelt op volgende plaat sen: aan de kerk van Sint- Gillis Binnen (in de Brus selsestraat), aan de Werf (hall Generale Bankmaat- schappij), aan het stand beeld van Prudens Van Duyse (Franz Courtens- straat), in het Aymonshof (op de Gentsesteenweg) en op de Grote Markt. De jury zal de groepen beoor delen naar originaliteit - presentatie en muzikale waarde. Elke deelnemende groep krijgt een kontrolekaart. Die kaarten kunnen wor den afgehaald tussen 11 u. en 12 u. of tussen 15 u. en 16 u. in het onthaalbureau van de V.V.V. op het stad huis te Dendermonde. Tus sen 16 u. en 18 uur moeten de groepen zich in een wil lekeurige volgorde bij de 5 vaste jury's aanbieden. De ze juryleden stempelen de kontrolekaart af. Maar de laatste plaats van optreden moet de Grote Markt zijn. Tussen 18 u. en 19 u. wor den de deelnemers uitgeno digd op een typische brood maaltijd in het Stadhuis en om 19 uur worden de deel nemers in de raadzaal van het Stadhuis ontvangen voor de prijsuitreiking. De deelnemende groepen moeten wel in Driekonin- genkledij zijn op deze prijs uitreiking. Willy Alloo, vrijwillig brandweerman en raadslid in-spe bezorgde ons volgende zuurzoete kommentaar bij de viering van hun laatste Barbarafeest. «St.-Barbara, traditioneel de patrones der gevaarlijke be roepen, dus ook van de brand weer, is sedert meer dan 100 jaar voor de pompiers hun dag bij uitstek om te vieren en te feesten. Dit jaar, voor de eerste maal in deze lange tijd, meer dan 100 jaar, gebeurden te Aalst zeer rare zaken. De brandweer die reeds een aantal jaren in een bestuurskri- sis is, kreeg een nieuwe dienstchef, die meteen besliste dat de korpsdag in burger moest plaatsvinden. Reden: omdat alle brandweermannen geen uniform bezitten. Mis schien is daar wat voor te zeg gen, naar ik vernam van een buitenlandse, zeer hoog ge plaatste officier, dat bij over name van een korps de traditie niet mag verbroken worden. Hij kwam uit protest in uni form naar krijsmis en banket wat ik als enige Aalsterse pom pier ook deed (in mijn nieuw uniform, dat ik zelf betaalde en dat mijn eigendom is). De waarde van onze dag, is totaal afgegaan en was vergelijkbaar met een etentje van een vogel- pikmaatschappij. Geen plech tigheid met afroeping der dienstjaren, geen uitreiking van eretekens, geen groet aan de overleden leden van het korps en geen pers. De brand weerdienst lag er doods en stil bij, waar anders de oud-ge- dienden (4' peloton) betrok ken zijn bij het gebeuren was het nu maar een flauw afkook sel van de voorbije jaren. Met de woorden van lancier 46: «Moesten de vroegere bevel hebbers die in de hemel zijn terugkomen (als ze daar zijn), het zou zeker in uniform ge weest zijn.» Het is uiteraard niet de fout van de nieuwe bevelhebber, maar aan het slechte beheer in het verleden, dat niet iedereen in uniform kan aantreden, uit de goodwill zal blijken of vol gend jaar de traditie opnieuw zal hersteld zijn tot baat en heil van iedere brandweerman, waar wij allen zo fier op zijn.» Naar aanleiding van de vele persberichten over de redding van Nobels-Peelman en de evenzovele stand punten en moties ten gunste, vraagt de Syndikale Kamer van het bouwbedrijf-Waasland aandacht voor de ekonomische noodsituatie waarin ook de Wase bouwsektor verkeert. De weinig geruchtmakende maar daarom niet min der steil toenenemende werkloosheid reeds 1.254 mannelijke volledige werkloze bouwvakarbeiders eind november 1982, zijnde 300 meer dan vorig jaar op hetzelfde tijdstip! dient eveneens onder de belangstelling gebracht en verdient beslist de aan dacht van de beleidsverantwoordelijken. In verband met het persartikel van Werner Rogiers over «De redding van de n.v. Nobels-Peelman begint pas» (Het Vrije Waasland 10.12.82) kan de Syndika le Kamer niet akkoord gaan met de aansporing tot onderhandse toekenning van overheidsopdrachten aan de onderneming. De beveiling van de tewerkstel ling en de toekenning van overheidssteun aan een bedrijf 'n moeilijkheden zijn slechts schijnargumen- ten en mogen niet als een alibi gebruikt worden voor een omzeiling van de wet op de overheidsopdrachten die de onderhandse toekenning van werken slechts in uitzonderlijke gevallen toelaat en, terecht, aan stren ge voorwaarden koppelt. De ondernemerswereld is niet gediend met konkurrentievervalsende steun aan individuele ondernemingen maar eist een globale steun aan de sektor, aldus de Syndikale Kamer van het Bouwbedrijf Waasland. Vorige zaterdag sprak de heer prof. Jozef Van Haver (oud-Wiezenaar) op uitnodiging van de Vlaamse Klub Wieze over «Het Volksleven te Wieze». Dit thema is tevens ook de titel van het boek van spreker, die met rijn «Volkskundige Monografie (1900-1950)» door de Bond der Oostvlaamse Folkloristen met de Alfons De Cockprijs bekroond werd. Ter inleiding dankte bestuursafgevaardigde Frans Van Damme de vele opgekomenen en liet dan de professor aan het woord. Voordracht Waar spreker in een vorige toespraak meer de nadruk leg de op het specifiek volksleven te Wieze zelf, beschouwde hij deze keer het dorp van zijn jeugd als een spiegel voor het hele folkloristisch streekge- beuren na 1900. Als ingezete ne van een natuurlijke ge meente, met de vele zelfbe- leefde situaties beoefende hij de volkskunde (een mooiere naam voor het eerder pejora tieve «folklore»), aanvankelijk als liefhebberij. Zijn interesse voor de volkskunde motiveer de hij door het besef van de evenwaardigheid van deze branche als onderdeel van de kuituur, in dé maatschappij. In die optiek beschouwde hij, bij wijze van voorbeeld, de angst om de vroegere hekserij met de vele dwaallichten, stalkaar sen, kwelgeesten, duivels, to- venaarsspoken, Frans-Mas- sons, wederkerende doden, trollen, enz. even belangrijk als de «officiële» heksenpro cessen; zo zijn volgens spreker begrippen als iemand «be steken» op zijn verjaardag ech te knooppunten in de studie van de volkskunde. Interesse voor dit vak werd bij hem ook opgewekt door het vergelijken van verschillende streekge- bruiken met deze uit eigen dorp: even waardevol in dat verband achtte hij het vergelij ken van de vroegere met de huidige volksgebruiken; we denken hier aan huisvesting, kleding, verlichting en verwar ming, ontspanning, huiselijk komfort, het verenigingsleven, sociale voorzieningen, kom- munikatiemiddelen allerhan de. Het algemeen dorpsbeeld is op een halve eeuw tijds grondig gewijzigd! Als kenmerken van de vroege re traditionele gemeente ci teerde hij: 1. de gemeenschapsormen, of het zo doen omdat de andere het ook doet; 2. het leven volgens een vaste jaarkransorde en kerkelijke kalender (nieuwjaar, drieko ningen, karnaval, kermis, kerstdag... 3. het uit noodzaak meer op elkaar aangewezen zijn, vooral bij gebeurtenissen als geboorte (het te grabbel gooien van kindjessuiker), huwelijk (b.v. het afspannen onderweg), eer ste kommunie (een kostuum van een mecenas), het overlij den (het «roepen» van de bu ren naar de begrafenis en de rozenkrans ten huize van de dode). 4. een zekere graad van zelf standigheid omwille van het beroep. Na dit enigszins wetenschappe lijk betoog gaf de heer Van Haver nog een paar staaltjes van vroegere diepingewortelde gelovigheid; b.v. het zich laten zegenen (in de Salvatorskerk) met een relikwie van het krib beken, het hooi en het stro; het offeren van een muts tegen hoofdpijn, een besnijdenisri te, het aflezen van tandpijn, de roos en andere kwalen, het volks (bij)geloof in weer en wind en de voorspellingen af te leiden uit het gedrag der dieren. De leerrijke en aangename uit eenzetting werd op luid ap plaus onthaald en de spreker ontving vanwege de Vlaamse klub een mooie pentekening met de kerk van Wieze, een juweeltje van de hand van Moens Maurice (van Julia) Film... en dia's Als een illustratie van de spreekbeurt zorgden Mare Colman en Paul Moens voor een twee uren durende kleu- rendans van films en dia's over het dorpsleven te Wieze sinds 1946. Op het linnen venster verschenen beelden over Wie- zes nijverheid, bloementeelt en verder markante gebeurte nissen zoals de Wieze-oktober- feesten, kaatsen (met of zon der zift), fanfare-exploten, 11- novemberviering, begrafenis sen, Vlaamse kermissen in het kasteelpark of in de brouwerij- hovingen (voor pater Gaston), processies en jeugdaktivitei- (J.V.L.) In een interpellatie in de Kamer heeft de Aalsterse volksvertl genwoordiger Jan Caudron opnieuw het waterbeleid aanjff klaagd. Hij hield daarbij een pleidooi voor een ration» waterzuiveringsbeleid en zei in zijn tussenkomst dat ook mini ter Lenssens zelf niet te spreken is over de huidige gang vi zaken. Volksvertegenwoordiger Caudron laakte de dure werk^ en haalde als voorbeeld het station te Oostende aan dat reedsj| 1974 moest in gebruik genomen zijn. Hij citeerde ook c uitspraak van minister Lenssens die verklaard heeft dat slecl een vierde van de afvalwaters een zuiveringsinstallatie bereij In Vlaanderen is er een station dat 1 miljard heeft gekost waarop slechts een koliektor is aangesloten. De superkollekt Genk-Antwerpen heeft 5 miljard gekost en wordt niet ee - benut. Verder, aldus Jan Caudron, heeft de oprichting van f] Vlaamse Waterzuiveringsmaatschappij ook geen oplossing j bracht. De recente benoemingen in de Vlaamse afvalstoffc maatschappij zijn volgens volksvertegenwoordiger Caudron e illustratie van de ingeslagen slechte weg. Aan het hoofd van §|q' Vlaamse Waterzuiverings Maatschappij (VWM) staat een lil raai die geen enkele ervaring heeft inzake waterzuivering. Bij: benoemingen in de VWM werd trouwens geen rekening geho Stra den met de reeds bestaande diensten. De aanwervingsvoorwa beid den voor het personeel van de VWM werden vastgesteld I stad koninklijk besluit van 16 december 1981. De kandidaten moeti over geen enkele ervaring beschikken en de voorwaard werden aangepast aan de kandidaat. Zo betoogde kamer Caudron. Minister Lenssens reageerde hierop en zei dat dit d f01 de waarheid is. «De koninklijke besluiten die de aanwerving »oni regelen werden opgesteld door de vorige executieve. Hi zouden die dan op maat geknipt zijn voor een bepaal n c kandidaat?» Maar Caudron bleef op zijn standpunt en zei dat vaar toestand niet zal veranderen door de opgerichte begeleidinj jver kommissie of door een Vlaamse Waterzuiveringsmaatschapp Hij bracht ook in herinnering dat Vlaanderen voor 25 proct zijn drinkwater betrekt uit Wallonië. Volgens hem moet Vlaamse gemeenschap streven naar een volledige autonon ,ur& inzake waterbeleid en kan enkel en alleen een ernstige i'°' wetenschappelijke Vlaamse Waterzuiveringsmaatschappij ie 1 scheef gegroeide situatie ombuigen. Hij besloot met het stellijn h van een zevental vragen: welke maatregelen denkt de Gemee ïers schapsminister te nenen in verband met het efficiënt maken vi ;;ra£ de voleindigde waterzuiveringsstations en het prioriteitenpl ,een van de totale rioleringsprogramma's?; Zal de oprichting van a j begeleidingskommissie de oplossing kunnen brengen?; W maakt deel uit van die kommissie waarin deskundigen moe» c zetelen?; Wanneer zal diet bijzonder personeelskader van i°an waterzuivering van Aalst worden overgenomen door de VWM TOOI Wanneer zullen de personeelsleden van de koliektor van h (oil Albertkanaal worden opgenomen? Hoever staat het met h den nationaal drinkwaterprogramma en is het zo dat de heroriënti jen ing van dit nationaal programma een grotere onafhankelijkht terr van Vlaanderen ten aanzien van Wallonië in de hand wers j,, Hoe reageert de Vlaamse Executieve hierop? Wanneer en h wordt het overleg inzake waterzuivering en waterwinning a terr het Brussels gewest georganizeerd? De korrupte benoemingsp :e'e litiek en het financiële wanbeheer van het unitaire Bei) lop worden door de Vlaamse Gemeenschap gewoon verder gea n di Daaraan moet een einde komen, willen de Vlaamse politici ai telc elke geloofwaardigheid bij de burger verliezen. Zo besloot J je v Caudron zijn tussenkomst. Minister Lenssens is akkoord wat betreft de ombuiging van 1 beleid. Dat is zonder meer een noodzaak. Wat de ambtenan betreft, daar kan een en ander over gezegd worden. DCnt Executieve heeft een 70-tal ambtenaren benoemd en de ovt mer gen moesten gerekruteerd worden uit bestaande diensten. Ggeer de Volksunie heeft een aantal kandidaten kunnen voordrage rijn De bestaande maatschappijen moeten met de hulp van ;jng begeleidingskommissic voor de nodige koördinatie van Itfat waterzuiveringsbeleid zorgen. De begeleidingskommissie zelf jqU op een representatieve wijze samengesteld. Op dit ogenblik een analyse per stroombekken nagenoeg klaar. Verder zal e inventaris per subbekken worden opgesteld. Wat de totl rioleringsprogramma's betreft, meent de minister dat priori» ar moet worden gegeven aan de optimalisatie van bestaanJsünj strukturen. Het opheffen van hinder voor de bevolking moVor eveneens een prioriteitsfaktor zijn. Tenslotte moeten ook ndee. lieu-effekten en kostprijs in overweging worden genomen. lstra verband met de overname van het personeelskader te Aalst gi jesr minister De Saeger eertijds geen vast engagement aan. De sta heeft die mensen aangeworven en "blijft er verantwoordeli voor, aldus de minister. Bij Caudron lokte die uitsprai ucl volgende repliek uit: «Zij worden dus werkloos?» Waarc|tuss minister Lenssens uiteenzette dat men niet kan verlangen dat (kaai executieve gemeentelijke personeelsleden zou overnemen. zijn bestaat geen enkele verbintenis. In de rest van zijn antwoa lenc heeft minister Lenssens het ook over de drinkwaterprodukti fceli De executieve streeft naar een eigen produktie zoals zij in -ha »eV( verklaring neerschreef. Op dit ogenblik komt 25 procent van hr drinkwater uit Wallonië. Daarom werden onderhandeling! aangegaan onder meer met de Waalse gewestregering. D a Waalse regering heeft zich verzet tegen een verbinding tuss8cir Antwerpen en West-Vlaanderen uit vrees dat daardoor Vlaa (Wt deren minder afhankelijk zou worden van Wallonië. Dat niet natuurlijk onaanvaardbaar. Desnoods moet Vlaanderen zelf i grote waterwerken financieren. Maar dat wordt door volksveri genwoordiger Valkeniers een utopie genoemd. «Er is imnu geen geld», zo riep hij uit. Minister Lenssens was het daar mee eens. Hij zei dat een dergelijke stap best kan overwc worden. Met een vastleggingskrediet van 2,6 miljard frank gestart worden met een reeks waterbouwkundige werken. met het Brusselse gewest moeten afspraken worden gerna: De vervuiling van de Zenne is daar een van de belangrijk^ problemen. Volksvertegenwoordiger Caudron rondde het deb af met de uitspraak dat de Volksunie volgens het huk ,ve' benoemingssysteem verplicht is om kandidaten voor de VW Ann voor te dragen. Wanneer de Volksunie dit nalaat te doen, dl De zullen de andere politieke partijen daarom hun benoemingspo jan tiek niet veranderen. De Volksunie is hoe dan ook tegenstand jgj van politieke benoemingen en hoopt dat de andere partijen j yy nadelen van de politizering zouden inzien, zodat deze ziekte di* nu ook Vlaanderen heeft aangetast, kan worden uitgeroeid. Dep kar; WLA, de Werkgroep Leefmilieu Aalst, is reeds een hele tijd doende aan de realisatie van een dia-montage die de Faluintjes vroeger en nu zou in het brandpunt van de belangstelling zetten. Dank zij de medewerking van heel wat inwoners van Herdersem en Moorsel is de reeks >vat beide deelgemeen ten betreft reeds klaar. Een denderend sukses zodat kan worden verhoopt dat quasi .alle oude foto's en prentkaar ten op dia werden vastgelegd. Voor Baardegem en Meldert is men nog niet zo ver en dus wordt andermaal beroep gedaan op inwoners en vereni-' gingen om hierbij te willen helpen. Wie wil medewerken om oude prentkaarten, foto's, pam fletten, schilderijen en tekeningen uit de streek op te zoeken, wende zich hiertoe tot Guido Uyttersprot, Kerk hofstraat 5 te 9391 Baardegem (052-35.88.87) of Roger Hiel, Bredestraat 19 te 9390 Moorsel (053-70.43.04). LH Wa- leel «ng duk kon adji Buy ken

De Voorpost | 1982 | | pagina 10